RONDE PRIJZEN STOUTENBEEK Hollandsche Mij. van Landbouw in Haarlemmermeer viert eeuwfeest Beperkte dienstregeling van N.Z.H. op oudejaarsavond Bestuur „De Narcis" adviseerde zonder leden te raadplegen Kaart en Boskamp in „Nachtdienst" 4 DINSDAG 30 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 CORSETTEN - BUSTEHOUDERS Wielrijdster bij botsing met voetganger gewond Wintercompetitie VHS Het geweten bij Kant Hegel en Heidegger Ballet der Lage Landen in Haarlemse schouwburg Vele gelukwensen voor honderdjarige UIT STAD EN STREEK ZOEKT U DRUKKER Kantonrechter Burengeschil over geparkeerde auto's O Nieuwe r.-k. parochies in Haarlem en Bloemendaal H. v. d. Holst koninklijk onderscheiden Jongen lette niet op en werd aangereden Bezwaren tegen ophalen van huisvuil door Heemstede Burgerlijke Stand van Haarlem Op oudejaarsavond onderhoudt de jjoord-Zuidhollandse Vervoersmaatschap pij op al haar lijnen een beperkte dienstregeling. De Haarlemse stadslij- nen worden 's avonds vroeger beëindigd dan anders. Wat de lijnen 1 en la betreft vertrekt de laatste bus van Haarlem- Noord naar de Javalaan om 22 uur en naar de Glip om 21.50 uur. Van de Javalaan gaat de laatste bus naar Haarlem Noord om 22 uur en van de Glip om 21.50 uur. Om 22.10 en 22.30 vertrekken er nog bus sen van de Glip naar Haarlem Station en van de Javalaan kan het Station nog be reikt worden met bussen, die om 22.20 en 22.40 vertrekken. Lijn 2 gaat van beide eindpunten voor het laatst om 22 uur. Bovendien gaat er van Haarlem Oost om 22.10, 22.20 en 22.30 uur nog bussen naar het station Haarlem. Van beide eindpunten van lijn 3 gaat de laatste bus om 21.56 uur. Van Bloemen- daal tot Haarlem Station en van Heem stede tot Haarlem Station gaan er boven dien nog bussen om 22.08, 22.20 en 22.32 uur. Van lijn 4 vertrekt de laatste bus van het eindpunt Haarlem Noordwest om 21öö uur en van het eindpunt Haarlem Zuidwest om 21.56 uur. Bovendien gaan er bussen van Haarlem Zuidwest tot Haarlem Sta tion om 22.08 en 22.20 uur. Van lijn 5 ver trekt de laatste bus van Haarlem Noord om 21.55 uur en van Haarlem Oost om 22 uur. Bovendien zijn er om 22.05, 22.15 en 22.25 uur nog bussen van Haarlem Oost tot Haar lem Station. Lijn 6 heeft zijn laatste bus van Haarlem Noord om 21.50 uur en van Haarlem Zuid west om 21.56 uur. Bovendien gaan er van Haarlem Zuidwest om 22.03 en 22.15 uur nog bussen naar het Station in Haarlem. Van lyn 7 gaat de laatste rit naar Spaarn- dam om 21.30 uur van het Station Haar lem en de laatste bus van Spaarndam om 21.55 uur. Van beide eindpuntenvan lijn 8 vertrek ken de laatste bussen om 22 uur en van beide eindpunten van lijn 9 om 21.45 uur. Op de lijnen 20-21 (Haarlem-Den Haag) rijden 's avonds van Haarlem de volgen de bussen via Zilk: vertrek van Haarlem Station van 19 uur af op de hele uren. De bussen van 22 en 23 uur gaan niet verder dan Noordwijk aan Zee en laatstgenoem de gaat niet via Noordwijkerhout. De laat ste bus (ook tot Noordwijk aan Zee) ver trekt om 0.10 uur, maar wacht aan het Haarlemse station vijf minuten op de laat ste spooraansluiting. Via De Glip gaan de bussen om 19.15, 21.15, 22.15 en 23.45 uur. Hiervan gaat alleen de bus van 22.15 door naar Den Haag. Advertentie THANS 25 KORTING OP REPARATIES Haarlem - Telefoon 14384 Houtplein hoek Raamsingel Amsterdam - v. Baerlestraat 156 Tel. 712054 Een 62-jarige Haarlemse inpakster is maandagmiddag om tien over een op de Nassaulaan in Haarlem vrij ernstig ge wond, nadat zij in botsing was gekomen met een overstekende voetganger, een 53- jarige Haarlemse kantoorbediende. De dame viel en liep een bloeduitstorting aan het voorhoofd en een lichte hersenschud ding op. Per G.G. en