Daar zijn ze weer... Toernooi om de Europese titel in 1959 wellicht weer in Nederland en bondig Amerika heroverde Davis Cup Beslissing valt pas in januari DE BEURS van gisteren Beslissende voorsprong na zege van Olmedo op Cooper: 6-3, 4-6, 6-4, 8-6 Amsterdamse Beurs 0 ENS DAG 31 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 De bepalingen voor de bekerwedstrijden Roermond noemt straat naar voetballer Het Europees kampioen schap bandstoten Engeland op 173 voor 4 in eerste innings Scheepvaart Tennis Een vertrouwd beeld op 1 januari om streeks twee uur aan de Spanjaards laan in Haarlem. Wim Roozen, Leo Halle en Kick Smit komen op het veld voor de traditionele nieuwjaarswed strijd tegen IIFC. Ook morgen zijn ze weer van de partij, ondanks het feit dat ze al weer een jaartje ouder zijn en misschien wat strammer. Het drie tal is samen 142 jaar oud. De opstelling van het elftal van de oud-internationals voor nieuwjaarsdag is definitief als volgt: Halle, «:hijvenaax-, Van Stof f elen, Paauwe, Van Schijndeï, Stijger, Van Dijk, Biesbrouok. Roozen, Groeneveld, Smit De opstelling van HFC is: Van der Lee, Dekker, Hein Winter, Molenaar, Molijn, Wijkhuizen, Hans Winter, Bouwman, Jansen, De Nijs, Engelenberg Voor de wedstrijden voor het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker geldt de bepaling, dat bij een gelijke stand na het verstrijken van de reglementaire speeltijd (90 minuten) de strijd met maximaal vier keer 7l/a minuut wordt verlengd, c.q. tot sen der teams een doelpunt heeft gescoord. Voor de eerste verlenging wordt weer voor doelkeuze geler t. Is ook na de verlenging de stand nog gelijk, dan zullen beide par tijen vijf strafschoppen (verschillende spe lers) moeten nemen, eventueel herhaald lot een beslissing wordt bereikt. Voor wedstrijden tussen amateur- en semi-profteams werd de aanvullende be paling gemaakt, dat ten aanzien van ver vanging van geblesseerde spelers de in- vallersbepalingen der amateurs van kracht zijn. dat wil zeggen dat na overeenstem ming tussen de aanvoerders (voor de wed strijd) gedurende de gehele ontmoeting maximaal twee veldspelers na de rust ten hoogste één veldspeler mogen wor den vervangen. Voor wedstrijden tussen semi-profteams gelden uiteraard de be palingen van het betaalde voetbal, te we ten dat slechts gedurende de eerste 4^ mi nuten een veldspeler wegens een blessure kan worden vervangen. Voor geblesseerde doel verdedigers mogen te allen tijden re serves invallen. Morgen zijn ze er weer, al die groten uit hei verleden van de Nederlandse voetbalsport. Kick Smit, Wim Pwozen, Henk Schijvenaar, Bas Paauwe, Ko Stij ger en al die anderen die jaarlijks hoofd rollen spelen in de traditionele nieuw jaarswedstrijd tussen de Oud-Internatio nalen en IIFC aan de Spanjaardslaan in Haarlem. Hel wordt morgen de negen entwintigste keer en ook al moet dan een drietal krachten verstek laten gaan (Rij vers, Schaap, De Vroet) de match op zich zal er niet minder om zijn. Vroeger waren er vrijwel geen wedstrij den op nieuwjaarsdag, maar tegenwoordig is dat anders. En toch geloven wij niet dat de aandacht van de in voetbal belang stellende massa zal worden gesplitst omdat er nu toevallig een bekerprogramma is vastgesteld, waarin ook clubs uit de be taalde sector van de KNVB deelnemen. Want HFC-Oud Internationals is niet zo maar een wedstrijd. Dat weet vooral het publiek uit Haarlem en omgeving. Want ook al blijft de krachtmeting natuurlijk de hoofdzaak, de sfeer rondom het veld op de eerste dag van het jaar de typische sfeer met welgemeende aanmoedigingen voor de „veteranen", de rumoerige jeugd met allerhande vuurwerk en het goedlach se publiek hoort er even goed bij. Een aanbeveling voor de match behoe ven wij eigenlijk niet te geven. Men weet zo langzamerhand zelf wel hoe het op nieuwjaarsdag-op h e t 'HFC- tér re f ft" - toëSaat: Alleen 'dit. Voor et pubhek/mag dan de uitslag van de wedstrijd van vrijwel geen belang zijn ook al ziet