Mikojan in Kopenhagen TRIUMPH r r GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Donderende ovaties van half miljoen mensen voor Castro Wel eens een amerginia gerookt? Van dag tot dag Micky Brandt „Buitenlandse zakenbelangen" van lastercampagne beschuldigd ^Brieven aan de redactie DE MODE DONDERDAG 22 JANUARI 1959 3 De walvisconventie Russen betreuren Noors en Nederlands besluit Saarlands kabinet wordt gereorganiseerd Kerkelijk Nieuws Finse president in Leningrad Motoren van de Brage Viking verzegeld voor onderzoek Noorwegen wijst Russisch protest van de hand gpg fijn als u iets in Huis hebt! &p de C^raatótoel Wilde jacht op Belgische smokkelauto In Amersfoort vallen steen- brokken uit de kerktoren Er is een goede kans dat dat kranten voorlopig niet meer verplicht zullen zijn, het minzaam lachend gezicht van de heer Mikojan plus de daarbij behorende uit eenzettingen over zijn gedragingen en ge sprekken te publiceren. De vice-premier van de Sovjet-Unie is namelijk al zo goed als thuis en in de Verenigde Staten is de storm van vreemdsoortig enthousiasme geluwd, die rondom deze diplomatieke goodwill-reiziger opstak. Zijn reis naar de Verenigde Staten moge dan niets feitelijks hebben veranderd aan de stand der problemen, die de relaties tussen de Sovjet-Unie en het Westen beïnvloeden, wel is op schrille wijze een licht geworpen op de gevoelig heid der Amerikaanse opinie voor charme en vriendelijkheid, waarvan de politieke kleur niet overwegend van belang blijkt te zijn. In Washington heeft men thans duidelijk een wodka-kater dat wil zeggen, men realiseert zich in de ontnuchtering van het ogenblik dat de royale ontvangst en de uitbundige tegemoetkomendheid, die Miko jan ten deel vielen, naar buiten een vreemde indruk moeten hebben gemaakt. Daarom overweegt men thans een tegenwicht, na melijk: men wil de burgemeester van West-Berlijn, de heer W. Brandt, een nóg uitbundiger en royaler ontvangst bereiden, wanneer deze in februari naar de V.S. komt. De superlatieven der Amerikaanse film producenten („het grootste filmwerk van onze tijd is thans overtroffen door het allergrootste filmwerk van alle tijden") tonen een merkwaardige overeenkomst met datgene wat Washington nu ten aanzien van Mikojan-Brandt in gedachten heeft. Voor de buitenwereld krijgt deze gang van zaken echter steeds meer de allure van kinderlijke oppijperij, inplaats van een standvastig politiek karakter. Met reclame teksten is het vertrouwen in het Ameri kaanse internationale leiderschap niet te verstevigen integendeel. Bovendien doch dat is iets persoon lijks lijkt het voor de heer Willy Brandt niet aangenaam, het gevoel te krijgen dat hij meer als een levende Mickey Mouse dan als de verpersoonlijking van het Europese verzet tegen het Russische com munisme door de Amerikanen wordt toe gejuicht MOSKOU (Reuter) Het Russische re geringsblad „Izwestia" heeft commentaar geleverd op het besluit van Noorwegen om op 30 juni 1959 het uit 1946 daterende ver drag over de walvisvaart op te zeggen en de mededeling van de Nederlandse rege ring, dat zij dit voorbeeld wellicht zal vol gen. Het blad wijst erop, dat men met deze overeenkomst beoogt het aantal walvis sen op peil te houden en daardoor de in dustrie, die hierop is gebaseerd, wil be schermen. Daarom moet men de verklaringen van Nederland en Noorwegen betreuren, aldus het blad. Het hoofd van de afdeling visin- dustrie van het Russische Gosplan heeft de hoop uitgesproken dat Noorwegen en Nederland alles zullen doen