129.- (^Pamela en de olie^boertjes Grote bedrijven in Roergebied gaan loonzakje door cheque vervangen Wereldnieuws Onstuimig weer PeektCloppenburg 2 Nederlands internationaal wegvervoer steeds groeiend Hooge voedzaamvermogens van onoverkomelijke Cacao Militaire staalorder Geen bonus van Deli K.v.K- Amsterdam bereid in Hilton te participeren Economisch samengaan van Afro-Aziatische landen Spoedig fusie Lindeteves met Jacobson Van den Berg verwacht Wezen van het magnetisme 'n Gekleed costuum voor de feestdagen! Mijnwerkers dringen aan op kortere werktijd Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland „Raffinage moet in Venezuela geschieden" Geef je vrouw een trap! DE KLOMPENCENTRALE VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 (Van onze correspondent in Bonn) In Amerika is het heel normaal, dat arbeiders en kantoorbedienden hun loon en salaris niet in baar geld, maar als cheque op een bank ontvangen. Het systeem heeft byzonder veel voordelen, beweert men in Amerika. In het Westduitse Roergebied is men voorzichtig het Amerikaanse voorbeeld gaan navolgen. Enkele grote Roer- bedryven zyn er onlangs mee begonnen hun kantoorbedienden en arbeiders geen loonzakje meer te geven, maar voor hen een rekening te openen by een bank. Tot deze bedryven behoren onder meer de Phoenix-Rheinrohr A.G., het Hüttenwerk Oberhausen en in het Roergebied wordt thans alom gesproken over navolging van dit voorbeeld. Op den duur, zo meent men, zal het systeem „loonzakje vervangen door chèque" alom in West-Duitsland ingang vinden. De gemiddelde arbeider, of liever zijn vrouw, schakelt niet zo makkelijk over van week- op maandloon. Om hen aan de overgang te wennen, zijn enige bedrijven er eerst toe overgegaan het loon om de twee weken uit te betalen. In de grote bedrijven is men reeds lang overgegaan tot „de rationalisering van de loonzak". Machines rekenen het loon tegen woordig uit. maar het verpakken van het geld, het uitbetalen, het transport (er vin den in Duitsland nogal eens roofovervallen op loontransporten plaats) dat kcst alle- Advertentie ALPHENAAR voor BLADMUZIEK In 1958 zal de vrachtopbrengst van het Nederlandse Internationale Wegvervoer meer dan 48 miljoen gulden bedragen. Dit blijkt uit het halfjaarlijkse overzicht van de Nederlandse Internationale Wegver voer Organisatie. Sinds 1947 zullen de Nederlandse vrachtwagens dan 253.295.232 opgebracht hebben. Ook de afstand die alle by het internationaal wegvervoer be trokken Nederlandse vrachtwagens in 1957 aflegden is indrukwekkend: veertig mil joen kilometer oftewel vyf retourtjes naar de maan. Tien jaar geleden reed de Ne derlandse internationale vrachtrijder nog maar tien miljoen kilometers per jaar. En dit zijn alleen beladen kilometers; de rit ten met lege wagens zyn dus niet meege rekend. Het wegvervoer neemt in het handels verkeer een steeds belangrijker plaats in. In 1957 is bijna acht percent van alle transport tussen Nederland en de Euro pese landen op rekening van het wegver voer gekomen. Hoewel het over het alge meen goed gaat met het internationaal wegvervoer, zijn er toch nog vele wensen bij de N.I.W.O. Directeur K. C. A. Collette vertelde op een te Den Haag gehouden persconferentie, dat er ondanks de „vrij heid van de weg" volgens de Conventie van Genève, nog vele moeilijkheden be staan: Duitsland heft nog steeds de ver- voersbelasting, die echter met 25 percent is gedaald; in België is het niet mogelijk te rijden zonder machtiging er is hier een vervoersbelasting van 4 percent, in Frankrijk zijn de Nederlandse vervoerders vrijgesteld van de algemene belasting, maar zij moeten aan de grens een extra heffing betalen, waarop zij een reductie van 25 percent krijgen. Er is eigenlijk maar één land, waar de Nederlandse in ternationale vrachtwagens volkomen vrij heid hebben: Luxemburg. Zwitserland heeft vrijheid van wegvervoer, maar deze is door de geografische ligging van minder