Volgende maand begint aanleg sportpark in Haarlem-Noord Aantrekkelijk complex met sportvelden vermoedelijk in 1961 gereed ARTISTIEKE CARAMBOLES Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren 9 Kosten 2Vz miljoen Drie prijzen van stichting Kunstenaarsverzet iiüi J. C. Gehrels overleden Compensatie huurver hoging voor gemeente- personeel Speelplaats in Ruigoord gaat 3900,- kosten Verbetering Ringweg bij Spaarndam kost 21 mille Nieuwe speculaties over de positie van Molotov Geruchten over benoeming in Den Haag houden aan Jaarvergadering van Kath. Arbeidersbeweging .UIT STAD EN STREEK Scheepvaart WOENSDAG 14 JANUARI 195 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een voor Haarlem en in het bijzonder voor sportminnend Haarlem uitermate belangwekkend object staat op het punt tot uitvoering te komen. Wij bedoelen de aanleg van het nieuwe sportpark in Haarlem-Noord dat is ontworpen tussen de Verlengde Orionweg (benoorden het Mendelcol- lege), de Delftlaan, Santpoort en de spoorlijn HaarlemAlkmaar. Binnen weinige jaren zullen hier vele duizenden beoefenaren van verschillende takken van sport en hun aanhang de beschikking hebben over een waarlijk schitterend geheel van voetbalterreinen waaronder een dat 12.000 toe schouwers kan bevatten tennisbanen, speelvelden voor volleybal en bas ketbal en tenslotte een reeds jaren door de beoefenaren van de atletiek felbegeerde sintelbaan. Een sportcomplex dus dat niet alleen een zeer wel kome aanvulling zal betekenen van het nijpend tekort aan speelterreinen in de Spaarnestad, maar tevens een sportpark dat door zijn opzet en uit voering de naam van Haarlem als sportstad bij uitnemendheid een pre- dicaat dat de laatste jaren door de werkelijke situatie overigens sterk aan waarde heeft ingeboet weer nieuwe glans zal kunnen geven. Aan de verwezenlijking van het groots opgezette plan zal totaal ongeveer 2Va mil joen gulden ten koste worden gelegd. Het ontwerp dat de lezer hierbij afgedrukt ziet is van de hand van ir. J. J. Fuykschot, adjunct-directeur van de Haarlemse dienst van openbare werken. Het werd in 1956 aan B. en W. voorgelegd en in dat zelfde jaar voteerde de gemeenteraad I 530.000.- voor 't uitvoeren van de grond werken ten behoeve van het sportpark, de bouw van een duikerbrug, de aanleg van een parkeerterrein (tevens vrije speel- gelegenheid voor de jeugd) en van de aangrenzende wegen. Daarna stak de bestedingsbeperking voorlopig een spaak in het wiel. Maar thans is het toch zover dat in de loop van de volgen de maand de aanbesteding van het eerste deel van het sportpark tegemoet kan wor den gezien. De uitvoering van het omvangrijke pro ject zal namelijk in verscheidene fasen ge schieden. Het eerste deel betreft het rechttrekken en verbreden van de Delft vanaf de Orionweg in noordelijke richting. Aan de zuidzijde van 't sportpark zal ver der een sloot worden gegraven ten behoe ve van de afwatering. Vervolgens wordt de grond waarop de sportvelden komen om- gespoten. Dit gebeurt door het zand dat zich onder de klei- en veenlaag bevindt naar boven te werken. Deze methode is ook bij de aanleg van het Van der Aart sportpark in Oud-Schoten toegepast. In tussen zal de bouw van een duikerbrug ter hand worden gencmen die de toegang tot het sportpark zal vormen. In de loop van 1959 hoopt men te kunnen beginnen aan de aanleg van het parkeer terrein en de fietsenstalling. In het voor jaar van 1960 volgen dan de ophoging van en het leggen van een grasmat op de di verse terreinen. Het zal echter toch nog tot september 1961 duren voordat de vier velden en de tennisbanen (zie 1 en 3 op de tekening) voor het eerst in gebruik geno men zullen kunnen worden. Wanneer financiële moeilijkheden uit blijven zal in de loop van 1961 ook begon nen worden met de aanleg van de sintel- baan. Het zal een 400-meterbaan worden met een breedte van 7,60 meter. Op de tri bune zullen 1600 toeschouwers een plaats kunnen vinden. De kleedkamer achter de tribune biedt plaats aan 150 sportlieden. Op het midden veld van de sintelbaan afmeting 95 bij 64 meter is tevens gelegenheid voor de beoefening van hockey, voetbal, volleybal en basketbal. Voorts is een ruimte vrij gehouden voor de hoog- en vèrspringers en zwaardere onderdelen