'grieven aan de redactie Het regende geld op de Grote Markt Raad niet zonder meer akkoord met verbeteringen op circuit Gebr. H. en F. Kimman T riniteitsly ceum met een blijspel DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs N.A.A.C.P.-leider wordt voortdurend bedreigd GEMEENTERAAD VAN ZAND VOOR T Wilt u de nieuwste OPEL's huren? UIT STAD EN STREEK Hulp aan negerjongens Scholen voeren actie voor vrijlating negerjongetjes Het „thuisdammers- toernooi" Faillissementen Drentsche Aa buiten haar oevers getreden Twee wegen overspoeld Burgerlijke Stand van Haarlem J. Biersteker gehuldigd hij de PTT Weinig stormschade in Haarlem Kleuter valt in riool Nieuwe directeur bij mannenkoor „Caecilia" Oecumenische bijeenkomst in Adventskerk W Otï\SDAG 21 JANUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT i Op 31 mei worden op het circuit in Zand- voort de autorennen om de Grand Prix gehouden. Daarna volgen de wedstrijden om het wereldkampioenschap wielrennen. Met het oog hierop hadden B. en W. van Zandvoort de gemeenteraad voorgesteld de afrastering van het circuit gedeeltelijk te vernieuwen, teneinde te voorkomen dat bezoekers zonder betaling het terrein bin nendringen. De kosten van deze gedeelte lijke verbetering werden geraamd op 35.000, De gemeenteraad heeft echter in zijn vergadering van dinsdagavond B. en W. niet geheel hun zin gegeven. Men was na melijk niet te spreken over het feit, dat dit voorstel eerst niet in de raadscommissies was geweest. Alvorens men op verdere voorstellen van B. en W. in deze ingaat, wil men eerst uitvoerig over deze verbeterin gen worden ingelicht. De voox-zitter, burgemeester mr. H. M. van F e n e m a, zei dat de verbeteringen noodzakelijk zijn met het oog op de komen de wedstrijden. Touring Zandvoort heeft met de voorstellen zo lang gewacht, omdat zij weer niet om geld wilde aankloppen. De afrastering moet echter tijdig klaar kunnen zijn. Hiertoe is het noodzakelijk dat de raad het voorstel aanvaardt. Hierop gingen de leden echter niet zon der meer in. Eerst wilden de raadsleden het voorstel in de commissies grondig bestu deren. Uiteindelijk bracht de voorzitter een voorstel in stemming om de helft van het aanvankelijk gevraagde krediet van 35.000 te verlenen. Met acht tegen zeven stemmen ging men hiermee akkoord. Tegen waren mevrouw Mol-Van Bellen, en de heren Diemer, Paap, Van Kuyk. Koning, Gosen en Van der Werff. Wéér de vroedvrouw Met veertien tegen één stem, die van de heer Breure (V.V.D.) werd besloten de ge- neentelijke verloskundige een jaarlijkse vergoeding van 2700 te geven. Bij de rondvraag drong de heer Linde- m a n (K.V.P.) er op aan, de seizoensver keersborden dit jaar zo laat mogelijk te plaatsen. De voorzitter meende, dat de plaat sing met het oog op de vroege Pasen dit jaar nog wel vroegtijdig zal moeten ge schieden. De heer Gosen (A.R.) klaagde over de Advertentie BEL DE OFF. DEALER Afd. Verhuur - Houtplein 23 Telefoon 13850 - 11578 Tweemaal zijn de leerlingen van het Tri- nitèitslyceum, geassisteerd door enige meisjes, in de Stadsschouwburg versche nen met het blijspel van Walter Black en William Mendrek „Geld te geef". Dat ge schiedde maandag- en dinsdagavond. Ik heb de eerste voorstelling bijgewoond. Eer lijk gezegd een tikje bevooroordeeld, want het is toch maar een eigenaardige gewaar wording, wanneer men als recensent zit te kijken naar de uitvoering van een school, die men vroeger heeft bezocht en van wel ker toneelgroep men eertijds ook deel uit maakte. Dan zie je jezelf weer op de plan ken en je weet hoe gretig je de volgende