A ros A Perez VOOR DE PRET alleen voor friezen Voorrang is geen recht vijf-fiets Heemstede verleent nu subsidie aan Humanistisch Thuisfront Heemstede kan volgend jaar weer 54 woningen bouwen BREIWOL KERSTKAARTEN Boekhandel VEKO TELEVISIE KAASENBROOD VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT GEMEENTEBEGROTING AANGENOMEN BONBONS Burgerlijke Stand van Haarlem Een grote collectie kleine geschenken van blijvende waarde vindt u bij B. en W. antwoorden op beschouwingen Gladde Gouden Verlovingsringen W. VOET ZONEN In Haarlem komen vier kerstbomen op straat SPIillS Examens Studentenorkest komt naar Haarlem „De aanhouder wint," kon mevrouw Van der Meule n-H o u w e r (Arb.) denken, toen zij donderdagmiddag tijdens de behandeling van de Heemsteedse ge meentebegroting haar voorstel tot subsi diëring van het Humanistisch Thuisfront zag aangenomen. In voorgaande jaren had zij tevergeefs deze subsidiëring verdedigd. Thans besloot de raad na uitvoerige plei dooien en replieken het Humanistisch Thuisfront gelijk te bedelen als het r.k. en prot. christelijke thuisfront. Het betreffen de voorstel werd ingediend door de frac tie van de P.v.d.A. en de heren Rutgers en V o o r e n (beiden V.V.D.). Reeds tijdens de algemene beschouwin gen had mr. Rutgers als zijn mening te kennen gegeven met een voorstel tot sub sidiëring van het Humanistisch Thuisfront akkoord te kunnen gaan. Met elf tegen acht stemmen werd het voorstel aangeno men. Voor stemden: de volledige fracties van de V.V.D. en de P.v.d.A. de heer Verkouw (Arb.) was afwezig en ir. Kooymans (Prot. Chr.). Reeds bij voorgaande gelegenheden zijn de verschillende standpunten in deze aan gelegenheid uitvoerig w ^ergegeven, zodat wij thans kort kunnen zijn. Het standpunt van de heer Verhoe ven (K.V.P.) kwam hierop neer: een christen mag zijn medewerking aan een humanistische instelling als deze niet ge ven. Liever zou de heer Verhoeven de sub sidies aan het Katholieke Thuisfront en Protestants Christelijke Thuisfront laten vervallen, dan het Humanistisch Thuis front steunen. Mevrouw Van der Meulen sprak van een verwarring tussen enkele organi saties of instellingen, die het humanisti sche karakter in hun naam tot uiting bren gen. Het Humanistisch Thuisfront richt zich op buitenkerkelijke militairen, die el ders geen „geestelijk tehuis" hebben. Voor mevrouw Vriesendorp-De Clerq (V.V.D.) was de materieniet geheel duide lijk. Liever wilde zij eens over deze kwestie uitvoerig worden ingelicht. En dan het liefst door militairen, die met het Humanistisch Thuisfront te maken hadden gehad. „Mijn zoon weet er wel over te pra ten," reageerde mevrouw Van der Meu len.' De voorzitter: „We kunnen hier moei lijk militairen laten aanrukken!" Hij voeg de hieraan toe, dat de meerderheid van B. en W. zich sterk tegen het voorstel kant te. Wethouder C o r v e r nam een ander Advertentie BONBONS Andaluse: Gianduja met een lek kere hazelnoot. Pompadour: een pate met bij zonder fijne krokant. f2 Ananas: Ananas en Kirsch-crème, onvergetelijk! Zo zijn er 18 heerlijkheden in de sortering Per 100 gram f 1.10 BEVALLEN van een zoon: 9 decem ber: G. J. K. ter Horst-Nieland; W. W. van Lent-Blom; 10 december: P. H. M. Am- baum-Driessen; E. M. Elfers-TIorsman; W. ben Hartigh-Balder; 11 december: W. K. Ouendag-Moser; W. B. Steffens-Dolron. BEVALLEN van een dochter: 9 de cember: Q. M. Stenvers-van Keulen; E. van Eeden-Ingerman; 10 december: M. Ch. van der Hoorn-Goedemans; W. van Elst- Ott; Ch. C. Feije-Meinders; J. van Citters- Greidanus; 11 december: E. M. D. van den Berg-Hessels. ONDERTROUWD: 11 december: H. J Wevers en L. A. van Elk. GEHUWD: 11 december: C. van Nassau en J. Ransijn; A. A. Debertrand en E. U. Rientjes. OVERLEDEN: 9 december: H. Boogaard van den Berg, 87 j., Hazepaterslaan; A. G. Copini-Draaisma, 86 j., Gen. Cronjéstraat. Advertentie standpunt in. Namens zijn fractiegenoot Verkouw zei ir. Tinbergen (Arb.), dat vooraanstaande christenen als professor Diepenhorst en pater dr. Van Wely geen bezwaren zagen in subsidiëring van het Humanistische Thuisfront. Tenslotte werd het voorstel aangenomen. Het voorstel tot verhoging van de straat belasting tot zes percent voor bebouwde percelen en drie percent voor onbebouw de percelen kreeg alleen de steun van me vrouw Van der Meulen en ir. Tinbergen. Bij een ander punt zei de laatste graag een inzicht te verkrijgen in het wel en wee van de gemeentelijke bedrijven. Wethou der Van Wijk zei dat bekeken zal worden, welke investeringen in de komende vijf jaar voor de bedrijven moeten worden ge daan. De heer Hopstaken (K.V.P.) pleit te voor een lager stroomtarief voor de win keliers, maar kreeg als antwoord van wet houder Van Wijk dat de gemeente nu een maal rekening moet houden met de in koopprijzen voor elektriciteit. Enige leden spraken over de bejaai-den- zorg. Ir. Kooymans (Prot. Chr.) toon de zich met het antwoord van de wethou der in deze niet geheel tevreden. Naar zijn mening is behoefte aan een onderzoek naar de positie van de bejaarden naar het voorbeeld van de gemeente Bloemendaal, waar een enquête onder de bejaarden is gehouden. Mevrouw Van der Meulen vroeg zich af, of men de bejaardenzorg maar geheel in handen van particulieren wil la ten. De ervaringen met sommige ver pleeghuizen leren wel, wat er dan van terecht komt. De heer Van der Linden (K.V.P.) steunde het pleidooi tot het instellen van een onderzoek naar de positie van de be jaarden, maar wethouder Van Wijk was een geheel andere mening toegedaan. Zijns inziens hoort een gemeente zo'n en quête niet in te stellen. „Als de urgentie er is, komt zo iets wel vanzelf uit het volk voort. Ieder moet zichzelf trachten te redden, dat zijn we teveel uit het oog ver loren". Tenslotte zei de voorzitter dat zal worden bekeken, of een summier onder zoek kan worden ingesteld. Pleidooi voor t.h.c. onderzoek Mevrouw Vriesendorp-De Clerq (V.V.D.) voerde voor de eerste maal geruime tijd het woord. En met suc ces. Haar wel gefundeerd pleidooi voor het instellen van een bevolkingsonderzoek op tuberculose vond zo'n ruime weer klank, dat B. en W. niet verder naar de mening van de raadsleden behoefden te peilen. Mevrouw Vriesendorp zei erover ver baasd te zijn, dat B. en W. steeds wat af wijzend tegenover een bevolkingsonder zoek hadden gestaan. De t.b.c.