van de atletiek- sport. De tennissers zullen over gebrek aan ruimte in het nieuwe sportpark niet te kla gen hebben. Niet minder dan dertien ten nisbanen zullen worden aangelegd die om geven zullen worden door een vrij dichte beplanting. Verder komen er een clubhuis met restauratie, een terras en uiteraard kleedkamers met douches. Het tennispark krijgt een aparte fietsenstalling die te be reiken is via een fietspad aan de oostelijke binnenzijde van het sportcomplex. Zaterdag 7 februari zal de jaarlijkse prijs uitreiking van de Stichting Kunstenaars verzet geschieden in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Het bestuur van de stich ting heeft besloten, mede op grond van het feit dat het de tiende prijsuitreiking zal zijn. voor 1958 drie prijzen toe te kennen, elk van duizend gulden. De prijs voor beel dende kunst is toegekend aan de schilder W. Oepts op advies van een jury bestaande uit J. J. Voskuil, Bob Bruyn, Paul Citroen en Ger Gerrits. De prijs voor letterkunde aan M. Mok op advies van een jury be staande uit: Henriëtte van Eyk, prof. dr. N. A. Donkersloot, dr. A. Romein-Verschoor en mr. Evert Straat. De prijs voor muziek aan prof. Hendrik Andriessen op advies van een jury bestaande uit: Marius Flot- huis, J. Huckhiede, mr. Guillaume Landré m prof. dr. Hélène Nolthenius. Dinsdagmorgen is in Vijfhuizen overle den de heer J. C. Gehrels, waarmede niet alleen een bekend Vijfhuizenaar is heen gegaan, doch ook een persoonlijkheid die in de gehele Haarlemmermeerpolder en daarbuiten algemeen geacht was. De heer Gehrels, die de leeftijd van bijna zes en tachtig jaar bereikte, heeft in zijn leven velerlei activiteiten ontplooid. Enerzijds hadden deze betrekking op zijn beroep: hij voerde namelijk een groot landbouw bedrijf in Vijfhuizen en had steeds veel be langstelling voor de problemen en de ver beteringen van de moderne landbouw. Vele jaren had de heer Gehrels een lei dende functie in verscheidene agrarische organisaties. Ook op ander terrein heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt. Vele jaren is hij lid geweest, van de kerkeraad der gereformeerde kerk te Vijfhuizen. Vanaf de oprichting tot in februari 1954 is hij gedurende een en vijftig jaar pen ningmeester geweest van de „Vereniging tot stichting en instandhouding van een school met de Bijbel" in Vijfhuizen. Ook was hij in 1918 één van de oprichters van 'le plaatselijke afdeling van de Noordhol- 'andse vereniging „Het Witte Kruis", wel- ;e functie hij tot en met 1956 vervulde. Als laatste deel van het plan zal in dien alles tenminste naar wens verloopt het voetbalstadion worden uitgevoerd, dat plaats zal kunnen bieden aan 12.000 toe schouwers. De opzet is, dat het eerste elf tal van EDO de vaste bespeler van het voetbalveld zal worden. Aan de zuidelijke zijde van het veld (zie 4 op de tekening) komt een overdekte hoofdtribune met kleedkamers voor spelers en scheidsrech ters en een clublokaal. Rondom het veld zullen verder zit- en staantribunes worden opgetrokken. Het stadion zal totaal vier ingangen tellen. De hoofdingang rechts van de overdekte tribune zal tien meter breed worden. Dit is gedaan om het moge lijk te maken dat grote groepen sport beoefenaren b.v. bij gymnastiekdemon- straties in formatie het veld opmar cheren. De voorbereidende werkzaamheden die binnen enkele weken zullen beginnen zijn voor het Haarlemse sportleven van zeer groot belang. Ongetwijfeld zullen tallozen die de sport een goed hart toedragen de verdere verwezenlijking van de plannen met betrekking tot dit fraaie sportcomplex met grote belangstelling volgen. Deze tekening geeft een joed beeld van de ligging en aantrekkelijke opzet van het nieuwe sportpark nabij de Orion weg en Delftlaan in Haarlem-Noord. Haarlpmmerliede B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stellen de raad voor te be sluiten het bepaalde in de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken, Be zitsvorming en Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie voor het gemeenteper- soneel, voor zover de bezoldiging ervan door de gemeente wordt geregeld, van overeenkomstige toepassing te verklaren. In deze circulaire wordt voor het burger lijk rijkspersoneel de wijze van betalen van de compensatie huurverhoging met in gang van 1 januari 1959 geregeld. