bedrijf s automobielen wegreuzen en De opstellingen Europese titel ijsdansen was voor Doreen Denny en Courtney Jones Verrassends zege van Erika Netzer in de Arlberg-Kandaharrennen „Zwarte" kaarten voor titelstrijd Martha De Vries-Wieringa bleef in De Wilp concurrentie weer voor Zege van snelle Double Six M nog lang niet zeker in monté-draverij Flamingo's behaalde kostbare zege op ploeg van For tuna Echtpaar Odink op de negende plaats Olympisch kampioene in afdaling verslagen 11 Voetbalprogramma niet in geheel afgelast Geen voetbal in de HVB Dure Cup-finale Joan Haanappel bedreigt Hanna Walter (Oostenrijk) Op tweede plaats na drie onderdelen - Nederland tegen de Belgen in Apeldoorn Ina Laverman kampioene van Gelderland Volleybalprogramma voor maandagavond De basketbalcompetitie ZATERDAG 7 FEBRUARI 195 9 Advertentie 6 t/m 15 februari 10-I7u en 19.30-22.30u zondag van 10-18 u entree f2.50 Ket Europese kampioenschap ijsdansen is gewonnen door de Engelse Doreen Denny en Courtney Jones. Voor Courtney Jones betekende dit dat hij de titel voor de derde achtereenvolgende maal op zijn naam bracht. In 1957 en in 1958, respec tievelijk in Wenen en in Bratislava, had hij dit kampioenschap veroverd met June Markham, die het vorig jaar tot het pro fessionalisme is overgegaan. Courtney Jones heeft dus in Doreen Denny een waardige plaatsvervangster gekregen. In het eindklassement in Davos bezet ten deze Engelsen de eerste plaats en wel met 36,3 pnt. en plaatscijfer 14. Hun land genoten Catherine Morris en Michale Ro binson nam de tweede plaats in beslag met 34,1 pnt. en plaatscijfer 15. Het klas sement luidde verder: 3. Christiane Guhel Jean Paul Guhel (Fr.) 34,2 pnt., plaats cijfer 20: 4. Rita PauckaPeter Kwiet (Did.) 29.3 pnt., plaatscijfer 38; 5. Elly ThaiHannes Burckhardt (Did) 29,4 pnt., plaatscijfer 42; 6. Lucia Zorn—Rudolf Zorn (Oostenr.) 29 pnt., plaatscijfer 42; 7. Eva Romanova en Pavel Roman (Tsj.sl.) 28,8 pnt., plaatscijfer 46; 8. Annick de Trenti- nianPhilippe Aumond (Fr.) 28,2 pnt., plaatscijfer 60; 9. Toki en Koos Odink 27 pnt., plaatscijfer 60; 10. Adriana Giug- giolini en Germano Ceccattini (It.) 28.1 pnt., plaatscijfer 65. Er namen 15 paren aan dit kampioenschap deel. Omdat de toestand van het ijs donder dag niet bepaald gunstig was, kregen de deelnemers vrijdagmorgen de gelegenheid de vierde verplichte dans, de tango, te rij den. De weersomstandigheden waren toen heel wat beter. Gedurende deze wedstrij den scheen er een heerlijk zonnetje op het in uitstekend in conditie verkerende ijs. Na de tango hadden de Engelsen Doreen Denny en Courtney Jones een voorsprong op hun grootste concurrenten, hun land genoten Catherine Morris en Michael Ro binson. Onze landgenoten Toki en Koos Odink stegen na deze verplichte dans één plaats in het klassement. Zij verhuisden namelijk van de achtste naar de zevende plaats. Dat de titel in Engelse handen zou ko men stond nagenoeg vast. Sedert de in voering van het kampioenschap ijsdansen in 1954 is er geen enkel land geweest, dat de hegemonie van Engeland kon door breken. En ook in Davos was Engeland in dit onderdeel weer superieur. De grootste strijd werd door de twee Engelse paren geleverd. Wederom was het Courtney Jones, ditmaal met Doreen Denny als part ner, die zegevierend uit de strijd kwam. Het Franse paar Christiane Guhel en Jean Paul Guhel heeft echter ook een serieuze gooi naar het kampioenschap ge daan. Deze combinatie eindigde op de derde plaats met slechts een gering ver schil op nummer twee. De Hagenaars Toki en Koos Odink zijn na het rijden van de vrije dans twee plaat sen in het klassement gezakt, zodat zij tenslote als negende eindigden. Hun vrije dans had weliswaar geen hoog tempo, maar deze werd bijna op de maat van de muziek en in een vloeiende stijl uitge voerd. Voor de inhoud gaven de zeven, juryleden de volgende cijfers 4, 3-4, 3-4, 5-4. 