-bestrijding is nog steeds dringend gewenst. Een zwak argument van B. en W. noemde spr. de mededeling, dat een gedeelte van de be volking reeds geregeld wordt doorgelicht. Groter dan veertig percent van de totale bevolking zal dit gedeelte niet zijn. Trou wens: als maar é'én geval van ópen t.b.c. zou worden geconstateerd, zou het onder zoek al volkomen zijn' geslaagd. Spr.. vroeg het onderzoek zo snel mogelijk te doen voorbereiden, zodat het liefst nog voor de volgende zomervakantie achter de rug kan zijn. Mevrouw Van der Meulen en de heer Van der Linden onderschreven het stand punt van mevrouw Vriesendorp. De heer Kooymans bepleitte goed kopere woningbouw, toonde bezwaren te- Advertentie Het Perzisch Tapijthui» Amsterdam Rokin 116 Rotterdam - Den Haag Utrecht Arnhem Hilversum gen etagewoningen en vroeg het inschake len van de bouwverenigingen. De heer Scheer (V.V.D.) drong er bij B. en W. op aan wat betreft de woningbouw de grootst mogelijke activiteit te ontplooien. Hij vond dat de gemeente in deze bij an dere ten achter is gebleven. Mevrouw Vriesendorp achtte de stich ting van een kleuterschool aan de Glip urgent. Wat betreft, het middelbaar onder wijs vroeg zij B. en W., aan de gemeente Haarlem een garantie te vragen dat de kinderen uit Heemstede voor dit onderwijs in de toekomst in de stad terecht kunnen. Wethouder C o r v e r zegde wat dit be treft een gesprek met de Haarlemse wet houder Geluk toe. Mevrouw Van der Meu len vroeg zich af, of Heemstede in de toe komst mogelijk een middelbare school moet bouwen. Hier zouden ook kinderen uit de bollenstreek en Bennebroek onder wijs kunnen volgen. Wethouder Van Lent vond dat de ver nielingen door de jeugd nog wel meeval len, maar de voorzitter dacht hier andei's over. De dames Vriesendorp en Van der Meulen wilden er thans over de school- melkvoorziening het zwijgen toe doen. Wel verklaarden zij hierop nog eens te rug te komen. Tenslotte werd nog gesproken over de eisen,, waaraan de speeltuinen, zujlen moe ten voldoen. Mevrouw Vriesendorp en dé heer Van der Linden hielden een pleidooi voor het aanleggen van speelvelden voor die kinderen die niet meer naar de speel tuinen gaan. De voorzitter vroeg zich ech ter af, waar voor dit doel in de gemeente terreintjes beschikbaar zijn. Om onge veer half zeven werd tenslotte de ge meentebegroting aangenomen. Ruim zeven uur heeft de gemeenteraad van Heemstede donderdag besteed aan de behandeling van de ontwerp-gemeentebe- groting voor volgend jaar. De besprekin gen werden gekenmerkt door een geani meerde, gemoedelijke sfeer. Na de alge mene beschouwingen, waarvan we in ons blad van gisteren een uitvoerig verslag gaven, kwamen 's morgens nog B. en W. met hun beantwoording, die in tegenstel ling tot sommige lange beschouwingen vrij kort was. Over vele punten werd van ge dachten gewisseld: de woningbouw, de subsidiepolitiek, de baldadigheid, het woonwagenkamp en het onderwijs pas seerden onder andere de revue. Medege deeld werd dat volgend jaar slechts 54 woningen kunnen worden gebouwd. Wethouder Corver gaf een puntige, zakelijke beantwoording. Hij zei te ver wachten dat de gemeente zeker ten aan zien van het onderwijs een betere finan ciële regeling zal krijgen. Wat betreft de gemeentelijke belastingen, stelde hij dat B. en W. eerst willen afwachten, hoe de nieuwe financiële verhouding met het rijk zal worden. Doelend op het door mevrouw Van der Meulen-Houwer aangekondigde voorstel tot verhoging van de straatbelas ting, zei hij het niet juist te vinden thans, nu de nieuwe financiële regeling nog niet bekend is, één groep van de inwoners met name de huiseigenaren zwaarder te belasten. Ten aanzien van enkele wen sen van mevrouw Van der Meulen met be trekking tot het onderwijs stond wethou der Corver welwillend. Bij