Burgemeester E. F, Albrecht in Gieten geïnstalleerd Grote Houtstraat Vereniging bestaat dit jaar halve eeuw Artsenechtpaar Hage- Van Dijk vertrekt Vier acties om het publiek te verwennen Brand in Haarlemse machinefabriek DINSDAG 17 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Italianen binden in ZOEKT U N DRUKKER UIT STAD EN STREEK Jongetje liep bij spel hersenschudding op Bestuursverkiezing van Volksonderwijs Consumptiekiosk geplunderd Jeugdhonk Kleverpark in gebruik genomen Malaya sluit deur voor Indonesische rebellen La Gaine Bouwvakker bij val van derde etage gewond Haarlem garandeert bouw botenhuis HZV T oeristenvereniging „Natura" 30 iaar Dr W. Drees spreekt op 5 maart in Haarlem Damclub G.S. kampioen van Noordholland Dirigent Charles Adler in Wenen overleden Burgerlijke Stand van Haarlem Grote Houtstraat 22 vervulling te laten gaan terwijl voorts nog een aantal andere wensjes en wensen ver- wezelijkt zal worden. Daartoe richt men in de Grote Houtstraat een „Droomwens paleis" in, dat enigszins doet denken aan een Moors kasteeltje. Tenslotte zullen alle kinderen onthaald worden op een kinder voorstelling. Al met al een bijzonder uitgebreid pro gramma dus, waaraan de organisator, de heer Niesink, de handen vol krijgt, een programma echter ook, dat gezien het enthousiasme waarmee men is begonnen zeker slagen zal. Advertentie FOTOKOPI'EËN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 De Italianen hebben al enigszins inge bonden met hun eisen ten aanzien van de Tour de France. Nadat vertegenwoordigers van Italiaanse rijwielfabrieken vorige week hadden aangekondigd, dat zij geen renners meer beschikbaar zouden stellen voor nationale ploegen zij eisen merken- teams in de Tour werd maandagavond op een nieuwe vergadering in Milaan medegedeeld, dat deze eis nog niet zou gelden voor de komende ronde, „wegens practische bezwaren". Jacques Goddet kan dus nog rustig een jaar over het probleem nadenken Zendingsdag. Zondagmorgen 22 fe bruari zal in het gebouw van de Stads evangelisatie, Lange Heerenstraat, Haar lem, een zendingsdag worden gehouden, waar de prediker F. van der Horst zal spreken over het onderwerp „Wat is zen ding?". De toespraak wordt afgewisseld met solozang van de heer Adri Pape. Raad voor de Jeugd. Maandagavond 23 februari wordt in de aula van het Lou- rens Costerlyceum in Haarlem door de Haarlemse Raad voor de Jeugd een bijeen komst belegd, die gewijd zal zijn aan het vraagstuk van de plaats, de houding, de reacties en de taak van de jonge generatie van nu. De voorzitter van de Nederlandse Jeugdgemeenschap, ds. N. O. Steenbeek, zal zijn visie op deze actuele aangelegen heid geven. Gepensioneerde militairen. De af deling Haarlem van de Algemene Militaire Pensioenbond nodigt alle gepensioneerden van alle rangen, van land-, zee- en lucht macht en van de overzeese gebiedsdelen uit tot bijwoning van haar vergadering op zaterdag 21 februari des middags om 14.30 uur bij Brinkmann te Haarlem. Ziek NZH-personeel. De directie van de NZHVM deelt ons mede, dat men met een toenemend aantal zieken bij het per soneel van de vervoersdienst te kampen heeft. Daardoor zal het niet meer mogelijk zijn alle versterkingsbussen te doen rijdep. Pauselijk onderscheiden. De heer J. M. J. G. Henkus in Lisse, lid van het arm bestuur van de St. Agathaparochie, is on derscheiden met het gouden erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Nieuws in het kort Bij het spelen op een talud bij de ooste lijke onderdoorgang aan het Stationsplein in Haarlem it> een vijfjarig jongetje uit de Berckheydestraat in Haarlem maandag middag om vier uur van een meter hoogte op straat gevallen Met een hersenschud ding werd de jongen naar het St. Joannes