Horen en zien TELEVISIE van den Berg Puil en Doppie Gevangene ontsnapt KRELAGE GARAGE Agenda voor Haarlem Weer gevangenisstraffen geëist voor rijden „onder invloed" NAAIMACHINES (Uit liet Engels vertaald) BELTON COBB en aankondigingen en Horlogerie „SUISSE" 11 radio televisie NABESCHOUWINGEN Vers en versjes Laurence Olivier voor A merikaanse t.v. UW GEZONDE VERSTAND GARAGE DEN HOUT De radio geeft zaterdag T el evisie programma Televisie- en Radiospecialisten HAARLEMSE RECHTBANK Kapitein van kustvaarder plotseling overleden Vereniging van tweelingen Kerkelijk Nieuws GEERVLIET heeft de FiriifmuB hoorbril Vrouw bekent schuld aan moord op man Vorderingen van Sagan en Jolyet afgewezen Schrijver Jacob Kremer overleden Tl,IWSSEnEim«H.J5tt VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 Mv Na het bijzonder actuele N.T.S.-jour naal, waarin de middagzitting van de Tweede Kamer was verwerkt, gaf oud-mi- nister ir. H. Vos in „Mensen, dingen, nu" gisteravond in een fel betoog zijn visie op de ontwikkeling van de kabinetscrisis. Ver volgens presenteerde Milo Anstadt zijn uit stekende „Spiegel der kunsten". Het wat lichtere amusementbegon met een leer zame reportage, afkomstig uit Wormer, waar Bert Garthoff op een bijzonder vrien delijke manier de voorzitter van de Ne derlandse Kolfbond interviewde, die ons inwijdde in de geheimen van deze echt Nederlandse sport. Na een van een uitstekend commentaar voorzien filmpje kregen de kijkers de kolf baan in „Ons Genoegen" te zien en in iets meer dan een kwartier haalde Bert Gart hoff een stuk of vijf kolfers voor de ca mera, die kennelijk op hun gemak gesteld door de rustige en prettige manier van on dervragen honderduit vertelden over hun zo geliefde sport. „En wat dan nog?" vormde het hoogte punt van de avond. Begrijpelijk, wanneer men weet dat dit de titel was van een bloemlezing uit het werk van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire, door Wim lbo samengesteld. Connie Stuart, Sophie Stein, Donald Jones en Wim lbo zongen en zeiden ingeleid door Simon Carmiggelt een half uur lang versjes en cabaret liedjes van de bekende tekstschrijfster. Het had wat ons betrof veel langer kun nen duren. En het zou ons evenmin spij ten, wanneer hetzelfde groepje artiesten wat geregelder met een dergelijk pro grammaatje op de proppen kwam. Van het werk van Annie Schmidt kunnen we namelijk niet snel genoeg krijgen. Het N.T.S.-journaal kwam na deze VARA-avond nog even met een haastig in elkaar gezette extra-uitzending, waarbij de heren Romme en Hofstra afzonderlijk de gebeurtenissen van de dag bespraken. Er was weinig nieuws te vernemen, maar toch toonden de journaalmensen er op nieuw mee bijzonder actueel te kunnen zijn. Beeldschermer De beroemde Britse toneel- en film acteur sir Laurence Olivier gaat optreden voor de Amerikaanse televisie. Hij krijgt de hoofdrol in het stuk „The moon and sixpence" van Somerset Maugham. De „Na tional Broadcasting Company" betaalt hem hiervoor honderdduizend dollar, aldus het Amerikaanse tijdschrift „TV guide". Advertentie stelt bij aanschaf van een auto de volgende eisen: 1. Lage aankoopprijs. 2. Lage brandstof- en onderhouds kosten. 3. Langdurige garantie, incl. arb.loon. 4. Hoge restwaarde, dus lage afschrijving. Aan deze eisen voldoen ALLE RENAULT- produkten. Vraagt u eens meer inlichtingen Geheel vrijblijvend. Telefoon 12138 en 15056. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Dansorkest en sol. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Fanfarekorps. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Koorzang. 15.15 Metropole-ork. 15.40 Boek- bespr. 15.50 Gregoriaanse gezangen. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muziek. 17.40 Jazzmuz. 18.00 Journalistiek weekoverzicht. 18.10 Amateursprogr. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Lichtbaken, causerie. 19.35 Omr.ork. koor en soliste. 20.30 Ja, met mij. schets. 20.35 Gevar. progr. 21.55 Pol. caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aan sluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Nouveaut.é's. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 7.23 Lichte muz. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voorde vrouw. 