G.D. vervoerde men haar naar de Mariastichting. De wintercompetitie bij het Verenigd Haarlems Schaakgenootschap heeft dit maal in de eerste groep slechts een povere afwerking van het programma gehad. Slechts drie wedstrijden werden gespeeld, terwijl een vierde door bijzondere om standigheden voortijdig moest worden be ëindigd. In ieder geval maakte ir. A. M. Schnei ders geen vergissing tegen W. H. Mazee. Door de volle winst op te eisen bleef hij volop in de running. Ook F. W. Meulen- beld blijft het uitstekend doen. Tegen mr. G. Snoeck Henkemans slaagde hij er weer in om de winst te boeken. H.Bosscher kwam met een remise tegen de gevaarlijke R. Mol prima voor de dag. J. Nijmandrs. R. Bloem werd na tien zetten voortijdig be ëindigd en zal opnieuw worden gespeeld. In groep 2 blijft J. Haan uitstekend spe len. Ditmaal koos hij W. J. Saeijs tot zijn slachtoffer. Mevr. Maljaars-Kok boekte een mooi succes met de zege op J. A. Jonckbloedt. De grote wedstrijd in groep 3 tussen F. J. van Tongeren en lijstaanvoer der J. Schaap eindigde in een gelijk spel. Een mooi succes voor Van Tongeren. De uitslagen van de gespeelde partijen luidden: Groep 2: J. v. d. Steeg—W. Krijnen 01, mevr. Maljaars-KokJ. J. A. Jonckbloedt 1_0, W. J. SaeijsJ. Haan 01, G. KruupP. Koeze remise, mej. N. Bijster I. Marinus afgebroken, P. C. Jorissen—P. Bottelier 0—1, J. C. Andersen—P. J. Fris 1—0. Groep 3: F. J. van TongerenJ. Schaap remise, J. van Teunenbroek—A. H. van Kuipers remise, W. J. van Doornir. B. A. Geerlings 1—0, J. Wagener—E. Hunde- pool remise, F. W. BarthelTh. Thijsse- ling 10, F. E. HijmansF. W. Barthel 0—1, K. NederkoornF. E. Hijmans afge broken. Groep 4: Fr. HoekP. Rolie 10, A. HensJ. Leenheer 01. De wedstrijden worden dinsdag 30 de cember voortgezet. In omgekeerde richting komen de bus sen via Zilk aan op het Haarlemse sta tion om: 20.50, 21.50, 22.50 23.40 (van Noordwijk aan Zee) en 0.50 uur. De bussen via De Glip komen aan om: 21.35, 22.35 en 0.05 uur. Volgens de avonddienstregeling van de lijnen 50-51 (Haarlem-Leiden) vertrekken de bussen van Haarlem om: 19, 19.20, 19.40, 20, 20.40, 21, 22, 23 en 0.10 uur. Deze laatste bus wacht vijf minuten op de laat ste spooraansluiting. In omgekeerde rich ting komen de bussen op Haarlem Station aan om: 21.10, 21.30, 21.50, 22.10, 22.50, 0.10 en 1.15 uur. Lijn 70 (Haarlem-IJmuiden) gaat van Haarlem om: 21, 21.20, 22.40 en 0.00 uur en van IJmuiden om: 21.40, 22, 23.20 en 0.40 uur. Deze laatste bus gaat slechts tot aan de garage Soendaplein. Lijn 80-81 (Amsterdam-Haarlem-Zand- voort) gaat van Amsterdam om: 20.20, 20.40, 21 (tot Haarlem), 21.40, 22.40, 0.00 en 0.40 (tot Haarlem) uur. Van Zandvoort vertrekken de bussen om: 20.02, 20.12 (tot Haarlem), 20.22 (tot Haarlem), 20.32 (tot Haarlem), 20.42, 21.02 (tot Haarlem), 21.22 (tot Haarlem), 21.42, 23.42 en 0.53 (tot ga rage Leidsevaart) uur. Lijn 85 (Zwanenburg-Amsterdam) blijft normaal rijden. Lijn 75 (IJmuiden-Beverwijk-Velsen- Noord) rijdt van IJmuiden om: 20.45, 21, 22 en 23.15 uur en van Velsen Noord om 21.05, 21.20, 22.35 en 23.50 uur. De Teylers Stichting te Haarlem heeft een prijsvraag uitgeschreven, waarin ge vraagd wordt een vergelijkende beschou wing te geven over de betekenis van het geweten bij Kant, Hegel en Heidegger. Antwoorden moeten worden ingezonden vóór 1 januari 1961. Vóór 1 januari 1960 kunnen nog inzendingen gedaan worden voor de prijsvraag over de betrekkingen tussen de Nederlanden en de Züricher reformatie in de 16e eeuw. Op donderdag 8 januari geeft het Ballet der Lage Landen onder de artistieke: lei ding van Mascha ter Weeme een voor stelling in de Haarlemse schouwburg. De hoofdschotel van het programma