Horen en zien Puin en Doppie Zware straffen geëist tegen knoeiende onderofficieren ASPRO Het huis der conflicten Kort en bondig Agenda voor Haarlem Duitse commerciële televisie in deelstaat Noordrijn-Westfalen "oofrfp(/n ACCORDEONS 4 jfl radio 1 ^eietisies dK-V Jp| j AANKONDIGINGEN EN SBESélOÜWfiWEN Geen klagen De radio geeft donderdag T el evisie programma 0or <ScAeJJer Eerste uitvoering van tweede symfonie van Rudolf Escher Retour per golf Kosten: vijftienduizend mark per minuut Dit jaar „rouwcarnaval" in Huissen Ook in Venray dit jaar geen carnavalsoptocht Nederlandse wapendepots in Duitsland Grote collecte voor bouw van sporthallen in Amsterdam HOOG MILITAIR GERECHTSHOF Hoge Raad vernietigt arrest en nog bergen werk.. 2 4aspro's .-en U&ntttieeh fit. DOOR IRIS BROM1GE WOENSDAG 21 JANUARI 195 9 Ook over het filmprogramma, dat de t.v. ons dinsdagavond presenteerde, heb ben wij geen klagen. Het bestond uit een bezoek aan de kunstschatten van Hert ford House te Londen en een vertoning van Tranen over Johannesburg" van Zol- tan Korda, die uitmunt door een nobele benadering van de problemen tussen negers en blanken, zoals zij zich in Zuid- Afrika voordoen. Niet zelden weet de film ons oprecht te ontroeren en dat is meer dan men van de meeste voor de t.v. vertoonde rolprenten kan zeggen. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Rally v. Monte Carlo. 8.21 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje, 11.15 Radio- philh.ork. 11.50 Gram. 12.00 Dansmuz.. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Zang en piano. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Vrouwen-ens. 14.35 Zijn zeven vrouwen, hoorspel. 15.15 Voor de vrouw. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Amus.muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gespro ken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 21.20 Logboek 1955. 22.00 Dansmuziek. 22.30 Litt. causerie. 22.50 Act. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. van New York. 23.16 Sportactualiteiten. 23.26-24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7,00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuin- bouwmeded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Koor zang. NCRV: 14.00 Kamerork. 14.45 Gram. 15.15 Metropole-ork. 15.45 Kamerkoor. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Altviool en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promena- de-ork. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 2.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.45 Idem. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Litteraire kroniek. 20.00 Verz.progr. 22.00 Nieuws. 22.15 Intern. Radio-Uni versiteit. 22.30 Elektronische muziek. 22.5523.00 Nieuws. NTS: Journaal en weerbericht. VARA: Mensen, dingen, nu! 20.30 Kunstoverzicht. 21.00 Interview. 21.15 Cabaret. Advertentie Rijksstraatweg 59 Haarlem-Noord In „De Harmonie" in Groningen is maan dag het eerste concert gegeven van de tournee, die het Nederlands Studentenor kest door ons land maakt. Na de eerste uitvoering van de tweede symfonie van de Nederlandse componist Rudolf Escher, gecomponeerd in opdracht van een groot farmaceutisch bedrijf, heeft de secretaris van het Prins Bernhardfonds, de heer J. H. Mulder, het werk overgedragen aan het Nederlands Studentenorkest en aan de Federatie van Amateursymfonieorkesten. De voorzitter van het Nederlands Stu dentenorkest, de heer A. Plate, zei dat hij het zou toejuichen, als de idee van het industrieel mecenaat verdere verbreiding zou vinden. Het eerste exemplaar van de partituur is uitgereikt aan de dirigent Jan Brussen, het tweede aan de voorzitter van de genoemde Federatie, de heer Kwint. In het overige deel van het programma zijn maandag werken van Benjamin Brit ten, Mozart en Schubert uitgevoerd. Van daag wordt in Bergen een concert gege ven. Daarna zal het orkest in Maastricht, Luik, Arnhem, Eindhoven, Den Haag, Rot terdam, Amsterdam, Utrecht