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude verzoeken de gemeente raad om een bedrag van 3900.- beschik baar te stellen voor het aanleggen van een kinderspeelplaats in Ruigoord. Deze speel plaats, die een oppervlakte krijgt van on geveer 210 vierkante meter, zal komen te liggen tussen de woningen Ruigoord 11 en 12. De buurtvereniging „Houtrakpol- der" heeft zich bereid verklaard te zorgen voor enig toezicht op het terrein en de daar op staande werktuigen. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stellen de gemeenteraad voor een bedrag van 21.000 uit te trekken voor de verbetering van de Ringweg in het buurtje van Spaarndam. Aan deze Ring weg zullen in de nabije toekomst waar schijnlijk enkele premiewoningen ge bouwd worden, want er hebben zich twaalf gegadigden gemeld, waardoor het mogelijk zal zijn 'n tweetal blokken van zes wonin gen tot stand te brengen. De plannen voor de bouw van deze woningen zijn nagenoeg uitgewerkt en dit is voor B. en W. aanlei ding geweest de dienst gemeentewerken opdracht te geven om een plan op te ma ken voor de verbetering van het bedoelde gedeelte van de Ringweg. Ieder van de twaalf gegadigden heeft zich overigens be reid verklaard aan de gemeente een bedrag van f 1000 te betalen als bijdrage in de kos ten zodat er een bedrag van rond 9000.- ten laste van de gemeente overblijft. Onder beurtelings ademloze en luidruch tige spanning heeft zich dinsdagavond in Haarlem met even voorname als kunstzin nige beheersing een sportief evenement voltrokken, een krachtmeting die in glo rieuze onbeslistheid eindigde. In de kleu rige gewelven onder restaurant Brink- mann aan de Grote Markt was een formi dabel scoringbord met slechts-één defec te bedieningsknop opgesteld. De partijen stonden daarop aangegeven als „bezoe kers" en „thuisclub". Duidelijker gezegd: vier vertegenwoordigers van de aloude so ciëteit „Trou moet blycken" traden aan tegen vier leden van de nog jonge socië teit „Teisterbant" ter weerszijden van een gloednieuw doch traaglopend biljartlaken. Als gastheer optredend sprak mr. J. M. Landré een woord van welkom, dat al spoedig door informaties naar de techni sche regeling werd overstemd. Daarbij werd tevens de mogelijkheid tot revanche in het statige perceel aan de Grote Hout straat mondeling vastgesteld. Het lage standpunt van de deelnemers aan deze langberaamde ontmoeting, eni ge meters beneden Amsterdams Peil, kon niet verhinderen dat er op hoog niveau werd gespeeld. Men zal voortaan weer van een Haarlems Peil kunnen gewagen. De partijen waren bij toerbeurt even sterk en even zwak. Mede door de ongelijksoor tige indeling naar capaciteiten kon een ge- lijkspel dan ook niet uitblijven. Tot het laai' en het werd heel laat, na mid- derr t heeft de onzekerheid voortge- duui Maar het evenwicht werd met een smetteloze serie caramboles van de schil der Frans Funke hersteld. Tandarts P. Blankevoort had het nakijken. Het beste persoonlijke resultaat werd met een serie van 32 en een gemiddelde van 6.82 bereikt door mr. B. Taconis, die zijn eigen queue al aan het inpakken was, toen zijn tegen stander Landré moest proberen in een na- stoot 103 punten achter zijn naam te schrij ven. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat drie van de vier partijen 42 beurten vergden. Jules Chapon onderscheidde zich door vrijwel alleen punten te verzamelen met ballen in hopeloze posities, maar moest uiteindelijk in mr. A. D. P. V. van Löben Seis zijn meerdere erkennen, het geen hij hoffelijk deed. Zijn kunstbroeder Piet van Heerden boekte met joyeus na tuurtalent een overwinning op mr. dr. A. F. H. Schreurs (150-119). Vermelding ver dient, dat de thuisclub het voordeel ge noot van een speciaal ontworpen, specta culair vest, dat al bij voorbaat de bezoe kers onder de indruk moest brengen met fantastisch begaafde matadors te doen te hebben. Als wij moesten proberen zelfs in sobe re woorden de speciale kwaliteiten van de deelnemers, waarbij vooral de soepele pols voering en vastbedraden blikken opvielen, te beschrijven, dan zouden wij daarvoor een kolom nodig hebben, die voor slech ter nieuws gereserveerd dient te blijven. Wie echter