De zac van a Ook de koelruimte in de mergel groeve blijkt ingestort Zes maanden gevangenisstraf wegens meineed geëist P.v.d.A. na de verkiezingen waarschijnlijk in de oppositie NAAIMACHINES en bij Golden Fiction zit de zachtheid waar ze hoort: in de tabak HET ONGELUK IN ZICH EN Georganiseerd overleg in de onderwijssector petroleum DE HAARDOHE HAARLEMSE RECHTBANK Emigrantenfamilie vertrok zonder 19-jarige zoon PR. PREES VERWACHT: Voor VPRO-t.v. spreekt dr. Van Swol over griep Examens de drank dïe gezelligheid fM brengt Z waarde maker 2Ö0 Jaai geleden tBLit öp bFrÏFÖFn fijb De Gaulle brengt Guinees- Frans gesprek op gang Radioactiviteit boven New York al 25 sterker Evenwichtstoer Van dag tot dag voor oliehaarden Advertentie De Belgische minister van Arbeid, Os car Behogne, heeft maandagmiddag op het terrein van de instortingsramp te Ziehen, waar naar thans wel met vrij grote zekerheid moet worden aangenomen 18 personen het slachtoffer zijn geworden, aan de Belgische en Nederlandse journa listen een verklaring gegeven over de stand van zaken bij het reddingswerk. Met de krachtigste mechanische middelen en met een groep technische deskundigen wordt sedert vrijdag zoals reeds gemeld, getracht op twee manieren tot de plek, waar de slachtoffers zich moeten bevin den, door te dringen. Met behulp van een metalen schacht boort men boven de plaats waar de koelopslagplaats zich in grotten bevindt, loodrecht op de overkoe pelde ruimte. Volgens de heer W. Ver biest, die met vier broers sinds vrijdag middag aan deze schacht bezig is om beurten dalen de mannen in de koker van een meter doorsnede naar beneden om het puin naar boven te hijsen wijst alles erop, dat ook het dak v. .i de koelopslag plaats is ingestort. Aanvankelijk had men nog hoop in deze ruimte drie der slacht offers, (Pierre Heynen en de inpakkers Mathieu Vanherf en Jean Beusen) aan te treffen, misschien zelfs nog in leven. In tussen is men met het boren van de schacht gevorderd tot vier meter boven de cementen vloer van de koelruimte. De drie bulldozers graven daarnaast over een oppervlakte van 10 x 30 meter diepe sleu ven, teneinde op de bodem der groeve te komen en dan via eventueel nog vrije ga lerijen, bergers in staat te stellen de in gestorte gangen te bereiken. Men is nu Verschenen is een Koninklijk Besluit, waarbij het georganiseerd overleg inzake de rechtspositie van het onderwijzend per soneel is geregeld. Door deze regeling wordt gecoördineerd overleg mogelijk over de rechtspositieregelingen voor de leerkrachten bij de verschillende takken van onderwijs, waardoor de opbouw van evenwichtige regelingen, met name in de sector van de bezoldiging, kan worden be vorderd. Op grond van de nieuwe rege ling komen bijzondere commissies van overleg, bestaande uit rijksvertegenwoor digingen en personeelsvertegenwoordigin gen, aangewezen door de organisaties, en een algemene commissie als overkoepe lend orgaan, bestaande uit een rijksverte genwoordiging en vertegenwoordigers van de bijzondere commissies. Omdat de rechtspositie van het onderwij zend personeel niet losstaat van die van het overheidspersoneel in het algemeen, is in het besluit daarom een nauwe rela tie vastgelegd met de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken. De regeling treedt op 1 janua ri 1959 in werking en is tijdelijk. Zij sluit zich thans nog aan bij de bestaande toe stand. Wegens de zeer uiteenlopende me ningen inzake de vraag hoe het georga niseerd overleg in de onderwijssector het beste kan worden geregeld, is het de be doeling, dat de algemene commissie hier over zo spoedig mogelijk adviseert, zodat een definitieve regeling van het georga niseerd overleg per 1 januari 1960 tot stand kan komen. daarmee ongeveer negen meter gevor derd, dus ongeveer tot op de helft. Dins dag en woensdag zullen, aldus de minister, beslissend zijn voor de vraag of men met deze methode van graven in zoverre suc ces heeft, dat zo snel mogelijk de slacht offers bereikt kunnen