Westduits marinekader zweert nog bij Dönitz en Raeder vast werk wegwerkers NOTARISHUIS Probleem bij opbouw strijdkrachten: gebrek aan onderscheidingsvermogen SHELL Camera's VAN VLIET 6 Symposion over het Zandvoorts dialect Plet indoor-concours hippique in Appingedam Voorstellen tot verkoop van grond aan bedrijven Mutaties bij het onderwijs te Haarlem Tweede- en derde prijzen voor kinderen uit Haarlem Scheepvaart DETECTIVE Jan de Vries Verkooplokaal VEILING PK de beste brandstof voor uw oliehaardl Showroom en/of bedrijfsruimte (ca 50-100 m2) a. Betonconstructeur b. Betontekenaar c. Aankomende betontekenaar ENIGE BEKWAME TYPISTES EEN JEUGDIG ADM. KRACHT EEN ADM. KRACHT bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen stationsassistenten leerling-stationsambtenaren ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Bonn) Door de straten van de Nederlandse ma- rinestad Den Helder heeft men al ver scheidene malen officieren van de nieu we Westduitse marine zien lopen. NAVO- bondgenoten, die doordrongen zijn van de nieuwe, democratische geest? Men mag het hopen. Weten doet men het niet meer, sedert het laatste incident, waarbij de na men van Dönitz en Raeder weer eens wer den genoemd. In de Westduitse Oostzee-Haven Glück- stadt vond onlangs een bijeenkomst plaats georganiseerd door legerpredikanten en de Evangelische academie te Hamburg. Daar sprak onder meer de oud-officier, thans legerexpert van de socialistische S.P.D., dr. Beermann, over de traditie van de Westduitse marine. In Beermann vocht blijkbaar de socialistische politicus met de oud-officier, want op een gegeven ogenblik gooide hij de knuppel in het hoen derhok door de vraag op te werpen of de Westduitse marine niet de in 1917 wegens muiterij gefusilleerde matrozen Reich- pietsch en Koebis moest rehabiliteren. Een der aanwezige marine-officieren zei daar op, dat het uit disciplinaire overwegingen niet mogelijk is om muiters te rehabilite ren, waarop Beermann verklaarde dat de beide gefusilleerde matrozen hem nader stonden dan de groot-admiraals Raeder en Dönitz, die zich schuldig hebben gemaakt aan ondersteuning van de Jodenvervol ging door de nazi's. Daarop verlieten alle marine-officieren de bijeenkomst, kenne lijk bijzonder beledigd door Beermanns opmerking. Voor de buitenstaander is Beermanns stelling betreffende de gefusilleerde mui ters ter ene zijde wèl, ter andere zijde niet acceptabel. Immers, de socialist meent, dat muiterij onder bepaalde politieke spannin gen van 1917 getolereerd was en daar over valt met de wetboeken in de hand te discussiëren. Maar aan de andere kant is het misdrijf der twee onaanzienlijke muiters niet, wat de omvang aangaat, te vergelijken met de misdaden, waaraan lieden als Raeder en Dönitz zich schuldig hebben gemaakt. Raeder die al spoedig na 1933 het vertrouwen van Hitier heeft ge wonnen en in 1939 groot-admiraal werd, heeft een grote invloed uitgeoefend op Hitiers oorlogsplannen. In 1943 trad hij af, in 1946 ver oordeelde het internationale gerechtshof te Neurenberg hem tot levenslang. Dönitz wiens memoires dezer dagen juist zijn verschenen, waarin hij zijn houding onder Hitier rechtvaardigt, werd in 1939 com mandant van de Duitse onderzeebootvloot en werd in 1943 als opvolger van Raeder benoemd tot opperbevelhebber der Kriegs- marine. Hitier benoemde hem tot zijn op volger in april 1945. Hij werd in 1946 te Neurenberg tot tien jaar veroordeeld. Van officiële zijde te Bonn heeft men over het incident te Glücksburg gezegd, dat nóch de beide in 1917 gefusilleerde muiters nóch de beide groot-admiraals voor de huidige Duitse marine als voor beelden kunnen gelden ongetwijfeld een gelukkige commentaar! Wat de muiters betreft, beriep Bonn zich terecht op de pi laren, waarop een leger in een democra tische staat rust: gehoorzaamheid en be vel, hetgeen na de Eerste Wereldoorlog zelfs door sociaaldemocraten is erkend, gelijk de sociaal-democratische minister van Defensie in de Weimarer republiek, Noske, dat deed. Beermanns houding te genover de muiters acht men te Bonn dan ook vreemd, mede omdat het hier om twee matrozen gaat, die thans in commu nistisch Oost-Duitsland als helden worden