nut. Vreemd produkt in Rome Toen onze correspondent te Rome on langs een pakje Nederlandse cacao vroeg in een winkel, kreeg hij een geel pakje van één ons, dat goedkoper was dan de goed koopste Italiaanse soorten. Hij nam het mee naar huis en las eerst aan de ene kant het keurige, in verzorgd Italiaans ge schreven opschrift. Maar aan de andere de „Nederlandse" kant stiet hij op het volgende. „Netto gewicht 90 grams. Van de Zon's cacao is uit een van de beste en bekende cacao-mengelmoes verkrijgt. Voor zijn onbeperkte karakteristiekzuiver- huis, voor de aangename reuk en smaak is het bijzonder geschikt om een fijne drank met hooge voedzaamvermogens te krijgen zoals pudding, koeken en veele andere gebakken te maken". Op het pakje stond: „Cacao Van de Zon's" en met grote letters daarboven: „onoverkomelijk". Dit woord schrijft onze correspondent konden wij werke lijk eerst niet thuisbrengen. De rest was „keurig" door iemand, die onze taal niet kent, met behulp van een woordenboek uit het Italiaans vertaald, maar wat be tekent „onoverkomelijk"? Op de andere zijde stond in het Italiaans „insuperabile", hetgeen overeenkomt met ons „onover troffen" of „onovertrefbaar". Het heeft even geduurd, voor wij ons herinnerden, dat inderdaad „superare" in het Italiaans zowel overtreffen als te hoven komen be tekent en dat men de uitdrukking: „een onoverkomelijke hinderpaal" moet vertalen als „un ostacolo insuperabile". Vandaar dus dat „onoverkomelijk". De cacao was vervaardigd in Turijn. Dat stond ten minste op het doosje. Maar het meest trof ons, dat aan beide zijde (steeds in het Ne derlands) te lezen stond: „Nederlandse Ka mer van Koophandel in Italië". Deze Kamer van Koophandel, met zetel te Mi laan, bestaat inderdaad en zij zou er stel lig goed aan doeri eens een onderzoek naar deze cacao in te stellen. Het gaat om een produkt, dat onze goede naam als cacao- producerend land afbreuk kan doen. Advertentie ALPHENAAR voor GRAMMOFOONPLATEN De n.v. Nederlands Verkoopkantoor voor Walserijprodukten te IJmuiden heeft een militaire order gekregen voor staal. Met deze order is een bedrag van 182.768,60 gemoeid. maal nogal veel tijd en geld. Er zijn be drijven van 10.000 tot 15.000 arbeiders, die iedere week weer 200 man extra in dienst moeten nemen alleen voor het uitbetalen van loon. De vakbonden menen dat het sociale gevoel van de gemiddelde arbeider gesti muleerd zal worden als hij zijn ioon per maand, gelijk de kantoorbedienden, krijgt uitbetaald. En de arbeiders zelf zegt het bepaald wel wat dat zij niet meer in de rij behoeven te staan voor hun loonzakje, dat zij geen angst meer behoeven te hebben het te verliezen. Het bedrijf betaalt de overmakingskosten van de bank. Maar er zijn ook bezwaren, zeggen de arbeiders. Er kunnen door het betalen per cheque eenmaal per maand moeilijkheden komen voor het betalen van termijnen bij afbetalingsinkopen. Er zijn vele huisvrou wen, die makkelijker per week dan per maand huishoudgeld uitgeven, er zijn tra ditionele bezwaren. Maar men gelooft in het Roergebied dat het systeem binnen niet al te lange tijd zal slagen en dat het zowel voor de ondernemers als voor de arbeiders rationeler zal zijn. Naar aanleiding van ter beurze circule rende geruchten, dat binnenkort van de Deli Maatschappij n. v. een voorste] kan worden verwacht over het uitkeren van een 25 percent bonus in aandelen, deelt de directie van de maatschappij te Amster dam desgevraagd mee, dat bij haar van een uitkering van een 25 percent bonus in aandelen totaal niets bekend is. Ondanks de vrij ste-ke principiële be denkingen van vele leden, heeft de Am sterdamse Kamer van Koophandel toch het besluit genomen voor maximaal 100.000 deel te nemen in het aandelenka pitaal van de Amsterdam Hilton Hotel Maatschappij n.v., voor zover het beoogde kapitaal niet van andere zijde zal worden bijeengebracht. Dit besluit werd na een langdurig debat genomen met 29 