6-4, 2-4, 0 (waardering van het Neder landse jurylid) en 4, 3. Voor de uitvoering was de waardering als volgt: 4. 2-4, 3-4, 5-4, 0-4. 8 (waardering van het Nederland se jurylid) en 4, 2. De wedstrijden werden door 3500 toe schouwers bijgewoond. De KNVB deelt mede, dat de be slissing over het al of niet doorgaan van de wedstrijden, die morgen 8 fe bruari voor het betaalde-, beker, en amateurvoetbal van de KNVB zullen worden gespeeld, is overgelaten aan de consuls en scheidsrechters. In de afde'ing Haarlem van de KNVB, de Haarlemse Voetbalbond zoals men nog steeds zegt, zal morgen, zondag, niet wor den gespeeld. De toestand van de terreinen is te slecht. De onderhandelingen over een tele visie-uitzending van de Engelse Cup- finale zijn nog niet beëindigd. Maar als de uitzending doorgaat en dat is zeer waarschijnlijk dan zullen de rechten heel wal rn,eer kosten dan verleden jaar. Men scha.t het bedrag op 15.000, of ivel ruim 150.000 gxdden. Dat is ruim 1700. gulden per minuut Tot grote verrassing van de insiders heeft het Oostenrükse meisje Erika Netzer vrijdagmiddag de afdaling van de Arlberg- Kandaharrennen gewonnen, een wedstrijd ■die na de titelstrijd om het wereldkam pioenschap en die van de Olympische Win terspelen, wel het belangrijkste ski-evene ment van het jaar kan worden genoemd. Snel en zeker, zocht de Oostenrijkse haar weg over het 2000 meter lange, op de Hornstrecke uitgezette parcours, dat een hoogteverschil had van 550 meter. Zij vertrok als veertiende en maakte een tijd van 1 min. 54,3 sec. Erika bleef daarmede een halve seconde voor de Zwitserse Made leine Chamont-Berthod. Vandaag wordt, voor de combinatie, de slalom gehouden. Bij de finishlijn vierden de Zwitserse I supporters reeds de overwinning van hun landgenote, de Olympische kampioene Madeleine Chamont-Berthod, die na een jaar een prachtige come-back maakte en I niemand dacht nog aan de onbekende Oostenrijkse Erika Netzer. Iedereen wist namelijk dat zij enige weken geleden haar middenhandsbeentje had gebroken en nie mand geloofde dan ook aan een overwin ning van het 21-jarige meisje. Maar het liep allemaal anders. In hoog tempo joeg zij over de harde, 2000 meter MH Utf AéJ»\ Vrijdagmorgen om negen uur kwamen dertig meisjes naar de ijsbaan van Davos. In de reeks van Europese kampioenschap pen die deze week op het prachtige ijs van de Zwitserse wintersportplaats verwerkt worden, was het nu hun beurt. Aan deze damestitelstrijd nemen ook twee Neder landse meisjes deel. Het Haagse kunstryd- stertje Joan Haanappel en haar rivale uit Amstelveen, Sjoukje Dijkstra, die beiden tot de favorieten voor de ereplaatsen ge rekend worden. Pas om vijf uur in de na middag hadden alle deelneemsters haar figuren gereden, de eerste drie van de zes die er in totaal gemaakt moeten worden. Dat waren de acht op één voet, de tegen- kering en de slangenboog-dubbele drie. Na deze eerste drie onderdelen, de moei lijkste figuren worden in de loop van van daag verwerkt, staat Joan Haanappel op de tweede plaats met een achterstand van nog geen acht punten op de Oostenrijkse Hanna Walter. Ina Bauer, de Duitse favo riete voor de titel, toonde zich bij de acht op één voet niet erg zeker en is derde. Sjoukje Dijkstra neemt met een achter stand van 19,2 pnt op Hanna Walter de vijfde plaats in. De stand luidt: 1. Hanna Walter (Oosten rijk) 347 pnt.; 2. Joan Haanappel (Ned.) 339,2 pnt.; 3. Ina Bauer (Duitsland) 332,1 pnt.; 4. Patricia Pauley (Engeland) 330,5 pnt.; 5. