Produktie Haarlemse gasfabriek met miljoenen kubieke meters toegenomen Worstelt U nog met een Sinterklaas probleem?? Door zelf doen verdient U een extra cadeau Voorbereidingen voor bouw van nieuwe gashouder is begonnen (f 2\ miljoen en 100000 m3 inhoud) Moderne installaties helpen te voldoen aan de steeds toenemende vraag Haarlemse koopman wegens verduistering tot 2Vz jaar veroordeeld „Kennemer Dierentehuis" houdt najaarsmarkt Minister Cols: Geen nieuw overleg inzake salarissen kleuterleidsters Drie doden in het verkeer K.V.P. wil tweede sportveld voor jeugd Zandvoortse hoofdagent tot twee maanden veroordeeld Sinterklaasfeesten voor Zandvoortse scholen Grootse intocht van Sint Nicolaas Scheepvaart meer Spaarnwouderstr. 80 - Cornelissteeg 16 541ste STAATSLOTERIJ 4ekias 4e iijst DONDERDAG 2 7 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een van de middelen, die ons dagelijks leven veraangenamen, ja zelfs niet mèer uit onze samenleving zijn weg te denken, is gas. Dagelijks stromen miljoenen [iters van deze onmisbare stor van de gashouders naar woningen, kantoren en fabrieken voor kook- of verwarmingsdoeleinden. Jaarlijks neemt het gasverbruik met ettelijke miljoenen kubieke meter toe. De gemeentelijke gasfabriek aan de Harmenjansweg in Haarlem behoort tot de grootste van Nederland. Buiten de Spaarnestad zelf wordt gas geleverd aan de gemeenten Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort, Haarlemmermeer en Haarlemmerjiede en Spaarnwoude. In de zomer maanden wordt dagelijks 120.000 kubieke meter gas gemaakt. In het winter seizoen, wanneer uiteraard meer gas wordt gebruikt om ruimten te verwarmen, j5 ruim tweemaal zoveel nodig. Per dag bedraagt de gasproduktie dan 275.000 kubieke meter. Naast die van de produktie schept de steeds toenemende vraag naar gas bijzondere problemen voor de opslag. De drie gashouders, welke momenteel op het terrein van de Haarlemse gasfabriek staan, zijn met hun inhoud van totaal 65.000 kubieke meter reeds lang niet meer toereikend gebleken. Daarom heeft de gemeenteraad onlangs een krediet van 2'/2 miljoen gulden goedgekeurd voor de bouw van een nieuwe gashouder, die een inhoud van jOO.OOO kubieke meter zal hebben, dus meer clan de helft meer dan alle drie bestaande gashouders tezamen 0p een terrein aan de noordzijde van de fabriek is men dezer dagen aan de voor leidende werkzaamheden voor de bouw •an deze nieuwe gashouder begonnen. Deze •rijgt een middenlijn van bijna zestig meter en een hoogte van vijfenvijftig meter De bouw van dit enorme gevaarte ral ongeveer anderhalf jaar vergen. Men hoopt de nieuwe houder tegen de winter van 1960-1961 in gebruik te kunnen nemen. Zo'n gashouder doet niet alleen dienst als opslagplaats. In het inwendige bevindt zich ren installatie, die ervoor zorgt dat de ver schillende gassen, waaruit, ons huis-tuin- ën-keukengas is samengesteld, in de juiste verhouding met elkaar gemengd worden. Dit mengsel bestaat uit koolgas, watergas, gas van de Hoogovens en soms wat pro- paangas. Maar voordat het gas de houders kan binnenstromen en voor het gebruik :ereed is, gaat er heel wat aan vooraf, iedereen weet dat gas uit steenkool ge maakt wordt. Maar niet iedereen zal weten dat niet elke kolensoort voor de gasfabr- cage geschikt is. De dure anthraciet bij voorbeeld is zo goed als geheel gasvrij en voor de gasproduktie dus waardeloos. Gas kolen worden voornamelijk uit West-Duits- iand, België, Polen en Amerika ingevoerd. Dagelijks verdwijnen ontzaglijke bergen van deze kolen in de niet te verzadigen vuurmuilen van de gaskamers. De Haar lemse gasfabriek gebruikt 's zomers dage lijks circa honderd ton gaskolen. In de Hof te Amsterdam Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend een 63-jarige Haarlemse koop man wegens verduistering twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van het gehele voorarrest opgelegd. In eerste aanleg had de