dag de krant opensloeg om te kijken wat ..hij", de recensent, erover had geschre- ■cn. Nu is er we! iets veranderd. In mijn 'agen waren meisjes nog taboe. Wij deden •Qt zonder en dat maakte het repertoire 'erk eenzijdig, al was het plezier van het ;elen er niet minder om. Na de oorlog s men een ruimer standpunt gaan inne- nen. Daaruit resulteerde zo'n voorstelling ils de lyceïsten nu gaven, een opvoering net een gemengde bezetting, die ik zeg iet niet zonder trots een uitstekende in druk heeft achtergelaten. Wat men ook op het gekozen stuk kan ifdingen, het leende zich voor een school- utvoering bijzonder goed. Het eerste be drijf houdt alles nog binnen de perken van de geloofwaardigheid. Het tweede en der de scheppen een situatie, die ronduit on aannemelijk is. Dat ligt er evenwel zo dik op, dat men er zich snel mee verzoent, voóral omdat de effecten zo humoristisch zijn. Wie er zwaar tegen aan leunt ver speelt de belangstelling. Wie er losjesweg naar speelt krijgt de lachers op zijn hand. Dat laatste nu bleek het geval. Dat is ener zijds een verdienste van regisseur J. Th. ran Westing O.E.S.A. anderszijds van de spelers, die met hun typeringen best raad wisten en een alleraardigste, frisse verto ning op touw zetten, waarmee ik mij tot het einde toe heb geamuseerd. Er liep een fraaie kwajongen rond, die het begrip aan de naam junior verbonden, alle eer aan deed. Er dook een Joan Rem- meltsachtige heer des huizes op, die heel beheerst de overdrijving buitensloot en toch een klein beetje onalledaags was. De figuur van de grootvader, die als eerlijke valse munter een idealistische toon aan- •laat en tegelijk uit zijn eerlijkheid kracht 'Hit tot onvervaardheid, was ook al prima op dreef. Twee vrijers werden ieder naar bun aard vrijmoedig getypeerd, twee ban- lieten gaven blijk het nodige superiori- oitsgevoel op te kunnen brengen, ook al ïam de „baas" dan wel eens wat te veel oopjes en leed de verstaanbaarheid daar- nder. Van de meisjes kregen we heel na- mrlijk spel van moeder en dochter. Ook crscheen een katje van een dienstbode m tonele. Ja, net deed allemaal echt pie kerig aan, het had sfeer, het voltrok zich n een benijdenswaardig tempo. Maar .vanneer men mij verdenkt van chauvinis me, dan mag men gerust wat bijval van lit verslag aftrekken, wat er overblijft is in elk geval nog ruim voldoende! P. W. Franse abominabele toestand van het Stations plein. Hij vroeg B. en W. te willen trachten dit plein voor de symbolische som van één gulden van de spoorwegen te kopen, waar na de gemeente tot verbetering van het plein zou kunnen overgaan. De voorzitter geloofde niet, dat de N. S. hiertoe bereid zouden zijn, maar zeg de toe de directie schriftelijk om verbete ring te verzoeken. Eveneens in antwoord op een opmerking van de heer Gosen, antwoordde de burge meester, dat de voorbereiding van de riool waterzuiveringsinstallatie reeds zover ge vorderd is, dat nog dit jaar een voorstel aan de raad zal worden gedaan. Nadat de openbare vergadering om half elf werd gesloten, volgde nog een besloten bijeenkomst, waarbjj gesproken is over de aankoop van vier schilderijtjes van een Zandvoortse schilder en waarbij wethouder T a t e s een foto toonde van een maquette van een plan, dat door de heer J. J. van Schaardenburg uit Aerdenhout is gemaakt voor de bebouwing van de noordzijde van de Zandvoortselaan bij de Benlveldsweg met een drietal hoge flatgebouwen en een aantal bungalows. Dit plsn wordt aan het eind van deze week ter visie gelegd. Nieuws in het kort Vastenavond. Het bestuur van de afdeling