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 327,8 pnt.; 6. Jindra Kramperova (Tsjechoslowakije) 319,6 pnt.; 7. Regine Heizer (Oostenrijk) 318 pnt.; 8. Jana Docekalova (Tsjechoslo wakije) 314,2 pnt.; 9. Dany Rigoulat (Frank rijk) 312,8 pnt.; 10. Liliane Crosa (Zwitser land) 308.5 pnt.; 11. Carolyn Krau (Enge land) 307,8 pnt.; 12. Diana Clifton-Peach (Engeland) 306,8 pnt. Aan het Europees kampioenschap kunst rijden voor dames neemt Nederland be halve Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel ook Jeanine Ferir deel. Na de eerste drie verolichte figuren was zij aan de staart .klussend. De afgelopen week nog vrolijke part ners tijdehSy de stugge training, sinds gisteren felle rivalen: de Duitse Ina Bauer (links) en de Nederlandse Joan Haanappel. 'ange piste, en met een halve seconde ver schil bereikte zij in 1 min. 54,3 sec. het snelst de finish. Onder zeer ongunstige omstandigheden kwam Erika Netzer tot haar eerste inter- nationale overwinning en deze spreekt nog meer wanneer men weet, dat deze jonge boerendochter, die in een cantine werkt, reeds enige tijd door pech wordt achter- volgd. Verleden jaar brak zij tijdens wed- strijden in Arosa haar voet en ook dit i seizoen was zij niet gelukkig. Drie weken - geleden bij de Hahnenkamm-rennen in Kitzbühel brak zij een middenhandsbeen- tje. Met een dikke in gipsverband ver- j pakte rechterhand bereikte zij toch deze prestatie. De uitslagen luidden: 1. Erika Netzer (Oostenrijk) 1 min. 54,3 sec.; 2. Madeleine Chamont-Berthod (Zwitserl.) 1.54,8; 3. Ann Heggtveit (Canada) 1.54,9; 4. Pia Riva (Italië) 1.55,1; 5. Betsy Snite V.S.) 1.56,1; 6. Jerta Schir (It.) 1.56,4; 7. Penny Pitou (V.S.) 1.56,6; 8. Carla Machelli (It.) 1.56,8; 9. Yvonne Rügg (Zwitserl.) 1.57,6; 10. Greta Haslauer (Oostenrijk) 1.58,2. Op de zwarte markt „doen" de kaartjes voor de wereld kampioenschappen hardrij den, die op 14 en 15 februari ;n Oslo gehouden worden, reeds 100 kronen en meer per stuk. En dat is dan nog voor kaartjes die op slechts één van de wedstrijddagen geldig zijn. Verwacht wordt dat de zwarte prijzen nog wel tot boven de 200 kronen zullen stijgen. En als het mooi weer is en men heeft tot het laatste ogenblik ge wacht, zal men misschien 500 kronen moeten neertel len om het toernooi van het begin tot het eind te kunnen zien. Uiteraard is men uiterst nieuwsgierig hoe de Noor Johannesen, die het vorig weekeinde Europees kam pioen werd in Gothenburg, het er in de wereldkam pioenschappen zal afbren gen. De vraag die de Noorse kenners zich nu stellen is hoeveel energie de zware 10.000 meter gekost heeft aan Johannessen en zijn voornaamste concurrenten in Gothenburg, de Finnen Jaervinen en Salonen. Johannesen lijkt momen teel erg vermoeid en het zelfde wordt over Jaervinen verteld. Salonen heeft de kenners echter verrast door zijn tijd van gisteren op de 5000 meter. Het werd met 8.13.2 een nieuw Fins re cord. De Russen hebben zich in de slotfase van de strijd in Gothenburg enigs zins kunnen sparen en kun nen in Oslo dus misschien hoger ogen gooien. Men be grijpt het, dit alles maakt het er voor de Noorse schaatsliefhebbers en welke Noor is dat niet? alleen maar spannender op. De zwarthandelaren wrij ven zich in de handen. Toch zullen ook zij nog een harde strijd hebben tegen de verleiding hun laatste kaar. tje voor zichzelf te houden. .