Wolves bleven in grote vorm en versloegen Portsmouth met 7-0 Egypte verraste West-Duitsland Successen voor Willie Scheeren op springconcours in RAI-gebouw Topclub SCHC verslagen Manchester United steeg weer op ranglijst HBC versloeg Kennemers niet zonder moeite Typhoon versloeg Sandra in Goede Wensen-prijs Prinses Margriet maakt verdienstelijk debuut 10 Voetbal in Engeland Belangstelling voor prof voetbal weer groeiende Zesnul nederlaag van Hillegom tegen DOSR De standen in de tweede klasse amateurs De hockeycompetitie Veentjer eerste, Ridder tweede in Nijmegen Voor Nieuwjaarsmatch Rijvers, Schaap, De Vroet kregen geen toestemming Atletiek Kunen op vierde plaats in Wespelaer Sport in cijfers Vier schansentoernooi in Oberstdorf Jan Derksen tweede Het waterpoloprogramma De koifbalcompetitie De standen in de HKB MAANDAG 29 DECEMBER 1958 Vv\- Wolverhampton Wanderers heeft zijn kandidaatstelling voor het leaguekam pioenschap van dit seizoen op de laatste dag van het zware kerstprogramma dui delijk onderstreept. Met 7-0 werd de ont redderde ploeg van Portsmouth in het „wolvenliol" verslagen. Het totaal van de beide wedstrijden tegen Portsmouth kwam daarmee op 12-3 voor Wolverhampton. Binnen 24 uur Het doelgemiddeldc voor Portsmouth heeft de laatste dagen wel sterk geleden onder de schutterscapaciteiten van de res pectieve tegenstanders. Verleden week zaterdag verloor Portsmouth met 6-0 van West Ham United. De Wolves behoren tot de 18 clubs, die uit het kerstprogramma het maximum aantal punten hebben ge haald. Tot die clubs behoort ook Manches ter United, dat met zeven achtereenvol gende overwinningen als een raket op de ranglijst omhoog is geschoten naar de vierde plaats onder Wolverhampton (32 uit 24), West Bromwich (29 uit 23), Bolton Wanderers (29 uit 24) en samen met Ar senal (29 uit 25). Tot de ongelukkige ploegen, die met 0 punten een „zwarte kerst" hadden, beho ren Tottenham, Preston, Newcastle en Cup-winnaar Bolton. De Spurs, Ports mouth en Aston Villa zijn verder naar de gevaarlijke zone van de ranglijst gedaald. De nederlaag van Portsmouth in Wol verhampton had iets weg van een ineen storting van een ernstige zieke. Met krampachtig voetbal, voornamelijk in de buurt van eigen doel uitgevoerd, werden de Wolves tot aan de rust (1-0) vrijwel in toom gehouden. Maar na de hervatting kwam de onvermijdelijke collapse. De ra deloze verdediging van Portsmouth be zweek voor de druk en zowel Collin Booth als Norman Deeley kreeg de gelegenheid een hattrick te verrichten. De zevende treffer kwam van de voortreffelijk spelen de en razend snelle Zuidafrikaanse links buiten van de Wolves, Des Horne. Dat Arsenal altijd op zijn trouwe aan hang kan rekenen, werd bewezen door 'het dag-record van Highbury. De supporters van de Londenai-en lieten zich door de laatste teleurstellende resultaten van hun „reds" niet thuishouden en 56.500 toe schouwers zagen een schijnbaar herboren team, waarin sedert vrijdag vier veran deringen waren aangebracht met 1-0 win nen van Luton Town, dat op tweede kerst dag met 6-3 in de meerderheid was geble ven. De vermoeienissen van de kort na el kaar volgende wedstrijden hebben hier en daar de gemoederen wat snel verhit. In Sheperd Bush, waar Queens Park Rangers met 2-1 van Plymouth Argyle won, waren voortdurend relletjes op en om het veld en na afloop moest de politie er aan te pas komen toen enkele heethoofden uit het publiek van mening waren, dat zij zich met spelers en scheidsrechter moesten be moeien. Bij Leeds United-West Bromwich werden twee spelers van