Amsterdamse herenploeg door Haarlemmers verslagen „Caritas" reorganiseerde zijn pool Togido verspeelde een punt van de voorsprong op concurrent Bijna tachtig equipes gaven de strijd reeds op Gedecideerde nederlaag van Haarlemse dames Gelijkspel van HBC-ers tegen Maccabi-ploeg WOENSDAG 21 JANUARI 1959 DE RALLY VAN MONTE CARLO Ondanks moeilijkheden is Gatsonides strafpuntloos AutorhobHIsme Jeen van den Berg won in Noorwegen Italiaanse rijders traden op de voorgrond Nederlandse schaatsploeg tegen Noorwegen Onbekende Rus verbeterde baanrecord in Moskou Lindwall terug in het Australisch testteam Russen willen niet tegen Nat. China spelen De tafeltenniscompetitie Volleybal Dewaterpoloc^mpetHIo DWR bracht DAW eerste nederlaag toe „Pauvre Jacqueszei hq triest, en opnieuw stempelde de bedrijvige Rally commissaris bij de tijdscontrole in Bour- goin, gelegen In het land van de Rhöne en de Saóne, een routekaart op het juiste tijd stip af. „Arme Jacques", de Rally-rijders z\jn precies een week te Iaat vertrokken... Inderdaad, zo is het. Het geluk schijnt de commissaris-generaal van de Rally, Jacques Taffe, dit jaar in de steek te laten. In Bourgoin, zo voorspelden de sterrit-ex- perts, enkele dagen geleden, zou de strijd reeds gestreden zijn. Het Massif Central, met de gevreesde Col de Puy, zou er stel lig voor zorgen dat het klassement van de 28ste Rally Monte Carlo al honderden ki lometers voor Monaco zou zijn gevormd. Maar zoals zo vaak heeft het grillige Europese klimaat voor een verrassing ge zorgd. Niet zoals vorig jaar, toen sneeuw stormen, strenge vorst en mist de „cou reurs" voor een bijna onmogelijke opgave plaatsen. Neen, de vier dagen, waarop het kwik een vijftal graden boven het vries punt bleef, hebben de wegen in Frankrijk over het algemeen zeer goed berijdbaar en vrijwel sneeuwvrij gemaakt. De eerste Haagse equipe, die dinsdag avond Bourgoin binnen reed, was de Ne derlandse combinatie TakDe Boer. Pre cies 45 minuten voor de ideale passeertijd zette Hans Tak de zwarte Mercedes enke le honderden meters voor de controlepost neer. „Het was vermoeiend. De wegen op het Massif Central waren glad en dat maakte dat je voortdurend op je tellen moest passen. Vooral bij de Col de Rous- set was het lastig rijden. Even heb ik nog moeilijkheden gevreesd met de carbura teur, doch die blijken toch wel mee te val len". De tijd die equipe 131 over had werd gebruikt om de sproeier van de carbura teur na te laten zien in een garage en spoe dig was het ongemak verholpen. Minder vrolijk keken Paul de Schutter en Mathieu Hendrikx. In Kamerijk zijn ze er in gelopen. Zij waren 12 minuten te vroeg. Natuurlijk wilden zij zich nog niet melden. De Schutter wilde echter wat eten en ging naar de controlepost toe om te vra gen waar dat kon gebeuren. De controleur vroeg 't route-boekje en ondanks alle pro testen stempelde hij dat af. „Eeuwig zon de. maar ik zal er tegen protesteren". Huisman en Polder hadden in Noord- Frankrijk een soortgelijke ervaring. Zij arriveerden 45 minuten te vroeg en dat kostte hen ongeveer 450 strafpunten. Alle in Den Haag gestarte Nederlandse teams, die nog in de strijd zijn de com binaties Huisman/Polder, Borgerhoff Mul der/Den Hollander, De Schutter/Hen- drikx en Tak/De Boer kwamen tij dig in Bourgoin aan. Megens en Brem- mers, die met een Volkswagen reden, had den al voor Bourgoin de strijd gestaakt, evenals de Duitse equipe Meinke-Gelzer de Britten KatKat en dr. Bennet Bloxam. De winnares van de laatste Tulpenrally Ruth Lautmann, die opnieuw Guenther Kolwes als co-equipier heeft, vond de rit. bijzonder