-.Waterpolo De jaarlijkse interland waterpolowed- strijd NederlandBelgië voor het A-ze vental en de juniorenploegen worden dit seizoen op zondag 12 juli in Apeldoorn ge speeld. De mogelijkheid bestaat, dat het Joego slavische waterpoloteam eveneens naar Nederland komt. De KNZB heeft de Joe goslavische bond uitgenodigd het nationa le zevental naar Assen te zenden om daar op 13 en 14 juni tegen het Nederlands ze vental uit te komen. Er zijn ook nog be sprekingen gaande met de Italianen voor een wedstrijd in het najaar. Vrijdagmiddag zijn op de ijsbaan „De Flessche", in het Gelderse Oosterwolde, korte-baanwedstrijden voor vrouwen om het gewestelijk schaatskampioenschap van Gelderland gehouden. Kampioene werd Ina Laverman (Wee- zep) 33,4 sec.; 2. Petertje Dakker (Ooster wolde) 33,9 sec.; 3. Matje van Dijk (Kam perveen) 34,4 sec.; 4. Gerrie van de Brink (Oosterwolde) 38,3 sec. Maandagavond wordt in het Krelagehuis in Haarlem de volleybalcompetitie met het volgende programma voortgezet: Heren, eerste klasse: EclectaPSCB (aanv. 7 uur). Tweede en derde klasse: HBC 3HVS 4, RapiditasH3C 2, HVS 3Set up, De Blinkert 3—DSS 2, PWN 2—WIK 3, OVRA 2—CIOS 2, WIK 2—OSS 2, CJMV— Spaarnestad. Dames, eerste klasse: VeloxHBC (7 uur), GiosOSS (8 uur), De BlinkertDie Raeckse 2. Tweede en derde klasse: De Blinkert 2 Die Raeckse 4, OSS 2—HBC 5, HVS 2— JBS, Die Raeckse 3Gios 2, DSS 3De Blinkert 5, AVC 2—HBC 2, Spaarnestad— AVC 3 en OGVesmia 2. Het is vrijdag op de noordelijke korte banen vrij stil geweest. Misschien om enige rust te hebben voor het weekeinde, maar waarschijnlijker omdat men het risico niet meer aandurft om op het huidige ijs wedstrijden te gaan houden, waarbij het publiek niet op de banen mag worden toe gelaten. Dat is immers noch voor de toe schouwers, noch voor de besturen prettig. In het dorp Wilp heeft men er echter iets op gevonden. Daar is men toen het ijs baan-ijs niet houdbaar bleek op de Jon kersvaart gaan rijden. En zowaar, daar bleek de „vloer" veel sterker en het pu bliek, dat op de wallen moest blijven staan had er een prachtig gezicht op. Het is bo vendien ruimschoots voor zijn moeite (en entreegeld) beloond, want het feit, dat Friesland, Groningen en Drente verder geen grote rijderijen hadden, was oorzaak dat de cracks nu maar naar De Wilp wa ren gegaan. Eikaars krachten kennende hebben de cracks het uiterste van de starte>- gevergd. En eigenlijk kon wel worden gezegd, dat deze laatste maar beter thuis had kunnen blijven. Want de dames letten alleen op elkaar en vertrokken als bij onderlinge af spraak. Waarbij het dan kon gebeuren, dat twee deelneemsters zestien en zeventien keren een valse start let wel: bij twee ritten veroorzaakten. Goedlachs begon het publiek luidop mee te tellen.. Na een lange onderbreking staat er zon dagmiddag in het Ililversumse sportpark weer een draverij onder-dc-man op het programma. Het is een koers, waarin de klasse wel zeer uiteenloopt, want de Franse import Double Six M met zijn record van 1.18.2 krijgt het bijvoorbeeld op te nemen tegen Peter Hanover, die niet minder dan elf seconden langzamer is. Het draven- onder-de-man is echter een specialiteit, zodat