en (op 27 januari) Haarlem optreden. LIVERPOOL (UPI) Een officier van een Amerikaans vrachtschip, die door een vijftien meter hoge golf mid den in de oceaan overboord werd ge spoeld, werd door een andere huizen hoge golf opgenomen en weer aan boord gesmeten, waar een paar leden van de bemanning hem wisten te grij pen en er in slaagden zich gezamenlijk op het dek te handhaven. Francis Schremp, 57 jaar oud, eerste officier aan boord van het vrachtschip „John Lykes", dat maandag uit New Orleans in Liverpool aan de kade meer de, noemde zichzelf „de gelukkigste man in leven". Schi :mp zei, dat hij bezig was mee te helpen een lading aan dek vast te sjorren op het ogenblik, dat er een storm woedde in de buurt van de Ber muda-eilanden, toen er een geweldige stortzee uit de oceaan omhoogrees, hem van het dek plukte en overboord smeet. „Ik lag misschien een halve minuut in het water", zei hij, „toen ik merkte, dat ik weer naar het schip terugkwam op de top van een andere golf. Op het mo ment, dat het schip in de vallei tussen twee golven dook, smeet die golf mij terug op dek en drukte mij tegen de verschansing". Schremp, die niettemin zelf al 105 kilo weegt, had alleen maar wat kneuzingen en een verstuikte enkel van al dat „wandelen" op zee en over dek op gelopen. (Van onze correspondent in Bonn) Op woensdag 1 april begint het tweede commerciële televisieprogramma in Duits land. Naast het reeds bestaande programma in Zuid-Duitsland zal dan een begin worden gemaakt met de reclame-uitzendingen voor het dichtstbevolkte gebied van de Bondsrepubliek, te weten de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Men kan met de krach tige televisiezender in Keulen en de nevenzenders in Langenberg, Bonn, Aken- Stolberg, Wuppertal en Teutoburgerwoud niet minder dan een miljoen bezitters van televisietoestellen bereiken, hetgeen neerkomt op een totaal van niet minder dan vier a vjjf miljoen kijkers. Het gaat hier om een uiterst belangrijk economisch gebied wat betreft de afzet van duurzame en minder duurzame, consumptiegoederen. In het bedoelde gebied immers wonen arbeiders en kantoorbedienden, alsmede leiding gevende figuren uit het industriële leven van het gehele Rijn- en Roergebied. Daaren boven staat vast, dat een deel van de Nederlandse televisiekijkers in staat zal zijn de uitzendingen te volgen. Niet voor niets hebben enige grote Nederlandse onder nemingen reeds bij de Westduitse commerciële televisie in Keulen inlichtingen in gewonnen en het is dan ook te verwachten, dat binnenkort eveneens Nederlandse produkten zullen worden aangeprezen. Volgens het tarief van de Westduitse commerciële televisie, speciaal dus voor de uitzendingen in Noordrijn-Westfalen wordt er uitgezonden tussen half acht en acht uur op iedere werkdag. Van deze dertig minuten zullen er overigens slechts zes beschikbaar komen voor de echte com merciële praatjes, de rest van de tijd moet worden opgevuld met amusementsmuziek en dergelijke. In Keulen heeft men, aldus het prospectus, beloofd een zeer aantrek kelijk programma uit te zenden in de vier entwintig minuten buiten de eigenlijke re clame. De bedrijven zorgen zelf voor beeld en tekst van hun reclame. De programma's zullen nog niet geheel „gesponserd" zijn. Volgens het prospectus zal aan 't einde en aan 't begin van het amusementsprogramma reclame kunnen worden uitgezonden. Daar naast heeft men dit programma geplaatst „De Kraonige Zwaone", het carnavals gezelschap dat jaarlijks in Huissen de eni ge grote carnavalsoptocht in de Betuwe doet rondtrekken, heeft in zwart omrande brieven bekendgemaakt dat op „optocht zondag", 1 februari, de carnavalsoptocht ten grave zal worden gedragen met 'n car- navalstreurstoet wegens de houding van de meerderheid van de Huissense gemeen teraad. Vorig jaar had de gemeente alle toe gangswegen laten afsluiten. Wie de carna valsoptocht wilde zien moest entree beta len. Hiervan zou het carnavalsgezelschap 80 percent