NAAIMACHINES GOLDEN FICTION Mikojan nam afscheid van de Amerikaanse pers Twee müjoen stakers in Argentinië r „Geen snufje verkeerd... in al die jaren" Van dag tot dag Washington wil koude oorlog met alle geweld voortzetten, zo meent hij raatótoel DINSDAG 20 JANUARI 1959 3 Onaf haukelij kfoeid NECCHI Kort nieuws Koningin voornemens lezing Fuchs te bezoeken Krimpen van pijn Alleen de treinen rijden Requisitoir in het proces tegen Sorge en Schubert Duits volk wist niets van katnpgruwelen WÊofitoth h modehne tiiec frij VanWeerf 0p de Strijd om rakettendefensie van het Ruhrgebied Dortmund wil geen Britse raketbasis bij huis Australië wil nog meer Nederlandse emigranten Wie wint er van de winter? AGRÉ GOLA PHILIPS-ROXANE TO öf ÖFrÏFÖFn fiji Men behoeft niet bepaald een voorstan der van het kolonialisme te zijn om zich te verwonderen over de blinde zucht naar „onafhankelijkheid" of wat men daar onder wil verstaan die zich de laatste jaren meester heeft gemaakt van zelfs de kleinste volken en volkjes op aarde, voor zover deze tot nog toe onder een koloniaal bewind leefden. Terwijl de kwestie Cyprus nog lang niet is opgelost, heeft ook Malta zich onlangs al aangemeld voor de „onafhankelijkheid" (wij plaatsen dat woord tussen aanhalings tekens omdat de Maltesers er waarschijn lijk toch niet hetzelfde mee bedoelen als wij). Deze week heeft de oud-premier Dom Mintoff die eis nog versterkt door te dreigen dat de Maltesers „andere middelen zullen zoeken" als zij hun „strijd voor de onafhankelijkheid met wettige middelen" niet kunnen winnen. Wat bedoelen de Maltesers nu precies met „onafhankelijkheid"? Hun eiland is iets groter dan Walcheren en heeft een bevolkingscijfer dat ongeveer gelijk is aan dat van Haarlem en IJmuiden samen. Het is door de natuur niet al te schamel bedeeld, maar heeft zijn welvaart toch wel voor een heel groot deel aan de Britse handels- en oorlogsvloot te danken. Wat zou er economisch en uiteindelijk dus ook politiek met zo'n eilandje en zijn bevolking gebeuren als Mintoff en zijn aanhangers hun zin zouden krijgen? Zou Malta een lief, rustig plekje in de Middellandse Zee worden, welks bewoners tot in lengte van dagen vredig en onge stoord zouden blijven leven van landbouw en visserij, zonder zich te bekommeren om wat er elders op de wereld geschiedt? En zou de rest van de wereld zich ook niets meer van dat (voor zijn eigen best wil helaas veel te strategisch gesitueerde) eilandje aantrekken? Als dit zo was, zou den we Mintoff kunnen begrijpen. Maar in onze samenleving gaat de maat schappelijke groei nu eenmaal juist in de richting van steeds grotere groeperingen, ja van supranationale regimes, omdat zelfs landen, die honderden malen groter en economisch sterker dan Malta zijn, begin nen te beseffen dat zij in die moderne samenleving hoe langer hoe meer op elkaar zijn aangewezen. Terwijl West-Europa voelt, zich slechts door nauwe aaneensluiting te kunnen handhaven in een wereld waarin de Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie in steeds grotere mate de wet bepalen, meent Malta op eigen benen te kunnen staan. Arm Malta! Een reünie van provinciale koninginnen in Den Haag heeft duidelijk gemaakt, dat onze eigen provincie ook over een derge lijke propaganda-vorstin beschikt. Noord holland heeft blijkbaar de nationale mode niet verzaakt en acht het nodig, dat zijn produkten van bodem en nijverheid door een lieftallige, gekroonde dochter der streek worden aangeprezen. Er is een tijd geweest dat ook Haarlem een Bloemenkoningin produceerde. Wij herinneren ons de zegetocht van deze fi guur op een zaterdagmiddag. Een druilen de motregen viel op de calèche, waarin een in tule gestoken jongedame huiverig met een aantal hofdames samentroepte. Het Haarlemse publiek bleef thuis, op een klein deel na dat nodig moest winkelen en dien tengevolge bereid was een dun „hoera" te laten