Kerstbomen Kleverparkbuurt in Haarlem gedeeltelijk geasfalteerd Oosterse „politieke prijzen" bedreigen Europese en Japanse textielindustrie dra Ion éjend deken L. J Pasman Adventsdiensten DRAYER Engeland wees order van Indonesië af in alie maten Boomkwekerij VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Paardenvriend M. Dingemans wordt binnenkort 70 jaar President van India in Indonesië Profumo: aanzienlijk communistisch gevaar" Thors IJslands formateur Nederlaag voor de Noorse regering over visserij DR. KROESE TE MANCHESTER Tegenactie „hoeft nergens meer op te wachten" Geen kerkdienst in blanke wijk voor negers Eerste ter wereld Nieuwe KlM-werkplaats voor straalmotoren Kosten 20 miljoen Kleemola Fins formateur Nieuwe nederlaag voor de Italiaanse regering Stem uit Antwerpen „Buurman boven Moerdijk streeft ons vlug voorbij" Scheepvaart SIGARENZAAK Ik droom dat het zomer is onder mijn Mjj^> In slechts enkele maanden tijd is de dienst Openbare Werken van Haarlem er in geslaagd een belangrijke verbetering aan te brengen in bestrating van een deel van de Kleverparkbuurt. Tijdens de zeer langdurige werkzaamheden aan de Ver- spronckweg werd onder meer het verkeer komend en gaand naar en van de Delft laan namelijk langs de Kleverparkweg, de Ostadestraat en een gedeelte van de Scho tersingel geleid en het wegdek had daar door bijzonder geleden. Ook het gemeente bestuur was zich zeker bewust van het feit, dat hier iets aan gedaan diende te worden en tegen het einde van de maand oktober begon men met de uitvoering van een reeks vrij ingrijpende plannen. Men had 't plan om gedurende de eerste wintermaanden te beginnen aan de asfal tering van genoemde straten en in het voorjaar van 1959 wilde men dit project voltooien. Zondag 28 december wordt een groot paardenvriend zeventig jaar. Het is de heer Maarten Dingemans uit Overveen, die de belangen van de paardesport meer dan vijfenvijftig jaar met toewijding ac tief heeft gediend, maar die eigenlijk zijn hele leven te midden van paarden heeft doorgebracht Zijn vader hield namelijk in Tiel een stalhouderij en exploiteerde te vens een omnibuslijn. Daar werd Maarten geboren als jongste van acht kinderen. De liefde voor het paard werd hem dus bij wijze van spreken met de paplepel inge goten en deze liefde is de heer Dingemans zijn hele leven bijgebleven en in de loop der jaren eerder sterker dan zwakker ge worden. Toen hij 21 jaar werd, vertrok hij naar Utrecht, waar hij bij zijn zwager in dienst trad, die de stadsmanege aan het Vreden- burg exploiteerde. Daar kwamen indertijd veel studenten rijden," onder meer mr. M. M. Kwint, thans burgemeester van Vel- sen. De jonge Dingemans bleef niet te lang in de Domstad, maar vertrok al spoedig naar de residentie, waar hij ging werken in de handelsstal van Jack Washington. Ook pelgrimeerde hij naar de bakermat van de paardesport, Engeland, waar hij zich verder in het mooie vak bekwaamde. Na korte tijd in dienst te zijn geweest bij de Amsterdamse Rijtuigmaatschappij kwam hij in de dertiger jaren als kennel- huntsman bij de Koninklijke Nederlandse Jachtvereniging, om vervolgens weer te rug te keren naar de A.R.M., waar hij be noemd werd tot hoofd van de dépendances van die maatschappij in Zandvoort en Overveen. Sinds 1934 werkte hij 's zomers in Zandvoort en 's winters in Overveen. Toen de auto de paarden hoe langer hoe meer verdrong en de A.R.M. in 1949 be sloot haar dépendances te liquideren, zet te de heer Dingemans het