Heemstede van de Katholieke Middenstandsvereniging biedt zijn leden op zaterdag 7 februari in het verversings huis in „Groenendaal" een vastenavond feest aan. Onder de titel „Bont en blauw" zal een cabaretgezelschap een vrolijk pro gramma verzorgen. Na afloop is er bal met attracties. Reclasscringsraad. Bij Koninklijk Besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Reclasseringsraad te Haarlem aan de heer R. S. Wierda, oud directeur van de gevangenis te Haarlem; benoemd is als lid van deze raad de heer A. R. Beens, thans directeur van de ge vangenis. Zwerftochten door Spanje. Zondag morgen om elf uur zal Jan P. Strijbos in het Rembrandt Theater te Haarlem een voordracht houden over „Zwerftochten door Spanje" geïllustreerd met een door hem opgenomen kleurenfilm. Hij zal daar bij vooral aandacht vragen voor de na tuur en het landschap, de planten- en die renwereld in die delen van Spanje, die dooi de toeristen en vreemdelingen maar zeer sporadisch bezocht worden. Ook zal be zocht worden het beroemde vogelparadijs van de Coto Donana, een enorm uitge strekt. beschermd jachtgebied in de schier ondoordringbare delta van de Guadalqui vir, waar nagenoeg niemand toegang heeft en dat als een der laatste wildernissen van Europa beschouwd kan worden. Christen-Vrouwenbond. Op de maan delijkse ledenvergadering van de afdeline Haarlem-Noord van de Nederlands Chris ten Vrouwenbond op dinsdag 27 januari in het Hervormd Jeugdhuis, Schoterweg 83 houdt mejuffrouw Fransen, directrice van de Huish.- en Gezinsvoorlichting te Haar lem een lezing, waarna een film vertoond wordt. Brand in kelder van school. De Haar lemse brandweer is vanmorgen om halftien uitgerukt voor een brandje in de kelder vvaar de centrale verwarming gevestigd is. van de Klaas de Vries-ulo-school aan het Jnnoplantsoen in Haarlem-Noord Turf molm lag opgeslagen op een ijzeren roet- luik, dat na het aanmaken warm was ge worden. De turfmolm raakte in brand en er ontwikkelde zich veel rook. De brand is na het uitleggen van een slang geblust De lessen behoefden niet. onderbroken te v. orden. Politieke facetten. Vrijdag 23 januari houd' de afdeling Haarlem van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie in café- restaurant, Suisse aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord een openbare vergade ring waaop mevrouw mr. E. A. J. Schelte- ma-Conradi. wethouder van Haarlem, zal sore ken over .Politieke facetten van het gem '-"of eheloid" P. v. d. A. Bloemendaal. Op maandag avond 26 januari houdt de afdeling Rloe- mendaal van de Partij van de Arbeid een ledenvergadering in hotel Vreeburg on het Kerkplein in Bloemendaal. De heer Fedde Schurer zal daar spreken over „Het mili taire vraagstuk" Bestuursverkiezing. Op dinsdagavond 27 januari houdt de afdeling Bloemendaal en omstreken van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijkse ledenver gadering in hotel ..Rusthoek" in Bloemen daal. De agenda vermeldt de verkiezing van twee bestuursleden, benoeming van de verificatiecommissie en van een planten- forum Benoeming Hartenlustschool. Tot on derwijzer aan de Hartenlustschool aan de Vijverweg in Bloemendaal is per 1 februari in de vacature P. A. Jordans, de heer E. Leeuw uit Haarlem benoemd. Dia's uit Oud-Ovcrveen. Vrijdagavond 23 januari houdt de afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar maandelijkse bijeenkomst in gebouw „Irene" aan de Elswoutslaan in Overveen Mevrouw W M. Thevse-Groen uit Bloe mendaal zal dia's vertonen onder de titel „Kijkjes in het verleden, in Overveen en omgeving". AMSTERDAM