TRIUMPH Ernstig geschil tussen Adenauer en Brandt 48%, Nieuw! De 2-in-l sigaret! Fa. B. ENGELENBERG Bonte veelheid van resoluties passeert de UNO-assemblee Goede nachtrust Rountree krijgt de wind van voren uit Irak Gewenste eenheid in West-Duitsland zelf ver te zoeken NAAIMACHINES Onregelmatig &p de* ^Praatótocl 3 Vandaag resolutie over Hongarije aan de orde Mijnhardt's Zenuwtabletten Stravinsky dirigeert Premier Macmillan zinspeelt op voorjaarsverkiezingen OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Tunesië uit Egyptische luchtverbinding Newyorkse kranten sluiten DONDERDAG 11 DECEMBER 1958 NEW YORK (UPI) Vandaag zal in de Algemene Vergadering der UNO een door dc Verenigde Staten met steun van 36 an dere landen opgestelde resolutie worden ingediend, waarin de UNO wordt voor gesteld Sir Leslie Munro, de Nieuwzee- landse president van de assemblee in de vorige zitting, te benoemen tot speciaal UNO-waarnemer voor Hongarye, met de opdracht speciaal rapport op te stellen over de represaillemaatregelen, welke nog steeds in Hongarye genomen worden tegen personen, die verdacht worden van deel neming aan de Hongaarse opstand. Nederland is een van de ondersteuners van dit voorstel, waarin ook afkeuring wordt geuit over de terechtstellingen van Nagy, Maleter en andere Hongaarse pa triotten. Goede nabuurschap De Algemene Vergadering der UNO heeft woensdag met 77 tegen 0 stemmen een van Tsjechoslowakije afkomstige reso lutie aanvaard, waarin bij alle UNO-leden wordt aangedrongen op doelmatige stappen voor het uitvoeren van de principes van vreedzame betrekkingen tussen de landen, die elkaar als goede buren dienen te be jegenen. Nationalistisch China onthield zich van stemming. In de oorspronkelijke versie van de Tsjechische resolutie was de term „vreedzame coëxistentie" opgenomen, maar deze werd op aandringen van het Westen vervangen door de term „betrek kingen als goede buren". Zuid-Afrika Met 69 stemmen voor, geen enkele tegen en tien onthoudingen heeft de Algemene Vergadering voorts een resolutie aange nomen waarin de Zuidafrikaanse regering verzocht wordt met India en Pakistan in onderhandeling te treden over de behande ling van uit deze landen afkomstige kleur lingen in Zuid-Afrika, onder de apart- heidswetten. Onder de onthouders waren ook Nederland, België, Luxemburg, Frank rijk en Engeland. Zeerechtconferentie Tevens werd een compromisvoorstel tot het houden van een tweede wereldconfe rentie over het zeerecht, met de nadruk op de territoriale grenzen en de visserij rechten, aangenomen. De conferentie zal in maart of april 1960 weer in Genève belegd worden. De resolutie inzake deze conferentie werd aangenomen met 71 stem men voor, geen enkele tegen, en de ont houdingen van Cambodja, Denemarken, Finland, Noorwegen, Zweden en IJsland. Veiligheidsraadszetels (AFP) De assemblee nam woensdag voorts met 65 stemmen tegen geen en negen onthoudingen (Sovjet-blok) een reeds door de speciale politieke commissie goedgekeurde resolutie aan, waarin het vraagstuk van vermeerdering van het aan tal zetels in de Veiligheidsraad, de Econo- mische en Sociale Raad en het Internatio- nale Gerechtshof naar de volgende zitting in 1959 wordt verschoven. De Algemene Vergadering zou vrijdag op recès moeten gaan. Er is in de nacht van woensdag op donderdag hard gewerkt, maar de lijst van sprekers bevatte toen de vergadering uiteenging nog dertig namen. Men vreest daarom, dat de assemblee niet op vrijdag gereed zal zijn. Algerye (UPI) Ook op een ander toneel van de UNO, de politieke commissie, duurt de bedrijvigheid voort. Toen