KOFFIE HAG VOOR DE PRET INTERSCHOLAIRE I^rouueI) Neon IJsbaanterrein aan Kleverlaan wordt opnieuw ingedeeld Waar nu nog de kinderen „krabbelen' dendert straks het snelverkeer „REI NO" Klein maar dapper" PENSIOEN BIO CONCE7J slaap diep en gezond, drink Burgerlijke Stand van Haarlem Feestelijke ontvangst van burgemeester Albrecht Lezing over Kew Gardens Drie personeelsleden van worstfabriek ingesloten UIT STAD EN STREEK Twee ongelukken op het ijs KABO spreekt over week en maandlonen (9) Waterleiding gesprongen Kort nieuws Het geld lag niet op straat DON DERDAG 12 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De duizenden kinderen en volwas senen, die woensdagmiddag nog op de gemeentelijke ijsbaan aan de Klever laan in Haarlem volop van de schaats sport genoten, zullen daarbij niet heb ben beseft, dat dit gezellige ijswe- reldje met wapperende vlaggen en vrolijke luidsprekermuziek er de vol gende winter niet helemaal meer zo zal uitzien. Op de plaats waar nu nog kleuters achter krukjes rondkrabbe- Ien of met veel vallen en opstaan de kneepjes leren om op de glibberige ijzers staande te blijven zoeven dan autobanden op onaandoenlijk asfalt of beton. In de komende zomer zal de provincie hier de westelijke randweg doortrekken en dit maakt een vrij grondige wijziging van het ijsbaanter rein noodzakelijk. In hoofdlijnen komt de nieuwe situatie hierop neer, dat de ingang aan de Klever laan wordt verplaatst naar de noordzijde van het terrein. Aan de zuidzijde ver- Advertentie V Voor gezondheid en ge noegen is alléén het beste goed genoeg. Koffie Hag, de enige coffeïnevrijekoffie met een 50-jarige wereld reputatie zal elke fijnproe ver bekoren. KOFFIE HAG coffeïnevrij spaart hart en zenuwen Importeuri HAG Verkoopkantoor Haarlem - Postbus 619 H/ARLEM, 11 februari 1959. BEVALLEN van een zoon: 6 febr.: •J. J. Gierstberg-Oosterop; 7 febr.: T. B. de Mijttenaere-Schrage; 10 febr.: J. Seijse- ner-Severijnse; J. C. Meijdam-Donker: M. C. T. Floris-van Egmond; E. M. H. van der Schoot-van de Poll. BEVALLEN van een d o c h t e r 8 febr.: L. J. Pos-de Gast; 10 febr.: T. Heijblom- Jonkheer; 11 febr.: R. Horsmeier-Meslier. OVERLEDEN: 8 febr.: J. C. Cromjongh, 63 j., Hannie Schaftstraat; 9 febr.: J. C. Witte-Smakman, 96 j., God. Oudegracht; J. Koek, 3 w., Floresstraat; J. de Boer, 73 j., Rozenhagenstraat; 10 febr.: H. Wijde- veld-Sweers, 86 j„ Kinderhuissingel. ONDERTROUWD: 11 febr.: H. P. M. Teeuwen en A. Knaven; A. F. C. Melchior en G. E. J. de Zwaan: R- Hoedt en C. G: van Schagen; W. J. Zandstra en J. W. Hut- tinga; B. Heiliegers en H. Bos; J. C. Hand- graaf en M. A. J. Verkuijlen; C. F. van Zutphen en G. Groeneveld; A. H. Blom en A. M. Houkes: G. K. P. van den Haak en M. Uittenbogaard; H. A. Veringa en J. E. M. Wassenaar; A. J. van de Klashorst en E. N. Hodde: A. Vermeer en J. M. Par doen; W. L. Jaspersen en A. J. J. van Poe teren. GEHUWD: 11 febr.: A. Mulder en T. van de Steege; J. van der Meulen en N. de Klerk. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: G. A. F. J. Story en E. Peschar, H. Swagerman en C. Hoogsteder, D. E. Rufin en M Rijke, H. B. van Drof- felaar en N. van de Wetering, C. van Kam pen en H. Tiggelman, P. Mulder en E. M. Blokker, C. G. van Assema en A. J. Ver- donkschot. GEBOREN: Gijsbcrtus D., z. van K. J. de Vries en A. H. Doets; Johanna M M., d. van A. G. van Houten en H. B. Verhoef; Adriana C., d. van A. J. Breed en C. H. Veenema; Rei nier, z. van W. J. Stoltenborg en D. J. Bouman; Pauline Th. en Maria C., drs. van W. Trossel en D. A. J. Otto. OVERLEDEN: T. Kuperus, 90 j F. W. C. A. Diel, 96 j., mej. J. M. van den Berg, 61 j. wed. J. M E. P. du PuisWesenhagen 75 'j. N. H. J. Orie, 14 j. Als er op de ijsbaan aan de Kleverlaan kan worden geschaatst, is het er druk en gezellig. Op een deel van het terrein ivaar thans nog schaatsers moeizaam. krabbelenof vrolijk zwaaien en