wordt gevormd door „De gouden appel" van Keith Lester op muziek van Césare Pugni. Voorts bestaat het programma uit „Le Nieuws in het kort Op zeer geanimeerde wijze heeft de af deling Haarlemmermeer van de Holland sche Maatschappij van Landbouw maan dag in hotel „De Beurs" in Hoofddorp het honderdjarig bestaan gevierd. Er werd nog eens op voorbije jaren teruggezien en de betekenis van de pioniers werd ge schetst. Ernstige aandacht werd gewijd aan de positie van de landbouw, vandaag en in de toekomst. Maar niet alleen de ernst heerste op dit eeuwfeest. Tijdens een drukbezochte receptie werd van vele zij den lof toegezwaaid aan het bestuur van de jubilerende afdeling. En na een diner voor genodigden en leden was er alleen van feestvreugde sprake, toen een keur van kleinkunst-artiesten optrad en er na nog lange tijd gelegenheid bestond voor een gezellig samenzijn, dat vele oude be- Foyer de La Danse" van Susanna Egri kenden gelegenheid bood elkaar weer eens op muziek van G. Rossini, „Variazione con Maschere" van Dennis Carey op muziek van G. Reali, „Hoepels" en „De Eenzame" van Walter Gore, respectieve lijk op muziek van Poulenc en Busoni. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag werd maandag de heer Maarten Dingtmans, die zijn hele leven in dienst van „het paard" heeft gesteld, gehuldigd. Burgemeester mr- M. M. Kwint overhandigt hem een elektrisch ac heerapparaat. te ontmoeten. De viering van het eeuwfeest werd on dermeer bijgewoond door ir. C. H. J. Ma liepaard, raadsadviseur van het ministe rie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, die een rede hield over: „Wat gaat er met onze landbouw gebeuren?" Voorts gaven van hun belangstelling blijk: de heren P. Blaauboer en ir. W. Merkx, leden van Gedeputeerde Staten, burge meester mr. G. C. van der Willigen en de wethouders Van der Zwaard, Bos en Van den Boogaard, de provinciaal Voedselcom- missaris, de heer A. van der Hoek, alsme de bestuursleden van zusterorganisaties. Tijdens een buitengewone ledenvergade ring heeft de voorzitter van de afdeling, de heer M. Immink, gememoreerd hoe onder zeer ongunstige omstandigheden vlak na de drooglegging op 29 december 1858 de afdeling werd opgericht. Deze op richting moet gezien worden als een be langrijke stap in de ontwikkeling van de Haarlemmermeer. Dit eeuwfeest valt in een periode van weinig welvaart voor de boeren. De Haar lemmermeerpolder steekt echter niet slecht af bij gelijksoortige gebieden. De heer Immink was dankbaar voor de offers, die de pioniers hebben gebracht. De aller grootste onder deze voortrekkers is wel mr. J. P. Amersfoordt, de eerste voorzit ter. De Maatschappij heeft ondermeer door voorlichting veel bijgedragen tot de ontwikkeling van de landbouw. De voorzitter was niet erg enthousiast over de belangstelling, die de leden thans voor de vereniging en voor de publiekrech telijke bedrijfsorganisatie tonen. Vele moeilijkheden staan nog in de toekomst te wachten. Daarom moet getracht worden meer begrip te verkrijgen voor de moei- i 'en qo Voor de Haarlemse kantonrechter stond gistermiddag een 65-jarige handelaar in oud ijzer voor het hekje. De zaak waarvoor hij gedagvaard was had eigenlijk niet veel om het lijf. Met zijn bestelwagen had hij een andere auto, die voor een huis in Haar lem-Noord geparkeerd stond, aangereden. De schade bleef beperkt tot een deukje in de bumper van de aangereden wagen. De achtergrond van deze alledaagse verkeers overtreding was echter merkwaardig ge noeg. Wat was namelijk het geval? In een straat in Haarlem-Noord, dezelfde waar de aanrijding plaatsvond, hadden twee be woners buren van elkaar reeds ge ruime tijd een meningsverschil