de voorzitter van deze commissie, Miguel Rafael Urquia van El Salvador de lijst van sprekers over de kwestie-Algerije sloot, deelde hij mee, dat nog 36 afgevaardigden hierover het woord zullen voeren. De vier sprekers van woens dagmiddag drongen aan op erkenning van Algerije als onafhankelijke natie of al thans on toekenning van een bepaalde mate van soevereiniteit. De Birmees U Thant en de Libanees Khouri spraken het meest gematigd. De Marokkaan Filali ge waagde van een „systematische uitroeiing van een geheel volk", waarbij gebruik ge maakt wordt „van alle middelen om druk uit te oefenen". De strijd in Algerije is Advertentie door Zenuwrust volgens hem een oorlog op grote schaal, die een oorlog zou kunnen worden, waar bij geheel Noord-Afrika betrokken is De Rus Sobolev noemde het Franse bewind in Algerije „een regime van politieterreur" met concentratiekampen en barbaarse re presailles. De Libanees dr. Victor Khouri drong aan op vrije verkiezingen in Al gerije, dat naar hij zeide nooit werkelijk een deel van Frankrijk kan zijn. Over Arabieren, zonder Arabieren (Reuter) De tweede politieke com missie heeft woensdag voorgesteld, dat de Algemene Vergadering de regeringen om meer geld vraagt voor het werk onder de Arabische vluchtelingen. Zij laat het aan Hammarskjoeld over een verlenging van het mandaat van het betrokken UNO- bureau te vragen, na medio 1960. De resolutie, ingediend door Nederland, Engeland, Nieuw-Zeeland en Amerika, is aangenomen met 44 tegen nul stemmen, bij 18 onthoudingen. Alle Arabische landen onthielden zich. BEIROET, (AFP) „De V. S. willen niets liever dan hun betrekkingen met president Nasser verbeteren", aldus heeft de Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken, William Rountree, belast inet aangelegenheden betreffende Azië en 't Nabye Oosten dinsdag te Beiroet tegen over Amerikaanse persvertegenwoordigers, voor zyn vertrek uit Libanon naar Jeru zalem en Amman, verklaard. Hij voegde hieraan toe: „Er zijn reeds bepaalde maatregelen genomen, die, naar wij hopen,' tot een aanzienlijke verbete ring der betrekkingen tussen de Verenig de Staten en de Arabische landen zullen leiden". BAGDAD (Reuter) De Iraakse pers heeft critiek geleverd op William Roun tree, de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, en zijn huidig bezoek aan het Nabije Oosten in verband ge bracht met de ontdekking van het komplot tegen de regering van generaal Abdoel Kassem. Het Bagdadse blad „Al Thawra" schrijft: „De samenzweerders zijn gearres teerd en het volk weet opnieuw dat Ame rika samenspant tegen onze republiek en dat er een Amerikaanse afgezant een be zoek aan Libanon brengt". Het blad „Al Bi- lad" zegt: „Rountree is naar het Nabije Oosten gezonden om de interne toestand nauwgezet te bestudex-en en aanbevelin gen te doen over samenzweringen tegen bevrijde Arabische staten". Rountree zou woensdag van Beiroet naar Amman gaan. Later in de maand zou hij Irak bezoeken voor besprekingen met de regering. De Amerikaanse componist en dirigent van Russische origine Igor Stravinsky zal in de Festival Hall te Londen met het BBC-symfonie-orkest een pro gramma van eigen werken uitvoeren. De repetities zijn in volle gang. Op de foto boven en beneden Stravinsky tijdens de voorbereidingen. (Van onze correspondent in Londen) Het is niet uitgesloten dat de algemene verkiezingen in Groot-Brittannië in het vroege voorjaar 1960 zullen worden gehou den. Dit is tenminste de slotsom welke sommige trekken uit een nogal korzelig antwoord dat premier Macmillan in het Lagerhuis heeft gegeven tijdens een schermutseling