de subsidiëring van allerlei verenigingen en instellingen is voorzichtigheid geboden, daar deze aan gelegenheid anders niet meer kan worden overzien. De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard. ging in op hetgeen enkele leden over de verhouding tot de pers, speciaal over een publikatie in ons blad over de te verwachten grootte van het college van B. en W., ter sprake hadden gebracht. De voorzitter wees op de eigen positie en verantwoordelijkheid, die de pers heeft. Bij eventuele voortijdi ge publikaties ligt de fout niet bij de pers, die nu eenmaal de nieuwsvoorziening ver zorgt, maar bij die mensen, die ten on rechte inlichtingen verstrekken. Moei lijk is na te gaan, wie voor die inlichtin gen verantwoordelijk is te stellen. De voor zitter was geen voorstander van het stich ten van buurthuizen, ook niet van het op stellen van een urgentieplan. Voor enke le raadsleden en de bewoners van het woonwagenkamp kwam de voorzitter met verheugende mededelingen. In het kamp zullen verbeteringen worden aangebracht. Het is de vraag, hoe ver men in deze moet gaan. Wethouder Van Lent voegde hieraan toe, dat de dienst Publieke Werken reeds opdracht heeft gekregen tot het opstellen van een plan voor verbeteringen. De sani taire voorziening op het kamp wordt uit gebreid, alsmede de watertoevoer. Ook aan de verlichting van de weg naar het kamp wordt aandacht besteed. Gewacht wordt nog steeds op de totstandkoming van een regionaal woonwagenkamp. Over de woningbouw deelde wethouder Van Lent mee dat voor volgend jaar voor 54 woningen bouwvolume is verkregen. B. en W. zouden graag meer willen doen, maar zijn in deze aan handen en voeten gebonden. Wethouder Van Wijk zei dat het col lege niet geporteerd is voor werkclassi- ficatie en prestatiebeloning. De bejaar denzorg wilde hij zoveel mogelijk buiten „Sociale Zaken" houden. In de naaste toekomst zullen voor de gemeentelijke be drijven grote bedragen nodig zijn, onder meer ter vernieuwing van versleten buis leidingen. Het gereedkomen van een nieuw ambtenarenreglement is in het ko mende jaar te verwachten. Advertentie in 14 en 18 karaats goud Anegang 15 - Grote Houtstraat 165 Dit jaar zullen in Haarlem vier kerst bomen op openbare straten en pleinen worden geplaatst. Vrijdag 19 december wordt de traditionele boom op de Grote Markt opgericht. Tevens komt er een boom op het Frans Halsplein. Twee buurtverenigingen plaatsen ook kerstbomen op straat: in de Thorbecke- buurt komt er een op de Harmen Jans- weg en in Haarlem-oost één op het Van Zeggelenplein. Van Mensen en Dingen ,Truxini Cornpagny' Bühne. op de „Op m'n elfde jaar ben ik er mee begonnen. Eerst met goochelen op schoolfuifjes van de u.l.o.-c hier in Haar lem en later, toen ik van een vrindje een goochelboekje had gekregen ook op feestjes bij mensen thuis. In Amster dam kwam ik toen in contact met de nu vergrijsde An- tonini en later ook met de bekende manipulator Laret- te. Die had een verkoopcen trale van goochelartikelen en bovendien een goochelschool. We leerden van alles van hem. Toen hij overleden was kreeg ik de truc met de goudvissenschaal van hem. Een enorm nummer, dat da teerde uit het jaar 1800. Enfin na m'n schooltijd werkte ik in Scheveningen op een kantoor. Op een goe de dag moest ik voor m'n baas een paar boodschappen doen en toen kwam ik voor bij het Theater