stem men voor en 9 stemmen tegen. Advertentie ALPHENAAR voor PLATENSPELERS CAIRO (UPI) In de Afro-Aziatische economische conferentie is de oprichting van een permanente organisatie voor eco nomische samenwerking, welke organisa tie in Cairo zou worden gevestigd, aan bevolen, maar een debat over de vraag of al dan niet aan Rusland zal worden toe gestaan vol lid te worden, werd uitgesteld. Een resolutie waarin besloten wordt tot oprichting van de organisatie, werd in commissie goedgekeurd en verwacht wordt dat de voltallige conferentie er he den op haar slotzitting haar goedkeuring aan zal hechten. In de resolutie wordt een bestuurslichaam van 11 landen genoemd, welke een constitutie zal opstellen. Rus land is in dit lichaam niet opgenomen. Maar de constitutie dient volgend jaar te worden goedgekeurd door een nieuwe conferentie, de tegenstanders van vol lid maatschap voor Rusland, zeiden dat zij dan hun strijd zullen voortzetten. De lei der van de Indonesische delegatie, Mo- hamed Subehan, zeide dat hij zich tegen lidmaatschap van Rusland zal verzetten en dat hij sterke steun zal krijgen van de grote Aziatische landen. De organisatie van economische samen werking zou de kamers van koophandel van alle veertig landen, die aan de con ferentie deelnemen, omvatten. Rusland werd niet opgenomen in de consultatieve commissie, die voorlopig zal bestaan uit Ethiopië, communistisch China, Ghana, India, Indonesië, Irak, Japan, Libië, Pa kistan, Soedan en de Verenigde Arabische Republiek. Een commissie van de conferentie, die zich bezig hield met de vraagstukken, die verband houden met het in werking treden van de Europese markt, is met algemene stemmen tot de conclusie gekomen, dat de instelling van deze markt gevolgen zal heb ben, die strijdig zijn met de belangen van de Afrikaanse en Aziatische landen. Naar het ANP verneemt zijn er sinds enige tijd besprekingen gaande tussen Lindeteves n. v. Amsterdam en de firma Jacobson Van den Berg en co., 's-Graven- hage teneinde tc komen tot een algehele integratie dezer twee concerns. Naar ver wacht kan worden zullen deze besprekin gen binnenkort tot een definitief resultaat leiden, waarna een communiqué omtrent deze fusie zal worden verstrekt. Advertentie ALPHENAAR MUZIEKINSTRUMENTEN ZccU ia Uet zo HET is altijd moeiliik-om tot het -wezen^ van een bepaald verschijnsel door te dringen. Voor de moderne natuurkundige inzichten baan braken, meende men vrij algemeen dat warmte een stof was die aan een voorwerp kon worden toegevoegd, zo dat dat voorwerp warmer werd. Dienover eenkomstig werd ook het magnetisme be schouwd als een substantie die in de uit einden van een magneetstaaf was opge hoopt. Men dacht dat er twee soorten van deze onweegbare substanties bestonden, te weten het noord- en het zuid- magnetisme. Aan deze ver onderstelling heeft de geniale Ampère een einde gemaakt door verband te leggen tussen magnetisme en elektriciteit. Hij nam aan dat het magnetis me der magnetische moleculen te danken is aan elektrische stroompjes die rondom deze stromen. Toen de moderne r moleculen natuurkunde haar intrede had gedaan, meenden velen te mogen aannemen, dat de elektronen die rond de atoomkern cirkelen, de oorzaak van het magnetisme zouden kunnen zijn. Dat klonk op het eerste gehoor niet on- aanneemlijk. Maar moderne natuurkun digen nemen met veronderstellingen nu eenmaal geen genoegen. Einstein en De Haas waren in beginsel wel bereid deze opvatting te aanvaarden, maar zo rede neerden zij wanneer de magnetisatie- richting wordt veranderd, dan moeten ook de elektronen in tegengestelde richting gaan lopen. Dit geeft een schok, die welis waar uiterst klein is, maar die in ieder geval toch gemeten kan worden. Zij be merkten echter uit een in 1915 genomen proef, dat de schok half zo groot was als de berekeningen aangaven. En Barnetl, die zeven jaar later met een andere proef het zelfde wilde aantonen, kwam eveneens tot. de conclusie dat het effect half zo klein was als W( s voorspeld. Er moest dus iets niet kloppen in de veronderstelling, dat het magnetisme veroorzaakt wordt door de draaiing van de elektronen rond de .kern- van.