men uiteraard de oud oranjeshirt-dragers graag van de jeugd winnen de Oud Internationalen, stellen er een bijzonder grote eer in een overwin ning te behalen. En juist het feit dat drie gerenommeerde krachten niet van de partij zullen zijn, zal vermoedelijk een extra sti mulans zijn om HFC een nederlaag te be zorgen. Vooral nu HFC het verspeelde in alle competitiewedstrijden in 1958 slechts zes punten zo hoog staat geno teerd in de tweede klasse en produktiever is dan ooit. Voor extra sfeer zorgt dit jaar het Haar lems Harmonieorkest. Vooraf is er voorts een wedstrijd tussen oud eerste elftal spelers van HFC en RCH, die om half een begint. Ook al een aardige wedstrijd ver moedelijk. omdat tal van vroeger zo capa bele spelers van de partij zullen zijn. HFC komt uit met: Heyting; Hackenitz en Bij- leveld; Flack, Königel en Kammeijer; Ten Have, Van Beekum, Jochemus, Groot en Hagenaar. De opstelling van RCH is: Kos; Jac Groeneveld en Prevost sr.; B. Vrene- goor, Koppen en Van Thiel; Jan Koster, Hoogendoorn, Wille. De Vos en Couwen- hoven. Vermelden wij tot slot de stand in de nieuwjaarswedstrijden HFC 28 14 4 10 110—102 Oud Int. 28 10 4 14 103—110 Rest van de sport In de bekercompetitie van de KNVB spelen morgen voor de eerste ronde ook de clubs uit de betaalde sector mee. Haarlem, RCH en EDO hebben uitwedstrijden tegen respectievelijk Blauw Zwart, Wilhelmus en VEP. Verder speelt TYBB uit tegen ZFC en Velsen thuis tegen Hilversum. Voor de vierde klasse A is voorts nog een inhaalwedstrijd vastgesteld tussen THB en Lisse. Het toernooi om de Europese bonkbalti- :el zal in 1959 mogelijk weer in Nederland «orden gespeeld. Het bestuur van de KNHB staat namelijk in principe niet af wijzend tegenoevei een eventueel verzoek van de Europese Baseball Federatie om de organisatie opnieuw op zich te nemen. De organisatie was voor 1959 aanvanke lijk opgedragen aan België, maar de Bel ten hebben door financiële moeilijkheden nog geen enkele definitieve toezegging kunnen doen. Spanje „eerste reserve" heeft reed bekendgemaakt de wedstrijden in 1959 beslist niei te kunnen organiseren, Evenals West-Duitsland. Italië tenslotte wil de titelstrijd pas in 1960 hebben het laar der Olympische Spelen. Een beslissing zal worden genomen op het jaarlijkse congres van de Europese Baseball Federatie, dat op 10 en 11 janu ari in Madrid wordt gehouden en waarop Nederland wordt vertegenwoordigd dooi de heren W. H. E. Posthuma en W. Ooster hof. Het toernooi om de Europese titel zal overigens voor Nederland vele moeilijkhe den opleveren. Dooi het behalen van de ti tel in 1958 kreeg Nederland het recht om deel te nemen aan de zgn. „Global World Series" in Detroit, het toernooi om het officieuze wereldkampioenschap voor amateurs. Dit toernooi zou aanvankelijk ^Honkbal in september 1958 worden gehouden, maar is door de organisatoren voorlopig ver schoven naar juli-1959. Vinden in 1959 ook de Europese kampioenschappen in de zo mermaanden plaats, dan komt het compe titieprogramma in gedrang. Voorts zal een zeer gezonde financiële basis voor het toernooi moeten worden gevonden, want de financiële positie van de KNHB laat niet toe dat grote risico's worden genomen. Op het congres van de FEB zal voorts een Italiaans voorstel worden besproken, dat beoogt de softbal-sport in Europa or ganisatorisch te laten leiden door de honk balbonden. In Nederland bestaat geen be hoefte aan een dergelijke regeling. Voetbal De Roermondse gemeenteraad heeft in zijn vergadering van maandagavond be sloten een straat te noemen naar de Roer mondenaar Pierre Massy, die in jaren 1926-1928 twaalf maal zonder onderbre king als spil in het Nederlands elftal werd opgesteld. Deze eenvoudige spoorlegger bleef ondanks de talrijke en verleidelijke aanbiedingen in de tijd dat het hem voor de wind ging en zijn spel zeer geprezen werd, trouw aan zijn club Roermond. Hij is 3 augustus j.l. op 58-jarige leeftijd in Roermond overleden. De definitieve