de Deoziekenhuis vervoerd. Tussen zondagavond vijf en maandag morgen zeven uur is ingebroken in een consumptiekiosk op de hoek van de Wa genweg en de Spanjaardslaan in Haar lem. De dieven verbraken twee sloten en verdwenen met een radiootje, tien blikken met knakworstjes, vijf blikken met ballen gehakt, een doos kauwgom, een doos hoest- tabletten en ongeveer tweehonderd choco laderepen. De afdeling Haarlem van „Volksonder wijs" houdt, vrijdag 20 februari in het ge bouw van 't Nut, Lange Veerstraat Haar lem, haar jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing vermeld. Periodiek aftredend zijn me vrouw W. van Es-Jacobs, mevrouw M. E. Neudorfer-Meijer en de heer D. Verkijk. Slechts mevrouw W. van Es-Jacobs stelt zich herkiesbaar. Door het bestuur is kan didaat voor het voorzitterschap gesteld mr. J. E. Goudsmit. Volksonderwijs houdt binnenkort weer twee forumavonden ten behoeve van ouders, wier kinderen in de komende cur sus een lagere school of een school voor voortgezet onderwijs gaan volgen. De eer ste wordt gehouden op vrijdagavond 27 fe bruari in de bovenzaal van het Concertge bouw en staat onder leiding van de heer J. Buijs jr. De tweede forumavond heeft plaats op maandagavond 2 maart in de Wethouder Westerveldschool. Hierbij is de heer M. Ehrbecker forumleider. Een felle brand heeft maandagmid dag omstreeks half vijf 'gewoed in een machinefabriek aan de Spaarndamseweg in Haarlem. Een magazijn, waar verf stoffen, kunsthars nylon en glasweefscl waren opgeslagen, brandde geheel uit. Veel van het opgeslagen materiaal ging verloren. De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat lasvonken uit een lashok door de af scheiding /an eternieten platen in het er naast gelegen magazijn zijn gekomen. Plotseling ontstond hier een felle vlam. De brandweer rukte uit met een ladder wagen, een autospuit en een commando wagen en bestreed het vuur aan de zijde van de Herzogstraat met drie nevelstra- len, terwijl zij een begin van brand in een belendende timmei fabriek met twee lage- drukstralën aanpakte. Na tien minuten reeds was men de brand meester, waar na de nablussing nog ruim een uur duur de. Verzekering dekt de schade. Het departement Haarlem van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel organiseert, ter bevordering van het contact tussen onderwijs en bedrijfs leven, schoolbezoeken aan bedrijven in Haarlem en omgeving. Onder deskundige leiding brengen leerlingen van middelbare scholen bezoeken aaii diverse, uiteen lopende bedrijven en vergroten op die wijze hun praktische kennis, ter aanvulling en completering van hetgeen zij op school aan theoretische wetenswaardigheden over de Nederlandse industrieën opdoen. Het technische bedrijf van ons blad ontving vandaag bezoek van een klas van het le Christelijk Lyceum, waarvan hierboven een foto. De technische totstandkoming van een krant heeft voor d.e leergierige jeugd tal van interessante en onbekende kanten. Voor de wijkgemeente III (Kleverpark) van de hervormde gemeente te Haarlem was het maandagavond feest.. Het jeugd honk, ondergebracht in het verbouwde wijkgebouw aan de Molenaerstraat 18, werd in gebruik genomen. In de afgelopen vijf jaar werden de bijeenkomsten van de jeugdclubs in een zaaltje van het wijk gebouw gehouden, maar doordat de be langstelling steeds toenam (thans bedraagt het aantal leden honderdvijftig) moest naar een andere ruimte worden gezocht. Die is gevonden door de catechisatiezaal te ver anderen in een speellokaal en de vroegere fietsenbewaarplaats in een werklokaal voor handwerken, handenarbeid enzovoort. Een en ander was mogelijk door de flinke steun van wijkleden uit het Kleverpark. Gedurende vele avonden en zaterdagmid dagen hebben zij