Het dividendvoorstel van de Deli-Maat- schappij over 1958 van 16 per certificaat van 100, waarvan reeds f 6 als interimdivi dend werd uitgekeerd, was voor de beurs een zeer grote en prettige verrassing. Het voorstel overtrof alle verwachtingen, aldus de beurs. In verband met de interne reorga nisatie (mei 1958) zijn geen vergelijkende cijfers ten aanzien van het vorige dividend aanwezig. De Delipapieren lagen de laat ste tijd, op aanhoudende speculatieve aan kopen, reeds vast in de markt. Na de be kendmaking van bovenvermeld voorstel steeg de koers ruim 5 gulden. Er bestond zeer grote belangstelling in deze hoek; bij de opening werd 150 voor de certificaten betaald. Hierna liep de prijs op tot 151, waarna een reactie volgde, ten gevolge van winstnemingen tot 149. In het verdere beursverloop schommelde de koers om de 150. De vorige slotkoers was 144,50. De overige leidende cultuurwaarden werden vrijwel verwaarloosd. HVA noteerde on geveer 3 punten lager; Amsterdam Rubber was goed prijshoudend. In de hoeken van de internationale waarden was het veel rustiger dan maan dag. In AKU echter was de handel nog vrij levendig. De jaarcijfers over 1958 van het wereldomvattende AKU-concern, wer den door de beurs als „gunstig" geken merkt. Deze cijfers waren echter reeds in de koers van de aandelen verdisconteerd. Na de forse koersstijgingen van de vorige dagen (waarvan alleen maandag al met 13 punten) volgde nu een lichte reactie, ten gevolge van winstnemingen. De onder toon bleef echter vast, waarbij het bewijs werd geleverd dat deze aandelen goed in de markt liggen. Philipsaandelen onder gingen een reactie van ongeveer 3 punten bij een zeer kalme handel, vergeleken bij die van de vorige dag. Unilever kon de grote koerswinst van de vorige dag goed handhaven. Ook hier waren de omzetten geringer. De oliewaarden vielen ongeveer 2 gulden terug in verband met de teleur stellende slotkoers voor aandelen Kon. Olie in Wallstreet. Aandelen K.L.M. be hielden niet alleen de grote koerswinst van de vorige dag, maar werden zelfs nog iets hoger geadviseerd. Deze aandelen onder vinden in Amerika grote belangstelling. In de scheepvaartsector was het zeer rustig De koersen waren door elkaar nauwelijks prijshoudend. Ook in de staatsfondsen- hoek was de handel zeer gering en de stemming gemakkelijk. Certificaten Deli sloten vrijwel op de hoogste koers van de dag. Prolongatie 3 1/4 percent. (ANP) NEW YORK Het beursslot kwam met achterblijvende tikkers, terwijl het koersniveau flink in beide richtingen fluctueerde. Du Pont. dat een aanvankelijke daling had ingelopen, moest later weer terrein prijsgeven. Enkele andere fondsen waren vast. vooral tabaks waarden, geselecteerde vliegtuigbouwfond sen. olie- en staalwaarden. A. M. Bvers was op hoogste dagwaarde plus 6 dollar in de staalsector. Bath Iron Works was drie dollar hoger in de scheepsbouwsector. Eastman Kodak en Firestone waren 2 dol lar hoger. American Telephone moest 2 dollar en Youngstown Sheet and Tube bijna 3 dollar priisgeven. De spoorwegen waren vrii vast. Standard Oil of Califor nia leidde de olies mei een winst van meer dan 2 dollar. International Nickel verloor, en American Smelling steeg. 2 dollar. Het industriegemiddelde steeg van 594.40 fot. 595.69; dat voor spoorwegen van 166.57 tot 167.20 en dat voor openbare nutsbe drijven van 92,42 tot 92.43 De omzet daal de van 3.840 000 tot 3.680.000 aandelen. Van de 1259 verhandelde fondsen sloten er 589 ho" - en 446 Ineer. (UPT). Slotkoers Heden gistex-en 13.45 ui 3-34% Nederl. '47 9 m 92 3"/n Nedl. 1962/64 964 964 Woningbouw f> °/o 110% Pr. A'dam '56 I.. 89'4 Pr. A'dam '56 IT 984 Pr. A'dam '56 III 984 Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II 97% Pr. R'dam '57.... 