over de Suez-kwestie. De oppositie had de regering onder vuur ge nomen naar aanleiding van een artikelen reeks van Randolph Churchill. De gespan nen sfeer, de bitterheid en het lawaai uit de Suez-dagen herleefden in het Lager huis. Macmillan verklaarde, dat de woord voerder van de regering niet de bedoeling heeft gehad critiek op de auteur uit te oefenen. Zijn vader, Sir Winston zat in het Lagerhuis op zijn gewone plaats te luisteren maar dat hij alleen duidelijk had willen maken, dat Randolph's biogra fie, geschreven zonder raadpleging van Sir Anthony Eden en zonder toegang tot officiële documenten, geen aanspraak op volledige juistheid kan maken. Een Labourlid eiste een onderzoek door een staatscommissie naar de Suez-affaire. Macmillan weigerde en riep woedend uit dat hij de gehele kwestie wilde overlaten aan het oordeel van de geschiedenis en van de kiezers. Van Labourzijde bestorm de men hem na deze uitspraak met nieuwe vragen. De socialisten die alvast met de aanloop van een verkiezingscampagne zijn begon nen, deden een nieuwe poging om Macmil lan uit zijn tent te lokken. De premier waarschuwde hen daarop dat het tijdstip van de verkiezingen misschien eerder komt dan zij denken. Dit verwekte op schudding. Macmillan had vroeger ver klaard, dat er deze winter, behalve in bui tengewone omstandigheden, geen verkie zingen zouden komen. Het raadsel waar voor hij de nerveuze oppositie plaatst is, wanneer volgens Macmillan's opvatting de winter eindigt. Een verkiezing in be gin maart is niet onmogelijk. Tot dusver had men algemeen aangenomen, dat er geen sprake zou zijn van verkiezingen voor mei. Het kan echter ook zijn, dat Macmillan de oppositie alleen heeft wil len plagen. In elk geval houdt Macmillan de troefkaart in handen, want hij heeft nog vijftien maanden speling. Advertentie Hier Is de nieuwe Triumph, in een gloednieuw pakje. De 2—1 n—1 sigaret! „Lekker!", zegt de vir- ginia-roker. „Lekker!", zegt de amerikaan-roker. Want de tabakken van de nieuwe Triumph zijn zo behandeld en gemelangeerd dat zij alle goede eigenschappen van Virginia en amerikaan in zich verenigen - en hoe! Triumph - de moderne, milde sigaret. Wat lèt U. Kóóp een pakje. En geniet! HET MILDE MIDDEN TUSSEN AMERIKAAN EN VIRGINIA (Van onze correspondent in Bonn) Op het ogenblik dat van Westduitse zijde gepleit wordt voor westelijke eensge zindheid inzake de kwestie-Berlijn is de tegenstelling tussen de Westduitse rege ring en die van West-Berlyn in volle he vigheid openbaar geworden. De Westber- lijnse burgemeester heeft zijn ongenoegen betuigd over het feit, dat Adenauer by zijn laatste bezoek aan West-Berlijn niet ge noeg contact met Brandt heeft gehad. De voornaamste grief der West-Berlyners is, dat Adenauer een gesprek op korte termijn met Brandt over de Russische nota heeft afgezegd. Deze klacht is door de Westduitse regering byzonder scherp van de hand ge wezen. In een lange verklaring wordt gezegd, dat Adenauer en de Westberlijnse senaat destijds volledige overeenstemming hebben bereikt over de kwestie-Berlijn. Geen van de Westberlijnse regeringsleden had na Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 deze bespreking nog iets te zeggen. Ook Brandt zou na dit gesprek niet de wens hebben geuit nog een afzonderlijke bespre king met de bondskanselier te hebben. De regering te Bonn betreurt het, dat van Westberlijnse zijde de indruk wordt ge wekt, alsof de belangen van West-Berlijn bij het bezoek van de bondskanselier te kort zijn gedaan. Adenauer zou wel tijd hebben gehad voor verdere besprekingen als Brandt daartoe