in sommige gevallen zulk een enorm verschil in klasse volkomen wordt opge heven. Hoewel Double Six M tot ae favo rieten behoort, moet het toch maar worden afgewacht hoe deze lichte hengst zich met een ruiter op zijn rug zal gedragen. Is die ruiter Joop Vóórhaar, dan zal hij winnen, omdat Vóórhaar in dit genre weer een klasse apart is. Sador B, Morning Star zijn de andere kanspaarden. Het internationale nummer brengt Stal Hollandia met zijn beide Zweedse hengsten Interprise-Lord Scotch als de winnende stal voor het voetlicht, tenzij de rappe Tommy Mars weer met een verrassing voor de dag komt. Quite Heny en Quick Hollandia G zijn de andere kandidaten. Er is voor zondag een inhaalprogram ma vastgesteld voor de competitie, bene vens een aantal bekerwedstrijden. Het staat evenwel te bezien of er veel van te recht zal komen. In ieder geval lijkt het al heel onwaarschijnlijk dat er bij de ama teurs wordt gespeeld, al kan men natuur lek nooit weten. In de eredivisie vermeldt het program ma één wedstrijd, NOADBlauw Wit, ter wijl in de eerste divisie B Stormvogels een uitwedstrijd heeft tegen KFC. Een niet gemakkelijke wedstrijd omdat de Zaan- kanters op eigen veld spelen en voorts een serie meer dan redelijke resultaten achter de rug hebben. Toch zien wij geen ver lies voor de IJmuidenaren. Ook EDO heeft een competitiewedstrijd namelijk uit tegen Wilhelmina. De Haar lemmers hebben weer een aanzienlijk ge wijzigde formatie en misschien dat er te gen de nog lager geplaatste ploeg winst in zit dit keer. Haarlem en RCH spelen voorts beker wedstrijden tegen respectievelijk Blauw Zwart en Wilhelmus. Het lijkt ons niet toe dat de betaalde spelers de amateurs ook maar een schijn van kans zullen geven. Al behoeft men er niet op te rekenen dat de tegenstand gering zal zijn. Ook TYBB speelt voor de beker: uit te gen ZFC. En dat zal wel het einde bete kenen voor de Haarlemse club in de be kerstrijd. In de tweede klasse amateurs is ook nog een tweetal wedstrijden vastgesteld voor clubs uit Haarlem en omgeving. In Zand- voort speelt Zandvoortmeeuwen tegen HBC en in Haarlem Noord ontmoet Scho ten de DEM-ploeg. In de derde klasse A zijn o.a. vastgesteld BeverwijkAlcma- ria Victrix en IVV-Velsen, in de derde klasse B ADO'20Vitesse '22. In de vier de klasse worden voorts gespeeld: WMHOBloemendaal, EnergiaEHS, FokkeKinheim en Concordia(H)Geel Wit. het veld tegen Tonegido en AHV, even eens de tegenstanders van IJmond. Aan de Spanjaardslaan in Haarlem ten slotte spelen HFC en HBS een vriend schappelijke wedstrijd tegen elkaar. WA TERPOLO Het wekelijks waterpoloprogramma in het sportfondsenbad in Haarlem wordt vanavond om acht uur geopend met de wedstrijd HPC3Haarlem 3. De dames van HPC krijgen de dames van Haarlem op bezoek, waarna de Velsense dames de strijd aanbinden tegen ZCG uit Groningen. De heren van Hillegom krijgen als tegen partij de reserves van Haarlem. Het pro gramma wordt besloten met de ontmoe ting DWR 3—VZV 3. ZAALHANDBAL De plaats van Cor.cordia in de eerste klasse van de zaalhandbalcompetitie staat zondag op het spel. De Concordianen ne men met een punt achterstand op WVGV de laatste plaats in en spelen zondag in de Apollohal in Amsterdam hun laatste wedstrijd. Het hoofdstedelijke AHC, de enige ploeg waarvan dit seizoen werd ge wonnen, is de tegenstander. Een eventuele Haarlemse overwinning is uiteraard alleen van belang als WVGV beide punten aan Blauw Wit moet afstaan. Het duel begint om