109% A.K.U 2934 294 Calvé Delft 443 445 Van Gelder Zonen 225 227 K. N Hoogovens. 350 352 Nederl. Ford 222 225 N. Kabel fa briek 324 325 sew.Philips Gloeil. 496 501 Pref.PhilipsGloeil. '2184 Unilever (cert.).. 4834 487 Unilever (nieuwe) 4734 476 Wilton Fyenoord. 208 209 Werf Gusto 162 Dordtsche Petrol. 6824 682 Kon. Petroleum.. t 172,20 f 172,10 1944 195 A'dam Rubber 904 92 K.L.M t 124, f 123.50 Holl Anier. Lijn.. 164 163 K.N.S M 159 160 N. Scheepv. Unie 1414 140 v. Nievelt Goudr. 1324 1314 Phs. v. Ommeren 245 2444 H.V.A 145 1494 Delimaatschappij f 152,— f 156,50 Amsterd. Bank.. 2734 272 Nat. Handelsbank 155 155 Ned. Handel Mij 212 Rotterd. Bank 2274 227 Twentsche Bank. 204 Anaconda Copper 67 664 Bethlehem Steel 51 52 U.S. Steel 45 4 96 General Motors.. 50% 504 Shell Union 824 83 Tidewater 24 24% (Verkort weergegeven) Achtergebleven gebied Deze woorden treft men meermalen aan in de krant, maar dat is dan meest in het buitenland. Ook in Haarlem heeft men echter zo'n achtergebleven gebied, namelijk de Schalkwijkerstraat. Komende van de Bui- tenrustbrug passeert men eerst een groot modderveld, vervolgens een aantal houten keten, een grote oud-ijzer opslag en dan vernauwt de straat zich tot een smalle koker met afgekeurde woningen. Voor de voetganger blijft er een smalle hobbelige verhoging over. De straat eindigt met een smal bruggetje, totaal ongeschikt voor het moderne verkeer. Toch is het een drukke verkeersweg, waar vooral in het vakan tieseizoen tal van buitenlanders passeren. Deze straat is geen reclame voor Haar lem. Tonnen worden besteed aan de nieu we woonwijken met brede stroken groen, zandbakken voor de kinderen, maar de be woners van de Schalkwijkerstraat (waar toch ook veel kinderen zijn) moeten maar genoegen nemen met een modderpoel. Een Schalkwijkerstraat-bewoner. (Naschrift van de redactie. Van de zijde van openbare werken vernamen wij, dat men het ermee eens is dat de situatie ter plaatse voor verbetering vatbaar is. Er zijn echter werken waarvan de uitvoering van meer belang wordt geacht. Aangezien de Schalkwijkerstraat een onderdeel vormt van de geprojecteerde oostelijke stadsrandweg waarvan de kosten op ongeveer elf miljoen gulden zijn geraamd ligt het voor de hand dat een verbete ring van de Schalkwijkerstraat in de eerste jaren niet te verwachten is.) MONROE, North Carolina (UPI) Ro bert Williams, een der voormannen van de N.A.A.C.P. (Nationale vereniging voor de behartiging van de belangen van kleur lingen) die vergeefs heeft getracht de twee wegens het kussen van een blank meisje veroordeelde negerjongens vrij te krijgen, ontvangt voortdurend telefonische be dreigingen. Williams trad geruime tijd op als voor zitter van de afdeling Noord-Carolina van de N.A.A.C.P. Sinds zijn optreden in de zaak Thompson-Simpson wordt hij onge veer om het uur telefonisch bedreigd. Iemand, die zeide tot de Ku Klux Klan te behoren, dreigde hem te vermoorden. Zoals reeds is gemeld, werden de tien jarige James Thompson en de een jaar .jongere David Simpson tot plaatsing in een opvoedingsgesticht tot hun 21ste jaar ver oordeeld omdat zij een blank meisje kusten. Het voorbeeld van de openbare lagere school „Het volle leven" in 's-Gravenhage heeft navolging gevonden: thans is ook de openbare Willem Ruys-ulo aldaar een actie begonnen voor vrijlating van de twee Amerikaanse negerjongetjes die naar een opvoedingsgesticht in de Verenigde Staten verwezen zij omdat zij oen blank vrien dinnetje gekust, hebben. De Willem Ruys- school telt ruim 500 leerlingen, onder wie thans, o initiatief van een der meisie? uit de derde klasse. Willy Bertram, hand tekeningen verzameld worden. De lijst met handtekeningen wil men dan. vergezeld van een brief van de leerkrachten, aan de Amerikaanse ambassade aanbieden, als een protest tegen het vonnis in kwestie. Door de I.V.O.