vereerd. Over Dönitz en Raeder zegt Bonn, dat zij de Jodenvervolging van Hitler c.s. met nadruk hebben goedgekeurd en dat legt een schaduw over de wapenfeiten van bei de ex-admiraals, die volgens het West duitse ministerie van defensie overigens tijdens de oorlog de marine volgens de re gels van het volkerenrecht hebben laten vechten. Maar geen woord uit Bonn over de zich verwijderende marine-officieren die „hun" Raeder en „hun" Dönitz beledigd achtten door Beermanns opmerking. Men heeft reeds gezegd, dat er ook in de nieuwe Op zaterdagmiddag 3 januari zal de dia lectencommissie van de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Wetenschappen in het Trippenhuis (Kloveniersburgwal 29a) in Amsterdam-C. een symposion hou den. Dr. B. van den Berg uit Haarlem zal spreken over „De plaats van het Zand voorts in de Hollandse dialecten". Belangstellenden kunnen dit symposion bijwonen na schriftelijke of telefonische opgave aan het secretariaat der commissie, Nieuwe Hoogstraat 17, Amsterdam-C., te lefoon 22.29.02. Aan het jaarlijks internationaal indoor- concours hippique, dat op 11, 12 en 13 de cember in Appingedam wordt gehouden, zullen van Nederlandse zijde 37 combina ties deelnemen. Frankrijk zal worden ver tegenwoordigd door twee ruiters. Het zijn de gebroeders Moiarnd, die met vier paar den zullen uitkomen. Onder leiding van chef d'equipe Cappelman komen vier Duit sers, bij wie o.a. Smidt, dr. Weidenbusch en Rosenthal, met 9 paarden naar Appinge dam. In de hal, waarin het concours hippique zal worden gehouden, zijn tal van verbete ringen aangebracht. De lengte van de piste is van 75 meter op 85 meter gebracht. Men zal voorts bij deze ruiterwedstrijd, in tegenstelling tot vorige jaren, gebruik ma ken van de elektrische tijdopneming. Laagvlieger. Conform de eis van de officier heeft de Maastrichtse kanton rechter de leider van een luchtreclame- bedrijf op het vliegveld Zuid-Limburg, M. S., veroordeeld tot een boete van 75 gul len subsidiair 15 dagen hechtenis wegens overtreding van de veiligheidsvoorschrif ten voor het luchtverkeer. S. zou met een reclame-„sleep" te laag namelijk op minder dan 300 meter hoogte over Maastricht gevlogen hebben. Hij is onmid dellijk in beroep gegaan. Westduitse marine een soort Raeder-Dö- nitz mythe heerst, een aanknopen aan de oude traditie van de Duitse marine, Hit- Ier of geen Hitier, Joden-vervolging of niet... Men verwijt thans de Westduitse marineofficieren, dat zij nu al decennia lang zozeer gesteld zijn geweest op hun onafhankelijkheid, dat zij de politieke wer kelijkheid steeds uit het oog hebben ver loren. Of het nu de „Kaiser" was die hun beveelt te vechten, of de Weimarer repu bliek, of Hitler of de NAVO de politiek interesseert hen niet, zo zegt men. En Raeder en Dönitz blijven zij trouw! Dat zijn hun grote voorbeelden, van hen de groot-admiraals van Hitier maken zij een mythe. Het incident te Glücksburg geeft nog eens aan welke moeilijkheden er in West- Duitsland bestaan bij de opbouw van een nieuw leger en een nieuwe marine en dus bij het aantrekken van ongetwijfeld, mili tair gezien, capabele officieren, die echter nog altijd geen politiek en historisch on derscheid kunnen maken. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor aan de n.v. ingenieursbureau voor chemische en physische techniek Ph. J. Schuytvlot en Zoon te verkopen een stuk grond ter grootte van 2410 vierkante me ter aan de Schipholweg, de Schalkwijker straat en de J. J. Hamelinkstraat tegen een bedrag van f 94.395. Op deze grond zal, zoals wij reeds eerder hebben bericht, het nieuwe hoofdkantoor van de n.v. Ph. J. Schuytvlot en Zoon worden gebouwd. Verder wordt voorgesteld aan de n.v. regel-en meettechniek S. Jeltes te verko pen een terrein van 704 vierkante meter aan de oostzijde van de Iz. Enschedeweg voor een bedrag van 22 per vierkante meter. Op dit terrein zal de genoemde ven nootschap een werkplaats met kantoor bouwen. Bovendien stellen B. en W. voor aan de n. v. Jeltes optie te verlenen op een terrein van 1056 vierkante meter gelegen onmiddellijk achter het eerdergenoemde terrein. Voorts willen B. en W. aan Vierhand Re clamediensten in huur afstaan een gedeel te van hal IV op het terrein van de voor malige Holland Nautic tegen een bedrag van 9.210 per jaar. De genoemde firma wil deze ruimte als expeditieruimte in ge bruik nemen. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zullen voorstellen van B. en W. aan de orde ko men mejuffrouw E. A. Heijl in vaste dienst te benoemen tot spraaklerares, mevrouw N. Snijder-Gelderman te Haarlem tot tijdelijk lerares in de Duitse taal aan het Lourens Costerlyceum en de heer J. Siepelinga te Heemstede tot tijdelijk leraar in de handelswetenschap pen aan de gemeentelijke handelsavond school met vijfjarige cursus. De voordracht ter benoeming van een leerkracht aan de Fuhropschool (Planeten laan) luidt: 1. J. G. van Zon; 2. G. H. Men- gerink; 3. mej. A. H- Donker, allen te Haarlem. De voordrachten ter benoeming van drie leerkrachten aan de Van Zeggelenschool (Van Zeggelenplein) luiden: Eerste voor dracht: 1. G. H. Mengerink; 2. J. G. van Zon; 3. mej. G. C. van Mourik, allen te Haarlem. Tweede voordracht: 1. mej. G. C- van Mourik; mej. A. H. Donker; 3. J. G. van Zon, allen te Haarlem. Derde voor dacht: 1. mej. A. H. Donker; 2. mej. G- C. van Mourik; 3. G. H. Mengerink, allen te Haarlem. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Anslijnschool (Park laan) luidt: 1. mej. E. M. Gaijaard; 2. mej. A. H. Donker; 3- M. C. E. Mohl, allen te Haarlem. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor aan het r.-k. kerkbe stuur van de parochie van de H. Joannes de Doper een bedrag van ten hoogste 1200 te verstrekken voor het aanschaf fen van meubelen en leermiddelen voor de school voor v.g.l.o. aan de Richard Hol- kade wegens toeneming van het aantal leerlingen. Ten behoeve van de katholieke school voor u.l.o-, tijdelijk gevestigd aan de Prins Hendrikstraat, vragen B. en W. de raad voorschotten, van 1.965 en 2400 te ver strekken. Kind er b o ekeniveek prijsvraag Aan de kinderboekenweekprijsvraag 1958, die georganiseerd werd door de Com missie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek. hebben vele kin deren meegewerkt. Totaal kwamen drie duizend inzendingen binnen. Tenslotte zijn zesenzeventig tekeningen, die voor een prijs in aanmerking kwamen, gekozen. De eerste prijs was voor Aletje van Leeuwen uit Veenendaal. Bij de vele tweede prijzen boekenbonnen ter waar de van tien gulden waren ook enige kinderen uit Haarlem namelijk Robje Bouwman. Nelleke Brands en Ria Buys. Loesje Thuis en Geertje Winkel, eveneens Haarlem, wonnen een derde prijs, een boekenbon van vijf gulden. ZONDAG 7 DECEMBER 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. N. van Egmond. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden en doofstommen. 19: Ds. D. ter Sleege, van Santpoort. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nw. Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, bed. H. Doop. Noorderkerk. Velserstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, bed. H. Doop. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waar denburg. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Spaans. 10.30: Geen dienst i. v. m. Jeugddienst in Grote Kerk. 19: Geen dienst. Kapel Sarepta, Hazepa- terslaan. 9.30: Kinderkerk, dienst. 10.45: dhr. J. de Vries. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Jacobskerk (Vrijzinn. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Dienst. Diaco- nessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. W. van Limburgh, Em. pred. te Bennebroek. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: dhr. J. de Smalen. West, Leidsestraat. 10: dhr. G. H. N. Germans. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel. Evening ser vice, 3 p. m. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broe- derkerk. Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Ronde- tafelbijbelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Nederl. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente, Gedempte Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: Dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst met H. A. Dinsdagavond 19.30 uur Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Her mes. Donderdagavond 19.30 uur bidstond. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Woensdag 19.30: dhr. M. de Vos. Stads-Evan- gelisatie. Lange Herenstr. 6. 10: C. Bijlsma, evangelist te Den Helder. Medewerking Ge mengd Koor „Eben-Haëzer". 19: Samen komst. Spr. dhr. J. F. Snoeks. evangelist. Woensdag 20: Bijbellezing en bidstond. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. 17: De zelfde, bed. H. A.; vrij voor alle gelovigen. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. Donderdag 20: Ds. P. J. Mietes, Vrij Evangelisch predikant te Amsterdam. Maranatha-lezing. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, bed. H. A. Donderdag 11 dec. 20: Kerstfeestvie ring van de Lutherse Vrouwengroep. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterdagavond geen zangdienst. Zondag 10.30: Dr. G. Snij ders, Ned. Herv. predikant. Jeugddienst. Vrije Evangelische Gemeente. Kapel Park laan 21. 18.30: Ds. Raven, van Hilversum. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. W. M. van Asperen, Ned. Herv. pred. te Haarlem, en Mej. Dr. J. L. Klink. Dinsdag 9 december 14 uur: Vrouwencontact. Verenigde Doopsgez. Gemeente, Gr. Hout straat 43. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Peuze- laarsteeg 3. 10.30: Jeugddienst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlen- str. 9: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. D. Ringnalda. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10.30 en 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Begijn hofkapel. 8.30 en 14.30: Ds. A. Bos, bed. H. A. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud Geref. Gem. in Neder land, Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 9 dec. 19.30: Ds. Toes. Dankstond. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. Woensdag 10 dec. 12 uur: Ds. H. Rijksen, huw.bevest. O.R.G. Centrum, Wester houtpark IA. 19.30: Ds. A. R. de Jong, bed. H. A. Volle Evangelie Gemeente. Elim Kapel, Paul Krugerstr. 36. 10: Openbare samenkomst, bed. H. A. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst met verschillende sprekers. Donderdag 20: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente (Volle Evangelie gemeente). Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. J. Versteeg, bed. H. A. 10: Zondags school. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. C. van Ingen. Woensdag 20 uur: Jeugddienst. Donderdag 20 uur: Bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: dhr. J. de Geest. 17: dhr. E. Schuurman. 10: Zondagsschool. Colensostraat 2. Woensdag 20: Bidstond. Schotersingel 99. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Baptistenge meente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 10.30: Kinderkerk. 19: Ds. J. van Dam, bed. H. Doop en H. A. 20.15: Jeugdsamen komst. Dinsdag 20: Baptisten Wereldvrou wengebedsdag. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdag morgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Gemeenscliapsbond. Samenkomst dinsdag avond 8 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rd. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefe ning. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wil helminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Ge meente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst aan de Ged. Oude Gracht. 19.30: Evangelisatie-samen komst. Donderdag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Majoor D. Boschma. Soefi-Beweging. 11: Universele Eeredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. Jehovah's Getuigen, 's Zondagsavonds van 5.30 tot 6.30 uur Wachttorenstudie, Kam. Onnesstraat 83 (gebouw), 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbelstudies op de volgende adressen: Van Oosten de Bruijnstraat 191, De Clerqstraat 115, Waldeck Pyrmontstraat 39, Thomsonlaan 44. 's Vrijdagsavonds van 7.30- 8.30 uur School voor de Theocratische Be diening en van 8.30-9.30 uur Practische toe rusting voor de predikingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. H. van der Loos, bed. H. Doop. 19: Ds. G. Koch. Im- manuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers. Zondagsschool. 12: Marnix- school, Jeugdhuis en Kleuterschool, Colen sostraat. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarn- dam-West). 10: Ds. J. Kroon, bed. H. Doop. 19: Ds. J. S. Hartjes. Kapel Sionskerk. Geen Jeugdkerk (12-16 jaar). 10: Oppasdienst (4- 6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat); Charl. de Bour- bonschool (Jan Prinslaan)Elout van Soe- terwoudeschool (Muiderslotweg). Kleuter- dienst (4-6 j.). 10: Kon. Emmaschool, Raafstr. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Zuiderkapel afd. Noord. Vereni gingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geusevesperstraat. 10: dhr. L. G. Sussenbach. 19.30: Jeugdsamen komst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 10 dec. n.m. 8 uur: Opwekkingssamenkomst. Spr. dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen a/d Rijn. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klop persingel. 8.30 en 10.30: Ds. J. A. v. Arkel, bed. H. A. 17: Ds. J. A. van Arkel, nabetrach ting. Sionskerk, Eksterstraat. 11.30: Ds. P. de Ruig, bed. H. A. 17: Ds. P. de Ruig, nabe trachting. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat. 10 en 17: Ds. H. W. Engelkes, A'foort. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9 en 15: Ds. J. P. Geels. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Ge bouw N.P.B., Berkenstraat. 8.45: leesdienst. 16.30: Ds. A. Bos. Leger des Heils, Ceram- straat 4. 10: Heiligingsdienst. 19: Openlucht- prediking (Gen. Cronjéstraat). 20: Opwek kingsmeeting. Dinsdag 14.15: Gezinsbond. 19: Dr. H. van der Loos. Adventskerk (Zie- HEEMSTEDE. Ned. Herv. Gemeente. Wil- helminaplein. 10: Ds. Van Dijl. 19: Ds. Os kamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch.. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond Postlaan 16. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem. Den Haag. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds L. Hoorweg, van Haarlem-Z. 17: Dr. A. Don- dorp. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 10 en 17: lees dienst. Jehovah's Getuigen, 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbelstudie, Crayenester- singel 7. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30 Dr. J. J. Louët Feisser. Zondagsschool. 10.30 Voor kinderen van 5-12 jr. in Th. v. Eeghen- Instituut. Jeugdkapel. 10.30: Voor jongeren van 12-15 jaar in het Wijkgebouw „De Stal" Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej Ds. C. Soutendijk, Doopsgezind, Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. L. C. Baljé van Vijfhuizen. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. W. L. Jens, van Amsterdam. 11: Ds. H A. C. Hildering, van Oegstgeest. Contact- dienst. Jeugdkapel in Maranatha. Zondags scholen. 10.30: Jeugdhuis, Donkerelaan 20 en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. F. W. Boers, Herv., Bergen. Geref, Kerk. Tijdelijk: Kerkplein. 14: Ds. Gabe van Duinen, van Wassenaar-Z. 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellen den). Vrjj Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. 12-13: Ramplaan- kwai'tier. Gebouw Irene, Elswoutslaan 1, Beatrixschool, G. Schoolmeesterlaan. Juli- anakwartier. 10.15-11.15: Kon. Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal 10: Ds. S. Oegema. Geref. Kerk. 10 en 17: Kand. A. van der Deijl, beroepen predikant te Dalfsen. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga, bed. H. Doop. 19: Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. H. J. van Dui nen, van Zwijndregt. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: leesdiensten. Woensdag 10 dec. 19.30: Ds. Elshout, van Utrecht. Geref. Kerk (vrij gemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud- Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Dinsdag 9 dec. 19.30: Ds. E. du Marchie van Voorthuysen, Leersum. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. D. C. van Wijngaarden. 19: Ds. W. van Beem, van Lijnden. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Ge meente. 10 en 19: Ds. Salomons. Woensdag 10 dec. 19.45: Ds. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: Ds. Kersten, van Scheveningen. bed. H. A. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. E. H. de Boer, van Koog aan de Zaan. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30:Ds. W. van Beem, van Lijnden. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons. 18.30: Ds. H. P. Swets, van Rijk. Geref. Kerk. 9.30: Ds. Hoornstra, van Hoofddorp. 17: Ds. A. Kornet, van Oude en Nieuwe Wetering. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. bed. H. A. 16.30: Ds. L. C. Baljé, bed. H. A. en dankzegging. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Kand. G. Hengstmangers. 19: Ds. N. van Egmond. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. D. ter Steege. bed. H. Doop. 19: Dr. II. van der Loos. Alventskerk (Zie- kenhuiskerk). 10: Ds. G. H. van Willens- waard. Jeugdhuis. 10: dhr. W. Doevendans. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 9: Ds. C. den Hertog, van IJmuiden. 15: Ds. A. H. Schip pers, van Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 17: Prof. Dr. J. Verkuyl, Hoogleraar aan de Chr. Universiteit van Indonesië te Djakarta. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. C. F. J. Antonides, pred. te Obdam. 19: Ds. H. Oldeman. Jeugddienst, met film: „De boom des levens", in het Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis, van Santpoort. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 9 december n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Alkmaar. Jeho vah's Getuigen. Zondagmiddag van 2-3 uur Wachttorenstudie, Hogeweg 7. Woensdag avond van 8-9 uur Huisbijbelstudie, Konin ginneweg 44. Aagtekerk. 6 te Suez. Abida, 5 60 m. o. Timor n. Sydney. Acila, 5 120 m. o. Malta n. Larnaca. Aegis, 4 v. New Orleans n. Maracaibo. A.lbireo. 5 125 m. z.z.w. Mogadiscio n. Suez. Alblasserdijk, 4 v. New Orleans n. Antwerpen. Aldabi 12 te Antwerpen 14 te Rotterdam verw. Alhena verm. 10 v. B. Aires, 17 te Santos verw. Alnati, 12 te Recife verwacht n. Buenos Aires. Aludra, 5 115 m. n.n.w. Perim n. Bahrein. Ameland, 5 te Rotterdam. Amstellaan, 8 te Aden verwacht. Amstelsluis, 5 330 m. o. Minicoy n. Madras. Appingedijk, 6 te Vitoria. Arendskerk, 6 te Kobe. Argos, 6 te Ceuta verwacht v. Lissabon. Ariadne. 5 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Asmidiske, 5 620 m. w. Ouessant n. Norfolk. Attis, 5 te Ciudad Trujillo v. Amsterdam. Axeldijk, 5 v. New York n. Port of Spain. Banggai, 4 v. San Francisco n. Portland. Bantam, 7 te Biak. Baran. 5 v. Maracaibo n. Pta. Cardon. Beninkust, 5 te Antwerpen. Bennekom, 5 120 m. w.n.w. Azoren n. La Guaira. Bloemfontein, 5 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Breda, 5 v. Guanta n. Puerto Cabello. Calamares, 5 te Guaraquil verwacht. Caltex Arnhem, 5 26 m. o. Gibraltar n. Sidon. Caltex Delft, 5 110 m. n.o. Massawa n. Bahrein. Caltex Leiden, 5 v. Isle of Grain n. Immingham. Caltex Nederland, 5 300 m. o. Socotra n. Bahrein. Caltex Rotterdam, pass. 6 Aden n. Suez. Camerounkust, 6 te Lagos. Charis, 6 te New Orleans. Cistula, 6 v. Sydney n. Geelong. Cleodora, 6 te Singapore verwacht. Congokust, 5 130 m. n.o. Finisterre n. Dakar. Ccolsingel, 5 42 m. w.z.w. Landsend n. Bremen. Dalerdijk, 6 te Galveston. Diemerdijk, 5 te Cristobal v. Londen. Dordrecht, 5 100 m. z.o. Landsend n. Rotterdam. Drente, 5 v. Surabaja n. Pladju. Elizabeth B, 5 v. Rotterdam n. Venetië. Esso Nederland. 6 te Suez. Friesland KRL, 5 te Pt. Elisabeth v. Kaapstad. Friesland SSM, 5 dw. Oporto n. Amsterdam. Gooiland 5 te Montevideo verwacht. Gordias, 5 v. Antwerpen n. Carupano. Graveland, 5 280 m. z.z.w. St. Vine. n. Rio de Jan. Groote Beer, 6 te Melbourne, 9 te Sydney verw. Grootekerk, 5 75 m. z. Kp. Finisterre n. Antw. Guineekust, 4 v. Las Palmas n. Le Havre. Hector, 5 te Beyrouth. Hecuba, 5 v. La Guaira na Barranquilla. Heemskerk, 5 240 m. o. Malta n. Genua. Helder, 5 v. Bremen n. Hamburg. Hilversum, 4 v. Glasgow n. Banias. Hydra, 4 80 m. z. Scillys n. La Guaira. Ilos, 5 v. Amsterdam n. Gothenburg. Jagersfontein, 11 te L. Palmas, 17 te A'dam verw. Jolian v. Oldenbarnevelt, 17 te Amsterdam verw. Kalinga, 4 v. New York n. Cabimas. Kara, 5 240 m. n.w. Lissabon n. Curacao. Karimata, 4 v. Suez n. Djeddah. Karimun, 5 te Damman. Katelysia, 5 150 m. n.o. Northcape n. Sydney. Keizerswaard, 5 v. Maracaibo n. Curasao, Kerkedijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Kieldrecht, 6 v. Madras n. Rangoon. Korenia, 5 v. Lulea. 