worden. Minister Behogne deelde aan de journalisten me de, dat men verwacht dinsdag door mid del van de put en woensdag met de bull dozers op de bodem van de mergelgroe ve door te dringen. Advertentie met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Grote belangstelling. Naar het A.N.P. verneemt, is de belangstelling voor de kort geleden in het Haagse Mauritshuis geopen de Jan Steen-tentoonstelling bijzonder groot. Morgen reeds wordt de tienduizend ste bezoeker verwacht. Zes maanden gevangenisstraf met af trek wegens meineed heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, maandag geëist tegen een 29-jarige Haarlemse op perman. Verdachte is sinds drie maanden gedetineerd in het huis van bewaring in Haarlem. Tijdens de zitting trok de recht bank zich twee keer terug in raadkamer en de president, mr. H. J. Ferwerda, schorste tenslotte de zaak met het oog op een nader onderzoek door de rechter-com- missaris. De officier van Justitie verzocht om het ter zitting opmaken van proces verbaal tegen de beide, eveneens gedeti neerde, getuigen a décharge, een 24-jari- ge landbouwer uit Vijfhuizen en een 56- jarige Haarlemse steigermaker, schoon vader van verdachte en van de landbou wer. Daarbij zei de officier voornemens te zijn deze getuigen te laten vervolgen. Eveneens wegens meineed. Tenslotte achtte mr. A. F. H. Schreurs in zijn plei dooi het proces-verbaal van de verbali sant, een Zandvoortse hoofdagent van po litie, te zijn aangetast, zonder echter de verbalisant van een valse verklaring te willen betichten. Op 24 februari 's avonds om half acht werden de opperman (verdachte), de stei germaker en de landbouwer in Zandvoort aangehouden, terwijl zij met een tractor met aanhangwagen, geladen met aardap pelen, onderweg waren. Toen de hoofd agent bij de tractor kwam, zat de landbou wer onder invloed op de stuurstoel. Deze werd daarom later veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en een half jaar intrekking van het rijbewijs. Niettemin hield de opperman voor de rechtbank, in appèl voor het Amsterdamse hof en ook thans weer voor de Haarlemse rechtbank staande, dat h i j gereden had en niet de landbouwer. De steigermaker verklaarde als getuige, dat inderdaad verdachte had gestuurd. Toen de politieman hen aanhield was verdachte van de stuurstoel gespron gen en had de landbouwer zijn plaats in genomen, omdat hij, tegen het stopgebod in, wilde doorrijden. De landbouwer zei als getuige, dat de agent niet heeft gevraagd wie er heeft ge stuurd, doch uit hel bevestigende antwoord van getuige op de vraag van de agent, van wie de wagen was, zou hebben afgeleid, dat hij, de landbouwer had gereden. Toen de behandeling van de zaak op dit punt gekomen was, verzocht de officier van Justitie om het opmaken van proces-ver- baal van de verklaringen der beide getui gen en zei vervolging wegens meineed te overwegen. Het leek hem eleganter in dit stadium de zaak te schorsen. Mr. Schreurs, de raadsman, merkte op geen enkele aanleiding tot schorsing op grond van verdenking van meineed te zien. De rechtbank besloot na raadkamer de behandeling voort te zetten. In zijn requisitoir stelde mr. Van der Valk Bouman, dat verdachte zich heeft opge offerd voor de landbouwer en dat deze hem thans met zijn getuigeverklaring op zijn beurt hielp en daarbij zijn schoonvader meetrok. Hij achtte de meineed bewezen en eiste zes maanden met aftrek. Mr. Schreurs voerde aan, dat zijn cliënt die bewuste avond-vóór de aanhouding niet heeft gedronken, in tegenstelling tot de landbouwer en de steigermaker, en dat hij achter het stuur van de tractor moet hebben gezeten. Volgens pleiter lag de schuld niet bij zijn cliënt, doch bij het „enigszins globale politie-onderzoek". Zonder de hoofdagent van een valse ver klaring te willen beschuldigen, moest het mr. Schreurs van het hart, dat deze ver klaring niet het kernpunt van de zaak raakt. Naar zijn mening heeft de opperman drie maanden onschuldig „gezeten". Mr. De heer en mevrouw