-school De Werf in Zaandam is een dergelijke petitie met 125 handteke ningen verzonden aan mevrouw Eisen hower. Ook op twee Utrechtse scholen is een soortgelijk actie begonnen. Met veel strijdlust zijn de ihuisdammers de tweede ronde van het toernooi om de titel „thuisdammerskampioen 1959" inge gaan. Deze door de Haarlemsé Damclub georganiseerde wedstrijden blijken in be langrijke mate tegemoet te komen aan de wensen van een grote groep ongeorgani seerde damsnelbeoefenaren. De gesneelde pari tien resulteerden in: Groep A: J. J. v. d. FangeA. Bosman 20: J. de Jager—A. A. Croon 20; G M. NeumanP Hagebout 20. Groep B: H .v. Poeteren sr.J. Unger 1—1: J. H. de Boer—D P. Deen 2—0; E. CasseeA. G. A. Heinink 02. Groep C: N H PostP. J. Pijpers 0—2: A. Zwaan—W. v Gelderen 02; L. v. d HeuvelsH. v. Foeteren ir. 02: H. P. PestP. Cornet ir. 0—2. Inhaalronde: P. Cornet ir.N TT. Post 20: P. J. PiinersA. Zwaan 20; H. v. Poeteren jr.H. P Post 11. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het navolgende faillissement.: E Werkman, kassier en commissionnair, Frans Lisztlaan 1 te Heemstede. Rechter commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procu reur. Ged. Oude Gracht 54 te Haarlem Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: G. Hart. handelende onder de naam Technisch Handelsbureau G. Hart. Serooskerkenstraat 59 te Krommenie Rechter-Commissaris: mr. H. J. Ferwerda Curator: mr. D. Aten, advocaat en procu reur, Provinciaicwcg 52 te Zaandam. Door een snelle stijging van het water van de Drentsche Aa zijn de wegen Zeegse -Schipborg en Oudemolen-Gasteren over spoeld. In Anloo zijn beide wegen voor het verkeer afgezet. De toegangen van de brug tussen Zeegse en Schipborg worden boven dien met verzakking bedreigd. Grote stuk ken omliggend land zijn eveneens onder water gelopen. De stijging duurt nog steeds voort. RECTIFICATIE In de bespreking van de film over com mandant Crabb in ons blad van dinsdag zijn enige storende fouten geslopen. Zo dient men te lezen, dat men de film moet rekenen tot. de klasse der gestandaardi seerde oorlogsfilms, niet tot de benadering door de film van een legendarische oor logsfiguur. Er stond: een benadering door de pers. De daaropvolgende zin dient te concluderen, dat de stof op meer uitzicht bood dan wat men nu vertoont. Hier was het woordje „op" uitgevallen. BEVALLEN van een zoon 17 jan.: P. Beune-Hendriks, 18 jan.: M. G. H. Lomme- laars-Gründemann, 19 jan.: E. T. M. ten Wolde-Van Dam. 20 jan.: A. M. T. Asseler- Schouw. BEVALLEN van een dochter. 18 jan.: M. van Schie-Maas, 19 jan.: M. J. Jordaan- Derks, G. C. van der Weijden-Caro, W. A. Droog-Büchler, A. B. G. Knoef-Beerlage, 20 jan.: C. Lokerse-Vahrmeijer. OVERLEDEN: 16 jan.: D. L. Kostelijk, 62 j., De Clercqstraat; 17 jan.: R. Krijger, 7 d., Kam. Onnesstraat; 18 jan.: C. J. van Roose-Van Roon, 68 j., Zomerkade: E. A. Rieman, 68 j., Gasthuisvest; H. T. Krosman, 79 j., Schotersingel; 19 jan.: E. J. van der Tol-Van Aalst, 69 j., Kamperlaan: S. C. van Hinte, 74 j., Jansweg; P. Gravesteijn, 73 j., Harmenjansweg: P. N. Krul, 65 j.. Haze- paterslaan; 20 jan.: A. M. de