bedrijf onder een gewijzigde paam voort in.het al hon derd jaar oude stalgebouw aan de Els- woutlaan 3. De heer Dingemans "geeft aan velen uit Amsterdam en Haarlem en omgeving les, waarbij hij er, ondanks zijn zeventig jaar, niet tegen op ziet soms van zeven uur 's morgens tot tien uur 's avonds in het zadel te zitten. Alles in zijn woning aan de Elswouthoek herinnert aan het paard en ook zijn vrouw en beide dochtertjes zijn ware paardenliefhebsters. Uit de kringen van paardenvrienden van de heer Dingemans heeft zich een comité gevormd onder voorzitterschap van bur gemeester mr. M. M. Kwint, dat hem maandagmorgen 29 december om half elf zal huldigen in het koetshuis op de buiten plaats „Waterland" in Velsen, daartoe be- schikbaargesteld door baron en baronesse Van Tuyll van Serooskerken. DJAKARTA (AFP) Aan de president van India, Rajendra Prasad, die een staatsbezoek van twaalf dagen aan Indo nesië brengt, is dezer dagen door de uni versiteit van Djakarta een eredoctoraat verleend. In een rede, die de president bij deze gelegenheid uitsprak, zeide hij, dat de enige manier om de dreiging van een atoomoorlog te beantwoorden, de vernieti ging is van de aanwezige bommenvoor- raad. „De vrees voor een totale vernieti ging der mensheid door een atoomoorlog, zal worden overwonnen op de dag waarop de mensen de beginselen van geen-geweld van Gandhi zullen aanvaarden." Ook bracht president Prasad een bezoek aèn het Indonesische parlement, dat te zij ner ere in een bijzondere zitting was bij- èengekomen. Hij waarschuwde in zijn rede dat geen enkele democratische constitutie beter kan werken dan het volk verdient of verlangt. Een van de gevaren van parlementaire democratie is dat het ontbreken van een bewustheid bij het volk van zijn rechten en van zijn plichten, op de duur kan lei den tot een regering door een partij of een junta. „Bij het regeren zijn wij gauw ge neigd te vergeten, dat het toepassen van rechten op de tweede plaats komt. Wij moeten als een axioma aanvaarden dat rechten slechts vooruitspruiten uit het goed nakomen van plichten." Het werk is echter uitermate vlot ver lopen en dezer dagen konden de geheel verbrede en geasfalteerde straten voor het publiek opengesteld worden. Het gedeelte van de Kleverparkweg tussen de Tette rodestraat en de Velserstraat kreeg daar bij een aanzienlijk bredere rijweg. Het plantsoen dat zich vroeger in het midden van deze straat bevond verdween, de trot toirs werden verbreed en bovendien ver kreeg men zodoende een veel betere par keerruimte. Nu deze verbeteringen zijn voltooid heeft men de beschikking gekregen over een uit stekende-derde-directe verbinding noord zuid van het gedeelte van Haarlem-Noord, dat zich ten westen van de Rijksstraatweg bevindt en het centrum. Een van de vele (verheugde) winkeliers uit de Kleverpark weg stelde ons een foto van een oude, uit 1900 daterende prentbriefkaart van de Ostadestraat ter beschikking teneinde te illustreren welke veranderingen zich in precies 58 jaar in dit steeds levendiger wordende deel van Haarlem hebben voor gedaan. De Ostadestraat in de Kleverpark buurt, anno 1900. Een vredig trammetje sukkelt door de verlaten straat. De Ostadestraat, anno 195S. Een brede rijbaan, geschikt voor snelverkeer, dat zonder hinderen vlot van noord naar zuid kan gaan. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE LONDEN (Reuter) De Britse rege ring heeft laten weten, dat zij haar be perkende maatregel betreffende de ver koop van oorlogsschepen aan Indonesië heeft genomen wegens „het aanzienlijke communistische gevaar" in dat land en de onzekere toestand daar in het alge meen. De onderminister van Buitenland se Zaken Profumo heeft dit geantwoord op critiek in het Lagerhuis op het annu leren van Indonesische bestellingen tot een bedrag van ongeveer 60 miljoen pond. Extremistische elementen in Indonesië, aldus Profumo. zouden de wapens tegen Westelijk Nieuw Guinea kunnen gebrui ken ook wees de onderminister er op, dat de Indonesiërs voortgaan met het over nemen van Nederlandse belangen. (UPI) De Labour-afgevaardigde James Callaghan gaf donderdag het mi nisterie van buitenlandse zaken er de schuld van, dat de Engelse industrie In donesische orders voor de bouw van oor logsschepen heeft gemist. De Indonesische regering had vorig jaar zijn marine wil len reorganiseren naar het voorbeeld van de Royal Navy, verklaarde Callaghan, en was van oordeel dat de nieuw te bouwen aanvullingen het best in Engeland konden worden gebouwd. De aflevering zou zich over tien jaar moeten voltrekken, en er was een bedrag van ongeveer 650 miljoen gulden mee gemoeid. Maar de scheepsbouwers, die in aanmer king kwamen, konden van Whitehall geen toestemming krijgen om de orders aan te nemen. Wel mag Vickers Armstrong ge schut leveren, maar de schepen worden in Italië gebouwd. En omdat Indonesië zijn marine standaardiseert, is de kans groot dat een bijbehorende order voor de bouw van twaalf torpedobootjagers ook naar Italië gaat, aldus Callaghan. Een order voor zes motor-torpedoboten, die in éér ste instantie ook in Engeland zou worden geplaatst, belandde tenslotte in Hamburg. Die order vertegenwoordigt een waarde van 30 miljoen gulden. „Het foreign office heeft deze hele zaak abominabel behandeld. En wat zijn de ge volgen? De Engelse industrie is ontevre den over de gemiste bouwopdrachten. In Japan worden nu voor Indonesische re kening (25 miljoen gulden) tien vracht schepen gebouwd, in Polen worden er, voor 150 miljoen gulden, 24 gebouwd", aldus Callaghan. REYKJAVIK (Reuter) Partijleider Thors van de IJslandse onafhankelijken heeft president Asgeirsson meegedeeld bereid te zijn een formatiepoging voor een nieuwe regering te doen en daarmee IJs lands politieke crisis tot een eind te bren gen. OSLO (Reuter) De Noorse regering heeft donderdag in het parlement een ne derlaag geleden bi; een stemming ovei het vissen met sleepnetten bij de Lofoten Het parlement nam met 86 tegen 53 stem men een voorstel van de minderheid van de visserijcommissie aan om het vissen met deze netten in het gebied van de Lo foten voor twee jaar te verbieden. De regering had aanbevolen deze visse rij toe te laten, doch vissers hadden ge klaagd dat de sleepnetten scholen vis vernietigen en de visstand ernstig scha den. Vele leden van de socialistische re geringspartij hebben tegen de regering ge stemd met het oog op hun kiezers in het noorden van het land. Dr. W. J. Kroese, de eerste Nederlandse voorzitter van de International Federa tion of Cotton and Allied Textile Industries heeft te Manchester bij het aan vaarden van zijn functie een uiteenzetting gegeven over de problemen, waarvoor deze internationale organisatie, welke twee derde van alle katoenspillen en weefge touwen in de vrije wereld vertegenwoor digt, zich de komende jaren gesteld zal zien. Uitvoerig ging de spreker in op het gevaar der „politieke prijzen", waarbij de textielindustrie zowel van Europa als Japan zich voor een groot