horen op een vluchtheuveltje voor het stadhuis. Nadien hebben we de bloemenmeisjes gekregen en dat idee is beter ingeslagen, vooral bij de bloemenmeisjes zelf, die op hun buitenlandse reizen heel wat sympa thie ondervinden. Met de bloemenmeisjes is Haarlem dus op de koninginneperiode vooruit. Het zou te vergezocht zijn, de vergelijking door te trekken en van een republikeinse progres siviteit te gewagen, doch wel dringt zich de gedachte op dat het koninginnegedoe de burger langzamerhand enigszins gaat tegenstaan. Het bloemenmeisjes-procédé biedt veel meer mogelijkheden: inventieve breinen zijn reeds bezig uit te denken of de verkiezing van deze Kinderen van Flo ra's Kinderen is te verbinden aan maat schappelijke of menslievende verdiensten, waardoor de uitverkiezing een beloning en onderscheiding zou worden. Wellicht kan Haarlem de anderen in dit opzicht tot voox-beeld strekken, opdat zij een platgetreden koninginnepad kunnen verlaten en originaliteit kunnen paren aan de noodzaak tot provinciale propaganda. Advertentie Advertentie KUIPERS - KL. HOUTSTRAAT 112 TEL. 11142 - HAARLEM Etherpiraat. De politie heeft in sa menwerking met de opsporingsdienst van de P.T.T., in Groningen een clandestiene radiozender onschadelijk gemaakt. Op heterdaad werd een 45-iarige man betrapt, die uitzond onder de naam „De naam lozen". Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. De zendinstallatie werd in be slag genomen. „Zoals Golden Fiction wordt toebereid, daar heb ik bewondering voor. Altijd de fijnste US- Virginia tabakken in precies de juiste harmonie. Sinds de tien, twaalf jaar dat ik Golden Fiction rook, proef ik kwaliteit in de zachte smaak en het heerlijke aroma, 'n Sigaret voor fijnproevers!" De zachtste van alle (Van onze correspondent in Washington) De leden van de persclub te Washing ton, die maandag lunchten met de Russi sche vice-premier Mikojan, hebben een goede gelegenheid gehad om de Russische potentaat nummer twee beter te leren kennen. Mikojan's bezoek aan de Verenig de Staten liep hiermede ten einde. De Russische bezoeker leek nergens meer in geïnteresseerd dan om de Verenigde Sta ten te bewegen een tegenzet te doen, na dat de Sovjet-Unie inzake Berlijn een be langrijke actie had ondernomen. Totdus- verre heeft Dulles alleen gezegd „ik pas", hetgeen tegen de regels van het schaak spel is. In de diplomatie bestaat echter wel degelijk de mogelijkheid zijn beurt voorbij te laten gaan, doch een tegenzet, waardoor men zelf fantasie toont en het initiatief in handen neemt, verdient door gaans de voorkeur. De grote vraag is thans, zal het Westen, onder leiding van Washington met een diplomatiek tegen voorstel voor de dag komen? Gebeurt dit niet dan heeft eind mei in Oost-Duitsland een overdracht van functies plaats, die de spanning in de wereld nog zal vergroten. Het Westen is in een moeilijk parket ge raakt. De westerse actie behoeft echter niet beperkt te zijn tot of toegeven of het been stijf houden. Indien het westerse kamp een constructieve tegenzet bedenkt, kan men beproeven of de Russen tot eer lijk spel bereid zijn. Washington's persclub kreeg een plei dooi voor de vrede te horen, voor het op houden met oude verwijten, voor de co- existentie op gelijk niveau. Dit pleidooi kwam niet van iemand die de indruk maakt een halfzachte dweper te zijn. In tegendeel, Mikojan's antwoorden waren herhaaldelijk gewiekst, soms op het bru tale af. De Russische vice-premier be klaagde zich erover, dat Spivak, die hem zondag voor de televisie had geïnter viewd, zich niet aan eerlijk spel had ge houden. Ook verscheidene Amerikanen hebben zich aan Spivaks optreden geër gerd, doch Mikojan kreeg prompt een ern stiger vraag te horen, namelijk of de Sov jet-Unie soms eerlijk spel had beoefend in Hongarije. In het antwoord op zulk een vraag toont Mikojan zich keihard en bru taal. Nagy, zo zei hij, is