Turk en hun drie dochters, die gistermiddag uit Rotterdam met de „Rijndam" naar Canada zouden vertrekken om zich daar te vestigen, ver keerden in hevige ongerustheid, omdat Leo, de enige zoon uit het gezin, 19 jaar oude niet was komen opdagen. Leo had de laatste dagen doorgebracht ten huize van zijn 17-jarige meisje. Eergisteravond zou hij thuiskomen, maar hij verscheen niet. De heer Turk charterde een familie lid met een auto en reed naar het huis van het meisje, maar Leo was er niet en het meisje was naar haar werk gegaan, zo vertelden haar ouders. Men reed door naar de zaak van het meisje, maar ook zij was er niet. Aangenomen werd, dat het tweetal er vandoor was gegaan en daarom werd de politie ingeschakeld. Kort voor het ver trek van de „Rijndam" moest de politie de familie Turk nog nul op het request geven. Men besloot dan maar zonder Leo te vertrekken en het aan de politie over te laten hem na te sturen. Het is ook in ons land niet onge bruikelijk dat afgedankte stoomloco motieven dienst doen als centrale ver warmingsketel. In de plaats Hattingen in West-Duitsland heeft men tot deze noodoplossing zijn toevlucht genomen toen in een blok van zeventig flats, dat overigens voor bewoning gereed was, de centrale verwarming nog niet in orde bleek. Drie stokers houden het merkwaardige stookhuis en daarmee de nieuwe woningen dag en nacht op temperatuur. Schreurs bepleitte tenslotte vrijspraak. Wederom ging de rechtbank in raadka mer en daarna deelde de president mee, dat de zaak voor nader onderzoek in han den van de rechter-commissaris wordt gesteld. Ziekenauto gehinderd In de appèlzaak tegen een 62-jarige Haarlemse fabrikant eiste de officier van Justitie vernietiging van het vonnis van het kantongerecht (twee weken hechtenis en vijf jaar intrekking van het rijbewijs) en in plaats daarvan een geldboete van 200 subs. 30 dagen en drie maanden in trekking. Op 2 april had verdachte op de Schip- holweg ter hoogte van de luchthaven bij het inhalen van een ziekenauto drie keer geclaxoneerd en daarna de wagen in het voortrijden gehinderd. De bestuurder van de ziekenauto, een 26-jarige Haarlemse chauffeur, moest naar rechts uitwijken en reed zelfs in de berm. Als getuige ver klaarde de chauffeur, dat hij de indruk had, dat verdachte hem opzettelijk heeft „gesneden". De fabrikant zou wrokgevoe lens tegen hem koesteren sinds hij we gens een verkeersovertreding in het cen trum van Haarlem waarbij ook de chauf feur van de ziekenauto betrokken was, was veroordeeld. In januari had verdachte de chauffeur volgens diens verklaring even eens op de Schipholweg met zijn wagen dwars gezeten. Nadat twee inzittenden van de ziekenwagen, een 59-jarige en een 63- jarige inwoonster van Haarlem, de ver klaringen van de chauffeur hadden beves tigd, achtte een 36-jarige-Overveense koop man die op verzoek van de raadslieden mr. B. W. Stomps en mr. A. W. Luikin- ga, als automobielexpert het gebeurde op de Schipholweg had gereconstrueerd, het in de dagvaarding over de toedracht ver melde onjuist. Van „snijden" kon zijns in ziens geen sprake zijn. Als verdere ge.uigen a decharge ver klaarden een 52-jarige Haarlemse hoofd inspecteur van politie en een 66-jarige r.k. priester dat zij verdachte goed kenden en hem niet tot wraakgevoelens in staat achtten. De officier van Justitie oordeelde de op zettelijke „snij"-manoeuvre niet bewezen en vond het vonnis van het kantongerecht veel te zwaar. Mr. Stomps was het met de officier eens dat het hier om een kleine verkeersover treding ging en mi. Luikinga bepleitte we gens het onopzettelijk in gevaar brengen, voorwaardelijke intrekking, als de recht bank tot de slotsom zou komen, dat hier een overtreding was begaan. De rechtbank bepaalde in deze zaak de uitspraak op 8 januari om half tien. Nieuw geweld Wie de roede spaart bederft het kind, zo zei men niet zo lang geledenEn dan ging papa met afgemeten schreden naar de hoek van het vertrek waar de roede, het rietje of de karrewats zijn vaste