ontvangen. Het kreeg slechts 49 percent, omdat de gemeente eerst de invorderingskosten aftrok. Aan de gemeenteraad is toen gevraagd om verhoging van de uitkering, omdat het anders niet meer mogelijk zou zijn de optocht te organiseren. De meerder heid van de raad wees echter dit verzoek af en wenste zelfs helemaal ^geen uitkering meer ter beschikking te stellen. „Het werd ons daarom onmogelijk ge maakt nog een grote optocht zoals vorige jaren (die van 1958 trok 20.000 bezoekers) te organiseren", aldus „De Kraonige Zwaone", die nu een rouwstoet door het stadje laat trekken onder het motto: „Al les ien 't zwart, mor gin zwartkiekers". De „Venraodse Vastelaovedklub de Phielhaas" te Venray heeft medegedeeld dat zij tot haar grote spijt heeft moeten besluiten dit jaar geen officiële carnavals feesten in Venray-kom te organiseren. Er zal dus geen intocht van Prins carna val plaats hebben, er zal geen optocht trekken en geen boerenbruiloft worden ge houden. In een rondschrijven aan de inwoners van Venray zegt het bestuur van de club, hiertoe gedwongen te zijn omdat verschil lende belanghebbenden hun financiële ver plichtingen jegens de club niet zijn nage komen. Een uitzondering is gemaakt voor de kinderen: Zij zullen wel hun optocht krij gen, zij het in iets gewijzigde vorm. tussen een regionaal programma van de Westduitse televisie, getiteld „Hier und heute" en het algemene avondprogram ma van de televisie in de gehele Bonds republiek. Deze „attractie" brengt met zich mee, aldus de Westduitse commercië le televisie in Keulen, dat men kan reke nen op een kijkersaantal van vier a vijf miljoen. 250 per seconde Uit de voorwaarden, waarin wij dezer dagen inzage kregen, blijkt dat vijftien se conden reclame 4600 mark kost. Twintig seconden 5900 mark, dertig seconden 8600 mark, veertig seconden 10.800 mark, vijf tig seconden 13.000 mark en één minuut 15.000 mark, hetgeen overeenkomt met 13.500 gulden. Per seconde kan men de prijs van de commerciële televisie dus ge middeld stellen op 250 gulden. Daarnaast zijn er speciale tarieven met kortingen bij verscheidene uitzendingen. Zes minuten re clame levert de commerciële televisie in Keulen dus ongeveer 100.000 mark op. Op het ogenblik staat men bij wijze van spreken in Keulen in de rij om maar een minuutje te mogen uitzenden. In het bijzonder betreft het thans grote onderne mingen met niet-duurzame consumptie artikelen. Men gelooft hiermee een stap te hebben gedaan op de weg naar commerciële tele visie, die hier zeker resultaten zal hebben. De experimenten in Zuid-Duitsland zijn geslaagd, de steun die men van de grote bedrijven ondervindt, acht men doorslag gevend. Daarbij is voor deze stap het mo ment bijzonder gunstig, want juist thans is op verschillende terreinen van het han delsleven een felle concurrentie in de Bondsrepubliek ontbrand, waarbij de be treffende bedrijven alles zullen doen om hun omzetten te handhaven. Op grond van de noodzaak om tot een verdere integratie in het kader van. de NAVO-samehwerking te geraken, wil ook Nederland er toe overgaan, wapenvoor- raden in het buitenland aan te leggen. Duitsland heeft voor het openen van depots buiten zijn grenzen al overeenstem ming bereikt met Frankrijk, Denemarken en België. Thans is hierover ook contact opgenomen met de Nederlandse regering. Zou men tot een accoord komen, dan houdt dit in dat ook Duitse wapenvoorraden in ons land zullen worden opgeslagen. Amsterdam heeft dringend behoefte aan een tiental sporthallen in diverse delen van de stad. Indertijd is er een plan ont worpen voor de bouw van dergelijke hal len, die in zeer eenvoudige uitvoering per stuk één ton zullen kosten. Teneinde aan de nodige financiële middelen voor de bouw van deze hallen te komen, heeft de stichting „Sportinitiatieven Amsterdam" een straatcollecte georganiseerd op 31 ja nuari, waaraan een groot aantal topfigu ren uit de nationale sportwereld zullen meewerken, zoals Wim Slijkhuis, Iet Kos ter-van