-lvet ijzeratoom. Nieuwer eande-r - zoekingen op dit gebied hebben dan ook tot een andere opvatting geleid. Het mag netisme wordt namelijk niet te voorschijn geroepen door de rondlopende beweging van de elektronen, maar doordat de elek tronen om hun eigen as draaien. In krin gen van mensen die veel met de theorie van het magnetisme te maken hebben, wordt dit „de spin' genoemd. We moeten ons daarbij voorstellen, dat het elektron, dat een draaiende beweging om de atoom kern uitvoert, daarbij zelf ook nog in snel tempo rond draait, waardoor een kracht loodrecht op de draairichting ivordt opgewekt. Zouden we in staat zijn het waterstof, om welks atoomkern één elektron rondcirkelt, tot een vaste stof te maken, waar in alle atomen op precies dezelfde wijze zijn gerangschikt, zodat de spin van alle elektronen precies in dezelfde richting werkt, dan zouden we over een ideale mag neet beschikken van ongehoorde kracht. Dit is echter een onmogelijkheid, want waterstof is een gas, waarin de atomen in alle richtingen zijn gegroepeerd, zodat er zelfs van het geringste magnetisme geen sprake is. Ziezo, nu kunnen we dit onder werp verder laten rusten, want een lezer heeft ons een ander probleem voorgelegd. Wanneer we vijf gelijke ijzeren (of houten, dat is om het even) knikkers ieder aan een draadje ophangen, zodat de knikkers el kaar raken, kunnen we namelijk een aar dige proef nemen. Immers, wanneer we één knikker een kleine uitslag geven en tegen de vier overblijvende laten botsen, zal de uiterste knikker eveneens een uit slag geven. Pakken ure daarentegen twee knikkers op en laten we die tegen de res terende drie knikkers opbotsen, dan ma ken zich van die drie knikkers twee los, enz. Hoe is dit te verklaren? Daarover een volgende keer. H. Tétïllon (Nadruk vreboden). Advertentie Een gekleed costuum mag niet in Uw garderobe ont breken. Kies er een bij P&C en ontdek hoé ideaal U daar slaagt in de exclusieve collectie I Daar vindt U het costuum dat zowel vlot als gedistingeerd kleedt; dat even geschikt is voor Kerstdiner en schouwburgbezoek als voor talloze andere gelegenheden. Zuiver wollen kamgarens In de cachetvolle tinten antracietgrijs en donkerblauw •tojISJ Ook in smoking-, jacquet- en rok-eostuums heeft P&C een rijke sortering. I (Veté&tmodectea&es- T'&G' top/Aejiati&s De kolencrisis Vakverenigingsleiders van 1,7 miljoen mijnwerkers uit elf landen hebben donder dag te Londen met algemene stemmen be sloten aan te dringen op een onmiddellijke vermindering van het aantal werkuren in verband met de inzinking, welke in de ge hele wereld in de kolenindustrie bestaat. Dit werd meegedeeld na afloop van een tweedaagse bijeenkomst van de Interna tionale Mijnwerkers Federatie,, welke was georganiseerd om de middelen te bespre ken, waardoor de toenemende kolencrisis overwonnen zou kunnen worden. De bij eenkomst werd bijgewoond door tachtig vertegenwoordigers uit elf landen, waar bij ook Nederland. Emissie geslaagd Bij uitgifte van 7.500.000 niet royeerbare cer tificaten van gewore aandelen Phs. van Ommeren n.v. hebben nagenoeg alle houders van claims van hun recht tot. inschrijving gebruik gemaakt Meubelkredietservice Naar het ANP verneemt hebben tweeëndertig var. de grootste magazijnen op het gebied van de woninginrichting, verspreid over het gehele land, samen een overeenkomst gesloten met een beken de Nederlandse bankinstelling, waardoor het hun mogelijk wordt kredietservice te gaan verlenen. Deze regeling gaat zaterdag reeds in. 37. Terwijl de watervloed borrelend en bruisend naar de benedenverdiepingen vloeide, klonk uit de kamer van de Joppes woest geschreeuw van Billy en Willy. „Wie heeft onze visvijver laten leeglopen! Wie fratst ons