woonplaats had, en zwiepte dat instrument wat heen en weer om te zien of het in conditie was. Daarna ontbood hij de schul dige bij zich, stroopte hem het broekje af, gebood hem over knie of stoel te gaan lig gen, en telde dan luidkeels het toegemeten pak ros gewetensvol af, streng edoch rechtvaardig. En het slachtoffer brulde of zweeg heldhaftig, en voelde duidelijk dat een en ander hem deugd deed aan de ziel. Toen rolden we de eeuw van het kind binnen en we begonnen te praten met de schuldige. We legden hem omstandig uit dat die en die straf vader of moeder veel, o oneindig veel meer leed deed dan het slacht offer zelf, dat vader en moeder levênsmoe werden van dat slechte rapport, dat al hun plezier in het schouwburgbezoek vergald v.erd door die voetbal, die Pietje door de kelderruit van buurman mikte. En de slachtoffers der straffen knikten vroegrijp en vonden het ook heel erg. Maar zoeter werden ze door dat praten niet, o lieve deugd nee. Integendeel. Ze schonden straat, ze werden nozems en BB's, en ze ergerden hun ouderen evenzeer als die het hun ouders deden. Daarom kan ik er toch echt wel inkomen dat we het geweld weer hebben opgedui keld. En niet alléén voor de kleintjes. Ik vind die Amsterdamse politie echt wel flink. Als zo'n vervelende fotograaf veel le dicht bij Sinterklaas wil komen en niet naar de politie wil luisteren, dan moet er maar eens flink een paard overheen. En als zulke vervelende lyceïsten nu met alle geweld willen luisteren naar liedjeszan gers op het dak van hun school en daarbij niet meteen de rijweg stel je voor, de RIJWEG waar het heilige Snelverkeer de baas is! wensen te verlaten, welaan, dan grijpe men de roede, die in dit geval van rubber zij, en dan meppe men er fris en vrolijk op los. Wat droes, anders leren ze het immers nooit.' En mijn allergrootste bewondering gaat uit naar die kordate vrouw met haar appelmoespot, die een naarling die niet op de zebra stoppen wilde even een lesje gaf. Stop je niet, akeligerd? Hier dan! En een welgemikte worp met die appelmoespot zal hem wel manieren bijbrengen. Ik ga dat voortaan ook doen. Ik ga mijn ellebogen bijpunten, mijn zolen en naald hakken met ijzer beslaan en wat potten appelmoes inslaan. En dan moet u eens zien hoe vlug i k voortaan in de bus kom, al staat er een queue van hier tot Zand voort! Sporry /It* WJ Unoff i %-* i n JunrfnH TTII». Oud-minister dr. W. Drees heeft in een radiotoespraak veiklaard, het het waar schijnlijkste te achten, dat de Partij van de Arbeid na de verkiezingen niet aan de regering zal deelnemen, maar in de oppo sitie zal gaan. „Wij gaan nu de verkiezingen tegemoet waarbij de andere partijen op grondslag van de uitslag van Staten- en raadsverkie zingen vertrouwen op verzwakking van de Partij van de Arbeid. Wij zullen daar in elk geval eerst dan nog om strijden. Maar hoe ook precies de uitslag zal wezen en of daarna de Partij van de Arbeid toch nog deel van de regering zal kunnen uitmaken dan wel, wat het waarschijnlijkste is, in de oppositie zal zijn, onze beweging heeft ge durende een reeks van jaren getoond tot opbouwende arbeid in staat te zijn en zij zal zich ook verder haar plaats in ons volksleven waardig tonen", zei dr. Drees, die in zijn toespraak een overzicht gaf van hetgeen de afgelopen dertien jaren door de diverse regeringen waarbij hij be trokken was, is gedaan. Voorts besprak hij de gebeurtenissen die tot de kabinetscrisis hebben geleid. „Mijn gevoelens in verband met deze crisis zijn van gemengde aard. Ik betreur het, dat een samenwerking een einde heeft genomen, die naai mijn mening ondanks alle moeilijkheden waarmee wij te kam pen hebben gehad aan ons land goede diensten heeft bewezen", zei hij. „Ik be treur het ook dat het kabinet, dat nog veel belangrijk werk op stapel had staan, niet de vier jaar van een normale parlemen taire periode aan de arbeid is kunnen blij ven. Dat is niet een gevolg geweest van conflicten binnen het kabinet. De verhou dingen tussen de partijen in