Uitnodiging J Crama 467.s» Interscholaire modeshow Automobielbedrijf HARDEBELT Kilo's slanker ETHOEK Renault en Goggomobii PERLON KOUSEN Maand gevangenisstraf voor flessentrekkerij „Cremer" met blijspel DE BEURS van gisteren NU BonKorets een uitschuifbare tafel 3.95 3.65 6.- VOOGES Crematie ir. P. G. van Kuyk Vragen over toegenomen radioactiviteit van de lucht Haarlemse politierechter Westfriese Flora in Bovenkarspel geopend Mevrouw T. Kerkhoff-Pet sprak in Haarlem over alcoholvraagstuk Scheepvaart Amsterdamse Beurs SPECIALE SHOW koopjes halen in de Klompencentrale De Klompencentrale VRIJDAG 20 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT FRANS HALS' „REGENTESSEN van het Leprozenhuis" keken gisteravond van uit de lijst van hun portret in de Renais- sancezaal van het beroemde Haarlemse museum met een mengeling van verba zing en onverholen bewondering neer op een hele schaar meisjes van Haarlemse scholen van voortgezet onderwijs, die op onnavolgbare wijze zelfgemaakte kleding toonden. De regentessen waren echter bij lange na niet de enige aanwezigen. De directeur van het museum, de heer H. P. Baard, keek tenminste met enige bezorgdheid naar de vele autoriteiten, onderwijsmensen, jon gens en meisjes, die de Renaissancezaal bevolkten. Zij korden er onmogelijk alle maal in en daarom werd ook de Halsen- zaal in het programma betrokken. Ver der was er wethouder D. J. A. Geluk, die in zijn openingswoord eraan herinnerde, dat de modeshow van het vorige jaar zo'n succes was geweest, dat men nu naar een grotere zaal had moeten uitkijken. Meis jes van niet mindei dan tien Haarlemse scholen hadden zelfgemaakte kledingstuk ken ingestuurd naar een jury, die een moeilijke taak had in het uitzoeken van de voor het „showen" in aanmerking komen de werkstukken. Toen het eenkeer zover was moesten de uitverkorenen oefenen in het „lopen". Veertien dagen geleden was men daarmee begonnen en het resultaat mocht er zijn. Er waren meisjes, die als volleerde mannequins 't lange plankier op wandelden, draaiden en keerden en met een charmante lach weer terugliepen. Iedere deelneemster werd aangekondigd door mejuffrouw C. F. A. Gregory, die de leiding van de show had en die als een volleerde .lady-speaker" op de voordelen van de getoonde toiletjes wees. De belangstelling beperkte zich aller minst tot de aanwezigen in de zaal: de meisjes liepen onder het felle licht van schijnwerpers en lichten, die daar waren neergezet door mensen van het televisie journaal en fotografen. Verder waren er microfoons van de Nederlandse Radio unie en was er een bandopname-apparaat van de jeugdradio Minjon. De meisjes, die het middelpunt van al deze activiteit wa ren, toonden zich allerminst onder de in druk. Met charme en ongekunstelde vreug de trippelden zij over het plankier en toon den de aanwezigen hun overgooiers, uit- gaanstoiletjes, rokken, bloeses en man- Onder zeer grote belangstelling is don derdagmiddag op Westerveld het stoffe lijk overschot verast van ir. P. G. van Kuyk uit Bentveld, hoofdingenieur en chef van het bouwbureau van de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaatschappij en raadslid voor de Partij van de Arbeid in Zandvoort. Onder de aanwezigen bevon den zich vele relaties uit scheepvaartkrin gen en leden van de Zandvoortse gemeen teraad. Een schat van bloemen bedekte de baar. Een zoon van de overledene, dr. J. van Kuyk, herdaent z'.jn vader met gevoelige woorden, waarbij hij liet uitkomen wat de overledene voor zijn gezin heeft bete kend. Namens directie en personeel van de K.NS.M. sprak de heer W. H. Kruyff over de loopbaan van ir. Van Kuyk, die om diens grote eenvoud, eerlijkheid, recht schapenheid en grote deskundigheid hoog stond aangeschreven Een bewijs van de deskundigheid vormen de schepen, die me dé door de thans overledene werden ge bouwd. Ir. Van Kuyk, aldus spreker, had ook een open oog voor de belangen van het personeel. Hij was voorzitter van de veiligheidscommissie en van het verbond van chefs en directeuren. Als zodanig was hij de verbindingsman tussen directie en personeel. Nadat de heer Kruyff de na bestaanden de kracht had gewenst het ver lies te dragen, voerde de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, het woord. Hij noemde ir. Van Kuyk een van de beste raadsleden, bekend om zijn scherp