wat mogelijk is opdat de conventie van 1946 van kracht kan blijven, zo besluit de „Izwestia". SAARBRÜCKEN (AFP/Reuter) Het kabinet van premier Egon Reinert van Saarland heeft zijn ontslag aangeboden. Er dreigde reeds enige tijd een regerings crisis omdat de minister van Justitie dr. Ney zich verzette tegen het opnemen van vertegenwoordigers van de Christelijke Volkspartij van Hoffmann in de regering. De coalitie-partijen de christen-demo craten, de sociaal-democraten en de De mocratische partij van Saarland had den besloten tot toelating van-de partij van Hoffmann. De Christelijke Volkspartij steunde destijds het plan voor een „Euro pese status" voor het Saargebied, dat echter in een referendum in 1955 werd ver worpen. Reinert zal naar men verwacht een nieu we coalitieregering vormen, waarin ook de christelijke volkspartij zal zijn verte genwoordigd. De Christelijke Volkspartij had bedongen dat zij de portefeuille van Justitie zou krijgen, doch de pro-Duitse oud-premier dr. Ney, die deze functie be zat, weigerde af te treden. Premier Rei nert ontsloeg hem tenslotte vorige week. Advertentie UW HAAR IS UW KROON EEN PERMANENT WAVE een kwestie van vertrouwen en zéér goed modelknippen. Prijzen voor iedere beurs. MAISON OERLEMANS GIERSTRAAT 69 - TELEF. 21736 RAMPLAAN 49 - TELEF. 18462 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Boven-Hardinxveld P. J. F. Lamens te Kamerik. - te 's-Graveland F. H. J. Bik te Doorwerth-Heelsum. Aangenomen naar Dubbeldam (2de pred.pl.) J. v. d. Velden te Rotterdam- Feijenoord. Geref. Kerken Bedankt voor Nordhorn (Duitsland) H Tien te Nijkerk. HAVANA (UPI) Voor een gehoor dat hij zelf op een miljoen mensen schatte en dat volgens waarnemers vier- a vijfhon derdduizend mensen telde, heeft Fidel Castro hedenochtend verklaard, dat de terechtstelling van Batista's beulen en moordenaars voortgang zal vinden. De revolutionaire beweging op Cuba „is het onderwerp van de meest infame en misda dige campagne, die ooit tegen een volk is ondernomen", zo zeide hij. Buitenland se zakenbelangen kunnen in hoofdzaak verantwoordelijk worden gesteld, „omdat zij weten, dat wij de onereuze concessies, die de regering Batista buitenlandse za- kenkringen deed, niet zullen handhaven." Toen Castro het spreekgestoelte beklom werd hij ontvangen met een donderend gejuich, dat enkele minuten aanhield. Hij richtte zich tot de menigte als „een jury van een miljoen mannen en vrouwen, van alle klassen, van alle religies en alle poli tieke overtuigingen. Ik zal deze jury vra gen een vonnis te vellen over onze justitie. Dat zij die het met onze rechtspraak eens zijn hun hand opheffen". Onder luide toejuichingen staken de tien duizenden hun hand omhoog. Toen ver volgde Castro: „Mijne heren, leden van het corps diplomatique, verslaggevers uit alle werelddelen: een jury van een mil joen mensen, uit verschillende klassen en met verschillende idealen heeft gestemd. Laten de democraten, of zij die zich zo wensen te noemen, zeggen, dat dit geen werkelijke democratie is, dat dit niet het eerbiedigen van de wil van het volk is". „Toen er een bende dieven aan de macht was, die een miljard dollar stalen, waren er geen campagnes in de Verenigde Staten en zelfs niet, toen iedere nacht een half dozijn van onze landgenoten vermoord werd, toen de lichamen van jonge men sen overal gevonden werden met kogels door de hersens geschoten, toen de bin nenplaatsen van de kazernes van het leger vol lagen met lijken, toen vrouwen ver kracht werden en kinderen