gemeenschappe lijk te keren gevaar geplaatst ziet van de invoer uit landen achter de ijzeren en bamboe gordijnen. Tegen de „politieke prijzen" kan immers geen enkele industrie in de vrije wereld concurreren, ook de Japanse niet. De poli tieke achtergronden van deze mededinging zijn zo duidelijk dat zij het vinden van de motieven om tot officieel af te kondigen tegenacties te komen wel zeer vergemak kelijken. Het is deze mededinging, die de oorzaak vormt voor de grote verschuivin gen in het afzetpatroon. die zich de laatste jaren openbaarden. De heer Kroese wees op de mate, waarin Japan momenteel door China wordt verdrongen. Het rigoureus ingrijpen van de politiek in het wereldbestel brengt met zich mede, dat deze storingen automatisch en wel zeer dringend om correctie vragen. Het nemen van afdoende tegenmaatregelen behoeft volgens de spreker op het ogenblik dan ook nergens op te wachten. Als bij de be spreking der maatregelen hoe de dreiging JOHANNESBURG (Reuter) De Zuid- afrikaanse minister voor Bantoezaken heeft alle diensten van de methodistische kerk voor inheems huispersoneel in Forest Town, een „blanke" voorstad van Johan nesburg, verboden. Blanken in deze voor stad hadden geklaagd dat zij van deze diensten, die in schuren worden gehouden last hadden, maar een stedelijke commis sie had geweigerd een verbod uit te vaar digen. Een woordvoerder van de regering verklaarde, dat er voldoende kerken voor negers buiten de woonwijken van blanken zijn. Ook andere kerken, waaronder de Nederduits Gereformeerde kerk de grootste kerk in Zuid-Afrika houden diensten voor niet blank huispersoneel in wijken voor blanken. uit de landen met de staatsbedrijven te keren, de International Federation goede diensten zal kunnen bewijzen is het zeer wel denkbaar, dat ook het zoveel moei lijkere probleem van het naast elkander voortleven der katoenindustrieën in het ooten in het westen wordt aangepakt- In wezen vormt dit toch eigenlijk hét grote probleem voor Japan en West-Europa; een moeilijke situatie, die overigens volkomen parallel ligt met de puzzel, waarvoor spe ciaal de Britse textielindustrie wordt ge steld, daar deze moet samenleven met hun Gemenebestparfners uit India, Pakistan en Hongkong. Volgende week vrijdag zal de president directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, op Schiphol de onlangs gereedgeko men nieuwe motorenwerkplaats van de K.L.M. officieel in gebruik stellen. Deze werkplaats heeft een vloeroppervlakte van twaalfduizend vierkante meter. Bouw en inrichting hebben twintig miljoen gulden gekost. Men had de oude motorwerkplaats al verscheiden keren uitgebreid, maar acht te het voordeliger, vooral met het oog op het voor de deur staande tijdperk van de straalmotoren een geheel nieuw gebouw te stichten. De K.L.M. is hiermee de eerste luchtvaartmaatschappij ter wereld, die haar op het straaltijdperk gerichte moto- renrevisiebedrijf klaar heeft. Een kleine groep specialisten van het technisch bedrijf der K.L.M. werkt al die jaren al in een niet voor anderen toegan kelijke werkplaats aan de revisie van straalmotoren. In samenwerking met Ne derlandse industrieën (o.a. te Weert) is apparatuur naar eigen ontwerp vervaar digd, o.a. een type motorbok dat enig is in de wereld. Door hun speciale construc tie stellen deze motorbokken de werktuig kundigen in staat de in revisie zijnde mo toren van alle zijden gemakkelijk bereik baar te maken, zonder dat daarvoor ste vige takels en veel mankracht