prijs stelt op commentaar van een bij uitstek deskundige, kan zaterdag avond in de rubriek „Artistieke staal kaart" een ooggetuigeverslag door Rut- ger Schoute beluisteren. Westelijke persbureaus vernemen in di plomatieke kringen in Moskou, dat de Nederlandse regering agrément verleend heeft voor de benoeming van de heer Mo lotov tot ambassadeur van de Sovjet-Unie in Nederland. Van de zijde van het ministe rie van Buitenlandse Zaken te Den Haag werd gisteravond nogmaals verklaard dat men nog niets weet over een eventuele benoeming van de heer Molotov. Officieel is Nederland nog niets bekend ever een definitief vertrek van de huidige ambas sadeur, de heer Kirsanov. NEW YORK (UPI) Naar aanleiding van de berichten over de benoeming van Molotov tot ambassadeur in Den Haag, schrijft de „New York Times": „Dat van alle leden van de anti-partij groep juist mr. Molotov een nieuwe functie krijgt is inte ressant. Wij mogen eraan herinneren dat hij als enige in juni 1957 weigerde te stem men voor de resolutie van het centraal comité der communistische partij, waarin het optreden van de groep werd veroor deeld. In scherpe tegenstelling tot mr. Boelganin's verschijning, vorige maand, heeft mr. Molotov geen weerzinwekkende bekentenissen gedaan of is hij van zijn standpunt teruggekomen. Niettemin zijn voor de misdaden waarvan mr. Molotov is beschuldigd, anderen geëxecuteerd of ge vangen gezet."- „Wanneer mr. Molotov ten slotte in Den Haag, of een andere vrije stad, aankomt, zal de wereld wellicht meer vernemen omtrent zijn visie. Maar tot dit tijdstip lijkt het waarschijnlijk dat de machtsstrijd in het Kremlin in een nieuwe fase is ge treden, waarin de reactionairen onder lei ding van mr. Molotov aan kracht hebben gewonnen." LONDEN (UPI) In Britse regerings kringen daarentegen is het vermoeden uit gesproken dat Kroesjtsjev Molotov uit Oelan Bator wenst over te plaatsen naar een land waar hij minder contact kan on derhouden met de Chinese communisten. Deze stukjes legkaart passen in het pa troon van het 21ste congres van de Rus sische communistische partij. Kroesjtsjev overweegt een zuivering van alle leden en medestanders van de „anti-partij groep". Zou hij kans zien een of meer vooraan staande figuren uit te rangeren, dan zou zijn prestige daarbij winnen. Molotov, voormalig premiei en minister van Bui tenlandse Zaken en naaste medewerker van Stalin, staat nog zeer in de gunst van de partij en zijn aanhang. Molotov heeft veel invloed, maar hij is oud, en geldt niet als een leider. Hij is voor Kroesjtsjev de minst gevaarlijke uit de gehele anti-partij groep. Mikojan heeft Molotov in Chicago omschreven als een stalinist. Vanuit Oelan Bator heeft Molotov con tact gelegd met Mao Tse Toeng. Hij is naar Peking geweest en de Chinese leider is het met hem eens over het stalinisme en de buitenlandse politiek. Voordat de ge meenschappelijke meningen uitgroeien tot een bedreiging van Kroesjtsjev moet Mo lotov overgeplaatst worden. West-Europa biedt daartoe de beste gelegenheid: Molo tov zal niet naar het Westen „overlopen". Bovendien zal het Kremlin hem, als hij in westelijke ogen zijn oppositie tegen Kroesjtsjev met een zekere prestigewinst beloond ziet, kunnen gebruiken als een belangrijke contactman. In de dinsdagavond gehouden jaarver gadering van de afdeling Bennebroek van de Katholieke Arbeidersbeweging herdacht de voorzitter, de heer Z. Mesman, het overlijden van de leden de heren G. Huur man en E. Arkshoek. Uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer M. Lammerse en de penningmeester de heer A. Heemskerk, bleek dat. de afdeling in alle opzichten een behoorlijke activiteit heeft ontwikkeld. Nadat de geestelijk adviseur,' pater Hackmann, had gesproken over de nood zakelijkheid van samenwerking in de te genwoordige samenleving, waarbij hij op merkt dat het de plicht van ieder is uit alle macht daaraan mede te helpen, zijn de aftredende bestuursleden, de heren M. v. Bakel en J. v. d. Reep, herkozen. In de plaats van de heer A. Heemskerk die zijn functie had neergelegd, werd gekozen de heer C. de Wit. Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-314% Nederl. '47 9D/s 92 3% Nedl. 1962/64 9614 Woningbouw 6% 10915/Ih Pr. A'dam '56 I.. 87 Pr. A'dam '56 'I 98 Pr. A'dam '56 III 98 Pr. R'dam '52 I.. 92/4 Pr. R'dam '52 II 9414 Pr. R'dam '57 10814 A.K U 278 275 Calvé Delft 420 418 Van Gelder Zonen 219 219 K. N. Hoogovens. 336 336 Nederl. Ford 232 232 N. Kabelfabriek. 318 318 gew Philips Gloeil. 48714 482 Pref.PhilipsGloeil. 202 Unilever 438!/s 434 Wilton Fyenoord. 20314 203 Werf Gusto 150 150 Dordtsche Petrol. 703 54 684 Kon. Petroleum f 176,70 f 172,80 Billiton 184 54 183 A'dam Rubber 88 88 K.L.M 110.- 110, Holl. Amer. Lijn 159 159 K.N.S.M 160 54 16054 N. Scheepv. Unie 13654 138 v. Nievelt Goudr. 13054 130 K> Phs. v. Ommeren 24354 244 H.V.A 142V4 142 Delimaatschappij 137.80 f 138, Amsterd. Bank. 26954 270 Nat. Handelsbank 145 145 Ned. Handel Mij 198 Rotterd. Bank. 235 235 "wentsehe Bank 205 Anaconda Copper 645-4 66 Rpthlehem Steel 51 54 5114 U.S. Steel 97 96 General Motors 50 Vé 4954 Shell Union 8254 82 2454 24 54 AMSTERDAM De handel was zeker niet groot op het Damrak. De beurs wacht kennelijk op nieuwe stimulansen en daar droeg Wall- street, waar het koerspeil vrijwel onveran derd was gebleven, niet toe bij. Het publiek ging tot verdere winstnemingen over, waardoor vrijwel alle internationale waar den een paar punten beneden de vorige slotkoers lagen. De arbitrage had hoege naamd niets te doen en toonde alleen be langstelling voor de Philipsaandelen op een prijs van 487, min 5 punten. Van de 200 miljoen 5 percent converteerbare obligaties Philips waren per 31 december 1958 100 miljoen in aandelen omgezet. De beurs vraagt zich af of in dit bedrag de 60 miljoen obligaties, die indertijd in Amerika werden geplaatst, zijn begrepen. Deze papieren noteeerden eveneens een paar punten lager. Het buitenland liet in de Unileverhoek verstek gaan, waardoor de aandelen tengevolge van gering aan bod een paar punten beneden de vorige dag kwamen te liggen. AKU was in reactie en Kon. Olie wederom lager met hoege naamd geen affaire. KLM werd onver anderd geadviseerd. De door de beurs te verwachten divi dendverlagingen van de scheepvaartmaat schappijen over het afgelopen boekjaar, vormden niet bepaald een stimulans, om tot aankopen van de scheepvaartaandelen over te gaan. In deze sector was het dan ook zeer rustig en de koersen waren nau welijks prijshoudend. Van de leidende cul tuurfondsen was Deli aangeboden en trok K.V.A. na een lagere opening in het ver dere beursverloop aan op publieke vraag waardoor de koers op de vorige slotprijs kwam. Amsterdam Rubber en Senembah veranderden niet veel. Staatsfondsen iets luier. De koers van de aandelen van Ne derlandse banken bleef vrijwel onveran derd bij die van de vorige dag. Van Duit se zijde bestaat belangstelling voor deze bankaandelen. Aandelen Meelfabriek der Nederlanden reageerden nog niet op het dividendvoorstel van '2 percent (onveran derd). De koers werd geadviseerd op 305 tot 308 (308). Prolongatie 3 1/4 percent. (ANP). NEW YORK De aandelenmarkt slöot dinsdag onregel matig bij mindere affaire. Verliezen tot drie punten voor sommige leidende fond sen brachten het gemiddelde omlaag. Vele aandelen wisten nochtans goede avans te maken en voor tal van aanvankelijk da lende fondsen kwam later een herstel tot boven de laagste noteringen. Adressograph won een verlies dat op het diepste punt meer dan negen dollar beliep, goeddeels terug. Gulf Oil heroverde een deel van zijn koersval met meer dan drie dollar. Crane Co., Copperweld Steel en Philadelphia en Reading lagen de gehele dag vast in de markt. National Airlaines ontwikkelde laatbeurs een opgaande lijn en verbeterde meer dan een dollar. National Steel was vast bij de staalwaarden, waar U.S. Steel meer dan een dollar moest laten schieten. Van de koperwaarden kwam Anaconda met een dollar winst op een nieuw hoogste niveau. Louisville en Nashville gingen omhoog bij de sporen. De teruggang werd in hoofd zaak veroorzaakt door winstneming. Het industriegemiddelde kwam van 592,64 op 590.70, dat van Ie spoorwegen van 163.67 op 163.45. De openbare nutsbedrijven daal den van 91.92 op 91.58. Van de 1288 verhan delde fondsen sloten er 480 hoger en 558 lager. De omzet daalde van 4.320 000 tot 3.790.000 aandelen. (UPI). Nieuws in het kort Onderwijsopleiding. Op maandag avond 19 januari om acht uur zal de heer J. van der Meulen, directeur van de Rijks kweekschool voor onderwijzers(essen) in Haarlem in restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem een lezing hou den over „Een kijkje achter de schermen bij de onderwijzersopleiding. Bungalow. Na onderhandse aanbeste ding is aan het bouwbedrijf Evers in Bloe- mendaal opgedragen het bouwen van een bungalow aan de Ruys de Perezlaan in Aerdenhout naar het ontwerp van de ar chitect J. P- A. Frissen in Haarlem. Aagtedijk, 13 v. Bremen n. Hamburg. Aalsdijk, 13 300 m. w.z.w. Lissabon n. Halifax. Aardijk. 