gemarteld, nee die campagnes werden niet gevoerd tegen de toenmalige heersers in Cuba, noch ston den de leden van het Congres daar (in de Verenigde Staten) op, behalve enkelen van hen, om het dictatorschap te ver oordelen". Castro werd herhaaldelijk toegejuicht, ook, toen hij de menigte vroeg of zij zijn aanbeveling goedkeurden om zijn broe der, Raoul, die als tweede man met hem de revolutie tot de overwinning voerde, als zijn opvolger te aanvaarden, mocht hij, Castro, gedood worden. De voorlopige president van Cuba, Ma nuel Urrutia, die zich niet lang nadat Cas tro uitgesproken was, tot de mensenmas sa richtte, deelde mee, dat Cuba van plan was sommige verdragen op te zeggen, die betrekking hebben op de traditionele asielrechten. Hij zei in zijn korte toespraak, dat dit gedaan zou worden, om het „tyrannen en hun medewerkers" onmogelijk te maken hun toevlucht te zoeken in buitenlandse am bassades. PARIJS (Reuter) Ex-president Batis ta van Cuba heeft, volgens welingelichte kringen te Parijs, asiel gevraagd in Frank- LONDEN (UPI) President Urho Kek konen van Finland is gisteravond voor een particulier bezoek in Leningrad aange komen, aldus bericht radio-Moskou. rijk. Men verwacht niet, dat de regering het verzoek zal inwilligen. Batista was een van de eerste staatshoofden, die in 1940 de vrije Franse regering erkenden. KOPENHAGEN (UPI) De Russische vice-premier Anastas Mikojan is vanmor gen vroeg in Kopenhagen aangekomen met het S.A.S.-vliegtuig, de Yngve Vi king. Mikojan werd begroet door een groot aantal vertegenwoordigers van commu nistische ambassades in Kopenhagen en een delegatie van de Deense communisti sche partij. De politie van het vliegveld was versterkt met tientallen agenten uit de stad. Mikojan, die er vermoeid uitzag, en zijn gezelschap gingen geëscorteerd door agenten in burger, naar twee zwar te limousines van de Russische ambassa de en reden weg. Ondanks zijn oponthoud op Newfoundland zal Mikojan een dag in Kopenhagen blijven om te spreken voor het genootschap voor Deens-Russische vriendschap. Mikojan bracht de nacht op de Ameri kaanse basis Argentia op Newfoundland door en hield zich verder onledig met ge sprekken met soldaten. De commandant nam zijn onverwachte gast mee op een tocht over de basis. De Russische maat schappij Aeroflot heeft een toestel naar Kopenhagen gezonden om de vice-premier op te halen. De vier motoren van de DC-7C waarin Mikojan onderweg van New York naar Gander een noodlanding moest maken op Argentia, zullen verzegeld worden en naar Kopenhagen getransporteerd, waar de S.A.S. een diepgaand onderzoek zal in stellen. Een woordvoerder van de S.A.S. verklaarde dat dit de eerste keer in de ge schiedenis van de maatschappij was dat een vliegtuig storing kreeg aan twee van zijn vier motoren. Beminnelijk Een Amerikaanse vice-consul, die op weg is naar de Amerikaanse ambassade in Oslo, zei, dat zijn vrouw, hijzelf, hun twee baby's in het midden van het vlieg tuig zaten, toen de eerste motor uitviel. „De stewardessen vroegen ons in de staart van het vliegtuig plaats te willen nemen, achter Mikojan en diens gezelschap", al dus vertelde hij. „De Russen leken zich geen zorgen te maken en zij waren erg aardig voor onze kinderen. Zij probeer den mijn vrouw te bemoedigen, want die was wat nerveus geworden. Mikojan drong er op aan de kinderen gemakkelijk te in stalleren op zijn couchette, maar de ste wardessen legden hem uit, dat het beter was, dat zij bij hun moeder bleven ach terin. Mikojan gaf de