deelnemerslijst voor het Europees kampioenschap bandstoten, dat van 8 tot en met 11 januari in de stedelijke Turnhal in Oberhausen (Duitsland) wordt gespeeld, ziet er als volgt uit: Teegelaar (Nederland), Vingerhoedt (België), Waff- lard (België), Domingo (Spanje), Scherz (Oostenrijk), Herve (Frankrijk), Lütge- hetmann (Duitsland) en Witte (Duitsland). De tweede testmatch Aan het einde van de eerste dag van de tweede testmatch tegen Australië had En geland 173 runs gescoord voor het verlies van vier wickets. De eerste drie wickets waren voor zeven runs verloren gegaan, maar daarna konden de Engelsen zich her stellen. Peter May scoorde 89 n.o. Alan Davidson nam de eerste drie wickets voor vier runs. De Engelsen hadden een rampspoedig begin doordat hun batsmen niet opgewas sen bleken tegen de linkse swingbowler Alan Davidson, die Richardson, Watson en Graveney naar de kant verwees ten koste van vier runs. Mede dank zij een score van 89 n.o. van Peter May ontsnapte En geland aan een totale catastrofe. Hij en Bailey weerden zich kranig en voegden in 2/2 uur 85 runs aan de score toe. Toen ging Bailey uit voor 48 runs. Daarna zette May met Cowdrey (28 n.o.) een stand op die tot het einde van de dag ongebroken bleef.. May had toen 4 uur 50 min. aan bat ge staan. VOETBAL. De KBVB heeft de Oosten rijkse kampioensclub Wiener SK uitgeno digd om in de maand januari een oefen wedstrijd te spelen tegen het voorlopig Belgisch elftal. De Oostenrijkers hebben deze uitnodiging geaccepteerd. VOETBAL. De wedstrijd tussen het Surinaamse elftal en de Zweedse ploeg Malmö is met 51 door de bezoekers ge wonnen. Bij rust leidde Malmö met 30. SPORTMAN. Op initiatief van het Pool- xe persagéhtschap» PAP~hebbèh'de twaalf '^elahgHjkSlië 'persbureaus 'va-h: ÏRYröpa in ëen onderlinge enquête de Europese sport man van 1958 aangewezen. De Europese kampioen op de 5000 en 10.000 meter, de Poolse loper Zdislav Kryskowiak, kreeg de meeste stemmen. Hij kreeg 87 punten. IJSHOCKEY. In het toernooi om de Spengler-cup. dat in Davos wordt gespeeld, zegevierde de Italiaanse ijshockeyclub Dia- voli Milaan met 76 over de Franse ploeg Parijs. De tussenstanden waren 11, 13 en 52. Familietragedie. Een 42-jarige boek houder heeft in zijn woning te Hilversum met een hamer zijn twee kinderen ernstig letsel aan het hoofd toegebracht, ten ge volge waarvan het jongste kind, een zoon tje van zeven jaar uit het tweede huwelijk van de man, is overleden. De andere jon gen, 20 jaar, een zoon uit het eerste hu welijk, werd zwaar gewond. De vrouw van de man was niet thuis. De man deed zelf aangifte bij de politie. Nieuwe burgemeesters. Tot burge meester van Franekeradeel is benoemd mr. R. F. H. Hempenius te Rijswijk (Z.H.), hoofdcommies ter Provinciale Griffie van Zuid-Holland. De heer Hempenius, die op 25 februari 1918 te Batavia is geboren, is aangesloten bij de C.H.U. Tot burgemeester van IJzendijke (Zee land) is benoemd de heer J. J. M. Ficq, thans adjunct-commies ter gemeentesecre tarie van Goirle. De heer Ficq is op 1 mei 1923 geboren te Grave. Hij is gehuwd en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Doetinchem is benoemd mr. J. M. J. Cornelissen. Mr. Cor- nelissen is op 7 mei 1909 te Nijmegen ge boren en sinds 15 februari 1950 burgemees ter van Oldenzaal. Hij is lid van de KVP. Vrijgesproken. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft de uitvoerder A. G. uit Breda vrijgesproken van schuld aan de instorting van een in aanbouw zijnde toren bij het stikstofbindingsbedrijf der staats mijnen te Stein op 30 december 1955, bij welke instorting negen personen om het leven zijn gekomen. Bietencampagne. De campagne aan de Fries-Groningse coöperatieve beet wortelsuikerfabriek te Groningen is maandag afgesloten. In 91 dagen werden ongeveer 456 miljoen kilogram bieten ver werkt, waaruit bijna 60.000 ton suiker werd geproduceerd. De gemiddelde dag verwerking bedroeg ruim 5 miljoen kilo gram. Dit is de hoogste