over het parkeren van een auto van een van hen, die zijn wagen juist voor de woning van zijn buurman pleegt neer te zetten. Toen deze laatste zich ook een auto had aange schaft was hij verhinderd zijn wagen voor zijn huisdeur te parkeren omdat buurmans auto daar meestal stond. Blijkbaar kon het geschil niet tot oplossing worden gebracht. Totdat de handelaar in oud ijzer door een der partijen in de arm werd genomen. Deze moest zijn bestelwagen zo neerzetten dat de buurman onmogelijk zijn auto voor het huis van buurman B kon parkeren. Op een zeker ogenblik zat de auto van ver dachte tussen beide andere wagens dus danig klem dat hij bij het weg rijden de auto van de tegenpartij bescha digde. Dit voorval was voor de laatste aan leiding voor het doen opmaken van een proces-verbaal mede met het doel een uit spraak van de kantonrechter uit te lokken over dit parkeergeschil. Mr. Th. Raedt, de kantonrechter, voelde daar echter weinig voor. „Autobezitters moeten uit zichzelf zo verstandig zijn om hun wagen voor hun eigen woning te par keren. Straks is de gemeente nog genood zaakt om voor deze gevallen een aparte verordening in het leven te roepen," zo verzuchtte hij. De officier van Justitie, mr. H. Lager waard, nam het de handelaar bijzonder kwalijk dat deze als belangeloze derde in deze „onverkwikkelijke burenruzie" partij had gekozen. Hij eiste vijftig gulden boete, subsidiair tien dagen hechtenis. „Als het weer gebeurt zou ik misschien ontzegging van uw rijbevoegdheid kunnen eisen", waarschuwde hij. De kantonrechter veroordeelde de han delaar tot dezelfde geldboete, maar daar van was dertig gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en met de voorwaarde dat verdachte zich niet meer met het burengeschil zou inlaten." Ik be moei me er vast niet meer mee," verzeker de de handelaar, zichtbaar opgelucht dat hij er zo goed van af was gekomen. Advertentie FOTOKOPIEËN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 Dat de wijzigingen in de voorgeschre ven aantallen narcissen per mand de be langstelling van de kwekers hebben, werd maandagmiddag wel duidelijk door de enorme opkomst voor de buitengewone ledenvergadering van „De Narcis". De muziekzaal van Brinkmann iii Haarlem was te klein om alle belangstellenden een plaats te bieden. De voorzitter, de heer Th. R. De Vroo- men, heeft het niet gemakkelijk gehad. De leden waren het beslist niet eens met de mening van het bestuur, dat de narcis sen zo veel groter werden, dat men de of ficiéél door de Stichting Bloembollensur- plusfonds voorgeschreven aantallen zou kunnen verlagen. Men heeft langs elkaar heen zitten praten. Het bestuur sprak voortdurend over de prijszetting, via be rekeningen van het Landbouw Econo misch Instituut en de leden spraken over de handel in narcissen per mand. De leden gaan van het standpunt uit, dat er in de handel altijd rekening wordt gehouden met de officiële aantallen. Levert men grotere narcissen dan kan men ook meer bedingen. Het bestuur wees er op, dat de kostprijzen en dus ook de minimumprij zen zouden stijgen als men de aantal len per mand verlaagde. De standpunten zijn niet tot elkaar geko- Advertentie 0^0 Voor Uw „verre" bloemengroet... FLEUROP In Haarlem zal een nieuwe r.k. paro chie worden gesticht. Door de uitvoering van het uitbreidingsplan Parkwijk wordt de bouw van een nieuwe r.k. kerk in oost namelijk noodzakelijk. Met de voorberei ding van de bouw heeft mgr. J. P. Hui- bers belast kapelaan J. Breedveld, die is benoemd tot bouwpastoor. Kapelaan Breedveld kwam in augustus 1956 naar Haarlem, waar hij kapelaan werd van de parochie St. Jan aan de Amsterdam straat. Voorlopig blijft hij als kapelaan aan deze