het veld gestuurd en hetzelfde gebeurde tijdens de ontmoe ting Sheffield United-Grimsby. Profvoetbal is op het ogenblik een weer goede „business" in Engeland. Volgens exacte gegevens hebben namelijk in de eerste helft van dit seizoen 19.500.806 toe schouwers de league- en bekerwedstrijden bijgewoond, een aantal, dat dat van de overeenkomstige periode van vorig jaar met bijna een miljoen om precies te zijn: met 933.299 overtreft. Manchester United heeft nog altijd de grootste aantrekkingskracht voor de En gelse voetballiefhebbers. Het gemiddelde aantal bezoekers (in thuis- en uitwedstrij den) was 51.677; vorig jaar was dit moyen ne „slechts" 46.573 per wedstrijd. De „Mancunians" hebben verschillende clubs reeds aan een goede recette geholpen. Ook voor Blackburn Rovers dit jaar gepromoveerd naar de eerste divisie is het een gunstig seizoen: de belangstel ling steeg met gemiddeld 12.188 toeschou wers per wedstrijd. Sunderland, voor de eerste keer gedegradeerd, daarentegen ontbeert wekelijks de recette van 8758 toe schouwers. De „top" was dit jaar de derby tussen Arsenal en Tottenham Hotspur: 65.565 toe schouwers; het „dieptepunt" de belang stelling voor de vierde divisie-wedstrijd Southport-Watford: 2200 toeschouwei's. Verwacht wordt, dat de totaal-cijfers van dit seizoen die van vorig jaar aan merkelijk zullen overtreffen, al wordt re kening gehouden met een vermindering van de belangstelling in de komende we ken (mist, sneeuw). Volgens Alan Hardaker, de secretaris van de league, zijn beter voetbal en felle strijd, vooral aan de top van de eerste di visie, de voornaamste factoren geweest, die tot de groeiende belangstelling hebben geleid. De derdeklassers De slechte toestand van de terreinen was er gisteren weer de oorzaak van, dat van de vastgestelde wedstrijden voor de derde- en vierdeklassers uit Haarlem en omgeving slechts de wedstrijd DOSR Hillegom doorgang kon vinden. Met niet minder dan zes-nul werden de Hillegommers verslagen. Reeds bij de rust had DOSR een drie nul voorsprong. Na de hervatting schenen de gasten de zaken energieker te gaan aan pakken, maar toen succes té lang op zich liet wachten, kwam het initiatief weer ge heel in handen van de thuisclub, met als resultaat een klinkende zes-nul overwin ning. Twee van de zes doelpunten werden uit strafschoppen gescoord. Hillegom kreeg in de eerste helft nog de gelegenheid de eer te redden, maar de toegestane straf schop werd in handen van de DOSR-doel- man geschoten. De resultaten De uitslagen waren: Eerste divisie: ArsenalLuton Town 1—0; As ton VillaManchester United 0—2; Bolton Wan derersEverton 0—3; BurnleyLeicester City 3—3: ChelseaBlackburn Rovers 0—2; Leeds Uni tedWest Bromwich Albion 01; Manchester CityBirmingham City 4—1; Nottingham Forest Newcastle United 3—0; Wolverhampton Wan derers Portsmouth 70. Tweede divisie: BarnsleyMiddlesbrough 1—0; Brighton and Hove Albion—Fulham 3—0; Bristol RoversIpswich Town 1—1: CardiffBristol City 10; Charlton Athletic—Iluddersfield Town 21; Lincoln City—Sheffield Wednesday 01; Liver poolRotherham United 40: Sheffield United- Grimsby Town 21; Stoke City—Ley ton Orient 32; SunderlandScunthorpe United 31; Swan seaDerby County 4—4. HBC heeft het oude jaar goed afgeslo ten door op De Kennemers een volop ver diende 4-1 zege te behalen. Het spel van de Wijkers maakte geenszins een zwakke in druk, maar HBC speelde doeltreffender voetbal en was daardoor in de aanval aanzienlijk gevaarlijker. I Na een geweldig schot van Neeskens veroverden de gecombineerden na een kwartier spelen de