gemakkelijk. Een mening, die door vrijwel alle ervaren sterrit-rijders wordt gedeeld. Alleen Raymond Baxter, de bekende Britse radio-commentator die met een Austin rijdt, vond dat het toch echt niet meeviel. En toch, in weerwil van alle gunstige of zo men wil: ongunstige weersomstan digheden, is het zeer de vraag of er, even als in 1953, een opmerkelijk aantal rijders zonder strafpunten in Monte Carlo zal ar riveren. Immers in de nachtelijke uren volgt, na een „ommetje" van een paar honderd kilometer langs de sterk gezwol len en buiten de oevers getreden Saöne, voor alle rijders de tocht van Chambery naar Monte Carlo. Dan wordt gereden over wegen, waarvan Piet Nortier, de be kwame wedstrijdleider van de Tulpenral ly, ons onlangs zei: „Daar zou ik niet graag onze Tulpenrally-rijders over heen willen sturen". En Nortier is toch echt wel iets gewend Die weg moet in staat worden geacht on der alle omstandigheden alleen al voor een klassement te kunnen zorgen. Zeker op dit moment, nu de lucht bijzonder grij^is. De deelnemers, die startten in Lissabon, Glasgow. Parijs, Den Haag, München en Rome, zijn dinsdagavond inmiddels Le Puy gepasseerd. Zij hebben het na Mau- riac beslist niet gemakkelijk gehad: sneeuw, ijzel en een harde wind vergden zeer veel van de capaciteiten der be stuurders. Niet allen hebben de problemen afdoen de opgelost. Alleen al van de groep-Lissa- bon liepen 37 equipes strafpunten op. Vier combinaties meldden zich zelfs in het geheel niet. Over de Portugezen Garcia Reis en Lapointe (Fiat), de Spanjaarden Sagi en Cortes (Fiat) en de Amerikanen Tinsley en Landsman (Ford) verkeren de organisatoren nog in het ongewisse, van de Frans-Britse combinatie VansonJa cob (Saab) weten zij dat de wagen even buiten Mauriac in een greppel belandde. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig en de Saab heeft de tocht voortgezet. De groep-München kreeg ook al rijke lijk strafpunten toebedeeld. Alleen de Spanjaard Jesus Saiz (Saab) heeft na Le Puy nog een blanco register: één equipe meldde zich niet. Van de Glasgow-groep zijn nog 51 com binaties in de strijd. Er waren 58 wagens in de Schotse hoofdstad gestart. De Brit ten Haddow en Paterson zijn beslist de on- fortuinlijkste deelnemers van deze groep. Twee kilometers voor de Fourmerette slipte hun Sunbeam van een flink be ijzelde weg en werd ernstig beschadigd. Haddow en Paterson moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht, respec tievelijk met hoofdwonden en wonden aan de borst. De derde inzittende, Mowatt, bleef ongedeerd. Behalve Haddow en Patex-son bereikten ook hun landgenoten Meivin en Foden (Sunbeam), Reeves en Seigle Morris (Aus tin), John en Jan 'Mclaughlin (Triumph), Crosby en Homes (Triumph) en Stoddart en Burg (Standard) de controles in Le Puy niet. De Frangaises Louisette Texier en mej. Archambault, met een Simca in Parijs ge start, waren de enigen van de groep-Pa- rijs, die zich niet in Le Puy meldden. De combinatie Delande-Azema (Renault) had een achterstand van 47 minuten op het schema. Van deze groep zijn nog 42 equipes in de strijd. Het eerste ernstige ongeluk van deze Rally is gebeurd in het Massif Central. De Engelse deelnemers Alex Claghorn en Alec Newsham slipten en botsten met hun Singer tegen een boom. Zij zijn ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Claghorn en Newsham startten in Glas gow. Van de 322 equipes die gestart zijn heb ben er zich in de nacht op woensdag 244 bij de controle te Chambéry gemeld. In totaal zijn dus tot Chambéry 78 teams uitge vallen. In Chambéry zag het wedstrijd