door een gerechts hof in zijn eigen land veroordeeld. Men moet zich niet mengen in aangelegenhe den van andere volken. Bij dergelijke vragen kan brutaliteit Mikojan's enige uit weg zijn. Ongelijk bekennen zou politiek vrijwel onmogelijk zijn. Doch in het al gemeen betoogde Mikojan: laten de Ame rikanen en de Russen elkaar niet uitma ken voor zondaren, terwijl zij zichzelf de rol van heiligen toebedelen. Veel meer kan men van een man uit het Kremlin niet verwachten. De vraag is nu slechts: zal het Westen in de nieuwe sfeer, die Miko jan trachtte te scheppen, constructief we ten te reageren? (Reuter) Mikojan verklaarde, dat de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie elkaar moeten respecteren als grote mogendhe den van gelijke allure. Hij knoopte hier aan de waarschuwing vast, dat er alleen „vrede en vriendschap of oorlog" moge lijk is. Mikojan zei in antwoord op de vraag, wat de Russische reactie zou zijn op een bevoorrading van West-Berlijn door de Verenigde Staten door middel van ge weld, dat „geweld gewoonlijk geweld tot gevolg heeft". Kort yoor de lunch .was de vriendschap pelijke sfeer, die tot dusver Mikojan's be zoek had gekenmerkt, vei\stoox-d, toen Mikojan, na afloop van besprekingen op het „State Department" over handels kwesties verklaarde, dat in Dulles' depai'- tement „de koude oox-log voortgaat" en dat dit de handel met het buitenland be- invloedt. Deze beschuldiging werd door de officiële woordvoex'der van het departe ment als „dwaas" van de hand gewezen. Mikojan had verzocht de beperkingen ten aanzien van de handel in strategische goe deren met Rusland op te heffen en de Sov jet-Unie kredieten toe te staan en te behandelen op basis van „de meest be gunstigde natie". Bont en krab In officiële Amerikaanse kringen werd gezegd dat het Congres in 1952 beperken de bepalingen die ook gelden voor com munistisch China heeft aanvaai'd om de Amerikaanse bontindustrie te bescher men, gezien de lage prijzen van het bont, ingevoerd uit Rusland en communistisch China. De invoer van Russische krab werd verboden toen men in 1951 het be wijs in handen ki~eeg, dat in de Russische consex-venindusti'ie mensen werkten die tot dwangai'beid waren vex-oox-deeld. De Amerikaanse wetgeving vex'biedt de in voer van produkten onder dergelijke om standigheden gemaakt. Mikojan zei later aan de lunch dat zijn reis hem de indruk heeft gegeven, dat het Amerikaanse volk en de voox-aanstaande zakenlieden genoeg hebben van de koude oorlog, maar dat de Amerikaanse regering van plan is hem voort te zetten. Op dondex-dag 22 januari zal Sir Vivian Fuchs voor het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap een voor dracht met film en kleurendia's houden over het onderwex-p „The crossing of the Antarctic" in de gi-ote zaal van het con certgebouw in Amsterdam, waar naar al le waarschijnlijkheid ook Koningin Ju liana, die avond in het concertgebouw aan wezig zal zijn. Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt u snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.95, 2.40, 8.88. BUENOS AIRES (UPI) Volgens schattingen staakten maandag twee mil joen arbeiders in Buenos Aires. De Argen tijnse regering staat op het punt krachti ge maatregelen tegen de stakers te ne men: arrestaties van vakbondsleiders en een verbod op de Peronistische „justicia- lista" partij en de communistische par tij, zouden afgekondigd worden. De pero nisten hebben de meerderheid in 62 vak bonden. Deze organisaties, en de commu nistische vakbonden, zouden door de rege ring onder toezicht van officiële vertrou wensmannen worden gesteld, terwijl de Peronistische partij, en de communisti sche, geheel verbonden zouden worden. De bekendmaking van deze maatregelen wordt binnenkort verwacht. (Reuter) De weinige arbeiders, die maandag naar hun fabriek wilden gaan, wex'den hiex-in belemmerd doordat er geen openbaar vervoer