10.45 Annemarieke, hoorspel. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Viool en piano. 12.00 Politiekapel. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Koorzang. 14.55 Streekuitz. 15.20 Is de maat vol?, caus. 15.35 Omr.ork. en sol. 16.20 Boekenwijsheid. 16.40 Instr. trio. 17.00 Vers van de pers. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comment. 18,20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Machten en mensen. 19.45 Deze week, caus. 19.50 Iets voor niets, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Twintig vragen. 22.10 Instr. sext, 22.35 Anecdotes. 23.00 Gram. 23.15 Nieuws. 23.30— 2-1.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Radio almanak. 14.30 Radiojourn. 15.00 Accordeonreci tal. 15.15 Lichte muziek. 15.45 Accordeonrecital (verv). 16.00 Gram. 16.15 Ork.conc. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Schlagers. 18.00 Orgel- conc. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.40—24.00 Gram. VOOR ZATERDAG AVRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weerbericht. NCRV: 20.20 In 't Pothuis. 20.40 Hobbvprogramma. 20.55 Quizprogr. 21.20 De Dik Trom Story. 22.05 Dagsluiting. Advertentie ZIJLSTRAAT 87 - TELEFOON 11110 Twee maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman by de Haarlemse recht bank vanmorgen tegen een 52-jarige fou- ragehandelaar uit Uitgeest, die op de avond van 27 oktober, zwaar onder de invloed van sterke drank met zjjn auto zigzaggend over de Meerstraat in Beverwijk zou hebben gereden. Verdachte gaf toe dat hij die dag wel een en ander had gedronken. Hoeveel pre cies wist hij niet meer. „Ik wel," onderbrak de president, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, hem. „U hebt die dag van half twaalf af zo'n beetje lopen tanken. Het ene café in en het andere weer uit." Bij elkaar waren het naar schatting een kleine twintig glazen bier en borrels ge weest. Verdachte werd na zijn aanhouding ter ontnuchtering in het politiebureau op gesloten. Zijn onverschillige houding was voor de president aanleiding nog op te merken: „U schijnt er niet genoeg van doordrongen te zijn dat u door uw gedrag het leven van anderen in de waagschaal heeft gesteld." De officier achtte een ge voelige straf op zijn plaats. Diepe blik Tegen een 44-jarige reiziger in bloem bollen uit Heemstede, die op maandag 20 oktober na een bezoek aan de bloembollen- beurs in het Krelagehuis in Haarlem, met zijn auto in de Wilhelminastraat in botsing was gekomen met een scooter, eiste de officier een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte bleek licht onder de invloed van alcohol te zijn. Een 21-jarige vrouwelijke politie-agent verklaarde als getuige dat de reiziger bij zijn aanhouding zeer opgewon den was geweest en rood belopen ogen had. „Kijkt u de verdachte eens goed aan of zijn ogen nu ook rood zijn," verzocht de officier de agente. Na een diepe blik deelde de agente mede dat verdachte's ogen er nu toch anders uitzagen dan op de bewuste dag. Mr. J. Roggeveen, die verdachte ver dedigde, achtte niet voldoende bewijs voor het tenlastegelegde aanwezig en vroeg vrij spraak. Zwemdiploma De officier vroeg voorts bevestiging van het vonnis van de kantonrechter f 100 boete in de appèlzaak tegen een 25- jarige Haarlemse monteur, die in de be bouwde kom van Bennebroek met zijn auto 86 km per uur zou hebben gereden. Verdachte vond de boete wel wat aan de hoge kant. President: „Wat verdient u?" Verdachte: „Zestig gulden schoon, edel achtbare, daar moet ik van rondkomen met mijn vrouw en drie kinderen". President: „Dat is geen hoog loon voor een monteur. Hebt u diploma's?" Verdachte: „Alleen een zwemdiploma, edelachtbare". Doorgereden na aanrijding Tegen een 46-jarige Beverwykse druk ker eiste de officier van Justitie vernieti ging van het vonnis van het kantongerecht 100 boete en voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor vier maanden) en eiste een maand gevangenisstraf en on voorwaardelijke intrekking voor twee jaar. Op 3 maart had verdachte in Santpoort op weg naur de Velser tunnel met zijn wagen een andere auto „gesneden". De be stuurder, een 27-jarige bollenkweker