aan te pas moeten komen. De K.L.M. revideert niet alleen moto ren van de vliegtuigen van het eigen be drijf, maar ook van andere maatschap pijen. Dit werk voor anderen levert per jaar circa tien miljoen gulden op. Wat er bij het revideren der motoren aan onge rechtigheden tevoorschijn komt, blijkt uit het feit dat de K.L.M. per maand voor een miljoen tot anderhalf miljoen gulden aan nieuwe onderdelen nodig heeft. In de nieuwe motorenwerkplaats werken thans vijfhonderd personen. HELSINKI, (UPI) President Kekko nen van Finland heeft de voorzitter van de fractie der Agrarische partij in het Fin se parlement, Kleemola, verzocht te po gen een nieuwe regering te vormen. De voorzitter van het parlement, Sukselai- nen, die als informateur is opgetreden, heeft de president meegedeeld, dat ten hoogste vijf van de zeven in het parlement vertegenwoordigde partijen in één rege ring samen te brengen zijn. De scheuring in de socialistische partij is zo ernstig, dat het vrijwel ondenkbaar is dat zij beide in een regering vertegenwoordigd zouden willen zijn. Kekkonen heeft verklaard dat het „we derzijds vertrouwen" tussen de Sovjet- Unie en Finland verminderd is en dat hij beoogt, dit te herstellen. Kekkonen maak te bezwaar tegen een aantal „tactloze" handelingen, zoals de publikatic van oor- logsmémoires en het verschijnen van an ti-Russische artikelen in sommige dagbla den. De leiders des lands, aldus Kekko nen, moeten een neutrale lijn volgen in hun buitenlandse politiek en daartoe heb ben zij de steun van de publieke opinie no dig. Verliest men het vertrouwen van de Svojet-Unie, dan zou dat een groot nadeel voor Finland zijn, te groter in tijden waar in de internationale situatie minder ge ruststellend lijkt te zijn. ROME, (Reuter) De Italiaanse re gering heeft voor de derde keer in drie we ken, een nederlaag geleden in een techni sche kwestie, waarmede het bestaan van het kabinet niet was gemoeid. Bij de be handeling van een regeringsontwerp inza ke een reorganisatie van de gemeentelijke vlees-, vis- en groentemarkten hadden de communisten, linkse socialisten, neo-fas- cisten en monarchisten een motie inge diend, die, in een geheime stemming, met 274 tegen 270 stemmen werd aangeno men. Na de twee vorige nederlagen heeft pre mier Fanfani de kamer in een motie van vertrouwen verzocht zich over het rege ringsbeleid in zijn geheel uit te spreken. Deze motie werd met 294 tegen 286 stem men aanvaard in een openbare stemming. ANTWERPEN, (Belga) Op de jaar lijkse algemene vergadering van de Ant werpse scheepvaartvereniging heeft de voorzitter, de heer De Clippel, er op gewe zen, dat blijkens de statistieken de Ant werpse haven verdere vooruitgang boekt, ondanks de teruggang in de wereld-econo mie, maar dat „de buurman van boven de Moerdijk" Antwerpen vlug voorbijstreeft. Het verkeer in de Antwerpse haven neemt niet in dezelfde mate toe als dat in Rotterdam door de geografische ligging van de haven. Zij betaalt de tol voor haar te kortkomingen inzake ligplaatsen en uit rusting. Het verkeer lijdt door gebrek aan aangepaste verbindingen met het achter land. De behandelings- en ligkosten over- ti effen te Antwerpen verre die van. Rotter dam. De aanloopkosten van het schip en de lasten door de goederen te dragen moe ten worden verminderd tot een peil, dat met dat van Rotterdam in overeenstem ming is. De uitvoering van het tienjarenplan moet worden bespoedigd, de verwezenlij king van de werken voor de toevoerwe gen moeten worden