was. In Buenos Aires reden maar enkele ondex-grondse treinen. Er zijn maandag geen kranten vei-schenen en de radiozenders zonden alleen officiële bulletins uit. Alleen de spoorwegen, die onder militaire controle staan, reden maandag normaal, maar stakingsleiders die zich verborgen houden, kondigden ook een spoorwegstaking aan. De meeste klei ne winkels waren gesloten. Alle luchtvaart maatschappijen hebben vluchten afgelast omdat grondpex-soneel in staking was. Personeel van veerboten, die uit Monte video te Buenos Aires aankwamen, ver lieten hun werk, zodat de diensten moes ten worden gestaakt. Tientallen commu nisten en peronisten zijn te Buenos Aires in hechtenis genomen. Er zouden zeventig vakbondsleiders zijn gearresteerd. Er ont ploften vier bommen op spoorlijnen, maar de schade was spoedig hersteld. Het merendeel van het personeel van de intex'nationale telegx-aafmaatschappijen heeft ook de zijde van de stakers gekozen, waardoor het land vrij wel. zonder verbin dingen met de buitenwereld kwam. Tele- grammen hebben veel vertraging. (AFP) De Argentijnse minister van Arbeid, Alfi'edo Allende, noemde de sta king maandagavond in een radiorede een poging om het land onder een totalitair bewind te bx-engen. Hij zei, dat twee groe pen elkaar hadden gevonden in hun stre ven naar een chaos: de bevoori'echte min derheden, die altijd „gedijen" in een min der ontwikkeld land en de communisten, die de reis van president Frondizi willen laten mislukken. Allende hoopte, „dat het volk weer aan het werk zou gaan, zodi-a het gemerkt heeft dat het bedrogen is." Radio Buenos Aires heeft bekendge maakt dat alle officieren die met verlof zijn, zich bij hun onderdelen moeten mel den. (UPI) Intussen wordt vei'nomen dat de peronistische vakverenigingen bereid zijn de staking na 48 uur te beëindigen, menend, dat zij een goed machtsvertoon is geweest en er niets te winnen valt bij een verlenging ervan. Andere gx-oepen van vakverenigingen hebben er echter op aan gedrongen de staking voor onbepaalde tijd voort te zetten. De vakvereniging van handelspersoneel (400.000 leden) trok hedenochtend het sta- kingspax-ool in, hetgeen een flinke tegen slag betekent voor de peronistische en communistische stakingsleiders. De grote winkels van de Argentijnse hoofdstad zui den van dinsdagochtend af weer geopend zijn. (Van onze correspondent in Bonn) Dr. Zug, een van de beide officieren van Justitie in het proces tegen de voor malige bewakers van het concentratie kamp Sachsenhausen, Sorge en scnunert, heeft tijdens het requisitoir te Bonn op de door hem zelf gestelde vraag „Wist het grootste deel van de Duitse bevolking tot aan het einde van de oorlog werkelijk niets af van de verschrikkelijke toestan den in de concentratiekampen?" met over tuiging „neen" geantwoord. Volgens Zug hadden zij, die in de concentratiekampen terechtkwamen er geen idee van, wat hun daar te wachten stond. De bewakers hielden buiten het kamp hun mond, daar toe verplicht door hun nazi-chefs. De ont slagen gevangenen durfden met geen woord te reppen over de verschrikkingen, uit vrees opnieuw gevangen genomen te worden. Daardoor, aldus de officier, bleef de Duitse bevolking, en de wereld, in gro te lijnen onwetend van de gruwelen, die zich in de kampen afspeelden. Innerlijk bereid Over de toestanden in het kamp Sach senhausen zei de tweede officier Horn, dat men daar met Pruisische grondigheid te werk is gegaan. Sorge en Schubert was bij de S.S. ingepompt, dat de gevangenen het schuim der aai'de voi-mden en dat de bewakers tot de elite behoorden. Deson danks is er geen sprake van zo zei hij, dat beide mannen niet verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor hun beestach tige daden. Zij waren ook innerlijk bereid te moorden en op die innerlijke bereidheid viel de S.S.