leiding. HBC bleef met scherpe aanvallen de vijandelijke veste be lagen en uit een van de Heemstcedse at taques gelukte het Spann uit een pass van Verbruggen de score op 2-0 te brengen. Met deze voorsprong nam de thuisclub het soms wel wat al te gemakkelijk op. Dat de Kennemers zich echter nog geens zins geslagen ploeg achtte, kwam kort voor de pauze tot uitdrukking toen Rui tenberg met een fraaie kopbal doelman Warmerdam onhoudbaar passeerde (2-1). Na de pauze moest HBC alle zeilen bij zetten om zijn voorsprong te behouden. De Beverwijkers vielen enthousiast aan en bij een critieke situatie voor de Heem- steedse veste moest Jan Duindam een maal op de doellijn redding brengen. Het spelbeeld veranderde evenwel nadat HBC in de twintigste minuut na een heftige scrimmage voor het Kennemers-doel via een schot van Neeskens de score op 3-1 had weten te brengen. De zwart-witten namen toen het initia tief weer ter hand en het was Neeskens, die tien minuten voor het einde de hat trick op zijn naam bracht, waardoor HBC met een voorsprong van 4-1 niets meer kon. gebeuren. Twee spelers van De Kenne mers moesten het laatste kwartier we gens blessures worden vervangen. De standen in de tweede klasse A en B zijn na zondag: 2A: Baarn West Frisia Zandvoortm. Zeeburgia WA JSV HBC VVB Watergraafsm. Hollandia Kennemers Holland 12-20 11-15 12-14 11-13 12-13 11-12 11-11 13-11 12- 9 12- 8 12- 8 11- 6 2B: HFC HRC Aalsmeer DEM WFC OVVO Purmersteyn Schoten Hercules HMS AFC TOG 12-21 12-20 11-17 11-13 12-12' 11-11 12-10 11- 8 11- 7 11- 7 11- 5 11- 5 het afdelingskampioenschap van de weste lijke eerste klasse heren is zondag gestuit door het Hilversumse Be Fair. Topclub SCHC verloor op eigen terrein met twee nul van Be Fair. Het was de enige wed strijd die bij de westelyke beren zondag werd gespeeld. SCHC leed de eerste nederlaag in dit seizoen; voor de gasten was de overwin ning zeker verdiend. Bij de in hoog tempo gespeelde wedstrijd, waarbij het de thuis club aan accuratesse ontbrak wat het af wikkelen der aanvallen betreft, bezorgde middenvoor J. Gielen zijn club de over 1 -mééi Badminton In de sporthal in Nijmegen werd zondag een nationaal badmintontoernooi gehouden voor jongeren tot 18 jaar met als inzet de „Van" Vossen cup". Deze wisselbeker door de vice-voorzitter van de Internatio nale Badmintonfederatie ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van de Nederlandse Badmintonbond beschikbaar gesteld, werd wederom gewonnen door P. Veentjer, die het kleinood door de heer Van Vossen overhandigd kreeg. De Haar lemmer Ed Ridder van Duinwijck moest in de finale de kracht erkennen van Veen tjer, die met kop en schouders boven de andere deelnemers uitstak. Prinses Margriet neemt met haar paard „Koralle" een van de hinder nissen tijdens het springconcours in het RAI-gebouw in Amsterdam. De prinses eindigde op de zesde plaats. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Oudejaarsprijs (1960 m.): 1. Winni Cliff 1.35.5; 2. Vendu K; 3. Willy Z. Winn. 4.Q0; pl. 1.50 1.60, 1.40; gek. 15.20; cov. 5.40. Oliebollenprijs (1980 m.): 1. Unique Hanover 1.20.9; 2. Vorstin Kitty; 3. Virtue Hanover. Winn. 4.20; pl. 1.50. 2.20, 2.80; gek. 14.90; cov. 6.60. Punchprijs (2380 m.): 1. Uhlan Erebus 1.29.4; 2. V Paulas' Zoon; 3. Venna Axkit. Winn, 8.30; pl. 2.50, 1.90, 3.60: gek. 8.20; cov. 5.30. Bezinningsprijs (1980 m.) Ie afdeling: 1. Rita Rosa 1.28.8: 2. Sinjeur Hanover; 3. Veratonka. Winn, 7.80; pl. 2.50, 4.70, 3.70; gek. 22.70; cov. 16.20. Bezinningsprijs (1980 m.) 2e afdeling: 1. Vincent Hollandia 1.27.2; 2. Vaja Con Dios; 3. Ural. Winn. 2.90; pl. 1.90, 2.40. 