Feggelen, Henk Faanhof, Leo Horn, Klaas Boot, Fanny Blankers-Koen enz. Grote winkelbedrijven en hoteliers hebben toegezegd 1 percent van hun om zet op die dag af te staan voor dit doel. Verder zu'len muziekkorpsen, de „zilver tram" en enige bijzondere acties deze, volgens de organisatoren „grootste sport- collecte ooit in Nederland gehouden" op luisteren. Op de Dam zullen alle zwem sters uit het Gooi gezamelijk collecteren. Het gevecht had maar even geduurd. Nog vóór het goed en loei aan de gang was, hadden de twee knullen er genoeg van. Ze sloegen huilend op de vlucht, de branies „Kijk, wat een helden!", lachte Doppie. „Daar gaan ze al!" „Ja", grinnikte Pum. „We'hebben ze goed getrakteerd, die opscheppers!" En hun kano hadden ze nu ook terug. Ze stapten er in en peddelden terug door de beek. „Nou hoop ik alleen, dat er onderwijl weer niet een paar andere boefjes onze tent en spullen hebben geroofd!", bedacht Pum. 6869 Voor het Hoge Militaire Gerechtshof in Den Haag hebben twee sergeants eerste klasse terechtgestaan, verdacht van de uitgebreide knoeierijen, die in De Hars kamp aan het licht zijn gekomen en waar bij ook officieren betrokken zijn. De eerste beklaagde, sergeant E. Th. B. uit Ede, was door de krijgsraad wegens het aannemen van steekpenningen van een leverancier van levensmiddelen veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek en ontslag uit de dienst. Hij beweerde echter, de bedi'agen van de leverancier geleend te hebben, maar deze had ze als kasuitgaven geboekt. Een maand na het begin van het onderzoek door de marechaussée schreef deze leve rancier een brief aan de beklaagde, waarin hij hem maande om terugbetaling, hetgeen de sergeant gedaan heeft. De advocaat fiscaal, mr. J. Zaayer, vond de bewering, dat het een lening was geweest „maar smoesjes". De chèques werden door be klaagde bovendien nog met een valse naam ondertekend. Hij eiste bevestiging van het vonnis en in arreststelling van de beklaag de. De verdediger hield een ingewikkeld betoog waarbij hij tot de conclusie kwam. dat van giften geen sprake was geweest. Blij vroeg vrijspraak, subsidiair een nader onderzoek als het hof van oordeel mocht zijn, dat vrijspraak niet kan volgen. De tweede beklaagde was sergeant eer ste klasse W. van 't S., eveneens uit Ede. Deze was door de krijgsraad veroordeeld tot een ja£r gevangenisstraf met aftrek en ontslag uit de dienst wegens verduistering van 2.600,ten nadele van de leden van de officiersmess, vervalsing van een giro-stortingsbewijs,1 vervalsing van een spaarbankboekje en het opmaken van fic tieve facturen. De sergeant'gaf alles toe. Dé' advocaat- fiscaal vond dit wel een bijzonder ernstig geval en stipte aan, dat dezelfde leveran cier als in de vorige zaak, hier de kwade genius was geweest. Hij vroeg bevestiging van het vonnis en in arreststelling bij uit spraak. De verdediger wees erop. dat de moeilijkheden waren begonnen, toen be klaagde in 1957 een bromfiets had gekocht, die hij niet kon betalen. De leverancier had hem toen geld gegeven en gezegd dat beklaagde het niet behoefde terug te be talen. Daarna was de sergeant van kwaad tot erger gekomen, aan de drank geraakt en helemaal onder invloed van de leve rancier (die zelf tot negen maanden is ver oordeeld) gekomen. Door de domme fouten die beklaagde maakte bij de vervalsingen valt op te maken, aldus de raadsman, dat de man geen doortrapte misdadiger is. Hij vroeg een gedeeltelijke voorwaarde lijke straf in verband met de ziekelijke toestand van beklaagdes vrouw. Uitspraak in beide zaken op 3 februari aanstaande. 's-GRAVENHAGE De Hoge Raad heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen een Amsterdamse handelaar in koelkasten die door de economische po litierechter te Amsterdam tot 200.