-scholing, die zij kregen, als zaad op een vruchtbare bodem. Sorge was bruut en wreed tot in het absurde toe en Schubert, aldus de officier, was dom, maar schreed door de kampstraten als een pauw vanwege de macht die hij kon uitoefenen. Volgens dr. Horn zijn beide mannen moor denaars uit eigen wil. Morgen zal de eis in dit proces worden bekendgemaakt. De uitspraak wordt vol gende week verwacht. (Van onze correspondent in Bonn) In West-Duitsland is een scherpe tegen stelling ontstaan over de legering van een Britse eenheid met Corporal-raketten bij de industriestad Dortmund in 't Rijn-Ruhr- gebied. Van regeringszijde is hierover op een persconferentie te Bonn gezegd dat het niet de taak van deze Britse een heid kan zijn, alleen maar beschoten te worden. Het gaat hier om een beslissing, dat in het stadsgebied van Dortmund het vredesgarnizoen van een Britse raket- teneenheid zal worden gestationeerd. De beweèglijke eenheid, die hierbij behoort, is op een andere plaats gelegerd. Te Dort mund is hierover onrust ontstaan. De ge meenteraad kant zich tegen de statione ring, hoewel wel vaststaat, dat de eigen lijke basis niet bij de stad zal worden ge plaatst. Het feit, dat de raketten van kern ladingen kunnen worden voorzien en dat hun actie-radius zeshonderd kilometer is, heeft velen te denken gegeven. Van regeringszijde te Bonn is bezworen geen te snelle conclusie te trekken. Het gaat hiex-, zo zei een woordvoerder van het ministerie van Defensie, niet om een vaste rakettenbasis, maar om een beweeglijke eenheid. De bedreiging wordt niet ge- vormd door de eigen kernwapendefensie, maar door de kernwapens van de tegen standers. Men kan, zo zei hij, van de geal lieerden, op wiens trouw aan de bondge nootschappen met de bondsrepubliek men juist dit jaar zo aangewezen zou zijn, toch niet verwachten, dat zij niet die wa pens zullen gebruiken, die voor de moder ne verdediging onontbeerlijk zijn. Risico en bescherming De protestactie van de gemeentei-aad van Dortmund kan er gemakkelijk toe lei den, aldus het ministerie, dat men bij de stationering van troepen en moderne wa pens niet meer het risico en de behoefte aan bescherming tegen elkaar gaat afwe gen. Het ministerie slaat met zorg het ver zet van de bevolking tegen de stationering van kernwapens gade. Men ziet die wa pens niet als bescherming, maar als risi co. Indien wij daax-toe overgaan, zullen wij in de toekomst geen fabriek, geen brug en geen elektriciteitscentrale meer mogen bouwen, aldus het ministerie. De socialistische oppositie, die tegen de kernbewapening van het Duitse leger is gekant, heeft op het Dortmundse pi'otest gretig ingehaakt, temeer, omdat ook de C.D.U.-leden van de gemeentex-aad van Dortmund zich hebben aangesloten. De S.P.D. zegt, dat de raketteneenheid bij deze stad slechts doelen binnen de bondsrepubliek kan bestrijden en dat noemt men onzinnig. Raketten met kexm- ladingen zouden Westduitse burgers treffen en er toe leiden, dat de tegenstan der zou proberen een dergelijke eenheid uit te schakelen, hetgeen tot onvoorstel bare ellende voor het dichtbevolkte indus triegebied bij de stad zou leiden, aldus de S.P.D. CANBERRA (Reuter) Australië is voornemens zijn campagne om emigran ten uit Europa aan te trekken, dit jaar te intensiveren. De minister voor immigratie, Downer, heeft dit meegedeeld, in een uiteenzetting aan de Australische „Conventie voor Bur gerrecht". Hij zei dat de emigratie van Nederlanders nog steeds prachtig ver loopt. „Er is alle kans," aldus de minister, „dat in de komende drie jaren het aantal Nederlandse emigranten zal worden uit gebreid tot 12.000 a 15.000 per jaar* De juffrouw praat in de ruimte Zo mevrouw, ik heb het salon gestof zuigd en de zolder nat afgenomen, mevrouw en de arepels staan in de emmer, mevrouw en het zilver gepoetst en als u niets anders meer heb, mevrouw, dan gaan ik maar weer, het is trouwens al over vijven. Me man komt zometeen thuis en me zoontje is