s Z D Volkstuinders hopen op behoud van tuinen langs Schipholweg LU rü c „Eigen Haard" veertig jaar brieven aan de redactie 198." |n slechts ^tjLt§CL M'l6H693UT|32 Amsterdamse Beurs Junqkam 't SiCuec Siaepke DE BEURS van gisteren VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT J. Fabius sprak voor Nationale Partij Zilveren jubileum J. H. Hoed Bazaar voor restauratie van Waalse Kerk Kerstfeest Leger des Heils in Haarlem en Heemstede T. Reinink 40 jaar bij Incassodienst SATURN 2 aanrechtcentrifuge 4 minuten GRATIS STOFZUIGER Raad van Bloemendaal vergadert donderdag Frans Halsmuseum koopt Avondmaalbeker Inwonertal van Heemstede iets toegenomen Nog 463 woningzoekenden in Heemstede Eerste bijeenkomst van Anti Atoombom actie J. van Kogelenberg veertig jaar bij belastingdienst Bejaarden in Bloemendaal zagen Paljas in miniatuur Grafische prijs uitgereikt Gezamenlijke kerstwijdin gen in Sionskerk In Heemstede zijn ruim honderd werkzoekenden DERK DE VRIES Voetgangster wierp pot appelmoes naar auto THUgtfeÉeli/ie J UIT STAD EN STREEK een sigaar van TOPKWALITEIT. ARMADA 20 ct BOEKANIER 22 ct De coöperatieve tuinbouwvereniging Eigen Haard" te Haarlem herdacht don derdagavond in het gebouw St. Jan aan het Teylerplein in Haarlem-Oost het veertig jarig bestaan. De voorzitter van deze ver eniging- de heer D. Spaargaren, ging uit voerig het ontstaan en de ontwikkeling van Eigen Haard" na Daarbij legde de heer Spaargaren in het bijzonder de nadruk op de zeer recente ontwikkelingen, waarbij hij opmerkte, dat de uitbreiding van de bebouwing van Haarlem het nodig maakt dat de gronden van het complex van Eigen Haard" en van de vereniging „Ons Buiten" in handen van de gemeente ko men. Spreker meende echter, dat dege nen, die met de moderne stadsuitbreiding belast zijn ruimschoots aandacht zullen schenken aan de recreatiemogelijkheden van de werkende mens in de tegenwoor dige maatschappij en de heer Spaargaren Verwijten over en weer aan slot van bijeenkomst De afdeling Haarlem en omstreken van de Nationale Partij belegde donderdag avond in de bovenzaal van restaurant Brinkman aan het Houtplein in Haarlem een bijeenkomst. Als gastspreker was uitgenodigd de heer J. Fabius, die dezer dagen in het nieuws kwam vanwege zijn min of meer krasse uitlatingen in de door hem uitgegeven en geredigeerde „Nieuws brief" met betrekking tot de zaak van majoor K., voor welke pennevruchten hij zich voor de Haagse politierechter te ver antwoorden had. Volgens de convocatie zou de heer Fabius een beschouwing ge ven over „De huidige situatie van en in Nederland". In feite echter heeft de heer Fabius zich beperkt tot een onsamenhan gende opsomming van allerlei kansen, die de vroegere en huidige bestuurders van ons goede vaderland zouden hebben ge mist om Nederland zijn eertijds vooraan staande plaats in de wereld te doen be houden. Te beginnen met de roemruchte tocht naar Chatham van Michiel de Ruy- ter en eindigend bij de soevereiniteits- overdacht van Indonesië concludeerde de heer Fabius dat Nederland op het beslis sende moment faalde door gebrek aan mensen en vooral aan „kerels die van wanten wisten". Ook meende de heer Fa bius dat de terugval van Nederland tot de plaats, die het momenteel in de rij van vol ken inneemt, te wijten was aan het manco aan fantasie van de Nederlander, tot uiting komend in het feit dat Nederland nimmer grote romantici voortgebracht zou hebben. Onze onderhandelingspositie en ons prestige in het buitenland hebben wij te grabbel gegooid", aldus de spre ker. Scherp hekelde hij het regeringsbe leid ten aanzien van Indonesië na de ne derlaag van Japan, voor welke gedrags lijn hij in het bijzonder de heren Scher.