rechtbank te Haarlem deze verdachte, die reeds dertien veroorde lingen op zijn strafblad heeft staan, de zelfde straf opgelegd. Ditmaal had de koopman een buschauf feur uit Ridderkerk voor 4.000 benadeeld. Ce chauffeur had hem dit spaargeld ter hand gesteld, nadat verdachte hem had gezegd het te zullen gebruiken als optie- geld voor de aankoop van een villa te Hoenderloo. De winst van dit. object zou •amén werden gedeeld. In werkelijkheid besteedde verdachte het geld echter voor particuliere uitgaven. De voorzitter van de stichting „Kenne mer Dierentehuis", de heer A. Quaker- iaat, heeft vanmorgen in de Vleeshal m Haarlem de najaarsmarkt van de stichting geopend. Deze is op donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 november voor het pu bliek toegankelijk van tien tot elf uur. Er zijn twintig stands, die door begun stigers van de stichting afgestane artikelen ten verkoop aanbieden. Daaronder zijn boeken, tijdschriften, grammofoonplaten, speelgoed, textiel, waaronder babygoede ren, kunstvoorwerpen, rookartikelen, be nodigdheden voor de verzorging van die ren, zoals voerbakken en dergelijke. Ver der kan men zich bij een propagandastand op de hoogte stellen van de activiteiten der stichting, en zijn of haar geluk be proeven aan een surprisestand, een rad van avontuur en andere attracties, waar mee ook de jeugdige bezoekers zich kun nen vermaken. Het verheugde de voorzitter bij de ope ning van de markt onder andere de bur gemeesters van Zandvoort en Bennebroek te kunnen verwelkomen. In het kort ging de heer Quakernaat in op de doelstelling van de stichting: het oprichten en instand houden van een dierentehuis, een dieren hospitaal en een diérenkerkhof in Kcnne- merland. Zijn mededeling, dat dezer dagen een inwoonster van Haarlem een legaat van tien mille aan het „Kennemer Dieren tehuis" heeft geschonken, ontlokte bij de sanwezige.i eén applaus. Evenzo de aan kondiging van de voorzitter, dat men naar het bestuur hoopte, binnenkort in Zand voort het. terrein bouwrijp kan gaan ma ken. waarop het tehuis zal verrijzen. Naar de heer Quakernaat later nog meedeelde, 'el de bouw van het tehuis twee ton kos ten, doch door allerlei faciliteiten van de zijde der diverse gemeentebesturen zal de 'lichting niet dit gehele bedrag behoeven °P te brengen- De stichting, die eind de- comber vorig jaar ontstond, heeft vele be gunstigers. Het aantal groeit nog steeds. De voorzitter meende, dal de thans ge- °Pende najaarsmarkt, als zij aan de ver pachtingen beantwoordt, tussen drie en v'er mille zal opbrengen. wintermaanden loopt dit geleidelijk op tot ongeveer honderdnegentig ton per dag. Nadat de kolen per kraan uit de schepen in het Spaarne op de wal zijn gebracht, worden ze in bakken langs een transport baan naar de bunkers gevoerd en daar leeggestort. Deze bunkers bevinden zich boven de ruimten, waarin het ontgassen van de kolen plaats vindt. Droste distillatie Op gezette tijden worden de gaskamers van nieuwe voorraad voorzien. Het. vrij maken van het gas uit. de kolen gebeurt door ze in een afgesloten ruimte te verhit ten zonder dat het tot een verbranding komt. Deze methode heet droge distillatie. Nadat de kolen voldoende zijn ontgast, worden de kamers geopend en stulpt de cokes, die een hitte heeft van duizend graden Celcius, naar buiten, waar ze in grote bakken wordt opgevangen en latei- in een speciale inrichting gebroken en ge sorteerd. Hoewel hoofdzaak, vormt de cokes niet het. enige nevenprodukt van de gasfabriek. Daar zijn ondermeer de zeer waardevolle koolteer, waaruit de teerverwerkende in dustrie een grote schakering stoffen kan vervaardigen ten behoeve van de fabricage van geneesmiddelen (aspirine), plastics, parfum en de foto-industrie, om maar en kele te noemen. Verder komen uit de ver hitte gaskolen nog o.a. ammoniak en water- gas vrij, het laatste bijprodukt is weer van belang voor de samenstelling van