parochie verbonden. Ook in Bloemendaal komt een nieuwe parochie. De bisschop heeft hier de nieu we parochie van het Allerheiligst Sacra ment gesticht. Tot pastoor is benoemd mgr. B. J. A. Haanen, die sinds 1945 vloot- aalmoezenier is. De nieuwe pastoor is ge heim kamerheer van de paus. De hulp kerk aan de Dennenweg, die tot nu toe be hoorde tot de parochie van de Allerheilig ste Drieëenheid, wordt thans een zelfstan dige parochiekerk. men. De leider van de oppositie, de heer P. A. van Saase, heeft zeer concreet ge steld, dat de geadviseerde aantallen ver keerd zijn en de kwekerij schade berok kenen en dat het bestuur in den vervolge, wanneer het weer zulke ingrijpende wij zigingen aan de èen of andere hógere or ganisatie gaat adviseren, eerst de leden dient te horen. De heer J. J. Bos diende een compro misvoorstel in. Dit hield in, dat men het Landbouw-Economisch Instituut zou moe ten wijzen op het feit, dat er inderdaad wel eens minder bollen dan de officiële aantallen worden geleverd. Hiermee moet bij de kostprijsberekening rekening wor den gehouden. De heer De Vroomen heeft het bestuurs voorstel krachtig verdedigd, maar zonder succes. De vergadering was onwrikbaar, dus zal men het bestuur van de Stichting Bloembollensurplusfonds moeten ver zoeken het advies als niet gedaan te be schouwen. De nieuwe voorzitter, de heer A. Nijs- sen sr. heeft beloofd dat de leden geduren de zijn zittingstijd bij dergelijke wijzigin gen tijdig zullen worden gehoord. Zeer typerend voor deze vergaderingen is, dat men nooit iets besluit. Er is gezegd wat men te zeggen heeft, de voorzitter geeft zijn woord, dat iets uitgevoerd zal worden en men gaat weg. Gestemd wordt er niet. Zo gebeurde het ook hier. Op een gegeven ogenblik had niemand meer iets te zeggen, men had voldoende toezeggin gen en dus was de kous af. Het is een ty pisch staaltje van vertrouwen in de bestu ren. De heer H. v. d. Holst, onderafdelings chef bij de technische dienst van de N.Z.H.V.M. in Haarlem, heeft vanmorgen het feit herdacht, dat hij veertig jaar ge leden bij de vervoermaatschappij in dienst trad. Namens de directie sprak de heer H. J. Kapteyn hartelijke en waarderende woor den en overhandigde de jubilaris het ge bruikelijke geschenk onder couvert. De di recteur, de heer J. J. Jurrissen, voerde eerst namens de Kamer van Koophandel het woord en bood de heer v. d. Holst het bijzondere getuigschrift van de Maat schappij van Nijverheid en Handel en de daarbij behorende gouden draagmedaille aan. Daarna deelde de heer Jurrissen na mens de burgemeester van Haarlem mee dat de jubilaris is onderscheiden met de zilveren eremedaille, verbonden aan de or de van Oranje-Nassau en speldde hem de versierselen op. Vanmiddag heeft de heer v. d.. Holst in zijn woning gerecipieerd, waarbij de heer Ockeloen namens het jubileumfonds van de N.Z.H.V.M. het woord voerde en een cadeau aanbood. Maandagmiddag stak een zevenjarige jongen op de Leidsestraat in Hillegom over zonder voldoende op het verkeer te letten. Hij werd aangereden door een personen auto, bestuurd door een Hillegommer. Met vermoedelijk inwendige kneuzingen is de jongen naar de Mariastichting in Haarlem overgebracht. lijke positie van de landbouw. Zolang nog niet alle gronden in de polder zijn opge ëist voor woningbouw, vliegveld en wegen, zolang blijven wij met onze beste krach ten produceren, aldus besloot de voorzit ter. De heer W. van Zijverden, secretaris van de afdeling, sprak een herdenkings rede, waarin hij memoreerde dat de Haar lemmermeer niet is drooggelegd om nieuw land te winnen. Hij schilderde de slechte omstandigheden, waaronder de pioniers leefden. Met eerbied en bewon dering