Vergelijkenderwijze Beroepententoonstelling in Haarlemse Vishal Huisvrouw belaagt na burenruzie de verkeerde man met broodmes Gebr. H. en F. Kimmen DINSDAG 20 JANUARI 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 een zakelijk genoegen P. H. Meijlis veertig jaar in Rijksdienst Andriessen en Verwey exposeren in Nijmegen Wilt u de nieuwste OPEL's huren? Avonddiensten in de Waalse Kerk HAARLEMSE POLITIERECHTER Comité neemt de kwestie academisch ziekenhuis Amsterdam ter hand Jeannette van Dijck en Roos Boelsema in „Matthaus Passion'' Leger des Heils onvangt kadetten uit Amstelveen Burgerlijke Stand van Haarlem ZOEKT U 'N DRUKKER Voorman in sin ter fabriek verongelukt In de Haarlemse Vishal wordt geduren de vier weken een beroepententoonstelling gehouden, speciaal bestemd voor kinde ren uit de hoogste klassen van voortgezet lagere en nijverheidsscholen. In een aan tal stands wordt door middel van foto's en ander instructie materiaal de jongeren ge toond wat de eisen zijn voor en de moge lijkheden van een aantal beroepen. Door deze expositie en aanvullende lessen krij gen de kinderen enigszins een beeld van de vele richtingen, die zij na hun school opleiding kunnen inslaan. Uiteraard wijst de opleiding al in een dergelijke richting. Door een goede voorlichting kunnen de kinderen een verantwoorde keuze van het beroep doen. Een keuze, waarover zij zelf later nooit spijt zullen hebben en waar mee ook het bedrijf, waarin zij hun be roep uitoefenen, tevr-eden zal zijn. De tentoonstelling schenkt zowel aan dacht aan een aantal mannelijke als vrou welijke beroepen. Vanzelfspxmkend is bij de inrichting allereerst gedacht aan die beroepen welke in het bedrijfsleven in Haarlem en omgeving druk worden be oefend. Een grote stand is gewijd aan het bouwbedrijf. De chocolafabrieken zijn present. Aandacht wordt geschonken aan de grafische industrie. De mogelijkheden in de papierindustrie worden belicht. Jon geren met technische belangstelling zullen belangstelling hebben voor het elektro technisch vakonderwijs. De interesse wordt voorts gevraagd voor de confectie- Advertentie FOTOKOPIEËN Niéuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij; Schagchelstr. 14 Vrijdagmorgen 23 januari zal de heer P. H. Meijlis, commies-titulair op de in spectie der registratie en successie aan de Nieuwe Gracht in Haarlem de dag herden king dat hij veertig jaar geleden in Rijks dienst trad. Van 23 januari 1919 tot 1 december 1928 was de heer Meijlis klerk bij de registratie en domeinen inspectie Haarlem 49ste di visie, later inspectie tweede afdeling. Van 1 december 1928 tot 1 april 1929 werk te hij als klerk bij de ontvanger der regis tratie en domeinen. Tot 1 december 1931 was de heer Meijlis tijdelijk rijksklerk en daarna tot 1 april 1938 rijksklerk, nadat hij het examen voor adjunct-commies had afgelegd. Op 1 april 1938 volgde zijn benoeming tot adjunct-commies en op 1 januari 1948 werd hij commies-titulair. Van 1 januari 1947 tot 1 november 1954 was de heer Meylis nog kassier op de af deling registratie van het kantoor der di recte belastingen. Sinds vele jaren is de jubilaris lid van de plaatselijke afdeling van de Algemene Bond van Ambtenaren, vakgroep Finan ciën. industrie, de metaalindustrie en voor be roepen als dat van banketbakker en schil der. Voor meisjes wordt gewezen op de mo gelijkheden in de handschoenen- en kou senindustrie en het farmaceutisch bedrijf. Omschreven wordt welke voorwaarden ge steld worden voor sociale beroepen als: kinderverzorgster, kleuter- of bejaarden helpster. In sommige van de reeds eer der genoemde bedrijfstakken is uiteraard ook voor vrouwelijke arbeidskrachten plaats. Tenslotte is een stand nog gewijd aan de wasserij en één aan het beroep van verkoopster. De beroepententoonstelling zal niet al leen overdag, maar ook enkele avonden per week open zijn. Er zullen rondleidin gen worden gehouden, voor scholen en voor ouders van leerlingen. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft de expositie maandagmiddag geopend. Hierbij waren ondermeer wethouder D. J. A. Geluk en de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, aanwezig. De bur gemeester achtte deze tentoonstelling van groot belang, omdat de jeugd dank zij de instructies de juiste weg naar goed ge schoolde arbeid kan vinden. De burge meester dankte het bedrijfsleven voor de financiële steun, waardoor de tentoonstel ling mogelijk is geworden, en zei te hopen, dat velen van deze beroepen voorlichting zullen profiteren. De voorzitter van de organiserende com missie, jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk, wees op de noodzaak dat jonge mensen een goed vak leren. Het bedrijfsleven kan slechts goed functioneren als het op be kwame krachten kan rekenen. Spr. vond het verheugend dat de gemeente voor de ze tentoonstelling de Vishal beschikbaar had gesteld. Hij deelde mede dat men ook in volgende jaren met de beroepen- voorlichting door wil gaan. Teneinde een en ander goed aan te pakken, zal de com missie in een stichting worden omgezet. In deze stichting kunnen ondermeer de beroepskeuzebureaus worden vertegen woordigd. Van 23 januari tot 15 februari wordt in de Waag in Nijmegen een expositie gehouden van werk van de schilder Kees Verwey en de beeldhouwer Mari Andriessen. De tentoonstelling zal op 23 januari geopend worden door Anton van Duinkerken. Voorts is de expositie dagelijks geopend van 14-17 uur. Op woensdag bovendien van 19.30- 21.30 uur. VETTE VARKENSMAEKT LEIDEN LEIDEN, 20 jan. Aanvoer: 91 stuks. Notering per kilogram levend gewicht: zware varkens geen notering, lichte var kens 1.80 tot 1.85. slagersvarkens 1.86 tot 1.89, zeugen 1.68 tot 1.75. Handel goed. BEL DE OFF. DEALER Afd. Verhuur - Houtplein 23 Telefoon 13850 - 11578 Advertentie Gedurende de „Week der gebeden voor de eenheid der kerk", die thans is inge gaan en in Haarlem zondag wordt be sloten met de reeds door ons aangekondig de oecumenische bijeenkomst in de Doops gezinde kerk, worden iedere avond korte diensten gehouden in de Waalse kerk op het Begijnhof van zeven uur tot kwart over zeven. Uitgangspunt voor deze diensten is de tekst van Paulus' brief aan de Galaten: „Maar de vrucht van de Geest is liefde, blijdschap, vrede, lankmoedigheid, vrien delijkheid, goedheid, trouw, zachtmoedig heid, zelfbeheersing". Maandagavond sprak ds. G. Koch over „Blijdschap, het teken van de eenheid". Hedenavond spreekt ds. J. van Dam over „Vrede, het voorbeeld der eenheid", woensdagavond ds. A. Pos over „Lankmoedigheid, de weg tot een heid", donderdagavond ds. H. Schütz over „Vriendelijkheid, goedheid, de band dei- eenheid", vrijdagavond ds. D. Solinger over „Trouw, de ziel der eenheid" en zaterdag avond pastoor mr. J. W. Key over „Zacht moedigheid, het weefsel der eenheid". Advertentie „U VAART ER WEL BIJ" Een aantal ter zake kundigen, die ver klaren zich al geruime tijd ongerust te maken over de ontwikkeling van het pro bleem academisch ziekenhuis te Amster dam, heeft zich thans in een comité ver enigd, zo wordt door dit comité medege deeld. Vele andere deskundigen, die door hun functie hun mening slechts vertrou welijk kunnen uiten, achten evenzo de tijd gekomen dit vraagstuk opnieuw te bezien, eventueel te herzien, nu zich talrijke nieu we factoren hebben voorgedaan. Het co mité heeft zich reeds tot de faculteit der geneeskunde gericht met het verzoek ook van haar kant het probleem opnieuw te bestuderen. Het comité is voorlopig als volgt samen gesteld: P. A. Heex-es, geneesheer-direc teur van het St. Elizabethgasthuis te Haar- lem, voorzitter; dr. D. Herderschee, oud lector aan de universiteit van Amsterdam, prof. dr. J. A. M. J. Enneking, hoogleraar te