Capitool. Ik liep er binnen en toen ik weer buitenkwam had ik mijn eerste engagement te pakken. Ik was toen twintig jaar. Op dat kantoor ben ik al leen nog maar teruggeweest om te vertellen, dat ik in de showbusiness ging. En sinds die tijd heb ik er nog nooit spijt van gehad. Ik bén verder 'gegaan metr het leren. Vooral de grote illusionist Okita heeft me veel bijgebracht en van hem kreeg ik de truc met de zwevende kogel, bijgenaamd het geheim van de gouden bal. En toen leerde ik Anny kennen. Zij had een nummer met manipulator-ballen en samen zijn we verder ge gaan onder de naam „Trux- ini Cornpagny". Overal in Nederland hebben we op de Bühne gestaan. Je kunt zo gek niet bedenken of we zijn er geweest. In Haarlem na tuurlijk, maar verder in alle andere grote steden, in dorp jes in Zeeuwsch Vlaanderen en in de Veenkolonie. We zijn opgetreden in België, Frank rijk en Duitsland. Steeds met ons grote manipulatie-illu- sionistennummer, dat beslo ten wordt met de kleurige bloemenshow. Je weet wel, in een minimum aan tijd stat het hele toneel vol met boeketten bloemen Ik ben nog voor de NCRV- televisie geweest samen met Goos Kamphuis, voor de regie, en we hebben met tientallen mensen gewerkt. Maar daar tussendoor doen we ook het kleinere werk. Anny treedt dan op onder de naam Anny Duvro met een kinderprogramma, waarin een poppenkast en een goo- chelnummer zit en ik trek er bovendien nog met m'n jong- leernummer op uit. Maar dat gebeurt aleen in de drukke tijd. In december bijvoor beeld of tijdens de bevrij dingsfeesten. Maar daarbui ten zijn we de „Truxini Cornpagny". Al jaren. En het Ze hebben het altijd druk. En ze zijn bijzonder moeilijk te pakken te krijgen. De leden van de afdeling Haarlem en om streken van de Alge mene Bond van Artiesten en Musici, bedoelen wij. Vooral in deze tijd van het jaar zijn zij zeer druk bezet met allerlei feesten partijen en uitvoeringen. Het kostte ons bijvoor beeld bar veel moeite om de voorzitter van de af deling Haarlem, de heer DVrolijk, te spreken te krijgen, maar tussen twee opvoeringen door lukte dat toch. De heer Vrolijk vertelde ons onder meer, dat er in Haarlem en om geving een groot aantal kleinkunstartiésten en musici woonachtig is en bovendien voegde hij er aan toe, dat vrijwel al die leden graag eens hon derduit' willen vertellen over hun zo boeiende werkzaamheden. Daarom zal men in de komende weken in deze rubriek kennis kunnen maken met een groep jongleurs, accordeonisten, gooche laars, illusionisten, koord dansers, pianisten en der gelijke ..kunstenmakers" die gezamenlijk die won derlijke pret-industrie in stand houden. Het Frysk selskip „Gysbert Japicx" stuurt ons geregeld uitnodigingen voor toneel voorstellingen, invitaties, die wij dan door een ons beken de Fries in het Hollands la ten vertalen. Bij nader inzien echter zijn wij van mening, dat de Friezen een dergelijke aankondiging in de krant liever in hun eigen taal lezen en daarom geven wij hier onder een uittreksel van de convocatie voor een toneel voorstelling. „Bütengewoane gearkom- ste op Moandei 15 Desimber 1958 jouns om 8 ure, yn de Stedsskouboarch, Haerlim. Opfiering fan „Ut de pas", toanielstik yn trije bidriu- wen fan W. Chr. Duba. Per persoan kin net mear as fjouwer plakken bisprut- sen wurde." blijft voorlopig zo, want het gaat best. Aldus het verhaal van Daan Vrolijk, een