de wens te kennen had gegeven. Ouderwetse stijl De achtergrond van dit onverkwikkelijke incident is, dat Adenauer zich te West- Berlijn, als voorzitter van de C.D.U., niet arm in arm met de socialist Brandt heeft willen tonen, vlak voor de Westberlijnse verkiezingen. Het wordt algemeen een feit geacht, dat Adenauer zich bij dit bezoek in de eerste plaats als partijleider, pas daarna als bondskanselier heeft willen doen gelden. Dat neemt men hem niet al leen in Berlijn, maar ook in vele kringen te Bonn kwalijk. De regeringsgezinde Ge neral Anzeiger noemt dat een stijl van de vorige eeuw die wijst op ongepaste hoog hartigheid en ijdelheid van de zijde van de bondskanselier. Het verwijt dat men Adenauer maakt, treft te scherper daar de sociaal-democraat Brandt, in tegenstelling tot zijn partijge noten van de SPD te Bonn, ten aanzien van de kwestie-Berlijn achter de bonds kanselier staat en gelijk deze alleen met de Russen wil onderhandelen, indien de Sovjet-Unie afziet van het ultimatum van zes maanden. Men meent te Bonn alge meen, dat Adenauer, die zo bij zijn weste lijke partners heeft aangedrongen op een heid, in een zwakke positie op het inter nationale plan is gekomen, juist omdat hij in eigen huis de kans op eenheid, waar over hij een week geleden zulke roerende woorden heeft gesproken, zelf heeft laten voorbijgaan. (DPA) Brandt, heeft laten weten, dat ir> de Westduitse verklaring de kern van het meningsverschil niet wordt geraakt. Het stuk dat de officiële woordvoerder der bondsregering, van Eckhardt, op een persconferentie werd voorgelezen, zou bovendien verscheidene onjuistheden be vatten. Aan het slot van zijn verklaring zegt Brandt voor het ogenblik geen aan leiding te zien om de polemiek in het open baar voort te zetten (Reuter) Officieel is medegedeeld, dat zondag 93,1 percent en niet 93,7 percent als aanvankelijk gemeld der Westber lijnse kiezers zijn stem heeft uitgebracht. In 1954 stemde 91,8 percent- Advertentie Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13252 „ALPHA" MUURVERVEN Ofschoon ik zeer diep over tuigd ben van het feit dat het vak van psychiater zeer moei lijke en ernstige kanten heeft, die hem confronteren met als maar kleine vijvertjes vol na righeden in de diepten van het menselijke gemoed, valt mij nu en dan op dat er iets won derlijk boeiends en ontspan- nends in zit zoals bijvoor beeld in een kryptogram of een legpuzzel. Een psychiater komt zo stel ik mij voor soms in de situatie dat hij zich een lieve ling der goden moeten voelen: een begenadigde, die het gege ven is uit een chaos van bonte stukjes glas 'n overwelidigend, mooi tafereel samen te stellen, dat hem en anderen ontroert door gaafheid en eenvoud. Hij kan dan lang en mis schien wanhopig naar dat ene deine stukje hebben gezocht, dat het sluitend en openba rend fragment vormde doch de voleinding van zijn arbeid moet hem vaak als een kunst werk voorkomen, dat hem de zelfde voldoening schenkt als een geslaagde artistieke pre statie aan de schepper daar van pleegt mede te delen. Tenminste dat lijkt me Het is de mening van een doch zij wordt gestaafd door een frappant geval, dat bovendien nog de bijzonder interessante bijkomstigheid van een ernstig vermaan aan schoonheidsspecialistes biedt. zo. leek. Een zéér jonge dame be landde na tal van omzwer vingen door dokterskamers en via rustkuurtjes van gevari eerde proporties op de stoel van een psychiater, die zien reeds bij haar binnentreden afvroeg hoe iemand bij een geestelijke stoornis zóveel op rechte charme kon bewaren. Die stoornis was echter van imponerende en