kinderen daarop koekjes en zuurtjes. Mikojan en Zijn met gezellen waren een en al glimlach. Zij schenen veel van kinderen te houden, zei de Amerikaan. Schoonmaak NEW YORK (UPI) - -De leider van de Hongaarse vluchtelingen in Amerika, dr. Bela Fabian, heeft aangekondigd een for meel verzoek te zullen richten tot het Amerikaanse departement van gezondheid om elk vertrek dat Mikojan tijdens zijn bezoek aan Amerika betrad en elk kind dat hij kuste te desinfecteren. Advertentie Of: wel eens een virgikaan genoten? Zo zou de sigaret kunnen heten die het midden houdt tus sen Virginia en amerikaan Die bestaat nu! De nieuwe Triumph! Niet te scherp, niet te zachtalle goede eigenschappen van Virginia en amerikaan verenigd in één moderne, milde sigaret. De nieuwe Triumph - die alle rokers tevreden stelt. In het nieuwe pakje, het pakje dat U nü gaat kopen. Triumph! HET HILDE MIDDEN TUSSEN AMERIKAAN EN VIRGINIA OSLO (UPI) Het Noorse ministerie van Defensie heeft snel en afwijzend ge reageerd op een Russisch protest tegen het gebruik van het vliegveld Bodoe, ten noorden van de poolcirkel, door Ameri kaanse en Britse vliegtuigen voor ver kenningsvluchten in de richting van Rus sisch gebied. Een woordvoerder van het ministerie verklaarde dat hem niets be kend is van zulke vluchten. Zeer scherpe bepalingen regelen de vluchten van geal lieerde vliegtuigen in Noord-Noorwegen. Tijdens manoeuvres moeten ze ongeveer tweehonderd kilometer van Russisch ge bied blijven. In kringen van het ministerie werd op gemerkt dat de grote activiteit op het Rus sische vliegveld Luostaari, in een gean nexeerd deel van Finland, op tien tot vijf tien kilometer van de Noorse grens, een veel ernstiger kwestie is. Een woordvoerder van Buitenlandse Za ken zeide dat de „mondelinge nota" van de Russische minister van Buitenlandse Zaken Zoriis aan de Noorse ambassadeur Gunderson bestudeerd wordt. De woord voerder wilde niet in bijzonderheden treden. (Verkort weergegeven) Amerikaanse negertjes. Met grote vol doening las ik in Haarlems Dagblad van 20 januari een bericht dat twee Openbare scholen in Den Haag een actie waren be gonnen voor de twee Amerikaanse neger jongetjes, die, omdat ze spelenderwijs blanke meisjes hadden gekust, door een rechter zijn veroordeeld tot hun 21e jaar in een verbeteringsgesticht geplaatst te wor den. Een schandelijk vonnis, waar veel mensen over praten en niets aan doen. On der de leerlingen worden nu handteke ningen verzameld, om aan de Amerikaan se ambassade overhandigd te worden. M.i. ligt hier een grote taak voor alle scholen, onverschillig of dit nu Openbare of bijzondere scholen zijn, ik hoop dan ook dat vele scholen in ons land, en in het bij zonder in Haarlem, dit mooie voorbeeld zullen zolgen, om zodoende het Ameri- .kaanse volk duidelijk te maken dat dit vonnis herroepen moet worden. Ik hoop nog eens het bericht te mogen lezen, dat de negerjongens in vrijheid zijn gesteld. F. J. STEENBERGEN, Reigerstraat 54. Advprt&n Het is misschien overbodig om eraan te herinneren, maar komende maandag zal het ein delijk gebeuren. Alle huismoe ders zullen die dag bevend van spanning aan de radio zitten, alle werkende vrouwen zullen een snipperdag hebben en eveneens met rode hoofden op het nieuws wachten en alle mannen die in een af an dere vorm iets met vrouwen te maken hebben, zullen met iets snellere schreden van hun arbeid huiswaarts keren om te weten wat er geschied is. Aanstaande maandag name lijk onthult „Parijs" dé Mode van voorjaar en zomer. Wel