beeld er als volgt uit: Lissabon 43 11 32 Glasgow 58 11 47 Den Haag 19 8 11 München 18 2 16 Parijs 50 16 34 Rome 10 3 7 Warschau 22 8 14 Athene 16 5 11 Stockholm 86 14 72 Van de groep Den Haag heeft de Britse ploeg Taylor-Laing te bourgoin de stryd gestaakt. Van de groep-Athcne heeft het Nederlandse team Willem van Zijll-Willy van Litsenburg Chambéry niet bereikt. In Chambéry begint de gemeenschappe lijke route naar Monte Carlo van 490 kilo meter, onderverdeeld in zes sectoren. Van deze sector is de vierde, van Saint Auban naar Pont Charles Albert (64,250 km) een parcours van „totale regelmatigheid", wat zeggen wil dat overal op dit traject ge heime controles zijn ingericht die zullen nagaan of de deelnemers wel met het voorgeschreven gemiddelde van 55 km per uur rijden. Voor de overige sectoren, die met verschillende gemiddelde snelheden gereden moeten worden, geldt deze „totale regelmatigheid" niet. „Heel Joegoslavië heb ik moeten rijden zonder te kunnen ontkoppelen". Maus Gat- sonidgs zei het bijna verontwaardigd, toen hij woensdagnacht met zijn rode Triumf een half uur te vroeg in Gap was gearri veerd. Toch was Maus zeker niet somber gestemd, want dank zij de snelle hulp van een groepje Nederlandse supporters dat in het holst van de nacht in Gap stond te wachten op de Rallyrijders waren ook de laatste moeilijkheden die „Gatso" met zijn Triumf had spoedig verholpen. De rijders die Stockholm als beginpunt hadden gekozen waren dinsdagnacht nu niet bepaald in een beste bui. Vooral Rob Slotenmaker kon er maar niet over uit gepraat raken. „Ik vind het niet fair. Op het moment dat wij Garmisch Partenkir- chen zouden verlaten op een uitvalsweg nog wel, werden wij door agenten aange houden. Wij waren in een verkeersval ge lopen en hadden de maximumsnelheid met nog geen tien kilometer per uur over schreden. Wij hebben gewoon gesmeekt of de man die overtreding alsjeblieft niet in ons routeboek wilde noteren om zodoen de tenminste de driehonderd strafpunten die er voor staan te ontlopen. De man bood ons zelfs zijn verontschul digingen aan. Hij vond het ook niet spor tief op die plaats zo'n controle op te stel len, maar hij kon nu eenmaal niet an ders. „Alles ging goed en nu zou zo'n ver- keersfout de mooie plaats in het klasse ment toch nog verspelen". Ook Van Ben- nekum en Poll lipen door die controle van de verkeerspolitie strafpunten op. Zij waren zo ongelukkig zelfs tweemaal in die val te lopen. „Daarvoor krijgen wij nu zes honderd strafpunten, evenveel als voor een uur tijdsoverschrijding", rekende Van Bennekom ons somber voor. Neen, de Nederlanders die zondag uit Stockholm zijn vertrokken zijn over het al gemeen niet erg gelukkig geweest. De equi pe Mulders-Gorris in de Zweedse hoofd stad op het laatste moment aangevuld met Wiedouw kwam twintig minuten te laat bij de tijdcontrole van Gap aan. Een op halve kracht werkende benzinepomp was daar de oorzaak van. Daniels en Van Sunder (zeventig minu ten te laat in Gap) moesten wegens over schrijding van de tijdslimiet, die op zes tig minuten is gesteld, de strijd staken. Zij verwisselden in Gap de koude auto voor het warme bed. Voor Greta Molander, de ook in Nederland zo bekende Zweedse sterritrijdster eindigde de 28ste Rally Monte Carlo eveneens in Gap. De versnel lingsbak van haar Saab was kort tevoren defect geraakt en daardoor was de zo suc cesvolle equipe Molander-Lundberg uitge schakeld. Slechts twee Nederlandse equipes die uit Stockholm kwamen konden de tocht voort zetten met een blanco-strafpuntenlijst. Dat waren Jan Bootz en Jan Swaab die in een