half twee en wordt om kwart voor drie gevolgd door de strijd tussen de beide ongeslagen leiders in de hoogste zaalhandbalklasse, Niloc en Aals meer, met als inzet het kampioenschap van het district west A. Ook in de veilinghal in Alkmaar wordt het normale zaalhandbalprogramma zon dag afgesloten. In de volgende weken res ten nog beslissings- en promotiewedstrij den. Zondag speelt het damesteam van TIJBB tegen AVA 2, WGW en SEW 2, de De eerste- en tweede-divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateurelftallen uit de tweede klasse zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en Freriks; Janssen, Snoeks en Luppens; Groot si', De Boer, Janssen, Groot jr en Brom. Haarlem: Snijders; Oepkes en Beren- dregt; Boom, Sybrandi en Schilpzand; Dekker, Goedhart, Groeneveld, Dege- naar en De Graaf. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, v. d. Lippe, Biesbrouck en Henke. EDO: v. d. Berg; Petterson en Duiven voorden; Belfroid, Van Dijk, Leon- hardt; Van Beekum, Spiers, Van Vark, Nijman, Koek. Amateurs DEM: Aardenburg; Spanjaard en A. Bakker; Goderie, Pirovano en Nies ten; Van Lieshout, Zonjee, J. Bakker, Burger en Schelvis. Schoten: Kessens; Van Veen en Hogen- dijk; Dinkelberg, Geurts en Koppen; Brusse, Otte, Kollaard, N.N. en War merdam. 1 Zandvoortmeeuwen: Van Koningsbrug- gen; A. Stokman en Oosterbaan; Stobbelaar, Keur en Water; Castien, Koning, Visser, Keesman en Halder- man. dames van De Blinkert ontmoeten DIO en Con Brio. De Concqrdia-heren komen in In het stayersnummer (2900 m) heeft de jonge trainer Kooyman, die een groot aan tal paarden van het gediskwalificeerde en- trainement Tesselaar onder zijn hoede heeft gekregen, met Vlekloos Hanover en Terraise de beste papieren, hoewel hij de veel verbeterden Tilda O en Quibus ge ducht in de gaten zal moeten houden. Hoe wel Van H al enige keren ernstig heeft teleurgesteld moet hij op grond van zijn reeds getoonde snelheid de openingskoers zelfs gemakkelijk kunnen winnen, vóór Wilma Dear, William Axkit en de outsider Waluna Norton. In het zwaarst bezette nummer is het wederom stal Hollandia, die met twee uit stekende dravers in het strijdperk treedt. In de eerste plaats is dat Ville France, die j.l. zondag met een straatlengte won, en Valmiki. Dit duo wordt nog gecompleteerd door stalgenoot Valuta. Slechts Unique Spencer en Vaandrig zijn in staat deze overmacht te bedwingen. Maar er in gelo ven doen we niet. Voor Vlaamsche Gaai S, die zondag na een snelle koers op de laat ste meters werd geklopt, ligt de overwin ning nu voor het grijpen, en wel vóór Upp sala Pluto, Vuurgoudhaantje en de taaie Tombola, die op zeer zware baan valt te prefereren. De snelle Tarantella kan in de Confetti- prijs de lachende derde zijn in het duel tussen Trudi en Rudi Trothan. Outsider is Sandra Tenslotte valt in het leerlingennummer de keuze op Urma Norton, die kan win nen van Sir Spencer en The Flying Dutch man. Martha de Vries-Wieringa De belangstelling was zeer groot, want in de noordelijke provinciën heeft men nu eenmaal meer interesse voor de oude kor- tebaansport dan voor de lange baan en vooral als er cracks bij betrokken zijn, loopt heel de omgeving uit. Nu is het ook inderdaad de moeite waard die welge- trainde meisjes te zien rijden en men moet bewondering hebben voor hun uithoudings vermogen. Gerenommeerde rijdsters als Sita Ho- man-Wagenmakers uit Wieringen, Sjouk je Sinnema uit Warga, Elske van Dam uit Hoornsterzwaag, Pietje