3.40; gek. 9.00; cov. 7.60. Twaalfuursprijs (2380 m.): 1. Reine Du Maire 1.26.5; 2. Sir Spencer: 3. Vitalis. Winn, 6.90; pl. 2.10. 1.80,. 3.70: gek. 10.3Q; coy. 5.20.. Champagneprijs (2400 m.): 1. Quicksilver S 1.24.2; 2. Quick Hollandia G: 3. Quite Henv. Winn. 2.30; pl. 1.30. 1.90. 1.80; gek. 4.70; cov. 5.60. Goede wensenprijs (1940 m.): 1. Typhoon 1.25.9; 2. Sandra; 3. Rhea. Winn, 4.90; pl. 2.30, 2.50, 2.00; gek. 4.50; cov. 9.10. Afscheidsprijs (2840 m.): 1. Sador B 1.27.1; 2. New Spencer; 3. Ruby Spender. Winn, 8.10; pl. 2.80. 10.60, 3.10; gek. 15.50; cov. 32.50. Totale omzet 154.388.50. De nationale voetbalploeg van Egypte heeft zondag in Kairo een verrassende 2-1 zege behaald op het team van West-Duits land. Bij de rust was de stand 1-1. De Duitse ploeg trad niet in de sterkste formatie aan, hoewel het duel op Egyp tisch verzoek als een officiële interland- ontmoeting gold. De „overmoed" kwam Sepp Herberger duur te staan, want de Egyptenaren, getraind door een Hongaar se oefenmeester, bleken in de laatste ja ren opmerkelijke vorderingen te hebben gemaakt en zij hebben de strijd, dank zij een uitstekende techniek, goed combina tiespel en hoog tempo, langdurig beheerst. Vooral in de eerste fase konden de Duit sers zich op het steenharde veld de ont moeting werd gespeeld bij een tempera tuur van 20 graden celsius zich nauwe lijks effectief vei weren tegen hun atle tische, verrassend beheerst spelende te genstanders. De Duitse achterhoede werd herhaaldelijk ontwricht en doelman Til- kowski moest meermalen al zijn capaci teiten tonen. Na 27 minuten kregen de Egyptenaren tenslotte toch een 1-0 voorsprong, dank zij de technisch zeer bekwame rechtshalf Fa- nagili, die een toegekende strafschop in schoot. Tien minuten later zorgde rechts binnen Morlock, uit een pass van de goed bewaakte Rahn, echter weer voor een ge lijke stand (1-1). Ook in de tweede helft was Egypte aan vankelijk veel sterker en de zwakte van de Duitse „nachwuchs" bleek duidelijk. De beslissing viel reeds na vijf minuten door Rijvers (Feijenoord), De Vroet (trainer van SVV) en Schaap (Enschede) hebben van hun verenigingen geen toestemming gekregen om op Nieuwjaarsdag uit te komen in het elftal van de Oud-internatio nals tegen HFC in Haarlem. Dit in verband met de wedstrijden van de genoemde clubs op tweede kerstdag, zondag jongstleden en de bekerwedstrijden op Nieuwjaarsdag. Het drietal zal nu worden vervangen door Van Stoffelen, Stijger en Groeneveld. De opstelling is nu als volgt: doel: Halle; achter: Schijvenaar en Van Stoffelen; mid den: Paauwe, Van Schijndel en Stijger; voor: Van Dijk, Biesbrouck, Roozen, Groe neveld en Smit. Reserve is Alberts van Vitesse. een prachtig doelpunt van de slagvaardige middenvoor Aleh Selim (2-1). Duitsland kreeg daarna iets meer kansen, maar doel man Abdel Gelil de beste speler van het veld voorkwam een gelijke score. De tweede wedstrijd tussen beide teams wordt op donderdag 1 januari gespeeld, opnieuw in het stadion van Kairo, dat zondag volkomen uitverkocht was (30.000 toeschouwers). (Sport In not kort IJSHOCKEY. Op de Hokij-baan in Den Haag werden twee wedstrijden ge speeld tussen jeugdteams van de Hokij en de Duitse Club Düsseldorf. De Nederlandse jeugd verloor beide ontmoetingen. Het team, samengesteld uit spelers tot 16 jaar mët 03 (0-2, 0-1, 0-0) en de ploeg met spelers van 16 tot 18 jaar met 46 (1-1, 2-3, 1-2). IJSHOCKEY. Het ijshockeytoernooi om de Spengler-cup werd in Davos ge opend met de wedstrijd