zwieren, raast nog dit jaar het snelverkeer voort. dwijnen de baan voor ongeoefende schaat sers en het ijshockeyveld. Het gedeelte dat dus van de ijsbaan afgaat, komt er aan de noordzijde bij. De hier thans nog liggende volkstuinen worden door het ijs baanterrein „opgeslokt". Een ander en vrij ingrijpend gevolg van deze verschuiving is de noodzaak van een nieuwe indeling. Zo zullen de bochten alle opnieuw moeten worden aangelegd. Met de ingang en een deel van het terrein aan de zijde van de Kleverlaan verdwijnen uiteraard ook de diverse accommodaties, zoals de wagens voor de baancommissie, eerste hulp, ge vonden voorwerpen, kaartenverkoop, gar derobe enzovoorts. De ijsbaancommissie hoopt dat met de nieuwe indeling ook het complex van onderkomens, dat dus bij de nieuwe ingang aan de noordzijde verrijst, een aangenaam en fleurig aanzien zal krijgen. Openbare Werken van Haarlem heeft het plan voor de reorganisatie van het ijs baanterrein nog in bewerking. De dienst zal het in de komende zomer uitvoeren. Aan de installatie van burgemeester E. F. Albrecht van Gieten op maandagmid dag 16 februari gaat een ontvangst aan dé grens van de gemeente vooraf. Om kwart voor t'we'è zal de nieuwe burgemeester na melijk bij de Eexterhalte worden ont vangen door een deputatie uit de raad. Bij het café Huting in de Asserstraat staat het. fanfarekorps „Harmonie" gereed om de burgemeester en zijn gezin verder feeste lijk in te halen. Ook bij de aankomst in café-restaurant „Tent" zal het muziek korps van zich doen horen. De loco-bur gemeester en de gemeentesecretaris zijn daar ter verwelkoming aanwezig. De kleu ters van de kleuterscholen te Gieten en Gieterveen zullen de burgemeester en zijn gezin toezingen. In restaurant „Tent" heeft voorts de kennismaking plaats met de raadsleden, waarna om half drie de open bare raadsvergadering begint. Tuinbouw en Plantkunde Onder leiding van W. J. J. Hage ver gaderde de afdeling Haarlem van Tuin bouw en Plantkunde in het Krelagehuis. De heer G. Bootsman, verbonden aan het Pinetum Blijdenstein in Hilversum sprak over de beroemde botanische tuin Kew Gardens in Londen. Deze tuin beslaat een oppervlakte van 112 ha. De eerste aanleg dateert van augustus 1759. Het centrum wordt gevormd door de enorme palmen- kas met haar hoogte van twintig meter. In haar verschillende afdelingen ziet men niet alleen verzamelingen van de meeste exotische gewassen, maar vakman en lief hebber vinden er ook uitvoerige sortimen ten van alledaagse Europese cultures. De uitgestrekte gazons en de bospar- tijen zijn vrij toegankelijk voor het publiek en de tienduizenden bezoekers, vooral op zaterdag en zondag, laten geen snipper papier achter. De boomgroepen waaronder vooral zeldzame collecties coniferen de aandacht trékken, staan soort bij soort aangeplant en vormen voor de dendro- logen een prachtig studieobject.. De hogere gemiddelde jaartemperatuur maakt het mogelijk aanplanöngen te doen van bij ons niet winterharde gewassen. In de rotstuin alleen kan men dagen zoek brengen. Een film in kleuren liet zien, hoe dit beroemde wetenschappelijk centrum te vens de plek vormt, waar de miljoenen Londenaars kunnen genieten van weide, bos en bloemen en rust kunnen vinden voor het enerverende stadsleven. Advertentie REINIGT REIN Dagelijks schoonhouden van kantoren, scholen en werkplaatsen. Telefoon 16254 De Haarlemse politie heeft drie acht tienjarige personeelsleden van een vlees- warenfabriek aangehouden en ingesloten wegens hetwegnemen van een achttal worsten. Een bedrijfsleider van de fabriek heeft ontdekt, dat een worstmaker bij het naar huis gaan 's avonds een paar worsten bij zich had. Onder afval lagen nog ze ventien worsten verborgen. Nieuws in het kort Brandje. Vanmorgen omstreeks kwart over zeven is in een Heemsteeds kolen- bedrijf aan de Cruquiusweg een brandje uitgebroken, doordat tengevolge van het