Engeland levert vliegtuigen voor Indonesische marine Mode r NAVO-ministers beraden zich over Berlijn Van dag tot dag Trieste dag Russische bedoelingen worden niet geheel eenstemmig beoordeeld Het zal dit besluit vandaag in de NAVO-zitting toelichten ^Praatótoel 3 S////4& met een hoorbril of boortoestel van de FA. BONTEKOE Engelse majoor veroordeeld wegens diefstallen Bloemen uit de West voor de Koningin Ontvluchte inbreker op Larense heide gepakt de Vervroegde verkiezingen in Luxemburg? TO ÖF bPflFÖFIl tijh DINSDAG 16 DECEMBER 1958 Volgens de Tweede Kamervoorzitter mr. Kortenhorst was het gisteren in die zin een historische dag in 's lands ver gaderzaal, dat een meerderheid van plan bleek een wetsontwerp aan te nemen, of schoon geen enkele minister aanwezig noch bereid was het ontwerp te verdedi gen. De voorzitter moest erkennen, dat zich iets dergelijks in onze gehele parle mentaire geschiedenis nog nooit had voor gedaan. Terecht niet. Iets dergelijks toch zou in flagrante strijd met de grondwet zijn. De ze bepaalt, dat de wetgevende macht ge zamenlijk door de Koning en de Staten- Generaal wordt uitgeoefend. Vandaar, dat volgens de regels van het spel vereist is, dat wetten „in gemeen overleg" tussen regering en volksvertegenwoordiging tot stand komen. Dit gemeen overleg nu be gint met de indiening door de regering van een wetsontwerp. Het vindt zijn sluit stuk in de plaatsing van het ministeriële contraseign naast de koninklijke onder tekening, waardoor een in beide Kamers aangenomen ontwerp rechtskracht ver werft. Ononderbroken moet dit gemeen overleg plaats vinden, te weten eerst bi] de schriftelijke, vervolgens bij de monde linge gedachtenwisseling. Daarom is ook altijd nodig dat er een minister is, bereid om de verdediging van een wetsontwerp op zich te nemen. Ontbreekt die bereid heid, dan ontbreekt daarmee het onont beerlijke, door de grondwet verlangde, ge meen overleg. „Stakende ministers zouden het dus in de hand hebben, de volksvertegenwoordi ging te beletten een daar reeds ingediend wetsontwerp af te handelen", zo is moge lijk deze of gene geneigd op te merken, om dan verontwaardigd de staf te bre ken over die „schandelijk" stakende mi nister Hofstra. In tweeërlei opzicht zou echter voor zulk een kritiek alle redelijke grond ontbreken. In de eerste plaats al omdat het steeds als het goed recht van iedere minister is beschouwd, de monde linge behandeling, dus afhandeling van een ontwerp van wet tegen te houden, b.v. door inzending van een memorie van ant woord achterwege te laten. Maar boven dien had men, gelijk nog eens duidelijk bleek uit de gisteren tenslotte voorgelezen brief van minister Hofstra, met het stand punt niet alleen maar van hèm, doch van het kabinet te maken. Dit standpunt was, dat „ingevolge nor maal staatsrechtelijk gebruik de behan deling van het tweetal ontwerpen van wet eerst voortgang behoort te vinden" nadat de donderdag jl. ontstane conflictsituatie tot een oplossing is gebracht. Het kabinet, zo valt in bedoelde brief eveneens nog te lezen, was echter wèl bereid, op de door minister Hofstra in een brief van 12 de cember jl. ontwikkelde gronden, „verder mede te werken aan de behandeling van het wetsontwerp betreffende de indirecte belastingen; uiteraard voor zover zulks zonder politieke discussie mogelijk is.". Let wel, dit alles was kabinetsstandpunt. Nu de Kamer daar dwars tegen in wilde gaan, door tegen de wil van het kabinet wèl de beide ontwerpen te behandelen, kon minister Hofstra, op grond van het standpunt van het kabinet in zijn geheel, hieraan niet medewerken en moest hij wel verstek laten gaan. Enig zakelijk inderdaad deugdelijk argu ment om, tegen het hele ministeriële ge zelschap in, de twee wetsontwerpen toch tegelijk er door te drijven, is van de zijde der meerderheid niet aangevoerd. Dat kon ook niet, want zulk een argument be staat er helemaal niet. Het ene ontwerp, waarom het ging, moet bepaald vóór 1 ja nuari kracht van wet hebben, wil niet al les in het honderd lopen. Daarentegen