gewerkt; aan hen is het te danken dat de inrichting tot stand is gekomen. Vele uren hebben zij getimmerd, geverfd enzovoort. De wijkpredikant, ds. R/^Bijl, verrichtte de pastorale opening. De heer P. Poort gaf een overzicht van de wijze waarop het nieuwe jeugdhonk tot stand is gekomen en richtte zich met woorden van dank tot allen, die in de af gelopen maanden medewerking hebben verleend. Hij memoreerde ook de arbeid van wijlen mr. J. H. Ekering en de steun van architect H. Korringa. De heer G. J. P. Schaap bracht de ge lukwensen over namens de wijkleden en overhandigde een bedrag van ruim negen honderd gulden voor het jeugdwerk. Ver der hebben gelukwensen aangeboden de heren A. van Mook, ambtenaar van de ge meentelijke dienst voor sport en jeugd zaken, die namens het gemeentebestuur van Haarlem het woord voerde; D. Winkel, namens de kerkvoogdij; J. F. Boegborn, namens de diaconie; P. van der Knijff. voorzitter van de jeugdwijkraad; Walbeek, voorzitter van de jeugdclubs en mevrouw C. Max-Beekman, secretaresse van het jeugdhonk, die deze avond het district Haarlem van de Nederlandse Jeugd Ge meenschap vertegenwoordigde. Hierna bestond er gelegenheid een kijkje te nemen in de nieuwe lokalen en de bi bliotheek. KOEALA LOEMPOER (Reuter). Morgen zal de wetgevende raad van Malaya een immigratiewet behandelen, die ten doel heeft, aan opstandelingen uit Indonesië de toegang tot Singapore en Malaya te be letten. De wet bevat een artikel, waarin het binnenkomen in Singapore en Malaya wordt belet aan personen, die propagan da maken voor het met gewelddadige mid delen ten val brengen van wettelijk aan hei bewind gekomen regeringen of aan sporen tot het vermoorden van overheids dienaren. Tot deze regeringen zou dan ook de Indonesische regering behoren. Onder zeer grote belangstelling van de bevolking is maandagmiddag de heer E. F. Albrecht als burgemeester van het prachtige Hondsrugdorp Gie ten geïnstalleerd, nadat een raadsde- putatie hem en zijn gezin aan de ge meentegrens officieel had verwel komd, het fanfarekorps „Harmonie" in gloednieuwe uniformen daaraan de nodige muzikale luister had bijgezet, twee Gieter meisjes, Jante Udema en Tineke Postma, mevrouw Albrecht bloemen hadden aangeboden en de jeugd van de kleuterscholen het burge. meestersgezin vrolijk had toegezon gen. Vervolgens trok het gezelschap naar hotel „Tent", waar loco-burgemeester Joh. Hakkert de bijzondere raadsvergadering presideerde, waarin hel benoemingsbesluit werd voorgelezen. Deze raadsvergadering werd bijgewoond door zeer vele belang stellenden, onder wie zich oud-minister dr. A. Vondeling, burgemeester mr. O. P. F. M. Crcmers van Haarlem, raadsleden van de Haarlemse raadsfractie van de Partij van de Arbeid en andere bezoekers uit de bloemenstad, bevonden. Loco-burgemeester Hakkert bracht in zijn welkomsttoespraak de nieuwe burge meester een lange lijst van verlangens on der ogen. Een lijst, die varieerde van de aanleg van voet- en fietspaden tot de bouw van een turnhal. „Met vertrouwen treden wij u tegemoet", aldus de heer Hakkert, „omdat u al door talrijke functies een staat van dienst achter de rug hebt." Na met de keten van zijn nieuwe waar digheid te zijn gesierd en nadat „De Har monie" het Wilhelmus ten gehore had ge bracht, sprak de heer Albrecht zijn erken telijkheid uit jegens de Koningin voor het vertrouwen, dat in hem was gesteld. Bur gemeester Albrecht wees zijn gehoor erop, dat bij de beoordeling van zijn persoonlijk heid als één der meespelende factoren moet gelden zijn politieke overtuiging. „De be ginselen, waardoor ik mij gedragen weet, vormen geen belemmering voor het uit oefenen van de burgemeestersfunctie op de wijze als iedere ingezetene in redelijkheid van mij