aanmaken van een kachel in het schaft lokaal, een houten schot vlam vatte. De Heemsteedse brandweer heeft het vuurtje geblust. De schade bleef beperkt tot. het genoemde houten schot en een stapeltje aanmaakhout. Ned. Christen Vrouwenbond De af deling Haarlem-Centrum van de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt op maandag 16 februari een huishoudelijke ledenver gadering te houden in het wijkgebouw Ged. Oudegracht 102 te Haarlem des avends om 8 uur. Er zal een bestuursverkiezing plaats hebben. Een lezing (met vertoning van dia's) wordt gehouden over het onderwerp: De kinderbescherming „Sakor". Fietsen kijken. In het politiebureau aan de Smedestraat in Haarlem kunnen zaterdag van negen tot vijf uur fietsen worden bekeken, die de politie onbeheerd op de openbare weg heeft aangetroffen. Er zijn ongeveer vijftig fietsen te bekijken. Bond Maatschappelijke Werksters. De leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Bond van Maatschappelijke Werksters zullen dinsdagavond 17 februari in de gelegenheid zijn een bezoek te bren gen aan de beroepententoonstelling, die in de Vishal wordt gehouden. De eerstvol gende koffiemaaltijd is bepaald op vrijdag 27 februari. Dan soreekt mejuffrouw C. M. Kam over de Stichting Kinderbewaar plaatsen in Haarlem. Tuinbouw en Plantkunde. Dinsdag avond 24 februari zal dr. J. Wasscher, rijkstuinbouwconsulent te Aalsmeer, voor de afdeling Bloemendaal van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde in restaurant Rust hoek te Bloemendaal een lezing met licht beelden houden over „Land, bloemen en volk van Israel". Mejuffrouw dr. M. E. Nolte in een ziekenhuis. De wethouder van onderwijs te Bloemendaal. mejuffrouw dr. M. E. Nol- te, is ter observatie in een ziekenhuis op genomen en zal de vanmiddag te houden vergadering van de gemeenteraad niet kunnen bijwonen. Wel hoont zij aanwezig te zijn op de raadsvergadering van de vol gende week donderdag. Propaganda-avond. Vrijdagavond houdt de Partij van de Arbeid, afdeling Hillegom, een propaganda-avond in ge bouw Haven 50. Spreker is de heer J. Bommer, lidman de Tweede Kamer. Advertentie Woensdagmiddag is op de ijsbaan aan de Kleverlaan in Haarlem een zeventien jarig meisje uit Overveen zodanig geval len, dat zij naar het Marinehospitaal moest worden vervoerd. Zij liep een hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding op. Bij het vallen op de ijsbaan Nova Zembla in Spaarndam heeft een zestienjarig Haar lems meisje woensdagavond een snijwond aan haar iinkerknie opgelopen. Na behan deling is het meisje naar huis vervoerd. De afdeling Vogelenzang van de Katho lieke Bond van Overheidspersoneel kwam woensdagavond in het r.k. verenigingsge bouw in buitengewone vergadering bijeen ter bespreking van de onlangs ingevoerde loonomsehakcling. De werknemers die voorheen hun loon per week uitbetaald kregen ontvangen dit sinds kort per maand. Vanzelfsprekend brengt deze om schakeling voor sommige huisvrouwen moeilijkheden mee. In verband daar mede was het lid van het hoofdbestuur, de heer J. Siep dit met hoofdbestuursle den van de andere organisaties deze aan gelegenheid op hoog niveau heeft behan deld, ter vergadering gekomen om een bondige uiteenzetting over de gang van zaken te geven. Het bleek dat de besturen van de betref fende organisaties niet enthousiast zijn over de wijze waarop deze omschakeling heeft plaats gehad Wel werd met cijfers aangetoond, dat daarmede per jaar een aanzienlijk bedrag kan worden bespaard, zonder dat aan iemand tekort werd ge daan. Do heer Siep wees er voorts met na druk op, dat zich overal, ook in het be drijfsleven een tendens openbaart om in- plaats van weeklonen maandlonen uit te betalen. Het vereist vooral van de huis vrouwen een zeer groot aanpassingsver mogen en veel overleg. Er is geen af doend argument tegen deze omschakeling aan te voeren, mits men ook een over