het land en in de Kamer en de houding van een Kamer meerderheid ten opzichte van bepaalde re geringsvoorstellen hadden zich echter zo ontwikkeld, dat een verder samengaan steeds moeilijker werd. Ik heb tenslotte het gevoel, dat het zijn goede kant had te worden ontheven van een verantwoorde lijkheid, die onder deze omstandigheden De epidemie van Aziatische griep, wel ke in de winter 1957-58 over de wereld ging en ook ons land niet onberoerd liet, heeft voor de wetenschap enige interes sante gegevens opgeleverd. Over de ziek te en over de bescherming daartegen zal de arts A. C. van Swol op 8 januari voor de V.P.R.O.-televisie spreken. Zijn voor dracht wordt ondersteund door een repor tage betrekking hebbende op de fabricage van het influenzavirusvaccin in een fa briek in Weesp, de enige plaats in Neder land waar dit vaccin wordt geproduceerd. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houistr. 181 - Tel. 14444 Amsterdam. Voor het examen handelsweten schappen m.o. A en boekhouden m.o. (pedag. didact. gedeelte) is geslaagd J. W. Hoger vorst, Haarlem. steeds moeilijker werd te dragen. Uiteen-' gaan kan bovendien op een gegeven ogen-" blik onvermijdelijk zijn om de politieke lucht te zuiveren' Dr. Drees zei voorts, dat er in de Kamer bij de begrotingsdebatten in het algemeen steeds op verhoging van allerlei uitgaven wordt aangedrongen, terwijl er tegelijk, als het om de totale staatsuitgaven gaat, wordt gezegd dat de overheid veel min der geld moet uitgeven. „Tot de grotere zuiverheid in de politiek waartoe de ontstane crisis zal moeten lei den, zal ook moeten behoren dat de meer derheid duidelijk doet blijken wat zij nu werkelijk wil: minder uitgaven, zoals zij bepleit als de financiële beschouwingen worden gehouden of belastingen aan de or de zijn, dan wel meer uitgaven zoals zij verlangt bij de afzonderlijke begrotings stukken", aldus dr. Drees. Advertentie Zwaardemaker bisschopwijn (yan Bordeauxwijn) kant en klaar voor gebruik 3.20 Uit de Opregte Saturdagse Haerlemsche Courant van 30 December 1758 LONDEN De Kooplieden en Assura deurs van Londen hebben in hunne generaale Ver gadering verscheydene re- solutiën genomen omtrent het beramen der aller krachtigste Maatregulen tot ontdekking en bestraffing van zodanige Persoonen, welke zig aan de Bedryven van Zee- Rovery hebben schuldig gemaakt door het plunderen van Schepen en anderzins; mits gaders van degeenen welke de eerste daar toe aangezet, geholpen, gecommadeerd en ondersteund of met raad en daad in het bedrijven dier Roveryen gestaafd hebben; en van degeenen, welke de aldus geroofde Goederen ontvangen, overgenomen en ge borgen, en de Rovers en Plunderaars, by welke die Feyten gepleegd zijn, verschuylt en tegen de Acten van het Parlement, waarby derzelver Straffen bepaald wor den, verzweegen en niet aangegeeven heb ben; zynde zodanige Feyten, welke niet alleen tot Schande van het Koningryk, maar ook tot groot Nadeel en Verkorting van deszelfs Commercie en Navigatie strekken. DINSDAG 30 DECEMBER 1958 PARIJS (Reuter) Een speciale afge zant van premier Sékou Touré van Gui nea heeft maandag een onderhoud met premier De Gaulle gehad en daarna te genover verslaggevers verklaard te ver wachten dat het „misverstand" tussen beide landen snel zal zijn opgelost. De vorige week leken de besprekingen over Guinea's verdere lidmaatschap van de frankzone in Conakry te zijn vastge lopen. WASHINGTON (Reuter) In een rap- ort van de Amerikaanse commissie voor ;ernenergie over radio-actieve besmetting wordt verklaard, dat de neerslag van ra dio-actief strontium-90 in de stad New York in de eerste acht maanden van dit jaar met 25 percent is toegenomen. Het rapport spreekt zich niet uit over de ge volgen voor de gezondheid. Wanneer men verneemt hoe de grote machten der wereld zich inspannen om elkander af te troeven met technische prestaties en daarbij steeds meer verba zingwekkende krachttoeren verrichten, denkt men werktuiglijk aan het ogen schijnlijke