wordt aan hun werk teruggedacht. Mr. Amersfoordt werd geroemd als een voortrekker, die met zijn modelboerderij zijn tijd ver vooruit was, doch niet altijd erkenning ondervond. In zijn interessant overzicht sprak de secretaris voorts over de komst van de eerste veearts, wedstrij den en cursussen in het verleden en over sociaal-economische maatregelen. Ir. C. H. J. Maliepaard, raadsadviseur van het ministerie van landbouw, schetste de toekomstige betekenis van de land bouw. Door de enorme toeneming van de wereldbevolking zal de landbouwproduk- tie in 42 jaar minstens moeten verdub belen. De landbouw heeft de laatste jaren in een malaise verkeerd, die thans nog niet achter de rug is. Wil de landbouw een gezonde bedrijfstak zijn, dan zal de con sument een prijs moeten betalen, die minstens de kosten van het produkt dekt. De producent zal reserves moeten kun nen vormen. Stijgende moeilijkheden Naar het oordeel van ir. Maliepaard moet men met stijgende moeilijkheden op het gebied van de voedselvoorziening re kening houden. Thans liggen nog enorme gebieden braak, maar door structuurver beteringen enz. zouden deze voor de land bouw geschikt kunnen worden gemaakt, waardoor de produktie in snel tempo zou stijgen. Daarbij komt dat in de toekomst vele landen in blokvorming zullen samen werken. De Europese landen zullen daar om in de toekomst moeten samenwerken om zich te kunnen handhaven. Ir. Maliepaard vond het zeer gewenst dat de onkunde over de landbouw uit de wereld wordt gebracht. Een betere voor lichting aan het publiek is noodzakelijk. „Men moet het besef krijgen dat de land bouw voor de economische stabiliteit van ons land van het grootste belang is," aldus ir. Maliepaard. Gelukwensen Tijdens de receptie bood een groot aan tal sprekers gelukwensen aan. In vele ge vallen gingen deze vergezeld van bloemen of andere geschenken. Toespraken hielden de oud-voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, de heer J. C. Dijksen, de heer P. Blaauboer, lid van Gedeputeerde Staten, burgemeester mr. G. C. van der Willigen „voor de toe komst resten vele vragen, er zal wel eens strijd worden geleverd over behoud van landbouwgrond" -- de Provinciaal Voed- selcommissaris, de heer A. van der Hoek, de voorzitter-van- de gewestelijke-raad van- het Landbouwschap, de heer W. van Za- delhoff, de directeur van de christelijke Landbouwschool, ir. L. Troost, de presi dente van de Bond van Plattelandsvrou wen, mevrouw Mastenbroek en de voor zitter van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting, de heer P. K. Kistemaker. Aan het diner boden nog hun felicitaties aan: de voorzitter van de C.B.T.B., de heer A. Verkuyl, de heer Th. van Geest namens L. T. B. en polderbestuur, de heer M. Vink namens de N. C. L. B. de ere voorzitter, de heer Ch. M. Reinders Fol- mer, de voorzitter van de afdeling Hout- rak-Polanen, de heer A. B. Biesheuvel, en de voorzitter van de jongeren H. M. v.L., de heer J. Parletvliet. Van de Com missaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen, was een felicitatietele gram ontvangen. Tijdens de feestavond traden op Hetty Blok, Jules de Corte, Alexander Pola, Ton- ny van Dommelen. D. Parker en Theo van Ingenhoven, die een plezierige stemming teweeg brachten. Op de spoedvergadering, die de afde ling Bennebroek van de Katholieke Volks partij maandagavond in het r.k. vereni gingsgebouw heeft gehouden, hebben ver scheidene leden bezwaar gemaakt tegen het ophalen van huisvuil door de reini gingsdienst van Heemstede. Zij betreurden het, dat in de laatste raadsvergadering geen enkel lid van de K.V.P. hiertegen heeft geprotesteerd. El ke gemeente moet op haar eigen terrein blijven en