gangsperiode invoert, zoals bijna overal ge beurt. Uit de besprekingen is gebleken, dat men van gemeentewege daar niet onwel willend tegenover staat en daarom advi seerde de heer Siep, genoegen te nemen met de gang van zaken. Met dit advies ging men akkoord. Uit een mededeling bleek, dat de afdeling op 1 oktober veertig jaar zal bestaan. Er werd een commissie gevormd van drie personen, bestaande uit de heren P. van Duin, A. Roesen en C. Roeien om de mo gelijkheid van een feestelijke viering on der de ogen te zien. Van Mensen en Dingen Als we u.vertellen, dat de heer L. Dekker op maandag tachtig jaar gaat worden, dan zegt dat misschien een heel enkele Haarlemmer iets, maar wanneer wij zeggen, dat „Klein maar dapper" dan zijn verjaardag viert, dan weet men al meer dan ge noeg. Inderdaad, „Klein maar Dapper („Hij is de man") is zo langzamer hand een begrip geworden op textielgebied en niet in de laatste plaats door zijn aparte manier van reclame maken. Door middel van drukke advertenties, waarbi.j hij meestal zijn eigen foto plaatste, die hij dan het liefst op de kop zette. De heer L. Dekker heeft daar succes mee gehad, zoals hij steeds succes had in het zakenleven. Als vijftienjarig jongetje begon hij in de zaak van zijn vader in de Dam straat in Amsterdam en na eigenaar geweest te zijn van zaken in de Anegang, de Grote Houtstraat en de Middenweg in Haarlem be gon de aanstaande jarige Op 27 februari zal de heer H. van Henten, die ruim 22 jaar hoofd van de Aeneas Mackayschool in Haarlem is geweest met pensioen gaan. Talrijke Haarlemmers zullen ongetwijfeld deze markante persoonlijkheid, die zijn bij zondere krachten in dienst gesteld heeft van het chris telijk onderwijs dc hand willen drukken ten afscheid en dat kan gebeuren op 27 februari des avonds van acht tot half tien in het schoolgebouw. Zij, die het voornemen hebben op deze receptie te verschijnen die nen hiervan schriftelijk of telefonisch kennis te geven ian de Aeneas Mackayschool, Zomervaart 170 (tel. 17923). op de hoek van de Generaal Bothastraat en de Reitzstraat een winkel in confectiekle- ding. waar de krasse tach tigjarige nog dagelijks te vinden is. Op zondag 15 fe bruari zullen de klanten en relaties deze bekende zaken man gaan huldigen tijdens een receptie in Brinkman te Haarlem. „We traden eens een keer op in Vught en we kwamen er wat later aan dan we ge dacht hadden omdat we pech hadden gekregen met de wagen. Het was nogal warm in dat zaaltje en een van de dames had het wat benauwd gekregen. Ze had den haar op een stoel op het toneel gezet en toen ik me verkleed had ben ik haar wat op haar gemak gaan stellen. Terwijl ik zo met haar praatte keek ik wat rond en toen ik me omdraai de was het hele mens ver dwenen. Maar dat is een gek gezicht. Zo zit er iemand en zo is ze weg. Ze hadden haar op een luik gezet en daar was ze met stoel en al door- heengezakt. Ze lag beneden in de kleedkamer te spar telen tussen de jurken in. Later hoorde we, dat ze er niets aan overgehouden had. Maar het duurde toen wel ?ven voor we allemaal weel een beetje in de stemming waren. En verder, ach je lacht zo vaak. Maar meestal is het hard werken geweest. Als kleine jongep^ben ik er mee begonnen. Zet het er maai bij. Henk van den Berg is geboren op 7 april 1920. Je weet nooit waar het nog eens goed voor is. Ik groei de op in het hartje van de stad. In 't Klein Heiligland. Toen trad ik al op als zan gertje in een operette van de speeltuinvereniging „Oos terkwartier". Later op de m.u.l.o was ik ook weer zanger en toen ontdekte Van Delden me. Ik was toen zes tien jaar, maar toch kreeg ik in zijn revue een rol, waarbij ik liederen van Gigli ten beste gaf. Daarna vorm den we met zestien man en twee meisjes een revuege zelschap. „Met volle zeilen vooruit" heette het. Die twee meisjes waren Elly en Coby Beun. de „Two Paris Sisters". John Pims, waar je verleden