had nog naar rechts uitgehaald, doch zijn wa gen werd geschampt en kreeg diverse scheuren en krassen. Verdachte was door gereden en had tot drie keer toe niet aan een oproep van de politie op het bureau te verschijnen, niet voldaan. Later had hij tegenover de politie verklaard, dat hij het geval „de sop de kool niet waard vond". De president van de rechtbank merkte scherp op, dat het tijd werd, dat men deze verdachte uit het verkeer haalde. Juist die morgen had de rechtbank hem reeds we gens het rijden onder invloed veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor twee jaar. De officier beschouwde de drukker als een wegpiraat, die zich „drukt" na een aanrijding en stelde zijn eis. Mr. A. A. M. Leesberg bepleitte clemen tie op grond van de huiselijke moeilijk heden, die zijn cliënt heeft ondervonden en bestreed de mening van de officier, dat de drukker op de bewuste dag onder in vloed had gereden. Bevestiging van het vonnis van het kan tongerecht 75 boete en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een half jaar) eiste de officier in de volgende appèlzaak tegen een 59-jarige Zandvoorter. Op 29 april zou de man met zijn auto op de Julianalaan in Overveen de wagen van een 41-jarige Bloemendaalse sportleraar hebben „ge sneden". Bovendien had hij deze auto bij een kruising ingehaald en de Willem de Zwijgerlaan in verboden richting bereden. Na de getuigenverklaringen van de 31- jarige zoon van de Zandvoorter, de echt genote van de zoon, de verbalisant en de sportleraar zei de officier in zijn requisi toir, dat er inderdaad niet van „snijden" sprake was, maar wel van hinderen. Mr. B. W. Stomps vertelde, dat de sport leraar het bekende gebaar naar het hoofd gemaakt had, toen zijn cliënt, na langs het trottoir gestopt te hebben om een niet geheel gesloten portier te sluiten weer aan het verkeer ging deelnemen. Pleiter vroeg vrijspraak op het punt van het ten laste gelegde „snijden". Vernietiging van het vonnis van het kantongerecht en vrijspraak eiste de offi cier vervolgens tegen een 47-jarige Haar lemse buschauffeur, omdat naar de me ning van de officier niet bewezen was, dat de man onvoorzichtig had gereden en geen rekening met. medeweggebruikers had ge houden. Op 9 januari trok verdachte zijn bus op van de halte aan de Willem de Zwijger laan in Overveen om linksaf de Juliana laan in te rijden. Alvorens dit te doen stopte hij op het zeer drukke kruispunt om eventueel verkeer van rechts voorrang te geven. Toen hij de bus opnieuw optrok raakte een stationcar, bestuurd door een 23-jarige hovenier uit Haarlem, bekneld tussen linkerkant van de bus en het trot toir. De officier achtte de hovenier, die als getuige verscheen nog eerder schuldig dan de verdachte, omdat hij bij een kruising had ingehaald. De rechtbank zal in alle zaken op 23 de cember om half tien uitspraak doen. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Met de vlag halfstok kwam de 500 ton me tende Groningse kustvaarder „Seawyf" de haven van La Pallice aan de Golf van Biskaje binnen. Het schip had de reis van Lissabon naar Engeland onderbroken we gens het plotselinge overlijden van de 46- jarige kapitein A. Leenhouts, die aan een hartaanval was bezweken. Het stoffelijk overschot werd aan land gebracht Het zal over land naar Nederland worden ver voerd. Als uitvloeisel van het vorig jaar te Eindhoven gehouden internationale twee- lingencongi-es wordt op 24 januari te Utrecht de oprichtingsvergadering gehou den van een Nederlandse Vereniging van Tweelingen. Dr. J. W. Bruins uit Deven ter zal spreken over „Tweelingen en volksgezondheid". Prof. dr. H. W. Sie mens, hoogleraar te Leiden, zal de bete kenis van de tweeling voor de wetenschap toelichten. De vereniging wil zich in dienst stellen van volksgezondheid en weten schap, onder meer door het bevorderen van het erfelijkheidsonderzoek bij de mens met betrekking tot zijn aanleg en het milieu, waarin hij is geplaatst. Het voor lopig secretariaat der vereniging is ge vestigd Tollenslaan 15, Eindhoven. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Leerdam (als missionair predikant voor Nieuw-Guinea P. Kingma te Noordbergum. Chr. Geref. kerken Beroepen te 's-Gravendeel G. J. Buijs te Papendrecht. Pum wou netjes op de wal stappen, en hij zette zijn ene voet op de kant. Maar ojee hij dacht er niet aan, dat die kano nog niet vastlagVóór hij er erg in had, stond hij wijdbeens, met zijn ene been op de wal en zijn andere been op de rand van de kano. En de kano dobberde meteen een stuk weg. „Ooooo!", riep Pum verschrikt. „Ik val!" En dat deed hij ook. Met een harde plons tuimelde hij tussen de kano en de wal in het water67 Advertentie U hoort er weer bij door. beter te horen die maakt.dat U zich weer vrij in gezelschap kunt bewegen. Siert zowel dames als heren. Geen kledinggeruis cn snoeren. N.V. Instr. handel v/h Fa. P. GEERVLIET - Keizersgracht 411 - A'dam-C. - Tel. 37728 Haarlem - Koningstraat 11 - Telefoon 16171 Vraagt geheel vrijblijvend onze brochures Ongeveer een maand geleden werden in Rotterdam een 29-jarige chauffeur en een 37-jarige vrouw gearresteerd, nadat de politie aanwijzingen had gekregen dat de administrateur L. P. van W. op 19 no vember 1954 niet door een val uit het raam van zijn woning aan de St. Agathastraat te Rotterdam was ©verleden, maar dat hij uit het raam was geworpen. Bij het eerste verhoor gaf de vrouw toe, dat de chauffeur haar man uit het raam had geworpen, zonder dat zij daarbij aan wezig was geweest Thans is zij op deze verklaring teruggekomen. Zij bekende, dat zij een verhouding had met de chauf feur, welke niet zonder gevolgen was ge bleven. Hierover was een hevige ruzie met haar man ontstaan. De vrouw en de chauffeur, die kostganger was bij het echtpaar, be sloten daarop de man uit de weg te rui men. Volgens de verklaring van de vrouw heeft de chauffeur in de avond van 19 no vember 1954 haar man met een hamer op het hoofd geslagen en hem daarna uit het raam gegooid. De chauffeur blijft echter hardnekkig ontkennen iets met de moord uitstaande te hebben. PARIJS (UPI) -- De rechtbank in Pa rijs heeft woensdag de vordering van de journalist André Jolyet tegen Frangoise Sagan evenals de vordering van Frangoi- se Sagan tegen Jolyet afgewezen. Het ging hierbij om „Dans un mois. dans un an", waarin een weinig plezierige figuur de naam Jolyet draagt. De journalist be weerde in zijn goede naam geschaad te zijn en vroeg een miljoen francs schade vergoeding. Sagan beweerde dat het Jo lyet alleen om de publiciteit te doen was en eiste 100.000 francs schadevergoeding In Groningen is op tweeënvijftigjarige leeftijd overleden Jacob Kremer, een be kende dialectschrijver, wiens naam nauw verbonden is met het Groningse amateur toneel. De heer Kremer schreef vele to neelstukken in het Groningse dialect en de operette „Laifde in de Meulenhörn", die in Groningen veel succes oogstte. Hij was lid van de toneelvereniging van de grunni- ger sproak. De teraardebestelling heeft plaats op vrijdag op de begraafplaats Sel- werderhof in Groningen. Advertentie De NSU-auto li in alle opzichten een voordelige wagen. Laag benzineverbruik, geringe onderhouds kosten (slechts drie smeerpunlenen maar (.48.- wegenbelasting per jaarl Een P R I N Z verdient dan ook gaandeweg zijn aankoopsom en onderhoudskosten terug I NSU-IMPORT FIRMA VAN OORSCHOT ROTTERDAM afd. automobielen Hoofdagent voor Haarlem en omstreken: Leidsevaart 10 Tel. K 2500 -11214 39. Natuurlijk hadden Cheviot en inspecteur Shanks van tevoren een plan opgesteld en was het de bedoeling om met het nieuws van de moord of althans het feit, dat zij wisten dat Jenny vermoord was op het psycho logisch juiste moment voor de dag te komen. „Dat is een heel natuurlijke vraag, meneer Lamar- tine", zei Shanks dus volgens het plan. „Het antwoord luidt: Joe Moss is enige dagen in vrijheid geweest iets wat heel ongebruikelijk is bij een ontsnapping uit Dartmoor. Dit was dan ook alleen mogelijk doordat hem hulp werd geboden. Zonder hulp was het uitgeslo ten geweest. Joe Moss kreeg die hulp van zijn broer Frank, die in dit pension logeerde als de artiest Pa- cock. Hij kreeg ook enige hulp van juffrouw Goulby, die hier logeerde als een zogenaamd botanisch-geïnteres- seerde dame. Wij hebben hun verhalen gehoord, maar ehwe geloven ze niet helemaal. We zijn van me ning, dat u ons misschien kunt helpen om