kunnen de in het andere ontwerp vervat te belastingregelingen gerust pas over enkele weken tot wet worden verheven en dat zulks ook zal gebeuren is zo zeker als iets. Men kan er immers staat op maken, dat wij dan wel in het bezit van een of an der definitief, niet meer demissionair, ka binet zullen 'zijn, dat er voor zal zorgen zonder verder dralen het andere ontwerp door beide Kamers heen te loodsen. Voor enige beduchtheid, dat tengevolge van de door het demissionaire kabinet voorgesta ne gang van zaken een deel der burgerij wèl, een ander deel daarvan echter niet op belastinggebied zou worden ontzien, bestaat niet de geringste reden. Mede daarom was het van de meerderheid in de Kamer onverdedigbaar, wat zij gisteren trachtte te bewerkstelligen. Gelijk het van de anders zo correcte Kamervoorzitter on begrijpelijk was, dat hij zijn hoge plicht om ingeval ven verwikkelingen tussen ka binet en Kamer een overbruggende rol te vervullen, verzaakte door dit keer aan kleine partijpolitiek mee te doen. En dit alles op een wijze die, grondwettelijk be zien, onoorbaar te achten valt. Ja, het was een historische dag. Maar dan in die z'n, dat hij een zwarte bladzijde in het boek der parlementaire geschiedenis zal innemen, zodat het een wel uitermate tries te dag was. Advertentie (Van onze correspondent in Parijs) Vanmorgen hebben de vijftien NAVO- afgevaardigden zich onder het ere voorzitterschap van minister Luns rond de tweede hoofdschotel van het diplo matieke menu in de Franse hoofdstad ge schaard de kwestie Berlijn een be raad, waarin de westelijke Grote Drie te zamen met West-Duitsland waren voor gegaan. Zonder op deze nieuwe besprekin gen vooruit te lopen, kan zeker wel wor den gezegd, dat met het communiqué van de Drie van zondag, dat een zeer negatief geluid deed horen, het laatste woord over de Berljjnse crisis zeker nog niet is ge zegd. De kernvraag, waarop de ministers een antwoord moeten vinden, geldt de waardering van de Russische houding. Ligt aan het ultimatum van Kroesjtsjev werke lijk de bedoeling ten grondslag tot het einde te gaan en desnoods oorlog te ris keren? Of wil het Kremlin alleen nog maals onderzoeken hoever het kan gaan om eventueel op het laatste moment nog terug te krabbelen? Of wensen de Russen inderdaad een einde te maken aan een toe stand in Berlijn, die moeilijk gehandhaafd zou kunnen worden? Voor die laatste stelling, waarvan de aanhangers voorlopig gering in aantal lij ken te zijn, pleiten ongetwijfeld verschil lende overwegingen en argumenten. Het statuut van vrijstad voor Berlijn, dat de Russen hebben voorgesteld, ligt in de lijn van het plan-Rapacki voor een gedemili tariseerde zone in Midden-Europa. En bo vendien is het waarnemers al eerder op gevallen, dat de Russen hun offensief tegen het Westen zowel geografisch als wat de keuze en de aard der wapens aangaat, in grijpend hebben herzien. Zij zijn met het Westen een economische wedloop aange gaan en daarbij hebben zij hun belang stelling van Europa naar het Nabije Oosten en Afrika verlegd. In dit licht bezien zou men dus zeker voor de opvatting kunnen 'gevoelen, dat in het voorstel inzake Ber lijn de lijn wordt doorgetrokken van deze nieuwe Russische wereldpolitiek, waarvoor in het bijzonder West-Europa zich moeilijk onverschillig kan tonen. Wanneer de con ferentie naar deze mening of uitleg zou blijken over te hellen, dan is het niet on waarschijnlijk, dat de deur voor een nieuw overleg inzake Duitsland, waarover Mos- Advertentie HEEMSTEDE - SPOORPLEIN 4 - TEL 38099. Buslijn 3 - Halte leidsevaart hoek Zandv. laan De rechtbank te Almelo heeft een 48-ja- rige majoor wegens het plegen van dief stallen uit de kleedkamers van de Twent- sche Golf- en Countryclub veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. Zij 49-jarige vrouw werd vrijgesproken. De rechtbank achtte haar niet strafbaar, omdat hier sprake is van kleptomanie. De majoor en zijn vrouw werden twee weken geleden reeds vrijgelaten en over de grens gezet. 