Paris tegen Mann heim. De Parijzenaren wonnen met 52 (1-0, 2-0, 2-2). IJSHOCKEY. In Stockholm begon zondag 't ijshockeytoernooi om de Ahaern- cup. De Zweedse ploeg Djurgarden won de eerste wedstrijd, tegen Wembley (En geland) met 32. De tussenstanden waren 1-1, 0-1, 2-0. ATLETIEK. Voor de 34ste Sylvester- loop in Sao Paulo, een stratenloop, die, zo- wil het de traditie, steeds tijdens de jaar wisseling in deze Braziliaanse stad wordt verlopen, hebben 21 buitenlanders inge schreven. De grote favoriet voor de spec taculaire race is de Portugees Manuel Faria, die in 1957 en '58 de grote trofee won. ATLETIEK. Tijdens internationale indoor-atletiekwedstrijden in Chicago ver sloeg Tom Robinson (Bahamas), winnaar van de 220 yards op de Empire Games in Cardiff, de Amerikaanse sprinter Ira Mur- chison in een race over 60 yards. Tom Ro binson noteerde 6.2 sec., dat is slechts 0,1 sec. boven het officieuze wereldrecord. WIELRENNEN. In een ploegwedstrijd met vliegende start over 1 kilometer, zon dag in het Hallen-stadion in Zürich ge houden, plaatste een Zwitsers team, be staande uit Plattner, Suter en A. von Bu ren zich eerste in 58,5 sec. Een gemengde ploeg met Rousseau (Frankrijk), Debakker (België) en Derksen werd tweede in 59,4 sec. WIELRENNEN. Wout Wagtmans is in Frankfurt voor 6000 toeschouwers als derde geëindigd in een internationale wed strijd achter handelsmotoren. Winnaar werd de Belg Verschueren hoewel hij zich in alle manches slechts als tweede klas seerde. De Duitser Horst Holzman legde met twee overwinningen en twee derde plaatsen beslag op de tweede plaats. BASKETBAL. In-Moskou heeft Rus land in een wedstrijd voor heren met 82 54 van Roemenië gewonnen. De ruststand was 5830. De succesvolste ruiter op het, zaterdag en zondag in het hoofdstedelijke RAI- gebouw voortgezette, internationale indoor concours hippique, is ongetwijfeld de heer W. Scheeren uit Vught geweest. Zaterdag middag legde hij in het internationale jachtparcours om de AEG-prijs met Auda- cieux beslag op de eerste plaats en zondag middag toonde hij zich ,ook een voortreffe lijk „kaartspeler" door het internationale springconcours „Speel uw spel" om de Gerzonprijs met hetzelfde paard de eerste plaats (580 punten) en met Berenice (550 punten) de tweede plaats te bezetten. Paardenspoft In het jeugdspringconcours debuteerde Prinses Margriet, die op 20 december haar vergunning B van de Nederlandse Hip pische Sportbond haalde, zeer verdienste lijk. Met Koralle maakte zij slechts één foutje, maar dat kostte haar een zekere tweede plaats en omdat er behalve Marijke van den Dungen nog vier jeugdige combi naties I iloos rond wisten te komen, ein digde de Prinses op de zesde plaats. Op het punt van stijl en regelmatig rijden bleek zij op Marijke van den Dungen na, alle andere combinaties de baas te zijn. In de nacht van vrijdag op zaterdag is met man en macht gezwoegd om de grond laag, die vrijdag niet geheel voldeed, te verbeteren. De onderlaag van klei was ste vig gewalst en door meer zaagsel aan de toplaag toe te voegen, ontstond een piste, waarin men aanmerkelijk beter kon springen. Zaterdag leverden drie concoursen maar liefst vijf winnaars op. Het sluitstuk van deze voor de o 'anisatie zo succesvolle d®g, de puissance om de Remingtonprijs kreeg een onverwacht slot, toen na de tweede barrage, waarin Willie Scheeren, de Duit ser Gunther en Harrie Wouters van den Oudenweijer foutloos over de drie hinder nissen met de grijze muur van 1.80 m als grootste moeilijkheden waren gekomen, op verzoek van de deelnemers