- merhorn en Drees verantwoordelijk stel de. Ook het- ambtenarenapparaat-kon-in de ogen van de heer Fabius geen genade vinden. „In ons land is een uitverkoop van deviezen gaande om dit ambtelijk per fectionisme in stand te houden", zo merk te hij op. Verder was de heer Fabius van oordeel dat de vroegere koloniale gebieden uitslui tend voor Nederland verloren zijn gegaan „omdat wij te christelijk zijn gewor den". Sprekende over de huidige politieke verhoudingen in Nederland meende de spreker dat het bij de verkiezingen toege paste lijstenstelsel fnuikend was voor de democratie. Het stemmen volgens het dis trictenstelsel zou naar zijn overtuiging het contact tussen kiezers en volksvertegen woordiging herstellen. Verscheidene aanwezigen gaven aan het eind van de avond lucht aan hun te leurstelling over het betoog van de heer Fabius. Over en weer werden niet malse verwijten geuit. Totdat de voorzitter met enige ferme tikken van de voorzittersha mer op de bestuurstafel aan de opgewon den stemming een eind maakte. Maandag 15 december zal de heer J. H. Hoed, loketambtenaar' bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken zijn zilveren ambtsjubileum vieren, 's Morgens om half twaalf zullen de voorzitter en het personeel hem in het gebouw van de Kamer aan het Nassau- P'ein huldigen. Arl rrrl '•■ntjo (Verkort weergegeven) VOOR IEDEREEN hvéé sigaretten!U mérkt het niet u die minder rookt per dag. !;n bespaart dus in tien dagen ^gulden!.... Nü. en dit bedrag 'es,.emt u voor de stille armen 'o dan van dat wat u niet rookt e' Kerstmis warmte heeft en vrede Ji zich een feest'lijk kerstmaal kookt! zegt u? Komt dit dan ten laste 3 de sigarenwinkelier? ;e 'acht en zegt: „Ik vind het prachtig; u°e zélf óók mee..;., ja, met plezier!" JAN WIELING was dan ook van oordeel er op te mogen rekenen, dat het gemeentebestuur van Haarlem al het mogelijke zal doen om de volkstuinders een plaats te geven in de nieuwe woonwijk Schalkwijk. Spreker zei verder zelfs te hopen, dat de technici het zo zouden kunnen plooien, dat het complex van „Eigen Haard" in de groenstrook langs de Schipholweg gehand haafd zal kunnen blijven waardoor het dan zij het voorlopig ongemoeid ge laten zal kunnen worden. De heer Spaar garen deelde mee, dat dit voorstel van „Eigen Haard" thans bij het gemeente bestuur in studie is waarbij men zich dan uiteraard zal dienen te bezinnen over de vraag hoe de volkstuinvereniging haar „gelaat' 'zal vertonen in de nieuwe woon wijk. Na deze rede en na de huldiging van een van de oprichters, de heer Oly, en het ere lid, de heer De Boer, kregen de vele aanwezigen de gelegenheid hun gelukwen sen aan het adres van het bestuur uit te spreken. De avond werd verder gevuld door het cabaret-variété Truxini, dat met de revue „Ga er maar eens lekker voor zitten" voor een onderhoudend programma zorg de. Zaterdagmiddag van twee tot vijf uur wordt in de Louise de Colignyzaal in de Waalsche Kerk op het Begijnhof een bazaar gehouden ten bate van het restauratie fonds van deze kerk. De bazaar, die voor elk wat wils biedt, is georganiseerd door jongeren van de Coligny-groep. Het Leger des Heils heeft in Haarlem en Heemstede weer een kerstfeest voor bejaarden georganiseerd. Maandagavond, 22 december, om half acht zullen bijna 1500 bejaarden het Haarlemse Concertge bouw vullen en op dinsdagavond 23 de cember om half acht zullen een vierhon derd bejaarden zich in de Pinksterkerk aan de Camplaan in Heemstede om de kerstboom scharen. Aan het door majoor D. Boschma