versneld en een recht streekse verbinding met de Rijn moet be spoedigd worden, zonder dat afgezien wordt van de onaantastbare rechten in het verdrag van 1839 met Nederland. Ver der wees de heer De Clippel er nog op, dat de haven van Antwerpen onder haar hui dige beheersvorm niet in staat is een uit gestippelde politiek te voeren. Het beheer van de haven moet worden afgescheiden van dat van de stad. „Snellius" vaart thuis. Hr. Ms. op nemingsvaartuig „Snellius", van Neder lands Nieuw-Guinea op thuisvaart naar Nederland, zal op donderdagmiddag 18 de cember omstreeks één uur in de haven van Den Helder arriveren. Aagtedijk, 11 te Kaapstad v. Port. Elisabeth. Aagtekerk, 11 te Genua. Aalsdijk. 11 v. Singapore n. Belawan. Abida, 11 45 m. o. Brisbane n. Sydney. Acila, 11 v. Iskenderun n. Istanbul. Agamemnon. 12 v. Barbados n. Port of Spain. Albireo. 11 145 m. o.zo. Port Sudan n. Suez. Alblasserdijk, 11 830 m. z.w. Fayal n. Le Havre Alcor. 11 te Antwerpen v. Hamburg, vldabi, 12 te Antwerpen. Alioth, 10 v. Santos n. Montevideo. Alkmaar. 11 30 m. z. Maaagascar n. Madras. Almkerk, 11 250 m. n. Port Sudan n. Port Said. Amstelbrug, 12 v. Abadan n. Kuwait. Amstelkroon, 11 115 m. n. Landsend li. A'dam. Amstelmeer, 11 v. Brake n. Amsterdam. Amstelpark, pass. 11 o. Ceylon n. Vizagapatnam Annenkerk, 11 v. Las Palmas n. Kaapstad. Appingedijk, 11 v. Santos n. Montevideo. Arendsdijk 11 te Antwerpen. Argos, 11 15 m. w. Malta n. Malta. Arkeldijk. 11 120 m. w. Gibraltar n. Tripolis. Artemis. 11 te La Guaira v. New Orleans. Astrid Naess 11 te Wilhelmshafen. Axeldijk, 11 v. Port of Spain n. Rio de Janeiro. Banggai, 11 te Seattle verwacht. Bantam, 11 v. Biak n. Philippijnen. Barumun, 11 v. Bangkok n. Singapore. Bat.ian. 11 v. Abadan n. Bombay. Bennekom, 12 te La Guaira. Billiton, 12 te Manilla. Bloemendael, 11 50 m. w.n.w. Ushant n. Trinidad, Borneo. 11 te Genua. Breda, 11 te Maracaibo verwacht. Bussum, 11 te Port Said. Caltex Arnhem. 11 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Eindhoven. 11 45 m. n. Oran n. Sidon. Caltex Leiden 11 50 m. n.o. Ouessant n. Pt. Said. Caltex Pernis, 11 400 m. z. Adelaide n. Colombo Caltex Rotterdam, 11 110 m. n.w. Alexandrië naar Port De Bouc. Caltex Utrecht, 11 900 m. n.w. Kp. Leeuwin naar Kurnell. Camerounkust, 12 te Takoradi. Camitia. 11 180 m. n.o. Mauritius n. Kaapstad. Carrillo 12 te Guayaquil. ij Casamance, 11 op Seine n. Rouen. Cinulia, 10 675 m. w. Galapagos, n. Brisbane. Cistula, 11 v. Geelong n. Portland. Clavella. 15 te Curagao verwacht. Congokust 11 t.e Dakar. Corilla, 23 te Abadan verwacht. Cradle of Liberty, 11 700 m. w. Azoren n. P. Said, Crania, 12 te Curagao. Dnlerdijk, 12 t.e Houston. Delfland. 11 v. Rosario n. llheos. Delfsbaven 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Dinteldijk, '11 v. Rotterdam n. Londen. Duivendrecht, 11 275 m. n.o. Kp. Amber n. Suez. Duivcndijk, 11 te Rotterdam. Eemdijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Eemland, 11 te Hamburg n. Bremen. Elizabeth B. pass. 11 Algiers n. Venetië. Ena, 11 te Punta Cardon. Esso Nederland, 11 40 m. n. Tunis n. Landsend. Etrema. 16 te Berre verwacht. Farmsu'm, 11 1250 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Fravizo. pass. St. Vincent n. Rotterdam. Friesland KRL, 11 v. East-Londen n. Durban. Friesland SSM. 11 v. Amsterdam n. Setubal. Giessenkerk. 12 v. Rotterdam n. Yokohama. Gooiland, 11 v. Santos n. Recife. Guineekust, 10 v. Le Havre n. Duinkerken. Giaveland. 