niet de ingezetenen van een andere gemeente beconcurreren, meende men. Zowel de voorzitter als de heer J. F. van Lierop, wethouder, merkte op, dat het gunnen van dit werk aan Heemstede volkomen normaal is en bovendien een zaak, die tot het werk van B. en W. be hoort. Een der aanwezigen meende dat met het toenemen van de bemoeiingen van Heem stede met Bennebroek de kans groter wordt, dat Bennebroek van de kaart ver dwijnt. De voorzitter bestreed deze opvat ting evenwel met diverse argumenten. Zelfs na het sluiten van de vergadering bleven voor- en tegenstanders van het op halen van huisvuil door Heemstede dis cussiëren. Verscheidene aanwezigen twij felden er aan, dat. Heemstede dit werk twee keer per week binnen de vastgestel de tijd zal kunnen uitvoeren. De vergadering was belegd met het oog op de Kamerverkiezingen in maart 1959. De voorzitter, de heer H. C. Breek, deel de mee, dat op zondag 18 januari in de r.k. jongensschool de stemming voor de groslijst wordt gehouden. Spreker vroeg aandacht voor de ledenactie in maart van het volgend jaar. Men besloot bij de in ning van de contributie om een extra bij drage te verzoeken voor het verkiezings fonds om straks een behoorlijke propagan da te kunnen voeren. De vergadering nam de voorgestelde kandidatenlijst, die dertig namen bevat, waaronder achttien van Ka merleden, bij acclamatie aan. Voor de propaganda gaven zich zeven leden op. Stakingsrecht. De federatie van de Partij van de Arbeid belegt op maandag 22 januari een openbare bijeenkomst in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisweg in Haarlem, Prof. dr. I. Samkalden, oud minister van Justitie, zal op deze avond, die om acht uur begint, een inleiding hou den over het stakingsrecht. Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, zal morgen, woensdag, geen spreek uur houden. Spoedvergadering V.V.D. De afdeling Heemstede van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie houdt vanavond in Cafetaria-restaurant, Binnenweg, Heem stede een spoedvergadering voor de leden, waarbij als enige punt op de agenda staat de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer. Raad voor de Jeugd. De eerste bijeen komst van de Haarlemse Raad voor de Jeugd in het nieuwe jaar zal op 6 januari worden gehouden in de aula van het Lou- rens Costerlyceum. Het onderwerp is: „Hoe staat het met ons jeugdwerk bij de aan vang van het nieuwe jaar?" Muzikale medewerking wordt verleend door me vrouw Caroline Schellekens en Rietje van den Boogaard. Kleine buit. Door verwijdering van een ruitje aan de achterzijde heeft men in de nacht van zondag op maandag in een woning aan de Zaanenlaan in Haar lem-Noord ingebroken. De buit was niet groot: acht postzegels van twaalf en vijf briefkaarten van acht cent. Advertentie bij Uw modehuis Het toneelgezelschap Johan Kaart heeft maandagavond in het Minerva-Theater te Heemstede een première gegeven. Ver toond werd „Nachtdienst" van Max Neal en Max Ferner, waarmee men op 1 janu ari het speelseizoen in de Kleine Komedie te Amsterdam gaat openen. Blijkbaar ver wacht men er dus veel succes van en dat zal ook wel niet uitblijven, als men be denkt dat in deze klucht alle elementen dubbel en dwars zijn verwerkt, die al dui zend keer de gemakkelijke pretzoekers uitbundig amusement hebben verschaft. De beide schrijvers hebben zich zelfs niet de moeite getroost bij de avonturen van de traditionele pantoffelheld, die door een o zo fatsoenlijk misverstand in groteske moeilijkheden geraakt, ook maar enigs zins rekening te houden met de eisen der logica. Dat lijkt ook nauwelijks nodig, als het toppunt van vermaak bereikt moet worden met mannen in ondergoed. Voor de goede