week over schreef is met Elly getrouwd en ik met Coby. Die „Paris Sisters" waren ook via Van Delden in het vak gekomen en het was een best duo. Cobv is later, na de bevrijding in mijn pro gramma gebleven. Toen be gon ik namelijk voor me zelf. Met het cabaretgezel schap „De Vonk", waarin Jan Stavast optreedt en Gerry Montagne met zijn vrouw. En verder werken we met losse krachten. Ja, we trekken het hele land door. Ikzelf als humo rist, conferencier en balleider en samen met m'n vrouw als danspaar en in kinder toneel voorstellingen. En voorlopig scheiden we er niet mee uit. 't Is leuk- werk. Vooral dat leiden van zo'n bal is altijd weer enorm plezierig. Overdag slaap ik uit. Als ik tenminste niet op het strand zit, want daar ben ik van april tot september te vinden. Als kampleider van het tentenkamp in Bloemen daal. Heerlijk, vooral in het voorseizoen. Vijf maanden zitten we aan zee en dan kan Henk van den Berg aan het werk: samen met zijn vrouw als danspaar. je er weer een hele winter tegen. Verder reizen en trekken we zoveel als we kunnen. Naar Italië, naar Frankrijk, steeds ver weg. Met de wagen, die Ameri kaan, die hier voor de deur staat. Want dat is m'n hob by: de auto. We wonen nu een jaar in deze flat aan 't Marsmanplein 22, en het be valt ons hier best, maar toch proberen we elk jaar een flinke reis te maken. Als het een beetje lukt gaan we deze lente naar Tirol, maar dan moeten we niet te veel werk hebben natuurlijk. Want dat gaat nog altijd voor. Al nemen we ook de tijd voor onszelf. Wat geeft net ,we zijn eigen baas, we kijken naar de televisie en s zomers zitten we op het drand. Het leven is nog niet co slecht". De bezoekers die deze maand het Huis van Looy bezoeken, zijn merendeels jeugdig en de reacties op het tentoongestelde zijn daarom meestal spontaan. Dat kan trouwens ook niet anders als je werk van „goede bekenden" in dit geval vrienden en mede scholieren onder ogen krijgt. In het museum wordt namelijk weer de traditio nele tentoonstelling van werkstukken gehouden, ver- Henk van den Berg met zijn note liefhebberij: de auto lie hij van binnen en van uiten als zijn vestzak kent. In het Bio-vakantieoord „Russenduin" in Bergen aan Zee worden het gehele iaar door kinderen uit alle dolen van Nederland verpleegd. Voor opneming in dit va kantieoord komen uitslui tend in aanmerking school gaande kinderen in de lceL- tijd van zes tot veertien jaar, waarvoor de schoolarts de uitzending nodig acht en waarvan de ouders of ver zorgers nagenoeg niet in staat zijn iets voor de ver pleging bij te dragen. Tweemaal per jaar wordt in alle Nederlandse bioscoop theaters het publiek via een aardig filmpje opgewekt de stichting Bio-vakantieoord bij dit mooie werk te steu nen door het geven van een bijdrage in de collectebussen. Ook uit Haarlem worden geregeld kinderen in het Bio-vakantieoord opgenomen en donderdag 12 februari zijn weer acht kinderen voor een verblijf van zes weken naar deze ideale gezond heidskolonie gegaan. Over anderhalve maand komen ze weer terug. Gezond en sterk. Dankzij uw dubbeltjes Op zaterdagavond 21 febr., des avonds om acht uur, zal in de Bakenesserkerk in Haarlem een concert gegeven worden door de studenten van het orthodox theologisch instituut uit Parijs. Op dit instituut worden priesters opgeleid voor de Russische kerk buiten Rusland en de studenten leven daar onder bijzonder armoedige om standigheden. Om in hun levensbehoeften te voorzien en hun studie te kunnen voortzetten houdt hun kerk koor af en toe concerttour nees door allerlei landen. En zo is thans Nederland, en dan speciaal Haarlem, aan de beurt. Wanneer men niet in de gelegenheid is het concert te bezoeken dan kan men de studenten toch helpen door een gift te storten op het gironummer 9363. ten name van mevrouw S. W. Kits van HeijningenHellema, Wil- helminapark 13 in Haarlem. kwartjes en guldens in