'kou in zijn laatste nota een balletje heeft opgeworpen, niet zonder meer zal worden dichtgeslagen. Het beraad over de Duitse kwestie met Rusland is totdusver zeker niet bemoedigend geweest. De mogelijk heid bestaat echter, dat voor overleg nieuwe vooruitzichten zijn geopend. Het is de taak der NAVO-ministers deze perspec tieven nader te toetsen, in afwachting van de dag van morgen, die aan de militaire problemen zal zijn gewijd. (ANP) Algemeen wordt verwacht, dat reeds vanavond een in vrij krachtige be woordingen gesteld communiqué van de Atlantische gemeenschap zal worden uit gegeven, waarin de positie van de minis ters, eerder tot uitdrukking gekomen, zal worden bevestigd. Zeer onwaarschijnlijk is het, dat er een voorstel zal komen voor een ministersconferentie met de Russen. Het tot uitdrukking brengen van de At lantische solidariteit in deze kwestie en een krachtige reactie is echter zeker. Secretaris-generaal Spaak van de NAVO heeft tegenover verslaggevers desgevraagd verklaard dat indien er inzake Berlijn agressie wordt gepleegd de NAVO in actie zal komen. Aanzienlijke vorderingen (Reuter/AFP) Frankrijk, West-Duits- land en Italië hebben „aanzienlijke vorde ringen" gemaakt bij hun overleg op het gebied van de gezamenlijke wapenproduk- tie, aldus is bekendgemaakt, nadat de Westduitse en de Italiaanse ministers van Defensie, Strauss en Segni, met de Franse plaatsvervangende minister van Defensie, Guillaumat, van gedachten hadden ge wisseld. (UPI) Een aantal ministers van het militaire bondgenootschap van de West- Europese Unie (W.E.U.) is bijeengekomen, om de weg voor te bereiden voor een ver gadering van de W.E.U.-assemblee in Parijs, die, naar men verwacht, de poli tieke controle zal opeisen over het mili taire gebruik van kernwapens in Europa. (Reuter) Premier De Gaulle van Frankrijk heeft gisteren met de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles gesproken over de bouw van bases voor raketten voor middelgrote afstand in Frankrijk. Tijdens zijn verblijf in Milaan, waar hij het congres van de Europese Stich ting voor Cultuur voorzat, heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Scala in gezelschap van president Gronchi van Italië. Prins en president maakten een vrolijk entree. Ter gelegenheid van Koninkrijksdag hebben de regeringen van Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederland aan de Koningin bloemen laten aanbieden. De bloemen uit de West zijn per K.L.M. van Paramaribo en Willemstad naar Schiphol gevlogen. Tegen het middaguur gingen gisteren zes kinderen, de 4-jarige Marina en de 7-jarige René Douglas uit Suriname, Paul en Francis de Wint, 8 en 6 jaar, uit de An tillen en Pieter en Johanna Middelhoff, 8 en 6 jaar uit Hilversum naar paleis Soest- dijk, waar zij de bloemen aanboden aan de Koningin, die daarna de kinderen op limo nade en koekjes onthaalde. In Suriname en de Antillen is Konink rijksdag feestelijk gevierd. In Nederland hield de minister van Zaken Overzee, mr. G. Ph. Helders, in een televisieuitzending een toespraak over de betekenis van het Statuut voor het Koninkrijk. In Den Haag hield de vereniging „Oost en West" een bijeenkomst, waarop staatkundige en cul turele aspecten van de band met de West werden belicht. (Van onze correspondent in Londen) Het Britse Foreign Office heeft maandag naar aanleiding van gestelde vragen over Subandrio's verklaring in Djakarta geant woord, dat de Britse regering uitvoerver gunningen zal verstrekken voor zes „Gan nef-vliegtuigen als deel van een door de Indonesische regering in Engeland geplaat ste order van achttien van deze toestellen. Het Foreign Office zeide echter uitdrukke lijk, dat Engeland géén oorlogsschepen aan Indonesië zal leveren. De door de Fairey- fabrieken gebouwde „Gannef is een van twee turboprop-motoren voorzien marine vliegtuig, dat, uitgerust met raketten en torpedo's, vooral bedoeld is als ar.ti-duik- boot wapen. Een van de beide motoren kan tijdens de vlucht worden stilgezet om lang zaam kruisen mogelijk te maken. Naar wij vernemen