dat?!" „Aha, ik hoor kinder stemmetjes", zei Archibald Smurk, opge wekt zijn hoed leeg gietend, „dat vereen voudigt de zaak aanmerkelijk!" „O ja?" vroeg Panda bedenkelijk. „Zeker", zei Ar chibald Smurk. „Volgens aloude diploma tieke regels moet men altijd de kinderen van een stam bewonderen. Daarmede wint men het hart van vrouwelijke stamleden en dat geeft een groot voordeel". „Wel", zei Panda, „daar heb je Billy en Willy. Be wonder ze maar, als u kunt". Archibald Smurk keek diplomatiek glimlachend naar de nijdige jongetjes, die krijsend naar buiten kwamen. „Dag lieve knaapjes", zei hij, „kom eens bij Oom Archibald". Dat deden Billy en Willy. Als wilde katten vlogen zij krabbend en bijtend tegen hem op. „Nare stadsfrik!" gilden ze, „jij hebt onze visvijver laten leeglopen!" Het was weer eens een heel onbehoorlijk gedrag van Billy en Willy, maar de meester-diplo maat vertrok geen spier van zijn gezicht. Met de klauwende knaapjes op zijn nek schreed hij rustig de kamer binnen en maakte een buiging voor Moeke. „Me. vrouw", zei hij met een scheve glimlach. „Wat een snoezige kleinen heeft u. Aller aardigst, alleradédrdigst!" „Tjonge!" dacht Panda. „Wat een diplomaat!" CARACAS (AFP) De aanstaande Ve nezolaanse president, Romulo Betancourt, heeft dezer dagen tegenover verslaggevers verklaard, dat hy de oprichting van een nationale oliemaatschappy zal voorstaan, welke voor eigen rekening werkt in con currentie met de particuliere maatschap pijen. „De olieëxploitatie in ons land zal de contracten mot buitenlandse maatschap pijen niet uitsluiten, maar wel het kolo niale svsteem van concessies, zoals dat totnogtoe bestond. Venezuela zal geen vier kante centimeter van zijn grond meer af staan", aldus Betancourt, die er voorts de nadruk op legde, dat de raffinage in het land zelf moet geschieden. Advertentie ALPHENAAR voor PIANO'S Vorst. Wegens hevige vorst is in de Bul gaarse hoofdstad, Sofia het leidingwater gerantsoeneerd. In enkele wijken is de watertoevoer beperkt tot twee uur per etmaal. Kwijtschelding. Met het oog op het kerst feest heeft het Westduitse „Verbond van teruggekeerden", er op aange drongen dat aan de nog ruim 140, we gens oorlogsmisdaden gevangen Duit sers in Oost en West kwijtschelding zal worden verleend. Volgens het Verbond bevinden zich nog een honderdtal in Po len, Tsjechoslowakije, Hongarije en Joegoslavië, zestien in Nederland, en een aantal anderen in nog enkele niet- communistische landen in gevangen schap. Verslaafd. Maarschalk Thanarat, pre mier van Thailand, heeft bekendge maakt dat voor juli 1959 een eind aan het opium schuiven in Thailand moet zijn gekomen. Alle vergunningen zul len worden ingetrokken. In Thailand zijn naar raming honderdduizend men sen aan opium verslaafd. Aardschokken. San Francisco in Califor- nië is gisteren getroffen door een krach tige aardbeving die verscheidene secon den aanhield. Enige uren later werden in het gebied van Siena, ten zuiden van Florence, krachtige aardschokken waargenomen. Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers. Pech. De Russische ambassade in Oost- Berlijn heeft laten weten dat de Ver enigde Staten zich met verzoeken om vrijlating van de vlieger Mackin tot Oost-Duitsland moeten richten. Luite nant Mackin vloog op 3 december Oost- Duitsland binnen. Hij kreeg pech, moest van zijn parachute gebruikma ken en wordt sindsdien gevangen ge houden. Geluk. De piloot van een Westduits sport vliegtuigje die woensdag in Oost-Duits land een noodlanding moest maken zal „vandaag of morgen" in vrijheid wor den gesteld, aldus hebben de Oostduit- se autoriteiten medegedeeld. Antwoord. Het Zwitserse parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan een plan om een tunnel van 5.900 meter onder dr grote St. Bernhard te leggen. De kosten worden geraamd op ongeveer 37 mil joen gulden. Dit plan voor een recht streekse wegverbinding tussen Parijs en Milaan via Lausanne