Boonstra uit Ure terp, Atje Deelstra uit Irnsum werden reeds in de eerste omloop uitgeschakeld en hetzelfde lot trof Jantje Bathoorn uit Donderen, die haar nicht Jantje Tienkamp als haar meerdere moest erkennen. Ten slotte kwamen drie kampioenen op het laatste drietal: Martha de Vries-Wieringa uit Franeker, kampioene van Nederland en van Friesland, Jantje Tienkamp, titel- houdster van Drente en Femmy Groen uit Giethoorn, kampioene van Overijsel. Deze drie hebben het elkaar ongemeen lastig gemaakt. Femmy Groen kon on danks al haar strijdlust en vechtende als een terrier Martha echter niet kloppen en Jantje Tienkamp bracht het weliswaar tot drie ritten, maar moest eveneens het klei ne rijdstertje uit Franeker laten gaan. Martha won dus voor de vijfde keer deze week 100), Jantje kreeg 50, Femmy 25, Gooiske de Jong uit Jubbega 10 en Annie v. d. Steeg-v. d. Meer uit Heeren veen 2.50. Maar het pleitte voor de da mes dat zij met het zilveren lepeltje, dat zij als souvenir bovendien nog 'kregen, even blij schenen als met het met zoveel moeite gewonnen „goud". JOCO-BEKER. Vrijdagavond zijn de nederlaagwedstrijden van Hof van Hol land voortgezet met een wedstrijd tegen Suisse. Deze laatste club won met maar liefst 120 en kreeg de beker voor een jaar in bezit. Het Haarlemse Flamingo's heeft, voor het eerst in dit> seizoen, de laatste plaats in de afdeling B van de landelyke compe titie basketbal verlaten. Dit geschiedde ten koste van het Amsterdamse Fortuna, dat een wel zeer zwakke indruk op de talrijke toeschouwers maakte. Behalve een bewon derenswaardig doorzettingsvermogen en een uitstekende speler, Konings, hadden de Amsterdammers geen kwaliteiten, die een verblijf in de landelyke competitie recht vaardigen. Ook de Flamingo-ploeg steeg niet tot een redelyk peil, maar bleef, dank zjj de uitstekende Frank v. d. Gevel, ge makkelijk in de meerderheid (6349). In de districtsklasse heren wonnen de Punch-reserves met ruim verschil van HOC, waardoor de Haarlemmers voorlopig uit de kopgroep verdwenen. Flamingo's begon de belangrijke wed strijd tegen Fortuna enigszins gehandicapt Koert Lagerwey (een der topscorers uit de landelijke competitie, was nog niet fit na een griepaanval en Martin Jole was in Garmisch-Partenkirchen om zich verder te bekwamen in het honkbal-coachen. Daarom moesten de Flamingo's een speler uit het tweede team opstellen. De keus viel op Frank van de Gevel, het vorige seizoen reeds vele malen reserve. Het was juist deze talentvolle speler, die de ploeg van Pols in veilige haven schoot met niet minder dan twintig pun ten. Van de wedstrijd zelf valt weinig te vermelden. Het was een zeer matige ver toning, waarin Flamingo's gedurende de hele wedstrijd de leiding had. Scoreverloop: Flamingo'sFortuna 114, 31—15 (rust), 46—30 57—39, 63—49 (eind). Topscorers v. d. Gevel (7—13), Lagerwey (92) en Van Wijk (64). Voor Fortuna scoorde Konings (2—14) de meeste pun ten. HOC heeft de belangrijke wedstrijd tegen Punch 2 niet tot een goed einde kunnen brengen. De Hagenaars wonnen met 3548, nadat de stand bij rust nog gelijk was (1818). De overige uitslagen luidden: Dames: HCKRapiditas 1325, SC HaarlemIHJ 20 (regl.). Heren: HCK—HOC 3 2—0 (regl.). ZBVS 3 SC Haarlem 3 1921. Antilopen 2 IHJ 2 55—26. BOKSEN. De Nederlandse welterge- wicht bokser Toon Schuurmans heeft in Gent onbeslist gebokst tegen de Belg Vlaemynck. Het gevecht ging over acht ronden.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11