einddoel van dat alles, namelijk een oorlog, waarin de som van al het be reikbare technische geweld zal losbarsten met onvoorstelbare gevolgen. En toch hoe waarschijnlijk het ook is, dat de eventualiteit van die oorlog de in spanningen opjaagt komt men bij een diepere beschouwing van de zich open vouwende toekomstmogelijkheden tot de enigszins verrassende conclusie, dat de technologische vooruitgang die op deze wijze in steeds sneller tempo wordt ver wezenlijkt, leiden moet tot een situatie waarin een oorlog een volkomen onlogisch en zelfs ridicuul element zou vormen. Het zou immers dwaas zijn, zoveel geld, man kracht, intellect en materiaal samen te persen in een beleidsproject dat slechts gericht kan zijn op vernietiging en zelf vernietiging, waarbij inbegrepen verlies van alles wat maatschappelijk is opge bouwd om deze grote prestaties te schra gen. Aangezien het gebruik van geweld deze onlogische verliespost onvermijdelijk met zich brengt, terwijl toch de naijver tussen de heersende machten een of andere vorm van overwinning in het uitzicht dient te stellen, menen velen dat deze gang van zaken zal leiden tot een geweldloze, on bloedige krachtmeting op een spiritueel- technoiogisch slagveld, namelijk dat dei- toegepaste wetenschappen in de meest opportunistische zin. Een slagveld „op hoog niveau", bestaan de uit de met elkander verweven uitkom sten van natuurwetenschap, chemie, eco nomische wetenschap, techniek en sociolo gie, waar het eenzijdig tot toppunten op gedreven intellect ener natie het arsenaal der strijders vormt en een zo groot moge lijke nationale technocratische potentie de factor der overwinning bij uitstek zal zijn. Op deze wijze zal altijd de dreiging met vernietiging op de achtergrond grommen, doch niet verwezenlijkt worden tenzij als alleruiterste consequentie van fanatis me en fatalisme. Een wankele wereld, balancerend op de rand van de afgrond en toch in die la biele situatie wonderen van techniek wrochtend en natuurgeheimen onthullend in een mate die de stoutste fantasten niet hebben durven dromen: dat is een niet zeer bemoedigend, avontuurlijk toekomstbeeld. Pessimistisch? Waarschijnlijk niet, want de tekenen wijzen er duidelijk op. Heeft niet dezer dagen een presidentiële commissie in de Verenigde Staten geadviseerd tot coördinatie en bevordering van de techno logische wetenschappen, waarbij tegelijk de fondsen voor geschiedenis, litteratuur en filosofie voor inkrimping werden voor gedragen? En heeft Kroesjtsjev niet op het laatste partijcongres als een zijner stellin gen voorgedragen datde komende zeven jaren „geleerden en middelen zullen wor den geconcentreerd om een snelle ontwik keling van alle takken der wetenschap, welke kunnen leiden tot grote ontdekkin gen van theoretische en practische beteke nis op het gebied der fysica, de economie en de techniek", mogelijk te maken? Ziedaar de doelbewuste inspanning der grote machten op het eenzijdige gebied der technocratische opperheerschappij, met een even doelbewuste vertraging van de we tenschappen die de spirituele ontwikkeling der mensen dienen. In de Sovjet-Unie wor den kunst, litteratuur en filosofie niet ver traagd, doch aangepast aan het technolo gische doel. Dat is een graduatie, die veel erger, doch niet anders is dan de vertra ging waartoe men in Amerika neigt. De uitkomst blijft dezelfde: het is een streven naar technologische wereldoverheersing, aan de ene kant agressief, aan de andere defensief, doch in wezen hetzelfde in doel en middelen. Grote wonderen wachten de mensheid ontegenzeglijk. Doch hoe ontzaglijk hoog torenen de gevaren daarnaast op. In monstrueuze afmetingen, vele malen ver groot, wordt het wereldbeeld echter toch niet veel anders dan het altijd geweest is: een wankele, angstwekkende evenwichts toer op een smalle rand tussen peilloze diepten. Men kan slechts hopen dat het goed blijft gaan, en dat herstel mogelijk blijft als het misgaat. f

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3