gemiddelde dag verwerking en tevens de grootste cam pagne van de Fries-Groningse coöpera tieve beetwortelsuikerfabriek gedurende haar 45-jarig bestaan. Partij voor Overheidspersoneel. De algemene ledenvergadering van de Partij voor Overheidspersoneel en gepensioneer den heeft aan drie hoofdbestuursleden de bevoegdheid verleend om samenwerking met een of meer andere groeperingen tot stand te brengen in die zin dat aan de ko mende verkiezingen voor de Tweede Ka mer direct of indirect kan worden mee gedaan. Een dergelijke andere groepering zal mede in de bres moeten staan voor verbetering van de salariëring van het overheidspersoneel, opheffing van de dis criminatie op de uitkering A.O.W. en ver betering van de positie der gepensioneer den. Mocht geen samenwerking mogelijk blijken, dan zal worden beslist ff de partij zelfstandig aan de verkiezingen zal deel nemen. Voorzitter Persraad. De heer M. A. Reinalda heeft in een vergadering van de Persraad afscheid genomen als voorzitter van dit college. Met het oog op zijn leef tijd heeft hii de regering verzocht hem per 1 januari niet opnieuw als zodanig te be noemen. Namens de leden heeft de onder voorzitter.-de heer J. Meyer, de heer Rei nalda. qep geschqnk overhandigd. ic.fi J. ,T. Visser overleden. In de ouderdom van 69 jaar is te Paterswolde overleden de heer J. J. Visser, oud-voorzitter van de Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Nederland, bestuurslid van de Frico te Leeuwarden en van de Boter- en Kaas- centrale in Friesland. Ook had hij zitting in het bestuur van de Nederlandse Raif- feisen Bank te Utrecht en in de F.N.Z. te 's-Gravenhage. Aagtedijk, 30, 40 m. zzw Ouessant n. Duinkerken. Aalsdijk. 30 te Djibouti v. Colombo. Abbekerk, 30 v.Amsterdam n. Oost-Azië. Abida, 30, 550 m. w Paaseiland n. Curacao. Acila, 31 te Cardon' verwacht. Adonis, 30 v. Kingston n. Philadelphia. Algenib, 31 te Hamburg. Alhena, 30, 310 m. zo St. Vincent n. Las Palmas. Alkes, 30 370 m. n.w. Minicoy n. Aden. Almdijk, 30 v. Antwerpen n. Port Everglades. Almkerk, pass. 31 Ouessant n. Rotterdam. Alnati, 30 te Montevideo verwacht. Alpherat. 30 65 m. z.w. Natal n. Rio de Janeiro. Ampenan, 30 te Alexandrië. Amstetkroon, 30. 200 m. n Flores n. Jacksonville. Amstelland, 30 v. Montevideo n. Las Palmas. Amstelpark, 30, 125 m. w Sabang n. W.-Australië Amstelsluis, 30. 120 m, w. Sabang n. Sydney. Amstelstad, 31 te Basrah. Amstelvaart, 30 80 m. z. Balikpapan n. Surabaja. Amstelveen, 30 te Aden. Angolakust, 30 v. Lagos n. Freetown. Het derde enkelspel van de wedstryd AustraliëVer. Staten in de Challenge Round van de Davis Cup-competitie is door de Verenigde Staten gewonnen. Alex Ol medo versloeg Ashley Cooper in 4 sets: 6-3, 4-6, 6-4, 8-6. De Ver. Staten hebben hiermede een beslissende 3-1 voorsprong genomen. Het laatste enkelspel kan het eindresultaat niet meer beïnvloeden. De Australiër Mal Anderson heeft in het laatste enkelspel de Amerikaan Barry Makay met 7-5, 13-11, 11-9 verslagen. De uiteindelijke stand in het Davis Cup toer nooi is daarmee op 3-2 voor de Amerika nen gekomen. De Australiërs, die de beker in de laat ste acht jaar zeven maal hebben gewonnen en sinds 1955 doorlopend in hun bezit had den, begonnen het toernooi als de favo rieten, maar zij kregen een ernstige slag toen zij het dubbelspel gisteren verloren en nog een grotere toen Olmedo vandaag won. Ofschoon de temperatuur boven de 25 graden bleef was de middenbaan in de Milton-arena in Brisbane drassig door on- langs gevallen regens. Olmedo en Cooper moesten spikes gebruiken. De wedstrijd werd gekenmerkt door twee van de rumoerigste uitbarstingen van het publiek, die ooit bij een Australische sport gebeurtenis zijn voorgekomen. De menigte van ongeveer 18.000 personen joelde in de tweede set tegen Cooper en later tijdens een gespannen duel bij de baseline schreeuwde zij in koor. De toeschouwers werden op een gegeven moment zo rumoe rig dat scheidsrechter Cliff Sproule het