vrij van school, omdat meester de fluenza heeft, mevrouw. En wat dat betreft, er staat nog een hele goeie vaas op de overloop, mevrouw, van namaak brons, mevrouw, met engelen, daar komt toch het stof maar in, zou ik die niet meenemen, mevrouw? En in de kast op zolder daar hing nog een heel goeie bontjas van de ouwe me vrouw uw moeder, mevrouw, ze gaat toch niet meer zoveel uit, niet mevrouw, zou daar de mot niet inkomen? Anders hangt die beter bij mij, nu het zo guur is loop ik toch maar te rillen, vooral als ik me zo heet moet werken bij u hier. Kijkt u maar hoe vlot die me staat. Wat dat betreft kan je beter om de zon vliegen met de Russen, niet mevrouw, daar blijft het altijd zomers en je ben uit de gevaren en de belasting. Vorig jaar gingen me man en ik naar Reusburgh in Altgau, mevrouw, maar dat was ook maar regen. Met de biis. Dan kun je het de Russen toch niet kwalijk nemen dat ze om de zon raketten en zometeen op de maan landen. Trouwens zolang ze de boel naar de zon schieten kan het hier niet neerkomen, niet mevrouw? En dan is er nog die gewatteerde rok van u van twee jaar geleden, mevrouw, dat is toch niet meer modern, daar kan ik een kamerjas voor me man van maken. En wat dat betreft, vraag ik me af, wie er in de raketten schoon maakt als ze straks bemand naar Mars of een nevelvlek reizen, niet mevrouw? Dan zullen ze net als op treinen schoonmaaksters nodig heb ben en het is niet om het een of ander maar als ze mijn aanbieden gratis in de zon reizen en schoonhouen van de raket dan ziet u me hier niet terug, want voor dat beetje geld bij u hoef ik het toch zeker niet te doen, en die paar o-'we kleren zullen me ook niet gelukkig maken. Maar met de Russen weet je tenminste waar je als massa voor staat, daar hebben de zwoegende klassen de voorrang, niet mevrouw, ook al zit meneer in de kiesver eniging en kwam hij gisteravond opgewekt thuis omdat hij op de lijst komt, ik hoop dat het stemvee hem niet gadegeslagen heeft toen hij het sleutelgat niet kon vin den, zei mevrouw van hiernaast. Maar ja, mijn man vist en die heeft ook elke veer tien dagen bijeenkomst en dan hou ik ook mijn hart vast, daarom maak ik hem een knappe kamerjas, dus van die rok vindt u zeker wel goed dan, niet mevrouw? En d'r is helaas een deksel gebroken toen ik ook nog omwaste dus die groenteschaal daar heb u ook niks meer aan, zou ik die dan niet meenemen? In zo'n raket hoef je met de zwaartekracht geen rekening te houden, dus daar krijg je ook minder breuk. Zo, dan ga ik maar, mevrouw, en nog wel bedankt, al wist ik zo gauw niet waar voor. II. B. Fortuin Advertentie Sneeuw, kou, nattigheid, rilwind... Zorg dat U het wint van deze hand langers der verkoudheid. Neem Agré Gola. Het beschermt U tegen hoest, heesheid, k keelpijn! Voorkomt verkoudheid, aandoeningen van de luchtwegen, hoest, heesheid enz. Doosje met 60 tabletten f.0.98. noem de naam - voor alle zekerheid Zakkenrolster. In een manufacturen- magazijn in Nijmegen is een 51-jarige vrouw uit Eindhoven op heterdaad betrapt bij het zakkenrollen. Het bleek, dat zij reeds een week in Nijmegen opereerde en twintig portemonnaies had gestolen. Ook in 's-Hertogenbosch en in Breda had zij slachtoffers gemaakt. Bij huiszoeking trof men 1100 aan en een spaarbankboekje met 1700, alles van zakkenrollerij afkom stig. Uit de Opregte Donderdagsche Haar- lemsche Courant van 20 January 1859 PARIJS Naar men verzekert, heeft Prinses Clotïlde een brief geschreven aan haren oom, den Oostenrijkschen Keizer, waarin zij kennis heeft ge geven van haar voorge nomen huwelijk met Prins Napoleon. De Keizer heeft daarop onverwijld geant woord en de Prinses met de meeste harte lijkheid gelukgewenscht. Eene telegrafisohe dépêche uit Turin vermeldt, dat Prins Napoleon en Prinses Clotilde gisteren el kander voor het eerst hebben ontmoet.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5