ver zorgde programma zullen het muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van kapelmeester B. Schut, het zangkoor on der leiding van zangbrigadeleider J. Bon en verscheidene jeugdgroepen meewer ken. In de pauze deelt men tractaties uit en iedere bezoeker krijgt een verrassing mee naar huis. Zij, die niet eigener beweging kunnen komen, kunnen hun adres opgeven. Het Rode Kruis zal deze mensen ophalen en thuisbrengen. Toegangsbewijzen kan men tot en met woensdag 17 december afha len bij het Leger des Heils, Schagchelstraat 26, Haarlem en Soendastraat 42, Haar lem-noord en verder bij mevrouw H. G. Hessen-Heek, Kinderhuissingel 126, Haar lem en de heer A. Burghout, Bantam- straat 70 in Haarlem-noord. Vrijdag 19 december verschijnen de be kende kerstpotten in het Haarlemse stadsbeeld. Op dinsdag 36 december zal de heer T. Reinink, bedrijfsadministrateur bij de ge meentelijke incasso-, stortings- en ophaal dienst de dag herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst van de gemeente Haarlem trad. 's Middags om drie uur zal men de heer Reinink huldigen in het chris telijk militair tehuis aan de Jansweg in Haarlem. Tot halt zes is er dan gelegen heid de jubilaris geluk te wensen. Advertentie •""inmilU Het hele jaar plezier van Importeur METEMIJ Middenweg 108 Tel. 54845-56341 Amsterdam-O. Advertentie In bruikleen bij reparatie In de donderdag 18 december in het raadhuis te Overveen te houden vergade ring van de gemeenteraad van Bloemen daal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen de heer D. C. Prins, le raar lichamelijke opvoeding m.o. te Olst, aan te stellen tot vakleerkracht aan de Bornwaterschool en de Vondelschool te Bloemendaal. B. en W. vragen de gemeenteraad mach tiging aan de Wethouder Rohlingkleuter- school te Overveen een derde vaklokaal toe te voegen en daarvoor een krediet van 36.500 ter beschikking te stellen. Toen de school op 15 oktober 1957 in gebruik ge nomen werd konden ongeveer dertig leer lingen daarin geen plaats vinden en zij werden ondergebracht in het nabij gele gen Tinholthuis. B. en W. zijn van mening, dat deze noodoplossing niet te lange tijd bestendigd kan blijven. Daarom vragen zij de raad het krediet van 36.500 be schikbaar te stellen Architect K. J. Aan stoot. beeft destijds een ontwerp gemaakt waarbij rekening werd gehouden met de bouw van een derde vaklokaal, maar hier voor werd geen toestemming verkregen. Volgens artikel 6 van de hoger-onder- wijswet is een gemeente, als het aantal inwoners meer dan 20.000 bedraagt, ver plicht een openbaar gymnasium op te richten en in stand te houden. Mocht in een gemeente op bezoek van een openbaar gymnasium weinig te rekenen zijn, dan kan de Kroon vrijstelling verlenen. B. en W. van Bloemendaal menen, dat er in de gemeente en ui de omgeving voldoende ge legenheid voor het volgen van gymnasiaal onderwijs bestaat en daarom stellen zij de gemeenteraad voor de Kroon vrijstelling te vragen van de verplichting. Voor het doen uitvoeren van noodzake lijk onderhoud aan het complex van 47 wo ningwetwoningen van de woningbouwver eniging „Aerdenhout" vragen B. en W. de raad een voorschot van 10.700 te verle nen. De uit te voeren onderhoudswerken zijn van een omvang, dat zij niet uit het normale onderho.udsfonds bestreden kun nen worden. Het betreft het vernieuwen van zinken vóór- en achtergoten en van de dakbedekking van de dakkapellen. B en W. stellen de gemeenteraad vooi aan de firma C. P. en C. P. P Roeien, aannemingsbedrijf te Vogelenzang, ten be hoeve van het oprichten van een bedrijfs ruimte tegen de prijs van negen