Nijmegen; prof. dr. W. Bronkhorst, oud hoogleraar te Utrecht; prof. G. H. N. Holst, architect en hoogleraar te Delft; ir. A. Aronsohn te Rotterdam; drs. S. Kronenberg, oud-geneesheer-directeur van het Ned. Israëlitisch Ziekenhuis en Weesperpleinziekenhuis te Amsterdam,; dr. J. F. van Oss, oud-inspecteur voor gemeentelijke efficiency te Amsterdam; J. P. Desmet, geneesheer-directeur van de St. Willibrordusstichting te Heilo; H. J. Valk, oud-economisch dii-ecteur der ge meentelijke ziekenhuizen en het Deltazie kenhuis te Rotterdam; dr. L. Kaiser, oud lector aan de universiteit van Amsterdam, dr. S. M. Kropveld, chirurg te Amster dam; dr. W. Ploegsma, geneesheer-direc teur van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort en A. J. A. Rikkert, oud-chef der afdeling statistiek van de gemeente lijke woningdienst te Amsterdam. De jaarlijkse uitvoeringen van Bach's Matthaus Passion door de Christelijke Oratoriumvereniging in Haarlem onder leiding van George Robert in de gemeen telijke Concertzaal zullen dit jaar niet zo als gewoonlijk plaats hebben in de zoge naamde stille week, doch reeds een week eerder, namelijk op woensdag 18 en don derdag 19 maart. Het bestuur van de C.O.V. is erin ge slaagd, voor'beide uitvoeringen de volgen de solisten te engageren: Jeannette van Dyck sopraan, Roos Boelsema alt, Tom Brand en Paul Hameleers tenor en Guus Hoekman, Herman Schey en Jan van dei- Ree bas. Na de uitvoei-ingen van de Matthaus Passion zal de C.O.V. de studie voortzet ten van het Requiem van Maurice Duru- flé, een Frans componist en organist. De uitvoering van dit werk zal plaats vinden op woensdag 8 juli in de Grote Kerk te Haarlem, waarbij de componist zelf het orgel zal bespelen. Het Leger des Heils in Haarlem-Noord ontvangt op donderdag 22 januari bezoek van een groep kadetten van de William Booth-kweekschool in Amstelveen, 's Mid dags doen zij huis-aan-huis-arbeid in de stad. Om vijf uur begint een kindersamen komst in het gebouw aan de Ceramstraat. Na de openluchtsamenkomst om kwart voor zeven in de Cronjéstraat volgt om halfacht een openbare opwekkingssamen- kornst. Hierin zullen de kadetten een pro gramma van zang, muziek en gesproken woord verzorgen. Haarlem, 19 januari BEVALLEN van een zoon, 17 januari: W. J. Teunissen—Huiting; E. Maas—Van Rooden; L. H. van Looij—Rohling; N. Bes —Tol; 18 januari: H. C. Twisk—Esenberg; G. Laman—Van Polanen; H. A. Klink hamerBaard. BEVALLEN van een dochtei-, 17 januari: H. P. M. Hilversum—Van Deursen; 18 januari: A. J. Delmaar—Loze; A. de Nooijer—Van de Ketterij; A. M. Röhner— Bravenboer; S. M. C. Burger—De Loor; W. J. Schipper—Bosch; T. F. M. van Heezik— Bult; 19 januari: M. Bakker—Appelman; A. van VelzenSchlutex*. OVRLEDEN, 16 januari: R. Vermeer- Boerman, 84 j., Leidsestraat; 17 januari: K. Vijzelaar, 71 j., Gasthuisvest; 18 jan.: J. T. van Pelt—Lucas, 59 j., Duvenvoorde- straat; A. J. Folmer, 34 j., M. van Heems kerkstraat. ONDERTROUWD, 19 januari: J. H. Mol- kenbuhr en E. Wijntjes. In het beklaagdenbankje voor de Haar lemse politierechtei zat een 39-jarige huis- vi-ouw uit Vogelenzang. Op de avond van 4 november zou zij in het voortuintje van haar huis een man met een broodmes heb ben bedreigd en daarbij hebben uitgeroe pen: „Nou daar ben je dan, ik zal je over hoop steken!" De bedi-eigde, een graniet- werker uit Bennebroek, die van de px-ins geen kwaad wist, was in panische schrik het huis, dat hij zojuist had verlaten weer binnen gevlucht. Naderhand bleek dat de vrouw in de veronderstelling verkeerde iemand anders, met wie zij een appeltje had te schillen, voor zich te hebben. De achtergrond van de zaak was naar de ver dachte uitlegde de onprettige verstandhou ding met haar buren. Er waren om de haverklap ruzies over de kinderen. „Daax-- door was ik die avond in een ovex-spannen toestand. Toen ik iemand naar het tuin hekje zag lopen dacht ik dat het de man was die ik hebben moest. Alleen heb ik niet gezegd „Ik zal je overhoop steken", maar „Nou moet je opkomen". Overigens gaf de verdachte toe dat ze daarbij met een broodmes had gezwaaid. De granietwerker verklaarde als getui ge dat het die avond nogal donker was. Toen de vrouw opeens zo voor hem stond had hij geroepen „Ik ben het niet" en had rechtsomkeex-t gemaakt. „Ik had flink de bibber", bekende hij ruiterlijk. „Dat kan ik me voorstellen'knikte de politierech ter. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wees op het ernsti ge kaï-akter van dit soort delicten. „Het is helemaal niet denkbeeldig dat de aan gevallene in zo'n situatie anders reageert dan deze getuige heeft gedaan en dan zijn de gevolgen niet te overzien", meende hij. Rekening houdend met de omstandighe den eiste hij 75.- boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsman mr. J. H. van Wijk achtte het tenlastegelegde niet bewezen en vroeg vrij spraak. De politierechter veroordeelde de agressieve huisvrouw tot zestig gulden boete. Matroos wilde zich niet laten „testen" „De flauwe kul daar doe ik niet aan mee. Met poppetjes en figuurtjes spelen is mij te kinderachtig." Dat had een 20-jarige ma troos uit Zaandam gezegd toen hij zich in Amsterdam tijdens zijn keuring voor de militaire dienst aan een „test" moest on derwerpen. En of de onderofficier die de „test" moest afnemen hem ook waar schuwde dat hij er alleen maar narigheid door zou krijgen, de jongeman bleef bij zijn besluit dat hij „er niks in zag". „Ga dan maar naar huis", hadden ze hem toen op het keuringsbureau gezegd. Enige tijd daarna kreeg de jongen spijt van zijn wei gering en meldde hij zich weer bij de af deling militaire zaken in Amsterdam. Tot zijn niet geringe verbazing werd hij toen op transport gesteld naar een kamp voor dienstweigeraars in Zaandam. Wegens overtreding van de dienstplichtwet moest hij zich maandag voor de Haarlemse po litierechter verantwoorden. „Wat doe je daar nu in dat kamp", in formeerde mr. J. P. Petersen belangstel lend. „Niets", antwoordde de verdachte schouderophalend. „Een vreemd geval", vond de politierechter. „Enfin, laten we eerst maar horen wat de getuige te zeggen heeft". Deze, een luitenant-kolonel uit Amsterdam kon echter ook weinig licht in de zaak brengen. Hij zei dat de verdachte zich wel aan de medische keuring had on derworpen. Volgens de getuige was er hier geen sprake van een normale dienstwei gering. Ook zonder de bewuste „test" had de verdachte zijn dienstplicht kunnen ver vullen. Waarom de jongeman in het kamp in Zaandam was geplaatst kon de luite nant-kolonel niet verklaren. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman eiste veertien dagen ge vangenisstraf. De raadsvrouwe van verdachte, mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, vond dat een te zware straf voor een domheid die haar cliënt later had betreurd. Zij vroeg de politierechter te volstaan met een boete of een voorwaardelijke straf. De matroos werd vex-oordeeld tot 40,- boete en veertien dagen voorwaar delijk. „Even afrekenen...." Zestig gulden boete en een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd legde de politierechter op aan een 24-jarige perser uit Amsterdam. Deze had een caféhoudster uit de Haar lemse binnenstad op de avond van 17 no vember mishandeld toen zij de Amster dammer, die samen met een vriend in haar zaak enige verteringen had gemaakt bij hun vertrek er op attent maakte dat er nog niet was afgerekend. Volgens de café houdster had verdachte haar in het ge zicht gestompt, haar arm omgedraaid en tegen de schenen geschopt. De verdachte ontkende alles. „Daar ben ik het type niet voor", zei hij. De officier achtte echter de mishandeling bewezen en eiste een maand gevangenisstraf. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Zoals reeds kort gemeld werd, is maan dag de voorman-bankwerker van de firma Kruk uit Heilo, de heer S. Jonker uit Am sterdam, tijdens controlewerkzaamheden aan de afvoertransportband in de sinter- fabriek van de hoogovens te IJmuiden tus sen de band en een draagrol bekneld ge raakt en overleden. Het onderzoek naar de toedracht van dit ongeval is nog gaande. Men sluit bij de Hoogovens de mogelijk heid niet uit, dat het slachtoffer bij de reparatiewerkzaamheden aan de transport band onwel is geworden en toen door de overigens langzaamlopende band is ge grepen. In ons blad van gisteren heeft men het verslag kunnen lezen van de er varingen van William, van Dijk uit Heemstede, die dankzij de televisie - sectie van de VARA zijn „droomwens" in vervulling zag gaan: een bezoek aan de D AF-fabriek en zelf autorijden Ook de technische geheimen van de produktie werden hem geopenbaard tijdens zijn tweedaags verblijf. Op de foto ziet men hem in de constructie- tekenkamer. Woensdagmiddag wordt een gefilmde reportage van deze privé- excursie uitgezonden. DEZE wat bittere opmerkingen moesten me van het hart. Ik meen me dit te kun nen permitteren, omdat ik verder niets heb tegen de leiding van het Singermu- seum, die een schenking aanvaardde met een sindsdien duidelijk aan de dag gelegd gevoel van verplichting te moeten doox-- gaan op de wijze, zoals Singer het in ieder geval bedoelde: het zoeken naar en steu nen door aankopen van kunst naar beste vermogen. Dat de collectie waardevolle zaken bevat, heb ik al vroeger mogen schrijven. De eerste belangrijke daad was de tentoonstelling van werken uit de Haag se school, waarmee dit museum een naam verwierf tot in de kringen van hen die nu eenmaal minder gefixeerd zijn op wat bij het nabije Hamdorff te koop geboden wordt. En misschien is met die expositie de herwaardering begonnen met een en ander, dat nu ook eldex-s vertoond wordt. Dat het publiek misschien moe was gewor- den van het zovele al te problematische juist in de tijd, dat het Singermuseum zijn werk begon, doet niets af aan deze ver dienste. Door de nagedachtenis aan Singer had men een lijn voor ogerx. En wanneer de middelen het toelaten staat ons hier nog het een en ander te wachten, dat ik liever niet verklap, daar anderen graag misschien het idee overnemen. NOG WEINIG heb ik gezegd over de ex positie van nu. Als verslaggever van deze krant was ik immers minder verwonderd dan anderen. Deze tentoonstelling is be langrijk groter dan die, welke in het Huis van Looy gehouden werd. We leren hier Witsen nog nader kennen. En dat ook in zijn beperkingen. Het vroege werk vooral blijkt zo veelbelovend te zijn geweest, dat men zich gaat afvragen welke de redenen zijn waardoor Witsens werk niet verder uitgroeide, tot de belangrijkheid van een schilder als de in de wereld meer bekende en even latere Fransman Marquet bijvoor beeld. Eex-lijk gezegd maakte een be zoeker de vergelijking toen ik maar net aan hier binnen was. We stonden op dat moment voor Witsens portret, van prof. dr. Joseph Mendes da Costa, een prachtig schilderijtje en een echt portret, dat merk waardigerwijs veel leek op degenen, die van Marquet door hemzelf en anderen ge maakt zijn. Toeval natuurlijk. En toch mo gelijk te verklaren uit een opvatting van schilderen, zoals zowel de veel modernere Marquet en de oudere Witsen voorstonden. Witsen heeft in zijn tijd veel aan fotogra fie gedaan. En nog herinner ik me hoe de Fransman, Marquet bedoelende en diens naam niet dix-ect herinnerende, sprak van die schilder, wiens werk even aan de foto grafie deed denken. Vermoedelijk ligt dit in het feit, dat beide figux-en geen partij ten aanzien van hun onderwerp kozen en slechts dat wilden overbrengen wat daar uit voor een ieder belangrijk kon zijn. Witsen is bij zijn leven een zekere koel heid verweten. Max-quet kon voor de oor log