oordeel, wijsheid en menselijkheid. De heer H. Harinck wijdde namens de Raad van beheer van de Verenigde Neder landse scheepvaartmaatschappijen woor den ter nagedachtenis aan de overledene. Hij zette uiteen wat ir. Van Kuyk als hoofdingenieur en chef van het bouwbu reau der K.N.S.M. had betekend. „De me de dooi hem gebouwde schepen vervullen ons met trots", aldus spreker, die liet uit komen dat ir Van Kiiyk in scheepvaart kringen zeer vele vrienden had. Namens de Partij van de Arbeid en de Nederlandse Protestantenbond sprak ver volgens de heer G. J. Sterrenburg woor den van dank en erkentelijkheid. De heer E. Smit deed dit namens de Scheepvaart inspectie waarbij hij liet uitkomen dat de overledene veel heeft bijgedragen tot de veiligheid ter zee. Nadat de heer C. Se- vensma als vriend en oud-collega nog woorden van afscheid had gesproken on derstreepte ds. A, van Biemen uit Bent veld het rotsvaste geloof van ir. Van Kuyk in God en in de mens. „Hij was een een voudig man met een dienende geest en daarom een rijk mens", zo zei ds. Van Biemen, die zijn toespraak met het Onze Vader besloot. Een zoon van de overledene dankte de aanwezigen voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. tels. Zaterdagavond kunnen zij het in het televisiejournaal allemaal nog een keer zien. Op 26 februari zendt Minjon de ge maakte opnamen uit in het programma van vijf uur tot kwart voor zes en wie gis teravond naar het radiojournaal van de AVRO heeft geluisterd kon ook al enige flitsen van de avond horén. Op de achter grond klonk stemmige harp- en piano muziek van grammofoonplaten, die door het Frans Halsmuseum waren beschik baar gesteld. Het was allemaal heel prettig en plezie rig en dé complimentjes, die na afloop over en weer werden uitgesproken, waren dan ook welverdiend. Het Nederlandse lid van het Europese parlement ir. S. A. Posthumus heeft de Euratomcommissie de vraag gesteld of zij kan meedelen in hoeverre berichten in de Europese pers, dat de radioactiviteit van de lucht en van de neerslag, met name in januari, sterk gestegen is, juist zijn. Het Belgische dagblad „Le Soir" schreef ruim een week geleden dat de radioactivi teit in België in de voorgaande weken aan zienlijk was toegenomen. Volgens het blad werd op 25 januari in het atoomcentrum te Moll naben de Nederlandse grens een radioactieve neerslag gemeten die de toe laatbare dosis te boven zou gaan. Het Ne derlandse- ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelde daarop mee dat het verschijnsel ook in Nederland is ge constateerd doch dat de gevonden waar den over de laatste maanden nog niet een vijfentwintigste deel bedragen van hetgeen in wetenschappelijke en medische kringen bij permanente blootstelling maximaal toe laatbaar wordt geacht voor grote bevol- De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft vanmorgen een 28-,jarige Bevcrwjjkse lasser wegens flessentrekkerij veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf, waarvan een maand A-oorwaardclijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, had zes weken gevangenisstraf geëist. In de jaren 1956 tot en met 1958 kocht hij onder andere sigaretten zonder volledige betaling. Verder dupeerde hij vijf café houders in zijn woonplaats door consump ties te gebruiken en nooit iets te betalen. Mr. Petersen nam het verdachte vooral kwalijk, dat deze in de vijf maanden, dat de strafzaak nu loopt, nog geen cent aan de leveranciers heeft vergoed. Vorig jaar augustus is de lasser wegens diefstal ver oordeeld. Medelijden opgewekt „U spreekt met de KLM. U kunt deze goederen leveren, daar staat de maat schappij voor in" vertelde een 27-jarige Haarlemse huisvrouw telefonisch aan. een winkelier, die daarop voor 250 leverde. Dit was slechts één van de feiten, die verdachte, moeder van vijf kinderen, waren ten laste gelegd. Van 1955 tot dit jaar maakte zij zich nagenoeg voortdurend schuldig aan flessentrekkerij. Zij betrok onder andere kruidenierswaren, groenten en sigaretten zonder ooit een cent te be talen. De schuld bij de groenteman bedroeg 156. Bij een caféhouder stond verdachte voor 78 in liet krijt. Zij vertelde huilend zielige verhalen over een ernstig zieke schoonzuster. Zij moest voor dit gezin zor gen, zei ze en de betrokken winkelierster kreeg zelfs zoveel medelijden, dat zij niet alleen op