gulden per vierkante meter te verkopen een per ceel bouwgrond ter oppervlakte van onge veer 370 vierkante meter, gelegen aan de oostzijde van de Graaf Florislaan te Voge lenzang. Voorts stellen B. en W. voor de ge meente te laten deelnemen aan de ge meenschappelijke regeling inzake de keu ringsdienst van slachtdieren, vlees en vleeswaren. Het Frans Halsmuseum heeft een zil veren Avondmaalbeker, daterend uit het jaar 1656 aangekocht, die vervaardigd werd door de Haarlemse zilversmid Volkaert Symonsz Swaert. Het aantal inwoners in Heemstede is in bet erde ^wartaal van., cjit 4aaf rpet^yijf, toegenomen en gekomen op 25830. Er'ves tigden' zich 596 mensen, maar -er vertrok ken 637 personen. Geboren werden 103 kin deren. Er overleden 57 mensen. Er werden 67 huwelijken gesloten, waarvan 43 kerke lijk. Het aantal echtscheidingen bedroeg zes. Aldus het kwartaalrapport van de ge meente Heemstede over de maanden juli, augustus en september. Advertentie ITALIAANSE VERMOUTH en ENGELSE GIN Po'O Per literfles f 6,95 0,o Volgens het kwartaalrapport van de ge meente Heemstede stonden hier aan het einde van het derdt kwartaal 463 woning zoekenden ingeschreven. In de loop van het kwartaal werden 119 gevallen afge vallen. Er werden 122 aanvragen om een huisvestigingsvergunning ingediend. Aan het begin van het kwartaal bedroeg het aantal woningzoekenden 460. Drieënveertig bouwvergunningen wer den in de loop van het kwartaal verleend, ondermeer voor de bouw van 54 gemeente woningen aan de Dr. J. R. Thorbeeke- laan. Er kwamen drie particuliere wo ningen gereed. De onlangs opgerichte afdeling Haar lem van de Stichting Anti Atoombom Ac tie houdt vrijdagavond 19 december in res taurant Brinkmann te Haarlem haar eer ste openbare bijeenkomst, waar prof. dr. A J. Rasker zal spieken' over ..Verzoening is sterker dan geweld". Voorts wordt het onderwerp „De viaag, die deze tijd ons stelt" behandeld door de arts E. J. Elzin- ga en zal de heer G A. de Bock spreken over „Vredesactie, nu nog meer dan ooit". De heer J. van Kogelenberg, Clivialaan 7 in Heemstede, hoofdcontroleur bij de rijksbelastingdienst in Haarlem, zal maandag 15 december de dag herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst van 's rijks belastingen trad. Op 15 december 1918 werd de heer Van Kogelenberg benoemd tot particulier klerk in Tilburg. Op 1 december 1926 volgde zijn benoeming tot rijksklerk in deze plaats. Op 1 december 1935 werd hij adjunct-com mies en hij diende de belastingen in deze functie achtereenvolgens in Tilburg, Zalt- bommel en Velp. Op 1 maart 1942 volg de zijn promotie tot commies en kwam de heer Van Kogelenberg naar Haarlem. Op 1 januari 1948 werd hij controleur en op 1 november 1956 hoofdcontroleur. De huldiging van de jubilaris zal in de loop van de dag op het belastingkantoor aan het Klein Heiligland in Haarlem ge schieden in het bijzijn van de naaste col lega's. Tweehonderd Bloemendaalse bejaarden van zeventig jaar en ouder hebben donder dagmiddag in het Jeugdhuis aan de Don- kerelaan in Bloemendaal genoten van het optreden van het Nederlands Marionetten theater van Bert Brugman uit Blaricum. De aanwezigen kregen een opvoering van Leoncavallo's opera „Paljas" voorgescho teld, waarbij de oudjes het wel en wee van de door liefdesverdriet gekwelde clown ten volle hebben meegeleefd, ge zien en gehoord de levendige reacties in de zaal. Op de geluidsband was de nieuw ste opname van „Paljas" met onder meer niemand minder dan de beroemde sopraan Maria Callas in de rol van Nedda en an dere bekende solisten tezamen met het orkest van het Scala Theater