6 te Sundsvall. Korovina, 5 v. Singapore n. Kaapstad. Kp. Hoorn, 5 450 m. n.o. Mogadiscio n. Mombasa. Kosicia, 5 534 m. z.w. Ouessant n. Thameshaven. Krebsia, 5 500 m. w.z.w. Finisterre n. Rotterdam. Kreel't, 5 75 m. w. Bergen n. Narvik. Larenberg, 5 520 m. o. St. Helena n. Dakar. Laurenskerk, 5 25 m. n.w. Brindisi n. Port Said. Lekhaven, 5 425 m. z.z.w. L. Palmas n. L. Palmas. Lelykerk, 5 t.a. Kuwait. Le Maire, 5 110 m. w. Sabang n. Pt. Swettenham. Leto, 8 te Kadar verwacht. Lissekerk, 5 te Amsterdam. Loenerkerk, 5 22 m. z.z.o. The Brothers n. Suez. Loosdrecht, 5 rede Kuwait. Loppersum, 6 v. Antwerpen n. Bermuda. Maasdam, verm. 7 v. R'dam, 17 te N. York verw. Maaskerk, pass. 5 Wight n. Bombay, Maaslloyd, 5 v. Marseille n. Genua. Markelo, 5 te Amsterdam. Marnelloyd, 5 80 m. w. Sabang n. Belawan. Maureen, 5 18 m. o. Lizard n. Londen. Medon 5 v. Paramaribo n. Georgetown. Meerkerk, 5 te Marseille v. Rotterdam. Modjokerto, 5 v. Port Said n. Genua. Muiderkerk, 5 te Marseille. Munttoren, 5 115 m. z.z.w. Ouessant n. Turku. Mijdrecht, 6 te Trinidad. Mylady, 5 210 m. w.n.w. Kp. St. Vine. n. L. Palm. Naess Comander, 5 10 m. z. Cyprus n. Fawley. Naess Lion, 6 te Mena A1 Ahmadi. Naess Tiger, 5 75 m. z. Kreta n. Houston. Nanusa, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Nestor, 5 te Maracaibo v. New Orleans. Nieuw Amsterdam, verm. 9 v. R'dam n. N. York. Noordam, 8 te New York verwacht v. Rotterdam. Ni.)kerk, 5 700 m. o.z.o Sokotra n Penang. Oidekerk, 6 te Casablanca. Omala, 5 v. Svolvaer n. I-Iammerfest Oostkerk, 5 te Beira. Oranje, 5 v. Melbourne n. Sydney. Oranjefontein, 5 te Antwerpen. Oranje Nasau, 6 te Curacao, 11 te P. Limon verw. Oranjestad, 9 te Trinidad, 24 te Amsterdam verw. Orion, 5 140 m. o.z.o. Malta n. Alexandrië. Osiris, 5 v. Ponce n. Antwerpen. Ossendrecht, 5 te Rotterdam. Ouwerkerk, 5 250 m. o. Formosa n. Hongkong. Overijssel, 5 110 m. z.w. Kreta n. Port Said. Papendrecht, 5 120 m. z.z.w. Ouessant n. Wismar. Peperkust, 5 170 m z. Las Palmas n. Freetown. P. G. Thulin, 5 v. Philadelphia n. Caldera. Polyphemus, 5 300 m. z.z.o. Manilla n. Bugo. Prins Alexander, 5 dw. Algiers n. Tel Aviv. Prins Johan Willem Friso, 5 te Rotterdam. Prins der Nederlanden, 8 te Amsterdam verw. Pr. Frederik Willem, 5 v. Le Havre te Hamburg. Prins Willem III, 5 v. Cambleton n. Le Havre. Rempang, 5 te Manilla. Ridderkerk, 5 rede Colombo. Rita, 5 v. Pladju n. Port Swettenham. Rijndam, 6 te New York verwacht. Rondo, 3 v. Mombasa n. Djibouti. Sarpedon, 6 te Curacao. Schie, 5 70 m. z. Piraeus n. Hamburg. Seven Seas, 8 te Quebec verwacht v. Rotterdam. Schouten. 5 te Kaapstad v. Lobito. Sibajak, 14 te Willemstad verw. n. Sydney. Silindoeng, 5 v. Sydney n. Melbourne. Sliedrecht 5 45 m. w.z.w. Ushant n. Rotterdam. Soestdijk, 5 te New York. Solon, 5 te Norfolk verwacht. Sommelsdijk, 6 te Rotterdam. Stad Amsterdam, 5 v. Las Palmas n. Pepel. Stad Arnhem, pass. 5 Bornholm n. Lulea. Stad Haarlem, 5 50 m. z.o. K. St. Vine. n. Gibralt. Stad Rotterdam, 5 v. Gibraltar n. Le Spezia. Stad Schiedam, 5 v. Gibraltar n. Savona. Stad Utrecht, 5 480 m. z.z.w. Kp. Race n. Vlaard Stad Vlaardingen, 5 55 m. n. Finist. n. Gibraltar' Statendam, 6 te New York. Steven, pass. 5 Kp. Finisterre n. Liverpool. Straat Bali, 5 te Lourenca Marques. Straat Cook, 5 80 Om. w. Melbourne n. Bunburv Straat Lombok, 6 te Durban. Straat Malakka, 5 v. Yawata n. Hongkong. Straat Mozambique, 5 te Hongkong v. Manilla, Straat Singapore, 6 te Brisbane. Sunetta, 5 240 m. n.w. Surabaja n. Singapore. Tabinta, pass. 5 Dungeness n. Amsterdam. Tahama, 5 50 m. n.o. Guadeloupe n. Landsend. Tegelberg, 5 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Telamon, 5 te Ponta Del Gada. Teucer, pass. 5 Socotra n. Bclawan. Thelidomus, 5 150 m. z.o. Memuro n. Kushiro. Theobaldius, 6 te Yokkaichi. Tjibodas, pass. 5 Bengkalis n. Shanghai. Tjikampek, 5 1230 m. o. Mauritius n. Kaapstad. Tjimenteng, 5 v. Kobe n. Hongkong. Triton, 4 v. New York n. Curacao. Trompenberg, 5 v. Batonrouge n. Ceuta. Utrecht, 7 te Djeddah verwacht. Van Linschoten, 5 v. Mombasa n. Mtwara. Van Neck, 7 te Wellington