vijfender- tigjarige, rasechte Haarlem mer, die men slechts zelden in zijn huis aan de Van der Hulststraat 9 in Oost treft. Een man die in een onge dwongen gesprek gezellig vertelt, maar een man ook, die achter zijn zakelijk inge deeld bureau al zijn op drachten vlot regelt Voor hobbies heeft hij wei nig tijd, maar het echtpaar Vrolijk heeft één grote lief hebberij. Dat is, hoe vreemd het ook moge klinken, een tafelkleed. Op dit kleed na melijk hebben zo'n tachtig kleinkunst-artiesten hun naam geschreven en .Anny Voorrang geven is een plicht, maar voorrang hebben is géén recht. Op kruispunten is de weggebruiker verplicht om aan bepaalde groe pen voorrang te ver lenen wanneer er sprake is van een (nagenoeg) gelijktijdige nadering van het kruispunt. Dus auto B moet voorrang verlenen aan auto A en wielrijder C moet voor rang verlenen aan auto A. Dit houdt echter niet in dat A een recht van voorrang heeft op B. en C. A zal zich ervan moe ten overtuigen of B zijn verplichting nakomt en hetzelfde geldt voor A ten opzichte van C. In de praktük blijkt, dat vele automobilisten, bij voorbeeld bij het na deren van een kruispunt van gelijkwaardige we gen, geen of onvoldoen de aandacht besteden aan het verkeer, dat van links komt. Zij letten slechts op het van rechts komend verkeer, maar dit is een foutieve handelwijze. Iedere weggebruiker is namelijk verplicht door zijn gedrag te voorkomen, dat de vrijheid van het verkeer meer dan noodzakelijk wordt be lemmerd en dat de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht. Op kruispunten dient dus altijd wel degelijk gelet te worden op van links komend verkeer en er dient ook op gerekend te worden, dat dit verkeer wel eens verzuimen kan zijn verplichtingen na te komen. zetten. „Dat kan leuk wor den. Alleen weten we niet wanneer dat is, want het is op het ogenblik zo razend druk." En bij wijze van illustratie Vrolijk zorgt er telkens weer gaat de telefoon. In Aarden- .„„i u2-iET.-'j rj mét priegelige bor'duur- steekjes voor, dat de signa turen'bewaard blijven. We lezen de namen van Henriëtte Davids, het Leedy trio, The Larrysons, Truus Koopmans, Toby Rix, de Wama's, de Engelse Beverley Sisters en de Butterflies. „Als het kleed vol is geven we een feestje voor al de genen waarmee we samen gewerkt hebben. En die mo gen alleen hun mdtekening burg is een avond te verzor gen. ,,'t Komt voor elkaar", roept Daan Vi'olijk in de hoorn, ,,'t is alleen wel een eind weg. Het beste gaan we over Antwerpen". En in een oogwenk maakt hij zijn berekeningen, terwijl hij met zijn vrije' hand tot afscheid wuift. „Tot ziens. Donderdag zit ik hier om de hoek. Een avond op het Tey- lerplein. Dan moet je komen. Kunnen we lachen." X; JjMj t. >v' I ■5, jX - Truxini Cornpagny", thuis. Er bestaat voor Carel Broere en Kees Coster, twee Haarlemse middelbare scho lieren, slechts één gezamen lijk ideaal: een vijfpersoons fiets. Bijna elke dag zitten zij over de zelf ontworpen blauwdrukken en tekeningen van het vehikel gebogen. „Het is lang niet eenvoudig om een dergelijke fiets te bouwen", zegt Carel ernstig. „Maar wat is het nut er van", vragen wij. „Om te fietsen natuurlijk", luidt het logische antwoord. „We gaan er de aanstaande zomer mee naar de Ardennen op vakan tie." De jongelui vertelden, dat het in de bedoeling ligt om eerst een proeftocht te ondernemen naar Schipborg (gemeente