hebben intussen Engelse en Italiaanse modekunstenaars hun aaneengenaaide inspira ties aan de wereld getoond, doch die goedbedoelde pro beerseltjes vormen „de Mode" niet. Wat ook Scarabocchio, Valditevere, Vito, Simonetta, Myricae, Galitzen, Centinaro, Sarli en andere knippertjes hebben uitgedacht, het hoge woord moet toch tenslotte zoals het altijd geweest is uit Parijs komen. Uit de ba kermat van de Ligne Sac, Ligne Haut, Ligne Trapéze, Ligne Empire en Ligne Eiffel zal de nieuwe Ligne geboren worden en maandag in de vorm van een soort regerings verklaring aan den volke wor den opgelegd. Wat het zijn zal, is niet te voorspellen. Want de Parijse mode is ware kunst en ware kunst komt voort uit de diep ste verborgenheden van de menseziel en de diepste ver borgenheden van de menseziel houden zich strikt aan de voorgeschreven datum en dat is maandag pas. Italië heeft het geprobeerd met belachelijke knoeierijtjes als uitstaande ruggen, onregel matige rokzomen, diagonale plooien, enorme kragen of helemaal geen, Japanse boe renhoeden, hartvormige hals lijnen, natuurlijke tailles, rok ken tot 37 centimeter van de grond (denk eens aan, zeven endertig centimeter! Waanzin nig!) capes die als rok kunnen worden gedragen en rokken die als capes dienst doen, bolle mouwen, hoge boeza en tu nieken. Het ligt voor de hand dat zoiets niets betekenen kan. Er zijn ook zakdoeken bij, die als zwempak kunnen dienen, doch het spreekt vanzelf dat een combinatie van twee zo zeer uiteenlopende functies het uiteindelijke ontwerp nadelig hebben beïnvloed. Londen heeft dit jaar blijk geegven van een zodanig ge brek aan originaliteit, dat er bijna geen woorden voor zijn. Londen komt namelijk met een Britse Look! Het valt niet te verwachten dat de Engelse dames zich aan deze poging tot nationalisatie van haar figuur zullen onder werpen. Het is immers een bekend feit, dat ook aan de Britse vrouwen niet verborgen kan zijn gebleven dat deze haar grootste charme ontlenen aan de correcties, die Franse ja ponnen aan haar figuur aan brengen. Zij zullen zich deze charme niet laten ontzeggen door een chauvinistische groep modemannen, doch daaren tegen nog eens temeer de eed van trouw aan Parijs ver nieuwen. En zo zullen maandag alle vrouwen ter wereld behalve die, welke zuchten onder de dictatuur der communistische staatsknippatronen met grote spanning wachten op het nieuws dat zal beslissen over haar uiterlijke verschijning in de komende lente. Als men Parijse modebe schouwingen leest, zou men inderdaad geloven dat het zo is. Doch in ernst: het is niet zo. De bombastische comedie die In Parijs wordt opgevoerd doet onwillekeurig denken aan een vorst in ballingschap, dia zijn tijd doodt met het uit vaardigen van oekases waar aan niemand zich stoort. De dictatuur van de mode-ont werpers is een fictief schrik bewind, dat nog steunt op tra dities die niet meer bestaan. Trouwens, de malle zigzag- koers die de Mode de laatste jaren volgt het springen van de ene lijn op de andere, het in mitrailleurtempo uit vaardigen van totaal verschil lende principes, het waanzin nig zoeken naar stijl en ka rakter in dingen waar deze niet te vinden zijn dat alles wijst erop, dat een eertijds geëerbiedigde macht op lemen voeten is komen te rusten en enkel nog een dictatoriaal spelletje speelt, waarin nie mand meer enig belang ziet dan degenen die mogen mee spelen. De kern van de hele kwestie ligt in het feit, dat de mens in de moderne tijd een ander Gouden Kalf is gaan aanbid den dan