spel liet staken en om stilte verzocht. Olmedo, een in Peru geboren student uit Zuid-Californië, won de eerste set door twee service breaks te scoren. In de twee de set raakte hij achterop door een serie fouten. In de derde set won Olmedo de eerste vier games, maar Cooper bood goed partij en wist zijn achterstand tot 4-5 te reduceren. Toen in de beslissende game, wist de Australiër drie setpoints te behalen voordat Olmedo de wedstrijd in zijn voor deel besliste door een langzame drop shot die buiten Coopers bereik viel. De match duurde, op twee minuten na, twee uur. Het dubbelspel Is een uiterst spannende strijd geworden een strijd die 4 uur en 5 minuten duurde en waarin de Amerika nen de zege pas na een hopeloos lijkende achterstand bevochten. Hopeloos dat was vooral de situatie in de derde set, een „marathonset". De Amerikanen hadden een 2-0 achterstand. In de 29ste game leek de strijd bij een 40-15 stand in het voordeel der Australiërs beslist. Maar Ham Richardson en Alex Olmedo hielden ver beten vol, wonnen de game en daarna in de 30ste game de set: 16-14. De tegen stand der „superieure" Australiërs was gebroken. De Australische illusies verdwenen ge heel in de vierde set. Richardson en Olme do wijzigden hun tactiek, gingen onmid dellijk na de service naar het net en plaat sten vandaar Neale Fraser, tot op dat mo ment de beste speler van het kwartet, on der druk. De Australiër werd nerveus, ging fouten maken en verloor zelfs voor de eerste keer de service. De strijd was be slist: 6-3 in het voordeel der Amerikanen. In de laatste set tenslotte stelde Olmedo met zijn prachtige service de zege veilig: 7-5. 's Morgens had het geregend, maar de wedstrijdleiding was er op bedacht ge weest en had de baan laten afdekken. Dank zij deze maatregel was het baanop- pervlak veel minder glad dan de vorige dag. De spelers droegen echter spikes en deze lieten al heel gauw diepe sporen na. De atmosfeer was nog vrij vochtig maar het kwik stond minder hoog. De vermoeid heid deed zich bijgevolg veel minder snel bij de spelers voelen dan tijdens de eerste enkelspelen. Olmedo's verpletterende overwinning maakte dat de finale tussen Barry Mackay (VS) en Mal Anderson (Austr.) slechts een demonstratie-wedstrijd wordt. De laatste beursdag van het jaar bracht een vaste tendentie voor de certificaten Unilever. De omzetten in deze papieren waren echter gering en zeker niet in overeenstemming met de behaalde koers winst. De stukken werden voor Duitse re kening uit de markt genomen en schom melden vrijwel de gehele beursduur rond de 413, tegen de vorige slotprijs van 407. Stocks Unilever kwamen weer boven de 1.000 en werden op 1.012 verhandeld, hetgeen t.o.v. de vorige slotprijs een winst van circa 16 per stock betekent. In Phi lips ging weinig om. Er was in deze hoek geen vraag aanwezig voor Newyorkse re kening en dat zegt voor de beurs voldoen de. De aandelen bleven goed prijshoudend evenals de 5 pet. converteerbare obliga ties. AKU deed het wederom bescheiden met een koerswinst van bijna 1 punt. Dit aandeel ligt de laatste tijd goed in de markt. De vooruitzichten van dit concern met de dochtermaatschappijen in het bui tenland worden door de beurs gunstig ge noemd. Koninklijke Olie stelde in het mi lieu van de internationale waarden teleur. Wall Street had de vaste tendentie, die maandag in Amsterdam voor de olie-aan delen aanwezig was, niet overgenomen. Hierdoor bleef de arbitrage met de stuk ken zitten. De posities werden nu in deze hoek glad gestreken en de verkopen kwa men in een vrijwel lege markt. Hiervan was een koersdaling van circa 2,50 ten opzichte van de vorige slotkoers het ge volg. Voor K.L.M. bestond wat vraag. De koers werd een gulden hoger geadviseerd. 