het gas voor huishoudelijk gebruik. Met tijd meegaan Ook een gasfabriek moet met haar tijd meegaan. Nieuwe vindingen en productie methoden maken zo nu en dan de aan schaffing van ntéti^^tBstalatias n'ó'di'g. Pas enige maanden in bedrijf is de nieuwe zwavelrOinigingsihStadlatié voor de water - gasfabricage. Zoals de naam reeds zegt. zorgt deze inrichting ervoor dat het van de kamers komende gas van de zich niet daarin bevindende zwavel ontdaan wordt. Watergas is zoals al gezegd onontbeerlijk voor de samenstelling van het gas. De fabricage van dit gas is het eenvoudigst zo voor te stellen dat stoom over gloeiende cokes wordt geblazen, waarbij zich water gas ontwikkelt. Het tweede watergastoestel dat momenteel in aanbouw is, bezit een produktiecapaciteit van 50.000 kubieke meter per etmaal. De kosten van dit toestel bedragen 800.000. Door middel van rege laars en compressoren wordt het gas naar de gashouders geleid, waar het met andere gassen vermengd en onder een bepaalde druk wordt gezet. Zuig- en perspompen zorgen er tenslotte voor dat het gas tot in qooo<s>xx»30ocooobbboococooce<x»ooec<xxx>ceoccrcoooooo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OSCCCOCOO>CTO^^OCOO-^OCCCCOOCCCCCCCCOCC.XOKCC»»5K*X5 Minister Cals acht het, mede om geen onvervulbare verwachtingen te wekken, weinig zinvol om thans het overleg over de* kwestie van de salarissen van kleuter leidsters te heropenen en een verbeterde salarisregeling voor deze leidsters voor te bereiden. Hij antwoordt dit op vragen van het P. v.d A. Tweede Kamerlid me vrouw Tellegen-Veldstra. Inderdaad, aldus minister Cals is deze kwestie op de agenda geplaatst door de A.N.O.F.-organisaties in het georgani seerd overleg, doch deze kwestie is na besprekingen van de agenda afgevoerd en niet omdat de regering niet bereid was over deze zaak te spreken. De minister acht deze gang van zaken niet in strijd met wat men onder „georga niseerd overleg" dient te verstaan. Indien de organisaties in hét georgani seerd overleg een onderwerp aan de orde stellen, bestaat uiteraard steeds de moge lijkheid dat hun voorstellen uit hoofde van het algemeen regeringsbeleid moeten worden afgewezen. In dat geval heeft het georganiseerd overleg weliswaar beperk te betekenis, doch dit doet niet af aan de waarde van dit overleg in het algemeen. Bij de beantwooiding van de vragen ziet de minister zich geplaatst voor de moeilijkheid dat het in de betrokken com missie voor Georganiseerd Overleg be handelde geheim is. Nu echter de organi saties, wier vertegenwoordigers aan het G.O. hebben deelgenomen, in het open baar enkele mededelingen over dit over leg zijn gedaan, acht de minister het ver antwoord op de vragen, hem door het ge noemde Kamerlid gesteld, althans sum mier te antwoorden. alle uithoeken van stad en omliggende gemeenten in blauwe vlammetjes kan ont branden. En mocht u al eens mopperen, dat er tijdens uw toebereidselen voor het middag- of avondmaal geen voldoende kracht „op het gas" zit, bedenk dan dat zelfs een op volle capaciteit werkende gasfabriek tegen over tienduizenden huisvrouwen, die alle maal tegelijk willen kokkerellen, machte loos staat! Te Nietap, gemeente Roden (Dr.) is de 78-jarige heer G. Gast dodelijk veronge lukt. Hij stak plotseling de J. P. Santee- weg over, juist toen een personenatuo zou passeren. De ongehuwde, bejaarde man werd door de auto aangereden en was vrijwel op slag dood. Woensdag is in het Militaire Hospitaal te Utrecht de tweede Amerikaan overleden, die bij een auto-ongeval op 16 november in Soesterberg zwaar gewond werd. Het betreft hier de 20-jarige ongehuwde R. P. Vorige week bezweek de bestuurder van de auto, de 20-jarige G. T. B. De derde in zittende, die eveneens zwaar gewond werd verkeert buiten levensgevaar. Hedenmorgen om kwart over zeven is de 38-jarige schilder H. de Rooy uit Rot terdam met zijn bromfiets nabij Pernis op een overweg aangereden