uit Milaan vastgelegd. Uiteraard heeft men daarom ook van de muziek van deze opera bijzon der genoten. Na Paljas werd nog „Het oude lied", een Biedermeier-zangspel op muziek van Mozart ten tonele gevoerd. Mevrouw mr. M N. Peereboom Voller- Sedee, voorzitster van het comité voor de bejaarden sprak een welkomstwoord en de heer B. J. Knol heeft na afloop het comi té voor de prima organisatie van deze middag bedankt. In de kantine van de drukkerij en uitge verij J. H. Gottmer in Haarlem heeft de heer J. W. Hölscher namens het bestuur van de Vereniging van vakopleiding in het grafische bedrijf een prijs van het Gerrit Jan Thiemefonds uitgereikt aan de heer A. B. Ransijn, Zuiderstraat 26rd. in Haar lem. Deze behaalde op het in 1957 gehouden examen voor jonggezel-zetter zulke goede cijfers dat de commissie van beheer van het fonds hem in aanmerking wilde laten komen voor de districtsprijs. bestaande uit een medaille en een oorkonde. Dij; jaar voor het eerst zal de hervormde gemeente1 'in Haar'1 ém-noord dé jëugd- kerstfeesten in de Sionskerk gezamenlijk doen vieren. De zondagsschool, de jon gens- en meisjesclubs, de jeugdkerk en de Open-Deurgroep hebben met het oog hier op afstand gedaan van de intimiteit der afzonderlijke kerstfeestvieringen. Men zal de ouders en de ieugd nu uitnodigen voor jeugdkerstwijdingen, waarbij slechts een verdeling naar leeftijd is gemaakt. Zondag 21 december om twee uur vieren de kinderen van vijf tot acht jaar feest in de Sionskerk, op dinsdag 23 december om half acht de oudere kinderen en op de tweede kerstdag om half elf de kinderen van drie en vier iaar met de ouders. Slotkoers Ochtend- gisteren koersen 3-3 Nederl. '47 90% 90'/,, 3 Nedl. 1962/64 94% 94% Woningbouw 6 n/n 109,3/i« 109% Pr. A'dam '56 I 86 Pr. A'dam '56 II om Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I.. 96% Pr. R'dam '52 II. 95% Pr. R'dam '57 104% A.K.U 244 237 Calvé Delft 375 375 Van Gelder Zonen 185 186 K. N. Hoogovens. 330 Nederl. Ford 185% 184 N. Kabelfabriek. 290 gew Philips Gloeil. 446 438 Pref.PhilipsGloeil. 185 Unilever 390 385 Wilton Fyenoord 199 199 Werf Gusto 146 140 Dordtsche Petrol. 756% 752 Kon. Petroleum f 187,20 f 185,50 Billit.on 176 A'dam Rubber 68 66% K.L.M f 104,— 103,50 Holl. Amer. Lijn. 150 149 K.N.S.M 148 148 N. Scheepv. Unie 133% 132 v. Nievelt Goudr. 130 127% Phs. v. Ommeren 235 235 H.V.A 127% 127% Delimaatschappij f 138.80 136,- Amsterd. Bank.. 237 237— Nat. Handelsbank 127 126— Ned Handel Mij 178 Rotterd. Bank 199 199 Twëntsche Bank. 179 Anaconda Copper 58% 58% Belhlehem Steel 49 48 U.S Steel 89% 87% Genera] Motors 48% 47% Shell Union 79%) 79% 23 23% Advertentie PENDULES Junghans precisie een sieraad voor elke kamer door de fraaie vorm, met zwevende balans en melodieuze membraan gong, reeds vanaf f GS.» Bij Uw horloger-juwelier Advertentie De volledige collectie JUNGHANS vindt u bij GROTE HOUTSTRAAT 49 Advertentie FOTOKOPIEËN - Nieuwste procédé Liehfdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 Eind september stonden in Heemstede 105 mannen en zestien vrouwen als werk zoekende ingeschreven. Het aantal open staande aanvragen van werkgevers be droeg voor mannen vijftien en voor vrou wen 51. Het grootste gedeelte van de werk zoekenden behoorde tot het kantoorperso neel. Van de ingeschreven werkzoekenden waren er 92 werkloos, twintig van hen wa ren door mindere geschiktheid moeilijk plaatsbaar. AMSTERDAM De markt had een verdeold karakter, vooral ten aanzien van de koersvorming van de internationale waarden. De in Venezuela gekozen nieuwe president Betancourt is, blijkens de