- boe te veroordeeld was wegens overtreding va de Afbetalingsbeschikking 1956, waarin be paald is dat bij koop en verkoop op afbe taling minstens twintig percent van de koopsom contant moet worden betaald. De handelaar had betoogd, dat hij niet op krediet levert, maar koelkasten ver huurt met koop-optie. De Hoge Raad heeft nu overwogen, dal de veroordelingen zijn uitgesproken op grond van overtreding van artikel 1 van de Afbetalingsbeschikking, houdende een regeling betreffende „koelkasten met een inhoudsmaat van ten hoogste 200 liter, be houdens als deze koelkasten uitsluitend of mede aan de bovenzijde kunnen worden geopend". Deze regelingen gelden dus slechts voor andere koelkasten dan laatstgenoemde. In de bewezenverklaring wordt aan de han delaar niet verweten, dat de koelkasten uitsluitend of mede aan de bovenzijde kon den worden geopend. Daarom oordeelt de Hoge Raad het bewezen verklaarde geen overtreding van artikel 1. Het arrest werd vernietigd, en de handelaar ontslagen van rechtsvervolging. Advertentie Zitten is er voor een huisvrouw niet bij. Het werk moet doorgaan. Daarom bij opkomende pijnen: .2 'ASPRO's en de pijn verdwijnt. Zorg dat U altijd 'ASPRO' bij de hand hebt. Ook zenuwpijn, lusteloosheid, moeheid of dat gevoel van rillerigheid verdwijnen snel en zeker door 'ASPRO' Want 'ASPRO'doet meer. 'ASPRO' maakt dat U zich prettiger voelt, fit! U kunt het werk weer aan! luister nitr ons programme ..HERHALING OP VERZOEK" over Radio Luxemburg (208 m.j iedere zondagmorgen I OAS uur. 26. „Mark" „M'mm?" „Je denkt toch niet, dat er iets gaande is?" „Gaande is, waar?" Tussen Derek en juffrouw Avon. Zij is erg lief en ik weet, dat jullie allemaal zeer op haar gesteld zijn. Het zou jammer zijn, indien Derek haar ook zou toevoegen aan de lijst van gebroken harten, die hij reeds op zijn rekening heeft staan. Ik bedoel, wij kennen hem. Hij is een jonge duivel op het punt van meisjes. Maar het kon wel eens zijn, dat zij hem au sérieux nam". „Wat doet je dat denken?" Zij wierp hem een snelle blik toe. Zijn ogen waren op de dansers gevestigd en zijn gezicht verraadde niets, maar zij wist, dat zij zijn volle aandacht had. ,Oh.. niets definitiefs. Alleen maar een indruk. En iets, wat ik gisteren zag". „Wat was dat?" „Ik voel er niets voor uit de school te klappen", zei Linda lachend. „Bovendien kan ik mij wel vergist heb ben. Het leek me alleen een beetje zonderling, omdat het zo'n koude dag was". „Linda", zei Mark met een lichte glimlach, „je hebt nooit je kinderlijke genoegens afgeleerd iets achter de hand te hebben. Voor de dag er mee". „Och ik zou het tegen niemand anders willen vertel len, maar met jou is het wat anders. Ik liep op Kerst avond door Court Woods, eerlijk gezegd met het doel te zien, of ik er nog wat hulst met bessen eraan kon ont dekken". „Schaam je". „Dat moest ik ook. Ik had het moeten kopen, maar het is ardiger ze zelf te plukken. Ik was niet van plan hele takken te nemen, maar alleen maar een paar klei ne takjes. Nu ben ik wel eens meer 's zomers in die bosjes paartjes tegen gekomen, maar nooit op een win termiddag, dat het stevig vroor. En ik herkende Derek, Ik trok me natuurlijk haastig terug en ik geloof niet, dat hij mij gezien heeft. Maar het meisje, dat hij in zijn armen hield, leek erg veel op juffrouw Avon, hoewel ik er niet zeker van kon zijn en ik niet ben blijven staan om het eens goed op te nemen." „Oh, mistletoe-grapje8 waarschijnlijk Daar is De- rek altijd vol van". „Maar dit", zei Linda op delicate toon, „was zeer beslist geen mistletoe-grapje. Enfin, laten we er maar niet verder over praten. Tenslotte denk ik, dat juf frouw Avon wel voor zichzelf kan zorgen en het gaat mij ook niet aan. Wat is de volgende dans nu? Een boe rendans. Ik houd van een oude boerendans. Die is zelfs voor mij gemakkelijk genoeg". „Waarom ga je dan niet dansen? Dat platenwisselen is maar een vervelend werkje voor je. Daar kan ik wel voor zorgen". „Ik blijf liever hier met jou praten. We zien in deze dagen niet veel van je, weet je en de Corals hebben nu eenmaal een dwaas zacht plekje in hun hart voor Mark Cedar". Terwijl zij sprak, trok zij haar