achter de vol ledige waarheid te komen. Misschien heeft iemand van u iets gehoord of gezien, sinds die twee broers el kaar in de tuin van het pension ontmoetten..?" Meneer Lamartine zei: „Als de zaak zó zit, dan ga ik natuurlijk akkoord. Juffrouw Higgins zegt wel eens. dat ik geen sociaal geweten heb, maar natuurlijk ben ik bereid te helpen. U hebt dat tweetal toch al te pakken". Mevrouw Rattan riep uit: „Ik heb niets bijzonders gehoord of gezien. Ik kan het eenvoudig niet geloven dat zó iets hier is voorgevallen!" „Ik ga nu de zaak overgeven aan inspecteur Bur- mann", vervolgde Shanks, „en ik waarschuw u, géén leugens te vertellen! Naderhand zullen uw verklarin gen op schrift gesteld worden". Juffrouw Higgins maakte de indruk alsof ze nooit iets leuks had meegemaakt. Haar ogen fonkelden van opwinding. Mevrouw Rattan leek zenuwachtiger dan ooit. Dr. Session nam een filosofische houding aan en merkte glimlachend op: „Ik heb natuurlijk geen be zwaar, als u maar niet verwacht, dat ik iets over een patiënt vertel". Cheviot begon: „Voordat ik met die ontsnappings geschiedenis begin, moet ik één ding noemen, dat me is opgevallen. Alléén juffrouw Higgins toonde zich ver rast bij het horen van mijn eigenlijke beroep. Was u er niet door verrast, meneer Lamartine?" „Niet zo bijzonder. Het scheen te passsen in dit ge heel. Iederéén in dit pension scheen zich uit te geven voor iemand anders, nietwaar? Ik begin te geloven, dat ik het enig eerlijke individu in deze omgeving ben". „Juist", zei Cheviot, „En u dokter Session? Was u verrast, toen u hoorde welk beroep ik in werkelijkheid uitoefen?" „Ik was inderdaad zéér verrast. Als ik mijn verba zing niet liet blijken, dan was dat, omdat ik nog té ver baasd was over die onthullingen met betrekking tot me neer Pacock. Werkelijk, het is niet te geloven, dat iemand zich in een goedaardig familiepension ophoudt met een valse baard „Goed", vervolgde Cheviot, „laten we beginnen bij die vlucht uit de gevangenis. Jij, Frank Moss, hebt me ver teld, dat je na met Joe een afspraak gemaakt te heb ben, om hem op een eenzame plek op de heide te ont moeten, van plan was een taxi te huren, waarmee je zogenaamd naar Torquay zou vertrekken. Zodra je echter uit het gezicht van het pension was verdwenen, zou je de chauffeur instructies geven om je naar die afgesproken ontmoetingsplaats te rijden. Je had een oude taxi-chauffeur op het oog, een man die je gemak kelijk naar je hand zou kunnen zetten, en die geen moeilijkheden zou veroorzaken. Je had het plan hem gedurende enkele uren weg te sturen, om daarna weer op die plaats terug te komen, om jou op te pikken dat wil zeggen om Joe, in jouw gedaante, op te pikken. Dat vertelde je me, nietwaar?" „Inderdaad, ik kan het niet ontkennen." „Je had ook bij jezelf overwogen, dat die taxi chauffeur misschien naderhand zou kletsen en de zaak toch zou verraden." „Hij zou stellig gekletst hebben naderhand, maar het zou dan te laat zijn geweest!" „Ja," gaf Cheviot toe, „maar het was dus eigenlijk maar een derderangs plannetje, nietwaar? Jou niet waardig, vind je wel?" „Ik vond het zo gek niet," zei Frank Moss. „Er was toch stellig ook wel een plan uit te denken geweest, waarmee niét het risico werd gelopen, dat er achteraf gepraat zou worden. F tel, dat je iemand had, die met je samenwerkte.." „Ik héb u al gezegd, dat er niemand was," onder brak Frank Moss hem. „Goed, maar laten we het eens even aannemen. Die gene, die met jou samenwerkte had precies hetzelfde kunnen doen als thans „juffrouw Goulby" deed: hij had jou naar de afgesproken plaats, waar je Joe zou treffen, kunnen rijden, vervolgens zou hij Joe in vei ligheid hebben kunnen brengen en tenslotte zou hij alléén teruggekeerd zijn. Precies zoals „juffrouw Goul by" het thans deed. Ér zou dan geen sprake van ge klets achteraf geweest zijn en als de politie toch nog vragen had gesteld, dan zou deze met handige leu gens om de tuin geleid zijn. Was dit geen veel betere opzet geweest?" „Misschien wel," gaf Frank Moss toe, „maar het zou betekend hebben, dat ik iemand anders in mijn plan had moeten kennen, en het leek me beter er een éénmanskarweitje van te maken." „Dat zou niet erg geweest