tragische aard. Het meisje leed aan een zo opvallende schuwheid, dat haar omgeving als het ware voortdurend met opgetrokken wenkbrauwen rondliep zij bloosde aan één stuk door, kon in de eenvoudigste situ aties niet uit haar woorden komen en verrichtte aan de lopende band de ellendigste onhandigheden. Het was met haar, zoals men dat in tandpasta-adver tenties kan lezen: „Men fluis terde achter haar rug, men vermeed haar gezelschap. Zij kon zich niet meer amuseren en zij voelde hoe iedereen haar nakeek". Tandenpoetsen is een een voudig middeltje om uit sim pele narigheden te komen, maar zo simpel was het bij haar niet. Haar ingeklemd affect, verdrongen complex of hoe het euvel dan ook vak technisch heten mocht, liet zich niet verwijderen en groeide daarentegen gestadig, met alle kommer van dien. De psychiater te volgen op zijn ingewikkelde dwaalwegen door de psyche van het arme kind zou een boekdeel ver oorzaken, zodat we ons te be palen hebben tot de navrante knooppunten ervan. Hóe hij het ontdekte moet een raadsel blijven voor de buitenstaan der, doch hij kwam tot de con clusie dat er iets in het uiter lijk van de jongedame moest zijn, dat haar afschuwelijk dwarszat. Zover gekomen, ging hij te werk als een taxateur van schilderijen. Hij zocht het uiterlijk van zijn patiënte centimeter voor centimeter af waarbij we mogen aanne men dat hij zich bepaalde tot die centimeters, welke men selijkerwijs gesproken in aan merking konden komen om dwars te zitten. Hij vond niets. Hij vond enkel, dat ze een voorbeeld van uiterlijke lief talligheid vormde, een speci men van volmaakte schoon heid en charme, een kunst stukje van moeder Natuur en vader Vormen. En toch zat er iets dwars. Er volgde opnieuw een in gespannen speuren langs de wegen van het innerlijk, op de kruispunten der belevenissen en in de voorraadschuren der ervaring. En eindelijk kwam het ontbrekende stukje van de puzzel te voorschijn uit een donkere hoek uit een plak boek dat dateerde uit haar HBS-tijd. Het was een knipseltje uit een tijdschrift een frag ment van een deskundig praatje over lichamelijke schoonheid en de verzorging daarvan, geschreven door een specialiste op het gebied van vrouwelijk schoon. Zo in de geest van: „Het is zo jammer dat vele vrouwen de mogelijk heden van haar uiterlijk niet ten volle uitbuiten. Zij nege ren de adviezen van deskun digen en verkwisten op die manier haar levensgeluk. Bo vendien is het te betreuren, dat ouders niet reeds bij hun zeer jonge kinderen nauw keurig acht geven op moge lijke afwijkingen in het uiter lijk hunner spruiten, welke dan nog zo eenvoudig en af doende kunnen worden gecor rigeerd. Later, als de kinde ren groot zijn, lijden zij vaak zwaar onder de euvels die hun uiterlijk ontsieren en dan niet meer te verhelpen zijn. Hoeveel kinderen bijvoorbeeld groeien niet op met vooruit- gegroeide tanden, die in hun jeugd door middel van een beugel in de juiste stand ge dwongen hadden kunnen wor den. Vooruitgegroeide tanden betekenen een schoonheids- fout die zich dagelijks aan dient, bij iedere blik in de spiegel Dat was dan dat. De psychiater, die later het onderhavige geval in intieme kring uit de doeken deed, zei: „Inderdaad had het meisje vooruitgegroeide tanden. Zij had de overtuiging dat haar uiterlijk daardoor op afschu welijke manier werd ontsierd en dat niemand haar aardig kon vinden met zulk een ge bit". „En de oplossing was dus" aldus merkte men op „dat u het meisje verzekerde, dat het euvel helemaal niet zo erg was en dat ze zich geen zorgen behoefde te maken?'' „Zo eenvoudig was het niet- Het