hebben de Indonesische piloten, die deze toestellen zullen bemannen, hun opleiding in Engeland reeds achter de rug. Deze geschiedde nog vóórdat de rebellen- actie in Indonesië was begonnen. Het be treft een groep vliegend personeel van waarschijnlijk 30 tot 40 man. Tot de uitvoervergunning werd besloten na langdurige onderhandelingen en na de betaling door Indonesië aan Engeland van een flink bedrag voor de vliegeropleiding. De beslissing viel, nadat Subandrio tijdens zijn jongste bezoek aan Londen zijn Britse collega, Selwyn Lloyd, de verzekering had gegeven, dat Indonesië geen agressieve be doelingen koestert ten opzichte van West Nieuw Guinea. Na afloop van zijn bezoek aan Engeland als gast van de Britse regering, had Suban drio met nadruk verklaard, dat hij niet was gekomen om bepaalde zaken te doen, maar slechts voor een algemene gedachtenwisse ling. Formeel kan deze lezing ook thans worden bevestigd, hetgeen niet wegneemt, dat natuurlijk wel degelijk op de gebrui kelijke diplomatieke wijze de kwestie van de eventuele levering van de „Gannef zal zijn aangeroerd. De geruststellende ver zekering van Subandrio inzake Nieuw Gui nea moet thans in zekere zin dienen als Met het aarzelende daglicht, deed een dezer ochtenden ook het Zweedse lichtkoninginnetje Vips Ringer haar intrede op de hotelkamer van de Rus sische professor Igor Tamm, een der drie winnaars van de Nobelprijs voor natuurkunde. Zij kwam hem het tradi tionele „Luciabrood" met koffie aanbieden. oieister op de wonde voor degenen, die door het besluit allerminst zijn gesticht. Wat Engeland betreft is hier namelijk een plotselinge koerswijziging ten opzichte van Indonesië in het spel, waarschijnlijk be- invloed door bepaalde, reeds door de Ver enigde Staten aan Indonesië verstrekte financiële en wapenhulp. „Geen oorlogsschepen" Het is niet bekend, wanneer de eerste zes „Gannets" worden afgeleverd en ook niet wanneer de rest zal volgen. („Gannef is de Engelse naam voor de eendensoort wel ke wij aanduiden als „Jan van Gent".) Wat betreft het bericht van Ankara, volgens hetwelk Subandrio in Djakarta verklaard had, dat Engeland Indonesië oorlogsschepen zal leveren, heeft de Britse regering duidelijk gemaakt, dat Engeland bij dit laatste niet betrokken is. Al eerder had Selwyn Lloyd de vorige week in het Lagerhuis ontkend, dat er sprake zou zijn van Indonesische bestellingen van oorlogs schepen in Engeland. Het oppositielid James Callaghan, die onder-minister van Marine in de Labour- regering is geweest, zal naar aanleiding van het besluit van de Britse regering om Gannet-vliegtuigen aan Indonesië te leve ren de kwestie van de eventuele leverantie van oorlogsschepen aan Indonesië opnieuw in het Lagerhuis aan de orde stellen. Hij wil alsnog proberen het grootste deel van de Indonesische order voor Engeland te redden. Callaghan heeft Britse scheepsbouw- firma's, welke door de Indonesische ma rine-aankoopcommissie werden benaderd, aangeraden hun verzoek aan de regering te vernieuwen om Indonesische opdrach ten voor oorlogsschepen te mogen aan vaarden. De Manchester Guardian, het enige blad, dat vanochtend een hoofdartikel aan deze kwestie wijdde, betreurt ook kennelijk, dat de order voor oorlogsschepen aan En- gelands neus voorbij gaat. Maar het blad is er tegen wegens mogelijke bedreiging van Nieuw Guinea. De Guardian merkt op dat als er één land is, dat oorlogsschepen nodig heeft, dit Indonesië is, dat 3000 eilan den moet „bepatrouilleren". Maar indien Engeland deze leverde, zou zulks ergernis veroorzaken bij de Nederlandse en Austra lische bondgenoten, evenals dit al eerder dit jaar bij de Fransen het geval was, toen Britse en Amerikaanse wapens voor Tu nesië onder discussie waren. „Hoewel Engeland geen oorlogsschepen zal leveren, moet het de Nederlanders en Engelsen duidelijk zijn", aldus het blad, „dat Indonesië ze in elk geval van de com merciële concurrenten van de Britten zal krijgen, waartoe behalve Italië en West- Duitsland ook de communistische landen behoren". Wij vernemen uit Den Haag, dat de le vering van de zes Britse Fairey Gannet- vliegtuigen aan Indonesië op de NAVO- zitting, die vandaag in het Palais Chaillot begint, ter sprake zal worden gebracht. De Britse regering, die het initiatief tot de bespreking heeft genomen, zal naar men verwacht een uiteenzetting geven van de redenen, die hebben geleid tot het ver strekken van de uitvoervergunningen. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft in tussen bevestigd, dat Nederland niet te voren is gereedpleegd, maar slechts op de hoogte is gesteld van het Britse voorne men om de levering van de Gannets vrij te geven. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Eén dezer dagen kregen we in het Vic- toriahotel te Amsterdam een voorproefje te zien van wat het komende voorjaars seizoen ons aan mode zal gaan brengen. Maison Geerlings toonde een dertigtal ontwerpen van Ferry Offerman, die aan gepast waren aan de eisen, die aan goede confectie gesteld worden. Ferry Offer man moeten we hier niet op de eerste plaats zien als de talentvolle ontwerper, die met veel elan en gedurfdheid rijke hoeveelheden stof tot iets unieks creëert. Hij is hier het instrument waarvan de confectie zich bedient om een hgrmonieze collectie tot stand te brengen, die niet direct gebonden is aan tijd en mode en ook niet te hoog in prijs mag liggen. De moeilijkheid met de confectie is, dat de collectie voor het komende seizoen al een half jaar van tevoren klaar moet zijn, zo dat er geen rekening gehouden kan wor den met de nieuwe lijnen, waarmee de Parijse mode-koningen het nieuwe seizoen openen. Zo zagen we in deze collectie geen ver rassende vondsten of extravagante model lering van de stof. De kragen van de hoog- zomerjaponnen in stralend zonnige dessins waren volumineus en even afstaand, waar door het silhouet onnodig verzwaard werd. Veredelde katoen was bedrukt met rozen motieven in allerlei afmetingen en kleurschakeringen en kwamen bij een driekwart avondmantel in zwart op een grijs-blauw fond wel bijzonder tot hun recht. Ook bedrukte structuurkatoen, bloemstrepen en nopjes zullen de komende zomer hoogtij vieren. Een nieuwigheidje was het laag ingezet kort mouwtje; de stijve brede ceintuurs zijn vlot en sportief en accentueren nu eens de taille op de natuurlijke plaats, wat verkwikkend aan doet. Zeer geslaagd was een grijs wollen jurkje, dat van achteren streng getailleerd was en van voren een revers kraag ver toonde, die in een franjestukje uitliep, dat onder de brede bandeau uitwipte. Deze collectie moeten we niet zien als uiting van Ferry Offerman's artistiek vak manschap, maar veeleer als een repre- sentatie van de goede Nederlandse con fectie, die niet uiterst modieus wil zijn. maar wel goed van lijn en iets van de nieuwe mode-tendens met zich mee dragend. Katij Maandagavond om kwart voor negen is de beruchte inbreker R. G. T., die in de nacht van 2 op 3 december op spectaculai re wijze uit het huis van bewaring te Dor drecht wist te omtsnappen, op de heide bij zijn woonplaats Laren (N.H.) gegrepen. Al enige dagen was het de politie opge vallen, dat de vrouw van de 29-jarige T., die meer dan zestig inbraken op zijn naam heeft staan, zich 's avonds naar de heide begaf achter het sportpark aan de Smeek- weg. Er werd daarop uitvoerig gepatrouil leerd en een der groepjes, bestaande uit de Larense rechercheur Cramer en hoofd agent Van Leeuwen uit Baarn met zijn hond, kwam de vluchteling tegen, die geen enkele tegenstand bood bij zijn ax*restatie. De man bleek in het bezit te zijn van een breekijzer, waarvan hij zich vergeefs poog de te ontdoen. T. is al spoedig na zijn ontsnapping naar Het Gooi gegaan en hield zich 's nachts in hooibergen op en terwijl hij zich over dag op de hei schuil hield. Juist dezer da gen eiste de officier van Justitie te Dor drecht drie keer één jaar gevangenisstraf tegen T. alsmede terbeschikkingstelling. Van Lier Voor het noodlotsduiveltje 's morgens opstaat, grabbelt hij zijn plaaglijstje van het nachtkastje, likt eens aan