door een olie- trein. Hij werd ongeveer twintig meter meegesleurd en is toen tussen de rails gevallen. Hij kreeg alle 26 oliewagens van de trein over zich heen, waarbij hij vermoedelijk een klap tegen het hoofd heeft gekregen van een loshangende kop peling. Tijdens zijn overbrenging naar een ziekenhuis is hij overleden. De machinist, die niets van een aanrijding had gezien, is doorgereden. De bromfiets van het slachtoffer werd een kilometer van de plaats waar het ongeluk was gebeurd, langs de rails gevonden. Woensdag hield de afdeling Bennebroek van de Katholieke Volkspartij de jaarver gadering, waarin aandacht werd geschon ken aan allerlei gemeentelijke kwesties. Uit de jaarverslagen bleek dat het leden tal constant is gebleven, namelijk hon derdvijftig. De heer S. Vernooy werd ge kozen als bestuurslid in de plaats van de heer J. van Baaren. Wethouder J. F. van Lierop beantwoordde daarna een aantal vragen betreffende gemeentelijke zaken. Ondermeer werd de wenselijkheid van een tweede sportterrein voor de jeugd bespro ken. Het zal moeilijk zijn, hiervoor een geschikt terrein te vinden. Ook de lange duur van de werkzaamheden aan Zwarte- weg en Lcidsevaart k^yam aan. de orde. Tenslotte kwamen de woningproblemen ter sprake. Mishandelingszaak voor hof Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend een 53-jarige oud-hoofdagent van de Zandvoortse gemeentepolitie we gens mishandeling van de 20-jarige Am sterdammer E. Tuinstra een dubbel zo zware straf, twee maanden, opgelegd als waartoe de rechtbank te Haarlem hem in eerste instantie bij verstek had veroor deeld. De verdachte, die nu in de rang van derde stuurman werkzaam is bij de scheepspolitie van een scheepvaartmaat schappij hield vol onschuldig te zijn. Op 3 april 1957 was Tuinstra 's avonds met zijn vriend op diens motor uit Am sterdam naar Zandvoort gegaan. Op de boulevard hadden rechercheurs zich die avond verdekt opgesteld, omdat een tip was ontvangen, dat twee zware jongens uit Amsterdam een inbraak zouden plegen in een strandtent. Ten onrechte meenden de politiemannen, dat de twee jongelui de inbrekers waren. Zij hielden hen aan, doch weigerden zich te legitimeren en er ont stond een complete vechtpartij, waarbij zelfs twee schoten door de rechercheurs werden gelost. De jongelui, die meenden dat zij werden overvallen, waren in verzet gekomen. Een derde agent had zich ten slotte wel gelegitimeerd. Tuinstra, die in de vechtpartij op de boulevard een klap op zijn hoofd had ge kregen, werd met zijn vriend in een po litieauto meegenomen naar het bureau. In de rechercheurskamer had de verdachte, voordat hij het licht aanstak, Tuinstra een klap tegen zijn hoofd en een stomp in de maag gegeven. De oud-politieman was niet bij de uitspi-aak aanwezig. Het „school-Sint Nicolaas-comité" heeft de Sint Nicolaasfeesten voor de Zandvoort se schoolkinderen dit jaar vastgesteld op woensdag 3 cn donderdag 4 december. Woensdagmorgen om kwart over tien zul len de leerlingen van de kleuterscholen en van de eerste twee klassen der lagere scho len door Sint Nicolaas te paard, begeleid door Zwarte Piet, van de school in de He renstraat worden afgehaald en met mu ziek door de Zandvoortse muziekkapel naar theater Monopole worden gebracht. De Sint zal zich hier met de jeugdige be zoekers onderhouden en cadeautjes uitde len, waarna door leerkrachten van de Zandvoortse scholen zal worden opge voerd het spel: „De kok en de dieven". Woensdag en donderdag zullen zowel 's middags als 's avonds de overige leer lingen van de Zandvoortse scholen en de U.L.O. scholen in hetzelfde theater hun Sint Nicolaasfeest vieren. Een twintigtal leerkrachten van de Zandvoortse scholen zal dan het toneelstuk: „Prinses Ezelsvel" opvoeren. Het Sint Nicolaas-intocht-comité in Zandvoort heeft de stoet samengesteld, die Sint Nicolaas zaterdag zal begeleiden op zijn tocht naar het raadhuis waar de Goedheiligman