13 85 m. o. Gibraltar n. Tripoli. Acila, 13 150 m. n.o. Azoren n. Swansea. Alcor, 13 te Montevideo. Aldabi, 13 120 m. n.o. Kp. Verdische eil. n. Recife Algenib, 13 v. Ritterdam n. Rio de Janeiro. Algol. 13 te Rotterdam. Alioth, 13 te Santos verwacht v. Montevideo. Alkmaar, 13 v. Bahrein n. Mombasa. Almkerk, 13 te Antwerpen v. Bremen. Alwaki, 13 v. Calcutta n. Madras. Ameland, pass. 13 Wight n. Slanlow. Amerskerk, 13 te Tanga. Ampenan, 13 500 m. w. Minicoy n. Belawan. Amsteldiep, 13 150 m. z.w. St. Vincent n. Madras Amsteldijk, pass. 13 Lizardhead n. Le Havre. Amstelkroon, 13 180 m. o. Jacksonville n. J.ville Amstellaan, pass. 14 Cocos eil. n. Fremantle. Amstelland, 13 te St. Vincent. Amstelsluis, 13 125 m. o.z.o. M'bourne n. Sydney Amstelvaart, 13 72 m. z.z.o. Colombo n. Aden. Amstelveen, 13 v. Karachi n. Sydney. Annenkerk, 13 v. Lorenco Marques n. Beira. Arendsdijk, 13 v. Tampa n. Panamacity. Arendskerk, 13 te Siain. Argos, 13 70 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Artemis, 14 te Curasao. Asmidiske, 13 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Asterope, 13 400 m. n. Horta n. Hoek v. Holland Astrid Naess, pass. 13 Perim n. Suez. A verdijk, 13 te Bremen v. Hamburg. Axeldijk, 13 50 m. n.o. Paranagua n. Rio de Jan. Baarn, 13 v. Amsterdam n. West-Indië. Bali, 13 v. Balikpapan n. Tandjong Priok. Batu, 13 te Breinen verwacht. Baud, 13 v. Akyab n. Singapore. Bengalen, 13 op Hooglyriver n. Belawan. Lengkalis, 13 110 m. n.o. Massawa n. Djibouti. Bcnnekom, 13 650 m. z.w. Azoren n. Brake. Blitar, 14 te Manilla v. Sandakan. Bloemfontein, 13 v. Southampton n. Antwerpen. Boscoop. 13 te Dubai v. Basrah. Bonita, 13 te Guayaquil. Breda, 13 te Hamburg. Bussum, 13 110 m. n.n.w. Lissabon n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 13 Lissabon n. Antwerpen. Caltex Eindhoven, 14 te Sidon. Caltex Leiden. 13 90 m. z. Kreta n. Gothenburg. Caltex Nederland, 14 te Hongkong. Calt. Rotterdam, 13 180 m. n.n.o. Finist. n. Sidon Caltex Utrecht, 1 3v, Brisbane n. Gladstone. Camerounkust, 10 v. Hamburg n. Amsterdam. Camitia, 13 1130 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Castor, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Celebes. 13 v. Amsterdam n. Bremen. Ceronia, 13 v. Saigon n. Singapore. Charis, 9 v. Mobile n. New Orleans. Cinulia, 12 235 m. z.o. Kermadec n. Curasao. Cities Service Valley Forge, 14 v. Suez n. Mena. Coneepcion, 13 ten anker Theems n. Hull. Congokust, 13 200 m. w.n.w. Freetown n. D'kerken Coolsingel, 13 240 m. w.n.w. Jamaica n. Mobile. Corilla, 13 v. Reunion n. Abadan. Crania, 12 930 m. o.n.o. Guadeloupe n. Curasao. Dalerdijk, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Daphnis, 14 te Curasao. De Eerens. 13 v. Bandar Abbas n. Dubai. Diemerdijk, 13 v. San Francisco n. Los Angeles. Dordrecht. 13 210 m. z.o. N. Orleans n. Liverpool Doris, 13 te Curasao verwacht v. San Felix. Drente, 13 v. Colombo n. Aden. Duivendijk, 14 te San Jose. Duivendrecht, 13 290 m. o.n.o. Azoren n. Houston. Eemdijk, 13 v. Brownsville n. Galveston. Ena, 13 te San Fernando verw. v. Fortaleza. Esso Nederland, 13 dw. Masira n. Suez. Etrema, 13 v. Berre n. Istanbul. Fravizo, 13 te Burriana v. Antwerpen. Gaasterkerk, pass. 13 Port Swettenham n. Aden Giessenkerk, 13 v. Singapore n. Bangkok. Gooiland, 13 te Hamburg verwacht v. Bremen. Graveland, 13 v. Angradosreis n. Rio de Janeiro Groote Beer, 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Haarlem, 13 50 m. n.n.o. Fan Juan n. San Juan. Kathor KNSM, 13 te Ceuta v. Katakolon. Hector. 13 te Amsterdam n. Algiers. Helicon. 12 210 m. w. Jamaica n. Suez. Hermes. 13 300 m. w.n.w. Flores n. Hamburg Hersilia. 