merkwaarige was name lijk, dat ik bij de bestudering van haar uiterlijk die voor uitgegroeide tanden geenszins als een ontsiering had opge merkt. Er was voor mij slechts één oplossing: ik moest haar ervan overtuigen, dat haar vooruitstekende tanden niet alleen geen ontsiering, doch zelfs een integrerend deel van haar schoonheid vormden. Ik zei haar dat, doch ze geloofde mij niet. Zij dacht dat ik haar iets wilde wijsmaken. En dat was helemaal niet zo, want inderdaad stonden haar tan den zo allerliefst, zo meesle pend charmant vooruit, dat haar uiterlijke bekoring een stuk minder zou zijn geweest als haar moeder indertijd een beugel in haar mond zou heb ben laten aanbrengen. Waar mee bewezen is dat een stan daard-schoonheid onzin is. Iedere schoonheid is een per soonlijke, aparte en unieke schoonheid, die is samenge steld uit navrant-schone fa cetten. Er is geen recept voor schoonheid, geen norm, geen model. Er is slechts een per soonlijke charme, die ver hoogd kan worden door on regelmatigheden en afwijkin gen. Ik heb haar dat tenslotte onomstotelijk kunnen bewij zen." „En hoe?" De psychiater wreef over zijn kin en richtte zijn blikken op zijn vrouw, die naarstig thee schonk. En hij zei: „Ik ben verliefd op haar gewor den dat wil zeggen: op haar vooruitstekende tanden. Ik heb nooit eerder of nadien tanden ontmoet die zo on weerstaanbaar vooruitstaken. En ik ben met haar ge trouwd". De gastvrouw keek op en lachte. En toen zag iedereen pas, hoe haar boeiende char me zich concentreerde in die lach in een lach die haar vooruitstekende tanden om lijstte als een zeldzaam sie raad J. L. Boheviien-gezin Mijn grootmoeder heeft het in gezelschap altijd over haar toneelcarrière van vroeger. Zij merkt slechts een enkele maal de ver veling of het ongeïnteresseerd zijn van haar toehoorders. Gebeurt dit echter dan grijpt ze onmiddellijk naar één van de loten van de stam om te épateren. Naar één van die hardwerkende, nogal beschei den familieleden, die liefst wat terug getrokken leven. Ik vind het vreselijk wanneer men van mijn gezin veronderstelt: „O, beide ouders schrijven, wat een interessante rommel zal zo'n huishouden zijn". Ik bemin de over zichtelijkheid, ik houd van ordelijkheid. Mijn kasten zijn netjes. De was wordt na geteld. Rekeningen worden meteen betaald. In het gezin houdt men zich aan afspraken. Men kond op tijd. Als de mensen verbaasd zeggen: „Hé, het is bij jou geen artistieke bende" ben ik hoogst tevreden. Mijn gezin is, daar ben ik op gesteld, een gezin van burgers, niet van bohémiens. Behalve een enkele keer. Het komt wel voor, door verschuiven van opdrachten, door ziekte, door verkiezingsuitslagen en andere spelingen van het lot, dat het werk zich plotseling zo ophoopt, dat we op een dag de dag de dag laten en gaan schrijven van 's morgens, in pyjama, tot 's avonds in dezelfde pyjama. Zoals die ene zondag. Al vroeg waren we aan het typen en schrijven. Mijn man tus sen honderd tijdschriften en kranten inge klemd a li zijn bureau. Doorslagpapier en carbon hingen uit de bureauladen, vielen op de grond, werden niet opgeraapt. Mijn man greep naar een nieuw vel in het wil de weg als hij er weer één nodig had. Ik zat met gekruiste benen op de grond, een blocnote voor mij, omringd eveneens door waardevolle documenten, vulpennen, vloei- bladen De kinderen? Ja, de kinderen gingen hun gang. Ze zorgden zelf voor hun eten. Ze speelden zonder onderbreking van ver boden. Ze deden verstoppertje onder alle bedden. Ze probeerden hun rolschaatsen in de kinderkamer. Ze deden baby om het uur in het bad, ik hoorde het aan