datgene, wat in Parijs op een voetstuk staat. De mens heeft zich in zijn ver edeld materialisme de opper heerschappij van de Doelma tigheid erkend en is bereid, daaraan zijn liefdes en lief hebberijen te offeren. Wat niet Doelmatig is, is waardeloos. De technocratie heeft ge leerd, dat standaardisatie en normalisatie beginselen van massaproduktie moeten zijn, wanneer het produkt goed koop en bruikbaar genoeg zal wezen om te kunnen worden afgezet. Welnu, zoals ieder ge bruiksartikel is ook de kleding beïnvloed door het veranderde karakter der mensen. De kle ding weerspiegelt het mense lijk karakter duidelijker dan welk gebruiksartikel ook. De moderne mens met zijn ge stroomlijnd pastoe-karakter heeft geleerd dat kleren die nen om zich te bedekken en te verwarmen. Deze twee doel einden staan thans voorop, zo dat zij de stijl schragen. De stijl is de uiterlijke verschij ningsvorm van de doelmatig heid. Er is een nieuwe dictatuur ontstaan, die gaandeweg alle mode-artiesten zal onttronen, wanneer zij niet in zijn dienst willen treden: de dictatuur van de Efficiency. Wij hebben er niet zo'n dui delijk omschrijvend woord voor, maar het begrip omvat alles wat bijdraagt tot de bruikbaarheid, goedkoopte en verkrijgbaarheid. Het uniform van de moderne mens met behoud van de variaties in rudimentaire vorm moet goedkoop, doelmatig en func tioneel zijn. Wat zich demonstreert in meubilering, huizenbouw, ge bruiksartikelen, kantoorma chines en automaten is niets anders dan het samenspel van deze drie factoren. En waar om zouden zij juist in de mode onwerkzaam blijven? Overigens: het is niet alle maal koek en ei met die doel matigheid. Sommige kleding stukken zouden inderhaast moeten worden getransfor meerd, willen zij het doel die nen waarvoor ze gemaakt zijn. Om een voorbeeld te noemen: de regenjas is een ding, dat eigenlijk in onze efficiënte sa menleving de indruk maakt van een draagstoel op het Zandvoortse circuit. Met an dere woorden: het geval deugt niet meer en men kan er niets mee doen. Men kan hem aan trekken om het idee te heb ben, een jas te dragen doch als het regent waait hij open en op de fiets doet hij alles behalve zijn drager droog- houden. Tenzij men hem achterste voren draagt doch daar moet men morele moed voor hebben en het is trouwens ge vaarlijk ook. Want het is ge beurd dat iemand, die in arren moede daartoe was overge gaan, een ongeval kreeg en buiten kennis op straat kwam te liggen. Voordat de dokter arriveerde, hadden omstanders ingegrepen. Zij vertelden de dokter: „We zagen dat het hoofd van de man achterste voren stond en hebben het al vast teruggedraaid. Maar nu schijnt het helemaal mis te zijn". Hoe sommige mensen toch door de mode verblind kun nen worden! J. L. Dank zij het griepje Heeft u er in de wittebroodsweken ook zo naar gehunkerd, dat uw man eens ziek werd? O, een beetje, natuurlijk een snoepgriepje. In gedachten liep je dan wel twintig maal opgewekt met geklopte eitjes, beschuitjes, warme kwasten en pureetjes van de keuken naar zijn bed. Wat zóu je 'm heerlijk verwennen! Maar als het wittebrood allang aan de schilleboer is meegegeven, en je al aan de taaie korsten toe bent, dan kan je geen vi rus, ook al is het nóg zo'n schattig kleintje, meer zien. Want onvermijdelijk komen, met de eerste koufronten, weer die dagen, waarop je man een in beddegoed gehulde stakkerd is die stil boven kwijnt, en van wie slechts dor gekuch en klopsignalen van tijd tot tijd aan zijn bestaan her- inneren. De eerste dag nog