berichten, voor stander voor het stichten van een eigen nationale olie-maatschappij, alsmede van het raffineren van de olie in 't eigen land. Tevens wil de president een groter aandeel in de winst van de olie voor de staat. De Koninklijke-Shell Groep produceerde in 1957 in totaal ongeveer 103.000.000 ton ruwe olie waarvan bijna 42.000.000 ton in Vene zuela. Het raffineren van de olie vond plaats in Curagao. Deze berichten lieten niet na indruk ter beurze te maken waar door aandelen Kon. Olie onder druk wer den gezet. Vrijwel de gehele middag was er een tamelijke actieve handel in de olie waarden. Na een koers van 189,30 werd ƒ188,10 gedaan en tegen het sluiten van de beurs werd f 188,60 voor de olieaan delen genoteerd. De vorige slotkoers be droeg f 189.60 en de pariteit Amerika was f 190,20. De internationale waarden kwamen min of meer onder invloed in de berichten uit Venezuela. De vaste tendentie in Wall- street werd op het Damrak vrijwel gene- -^Ivilye dan M de PhUipswaar- den. Certificaten Umlévbr waren m reac tie. -Na een -opening- voor de oude certifi caten op 398, werd 390 gedaan. De koers liep daarna op tot 392, ofwel een achttal punten beneden de vorige slotprijs. De nieuwe certificaten liepen na 391 terug tot 386 en waren eveneens een achttal punten lager. De stockdividenden verloren 15 a 20 gulden. De omzetten in de Unileverwaar- den waren belangrijk minder vergeleken bij die van de vorige dagen. De Philipsaandelen lagen wederom vast in de markt op een prijs van 447, plus 4 punten AKU liep terug van 247 naar 245 en bleef goed prijshoudend vergeleken bij de vorige dag. KLM werd iets lager ge adviseerd. De scheepvaarten stopten met de dalen de tendentie van de vorige dagen en lagen allen goed prijshoudend tót iets beter in de markt. Van de leidende cultuurfondsen noteerden Deli na een opening op 140.50 in het verdere beursverloop 139.50 waar door de winst bij woensdag ongeveer twee gulden beliep. Er gingen geruchten ter beurze over een 25 nercent aandelenbonus die de maatsehaDpij van plan is aan ian- dePlboiidors toe te wiizèn. De bevestiging van deze geruchten konden echter niet verkregen worden. Senembah noteerde ongeveer 4 punten hoger Staatsfondsen waren goed prijshoudend. De introductie van aandelen Bandoengse Kininefabriek Holland op 16 december ter beurze bracht op de incourante markt de koers van de aandelen 5 percent hoger op 270. Prolon gatie 3% percent. (ANP) NEW YORK In het eerste beursuur steeg het koers- niveau scherp; daarna trad een geleidelijk sterker wordende daling in. De laagste noteringen kwam tegen beurseinde tot stand toen de winstnemingen in omvang toenamen. Df tikkers kregen hierbij een achterstand. Ook beginheiirs bij de stij ging waren de tikkers ten achter bij de affaires, waarbij winsten van 1 tot 4 dol lar waren Twee berichten brachten mede de daling tot stand: de daling met 3.8 per cent ten opzichte van vorig jaar in het vrachtvervoer en de daling door de sta kingen bij Chrysler in de autoproduktie Chrysler moest meer dan een dollar prijs geven; de andere autofondsen volgden. De spoorwegen boekten een klein verlies door het bericht over het gedaalde vrachtver voer. Ondanks de verkoopgolf behielden vele individuoio fondern winsten van 3 tot 4 dollar. De motaal- en geselecteerde chemiewaardon bleven willig. Het indus- triegerrv'ddeldp kwam van 564.98 op 563.07: dat voor openbare nutsbedrijven kwam van 87.95 op 87.86 en dat voor spoorwegen van 155.64 op 155,30. De aandelenomzet daalde van 4.340.000 tot 4.250 000. Van de 1255 verhandelde fondsen sloten er 444 hoger en 583 