van de Nederlanders eenzelfde critiek incasseren. Heeft de laatste daar minder last van gehad? Witsen is in ieder geval niet in de lijn van zijn begin doorgegaan. Hij begon breed en met weglaten van naar zijn smaak niet essentiële details. Is het door twijfel dat hij zich meer naturalis tisch is gaan instellen? Was het een voor zichzelf partij kiezen, dat hij meende zich meer te moeten richten op de volledige uiterlijkheid der dingen dan zijn soms he viger levende en scheppende vrienden? Hij bezat de mildheid van de aristocraat, die hij was, tegenover de van het gangbare afwijkende persoonlijkheden en de gere serveerdheid van iemand, die door zijn maatschappelijke positie beschouwend kan zijn. En achteraf vraagt men zich af of het beschouwen van het door hem ge vonden milieu wel zo bijster interessant was. Bepaalde publikaties uit de laatste tijd over Witsens vriend, de dichter Kloos, zijn nogal onthullend. Men kan rustig aan nemen, dat een Marquet, vooi'zover deze mensen ontmoette, in een toch beter gees telijk klimaat vertoefde. Het succes in on ze wereld van Marquets directe voorgan- gers en tijdgenoten mag naar mijn mening wel als bewijs gelden, want zij maakten echt al geschiedenis, een geschiedenis, die voor meer dan het eigen land geldt. Voorzover het de Nederlandse geschie denis betreft, heeft Witsen ons meer te ver tellen dan door zijn schilderijen alleen. Steeds was hij omringd door belangrijke of in ieder geval belangstelling trekkende tijdgenoten. Breitner heeft uit hetzelfde venster geschilderd als hij. Dat was uit het raam van het later zogenoemde Witsen- huis aan het Amsterdamse Oosterpark, dat zijn eigendom werd, nadat hij er na Breitner en Isaac Israels ingetrokken was waar onder meer de Franse dichter Ver- laine logeerde en dat thans nog bestemd is kunstenaars te huisvesten. Een van de tegenwoordige bewoners is de schrijver en kunstcriticus Hans Redeker, die Witsens tentoonstelling opende. Diens rede werd door het Singermuseum uitgegeven en zo kan de bezoeker van deze tentoonstelling meer nog over Witsen te weten komen. Dat heeft naar mijn smaak namelijk alleen zin, indien men de Witsententoonstelling bezoekt Bob Buys. TOT 25 3ANUARI is in het Singermuseum te Laren een tentoon stelling te zien van werken van Willem Witsen (1860 -1923) Deze expositie heeft al veel bezoek ge had en dat terecht. Dat hier en daar een parallel getrokken wordt met de her waarderingvan Isaac Israels' wewrk is net zo onthutsend als de nu pas door het Am sterdamse Stedelijk Museum gestelde herwaardering van de laatste op zich zelf. Een groot zich steeds vernieuwend publiek mag men enige onkunde wat betreft Nederlandse schilderkunst niet kwalijk nemen. Het is tegenwoordig nu eenmaal zo, dat mu seums al het waarde volle, waarover men beschikt, steeds ex poseren. Dat zich ge Interesseerd tonen- den nu plotseling gaan zeggen, dat zij niet wisten hoe mooi sommige zaken wel waren, is echter wat triest. Nog niet zo bar lang geleden werd werk van Wit- dit museum draagt. Deze expositie, be perkter van omvang, was zeker niet van mindere kwaliteit dan de Larense van thans. Vermoedelijk zal de tentoonstelling in het Singermuseum meer oubliciteit opleveren en meer publiek ont vangen. Het Singer museum ligt blijkbaar aantrekkelijker dan het Huis van Looy en werd binnen korte tijd een centrum voor een de meer tradi tionele kunst min nend publiek. Ook de naam Laren doe: vermoedelijk veel. Wie zich nu pas de waarde van Witsens werk meer bewust wordt, schaart zich toch eigenlijk mee' of minder onder hen die zich het meest vertrouwd voelen met de naar kwali telt zo heterogene collectie van het sen geëxposeerd in werk van Singer, zijn het Huis van Looy vrienden en diens naast dat van de- verdere persoonlijke gene, wiens naam voorkeuren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9