om drie uur door burge meester mr. H. M. van Fenema zal wor den begroet. De stoet wordt geopend door politie op motor en in auto. Daarachter volgen en kele open auto's met leden van het „In tocht-comité", een auto met dames en he ren in Spaans kostuum, behorend tot het gevolg van Sint Nicolaas en een auto met Zwarte Pieten. Na het tamboerkorps van de Zandvoortse muziekkapel volgen een zestal zwarte Pieten op bromfietsen, daar achter een groot keurkorps in Spaanse kostuums. Vervolgens marcheert de Zand voortse muziekkapel mee en daarachter volgen een viertal Spaanse schildwachten en twee lopende zwarte Pieten, waarach ter de Sint op een schimmel met een zwar te knecht en twee pages. De stoet wordt gesloten door vier Spaanse schildwachten, een grote groep ruiters en de motor-poli- tie. Omstreeks kwart voor twee zal men ver trekken van het Woodbrookershuis aan de Bentveldseweg voor een korte rondgang door Bentveld. Bij het vertrek naar Zand voort wordt op de Zandvoortselaan niet in optocht gelopen. De stoet zal worden her- samengesteld bij „Het huis in de duinen vanwaar men omstreeks -half drie zal ver trekken via Zandvoortselaan, Haarlem merstraat en Grote Krocht naar het raad huis. Na afloop van de ontvangst zal de Sint direct vertrekken naar zijn hoofd kwartier in hotel „Welgelegen" aan de Hogeweg. Aagtedijk, 27 te Lourenco Marques. Aalsdijk, 27 te Kohsichang. Adonis, 26 op Weser n. Bremen. Algol, 27 te Montevideo. Allvëna. 27 te Buenos Aires. Aliotli, 26 150 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Rio. Alkaid, 26 115 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Almkcrk, 26 210 m. n.o. Kp. Padaran n Singapore. Alnati, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Alpherat. 27 te Trinidad. Ameland, 26 85 m. n.n.o. Alexandrië n. Gibraltar. Amérskerk, 25 v. Lissabon n. Las Palmas. Amstelkroon, pass. 27 Lissabon n. Liverpool. Amstellaan, 26 60 m. w. Bizerta n. Port Said. Amstelsluis. 26 204 m. n.w. Djeddah n. Aden. Amstelstad, 26 560 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Angolakust, 27 te Freetown. Arendskerk. 27 te Manilla. Arkeldijk, 26 te New York v. Philadelphia. Astrid Naess, 26 v. Arnoy n. Wilhelmshafen. Attis. 26 450 m. n.o. Florés n. Ciudad Trujillo. Baarn, 26 v Guana n. Pto. Cabello. Bali, 26 v Aden n. Belawan. Bawean, 26 te Londen v. Antwerpen. Bennekom. 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Blitar, 26 v. Rotterdam n. Genua en Tj. Priok. Bloemfontein. 26 610 m. z.z.o. K. Palmas n. K'stad Borneo. 26 146 m. w Minikoy n. Djibouti. Breda, 27 te Port of Spain. Britsum. 26 350 m. n.n.w. The Brothers n. Aden. Bussum, 26 120 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Caltex Delft. 26 55 m. o. Gibraltar n. Port Said. Calt. The Hague. 26 415 m. w.n.w. Lissab. n. Aruba. Caltex Leiden, 26 te Rotterdam. Caltex Pernis, 27 te Fremantle. Caltex Rotterdam, 28 te Bahrein v. Carillo. Camerounkust, 26 te Takoradi. Cam'itia, 26 500 m. z.z.w. Calcutta n. Calcutta. Casamance, 40 m. w.z.w. I<p. Blanc n. Bordeaux Charis. 27 te Curagao. Cinulia. 20 te Curacao verwacht. Cistula. 26 0 m. w. Thursday Isl. n. Sydney. Clavella, 26 v. Norrkoebing n. Rotterdam. Ccncepcion. 25 25 m. n.o. F. Noronha n. Asuncion Corilla. 26 230 m. n.o. Madras n Calcutta. Cradle of Liberty. 3/12 te Philadelphia verwacht. Daphnis. 26 te Maracaibo verw. v Cabello. Do Eerens. 26 v. Muscat n. Bandar Abbas. Dieiperdijk, pass,.26 Fayal n. Cristobal,, Dinteldiil--.. 26 v. Rotterdam n. Breinen/Hainburg. Dordrecht, 3/12 te Rotterdam verwacht. Dorestad, 25 1100 ui. z.w. Fayal n Rotterdam. Eenhoorn. 27 te Eleusis. Fna, 26 te Vitoria v. Recife. Eos. 26 v. Lissabon n. Antwerpen. Esso Nederland. 26 v. Fao n. Suez. Etrema. 26 te Berre verwacht. C.easterland, 27 te Rio de Janeiro. Ganymedes, 26 325 m. n.n.o. Madeira n. Funchal Giessenkerk. 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Gordias, 26 v. Einden n. Amsterdam. Graveland. 