12 te Rio de Janeiro. Groote Beër, 11 140 m. z.w. Melbourne n. Aden. Grootekerk, 12 v. Amsteroam n. Bremen. Haarlem. 11 30 m. z. Landsend n. Amsterdam. Hathor, pass. 11 Gibraltar n. Syracuse. Hector, 11 te Iskenderun verwacht v. Mersin. Heemskerk, 11 v. Marseille n. Duinkerken. Helder. 11 ie Amsterdam. Helena, II te Amsterdam. Japara KRL, 11 v. Khorelmufatta n. Mena. Jason, 11 v. Hamburg, 12 te Antwerpen verw. Jupiter, pass. 10 Pantellaria n. Rotterdam. Kaap Hoorn, 11 300 m. n.o. Mombasa n. Abadan. Kabylia, 17 te Rotterdam verwacht. Kalinga. 11 te Curagao. Kalydon. 13 te Rotterdam verwacht. Kara, 15 te Curagao verwacht. Karimata, 11 50 m. z. Sokotra n. Belawan. Karimun 11 te Bushore. Kelletia, 'verm. 12 v. Ardrossan n. Curagao. Keliia. 11 le Curagao. Kenia 11 200 m. n.w. Kp. Finist. n. Invergordon Kermia, 14 te Avonmouth verwacht. Kertosono, 12 te Vera Cruz. Khasiella, 14 te Cardon verwacht. Kinderdijk, pass. 11 Bremerhaven n. Hamburg. Koningswaard. 11 v. Aruba n. Rotterdam. Kopionella, 10 v. Curagao n. Accra. Koratia, 11 te Trinidad. Korcnia, 12 v. Rotterdam n. Oslo. Korovina, 21 te Kaapstad verwacht. Krebsia, 11 v. Rotterdam n. Stockholm. Kryptos. 18 te Lissabon verwacht Kylix, 22 te Buenos Aires verwacht. Lawak, 12 te Cristobal. Lekhaven, 11 150 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Lelykerk, 12 te Basrah verwacht v. Kuwait. Lemsterkerk, 11 le Khorramshar. Leopoldskerk. 11 75 m. n.w. Den Helder n. Hamb. Leto, 12 te Takoradi. Leuvekerk, 11 v. Port, Said n. Brunsbüttelkoog. Limburg 11 v. Port Swettcnham n. Tandj. Manl, Loenerkerk. 11 200 m. o.z.o. Sicilië n. Antwerpen. Luna. pass. 11 Burlings n. Rotterdam. Lutterkerk, 11 v. Damman n. Bushire. Maashaven. 11 v. Santos n. Buenos Aires. Maaskerk, 12 te Genua. Maaslloyd, 11 v. Genua n. Beyrouth. Malea, 11 in Straat Baiabak n. Miri. Mapia. 12 te Hongkong verwacht. Marnelloyd, 11 v. Port Swettcnham n. Singapore. Maron. 11 v. Puerto Plata n. Ciudad Trujillo. Mataram, pass. 11 Ceylon n. Djeddah. Maureen, 11 v. Dordrecht n. Hamburg. Medon, 11 te Port of Spain verw. v. Plo. Ordaz. Meiiskerk 11 25 m. w. Gibraltar n. Port Said. Mitra. 23 te Rotterdam verwacht. Modjokerlo, 12 te Barcelona. Moordrecht, pass. 11 Algiers n. Mcna Al Ahinadl, Naess Lion. 11 62 m. o. Ras Fartak n. Houston. Naess Tiger, 11 130 nr. n.o. Madeira n. Houston. Nanusa, 11 te Hamburg v. Amsterdam. Notos. 10 dw. Malaga n. Antwerpen. Omala 12 te Rotterdam verwacht. Orion.'ll 130 m. w. Beyrouth n. Beyrouth. Osiris, 10 800 m. w.z.w. Flores n. Antwerpen. Peperkust, 10 v. Freetown n. Lagos. Perna. 11 te Colombo. Polyphemus, 12 le Hongkong. Prins der Nederlanden, 11 te Hamburg verwacht. Prins Willem II, 11 v. Quebec n. Le Havre. Prins Willem George Frëderik, 11 425 m. w. Oues sant n. Le Havre. Provenierssingel, 11 220 m. n.o,,Santa Maria naar Puerto Ordaz. Purmerend. 11 v. Spezia n. Engeland. Pygmalion, 10 v. Hamburg n. Ostende. Roggeveen, 12 te Lorenco Marques. Rondo, 11 100 m. o. Port -Sudan n. Suez. Saiatiga, 11 v. New York n. Philadelphia. Saloum. 1 lv. Dakar n. Nantes. Sarocna. 12 te Bangkok verwacht, Senegalkust. 11 v. Lagos n. Louala. Siberoet, 12 te Rangoon. Sinabang. 14 te Tawau v. Sorong. Stad Alkmaar, 11 825 m. w.z.w. Flores n. R'dam. Soestdijk 10 v. Boston n. Philadelphia. Stad Amsterdam, 11 te Freetown verwacht. Stad Utrecht, 11 470 m. w. Ouess. n. Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 12 te Genua. Slatensingel, 11 v. Rotterdam n. Le Havre. Statue of Liberty, 10 450 m. z. N. Foundland naar Port Said. Straat Cook. 12 le Fremantle. Straat Malakka, 11 v. Hongkong n. Singapore. Straat Lombok, 11 240 m. z.w. Madagascar naar Fremantle. Tabian, 12 te Antwerpen. Ta bin ta. 11 te Bremen. Tahama, 11 365 m. z.w. Azoren n Landsend. I'alisse. 11 v. Singapore n. Penang. l'ankhaven I, 10 v. Sungeigerong n. Tandj. Uban. Tara, 11 70 m. n. Las Palmas n. Rio de aneiro, Teiresias, 11 v. Colombo n. Aden. Thelidomus. 22 te Anacortes verwacht, Theobaldius, 11 60 m. n. Luzon n. Miri. Tiberius, 12 te Paramaribo verwacht. Tjibadak, 11 v. Balikpapan n. Seinarang. Tjipondok, 11 te Hongkong v. Shanghai. Tomocyclus, 16 te Maracaibo verwacht. Tomori 11 te Scmarang. Towa, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. 'trajanus. II v. Plo. Cabello n. Curagao. Triton, 11 v. Curagao n. Aruba. Utrecht. 11 v. Djibouti n. Singapore. Van Neck. 11 v. Wellington n. Lyttleton. Van Spilbergen, 11 v. Abidjan n. Monrovia. Van Waerwijck 11 v. Dar Es Sal. n. Mozambique Vasum. 12 te Suez verwacht n. La Spezia. Vivipara. 11 34 m. z.w. Scillys n. Eastham. Vlist, 11 360 m. w.z.w. Landsend n. Hampt. Roads. Waal, 11 te Rotterdam. Waterman, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Port Said, Wieldrecht. 11 v. New York n. Caripito. Willemstad. 11 v. Madeira n. Guadeloupe. Wonogiri, 12 te San Francisco. I.issel 11 te Amsterdam. Zeeland. 11 60 m. w.n.w. Kp. Bon n. Nemours. -sonneKerk 12 te Antwerpen. SLEEPVAART Cycloop, 12 140 m. z.o. Savannah n. Perz. Golf. Friesland. 12 780 m. n.w. Midway n. Paramaribo. Hudson, 12 v. IJmuiden te Falmouth. Loire. 12 60 m. w. Haiti n. Belem. Maas, 11 v. Antwerpen te Hoek van Holland. Noordholland, 12 50 m. n.o Dover n. Maracaibo. Oceaan, pass. 9 Gibraltar. Rode Zee, 12 180 m. z.w. Lione n. Europa. Titan 12 90 m. z.o. Kp. Canaveral n. Perz. Golf. Tyne, 12 te Maassluis. AANGEBODEN: met kl. woning zonder ruil. Koopprijs f 3500. omzet f 400 p. w. Goederen factuurprijs. Brieven no. 9641. Zodra u weggedoken bent in uw Draion GOODNIGHT deken bestaat er voor u geen winter meer. Ontdek hoe heer lijk dat siaapt: behaaglijk-warm en tochzómers-luchtig. Droom vanaf morgen dat het weer zomer is onder die deken waar u voor iltijd genoeg aan hebt HAARLEM: Het Binnenhuis, Julianapark 60; Gebrs. van Duivenboden, Ged. Oude Gracht 108; B. Frank, Floresstraat 10; „Gebeja", Dr. Leydsstraat 47; A. W. Graas, L. Veerstraat 28; C- J. Krielen, v. O. de Bruynstraat 1; J. Th. Kort, Grote Houtstraat, Lange Veerstraat 27; B. J. van Liemt, Grote Houtstraat 12-14; J. Th. Luesken, Kloosterstraat 9; Beddenmagazijn van Meeuwen, Rijksstraatweg 71; N.V. Woninginrichting Oosten, Barteljorisstraat 13-17; Jac. Terstal, Wagenweg 15; „Tiha", Zijlweg 36-38; Vroom en Dreesmann: Wassenaar, Jansweg 17; W. J. Willebrands, Koninginneweg 38; HEEMSTEDE: G. Faber, Binnenweg 201; J. Th. Kort, Raadhuisstraat 52; SANTPOORT: C. Peereboom, Hoofdstraat 177; VELSEN, Velser Manufacturen- handel, Wijkerstraatweg 119-121; ZANDVOORT: J. Th. Kort, Krocht 30. Wi11mp'órteurAN PERLSTEIN ROEPER BOSCH N V:, AMSTERDAM. Duet Parelvissers gez. d. Jussi Björling Robert Merrill 3,60 HOI KLAAR tl, Zuiderkapcl, Zuiderstraat 15 Zondag 14 dcc. 10 en 5 u.: 8 u.: H. SPOOR, Jeugddienst Ook op Zondag 14 en 21 De cember zullen in het O. R. G. Centrum 10.30 uur: worden gehouden. Voorgan ger Ds. A. R. DE JONG. SPARREN-, DOUGLAS- en BLAUWSPARTAKKEN HULST ENGROS EN DETAIL Herenweg 103 B - Tel. 36301 - H'siede

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4