de wedstrijd werd geëindigd. Zij wilden hun kostbare dienen liever niet blootstellen aan een nog grotere hoogte op deze zware grond en zo wel de jury als het publiek, kon deze be zorgdheid waarderen. De ruiters deelden de eerste drie geld prijzen. De medaille van Koningin Juliana en de Remingtoncoupe vielen bij loting ten deel aan de Duitser Gunther. De eerste buitenlandse winnaar was zaterdagavond de Fransman Patrick Moi- zard op Gui d'avril, die in het concours a l'Américaine met het kleinst mogelijke verschil (1/5 seconde) de Duitser Peter Stackfleth met Scholli naar de tweede plaats verwees. Bovendien werd de Frans man het middenpunt van een extra huldi ging. Van dokter Tetzner kreeg hij namens het Olympisch Stadion een delfts blauw bord, omdat hij op 3 januari in het huwe lijk zal treden. Moizard woont in het 100 km ten noordoosten van Parijs gelegen dorpje Saint Mard en de burgemeester, Moizards broer Charles, zal de plechtig heid leiden. Het indoor C.H.I, werd besloten met een internationaal springconcours om de Hei- neken's prijs. Dit concours bestond uit twee gedeelten. Eerst een wedstrijd over 400 meter met tien hindernissen (12 spron gen) met een maximum hoogte van 1.40 meter en een toegestane rijtijd van 74 se conden en vervolgens een wedstrijd over 320 meter met 7 hindernissen (10 sprongen) met een maximale hoogte van 1.50 meter en een toegestane rijtijd van 60 seconden. De resultaten van deze twee wedstrijden werden bijelkaar opgeteld en gaven toen de volgende totaaluitslag: 1. H. J. M. Wouters van den Ouden weijer (Eist) met Leutnant 5% str.pt. 136,8 sec; 2. W. Scheeren (Vught) met Audacieux 8 str.pt. 105,4 sec; 3. A. Ebben (Den Haag) met Schwartzrossel 8 str.pt. 121 sec; 4. W. Günther (Duitsland) met Astral 8str.pt. 129,2 sec; 5. W. Schmidt (Duitsland) met Abenteuer 9 str.pt. 135,2 sec; 6. Mady Kos ter (Bussum) met Axel 10X str.pt. 139,8 sec; 7. A. J. M. van de Kar (Hoogerheide) met Ylone 12% str.pt. 136,6 sec; 8. W. Günther (Duitsland) met Asta 12% str.pt. 135,4 sec; 9 Marijke Englebert (Den Haag) met Pret maker 15)4 str.pt. 125 sec; 10. Charles Moi_ zard (Frankrijk) met Bagarreur 16 str.pt 111,2 sec. De uitslagen luidden: Springconcours nationaal voor junioren om dc Daroprys (10 hindernissen met een maximale hoogte van 1.20 meter, mini mumtempo 350 meter per minuut, toege stane rijtijd 72 sec). Lengte parcours 390 meter. 1. Adrie van Hout (Nümegen) met Rakker, 0 strafpunten, 40.4 sec.: 2. Rob de Jong (Amsterdam) met P'jgelmaüs, 0 strafpnt., 41.8 sec.; 3. Harro Dijkhuis (Hil versum) met Fürstin, 4 strafpnt., 45.2 sec.; 4. Elske Mouw (Naarden) met Shirley, 8 strafpnt., 74.6 sec.; 5. Tonny Stradmeyer (Amsterdam) met La Husarde 2, 12 straf pnt., 59.8 sec. Internationaal jachtconcours om de A.E.G.-prijs (12 hindernissen met een maximale hoogte van 1.30 meter, tempo 375 meter per minuut, lengte parcours 550 meter, toegestane rijtijd 95 seconden). 1. W. Scheeren (Vught) met Audacieux, 85.2 sec.; 2. D. Smeets (België) met Eva- goras, 90 sec.; 3. Rinus Koster (Zandvoort) met Cobbey 90.6 sec.; 4. Patrick Moizard (Frankrijk) met Galo Pascha, 91 sec.; 5. T. Velstra (Marssum) met Kabila, 91.8 sec.; 6. H. J. M. Wouters van den Oudenweijer (Eist) met Leutnant, 92 sec.; 7. Mevr. M. Gunther (Duitsland) met Adelheid, 94 sec.; 8. A.' Èbben (Den Haag) met Irish Lady, 95 séc..; 9. Pélef Stackfleth (Duitsland) met Scholli, 96.6 sec.; 10. W. D. Gunther (Duits land) met Astral, 98 sec. Internationaal springconcours a l'Amé ricaine (elf hindernissen met een maxi male hoogte van 1.30 meter, parcours- lengte 440 meter, maximale rijtijd 82 se conden. Voor elke goed gesprongen hinder nis krijgen de deelnemers twee punten, na een foutsprong, die ook een punt oplevert, is de wedstrijd voor deze deelnemer ge ëindigd). 