Boer-Boot, 69 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 20 jan.: R. B. Grif fioen en L. Coene, J. Heeringa en L. de Vries. Gisteravond omstreeks acht uur passeerde de tienduizendste be zoeker de poorten van de tentoon stelling „Winterflora" in het Haar lemse Krelagehui-s. Het was' mevr. R. Braakman-Tendeloo uit de Twee de Theemsstraat in Haarlem, die van de voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloem- bollenculhiur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, zeer toe passelijk. een bloemenhulde ontving. Op het parkeerterrein op de Grote Markt in Haarlem hebben verbaasde voorbijgan gers 't dinsdagmiddag omstreeks half drie bankbiljetten van 25 zien regenen. De „regenmaker" tegen wil en dank was een 55-jarige Zandvoortse aannemer, die met zijn echtgenote inkopen deed in de Haar lemse binnenstad. Toen de geldregen begon kwamen on middellijk autobcwaker Cor Zandstra en verscheidene voorbijgangers, onder wie kinderen, in actie om de biljetten te ver zamelen. „Tenslotte hadden we 21 brief jes van vijfentwintig bij elkaar" en toen heb ik de politie opgebeld", vertelt de heer Zandstra. De aannemer had eerst zijn vrouw een stapeltje biljetten uit zijn portefeuille ge geven. Toen hij later in een restaurant aan de Grote Markt wilde betalen, miste hij tientallen briefjes van I 25. Hij ging terug naar zijn auto, waar de autobewaker en een politieman op hem wachtten. De laat ste overhandigde hem de een en twintig gevonden biljetten, maar de aannemer meende nog meer geld te missen. Hij open de 't portier van zijn auto en onmiddellijk Dinsdag heeft de heer J. Biersteker, be steller-voorman. in zijn met vele bloem stukken versierde woning het. feit her dacht dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het Staatsbedrijf P.T.T. Als eerste spreker bood de heer P. J. Waale, directeur van het postdistrict Haar lem zijn gelukwensen aan. De heer L. W M. van Beeck, adjunct-directeur van het postdistrict Haarlem, richtte het woord tot de jubilaris namens het bedrijf en betuig de zijn grote dank en waardering. Namens het Staatsbedrijf overhandigde hij de oor konde voor veertig jaar trouwe dienst met de gouden draaginsigne en een gratifica tie. Hierna sprak de heer Ch. A. L. Trom melen. chef van het Postgebouw Baljuws laan en deze bracht in herinnering de gro te verdiensten van de jubilaris voor de verzending van de postzakken in de tijd van de verbouwing aan de Baljuwslaan, toen de gehele expeditie gehuisvest was aan de Verspronckweg. Alles had een vlot verloop. De heer B. Heimig, chef expeditie, hoop te dat de jubilaris in de komende jaren met dezelfde opgewektheid zijn werkzaam heden zal verrichten. De heer P. Geldof. voorzitter van de afdeling Haarlem van de A.B.V.A. (Algemene Bond van Ambtena ren) sprak zijn dank uit namens de orga nisatie en bood een wekkerklokje aan. Na mens de perronbestellers overhandigde de heer G. Molenaar een brandlamp. Tenslotte haalde de voorzitter van het jubileumfonds de heer H. Plant herinne ringen op uit de tijd dat de heer Bier steker in Haarlem woont en overhandigde hij enkele geschenken. De storm heeft in Haarlem tot dusver betrekkelijk weinig schade aangericht. Vannacht om kwart over drie rukte de brandweer uit naar de Bakenessergracht waar op een huis, bewoond door een 49-ja- rige vrouwelijke kantoorbediende, een schoorsteen was omgewaaid. Deze was gedeeltelijk door het dak gevallen, waar door een gat van een meter in het vier kant ontstond. De brandweer beeft een dekzeil over het gat gespannen. Om kwart over vier verzocht