mag vergen", aldus burgemeester Albrecht. Voor het goed functioneren van de democratie is een zelfstandige gemeente Advertentie natuurlijk verkrijgbaar bij VAN RIETSCHOTEN Burgemeester Albrecht van Gieten wordt hier met het teken van zijn waardigheid de ambtsketen bekleed. onmisbaar, aldus spreker, „een levende en levenwekkende gemeenschap, waarin ver starring wordt vermeden en die opwekt tot. burgerzin." Met dankbaarheid memo reerde de heer Albrecht het werk van zijn voorganger, de heer G. Nijenhuis. „Moge onze gezamenlijke arbeid zijn tot heil van de gemeente Gieten", zo besloot de heer Albrecht zijn toespraak. „Drents kwartiertje" Nadat de voorzitters van de raadsfrac ties hun nieuwe voorzitter een hartelijk welkom hadden toegeroepen, waarbij zich de gemeentesecretaris, de heer A. H. Hem mes, aansloot, sprak de burgemeester van Assen, mr. P. P. Agter, zijn nieuwe ambt genoot namens de Drentse burgemeesters toe. „U zult hier kennis maken met het Drentse kwartiertje, zoals Haarlem het Haarlems halfuurtje kent", aldus mr. Ag ter, „U komt dus terecht in een stroom versnelling en zult het tempo moeten ver dubbelen." Haarlem burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers schetste vervolgens het vroegere raadslid van zijn gemeente als een man van Haarlemse punctualiteit, die principes van opportuniteit weet te schei den en daarbij zin voor humor heeft. Na mens het bestuur van de Partij van de Ar beid heette dr. Anne Vondeling de nieuwe burgemeester hartelijk welkom. De voor zitter van de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid, de heer J. Willemse, noemde het vertrek van de heer Albrecht voor Haarlem een groot verlies. Met een hartelijk dankwoord besloot de heer Albrecht de bijzondere raadsvergade ring, de eerste, die hij in zijn nieuwe ge meente leidde. Velen maakten daarop van de gelegenheid gebruik om kennis met hem en zijn gezin te maken. C. Hage wordt geneesheer-directeur van Utrechts Homoeopatisch Ziekenhuis De homoeopathische arts C. Hage, die reeds lange tijd samen met zijn echtgenote, de arts J. E. Hage-Van Dijk, gezamenlijk een praktijk uitoefent aan de Kleine Hout weg 133 te Haarlem, is benoemd tot ge neesheer-directeur van 't Homoeopathisch Ziekenhuis te Utrecht. Als gevolg van deze benoeming zullen hij en zijn echtgenote per 1 april hun prak tijk in Haarlem beëindigen. Deze wordt overgenomen door dokter P. Quaak en diens schoonzuster dokter L. A. Sieling. Op zaterdag 4 april van half drie tot. zes uur zullen dokter Hage en dokter Hage- Van Dijk in Dreefzicht. afscheid nemen van hun over stad en omgeving verspreide patiëntenkring. Deze krijgt daarbij tevens de gelegenheid kennis te maken met de artsen Quaak en Sieling. Op een bouwwerk aan de Mr. Jan Ger- ritszlaan ln Haarlem-Noord is maandag middag om kwart over vier een 66-jarige Haarlemse granietwerker van negen me ter hoogte van een balkon gevallen en ernstig gewond. B. en W. verzoeken de gemeenteraad van Haarlem om te besluiten de regelma tige voldoening van de rente en aflossing te garanderen van een geldlening groot 12.000,-- tegen een rente van 4 percent. Deze geldlening zal aangegaan worden door de Haarlemse Zeilvereniging HZV bij de Nutsspaarbank te Haarlem ter fi nanciering van de bouw van een boten huis. Dit botenhuis zal door de leden van de HZV zelf gebouwd worden. B. en W. verbinden aan het verstrekken van de ga rantie de voorwaarde, dat de grond, welke eigendom van de vereniging is, het daarop te bouwen botenhuis en de reeds aanwezi ge opstallen hypothecair verbonden wor den ten behoeve van de gemeente. Dezer dagen was het dertig jaar gele den dat de Haarlemse afdeling van de Ne derlandse Toeristenvereniging „Natura" werd opgericht, ter