D.K.W. rijden en Blansjaar-Meyer. Jeen van den Berg is winnaar gewor den van de eendaagse internationale schaatswedstrijden, die dinsdag in het Noorse stadje Stangen werden gehouden. Door een nogal ruime zege op de 3000 me ter, tijdens een sneeuwbui in 4.57.2 gere den, kon de elfstedenwinnaar zijn matige 500 meter (45.5) volledig compenseren. Hij werd daarbij geholpen door het volko men falen op de 3 kilometer van Gjestvang die in 42.6 de sprint had gewonnen. De Noren hadden op het laatste moment hun beste sprinter teruggetrokken van de wedstrijden in Davos. Een dubbel nadeel voor Nederland. Van der Grift, die met Koeleman naar Zwitserland is vertrokken kan zich immers in Davos nu niet met deze rappe Noor meten, terwijl het star ten van Gjestvang in de landenwedstrijd tegen de Nederlandse ploeg zonder Van der Grift zaterdag een extra puntenverlies zal opleveren. De vierde plaats van Renato Riva (Ita lië) op de 500 meter en de verrassende tweede plaats van Mario Gios (Italië) op de 3000 meter achter Van den Berg, bewij zen hoe sterk deze Italiaanse leerliingen van de Noorse oudkampioen Sverre Farstad vooruit zijn gegaan. Cees Jan Kroon start te alleen op de 500 meter. Met 45.2 bleef hij in overigens dezelfde tijd als de Noren Oeverby en Sandholt beneden het ge middelde. Een goede prestatie werd op de 3000 me ter geleverd door de pupil van Anton Huis- kes, de jeugdige Lourens. Hij plaatste zich vierde op een halve seconde achter Henri Oeverby. Jammer is echter, dat ook dit nieuwe talent geen aanleg voor de sprint toont. De Nederlandse schaatsploeg voor de tweedaagse wedstrijd tegen Noorwegen op 24 en 25 januari is samengesteld. Zij zal bestaan uit de rijders Kees Broekman, Jeen van de Berg, Wim de Graaff, Cees Jan Kroon en Jan Pesman. Voor Noorwe gen zullen uitkomen Alv Gjestvang, Sverre Haugli, Knut Johannesen, Torstein Seier- sten en Nils Aaness. De Noorse ploeg voor de wedstrijd tegen Finland, die op dezelfde data wordt ge houden bestaat uit de rijders Hroar Elve- nes, Finn Hodt, Gunnar Nilsen, Knut Tan gen en Roald Aas. Tijdens wedstrijden in het Dynamo stadion in Moskou, waaraan door niet min der dan 100 van de beste Russische hard rijders deelnamen, heeft de onbekende Rus Viktor Kosichkin de 5000 meter ge wonnen in de uitstekende tijd van 8 mi nuten 19.2 sec. Hij verbeterde daarmee het baanrecord dat sinds 1953 op naam stond van Hjalmar Andersen met 3.2 sec. Dinsdag zijn de namen bekendgemaakt van de 12 spelers, die Australië zullen ver tegenwoordigen in de vierde testmatch tegen Engeland, die volgende week in Adelaide wordt gespeeld. Slechts één ver andering werd in het team aangebracht: de 37-jarige fastbowler Ray Lindwall ver vangt Bobby Simpson, die in de derde testmatch als twaalfde man was opgesteld. Lindwall speelde zijn laatste testmatch in 1956. Hij werd niet gekozen voor het Australische team dat vorige winter een tournee door Zuid-Afrika maakte. In zijn 55 testmatches heeft Lindwall in totaal 212 wickets genomen. Hij toonde dit sei zoen een goede vorm in het team van Queensland. De organisatoren van het wereldkam pioenschap basketbal, dat op het ogenblik in Santiago (Chili) wordt gehouden, zitten met de handen in het haar. Reeds voor de titelwedstrijden deden de leiders van de verschillende landen al niet vriendelijk te gen elkaar. Nu, na twee ronden, is het meningsverschil tot het kookpunt gerezen. De Russen en de Bulgaren willen namelijk niet tegen Nationalistisch China spelen. De organisatie dreigt nu Rusland en Bul garije voor dit toernooi te diskwalificeren terwijl de Internationale