1958 is voor de internationale waarden door elkaar een gunstig jaar geweest, voor al voor de Philipspapieren. In de scheepvaartsector was bijna niets te doen. In tegenstelling met de interna tionale waarden bleef deze afdeling in 1958 beneden de verwachtingen. Algemeen is men ter beurze van mening dat de koer sen van deze aandelen op het huidige ni veau te laag zijn, gemeten naar de intrin sieke waarden. Gisteren schommelden de noteringen om de vorige slotprijs. Van de leidende cultures onderging Am sterdam Rubber een gevoelige reactie ten opzichte van de hoge koers van maandag. Het 's ochtends door de directie van de maatschappij aangemerkte „overdreven optimisme" van de aandeelhouders ten op zichte van de intrinsieke waarde van de aandelen, werd gistermiddag gevolgd door een koersdaling van circa 5 punten. Ook Deli en Senembah noteerden een beschei den verlies. In de staatsobligaties kon de nieuwe lening het jaar niet afsluiten met een parikoers. Het aanbod, domineerde op /©dn p?ijs?'van'99~ys- 'onveranderd bij' de vo rige dag. Wegens de jaarwisseling blijft de beurs tot vrijdag gesloten. Prolongatie 3 V\ pet. NEW YORK De voorlaatste beursdag van 1958 bracht op de Newyorkse effectenmarkt opnieuw stijgende koersen voor vele fondsen. De industriële aandelen bereikten een nieuw recordniveau dankzij de sterke positie van Du Pont, Eastman Kodak, de staalwaar- den en enkele olies en metalen. Kort voor sluiting trad er een kleine reactie in door lichte winstnemingen, die als een normaal verschijnsel beschouwd kunnen worden na drie beursdagen van gestadig en sterk- oplopende koersen. Het industriegemiddel de vervolgde zijn opmars naar de 600- grens. Dertig jaar geleden, zo herinnerden de oude rotten zich, sloot het industrie- gemiddelde 1928 af met het toenmalige recordcijfer van 300.... De winsten beliepen dinsdag tot vijf dollar voor diverse fondsen. Een lange lijst van aandelen boekte avans van twee dol lar of meer. Goudmijnen sprongen omhoog tegen slotbeurs op geruchten dat er een stijging van de goudprijs te wachten zou zijn. Mc Intyre Porcupine liep vijf dollar op, Homestake meer dan twee dollar. Het industriegèmiddelde steeg van 577.31 op 581.80, de spoorwegen kwamen van 156.86 op 156.98, de openbare nutsbedrijven van 90.26 op 90.50. Verhandeld werden 1265 fondsen, waarvan er 650 hoger en 396 lager sloten. Omzet 3.900.000 aandelen. (UPI). Slotkoers gisteren 90 947/ir 109VIs 86 95 H 95 96 95 y, 106% 247% 405 190 332% 204 299% 474% 186% 407% 199% 147 706 177,70 174% 83% 102,50 158% 158 138 134 240 128% 135,— 249% 135 182% 210 180 60ls/ig 50% 94% 49% 82 23 3-3%% Nederl. '47 3% Nedl 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dar i '56 III Pr. R'dam '52 I. Pr. R'dam '52 'I Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens.. Nederl. Ford N. Kabidfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij.. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.- U.S. Steel- General Motors.. Shell Union.. .- Tidewater Arinenkerk, 30 v. Port Elisabeth n. East-London. Appingedijk, 30 v. Santos n. Vitaria. Argos 30 v. Izmir n. Catania. Arnedijk, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Astrid Naess, 30 120 m. z. Djeddah n. Rastanura. Attis. 29 v. Philadelphia n. New York. Averdijk, 2/1 te Antwerpen verwacht. Baarn, 30 600 m. wzw Ouessant n. London. Ealong, 30 v. Suez n. Aden. Banda, 31 te La Union verwacht. Banggai, 30 580 m. n. Bikini n. Manilla. Batu. 30. 10 m. z Cabopalmas n. Balbao. Bcninkust, 31 rede Port Harcourt. Bonita, 30 te Charleston. Borneo, 30 te Hamburg n. Amsterdam. Breda, 29 510 m. z.w. PTores Az. n. Rotterdam. Bussum, 30 85 m. n.n.w. Perim n. Suez. Callisto, 30 640 z.w. Fayal n. Engeland. Caltex Arnhem, 30, 22 m. n Bone n. Sidon. Caltex Delft, 30, nw Kuriamuria n. Pernis. Caltex Leiden (t) 30 te Bahrein. Caltex Pernis, 30 v. Singapore n. Bahrein. Caltex Rotterdam, 30 te Sidon. Caltex The Hague, 30 160 m. z. Recife n. Aruba. Camitia, 5/1 te Curagao verwacht. Carrillo, 30 350 m. z.w. Acapules n. S. Francisco. Castor, 30 te Amsterdam. Ceronia, 30, 180 m. z Bangkok n. Singapore. Charis, 29 v. Guanta n. Oriente. Ciriulia, 30 te Brisbane n. Sydney, Melbourne. Clavella. 