verwacht. Van Spilbergen, 6 te Accra. Vivipara, 5 250 m. w. Kreta n. Eastham. Waal, 5 te Hamburg n. Bremen. W Alton Jones, 5 35 m. z.o. Str. Ormoesz naar Philadelphia. Waterman, verm. 8 v. R'dam, 12 te Pt. Said verw. Westerdam, 8 v. New York te Rotterdam verw. Willemstad, 5 v. Amsterdam n. West-Indië. Zeeland, 6 te Suez. Zonnekerk, 5 v. Bremen n. Hamburg. Zuiderkerk, 5 te Bremen verwacht. Zuiderkruis, 9 te Aden, 13 te Suez, 23 te A'dam. Zwijndrecht, 5 v. Baltimore n. Amsterdam. SLEEPVAART Barentsz Zee, 4 160 m. o.n.o. Kp. Finist. n. Aviles, Loire, 4 160 m. o.z.o. Galveston n. Belem. Rode Zee, 4 120 m. n.n.w. Valparaiso n. Europa. Bij vonnis van de arr. recht bank te Haarlem dd. 25 no vember 1958 is in staat van faillissement verklaard C. G. Nijssen. chauffeur, wonende te Nieuw-Vennep, gem. Haarlemmermeer, Venneper- weg 377, met benoeming van de e.a. heer mr. N. Reeling Brouwer, lid van de arron- dissements-rechtb. te Haar lem, tot rechter-commissaris en met aanstelling van on dergetekende tot curator. Hoger beroep is aangetekend Haarlem, Ged. O. Gracht 92 Mr. B. J. Lambers, curator. OVERVEEN Oranje Nassaulaan Te koop HERENHUIS bev. 6 kamers, keuken, bad kamer, schuur, alles prima onderhouden. Prijs f 30.000 incl. stoffering. Vestig, verg. vereist. Inl. J. H. Stoel, ma kelaar N. B. M. Bloemendaal, Bloemend.weg 167, tel. 50504 Voor direct gevraagd: en/of stalling 6 tons vracht auto. Aardappel groothandel B. P. Ooteman, Muiderslot weg 189, Haarlem, tel. 57746 Opsporen, nagaan, controle,, diefstal, informaties, chan tage. huwelijkszaken Vertrouwensopdrachten. Bekend door Radio en Pers Haarlem. Verspronckweg 44 Tel. 14231 Overal te ontbieden Spreekuur: uitsluitend na afspraak. H U W E L I] K Waarom zult u eenzaam blij ven? Met vertrouwen kunt u van onze bemiddeling ge bruik maken. Wij garande ren u geheimhouding. Talloos velen slaagden in een harmonieus huwelijk, waarvan wij honderden dankbetuigingen ontvingen Selecte relaties in alle be schaafde kringen over hel gehele land, ook van uw ge loofsovertuiging Gratis in lichtingen in blanco couvert. Bemiddelingskantoor „METRÖPA". Mathenesserlaan 458 B Telef. 50613. Rotterdam Vereeniging der Notarissen te Haarlem "irecteur W. N. Wolterink Bilderdijkstr. b.d. Zijlweg Haarlem Tel. (02500) 11928 o.m. gouden en zilveren werken, huiskamer- en slaapkamer ameublemen ten, boekenkasten, piano's t. o. v. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn., te Haarlem op DINSDAG 9 DECEMBER 1958 e.v.d. des voorm. 9.30 uur. KIJKDAG: Maandag 8 December 1958 van 10 tot 4 uur. overweldigende collectie! WAGENWEG 86 TE HUUR GEVRAAGD: met nette burgerwoning voor ge zin van 4 personen. ISLOK IND. EN HANDELMU N.V., ZWOLLE Marsweg 5/9 - Tel. nos. 3143, 3144-05200 FR. BELLE, adviseur voor gewapend- betonconstructies KENAUPARK 27 te HAARLEM, vraagt voor het uitwerken van interessante projecten zowel in binnen- als buitenland, sollicitanten voor de functie van: (Kennis van Engels en Duits strekt tot aan beveling). Schriftelijke sollicitaties te richten aan bovenge noemd adres. Gr@eneveld v. d. Poll Co.'s Eleetrotech- nische Fabriek N.V. te Amsterdam vraagt voor haar afd. Correspondentie en fabrieks- administratie Voor haar afd. Boekhouding (Vrl.) Voor haar afd. Verkoop (Mnl.). Leeftijd ca. 21 jaar. Tenminste U.L.O.-opleiding gewenst. Prettige werk kring. Goede vooruitzichten. Sollicitaties t.e richten aan de afd. Personeelszaken, De Ruyterkade 41-43, Amsterdam-C. Gevraagd worden Opleiding: Volledig lager onderwijs. In verband met bestaande promotiemogelijkheden kunnen voor de functie wegwerker ook bezitters van een LTS-diploma (bij voorkeur richting metaal) mededingen. Leeftijd: 20 t/m 30 jaar. gratis dienstkleding bijslag voor nacht- en zondagsdienst voordelige reismogelijkheden tegemoetkoming In pensionkosten Adres voor sollicitaties en Inlichtingen: N.V. Nederlandsche Spoorwegen, Dienst van Personeelzaken, 2e afdeling, Utrecht. Op de enveloppe In de linkerbovenhoek vermelden: Nr. 32 Tevens kunnen worden geplaatst: (met voll. lager onderwijs, leeftijd 20 t/m 30 J.) (met diploma Mulo, leeftijd 20 t/m 30 jaar)

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6