26 v. Amsterdam n. Rio de Janeiro. Groot,e Beer, 26 240 m. n.n.o. Amsterdam eiland naar Fremantle. Grootekerk. 26 te Genua v. Port Said. Guineekust, 25 v. Accra n. Abidjan. Hector, 26 v. Malta n. Piraeus. Helicon, 26 v. Santiago de Cuba n Houston. Hestia. 26 v. Curacao n. Ciudad Trujillo Hispania. 26 te Bilbao v. IJmuiden. Houtman. 26 te Napier verwacht v. Auckland. Hydra, 26 v. Elbe n. Antwerpen. Iberia. 27 te Rotterdam verwacht. Isis, 26 te Antwerpen. Japara KRL. pass. 26 The Brothers n. Ummsaid. Johan van Oldenbarnevelt, pass. 26 Dondrahead naar Aden. Jason, 25 200 m. n. Flores n. Antwerpen. Kaap Hoorn. 26 200 m. n. Port Sudan n. Aden Kara. 27 te Avonmouth. Karimata. 27 te Syracuse. Kelletia, 27 te Stanlow. Kenia. 23 te Guragao verwacht. Kermia, 26 v. Panamakanaal n. Curagao. Kieldrécht. 28 te Madras verwacht. Kcpionella, 26 300 m. n.w. Finisterre n. Curacao Korenia. 26 te Rotterdam. Korovina. 26 450 m. o.n.o. Formosa n. Miri. Kosicia. 26 80 m. n. Bermudas n. Thameshaven. Kryptos. 26 v. Las Palmas n. Curagao. Laarderkerk, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Laurenskerk. 26 220 m. w.n.w. Tunis n. Triest. Lawak. 26 750 m. w. Azoren n. New York. Leopoldskerk. 27 v. Suez n. Port Said Leuvekerk. 26 155 m. o.n.o. Aden n. Akaba. Lieve Vrouwekerk, 26 55 m. z.z.w. IJmuiden naar Hamburg. Lindckerk. 27 v Hamburg te Rotterdam verw. Loosdrecht. 27 te Khargeil verwacht. Loppërsuriï, 26 te Hamburg. Luttcrkerk. 26 v. Dubay n. Rahrein. Maas, 27 te Rotterdam v. Amsterdam. Malea, 27 te Tandjong Priok. Ma fiscal Lopez, 25 100 m. n.o. St. Paulsrocks naar Las Palmas. Maron, 26 v. Aruba n. La Guaira. Mataram. 26 v. Singapore n. Port Swettenham. Medon, 26 te Maracaibo. Memnon, 26 te Curagao verwacht v, Amsterdam. Modjokerto. 26 630 m. o. Kp. Guardafui n. Aden Molenkerk, 26 te Las Palmas. Mijdrecht. 27 te Houston verwacht. Muiderkerk. 26 v. Antwerpen n. Amsterdam Munttoren, 26 te Suez v. Oranjestad. Musilloyd, 26 v. Bilbao n. Le Havre. My lady, 26 te Rotterdam. Naess Commander, pass. 26 Kp. Roca n. Tripoli. Naess Lion. 26 v. Suez n. Mena. Naess Tiger, pass. 26 Perim n. Houston. Nijkerk. 27 te Port Sudan. Notos. 25 v. Piraeus n. Ormylia. N'w. Holland, 26 280 m. z.z.w. Sydney n. Sydney. Oma la, 26 te Rotterdam. Ommenkerk, 26 v. Beira n. Mozambique. Ondina, 26 v. Balikpapan n. Bunju. Ootmarsum. 26 v. Antwerpen n. Houston. Oranje. 27 te Tandjong Priok. Orr.njefontein. 26 op Weser n. Bremen. Oranjestad. 27 te Paramaribo. Orion, 26 00 m. n.o. Ouessanl n. Alexandrië. Osiris, 25 50 m. n.w. Curagao n. Petitgoave. Ossendrecht. 5/12 te Rotterdam verwacht. Papendrecht. 7/12 te Wismar verwacht. I-'endrecht, 13/12 te Istanbul verwacht. Peperkust, 26 te Antwerpen v. IJmuiden. Pieter S. 26 v. Rotterdam n. Swansea. Polyphemus, 26 240 m. n.o. Guam n. Manilla. Poseidon, 27 v. Paramaribo n. Amsterdam. Prins Casimir, pass. 26 Fatherpoint n. Quebec. Pr der Nederlanden, 26 v. Barbados n. Plymouth. Prins Willem III, 24 v. Cleveland n. Hamilton. Prins Willem IV, 25 te Sarnia. Prins Willem V, 26 te Valencia. Provenierssingel. 26 400 m. n.w. Azor. n. Hamburg Purmerend, 26 te Istanbul v. Iskenderun. Pygmalion, 26 te Rotterdam n. Bremen? Raki. 25 v. Abadan n. Kuwait. Rempang. 26 v. Takubar n. Shanghai. Riouw. 26 v. Beyrouth n. Akaba. Rita, 20 te Penang verwacht. Rijndam, 26 v. Rotterdam n. New York. Rocbiah. 26 te Amsterdam. Roepat. 26 310 m. w. Sabang n. Belawan. Rondo. 26 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Rot tl, 26 te Port Swettenham. Salatiga. 26 v. Galveston n. New Orleans. Samarinda. 27 te Balboa. Sarangan. 