13 268 m. w.z.w. Ushant n. Le Hav Hestia, 13 375 m. w. Finisterre n. San Juan Hilversum, 12 50 m. o. Kp. Bon n. Banias. Houtman, 16 te Durban verwacht. Hydra, 13 v. Puerto Somoza n. Corinto Ivoorkust, 13 v. Hamburg n Antwerpen Jacob Verolme, 14 te Coquimbo. Jason, 13 te Cumana verwacht v. Aruba Java, 13 170 m. w. Minicoy n. Djibouti. Jtirdtpr. 12 v. Sevilla n. Algiers. Kaap Hoorn, 13 v. Mena n. Beira. Kaloekoe, 13 v. Biak n. Hollandia. Kara, pass. 13 Dover n. Donges. Karimata, 9 te Surabaja. Kelletia. pass. 13 Kp. Ferrat n. Aden. Kellia, 13 v. Suez n. Abadan. Kenia, 13 150 m. o.z.o. Bonaire n. Accra. Kennemerland, 13 170 m. w.z.w. Oporto naar Rio de Janeiro. Kerkedijk, 13 te Norfolk verw. v. Philadelphia. Kermia, 13 v. Rotterdam n. Donges. Kertosono, 13 425 m. w. Azoren n. Piraeus. Khasiella, 14 te Derince. Kloosterdijk, 13 te Rotterdam. Koningswaard, 13 v. Havanna n. Curasao. Koratia, 13 te Trinidad. Korenia, 14 te Las Palmas verwacht. Korovina, 13 te Maracaibo verwacht v. Curasao. Kosicia, 13 600 m. z.w. Santa Maria n. Landsend. Krebsia, 13 te Sundvall v. Rotterdam. Kreeft, pass. 13 Trondheim n. Narvik. Kryptos, 21 te Singapore verwacht. Laertes, 13 v. Suez n. Aden. Langkoeas, 13 v. Port Swettenham n. Singapore. Laurenskerk, 13 te Basrah. Lekkerkerk. pass. 14 Ouessant n. Rotterdam. Lemsterkerk, 13 te Suez. Leopoldskerk. 13 60 m. n.w. Lissabon n. Pt. Said. Leto, 14 te Belfast. Lindekerk, 13 90 m. z.w. Ras Fartak n. Ummsaid. Lissekerk, 13 60 m. n.w. Oporto n. Marseille. Lombok, 14 te Kaapstad. Maashaven, 14 te Santos. Malea, 16 te Bunju verwacht. Maron, 13 385 m. n.o. Flores n. Port of Spain. Meerdrecht, 14 v. Rotterdam n. Port Arthur. Memnon, 13 480 m. z.z.o. K. Hatteras n. Ph.delphla. Mentor, pass. 14 Beachyhead n. Amsterdam. Merwelloyd. 12 v. Savannah n. Philadelphia. Mississippilloyd, 13 v. penang n. Singapore. Mitra, 27 te Curacao verwacht. Molenkerk, 13 v. Genua n. Port Said. Moordrecht, pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Munttoren. 13 170 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Mena. Mylady, 13 v. Caen n. Calais. Nestor, 13 v. Pto. Ordaz n. Port of Spain. Nias. 13 v. Winneba n. Lome. Nieuw Amsterdam, 13 v. Havanna n. New York. Noordam, 13 340 m. z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Oldekerk, pass. 13 Kp. Vincent n. Genua. Omala, 13 te Stavanger verw. v. Rotterdam. Ootmarsum. 13 360 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Oranje, 13 te Amsterdam. Osiris, 13 87 m. n.o. Flores n. Curacao. Ouwerkerk, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ovula. 15 te Bangkok verwacht. Papendr., 13 200 m. z. Maria De Leuca n. Wismar. Poelau Laut, 14 v. Port Said n. Amsterdam. Polydorus, 13 150 m. n.n.o. Bojeador n. Bohinan. Prins Alexander, 13 v. Londen n. Tunis. Prins Willem George Frederik, 13 te Burriana. Prins Willem III, 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Willem V, 13 37 m. o. Gibraltar n. Antw. Pygmalion, 13 te St. Lucia verwacht v. St. Vine. Raki, 14 te Cebu verwacht. Randfontein, 13 90 m. z. Dakar n. Kaapstad. Rempang. 13 te Suez. Reza Shah The Great, 13 200 m. n.w. Perim naar Bandar Mashur. Roepat, 13 te Bangkok verwacht. Rijndam, 13 380 m. o. New York n. Cobh. Riinkerk. 14 te Aden. Ruys, 13 te Montevideo verwacht v. Santos. Saloum, 13 v. Dakar n. Ziguinchor. Saroena, 13 v. Pladju n. Singapore. Sarpedon, 13 v. Ciudad Trujillo n. Amsterdam. Scherpendr., 13 220 m. w.n.w. Jamaica n. P. Rico. Schie, 13 85 m. z.z.w. Kreta n. Alexandrië. Schiedijk, 13 v. New York n. Boston. Senegalkust, 13 v. A'dam, pass. 14 Vliss. in Antw. Seven Seas, 14 te Rotterdam. Sigli, 13 400 m. w. Str. Torres n. Brisbane. Silindoeng, 13 te Labuan. Slamat, 13 64 m. n. Kp. St. Vine. n. Duinkerken. Sliedrecht, 13 v. Gothenburg n..Nvnashamn. Sloterdijk, 13 650 m. n.o. Kp. Race n. Terneuzen. Solon. 12 375 m. n.w. Mona eil. n. La Guaira. Stad Alkmaar. 14 te Bermuda eilanden. Stad Amsterdam. 13 130 m. n Kp. Verde n. Pepel. Stad Arnhem, 14 te Pepel. Stad Delft. 13 660 m. w. Flores n. Europa. Stad Gouda, 14 te Antwerpen verwacht. Stad Haarlem, 13 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Leiden. 13 800 m. o.n.o. Bermuda v. Houston naar Avonmouth. Stad Rotterd., 13 85 m. z.w. K. Finist. n. IJmuid. Stad Schiedam. 