men de brandweer naar de Karei Doormanlaan te komen. Twee platen van plastic waren van een voorbalkon op een plat dak ge waaid. De brandweer heeft de platen ver wijderd en teruggegeven aan de bewoon ster, een 44-jarige gemeenteambtenares. Dinsdagavond om tien voor tien stort te op de Kinderhuisvest een grote boom tak op straat. De brandweer haalde de tak weg. woeien hem vele bankbiljeU-m tegemoet. De aannemer bood de heer Zandstra als vindersloon een rijksdaalder aan, te ver delen onder vier mensen, die aan de jacht op de biljetten hadden meegedaan. Ver ontwaardigd wees de autobewaker dit be drag van de hand. Samen met de politie man maakte de aannemer in de auto de balans op. Tenslotte bleken er nog vier briefjes van' 25 zoek te zijn. De aanne mer beloonde de autobewaker en een an dere eerlijke vinder, een 56-jarige Bloe mendaler, met een tientje. Een Haarlemse aannemer, die dinsdag middag om kwart over twaalf bezig was met het herstellen van een riolering voor een woning aan de Bakenessergracht in Haarlem, verzuimde een hekje te plaatsen om een gat, dat hij in de openbare weg had gemaakt. Een vierjarig jongetje, dat in de buurt woont, viel in het gat en verdween er geheel in. Hij zag echter kans uit het gat te klauteren en liep, geheel besmeurd met een onwelriekende substantie, naar zijn moeder. Deze nam het ondankbare kar wei van de reiniging ter hand. Mogelijk kan zij met de aannemer tot een verge lijk komen over de bedorven kleding van de kleuter. In de algemene ledenvergadering van het koninklijk mannenkoor „Caecilia" uit Haarlem werd de heer M. G. Beukenkamp tot voorzitter benoemd. Door het bestuur werd medegedeeld dat in dit seizoen nog vier concerten gegeven zullen worden: op 17 april in samenwer king met de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" in Haarlem, op 24 mei in samenwerking met „Zang en Vriendschap" en „Apollo" uit Amsterdam in het Con certgebouw van de hoofdstad, op 6 juni in samenwerking met „Apollo" en enkele ko ren van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond in het Concertgebouw te Haarlem en tenslotte het veertiende con cert voor Ouden van Dagen, eveneens in het Haarlemse Concertgebouw. Woensdagavond 28 januari wordt in de Adventskerk te Aerdenhout een oecumeni sche bijeenkomst gehouden, waarbij dr. A. Th. van Leeuwen zal spreken over het onderwerp „Zijn alle godsdiensten ge lijk?" De bijeenkomst is belegd door de wijkkerkeraad van de Nederlands her vormde gemeente te Aerdenhout in samen werking met de Religieuze Kring uit Aer denhout en de kerkeraden van de Doops gezinde en Remonstrants-gereformeerden gemeenten uit Haarlem. Verkiezingen in Bloemendaal worden reeds voorbereid Bloemendaal maakt reeds een begin met de voorbereidende werkzaamheden voor de aanstaande verkiezingen. Er zijn veertien stemdistricten in deze gemeente en er zal weer in dezelfde stembureaus gestemd worden met uitzondering van de St. Aloy- siusschool aan het Zandvoorterpad. in plaats daarvan gaan de stemgerechtigden uit het Kweekduinkwartier en Overveen- Dorp tot aan de grens van Aerdenhout, naar het. gymnastieklokaal van het politie bureau in Overveen. De voorzitters, leden en plaatsver vangende leden van de diverse stemdis tricten zijn al benoemd of herbenoemd. Fotovriend- Een zestienjarige jongen heeft vannacht in Winschoten een etalage ruit van een fotowinkel vernield en vier camera's ontvreemd. Na een korte achter volging kreeg men de knaap in een steegje te pakken. De buit had hij nog bij zich.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11