Basketbal Fede ratie het dreigement kracht bij zet door beide landen een schorsing van een jaar op te leggen en een boete van 2000 dollar. Het is de eerste maal, dat Rusland offi cieel heeft geprotesteerd tegen de deelna me van Nationalistisch China aan de we reldkampioenschappen. De heer Nikiforov president van de Russische afvaardiging in Santiago, verklaarde, dat „een niet be staand land niet aan een wereldkampioen schap kan deelnemen". Waarschijnlijk zal het bestuur van de FIBA het besluit nemen dat Rusland en Bulgarije bij niet opkomen in de wedstrij den tegen Nat. China bestraft zullen wor den met 2 verliespunten. Bovendien is de kans groot, dat de FIBA de toestemming aan Rusland om de wedstrijden om het wereldkampioenschap voor dames in 1960 in Moskou te organiseren, zal intrekken. IJSHOCKEY. De Russische ijshockey- ploeg heeft in Stockholm voor de tweede keer in drie dagen tijds een overwinning behaald op het nationale team van Zweden. Ditmaal was de score 5-4. De volleybalstcdenontm*>eting tussen de dames- en herenplocgen van Haarlem en Amsterdam, die gisteravond in de sport zaal van HBC in Heemstede werd ge speeld, eindigde bij de dames in een ge decideerde hoofdstedelijke overwinning, maar bij de heren in een zeer verdiende Haarlemse zege. In de sterk gewijzigde Haarlemse he- renploeg werden Clay, Kooistra en Wet- terhahn die onbegrijpelijk de voorkeur gaven aan een mixed-toernooi van hun vereniging niet gemist. Integendeel Haarlem bracht met Verheem, Broekman, Boerop, Prins, Van Beekum en De Nobel een mentaal zeer sterke ploeg op de been, die met degelijk volleybal de verdediging van de Amsterdammers aan stukken sloeg. In de eerste set nam Amsterdam met 7-2 de leiding, maar keurig reduceerden Boerop en zijn mannen de achterstand en kwamen zelfs op 12-12, waarna Amster dam van slag raakte en drie misver standjes de eerste Haarlemse winst tot een feit maakten (15-12). Ook „Caritas" heeft zijn voetbalpool- organisatie gewijzigd naar aanleiding van het arrest van de Hoge Raad en de on middellijk daarop volgende goedkeuring van de Minister van Justitie tot het we kelijks organiseren van loterijen (i.e. to to's). De heer C. Hermes, directeur van „Caritas" heeft daarover dinsdagmid dag enkele mededelingen gedaan. In het Italiaanse wintersportcentrum Cortina d'Ampezzo heeft men als het toppunt van opwindende „sport" een autorace op een sneeuwparcours ge houden Links ziet men drie renners in een gladde bocht, rechts een deelnemer die het rechte spoor bijster raakte, bedreigd door een concurrent. De prijzen der winnaars zullen in de toe komst op een bank worden gestort. Van deze „bevroren" rekening kunnen deze winnaars slechts opwertoon van rekeningen voor huishoudelijke artikelen e.d. gelden opnemen. In overeenstemming met de loterijwet zal het percentage van de bruto-ontvang- sten, dat bestemd zal worden voor chari tatieve en culturele doeleinden, worden verhoogd van 50 percent tot 60 percent. Dertig percent wordt aan de winnaars uit gekeerd. Met de resterende tien percent worden de onkosten betaald. De heer Her mes hoopt dit laatste percentage nog te kunnen terugbrengen. De uitkeringen aan de prijswinnaars wer den als volgt vastgesteld: 70 percent voor de eerste prijswinnaar(s), 30 percent voor de tweede prijswinnaar(s), i.e. resp. 21 percent en 9 percent van de bruto-ont- vangsten. Mocht het prijzenbedrag tot 20.000 gulden oplopen dan wordt de ver deling: 55 percent voor de eerste prijs winnaars), 30 percent voor de tweede prijswinnaar(s) en 15 percent voor de der de prijswinnaar(s). Het bedrag