deemoedig, de tweede dag zich vergeten en verwaarloosd wanend, de derde dagbrrr. Je hebt veel te hard gewerkt, troost je die derde dag. Heus, het is het meest tactische, dat je in zo'n situatie zeggen kan. Bovendien be rust het in dit geval op waarheid, want bij het werktempo van Adri zou zelfs een ijs beer zweten. „Willen jullie mijn zieke pappa eens zien?", vraagt mijn zoon op één van die dagen, als gold het een schildpad of een seinpaal, en onverhoeds dringt hij met vier vriendjes de slaapkamer binnen, waar het machtige hoofd van het gezin als een ge velde eik terneer ligt, omringd door zak doeken, hoestdranken, aspirientjes, half- aangeroerde borden eten, vitaminen van a tot en met e en een koud geworden kop koffie, op spectaculaire wijze griep ver werkend. „Wat moeten jullievraagt het Hoofd hees en geërgerd vanuit de dekens. Op zulke subtiele ogenblikken wordt men nu eenmaal niet graag op zo'n brute wijze met de buitenwereld geconfronteerd. Geschrokken druipen de knaapjes af. „Wat een enige vader heb jijfluis tert Bertje van de overkant in de keuken. „Nee hoor. Dat lijkt maar zo", verdedigt onze zoon. „Omdat hij zich een boel dagen niet heeft geschoren". Klopsignalen doen mij naar boven rennen. „haat ze ophoepelen", verzoekt de Bezienswaardigheid. „En jij? Heb jij nu al een stukje kunnen schrijven? Nee??? Snap ik niet. Jullie huisvrouwen hebben tijd genoeg, als je 't maar beter indeelt! Als je me straks maar niet vertelt, dat 't door m ij komt! Zo'n gemakkelijke patiënt als ikik eet niks, ik loop niet in de weg, ik Ja. Dat is zo. Ondanks nee, dank zij Adri heb ik toch kunnen schrijven. Hier is het. Paula Spotter AJnprtentie Maar nu is de zomer verjaagd. In ons land heersen regen en mist. Geef. Moeder, Uw gezin en Uzelf wat de donkere seizoenen niet geven kunnen. Geef vitaminen. Vita minen van Philips-Roxane! ACTIFRAL 10 HET HELE GEZIN ACTIEF EN VITAAL! De 10 belangrijkste vita minen. Niet te veel, niet te weinig. Precies wat U nodig hebt. Eén dragee per dag is voldoende. Flacon met 100 dragees f 2.88. Gezins verpakking -150 dragees de helft méér en toch slechts f 3.75. noem de naam - voor alle zekerheid ANTWERPEN (Belga) Een Belgische douanepatrouille trachtte woensdagochtend in de buurt van Stabroek, niet ver van de Nederlandse grens, een verdachte vracht wagen, die in de richting van Antwerpen reed, tot stoppen te brengen. Na een snelle nt door het noordelijk stadsgedeelte ver dween de wagen in de grote tunnel naar de linkeroever. In de tunnel wierpen de inzittenden rookbommen uit, maar die mis ten hun doel, evenals de „kraaienpoten" die later op de weg naar Sint Niklaas werden uitgestrooid. De tocht eindigde bij Beveren- Waas voor een gesloten overweg. De smok kelaars vluchtten te voet verder. Een hun ner, een dertigjarige bewoner van Oosten de, kon worden aangehouden. De vracht wagen en de inhoud, zestig vaatjes Neder landse boter, zijn in beslag genomen. De Onze Lieve Vrouwetoren te Amers foort is in zijn tweede omloop door verwe ring van de zandstenen pijlers ernstig on dermijnd. Van de acht pijlers, waarop de wijzerplaten zijn aangebracht, zijn er ze ker vier die scheuren, of door afbrokke ling, slijtage vertonen. Bij zware wind ko men stukken zandsteen naar beneden. B. en W. van Amersfoort achten onmiddel lijk ingrijpen noodzakelijk en vragen de raad daarom een krediet van twintig mil le voor de eerste voorzieningen (besteige- ring, onderzoek en meetapparatuur).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5