1. Patrick Moizard (Frankrijk) met Gui d'Avril, 22 pnt. 67.8 sec.; 2. Peter Stackfleth (Duitsland) met Scholli, 22 pnt. 68 sec.; 3. Willie Scheeren (Vught) met Audacieux, 22 pnt. 69.2 sec.; 4. Proetske Arts (Amsterdam) met Theresa, 21 pnt. 82 sec.; 5. Mady Koster (Bussum) met Axel, 16 pnt 82 sec.; 6. Walter Schmidt (Duitsland) met Abenteuer, 15 pnt. 48.6 sec.; 7. W. Gunther (Duitsland) met As tral, 15 pnt. 52 sec.; 8. Toon Ebben (Den Haag) met Irish Lady, 15 pnt. 53 sec.; 9. Mevr. M. Gunther (Duitsland) met Adel heid, 13 pnt. 46.6 sec.; 10. Bertie Uyten- daal (Breda) met Source Bleue, 11 pnt. 38.6 sec. Puissance springconcours om de Reming tonprijs over vijf hindernissen met een hoogte van 1.50 meter, lengte van het par cours 310 meter, toegestane rijtiid 62 sec. Na twee barrages (1.80 meter): 1. tot en met 3. ex acuo: W. Gunther (Duitsland) met Asta, W. Scheeren (Vught) met Auda cieux, H. J. M. Wouters van den Ouden weijer (Eist) met Leutnant elk 0 strafpnt.; 4. Peter Stackfleth (Duitsland) met San Remo 4 strafpnt.. Na de eerste barrage (1.60 meter): 5. tot en met 8. ex aequo: A. Ebben (Den Haag) met S 'hwartztrossel, Charles Moizard (Frankrijk) met Bagar reur, H. J. M. van den Oudenwijer (Eist) met Hubertus, J. van Tiel (Garderen) met Marsalla elk 4 strafpnt. 9. en 10. ex aequo: Patrick Moizard (Frankrijk) met Galo Pacha, J. van Tiel (Garderen) met Heid- grafin elk 8 strafpnt. Springconcours „Speel uw spel" om de Gerzonprijs: Hiervoor waren de deel nemers gedurende 60 seconden vrij in hun parcours. De hindernissen waren naar ge lang van hun moeilijkheid aangeduid met speelkaarten. De puntenwaardering liep van 80 punten voor harten aas tot 10 pun ten voor ruiten zeven. Het aantal hinder nissen bedroeg 12 en een maximale hoogte van 1.30 meter. 1. W. Scheeren (Vught) met Audacieux, 580 pnt.; 2. W. Scheeren (Vught) met Berenice, 550 pnt.; 3. en 4. D Smeets (België) met Evagoras en T. R. Velstra (Marssum) met Charmante, elk 510 pnt.; 5. Bertie Uytendaal (Breda) met Hanko, 490 pnt.; 6. en 7. Marijke Englebert (Den Haag) met Pretmaker en W. Schmidt (Duitsland) met Forster, elk 460 pnt.; 8. A. J. M. van de Kar (Hoogerheide) met Ylone, 450 pnt.; 9. en 10. W. Schmidt (Duitsland) met Dorn 1 en A. Jansen (Tiblurg) met Abendliebe, elk 440 pnt. Jeugdspringconcours om de M-prys (voor ruiters tot 18 jaar, die niet in het bezit zijn van een jeugdrijvergunning van de N.H.S.). In het parcours van 280 meter waren 9 hindernissen opgenomen. Maxi maal toegestane rijtijd 56 seconden. 1. Mej. M. van den Dungen (Nijmegen) met Rak ker, 0 strafpnt., gelijkmatig tempo: 80 pnt; 2. Mej. E. van den Berg (Huizen) met Rex, 0-77; 3. N. J. H. Wouters van den Ouden weijer (Eist) met Rebel, 0-75; 4. P. Kou- wenberg (Woensdrecht) met Harro, 0-70; 5. U. van Meeteren (Overveen) met Talpa, 0-48; 6. Prinses Margriet (Soestdijk) met Koralle, 4-78. winning door twee goede doelpunten. De eerste keer passeerde hij de twee achter spelers van SCHC en had daarna maar weinig moeite de bal langs doelman Dor- hout Mees in te schieten. Zes minuten voor het einde schoot deze speler een voor zet van Hans Thole in. In het veld speel den de gebroeders Terlingen een goede partij. De stand luidt na zondag: SCHC 10 7 2 1 16 15- 5 Be Fair 10 5 3 2 13 13- 9 Laren 10 4 5 1 13 17- 8 Delftse Stud. 