van 10.337 gulden uit de to to van 12 januari jl. zal worden toegevoegd aan het prijzengeld van de toto van 1 fe bruari. Alleen zij, die ook aan de pool van 12 januari jl. hebben deelgenomen, komen voor deze „pot" in aanmerking. Van de opbrengst van de toto van 25 ja nuari zullen vooral het Nederlandse Rode Kruis en het Koningin Wilhelminafonds profiteren. In de overgangsklasse van de tafeltennis competitie heeft Togido voor een bijzonder onaangename verrassing gezorgd door ge- lyk te spelen tegen KLM. De kostbare voorsprong op Nedlloyd 3 ging hierdoor voor een deel verloren. Ook Rapidity ging het niet naar den vleze. Na een niet zo erg prettige wedstrijd tegen Bovenkarspel moest men een 64 nederlaag constateren. Beter nieuws was er in de staart van de ranglijst. HBC deed het voortreffelijk tegen Maccabi en hield de halve winst in huis. De derby GTTCDHC eindigde in een forse overwinning voor de gastheren: 8—2. In de eerste klasse waren er geen ver rassende uitslagen. Togido 2 had geen moeite met Winfried en Hotac klaarde het tegen HBC 2 gemakkelijk. De staartteams kwamen alle in actie maar konden geen winst noteren. In de tweede klasse schud de GTTC Togido 4 van zich af. VGZ kon hierdoor weer naar de tweede plaats op klimmen. In 2B had VTC veel moeite met Oranje-Zwart en kon maar net winnen. Het is altijd moeilijk het „waarom" van een teleurstellende prestatie te vinden. Zo ook van het gelijke spel TogidoKLM. Vastgesteld mag worden, dat het de gast heren niet mee zat. Zo verloor Bert van Eijk van Bertelkamp met 1621, 2116 en 2022 en ging hij tegen Boot vrijwel op dezelfde manier ten onder: 2116, 1421 en 2022! Toen hij voorts nog kansloos van Paasonen verloor, moest hij dus drie nullen noteren. Guus Pliester verloor ietwat onverwacht van Paasonen met 2114. 1821 en 1721. Gelukkig was Cees Schoof er voortreffe lijk in cn had zelfs niet één keer een derde game nodig. Ook in het beslissende dubbel wilde het niet vlotten. Met 1821, 2220 en 1621 moesten de Togido'ers de eer aan KLM laten. De eindstand was dus vijf-vijf. De wedstrijd TreffersRapidity verliep ietwat teleurstellend voor de gasten. Daar de laatste bus uit Bovenkarspel vroeger bleek te vertrekken dan men aanvankelijk had medegedeeld, kon de beslissende game in het dubbelspel niet meer gespeeld wor den en moest men deze dus aan Treffers schenken, hetgeen wellicht de halve winst kostte. Henk Eijking was slecht op dreef en verloor drie maal. Theo Keet deed het prima en scoorde drie maal en Bernard Winder zorgde voor de vierde tegenpunt. HBCMaccabi werd beheerst door Jan v. d. Dries, die Paul Montanus in deze be langrijke wedstrijd verving, v. d. Dries won drie maal, waarvan zelfs twee maal in twee games. Jacob Mense en Cees Hage- man zorgden voor elk één punt, zodat HBC gelijk speelde. GTTC werkte met grof geschut tegen DHC. Theo Blom, die al in drie wedstrijden geen game meer verloor, zegevierde drie keer. Voorts behoefden Bert v. <L Veldt en 13 12 1 25 196—24 13 11 1 1 23 91—39 13 10 1 2 21 81—49 13 8 1 4 17 78—52 13 3 5 7 11 60—70 13 4 3 6 11 56—74 13 4 2 7 10 59—71 13 5 8 10 59—71 12 3 4 5 10 52—68 12 1 5 6 7 52—68 12 2 2 8 6 37—83 12 1 11 1 26—93 Bert Moors alleen aan Jan Langenberg de eer te laten. Ook het dubbel ging nog ruim naar de gastheren. Naar is medegedeeld, zal alleen het op de laatst eindigende team uit de overgangsklasse degraderen. Onge twijfeld betekent dit voor GTTC en IIBC een hele opluchting! Voorts is het prettig te weten voor Togido, dat de overgangs- klassekampiocnen niet zoals aanvankelijk was medegedeeld om drie maar om vijf