orde deel ik mede, dat het spel oorspronkelijk in de handel is gebracht on der de titel „Der müde Theodore". Doordat de persoonsverwisselingen el kaar in een razend tempo opvolgen, kre gen de deelnemers aan de handeling nau welijks gelegenheid behoorlijke typerin gen op te bouwen. Zij moesten hun toe vlucht nemen tot het geijkte middel van eigenaardige uitdrukkingen, waarbij het menigmaal opviel dat de platvloerse situa ties blijkbaar spoedig tot een platte uit spraak inspireren. Met Tilly Perin-Bouw- meester vonden vooral Johan Kaart, Jo han Boskamp en Ton van Otterloo waar dering in ogen en oren van een toeschie telijk publiek. Voor de nieuwsgierigen: de komiekerigheid wordt veroorzaakt door dat een rentenier gedwongen is als nacht kelner te gaan werken teneinde per onge luk aangehaalde verplichtingen stiekem na te komen. Verder zijn er een paar be lachelijke verliefden, die Eusebius en Wolfgang Amadeus heten en die er veel toe bijdragen, dat wie om de bruiloftschet- sen van bonte avonden mee kan lachen ook hier wel mee zal lachen. David Koning BEVALLEN van een zoon 23 dec.: M. A. Nolte-van der Meij; 24 dec.: E. C. Rose. boom-Koning; G. M. Gleijsteen-den Boer; J J. Beulink-van der Toorren; 25 dec-: G. Pel-Bontenbal; K. C. M. Onkenhout-Buis; 26 dec.: C. Veldkamp-ter Laan; J. H. Harmsma-Bouwman; 27 dec.: W. H. Kos ter-van der Reep; A. J. van Leeuwen- Duwel; C. F. Habich-Stet; Th. C- F. van de Molen-Nietvelt; 28 dec.:E. M. Vermeer- Toyer; 29 dec.: A. Th. Kesseler-van der Klauw;M. van Leersum-Bolten; M. J. Oudt-van de Laarschot. BEVALLEN van een dochter: 24 dec.: E. Visser-Leijen; T. Welter-Smeding; E. J- Roozen-Schrama; A. Fels-Rattu; P. A. Spook-Karremans; 25 dec.: C. W. M. Krab- bendam-Keijzer; G. F. van Roode-van de Straat; D. J. Lutterman-Hoenderdos; E. M. J. de Goede-van Zeeland: A- H. Bulters- Paap; Th. H. van Ede-Kuipers;J. Derr- Uittendaal; A. E. van Dalen-Bolt; 27 dec.: A. G. Koeleveld-Nijssen; C. G. Keeman- Raves; 28 dec.: Th. E. Tuijn-Buijs; A. C. Schrijen-Zwager; Th. G. M. Kol-van Noort; A. Havenaar-Uiterwijk; 29 dec.: J. Ch. Herwig-Voorbraak; J. Stuurop-Brouwer; P Nijhof-Loerakker. OVERLEDEN: 24 dec.: S. Kaasenbrood, 83 j., Korte Weg; A. M. Duineveld-Nelis, 50 j., Spaansevaartstraat; M. E- A. van der Landen, 2 j„ Brouwersstraat; A. G. Smits, 52 j., Craijenesterlaan; T. E. Wiessner- ICuiper, 77 j., Rozenhagenstraat; 25 dec.: C. L. Rijpperda Wierdsma-Grelle, 84 j., Hazepaterslaan; P. Rodenburg, 64 j., Zuid polderstraat; J. E. Lamers, 55 j-, Mentawi- straat; G. J. Schütte, 74 j., Gasthuisvest, Th. J. Nuyten, 66 j., Mrt. van Heemskerk straat; L. E. A. van Dekken, 64 j., Rijks straatweg; W. Ruhe, 2 dagen. Weth. Roden- burgstr.; 26 dec-: T. Meijer, 76 j., Ged Oude Gracht; F. F. Smit, 60j., Spaarnoogstr.; S. A. Verheul, 66 j., Gasthuisvest; H. A. C- Borst- Mathot, 54 j., Zijlweg; S. P. van Schooten, 69 j., Kamperlaan; A. H. M. Grin-Ponger, 81 j„ Kamperlaan; C. M. Verzijlberg- Zwitser, 84 j., Warmoesstraat;A. E. Voogt- Slagter, 96 j., Hazepaterslaan; H- M. Bur ger, 81 j., Zuiderstr.; G. v. Deursen-Bou- man, 74 j., Westergracht; 27 dec.: S. Aarde werk, 55 j., Groot Heiligland; N. R. Roo- zen, 79 j., Kamperlaan; C. Joores, 65 j., Weltevredenplein; M. J. Duijn-Henneke, 83 j., Kamperlaan; D. A. Speelmans, 25 dagen, Gasthuisvest; M. E. Das, 68 j., van der Meerstraat; 28 dec.: H. A. Rooijers- Reemer, 88 j., Jansstraat. GEHUWD: 27 dec.: T. Ter Pelle en F. ter Pelle; 29 dec.: P. K. H. Visser en W. A. M. van Vught; H- R. Baartmans en J. C. L. C. Cramer. ONDERTROUWD: 27 dec.: B. Sieraad en M. Th. Molenaar; 29 dec.: P. Hoogerbeets en H. C. Boom.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5