lager. (UPI) Advertentie Bij de beschermde voetgangersover steekplaats op de Rijksstraatweg in Haar lem-Noord nabij de Vergierdeweg heeft zich donderdagmorgen omstreeks half twaalf een merkwaardig incident voorge daan. Op deze oversteekplaats bevond zich een dame, die een personenauto zag na deren, die kennelijk niet van plan was te stoppen. De dame wond zich daarover zo op, dat zij k-achtig een pot appelmoes, die zij in de hand had, tegen de zijkant van de wagen slingerde. De pot appelmoes spatte uiteen. De chauffeur van de auto keek even achterom, gaf toen vol gas en verdween. Advertentie Dg nieuwe dameshoeden van FLÉCHET paris Exclusief bij: EXCLUSIEVE DAMESHOEDEN HAARLEM: Gr. Houtstraat 79 HILVERSUM: Kerkstraat 78 UTRECHT: Potterstraat 10 Nieuws in het kort Reclasseringscolleete. De jaarlijkse in zamelingsactie ten bate van het werk der reclasseringsinstellingen van alle gezind ten, heeft in Haarlemmermeer 3401.62 opgebracht. Overveens Christelijk Gemengd koor. Op woensdagavond 17 december geeft het Overveens Christelijk Gemengd koor een kerstconcert in de Hervormde kerk aan de Ramplaan in Overveen. Onder meer zal daar het Weihnachtsoratorium van H. F. Müller worden uitgevoerd, waaraan als solisten mewerken Nelly de Bock, (sopraan) en Simon van der Geest (tenor) benevens een kinderkoor, met begeleiding van me vrouw Truus MondriaanLigthart. De al gehele leiding berust bij mejuffrouw W. van Eldik. Hersenschudding. Op de hoek van de Generaal Bothastraat en de Kloosterstraat in Haarlem heeft zich een aanrijding voor gedaan tussen een personenauto en een bromfielsberijdster. Deze laatste, een 57- jarige Haarlemse, zou geen voorrang ver leend hebben. Zij moest met een hersen schudding en enkele hoofdwonden naar de Maria'.-i iohting vervoerd worden. Melk weg. Donderdagmorgen heeft de bestuurder van een personenauto wiens uitzicht belemmerd was omdat zijn ruiten wisser weigerde en die op datzelfde mo ment moest uitwijken voor een groepje wielrijders in de Smedestraat in Haarlem een motorbakfiets van een melkhandelaar aangereden. De bakfiets kantelde waardoor er 133 flessen melk, room en pap en veer tig liter losse melk verloren gingen. Kindercircus. Zondag 11 januari geeft het Haarlemse kindercircus „Lambertha" een jeugdmatinee in gebouw ..Nieuw Ber kenrode" aan de Herenweg in Heemstede. Deze voorstelling is bestemd voor de kin deren der leden van de Heemsteedse af delingen van de katholieke arbeidersbe weging en de katholieke middenstandsver- eniging. Youth for Christ. Zaterdagavond 13 deeembei om half acht houdt de organi satie Youth for Christ een bijeenkomst in café-rest au rant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. De zendelinge Else Stringer van de Christian Missionary Al liance. die op Nieuw-Guinea werkt onder de Kapauku's in de Baliemvallei, zal het woord voeren. Jeugdbtfeenkomst. De gereformeerde jeugdcentrale in Haarlem houdt zondag avond 14 december om acht uur een bij eenkomst in de Noordschoterkerk. Men zal spreken over de toekomst van dp mens. Medewerking verlenen ds. Js. van der Linden van Rotterdam-Delfshaven. Jan Baard, trom oef en Harry Timmer, orgel. Een lid van de ieugdcentrale zal dpcla- meren. KAB-expositie. De afdeling Heem stede van de Katholieke Arbeiders Be weging treft thans reeds voorbereidingen voor een tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd als vrijetijdsbesteding. Deze tentoonstelling zal worden gehouden op vrijdag 13. zaterdag 14 en zondag 15 maart in de grote zaal van gebouw „Nieuw Ber kenrode" aan de Herenweg.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7