9 3 4 2 10 15-13 TOGO 9 1 6 2 8 11-12 BMHC 10 1 4 5 6 9-15 Kampong 9 2 1 6 5 12-18 HHIJC 9 1 3 5 5 9-21 Alle overige voor Kennemer clubs vast gestelde uit-, thuis- en inhaalwedstrijden moesten door de verschillende terreinge steldheden worden afgelast, zowel bij de dames als bij de heren. De HMHC „Rood Wit" houdt komende dinsdag op de velden in het Heemsteedse Sportpark een oudejaarstoernooi voor jeugdelftallen, waaraan uit deze omgeving Strawberries, Alliance, BMHC en BDHC met jeugdelftallen deelnemen. Niet de Engelse lange-afstand crack Georges Knight, maar zijn landgenoot, de cross-specialist Mike Maynard, heeft in Wespelaer (België) de internationale cross om de Coupe Severin gewonnen. Zijn tijd over de 8 kilometer was 28 minuten en 25 seconden. Knight eindigde op de achtste plaats. De beste Nederlander in deze wedstrijd was de Bredanaar Frans Kunen. De sprint-atleet werd vierde in 29 minuten precies. De verdere plaatsingen van onze landgenoten waren: 11. Anton Jonkers (Sprint, Breda) 30 min. 23 sec. 12. Henk Viset (Cialfo, Arnhem) 30 min 34 sec., 14. Keesom (AV 23, Amsterdam) 30 min. 48 sec. 15. Henk Christ (Sprint Breda) 31 min. 16 sec. HOCKEY Eerste klasse: SCHCBe Fair 0—2. Promotieklasse B: Spirit—HHIJC 3 11. Promotieklasse C: Laren 3—Amsterd..3 31. Tweede klasse C: Ring Pass 2MRCH2 12. ZAALHANDBAL District West A Dames Eerste klasse: AthletaSagitta 13. Tweede klasse: AchillesHHC 3—5; Laren— AVA 3—2; HHC-Achilles 1—1. Heren Tweede klasse: Sport VereentLLD 3—5; AchillesAmstel 67. SkWtt Helmut Recknagel, 'de skispringer uit het Oostduitse stadje Theuringen, heeft zondag in Oberstdorf na zijn triomf in Oberwiesenthal nu ook de eerste wed strijd van het z.g. vierschansentoernooi gewonnen. De wedstrijd werd gehouden op de Schattenbergschans. Recknagel maak te sprongen van 69.5 meter en 70.50 meter en kreeg als notering 226.5, daarmee was hij de Finse crack Eino Kirjonen (68 me ter, 68.50 meter en waardering 222.5) en de Rus Nikolaj Schamow (67.50 meter, 70.50 meter en waardering 221) ruim de baas. Er nemen 50 springers uit zes ver schillende landen aan het toernooi deel. Jan Derksen is tijdens internationale wielerwedstrijden in Antwerpen op de tweede plaats geëindigd. De Belg Debak ker vergaarde evenveel punten als Derk sen, maar hij boekte driemaal een over winning tegen Derksen tweemaal. Het eindklassement was 1. Debakker (Belg.) 6 pnt., 3 overwinningen. 2. Derksen (Ned.) 6 pnt. 2 overwinningen. 3. Suter (Zwitserland) 7 pnt., 4. Rousseau (Frank rijk) 9 pnt. Voor de competitie district Noordholland zijn op zaterdag 3 januari in het Sport- fondsenbad in Haarlem de volgende wed strijden vastgesteld. Heren vijfde klasse: HPC 3—VZV 3; Dames tweede klasse: DWRNereus 2; Dames eerste klasse: DWT 2—Waterlelie; Heren tweede klasse: DWTNeptunus; Heren vierde klasse: DWT 3NVA. Op maandag 5 januari in het Velserbad in IJmuiden: Heren vierde klasse: VZV 2— DWR 2; Dames tweede klasse: VZV— HVGB. Dinsdag 6 januari in het Sportfondsen- bad in Haarlem: Dames derde klasse: NVA—VZV 2; Heren derde klasse: HVGB 3Kroosduikers. De competitiestanden in de Haarlemse Korbalbond luiden als volgt: Haarlem 3 An. Ready N. Flora 2 Aurora 3 Oosthoek 2 O'kwartier 4 N. Flora 4 Aurora 4 Oosthoek 3 9 I 15 Watervliet 3 10 9 7 10 Sp. Vereent 2 7 7 8 10 Zandvoort I 8 4 10 10 DSV I 7 1 II 7 13 Haarlem 4 5 3 8 12 Sp. Vereent 3 3 2 6 6 N. Flora 3 7 0 III 6 11 Haarlem 5 6 4 8 11 Oosthoek 4 7 4 8 11 N. Flora 5 1 0 8 10 Aurora 5 5 0 6 9 Zandvoort 2 6 0

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10