gelegenheid waarvan het bestuur in de tuinzaal van het Con certgebouw een feestavond gaf. In zijn openingswoord sorak de heer Th. A. C. de Vries er als afdelingsvoorzitter zijn grote voldoening over uit, dat deze afdeling haar bestaansrechten zo over tuigend heeft kunnen bewijzen. En wel voornamelijk, omdat de bedoelingen van „Natura" op deze manier ook in de Spaar- nestad kunnen worden verwezenlijkt. Een streven, dat erop is gericht bij de leden de kennis der natuur te vermeerderen en rei zen naar net buitenland mogelijk te ma ken, opdat men ook de gewoonten van an dere volken kan leren kennen. De afdelingsvoorzitter werd als spreker opgevolgd door de heer C. van Straten uit Utrecht, die namens het hoofdbestuur de hartelijke gelukwensen met dit jubi leum kwam overbrengen. Vervolgens hul digde hij de heer en mevrouw'P. J. de Visser wegens hun vijfentwintigjarig lid maatschap van de afdeling, door het over handigen van een oorkonde met de zilve ren verenigingsinsignes. Geschenken, waar namens het afdelingsbestuur door de heer De Vries-, nog bonbons en sigaren aan wer den toegevoegd. Na dit Korte officiële gedeelte was het de beurt aan het „Haarlems Kleinkunst Theater", dat met een uitvoerig varié téprogramma de verzorging van het reste rende gedeelte van deze feestavond voor zijn rekening kwam nemen. Een pro gramma, dat overigens niet uitmuntte door kwaliteiten en vrij pover van inhoud was. Zodat het de muziekensembles „De Alpenjagers" en later de boerenkapel „De Hooischelf" betrekkelijk weinig moeite kostte zich volkomen terecht tot de grote favorieten van deze avond te laten uitroepen. Dit jubileumfeest werd daarop met een geanimeerd bal besloten. Dit jaar bestaat de Grote Houtstraat Vereniging een halve eeuw en ter gelegen heid daarvan heeft men een uitgebreid feestprogramma samengesteld, dat over bijna een jaar verdeeld is en dat er op ge richt is het publick te „verwennen". Men begint de actie op vrijdag 6 maart met een „quiz", waarbij het publiek de gelegen heid krijgt mee te doen aan een wedstrijd die gewonnen wordt door degene, die de meeste artikelen kan opnoemen, die niet in de winkels van de Grote Houtstraat verkocht worden. De honderd deelnemers die de meeste artikelen opschrijven, ont vangen een prijs. In de maand juni vervolgt men de jubi leumactie met een „toevalverwenning". Door Haarlem zal dan een man, Mister X, genaamd, lopen, die winkelende Haar lemmers zal vragen of men die dag mis schien iets m de Grote Houtstraat heeft ge kocht. Indien dit het geval is zal de aan gesprokene het bestede bedrag onmiddel lijk terugkrijgen. Vervolgens ontvangen alle Haarlem mers die op een bepaalde dag in juni te gelijk met de Grote Houtstraat Vereni ging hun vijftigste verjaard&g vieren, een geschenk en daarna zet het bestuur van de Grote Houtstraat Vereniging, bijgestaan door de heer H. N'esink, zich schrap voor de slotactie, die start in september. Kin deren mogen dan door middel van een op stel of een tekening hun droomwens bij het bestuur van de Grote Houtstraat Ver eniging inleveren en het bestuur stelt zich voor in oktober de meest fantastische wens van een van de Haarlemmertjes in Expositie. De gemeentelijke tentoon stellingsdienst en de Koninklijke Academie voor Kunsten en Vormgeving in 's-Her- togenbosch, houden van 21 februari tot 31 maart een tentoonstelling: „Vier Neder landse expressionisten" in het Centraal Nieuw Brabants museum in 's-Hertogen- bosch. Er zullen werken geëxposeerd wor den van Kruyder, Chabot, Wiegers en Benner. Op donderdag 5 maart komt dr. W. Drees in de Haarlemse stadsschouwburg voor de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid spreken als onderdeel van de ver- kiezinesactie. Deze bijeenkomst