1/1 te Fedalah verwacht. Cleodora. 2/1 te Singapore verwacht. Coolsingcl, 30 320 m. z.w. Azoren n. Pto. Ordaz. Corilla, 7/1 te Mauritius verwacht. Cradle of Liberty, 30 65 m. w.z.w. Quoin eil. naar Philadelphia. Crania, 29 te Rotterdam. Daphnis. 30 tc Kp. Haitien verwacht. Delfshav.. 30 840 m. o.n.o. Bermuda n. Jacks.ville. Delft, 30 780 m. n.o. Azoren n. La Guaira. Dinteldijk. 30 te Panama verwacht v. Londen. Drente, 30 te Belawan. Duivendijk. 30 300 m. w.z.w. Fayal n. Cristobal. Duivendrecht, 30 125 m. o.n.o. Gibraltar n. R'dam. Eemdijk, 30 400 m. o. Miami n. Houston. Eenhoorn, 30 te Bremen. Elizabeth B, pass. 30 Kp. Tenes n. Ceuta. Esso Nederland 30 v. Suez n. Fao. Etrema, 1/1 te Iskcnderun verwacht. Fravizo, pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam. Friesland, ssm 30 te Rotterdam. Gaasterland, 30 v. Bahia n. Las Palmas. Ganvmedes. 30 te Port Au Prince n. Gonaives. Geertje Buisman, 31 te Rotterdam. Giessenkerk. pass. 30 Kp. Guardafui n. Penang. Graveland, 30 v. Pto Alegre n. Rio Grande. Grootebeer, 30 v. Port Said n. Rotterdam. Haarlem, 30, 250 m. w Ouessant n. San Juan. Kathor KNSM. 30 te Kavalla. Hecuba, 30 te Pto. Somoza verwacht. Heelsum, 31 te Mobile. Heemskerk. 30 v. Rotterdam n. Bremen. Helicon. 29 180 m. n.w. Curagao n. Mobile. Hera, 30 20 Om. w. Landsend n. Liverpool. Hersilia. 30 te Cd. Trujillo n. Europa. Hestia, 30 v. Bremen n. Hamburg. Hclendrecht, 30 160 m. w.z.w. Scillys n. A'dam. Houtman, 30 1010 m. o.z.o. Mauritius n. Mauritius. Hydra. 30 v. Pta Arenas n. San Juan. Isis. 30 v. Curagao n. Aruba. Ivoorkust, 30 120 m. o.z.o. Madeira n. Le Havre. Japara, 29, v. Kuwait naar Djakarta. Jason, 29 880 m. n.n.o. Guadeloupe n. San Juan. Jupiter, 29 te Hamburg n. Amsterdam. Kalinga, 2/1 te Rotterdam verwacht (dokken). Kara, l/l te Thameshaven verwacht. Karimata. 28 v. Singapore n. Tandjong Priok. Kalelysia. 30 960 m. w.n.w. Guam n. Anacortes. Kenia, 30. 300 m. wzw Fayal n. Curagao. Kenhemerland, 31 te Hamburg verw. v. Bremen. Kerkcdijk, 30 100 m. o. Kp. Race n. New York. Kertosono. 30 170 m. o. Charleston n. Newport N. Khasiella. 2/1 te Napels verwacht. Kloosterdiik. 30, v. Havan n. Antwerpen. Koningswaard, 30, 300 m. w Finisterre n. Curagao Kopionella. verm. 31 v. Lagos n. Port Harcourt. Koratia, verm. 30 v. Stanlow n. Curagao. Korenia, verm. 2/1 v. Invergordon n. Thameshav. Korovina, 6/1 te Curagao verwacht. Kosicia. verm. 31 v. Curagao n. Cardon. Kreeft, 30 140 m. n.w. Freetown n. Rotterdam. Kylix. 8/1 te Curagao verwacht. Laarderkerk, 30 dw. Aden n. Ummsaid. Larenberg, 30. 30 m. zw Wight n. Amsterdam. Lekkerkerk, 30 te Suez verwacht. Lelykerk, 30 v. Port Said n. Rotterdam. I.eopoldskerk. 30 te Rotterdam v. Amsterdam. L'cve Vrouwekerk, 30 v. Genua n. Port Said. Limburg. 30 320 m. o. Sokotra n. Port Said. Loenerkerk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Lombok. 30 223 m. n.o. Paramaribo n. Kaapstad Loosdrecht, 30 te Khorramshahr. Loppersum, 30 v. Houston n. New Orleans. Luna, pass. 30 Ouessant n. Malta. Maas, 30 30 m. n.o. Bone n. Algiers. Maaskerk. 31 te Karachi. Maasllovd, 30 v. Karachi n. Ummsaid Maetsuyker. 30. v. Port Swettenham n. Penang. Marnellovd. 30 900 m. n.w. Midway n. L. Angeles. Medon, 30 v. Bremen tl. Amsterdam. Memnon, 30, 100 m. n Mona n. Laguaira. Merwede, 30 te Sapele. Mitra. (t) v. Rotterdam naar Shellhaven. Modiokerto, 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Moordrecht, pass. 30 Kuria Muria eiland n. Suez. .Munttoren ft)"- v. Genua n. Piraeus;. Naess Liom 30. 820 m. -zw Azoren n. Houston. N'aess Tiger. 30 165 nY. win.'w.'Jamaica n. Aruba. Nanusa. 30. 40 m. z Las Palmas n. Freetown. Nias, 31. te Conakry. Nieuw Amsterdam. 30 v. Cristobal n. Samblas. Noordam. 30 750 m. w. Scillys n. New York. Noordwijk, 30 te Las Palmas. Omala, 30 te Stockholm. Ondina, 31. van Sambu te Pladju. Oostkerk, 30 250 m. z. Guardafui n. Suez. Ootmarsum. 