krediet leverde, doch nog boven dien 200 leende. Als getuige verklaarde deze winkelierster, dat verdachte haar een half jaar geleden 23 heeft betaald. Ver dachte gaf toe, dat zij niet met geld kan omgaan. Haar man gaat daar nu over. De officier van Justitie merkte op, dat de vrouw het geld soms niet eens nodig had. Zij is geraffineerd te werk gegaan en heeft de mensen schandelijk bedrogen, aldus spreker. Hij eiste drie weken gevangenisstraf. Mr. Petersen zei het nog te willen pro beren met een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden met een proef tijd van twee jaar. Stelend winkelmeisje Een negentienjarig winkelmeisje uit Zaandam werd veroordeeld tot 60 boete subs. 18 dagen en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. In het tweede halfjaar van 1958 stal zij volgens haar eigen verklaring van haar chef, een groentehandelaar, gedurende der tien weken vijf gulden. De gedupeerde schatte het gestolene echter op duizend gulden. Hij verklaarde tegenover de politie dat het wel leek, alsof in de bewuste weken zijn omzet achteruit liep. De officier eiste twee weken gevangenis straf, doch de politierechter wilde de zaak nog met een gecombineerde straf afdoen. Voor een avond onderhoudend toneel is het blijspel van Jack Popplewell: „Een meisje om te stelen" bijzonder geschikt. Het borduurt voort op de omkering dei- waarden zoals wij dat te zien hebben ge kregen in „Het zwarte schaap van de familie" en het doet dat lang niet onaardig. Alleen de wijsheid der beperking is de auteur niet gegeven. Hij kan zijn einde niet vinden. Hij rekt en rekt en wil maar geen afscheid van ons nemen. Nu ja. Het afscheid komt toch. Wij verlieten don derdagavond de stadsschouwburg met dan toch in elk geval een gevoel van voldoe ning voor het spel van de letterlievende vereniging „Cremer". Onder Henk Bak kers nauwlettende regie is het een vooral charmante voorstelling geworden met een voortreffelijke toonwaarde, want juist de nuancering en de differentiatie daarin beslist over de kwaliteit. Het werd een lichtvoetig geval, waardoor» men steeds werd geamuseerd. Dat die stemming bleef ondanks de wijdlopigheid van de schrijver is de verdienste van de voorstelling. Het was geen verloren avond. Het leeuwenaandeel in het komediespe len was voor Nelliette VisMooij en Dick Stevens weggelegd. De gelegenheid om een veelzijdige uitmonstering van hun talent aan de dag te leggen, lieten zij niet voorbijgaan. Nelliette VisMooij schoot alle pijlen van het vrouwelijk raffinement af zonder ook maar even het gevoel te geven dat het ten koste ging van de natuurlijkheid. Dick Stevens speelde in die richting met verheugenswaardig begrip voor de situatie mee. Hun wapenrusting flonkerde: er was op gepoetst en gewreven. Ze mocht gezien worden. Doch niet alleen zij bleken hun partij aan te kunnen, ook de verdere bezetting wist van wanten. Henny Boon, knap typeur van bijzonder innemende en toch niet op hun mondje gevallen oude heertjes, schonk er weer zo een het aanschijn. Fons Cornet dwong als onalledaagse persoon respect voor zijn merkwaardige theorieën af. Er liep voorts een veelgeplaagd inspecteur van politie rond, die in Jacq. Timmermans een zeer beschaafde omhulling vond. Eki Oostwald- Bouwer liet zich nog snel gelden als leven dige society-moeder. Wim Rijke voegde aan al die personages zijn eigen stijl van butler-spelen toe, ook al een vermakelijke bijdrage. Tenslotte draafde Willy Witte- le Febre nog onthutst of verbolgen op en af. Allemaal het aanzien zeker waard P. W. Franse Dinsdag heeft de Zweedse ambassadeur de heer Sven W. Dahlman, de Westfriese Flora in Bovenkarspel geopend. Daarbij heeft hij zijn bezorgdheid uitgesproken over de gang van zaken in het Europa van nu. Met name vreesde hij dat de samen werking verloren zal gaan wanneer groe pen van landen zich aaneensluiten en blok ken gaan vormen terwijl anderen buiten worden gesloten. Honderd inzenders en bovendien negen afdelingen van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heb ben tenminste 5500 kisten en pannen inge zonden. De opvallendste verschijning is de prachtige rode, wit gerande tulp Lustige Witwe. Een aantal kwekers van nieuwigheden uit „De Zuid" onderbreekt het enorme sortiment tulpen met hyacinten en nar cissen. Het bijgoed zoals ivisjes, krokus jes en witte anemonen