14 te Piombino. Stad Utrecht, 13 420 m. z.z.o. Kp. Race n. Vlaard. Stad Vlaard., 13 210 m. n.w. Flores n. Baltimore. Stanv. Benakat, 13 110 m. z.z.o. Singap. n. B'kok. Stsnvac Lirik, 13 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Malacca, 12 v. Sungeigerong n. Buatan. Statendam, 13 v. Lissabon n. Las Palmas. Statue of Liberty, 13 450 m. z.o. St. Helena naar Philadelphia. Steven, 13 45 m. w. Bougaroni n. Galway. Straat Banka, 14 te Melbourne. Straat Johore, 13 190 m. w. Sabang n. Belawan. Straat Malakka, 13 v. East-London n. P. Elisabeth. Str Magelhaen, pass. 13 Z.-Formosa n. Shanghai. Straat Singapore, 13 v. Fremantle n. Mauritus. Straat Soenda, 13 v. Hongkong n. Moji. Straat Torres, 13 v. Tandjong Priok n. Singapore. Sumatra, 13 250 m. z.o. Tacloban nè Tacloban. Sunetta, 19 te Balikpapan verwacht. Tabian, 13 v. Guanta n. Cumana Tabinta, 13 70 m. z.o. Valencia n. Marseille. Tahama, pass. 13 Ras Al Hadd n. Suez. Tankhaven I. 14 te Sungeigerong. Tappanzee, 13 ten anker op Shat Al Arab river. Taria, 13 340 m. w. Suva n. Suva. Tawali, 13 130 m. n.w. Kp. Guardafui naar Trln- comalee. Telamon. 12 30 m. z. Jamaica n. La Guaira. Thelidonuis. 13 v. Curacao n. Bridgeport. Theobaldius, 22 in Panamakanaal verwacht. Tiberius, 12 10 m. z. Lizzard n. Hoegcnaes. Tibia, 13 225 m. w. St. Helena n. Durban. Tjibodas, 14 te Semarang. Tomocyclus. 13 te Curacao verw. v. Maracaibo. Tomori, 14 te Banju Wangi. Towa, 13 v. Montevideo n. Buenos Aires. Trajanus, 13 te Rotterdam. Triton, 13 te Guanta verwacht v. Puerto Cabello. Trompenberg, 13 160 m. n.o. Sokotra n. Bombay. Van der Hagen, 14 te Kobe verwacht. Van Riebeeck, 13 v. Bluff n. Napier. Van Waerwijck, 13 230 m. o. D. Garcia n. Penang. Vivipara, 13 dw. Ras Fartak n. Mena Al Ahmadi. Vlist, 13 350 m. w.z.w. Landsend n. Hpt. Roads. Waterland, 13 290 m. w. Dakar n. Montevideo. Waterman, 13 300 m. z.w. Kangeroe eil. n Aden. Weltevreden, 13 60 m. z. Lissabon n. Port Said. Westerdam, 13 730 m. w. Bishoprock n. N. Vork. Westertoren, 13 te Buenos Aires v. Pta. Cardon. Willemstad, 13 379 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Wolfgang Russ, 13 v. Lagos n. Matadi. Wonorato. 15 te San Francisco verwacht. Wonosari, 13 v. Cochin n. Djibouti. Wonosobo, pass. 13 Minicoy n. Calcutta. Zaanland, 13 v. Bremen n. Hamburg. Zonnekerk, 13 v. East-London n. Durban. Zuiderkerk, 13 620 m. w. Cocoes eil. n. Fremantle. Zwijndrecht, 13 v. Amsterdam n, Hampton Roads. SLEEPVAART Clyde, 12 570 m. w.z.w. Bermudas n. Perz. Golf. Cycloop. 14 v. New Orleans te Gibraltar n. P. Gif. Friesland, 14 430 m. w. K. Korrientes n. Maracaibo. Gele Zee. 14 te New Orleans. Hector, 14 v. Sheerness in IJmuiden verwacht. Humber, 14 v. Rotterdam n. Trinidad. Loire, 14 v. Curacao n. Orange. Nestor, 13 bij gestrande Steenwijk te IJmuiden. Noordholland, 14 1000 m. w.n.w. St. Vincent naar Maracaibo. Oostzee, 12 160 m. o. Trinidad n Houston. Poolzee, 14 v. Rotterdam n. Trinidad Rode Zee, 12 560 m. w.z.w. Fayal n. Vlissingen. Simson, 14 v. IJmuiden te Boulogne verwacht. Stentor, 14 v. IJmuiden te Boulogne verwacht. Tasmanzee, 12 140 m. n.w. Bombay n. Aden. Titan, 14 v. Porto Del Gada n. Perzische Golf. Tyne. 12 560 m. w. Las Palmas n Trinidad. Witte Zee. 14 v. IJmuiden n. Paramaribo. Zeeland, 14 160 m. w. Algiers n. Khorramshahr. KLEINE VAART Alcetas. 13 80 m. w.n.w. Kp. Bas n. Malta. Ardeas. 13 dw. Pantellaria n. Algiers. Atlas. 12 dw. Finisterre n. Palermo. Boreas. 13 10 m. w. Sardinië n. Burrania. Draco, 13 20 m. z.w. Bornholm n. Amsterdam. Flevo, 13 te Rotterdam n. Amsterdam. Ilias. 13 3 Om. w. Triëst v. Venetië n. Triëst. Inspecteur Mellema, 12 v. IJmuiden te Köge. Joost. 10 v. Manlyluoto n. Amsterdam. Kaap St Vincent. 12 v. Lomma n. Valdemarsvik. Kaap Falga. 13 buiten Hoek v. Holland n. A dam. Liinbaansgracht, 12 v. Abö n. Helsinki. Manto, 12 v. Odense n. Aalborg. Marianne. 13 30 m. n. K. d'Antiier n. Gothenburg. Nero, 12 v. Barcelona n. Tarragona. Netta, 13 v Algiers n. Tunis. Pavo. 12 v. Amsterdam n. Norrköping. Phidias. 13 v. Breinen n Amsterdam. Ponza. 11 Kiel gepass. n. Karlskrona. Quo Vadis. pass. 13 Middensteenbank n. Antw. Schippersgracht. 12 v. Abö n. Kasko.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3