plaatsen in de hoofdklasse zullen spelen. Togido Nedlloyd Disnie KLM TYBB KKK Rapidity Treffers Maccabi GTTC HBC DHC Eerste klasse In de eerste klasse versloeg Togido 2 Winfried met grote cijfers. Slechts Gerrit Boot behoefde een veer te laten aan Wim Heinz. Hotac had het al evenmin zwaar. Fer de Loor en Joop Weenink verloren beiden in drie games van Jan v. d. Dries, maar dat was alles, wat de reserves konden winnen. TOG verpletterde HBC 3 met negen-één. Hier werd het enige tegenpunt gescoord door Boom, die Van Egmond ver sloeg. Ook TOG 2 ging het naar zin. Johez was met acht-twee een gemakkelijke prooi. Jo hez verscheen slechts met twee man. Jan Vester versloeg Eef van Abbevé en het dubbel was voor de gasten. Togido 3 verraste met een kleine over winning op GTTC 2. Theo Hart en Rob Voogt klopten Max van Raay en Piet Sle per, terwijl voorts invaller Guus Wolters van Piet Sleper won. Louis Hamers was bij de gastheren niet te verslaan. In de tweede klasse A verkreeg GTTC alleen de leiding door Togido 4 met zes- vier te kloppen. Togido zakte naar de der de plaats af. daar VGZ GTTC 4 er met dezelfde cijfer, onderhield. Te Zaanen ver raste Rapidity 2 en won met zes-vier. On deraan was de grote zege van Prowano 2 op TYBB 3 opvallend. In 2B won VTC ook van Oranje-Zwart, al was de uitslag zes-vier weinig indruk wekkend. Prowano versloeg TYBB kans loos met tien-nul en DSB had geen moeite met Rapidity 3: negen-één. Togido 5 klopte GTTC 3 met zeven-drie en neemt hierdoor thans de tweede plaats in. achter VTC. In de dames tweede klasse was er slechts één wedstrijd. Rapidity versloeg Togido met zeven-drie en bleef dus alleen aan de leiding. De uitslagen waren: Heren: le kl.: TOG 2—Johez 8—2, Winfried— Togido 2 1-9 HBC 3-TOG 1—9. Hotac—HBC 2 8—2. GTTC 2—Togido 3 4—6. 2e kl. A: CTTC— Togido 4 6—4, VGZ—GTTC 4 6—4, TYBB 3—Pro wano 2 2—8, Oranje Zwart 2-CSV 5-5, Te Zaa nen—Rapidity 2 64. 2e kl. B: Rapidiy 3—DSB 1—9. VTCOranje Zwart 64, TYBB 2—Prowano 0—10, GTTC 3—Togido 5 3-7. 3e kl. A: Togido 7 Doko 10-0, Heemskerk—DHC 4 CSV 2—Rapi dity 4 3—7, TYBB 4—HBC 5 3—7, Te Zaanen 2— Geel Wit 2 1 9. 3e kl. B: VTC 3-Togido 9 5—5. Winfried 2—TOG 7—3, Hotac 3-DGC 7—3, GTTC 5—Velsen 2 6—1, RKTVU—Johez 3 9—1. 3e kl. C: Rapidity 5—Heemskerk 2 10—0, Togido 8—Oran je Zwart 3 2—8, Prowano 3—Columbia 4—6, DHC 3TOG 3 55. 3e kl. DTogido 6Spinneweb 8—2, Velsen—Hotac 2 5-5. Johez 2-DHC 5 4—6, Geel Wit—VTC 2 7-3. 4e kl. A: Ready 3—Colum bia 2 6—4, TOG 6—DSB 4 8—2, Rijtelbi—Shot 2 7—3, Johez 4-Togido 11 7—3. 4e ki. B: VTC 4— DSB 2 3—7, VTC 6-CSV 5 O—10. CTTC 2—Prowa no 4 64, Oranje Zwart 4Heemskerk 3 3—7. 4e kl. D: VTC 5Doko 2 010, Rapidity 6—Hotac 4 4-6, CSV 6—Heemskerk 4 6—4, VGZ 2-CSV 4 9—1. 4e kl. E: DSB 5—Shot 3 2—8, TZB—Ready 3-7, Spinneweb 2—Bloemendaal 3 100, Togido 10—Rijtelbi 2 8-2. Dames: 3e kl.: TogidoRapidity 3—7. 3e kl. A: DHC 2VTC 2 64, SpinnewebDoko 64, Win friedReady 46, Oranje Zwart 2—TOG 28. 3e kl. B: RKTVU HBC 2 10-0, CSV—VGZ 4—6, VTC—GTTC 9—1, Te Zaanen—CTTC 3—7. 4e kl. A: VGZ 2-VTC 3 10—0, Ready 2—CTTC 2 18—0. Oranje Zwart 3Prowano 1—9, Winfried 2—CSV 2 2—8. 