neus tegen hem op en slaagde er desondanks nog in er betoverend uit te zien. Zij kon op zijn gezicht nog niets lezen maar zij zag wel, dat zijn blik nadenkend op Pauline en Derek ge vestigd was „Wat ziet Judy er vanavond gelukkig uit", zei me vrouw Cedar, toen Pauline zich weer bij haar voegde. „Zij schijnt Peter niet erg te missen. Ik vrees,- dat we het bij het verkeerde eind hadden". „Ja, jammer genoeg. Er was iets heel aardigs in Pe ter, al neemt hij het leven dan ook af en toe een beetje al te zwaar op". „Wel, het is tenslotte een ernstige zaak. Maar het is goed, dat het kind zo vrolijk is. Zij danst heel wat met die donkere man. Ik vraag me af, wie dat is? Ik vrees, dat ik de helft van Judy's vrienden niet ken". „Hij heet Warden. En is uit Darnford afkomstig, heeft iets met handel in auto's te maken, geloof ik." „Hij ziet er een beetje serieuzer uit dan sommige an der vrienden van Judy. Zij schijnt nu eenmaal een ze kere voorkeur te hebben voor een ietwat ordinair type mensen. Ik veronderstel, dat het iets is, wat wel slijten zal". Maar toen Pauline naar Judy's gezichtje keek, dat met enthousiaste blikken naar Frank Warden opzag, terwijl zij ieder woord van hem scheen in te drinken voelde zij zich waarom wist zij zelf niet toch een beetje ongerust. Warden was een charmant mens; een feit, dat nog verder onderstreept werd, toen hij haar enige tijd daarna ten dans vroeg. En voor zover zij wist viel er niets op hem te zeggen. Maar die ongerustheid bleef hangen. Hij was al te beleefd, al te knap en al te zelfverzekerd. Het front was al te perfect. „Judy heeft hier een aardig thuis", zei hij, terwijl hij Pauline handig om een druk bezette hoek heen stuurde. „Ja. Avallon is een mooi oud huis." „Ik geloof, dat ze zelf niet beseft, hoe gelukkig zij wel is". „Bezit is niet alles". „Maar al te waar. U danst goed juffrouw Avon. Wilt u geloven, dat het een compliment is, als ik u voorstel om niet te paten?" Zijn tanden blonken helder wit in zijn donkere ge zicht en Pauline bevond, dat zij in antwoord op dit ge zegde glimlachte. „Akkoord. Zo denk ik zelf ook over dansen". Aan het einde van de avond, toen het hele gezel schap elkaar een hand gaf bij een laatste gezelschaps spel, zag Pauline, dat zij tussen Frank Warden en De- rek stond. Haar ogen zochten Mark. Hij stond aan de overzijde van de kamer tussen Linda en mevrouw Ce- dar. Hun blikken ontmloetten elkaar en haar hele hart ging naar hem uit. Nauwelijks waren de kermisfestiviteiten voorbij, of eerst Lallie en daarna mevrouw Cedar kregen griep zodat het bestieren van de huishouding op Pauline neer kwam. Daar meneer Cedar hier geen reden in zag, om het werk aan het boek op te schorten, had zij haar han den meer dan vol en weinig tijd om zich druk te maken met Judy's aangelegenheden, totdal een toevallige ontmoeting met Hilda Lepworth ze weer naar vo ren bracht. Pauline kwam juist uit de bank in Darnford, toen zij haar ontmoette en zij was er een beetje verwon derd over dat Hilda, in antwoord op haar groet bleef staan en aarzelend zei: „Ik vraag me af of u een moment tijd voor mij heeft. Juffrouw Avon?" „Oh ja. Zullen we een kop koffie gaan drinken? Het is te koud om hier buiten te blijven staan". Zij gingen naar het dichtstbijzijnde café en Pauline vroeg zich af', wat er nu ging komen. Hilda liet haar niet lang in twijfel. (Wordt vervolgd) Terug. Ds. M. v. d. Werff, missionair predikant der Gereformeerde Kerken, die een half jaar met verlof in Nederland ver toefde, is thans weer naar Indonesië ver trokken om zijn arbeid op Soemba te her vatten. Zijn gezin blijft voorlopig in Ne derland achter. Ararat-expeditie. De 30-jarige journa list R. R. Gütlich uit Rijswijk zal op 10 februari met drie andere Nederlanders vertrekken voor een expeditie naar de berg Ararat. Het gezelschap wil de berg ver kennen, filmen en fotograferen en zien of er aanwijzingen omtrent de ark van Noach te vinden zijn. Krediet in hotels. Een aantal hotels