27 te Los Angeles. Sarpedon, 27 te La Guaira. Schelpwijk, 26 te Puerto La Cruz v. Rotterdam. Scherpendrecht, 26 v. Lamaca n Napels. Schiedijk, 27 te New York. Senegalkust, 26 v. Dakar n. Conakry. Siberoet, 26 te Calcutta verwacht v Rangoon. Sliedrecht, 7/12 te Landsend verwacht. Sloterdijk, 26 te Rotterdam. Soestdijk, 26 v. Antwerpen n. New York. Solon, 26 v. Oranjestad n. Kingston Jamaica. Stad Arnhem, 26 90 m. n.o. Geile n. Amsterdam. Stad Delft, 26 380 m. n.o. Flores n. New Orleans. Stad Leiden, 26 300 w.z.w. Scillys n. Liverpool. Statue of Liberty, 25 300 m. z.z.o. Ascension naar Philadelphia. Steenwijk. 26 310 m. z.o. Kp. Race n. Ph.delphia. Stentor, 25 1200 m. o.n.o. Barbados n. Bridgetown. Straat Banka, 27 te Colombo. Straat Malakka, 27 te Yokohama. Straat. Mozambique. 27 te Singapore. Straat Torres, 26 v. Melbourne n. Sydney. Sumatra, 26 te Penang v. Djibouti. Tabinta, 26 180 m. z.z.o. Genua n. Genua. Tahama, 26'190 m. n.o. San Luiz n. Pta. Csrdon. Tapanzee, 26 t.a. Outerbar Shat Al Arab. Tara. verm. 26 v. Bremen n. Rotterdam. Telamon. 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Themis. 26 te New York verw. v. Philadelphia Tjimenteng. 27 te Yokohama v. Kobe. Triton. 26 te Charleston v. Nassau. Van Neck, 27 te Lautoka. Van Waerwijck, 26 1080 m. o.n.o. Mahe n. Mahe Vasum. 26 220 m. n.o. Mekka n. Mena. Vivipara. 26 110 m. z. Masira n. Gibraltar. W. Alton Jones. 26 100 m. n.w. Djeddah n. Mena. Wcstland, 25 v. Montevideo n. Santos. Wieldrecht. 30 Caripito verwacht. Wbensdrecht, 1/12 te Pto. La Cruz verwacht. Wonorato, 26 v. Chittagong n. Calcutta. Zaankerk, 27 te Genua. Zeeland, 26 v. Colombo n. Djibouti. Zuiderkruis, 26 320 m. w.n.w. K. Leeuwin n. Aden. Zwijndrecht, 30 te Baltimore verwacht. SLEEPVAART Hudson. 27 v. Maassluis n. Portsmouth. Humber, 26 te Genus. Oostzee. 27 70 m. n.w. Trinidad n. Rio de Janeiro. Fooizee. 27 100 m. z.w. Fayal n. Vlissingen. Tyne. 27 v. IJmuiden te Maassluis. Zeeland, 27 440 m. z.z.w. Kp Race n. Korramshar KLEINE VAART Appingodam, pass. 24 Ouessant n. Lissabon. Atlas .26 40 m. n. Bindings n. Rotterdam. Fndzo, 23 v. Rotterdam te Londen. Boreas. 25 v Genua n. Livorno. Draco. 26 te Aarhus n. Amsterdam. Eljo, 25 25 m. van Huelva n. Zuid-Frankrijk. Elsa, 25 te IJmuiden v. Zaandam. Heerengracht, 26 te Hamina. Ilias. 25 te Triest n. Rijeka. Julia Mary, 26 2 m. w. Bishoprock n. Belfast Jupiter, pass. 25 Scillys n. Bayonne. Kaap St. Vincent. 25 te Mantyluoto v. Ostrand Lijnbaansgracht, 26 te Amsterdam. Nero. 26 30 m. o. St. Vincent n. Amsterdam. Pavo, 25 Kiel gepass. n. Zaandam. Ponza. 24 v. IJmuiden li. Karskaer. Strabo, 25 v. Bilbao n. Santander. T. V.-Radiotaf clbladen Edelhoutsoorten v.a. ƒ11.50 Mimitafelbladen 26 - 29 - 32 cm 6.25 Dit is een greep uit onze „kant-en-klaar- op-maat"- bouwpakketten „Doe méér zelf" levert ook hout, triplex, board, lijstwerk enz. op maat Loop vandaag dan binnen bij „Doe méér zei f" en bekijk de moge lijkheden om voor een betrekkelijk gering bedrag qoed voor de dag te komen. Schrijfbureau 52.75 makkelijk te plaatsen 1, 2 en 3 deurs kasten van t 80.- tot 136.75 Boekenrekken in vele variaties v.a. 21.75 Gratis advies van onze gedipl. timmerman en meubelmaker Babycommode v.a. ƒ54.75 Kinderledikant,ie 2.9.75 Palet- en ovale tafel bladen m. en z. plastic v.a. 4.— Salontafelbladen in grote sortering 0 /-A m- by de A'damse Poort Spec, showroom voor bouwpakketten Telefoon 15960 HUGE PRIJZEN 15.000 569 1500 18958 1000 51o6 8229 9841 1U 757- 12638 400 1005 1204 1701 2617 3111 3/49 8562 11U41 16570 1849/ 19779 ƒ200 20/9 213S 3213 3878 3997 4760 4891 5425 5824 oO/4 6222 .359 f783 yl02 9860 lu065 12115 12195 14683 14630 15834 164US 1S16U 18657 19138 20/96 PRIJZEN VAN ƒ80 1194 2109 löl 3u68 695 4Uo4 540 5305 6035 .02 7069 844 8*bo 9129 1UU4J. 624 11039 568 205 392 114 249 805 831 0// 305 z 32 807 163 18. 617 935 401 528 Uöb oil z'97 82o HU 132 854 918 304 45o 249 43/ U93 U98 648 677 093 142 573 67U o42 o59 343 540 84o 963 343 42b 917 !9o 221 965 f33 737 532 572 934 985 251 367 923 4bl >43 48. 