de bussen. bonden aan de Interscho- laire. Uiteraard is zo'n tentoon stelling allereerst leerzaam voor de leerlingen van de diverse scholen, die in de verschillende prestaties op het gebied van handenarbeid mooi vergelijkingsmateriaal vinden en kunnen conclu deren welke scholen het er al of niet goed hebben afge bracht. Wie geen leerling is van een der Haarlemse scho len moet beslist de deur van het museum niet voorbijlo pen. Want men vindt hier zulke prachtige voorbeelden van handenarbeid, dat men er ruime lering uit kan trekken. Opmerkelijk op deze ten toonstelling is de grote ver scheidenheid, niet alleen in technieken maar ook in in kwaliteit. Rijp en groen gaan broederlijk samen. Dat hindert beslist niet. Want het gaat toch uiteindelijk om het plezier van de liefheb berij en niet om de artistieke prestatie, al zal iedere toe gewijde knutselaar een zo goed mogelijk resultaat wil len boeken. Het is ondoenlijk om een opsomming te geven van hetgeen deze Interscholaire tentoonstelling te zien geeft. Er zijn individuele zowel als groepsinzendingen, van de laatste ondermeer enkele „maquettes". Groot is het aantal teke ningen en schilderstukken over sterk uiteenlopende onderwerpen: de bosgezich ten hangen naast tekenin gen over op de maan ge lande raketten. Enkele werkstukken wijzen niet alleen op veel ijver, maar ook op artistiek inzicht. Bijvoorbeeld een paar olie verven en een aquarel van een veertienjarige jongen. Een aantal handwerken van meisjes getuigt van niet zo'n grote originaliteit. Bijzonder leuk echter zijn een wanddoek met een grappige voorstelling, uit stukjes vilt samengesteld, en met de hand gedrukte kleed jes. Behalve bootmodellen ziet men zeer geslaagd smeed- en houtsnijwerk. Men ziet maskers, afdrukken van gips en dergelijke, werkstuk ken van draad en raffia, en mooie kettingen van kralen. De experimenten in cmaille- werk zijn het bewonderen waard. In het bovenzaaltje hangen de foto's, waarvan er enkele ver uit gaan boven het „aardige plaatje" van de amateur. De verscheidenheid aan werkstukken en de toe wijding waarmee deze zijn gemaakt, geven het geheel het karakter van een ge slaagde handenarbeidten- toonstelling. Zeven daqen in en Haarlem Als gevolg van de vorst is vanmorgen vroeg op de Kleine Houtweg in Haarlem een waterleidingbuis gesprongen. Binnen korte tijd stond er op het voetpad een laag water van 25 cm. Personeel van het ge meentelijk Waterleidingbedrijf heeft de leiding afgesloten. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. J. A. A. dc Bie Leuve- ling Tjeenk geb. Rambonnet, dr.: P. L. A. GroenHaagsman, dr; M. Th. Wulms Van den Eshof, dr; G. A. G. van der Lin den—Van Duin, zn. ONDERTROUWD: C. Vos en S. Postma. OVERLEDEN: F. L. Janssen, 73 jr. Mevr. E. M. v. d. VlerkSpelt 74 jr. P. Feenstra, 82 jr. F. Filippo. 70 jr. Wed. A. van Loon Beijsens, 78 jr. Wed. B. v. d. SpekWijers, 87 jr. Advertentie Koninginneweg 6 - Tet. 14024 Huis afgebrand. Woensdagavond is in Vroomshoop een woning van A. Gerrits, aan de Tweede Blokweg, door' brand ge heel verwoest. Tien personen werden daardoor dakloos. Op het moment dat de brand uitbrak, was er niemand thuis. Om trent de oorzaak van de brand is niets bekend. Een 22-jarige Icmpenkoopman, die vo rige week maandag in Rotterdam werd aangehouden en toen beweerde dat hem op vrijdag 23 januari in de Zwarte Paar denstraat te Rotterdam een portefeuille met 10.000 voor de voeten was gegooid door een vluchtende man, heeft nu bekend dat dit geld afkomstig was van een in braak bij een expeditiebedrijf aan de Cool- haven, waar hij nertsbontvellen ter waar de van ongeveer 15.000 buitmaakte. Ook is aangehouden een veertigjarige slager die de vellen na de inbraak heeft vervoerd en daarvoor een gedeelte van de op brengst der buit geaccepteerd heeft. Bei de verdachten hebben bekend.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3