in Nederland zal binnenkort het krediet systeem invoeren, dat in een Haags hotel en in de Verenigde Staten reeds een succes is gebleken. Op vertoon van een hotelkre dietkaart kunnen de gasten logies, maal tijden en andere verteringen krijgen, waar voor één keer per maand de totale afreke ning wordt aangeboden. De kaart wordt verstrekt nadat de kredietwaardigheid van de aanvrager is vastgesteld. Het systeem zal in ongeveer 400 hotels worden inge voerd. Voor deze service zal de klant een gering percentage van zijn rekening moe ten betalen. Lijk gevonden. In de Oude Maas bij Dordrecht is het stoffelijk ovez'schot ge vonden van een 61-jarige vrouw uit Dor drecht, H. M. Gelderen-Van Dalen, die op 14 december haar huis verliet en sinds dien vermist werd. Drs. E. H. van der Beugel. Aan drs. E. H. van der Beugel is voor de duur van zijn tijdelijke functie als speciaal adviseur van de minister van Buitenlandse Zaken de persoonlijke titel verleend van buiten gewoon en gevolmachtigd ambassadeur. WOENSDAG 21 JANUARI Stadsschouwburg: Charlotte Kohier met „Pension Rustig", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur: Expositie A. J. Veld hoen, tot 22 uur. p, Frans Halsmuseum: Tot 26 januari da gelijks geopend van 10 tot 19 uur. (Kaars verlichting vanaf zonsondergang). Krelagehuis: Expositie „Winterflora", 10 tot 22.30 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in tachtig dagen", alle leeftijden, 19.30 uur. Frans Ilalstheater: „Strijd tegen de vlie gende schotels", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „La chatte", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Das Madchen Rosemarie". 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Mi nerva Theater: „High Noon". 14 jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „The Vikings", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Captain Kidd and the Slavegirl", 14 jaarv 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Mon oncle", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Donker Parijs", 18 jaar,' 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Ir. W. Bakker over „Technische en economische aspecten van de industrialisatie", 20 uur. (Volksuniver siteit). In *t Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert van werk van Debussy en Mozart, 21 tot 22 uur. DONDERDAG 22 JANUARI Stadsschouwburg: Operagezelschap „Fo rum" met ..De toverfluit". 20 uur. Concertgebouw: Paul Chr. van Weste ring houdt een inleiding tot een N.Ph.O.- concert, 19.30 uur (V.U.). Het N.Ph.O. geeft een concert. 20.15 uur. Frans Halsmuseum: Kamermuziekavond serie B (Volksuniversiteit), 20 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur: Expositie A. J. Veld hoen. 10 tot 22 uur. Frans Halsmuseum: Tot 26 januari da gelijks geopend van 10 tot 19 uur. (Kaars verlichting vanaf zonsondergang). Krelagehuis: Expositie „Winterflora", 10 tot 22.30 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in tachtig dagen", alle leeftijden, 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „Strijd tegen de vliegende schotels", 14 jaar, 14.30. 19 en 21.15 uur. Lido Thpater: „La chatte". 18 jaar, 14, 16.15. 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De machinist", 18 jaar, 14. 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Mandy", 14 .jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „The Vikings", 14 jaar, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De doder slaat toe", 18 jaar, 14.30. 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Mon oncle", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Het complot der minderjarigen", 18 jaar. 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert van werk van Mozart en Debussy, 21 tot 22 uur. „De Leeuwerik": Nederlands marionet tentheater onder leiding van Bert Brug man geeft een voor-stelling van „De Parel vissers". (Instituut voor Arbeidersontwik keling), 20 uur.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6