4e kl. B: Columbia—Kriemhilde 6-4. Shot Te Zaanen 2 82, Shot 2—Bloemendaal 010. TOG 2—Geel Wit 6-4, DSB 2-Rijtelbi 4—6. Een spelmoment uit de volleybal- stedenontmoeting Haarlem-Amsterdam die gisteravond in de sportzaal van HBC in Heemstede werd gespeeld. Jan Boerop, de aanvoerder van het Haarlemse team, tikt de bal tegen het Amsterdamse blok, dat gevormd werd door de AMVJ-spelers Lusink en Degenkamp. Op de voorgrond Co de Nobel van Die Raeckse, die de Haar lemse aanvaller goed afdekt. De Haar. lemmers wonnen de strijd met 31. Eerst met 5-0, later met 14-10 leidden de hoofdstedelingen in de tweede set, maar beheerst spel van de gastheren deden de kansen keren. Verheem, de uitblinker in het Haarlemse gezelschap, serveerde naar 14-14, waarop een time-out van de Amsterdammers volgde. Maar zonder re sultaat, met 16-14 nam Haarlem een veel zeggende 2-0 voorsprong. Het werd Lu sink, Götz en „kanon" Jansen van AMVJ toch werkelijk te erg en na een opwekkend woord van hun coach spanden zij zich nog eens extra in om een drie sets over winning van de Haarlemmers te voorko men. Met succes, want nadat men via 5-7 en 9-10 de laatste fase van de strijd be reikt had, konden de gasten profiteren van een met het oog op lage zoldering wat te riskante opbouw van de Haarlem se aanvallen, die bovendien te noncha lant werden afgewerkt. Setstand 15-18 voor Amsterdam. In de vierde set was Haarlem niet meer te stuiten. Keiharde opslagen stelden de techniek van de Amsterdammers op de proef en door het critisch oog van de goed leidende scheidsrechter De Groot liep Haarlem uit tot 6-0. Amsterdam bracht de achterstand terug tot 6-4, maar strandde toen op de hechte verdediging van de gast heren, waarin Bob Prins goed werk deed en Van Beekum zich als spelverdeler ver dienstelijk maakte. Even later wees het scoringsbord 8-3 voor Haarlem, dat niet meer te remmen bleek en zijn tegenstan der volkomen onder de voet liep (15-6). Mogen we nog vermelden de smashes die aanvoerder Jan Boerop van CIOS van uit het achterveld met succes lanceerde. Een fraai duel, dat de toeschouwers van het begin tot het einde boeide. In tegenstelling met het treffen tussen de dames teams, want de Haarlemse da mes lieten weinig positief spel zien. Al leen Loes Jansen van HBC haalde een voldoende. Hannie Witkamp was verhin derd, maar werd node gemist. De punten die Haarlem verzamelde ontstonden voor een goed deel uit strakke serves. In alle opzichten waren de Haarlemse dames de mindere van hun tegenstandsters, maar toch vooral in souplesse. De setstanden werden; 15-6, 15-7, 15-17, 15-7. Met de wedstrijd DWRDAW, die dins dagavond in het Sportfondsenbad in Haar lem voor de waterpolocompetitie werd ge speeld, is de eerste helft van de tweede klasse dames afgesloten. DAW moest de eerste nederlaag incasseren. Door snel opzwemmen van de DWR-aanvalsters en aardig samenspel verschenen de gastvrou wen in een gunstige positie voor het DAW- doel, waar Joke Drogtrop en Gerda Drog- trop de stand op twee-nul brachten. Daarna verkreeg DAW een speelsters meerderheid en werd een DAW-aanval door de DWR-verdedigsters in een tegen aanval omgezet. Na opzwemmen van Miep Sint scoorde Gerda Drogtrop. Met weder om voltallige ploegen in het veld bracht Ineke Moermand de ruststand op drie-een. In de tweede helft kwamen de DAW- dames er niet meer aan te pas. Miep Sint, Gerda Drogtrop (2) en Joke Drogtrop brachten de DWR-overwinning op zeven- een. De stand is: DAW DWR VZV Nereus 2 DWT 3 HVGB 11—13 19— 7 13— 8 12—10 5— 8 5—19 Voor de eerste klasse heren werd in Zaandam gespeeld de wedstrijd Nereus DWR. DWR kreeg de eerste nederlaag te incasseren: vier-twee. In Alkmaar heeft HVGB 2, tweede klasse beren, een acht-zes overwinning geboekt op DAW 2; VZV kreeg in Zaandam een zes-nul nederlaag te slikken van Nereus 2. De helft van de competitie is nu afgelegd. De stand is: DWT Nereus 2 Neptunus HVGB 2 VZV DAW 2 9 27— 8 6 15—14 6 13—13 4 14—18 4 14—18 1 14—26 In de vijfde klasse won DWT 4 met 2-1 van VZV 3.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3