vormt het Zwit serse antwoord op het Frans-Italiaanse project voor een tunnel onder de Mont Blanc. Afgewezen. Sir Winston Churchill's Oos tenrijkse kokkin is teruggekeerd naar de keuken van haar meesters' landhuis, nadat haar diensten als kantinewerk ster op Cyprus waren afgewezen. De 42-jarige mevrouw Schwartz had zich vrijwillig aangemeld toen de Cyprische bedienden van de Britse kazerneter reinen waren gestuurd. Zij werd afge wezen omdat ze de Britse nationaliteit niet bezit. Krantenloos. De meeste van de vijf mil joen krantenlezers in New York moe ten zich tot de radio en de televisie wen den om op de hoogte te blijven van het nieuws uit binnen- en buitenland, aan gezien negen grote kranten niet ver schijnen als gevolg van een staking van bezorgers. Uitje. Paus Joannes XXIII, die niet wil doorgaan als „de gevangene van het Vaticaan" heeft dezer dagen een tocht je per auto in de omgeving van Rome gemaakt. Buiten medeweten van zijn naaste medewerkers men wist niet beter of hij zou 'n wandeling in de tuin van 't Vaticaan maken heeft hij zich naar Monterotondo, ten noorden van Rome, laten rijden, waar hij door nie mand herkend, een korte wandeling maakte. Noodtoestand. Het Cubaanse parlement heeft het verzoek van de regering om de noodtoestand af te kondigen, inge willigd. Wanneer de noodtoestand wordt afgekondigd, krijgt de regering wetge vende macht en bevoegdheden op mili tair gebied. Met het oog op de activitei ten van de opstandelingen van Fidel Castro, die vooral in de provincie in vloed winnen. Advertentie Maar dan de beste. van DE KLOMPENCENTRALE. Alle maten per trede v.a. 1.75 FRITUURPANNEN v.aƒ4.25 BRAADPANNEN alle maten v.a. ƒ4.95 CAKE- en BAKBLIKKEN v.a. 0.95 KLOMPEN en KLOMPSOKKEN voor klein en groot Dr. Leildsstraat 10, Haarlem, Tel. 57730 Een gordel van lagedrukgebieden strekt zich uit van Nova Zembla. de Baltische Staten via onze omgeving naar het weste lijke deel van de oceaan. Nabij de Azoren ligt daarentegen een hogedrukgebied. Tus sen deze luchtdruksystemen komt nog steeds een zeer krachtige westelijke stro ming voor. Hierin bewoog een storing met zeer grote snelheid over de oceaan en be reikte vanochtend Ierland. Zij nam daar bij nog voortdurend in diepte toe. Deze depressie zal het weer in Nederland gaan beïnvloeden. In verband daarmee wordt er veel wind verwacht, terwijl er tijde lijk ook regen zal vallen. Doordat de wind naar het westen draait zal de temperatuur een stijging ondergaan. WEERRAPPORTEN Zaterdag 13 december Zon op 8.39 uur, onder 16.28 uur. Maan op 10.31 uur, onder 20.05 uur. Maanstanden 18 dec. 26 dec. 00.52 uur 04.54 uur eerste kwartier, volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 12 december Hoog water 4.31 en 16.46 uur. Laag water 0.09 en 12.32 uur. Zaterdag 13 december Hoog water 5.16 en 17.33 uur. Laag water 0.55 en 13.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen bul ten- SPJ en binnenland heden t S Si morgen 7 uur. Neerslag: n d Q Laatxte 24 uur. li i ia Den Helder geheel bew ozo i 8 Ypenburg geheel bew O 2 6 Vlissingen geheel bew. z 5 0,1 Eelde geheel bew. O -0 9 Twente mist windst. 1 7 De Bilt geheel bew O 2 9 Eindhoven geheel bew nw 4 2 Vlv. Z.-Limb geheel bew zw 4 6 Helsinki onbewolkt n -15 1 Stockholm onbewolkt windst. -17 0 Oslo geheel bew zzw -11 0 Kopenhagen onbewolkt O -3 0 Aberdeen regen zo 4 17 Londen mist windst. 2 6 Amsterdam geheel bew. o 2 11 Brussel geheel bew. zzw 5 1 Luxemburg geheel bew. wzw 3 3 Parijs regen zw 6 6 Bordeaux geheel bew. w 12 6 Grenoble regen 0 3 13 Nice onbewolkt no 9 0 Berlijn sneeuw no -2 5 Frankfort geheel bew. wzw 4 4 München regen w 2 4 Zürich geheel bew. zzw 3 12 Genève regen zzw 3 17 Locarno onbewolkt windst. -4 3 Wenen geheel bew. nnw 1 13 Innsbruck sneeuw windst. -0 Rome onweer wnw 10 6 Ajaccio half bew. windst. 8 0,5 Madrid half bew. zw 11 0,6 Mallorca licht bew z 14 0

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 2