31 te Savannah. Oranje, 30 150 m. o. Kp. Guardafui n. Suez. Orion, pass. 30 westp. Sicilië n. Algeciras. Ossendrecht. 30 v. Norfolk n. Antwerpen. Ouwerkerk, 31 te Genua. Ovula, 30 te Singapore. Parkhaven, 30 810 m. z.z.w. L. Palmas n. L. Palm. Pendrecht. 31 te Napels v. Piraeus. Pcrna, 3/1 te Abadan verwacht. Pieter S, 30 te Portlandbill n. Rotterdam. Frins Alexander, pass. 30 Lissabon n. Antwerpen. Prins Casimir, 30 te Rotterdam. Prins der Nederl.. 30 900 m. z.w. Az. n. Barbados. Prins Frederik Willem, 30 v. Rotterdam naar Londen. Prins Willem II. 31 te Huil verwacht. Prins Willem III. pass. 30 Burlings n. Valencia. Poseidon. 30 v. Funchal n. Curagao. Purmerend. 30 840 m. n.o. Fayal n. Willemstad. Pygmalion. 30 700 m. z.w. Flores n. Pt. a Pitre. Radia, 30 800 m. n. Solomon eil. n. Balboa. Raki. 29 te Belawan n. Singapore Ridderkerk. 30, 450 m. zww Rangoon v. Madras. Rijndam. 30 v. Southampton n. Halifax. Roggeveen, 30, 1150 m. w. Kp. Leeuwin n. Mel bourne. Rotti. 30. 140 m. 7. Kreta n. Gibraltar. Saidja, 30 te Singapore. calatiga. 30 v. Iskenderun n. Beyrouth. Snrangan. 30 te Tahsis v. Namaino. Saroena, 30 te Singapore. Sarpedon, 30 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Schelde Lloyd, 30 te Singapore verwacht.. Schelpwijk. 30 480 m. z.z.o. New York n. N. York. Scherpendrecht, (t) 30 te Aruba. Schie. 30 v. Rotterdam n. Palermo. Sehiediik. 30 v. Antwerpen naar New York. Scnegalkust 30 60 m. z. Dakar n. Le Havre. Sloteröiik. 30 te Philadelphia. Stad Alkmaar. 30 310 m. w.z.w. Brest naar Golf van Mexico, stad Arnhem. 30 te Bagnoli. Stad Gouda. 30 v. Narvik n. Antwerpen, stad Haarlem. 30 v. Melilla n. T.Tmuiden. Stad Rotterdam. 30 240 m. n.w. Freetown n. Pepel. stad Utrecht. 31 te Baltimore, stanvac Pendopo. 30, v. Chittagong n. Buaton. Statendam. 30 te Montegobay. Statue of Liberty, 30 180 m. w. Straat Ormoesz naar Philadelphia. Steenwijk, 30 223 m. o. Kp. Henry n. Hpt. Roads Stentor. 29 30 m. z.o. Cuba n. La Guaira. Straat. Cook. 31 te Pt. Elizabeth verwacht. Straat Mali. 26 te Rio de Janeiro. Sunetta. 2/1 te Brisbane verwacht. Tabian, 31 te Laguaira. Tabhita. 31 te Bremen. Tnria. 3/1 te Port Moresby verwacht. Tawali, 30, 40 m. ozo St. Vincent n. Port Said Tegelberg. 2/1 te Santos v. Buenos Aires. Teiresias. 30 te Liverpool verwacht v. Pt, Said. Telamon, 29 in Straat Yucatan n. Mobile. Thelidomus, 7/1 in Panamakanaal n. Curagao. Tibia. 30 190 m. o. Trinidad n. Durban. Tiiluwah. 30, te Surabaya aangekomen. Tilpondok. 29. v. Balikpapan n. Semarang. '''omocvelus. 1/1 te Curacao verwacht. 'fowa. 30 ion m. o.z.o. Vitoria n. Rio de Janeiro. Ttajanus. 30 430 m. z.z.w. Flores n. Bremen. Trompenberg, pass. 30 Malta n. Port Said. Tweelingen. 30 te Rotterdam, v. Heemskerk. 30 100 m. z.z.w. Penang n. K'stad. Van Noort. 30 dw. oostk. Formosa n. Shanghai. Van Spilbergen. 30. v. Matadi n. Lobito. Vasum. 2/1 te Le Havre verwacht. Vivipara. 1/1 te Berre verwacht. Vlist, 30, 450 m. ozo Cape Race n. Bremen. Waal. 31, te Alexandrië verwacht. Weltevreden, 30 v. Hamburg n. Bremen. Westerdam. 30, 180 m. ozo Kp. Race n. Rotterdam Westertoren 30 120 m. n.w. Trinidad n. B. Aires. Witmarsum, 30 500 m. n.w. Finist. n. Le Havre. Woensdrecht, (t) 30 te Pto la Cruz. Wonorato, 30 v. Manila naar San Francisco. Wonosari, 30, te Penang verwacht. T.Tssel, 30 100 m. o.z.o. Malta n. Alexandrië, Zeeland, 30 te Gibraltar. "ennekerk, 30 550 m. n.o. Ascension n. Kaapstad. Zuiderkerk, 31. te Pt. Said verwacht SLEEPVAART Cycloop, 31 430 m. z.w. Flores n. New Orleans. Friesland. 31 v. Honolulu n. Maracaibo. Loire, 29 te Belem. Maas, 29 v. Gibraltar n. Genua. Noordholland, 31 v. Schiedam n. Las Palmas. Oostzee, 29 10 Om. o.z.o. Vitoria n. Houston. Rode Zee. 29 100 m. z.z.w. Monapass n. Europa. Titan, 31 700 m. z.w. Azoren n. Perzische Golf. Tyne, 29 150 m. z.w. Ouessant n. Trinidad. Tasmanzee 25 te Karachi. Zeeland. 31 v. New Orleans n. Gibraltar. Zw. Zee, 31 260 m. n. Christobal n. Eugenie eil

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 15