het water en de kreten. Ze gaven baby chocolade melk en stortten alles over haar blauwe schortje en blanke beentjes. Ik adviseerde op hun geroep na de ramp: „Laat maar, het droogt wel op". De oiidste jongen bakte flensjes, de walm sloeg door het hele hriis. „Mag ik boterhammen?", vroeg de andere zoon. „Maak ze zelf maar", riep ik terug. „Ik heb geen tijd". „Maak er voor ons dan ook een paar", riep mijn man, want wij hadden nog niets anders dan het water bij het tanden-poet- sen in onze mond gehad. Intussen brak er nog een bord. Niemand ruimde de scherven op. Baby gooide een knikkerzak leeg in de hall en in een zonnestraal leek de hall van kristallen mozaïek, maar was wel onbe gaanbaar. En temidden hiervan kwam dat nieuwe buurmeisje van mijn grootmoeder, een meisje van ongeveer zeventien jaar, op bezoek. Ze kwam met een onnozele bood schap. Ik zei, dat ze maar moest gaan zitten en een half uur wachten. Eerder kon ik haar niet helpen. Natuurlijk kon ze ner gens zitten, want met het vorderen van de dag hadden mijn man en ik alle zitplaatsen belegd met wat we maar kwijt wilden zijn. Het buurmeisje ging dus maar bij mijn kinderen kijken. Ik instrueerde haar: „Ze mogen alles, behalve brand stichten en fosfor eten". Ze rapporteerde: „Baby zuigt anders op lucifers". „Pak ze af", zei ik. Het was het enige bevel die dag. Na een half uur stond ik het meisje enkele minuten te woord. Ik liet haar uit, spitsroeden lopend allebei, door de hall. Ze groette stralend, ze gaf vergenoegd een hand. Ik zag haar weghuppelen. De volgende dag, na een kras herstel van de orde, hoorde ik bij toeval de reden van haar bezoek. Mijn grootmoeder had tegen het kind op gesneden: Een van mijn kleindochters en haar man zijn beiden schrijvers „O. wat leuk, een echt bohémien-gezin zeker". En laat ze het die ene noodlottige keer nou treffen. Maps Valk TUNIS (Reuter) De Tunesische rege ring heeft de Egyptische luchtvaartmaat schappij „Misrair" woensdag verboden, een verbinding tussen Caïro en Tunis te onderhouden. Het toestel dat in de och tend op het vliegveld van Tunis landde vloog direct nadat de passagiers waren uitgestapt terug naar Caïro. (AFP) De openbare aanklager heeft in het proces tegen vijftien Tunesiërs, die worden beschuldigd van samenzwering om president Bourguiba te vermoorden, voor acht hunner de doodstraf geëist. Voor de zeven andere beklaagden liet hij de bepa ling van de strafmaat aan de rechtbank over. Vier beklaagden zijn voortvluchtig. Veertien der vijftien beklaagden zijn vol gelingen van Salah Ben Joessef, voorma lig secretaris-generaal van de „nieuwe grondwetspartij", die reeds in een vorig proces bij verstek ter dood is veroordeeld. De vijftiende is Saleh Ben Joessef zelf, te gen w: nu opnieuw bij verstek de dood straf werd geëist. NEW YORK (UPI) De New York Post, een van de negen grote Newyorkse kranten tegen welke een actie van expe ditie-personeel aan de gang is, heeft be kend gemaakt dat zij als gevolg van deze staking tot nader aankondiging moet slui ten. Het ziet er naar uit dat ook de Daily News vandaag niet kan uitkomen. De drukkers van deze krant weigeren de door de chauffeurs van de krantenauto's uit gezette stakingsposten te passeren. De staking omvat 4.500 bezorgers. Een fede rale bemiddelaar heeft de partijen bij el kaar gebracht om te onderhandelen. De New York Herald Tribune zal met ingang van vrijdag tijdelijk sluiten. Het personeel wordt naar huis gestuurd. Er zal geen loon worden uitbetaald gedurende de periode dat de krant niet kan ver schijnen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3