zijn, als degene, die je tot je handlanger maakte, er evenzeer op gebrand was om Joe vrij te Krijgen als jij." zei Cheviot. „Het had iemand mét een auto moeten zijn," zei Frank, „en auto's worden gemakkelijk herkend als ze het nummer noteren „Daar heb je gelijk aan," gaf Cheviot toe, „maar dat vriendje van jou behoefde niet zelf een wagen te hebben. Hij zou er één hebben kunnen huren, je weet wel: een auto zónder chauffeur." „Als ik het zo had opgezet, bedoelt u, dan had ik juffrouw Goulby's aanbod niet behoeven aan te ne men?" zei Frank Moss. „Dat is natuurlijk waar. Maar ik had nu eenmaal niemand, die in het complot was en mijn opzet was anders dan wat u thans sugge reert." „Ik ben niét overtuigd," zei Cheviot. „Het zou heel goed mogelijk zijn, dat er wel degelijk iemand was, die met jou samenwerkte, maar dat er op het aller laatste ogenblik iets gebeurde, waardoor het dringend noodzakelijk werd, dat hij zich distancieerde. De zaak werd hierdoor voor jou vrij benard en dat zou de re den geweest kunnen zijn, dat je juffrouw Goulby's aanbod met beide handen aangreep. Maar dit is alle maal theorie en het doet op dit moment niet ter za ke. Ik zie nog een ènder bezwaar in het verhaal, dat je mij over die ontsnapping deed." (Wordt vervolgd) Dodelijke val. Tijdens werkzaamhe den op een ongeveer zeven meter hoog hok van een kuikenexportbedrijf te Hoog land is de aannemer G. Schoonderbeek van het dak gevallen. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. Hij was 32 jaar en had vijf kinderen. In stukje appel gestikt. Een eenjarig jongetje van de familie Hovestad te Gla- nerbrug bij Enschede is in een stukje appel gestikt. Ofschoon drie artsen alles gedaan hebben wat maar mogelijk was, bleek het reeds te laat te zijn. Aankoop Duitse mijnvelden. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend tot verhoging van de begroting van de staatsmijnen voor 1958 met 27 miljoen gulden, nodig voor de aankoop van mijn- velden onder Duits gebied, waarover tus sen Nederland en Duitsland een verdrag is gesloten. VRIJDAG 12 DECEMBER Stadsschouwburg: Haagse Comedie met „Olympia" voor Geloof en Wetenschap, 20 uur. Concertgebouw: Kamermuziekavond met Irma Kolassi, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten van collectie Regnault, tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie Anna Terpstra tot 22 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Expositie Hans Wiesman, tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma- jungle", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De sloppen van Liverpool", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. MinerVa Theater: „Und abends in die Scala", a.l., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jesse Ja mes, de wraakzuchtige bandiet", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert van werk van Corelli en Bach, 21 tot 22 uur. ZATERDAG 13 DECEMBER Stadsschouwburg: Toneelgroep „Thea ter" met ,,'n Moordverhaal", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten v. collectie Regnault, 10— 12.30 en 14—17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer 1022 uur. Kunstzaal „De Ark": (Nieuw Heiligland 13): Expositie Anna Terpstra 914 en 1922 uur. Galerie Espace: (Klein Heiligland 36) Expositie Hans Wiesman, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De strijd in de Birma-jungle", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De sloppen van Liverpool", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Niets dan pech", a.l., 14.30 uur, „Und abends in die Scala", a.l., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jesse James, de wraakzuchtige bandiet", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „A tale of two cities", 14 jr., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZAND- VOORT Theater Monopole: „Geen genade voor bandieten", 14 jr., 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert: Corelli en Bach 2122 uur. Teisterbant: Comité des Conférences Frangaises: Roger Goure over „Frangoise Sagan ou le malheur de la réussite". Advertentie Verkrijgbaar bij Barteljorisstraat 1 Haarlem - Telefoon 13151

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11