zijn pot loodje en krabbelt met zijn wriemélpootje achter mijn naam „hem pesten met de telefoon". Bell's nuttige apparaat treft mij danook van zeer vroeg tot heel laat met zijn kwasi-zorgeloos gerinkel in het trom melvlies. Stil voor mij heen vervloek ik soms de dag, dat een humeurige man het toestel kwam aansluiten, met achterlating van een opgebroken gangvloer en een on uitwisbaar spoor van ongewassen handen, gemiste hamerslagen en een koordje van lood op het fraaie behang aan onze muur. Indirect doet die man dagelijks een bijna- gelukte aanslag op mijn verstandelijke vermogens. Hemel en aarde heb ik daar indertijd voor moeten bewegen, want de P.T.T. is zuinig op zijn telefoons. Toen de vèrspreker er eenmaal was, vervulde elk gerinkel ons met dankbaarheid jegens de verwekker ervan. Warempel, daar was me er dan toch eentje, die ons opbelde. Wie dat wel wezen mocht? Die lol is er nu allang af. De godganse- lijke dag gilt het ding: „Hé, neem me nou op ik rinkel weer!" Want de telefoon gids is een open boek voor mensen, die ongestraft een schuldeloze naaste geestelijk willen doen verongelukken. „Zeg, Van Lier, wil jij morgen effe begon een neuzige stem. „U spreekt niet met Van Lier; u zult verkeerd aangesloten zijn'.", sprak ik. „Ach, maar jij bent Van Lier toch?", vroeg de neus aan de andere kant on gelovig. „Om de drommel niet", riep ik ver bolgen. „Nou, da's ook wat", schaterde de neus. „Je praat net zo gek als Van Lier. Ook met zo'n neusgeluid, hè. Affijn, vraag in elk geval of hij me terugbelt". „Wie?", vroeg ik. „Nou, Van Lier. Bedankt vast!" Hij of ik was een door list ontsnapte geesteszieke. „Waarom sta je zo te vloe ken", riep mijn vrouw uit de keuken. „D'er is een vent die wil, dat ik tegen Van Lier zeg, dat hij heeft opgebeld en of hij terug wil bellen". Ze kwam ervoor naar de ka mer. „Wie?", vroeg ze. „Van Lier", zei ik. „Noxi, doe die man dan dat plezier", zei ze, zich terug spoedend naar haar kleppe rende pannen. „Ring, ring, ring", riep de telefoon een uur later. „Kijk 'ns, jongen, wat je me nou morgen gaat flikken moet jij weten, maarreutelde de hoorn. „Wie wilt u hebben?", vroeg ik, lont ruikend. „Jou, jij bent Van Lier toch?" „Nee", krijste ik wit-wegtrekkend. „Nou, kalm maar", zei de andere kant, „zeg maar tegen hem, dat ik heb opgebeld". Tijdens de lunch raasde de telefoon an dermaal. „Mag ik meneer Van Lier even?", vroeg een meisjesstem. Zwijgend legde ik de hoorn neer. Het was de laatste keer die dag en toen het kreng 's avonds weer ra telde, nam mijn vrouw hem op, want ik stond onder de douche. „Telefoon voor je!", riep ze. Toen ik druipend in mijn ochtendjas met bijtende zeepoogjes naar de hoorn tastte, die aan het snoer langs de muur slingerde, zei ze: „Het is Van Lier. Of er nog voor hem is opgebeld Hans Keiler LUXEMBURG (Belga) De leider van de liberale partij in Luxemburg, Eugène Schaus, heeft meegedeeld dat zijn partij eventueel pas aan een regering wil deel nemen nadat er nieuwe verkiezingen zijn gehouden. Ook de Christelijke Volkspartij zou van mening zijn, dat de regerings crisis alleen maar door nieuwe verkie zingen kan worden opgelost. Advertentie Let maar eens op! Als een gastvrouw vraagt: „thee, koffie of ...cacao?" is tien tegen één het ant woord: Ja... goed idee... cacao". Gun dan Uw gasten het beste wat er is: van Houten cacao. Uit de Opregte Dingdagse Haerlemsche Courant van 15 december 175S LISSABON De Wijnoogst is in het gant- sche Koningrijk Portugal zo buytengewoon overvloe dig geweest, dat men geene Fustage noch Pakhuyzen genoeg heeft weeten te vinden, om het Gewas van dit Jaar te vaten en te bergen. Te Serpa en Sar- doal is de quantieyt zo prodigieus geweest, dat men bij gebrek aan Vaatwerk het Overschot aan de Armen heeft moeten geven. Het regiment Dragonders van Aveyro is alhier binnengekomen, onder welke zig een Capiteyn bevind, die reeds 115 Jaaren oud is, en alsnoch den Dienst gelyk een Officier in 't best zyner Jaaren waarneemt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3