497 234 3!i 86b 868 200 260 704 305 .69 833 545 615 841 861 8/0 644 z"29 733 508 535 564 565 566 331 366 473 493 520 844 905 67b 580 999 406 455 6o4 f30 610 619 3// 434 995 2öb 275 868 891 598 652 654 589 602 z04 löt> 919 9ÓU 673 861 969 476 531 572 313 520 548 922 932 I.1UU 932 13UÖO 853 I4bi2 150i2 801 1ÜU32 854 lluoo 941 I8U33 iUOlO 525 20180 21024 644 393 345 425 954 114 153 231 87b b40 SSo 949 3b2 484 o3ö 941 1 L 175 243 946 Ibl 165 226 968 129 297 312 101 110 119 609 639 662 260 3U4 38b 043 142 150 701 72U 788 440 513 570 583 678 718 458 508 522 55b 691 822 o23 64b 687 695 725 751 ■<14 33U 444 566 576 815 306 385 675 771 906 932 530 6U6 724 f55 809 20b 348 412 445 479 513 f54 816 872 881 906 49b o2o Z89 335 882 963 187 322 335 482 5U3 585 792 795 809 NIETEN 1037 U60 3ö3 39U 70/ z29 896 914 2012 039 2/4 3U8 531 628 3U20 028 2ö6 239 548 555 713 729 954 4U0o Uil 173 220 426 441 657 662 816 892 50UU 5019 045 239 243 478 509 657 683 816 888 6016 043 441 463 746 764 992 7158 216 557 631 S82 886 8014 015 102 150 428 454 790 802 8005 011 191 279 563 564 750 753 10006 020 154 164 430 436 631 639 911 961 11008 049 102 141 441 474 746 80o 920 943 056 08b 37b 377 649 653 1U8 11b 3U2 328 5/2 629 750 f58 172 177 477 481 809 817 9ÖU 970 115 119 378 39b 669 696 129 15'. 3oU 362 638 644 820 851 2oö 316 oü3 537 859 860 985 182 206 411 436 zlu .69 20b 249 38. 401 64. 691 853 89b 328 382 677 688 866 886 248 269 476 502 8o2 2.2 274 425 44b v»99 .04 901 912 041 050 OfO 090 093 125 131 152 248 270 279 313 34. 388 415 425 471 558 569 574 619 622 629 630 686 724 726 746 751 762 789 795 900 937 938 939 944 970 984 057 073 112 266 327 346 515 533 534 695 698 705 890 903 926 055 101 255 473 479 550 775 858 865 130 161 362 374 557 566 707 713 930 938 271 276 594 611 879 882 175 214 216 383 429 434 596 604 640 731 792 799 944 947 991 282 354 418 621 633 692 913 929 981 230 237 637 643 956 970 019 026 168 177 466 564 816 819 013 025 289 291 572 598 755 761 050 066 172 173 479 540 651 654 978 052 056 282 368 413 528 532 549 769 774 806 815 826 831 033 048 184 217 656 657 826 867 044 052 340 385 642 661 850 964 071 079 233 268 611 612 660 673 049 063 228 236 661 747 899 960 054 075 482 524 693 710 976 980 082 121 288 355 639 625 706 f96 064 096 328 413 763 775 152 173 532 558 711 712 123 153 365 405 628 630 801 825 U59 122 143 156 196 217 227 244 269 296 302 307 311 389 407 422 448 479 48U o40 o4b /Uo 124 f32 f64 f97 8U9 812 832 63. 859 978 983 993 12Ubb 184 2Ub 224 i2b 24o 2io 3i4 336 362 30* 399 421 oil oio 00/ 082 o9b ol3 617 62/ 632 óbo /Ub z57 f9l ö24 828 844 884 9Uo 9ÜO 943 9ÖU I3U12 1)47' Uöb U8o 128 134 152 189 248 259 33o 393 399 424 428 454 514 552 823 678 714 159 768 .99 89b 9U4 9U8 913 9io 992 14U8U lbo 23U 248 2o3 2bö 33-1 33b 341 347 3bi 381 421 478 491 o23 olö oö3 obb 599 620 64b 648 f12 f18 z35 fol f5b fSl 855 877 905 969 I5UU3 006 Ulf 028 U29 U32 U96 124 152 166 2U8 214 27U 272 3UÖ 349 357 387 397 398 431 440 457 471 478 508 516 555 58b 624 711 820 860 862 871 b99 923 974 16U18 U35 063 U/3 102 193 213 235 245 250 253 286 3U6 396 407 414 431 443 450 483 511 529 580 590 601 622 630 639 672 688 718 734 772 780 803 807 809 837 841 866 874 909 927 942 955 970 991 17013 058 106 111 135 153 173 174 180 186 347 356 371 387 421 430 474 477 527 560 633 720 741 f46 749 775 780 835 837 889 9l2 929 95b 967 968 997 18034 U44 047 082 109 164 171 187 2U6 222 239 251 265 279 286 292 367 382 411 423 426 465 483 521 527 535 545 55b 6U3 604 619 645 747 756 f88 826 829 88U 899 921 923 933 997 999 19UUU IU017 U43 Ub/ 074 122 .128 135 164 239 267 295 349 351 4U7 438 464 472 478 485 520 543 589 591 612 629 696 703 727 747 813 838 841 868 891 9lU 922 999 20008 044 048 099 107 130 16b 182 300 314 321 344 357 448 458 487 511 540 551 558 563 630 643 650 713 745 760 819 829 848 852 853 871 899 901 931 952 996 1038 042 058 066 074 091 106 112 133 221 226 245 246 303 305 306 330 363 372 377 382 393 435 466 468 545 572 733 750 SIS 822 S46 952 953 977

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7