Anloo) in Drente. „Waarom nu juist naar Drente?" „We hebben daar familie zitten." Aanvankelijk dachten wij aan een grap, maar de teke ningen liegen er niet om. De jongens hebben er lange tijd over nagedacht voordat zij hun ideeën op papier zetten. „Met z'n vijven trapt het lichter dan alleen", zegt Ca rel. Kees knikt ijverig. „Ja", zegt hij. „En we trekken ro de hemden aan. We rijden in de kleuren van Haarlem." Dan buigen zij zich weer over hun tekeningen. „Zullen we een of twee kettingen ge bruiken", is nu de vraag. Voor ons is de vraag of de fiets (als die ooit gebouwd wordt) een lang leven be schoren fcal zijn. Zeven dagen in en om Haarlem Groningen. Bevorderd tot arts: mej. F. Kooistra. Wartena; J. B. H. Anker Heemstede; J. L. de Graaff. Groningen; H. A.G. M. Prieshof, Enschede. Leiden. Gepromoveerd cum laude tot doctor in de geneeskunde. D. Smeenk, Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexamen Engelse taal- en let te; kunde: mej. C. M. A. van der Borg, Amsterdam, en M. J. Visser. Leiden. Rotterdam. Geslaagd voor het semi-artsexnmen: mej. E. Arissen, Eist; R. A. Lentze, Den Haag en E, R. Njio, Utrecht. Artsexamen: mevrouw M. ten Bruggencale-Bruijnen, M. F. W. Abarhanel, W. P. M, van Eijck E. C. M. Janmaat. D. J. van Leeuwen, H. W. Prillevitz, allen te Rotterdam, en G. G. Schermers, Vaassen. Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraalexamen in de economische wetenschappen: A. Baart. Rotterdam: J. van Aller, Utrecht; A. W. W. vari den Bos, Pijnacker en W. Snel, Oostvoorne. Amsterdam. (Gem. Un.i Bevorderd tot accoun tant: H. M. Kremer, Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraalexamen economie: J. D. Heykoop, Velsen; J. Schik, Beverwijk; Ooei Ing Siang. Am sterdam en A. v. d. Kloes, Leiden. Doctoraalexa men biologie: P J. H. van Bree. Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: mej. G. Kleeton. W. C. Boogers en A. M. E. Hoebrechts, Amsterdam. Kandidaatsexamen theologie: Jubileumexpositie. Op 3 januari zal in „Galerie Loujetzky' aan het Prins Mauritsplein in Den Haag een jubileum tentoonstelling worden geopend van wer ken van Vilmos Huszar. Deze expositie wordt gehouden met het oog op het feit dat deze kunstenaar op 5 januari vijf en zeventig jaar wordt. Advertentie UITGEBREIDE COLLECTIE met Nederlandse, Engelse, Franse of Duitse tekst ZIJLSTRAAT 98 - Telefoon 11706 Advertentie Gratis patronen en onderricht TEMPELIERSSTRAAT 68 Advertentie In januari gaat het Nederlands Studen tenorkest voor de zevende keer een toer- nee langs de Nederlandse concertpodiums maken. Het orkest staat weer onder lei ding van Jan Brussen. Solistische mede werking wordt verleend door Hubert Bar- wahser, die het fluitconcert van Mozart zal spelen. De opbrengsten zullen dit jaar worden verdeeld onder de stichting het Nederlands studentensanatorium en het universitair asielfonds. Deze toernee voor zieke en ontheemde studenten is als volgt samengesteld: 19 januari Groningen, 20 januari Bergen, 21 januari Maastricht, 23 januari Arnhem, 24 januari Eindhoven, 26 januari Den Haag, 27 januari Haarlem, 28 januari Utrecht en 29 januari Rotterdam. Het slotconcert op 30 januari is een gala concert in het Concertgebouw te Amster dam. Het adres is en blijft GROTE HOUTSTR. 151 Crt SMEPESTR.' 7 Keuze uit 6 wereldmerken

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5