begint om 20 uur. Voorts wil het federatiebestuur dr. Drees en zijn vrouw een hulde brengen. Damclub Gezellig Samenzijn, de club van R. C.' Keiler, is er in geslaagd het kam pioenschap van Noordholland op zijn naam te brengen. Het sluitstuk van de finale betrof de ontmoeting Joz. Blankenaar GS een met veel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd. Algemeen waren de in siders van mening, dat GS er niet in zou slagen- gelijk als het vorige seizoen, de ti tel binnen te halen. Het heeft er tijdens de wedstrijd ook lange tijd naar uitgezien, dat Jozef Blan kenaar dit jaar de eer zou opeisen, doch op het laatste moment verzuimde J. Metz, bord 1 van Joz. Blankenaar een remise gang in zijn partij met R. C. Keiler. De uit slag werd' toen een 10-10 gelijkspel, vol doende voor GS. De wedstrijd DCIJDSTO werd even eens een 10-10 gelijkspel. De eindstand luidt nu: 1. Gez. Samenzijn 3 2 1 0 5 2. Joz. Blankenaar 3 1 1 1 3 3. DCIJ 3 1 1 1 3 4. DSTO 3 0 1 2 1 WENEN (UPI) De Amerikaanse di rigent Charles Adler is maandagavond in Wenen aan kanker overleden. Hij werd negenenzestig jaar. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. BEVALLEN van een zoon: 14 febr.: M. E. Tollenaar-Van Gelder; 15 febr.: A. C. P. Heblij-Santen, P. M. van Duin-Zonneveld, J. Hoekendijk-Slinger; 16 febr.: A. J. A. Mondelaars-Van Dam. BEVALLEN van een dochter. 14 febr. E. M. Angenent-Drogtrop, C. M. Giling- Steenvoorden, C. C. Kroezen-Brouwer; 15 febr.: G. de Jong-Jonk, J. A. Kiezebrink- De Ruiter, M. M W. Maerten-Roos. C. J. van Duivenboden-Helling, W. H. Licht- Schenk; 16 febr.: H. Buurman-De Jong, R. H. van Haeringen-Schoo. ONDERTROUWD: 16 febr.: A. M. Boon en W. G. van Koten, W. J. A. Bakker en H. M. Koelemij, W. J. Smit en S. Kardol, W. van Gulik en M. Kerkhoff. OVERLEDEN: 13 febr.: J. Ph. Ranschaert -Pothuijs, 85 j., Gen. Joubertstraat; A. Raap-Veltman, 54 j., Hazepaterslaan; 14 febr.: W. Koper, 74 j„ Kamperlaan: W. H. J. Rabbe, 68 j., Kruisweg, J. P. Snoeks. 71 j.,' Herensingel; W. Seis, 92 j„ Hazepaterslaan; A. Bastiaan-Dudink, 78 j„ Celebesstraat; 15 febr.: A. Groenevelt, 74 j., Gasthuisvest; E. F. Koster, 80 j., Hazepaterslaan; H. Ch. de Zeeuw, 77 j., Delftlaan. De man was bezig met het storten van graniet op een balkon op de derde etage. Nadat hij met een lier een kruiwagen met zand. naar boven had gehesen, wilde hij met de wagen over het balkon, waar nog geen hek is aangebracht, de keuken in rijden. De man verloor het evenwicht en viel achterover op een hoop zand en ste nen. De GG en GD vervoerde het slacht offer naar de Mariastichting, waar men een wervelfractuur en een hersenschud ding constateerde. Advertentie DRAGERS VAN EEN KUNSTGEBIT Wanneer de vorm van het mondweefsel of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat, dient li de tandarts te raadplegen. TUSSENRUIMTEN, veroorzaakt door schrompelen van het tandvlees Alken de tandarts ij In staat het gebit weer passend te maken. Tracht dit niet zelf te doen met stoffen, die zich op het gebit vastzetten, de vorm wijzigen en de tere mondweefsels kunnen aan tasten. Indien U zich niet onmiddellijk tot de tandarts kunt wenden, is het raadzaam voorlopig DENTOFIX te gebruiken, een aangenaam alkalisch poeder, dat het gebit stevig op zijn plaats houdt. DENTOFIX wordt geheel verwijderd door het schoonspoelen van Uw gebit en geeft geen zuurvormlng onder de plaat. Het vormt een zacht, beschermend laagje tussen gebit en gehemelte en doet het gebit goed vastzitten, zodat men even gemakkelijk kan eten, praten en lachen als met natuurlijke tanden. Dus geen angst meer voor verschuiven, loszitten e. d., doch wel een gevoel van zekerheid dank zij DENTOFIX.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11