heeft ook alle ruimte gekregen, die het nodig heeft. Na de opening van de expositie volgde er een rondgang onder leiding van de voor zitter van het Stichtingsbestuur, de heer S. Schaper Rood. De heer Van der Henst van de firma Koper in Bennebroek heeft in de 4000 m2 grote hal een romantisch arrangement geschapen met heuveltjes, beken, vijvertjes, bruggetjes en bomen. Onder auspiciën van de Nederlandse vereniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken en met medewerking van de vrouwengroepen van de Partij van de Arbeid, het N.V.V., en de Coöperatieve Vrouwenbond werd donderdag in restau rant Brinkmann een bijeenkomst gehou den waar voornamelijk werd gesproken over het gebruik van onze zuiveiproduk- ten, melk, boter en kaas. Voordat me vrouw Eekhof een lezing hield over dit laatste onderwerp, sprak mevrouw T. Kerkhoff-Pet in een kort maar krachtig be toog over „GezelLgheid in huis". Zij wees hierbij niet op het eventueel gezellig ma ken in huis door het aanbrengen van een kleedje of sen bloemetje, maar op de sfeer die van de huisvrouw zelf moet uitgaan. Daar mevrouw Kerkhoff-Pet haar lezing mede dus voor leden van de vereni ging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken hield, besteedde zij vooral aan dacht aan het alcohol-vraagstuk. Zij betreurde het ten zeerste, dat het aantal gezinnen waar het schenken van al coholhoudende dranken iets normaals is, na de oorlog zo is toegenomen. De aan wezige huismoeders drukte zij op het hart toch te proberen geen alcohol in huis te halen. Ook niet voor verjaardagen of an dere feestelijke gelegenheden. Mevrouw Kerkhoff-Pet wees hierbij nog op een en quête, die een paar jaar geleden in Rotter dam onder leerlingen van lagere scholen was gehouden en waaruit gebleken was hoe groot net aantal kinderen is, dat op jonge leeftijd al met alcoholhoudende dranken in aanraking komt. „Heus", zei mevrouw Kerkhoff-Pett als slot van haar betoog, „de gezelligheid hangt niet af van dat glas wijn, sherry of port. Pas wan neer de inhoud van een glas verantwoord is kunt u met een gerust hart zeggen „Proost, op uw gezondheid". De lezing van mevrouw Eeknol over de zuivelprodukten en dan vooral over de melk was bijzonder leerzaam. Vele huis vrouwen hoorden hoe melk dé voedings basis is, omdat het haast alle belangrijke voedingsstoffen als eiwitten, vetten, zouten en vitaminen bevat. Niet voor niets leeft een zuigeling uitsluitend van melk. Tot slot van haar lezing raadde mevrouw Eek hof de moeders ook de kinderen in de leef tijd van dertien tot achttien jaar vooral veel melk te laten drinken, omdat zij het in hun ontwikkeling van kind tot volwas sen mens zo hard nodig hebben. Aardijk, 19 v. Bangkok n. Tandjong Priok. Abbedijk, 19 690 m. w.z.w. Bermuda n. Antw. Abbekerk, 20 te Manilla. Abida, 21 te Sewaren verwacht. Aeila, 20 v. Rotterdam n. Donges. Agamemnon, 19 v. Cumana n. Wageningen. Albireo, 19 v. Santos n. Montevideo. Alblasserdijk, 23 te Le Havre verwacht. Alioth, 19 te Bremen. Alkmaar, 19 v. Port Said, 28 te Rotterdam verw. Alphacca, 19 75 m. z. Maceio n. New York. Almkerk. 19 480 m. z.o. Coeos eil. n. Fremantle. Alwaki, 19 150 m. o. Kp. Spartivenlo n. Genua. Amerskerk, 19 m. m. w.n.w. Wandelaar n. Antw. Ampenan, 20 te Singapore verwacht v. Surabaja. Amstelkroon, 19 1060 mijl zuidw. Gibraltar naar Amstellaan, 19 500 m. z.o. Suez n. Suez. Amstclland, 19 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Amstelpark, pass. 19 Berlcnga n. Engeland. Arkeldijk, 19 v. Penang n. Colombo. Arr.edi.ik, 19 v. Houston n. Le Havre. Artemis, 19 te Rotterdam. Asmidiske, 19 510 m. n.o. Bermuda n. Baltimore. Astrid Naess, 19 85 m. z.w. Porto Rico n. N. York. Axeldijk. 19 te Trinidad. Bali, 19 720 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Banggai, 20 te Penang. Batu, 19 115 m. o. Port Sudan n. Aden. Bennekom, 19 900 m. n.o. Barbados n. La Guaira. Borneo, 19 175 m. z.o. Socolra n. Belawan. Büssum, 19 80 m. o. Ras F'artak n. Suez. Bantam, 19 te Rotterdam. Bintang, 20 te Khoralmufatta. Bloemfontein, 19 140 m. z.w. Monrovia n. K'stad. Breda, 18 v. Port Sucre n. Puerto Cabello. Concepcion, 19 bij Vlissingen n. Antwerpen. Clavella. 24 te Oran verwacht. Corilla, 26 te Singapore verwacht. In de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders in de n.v. Vereenigd Bezit van 1894 werd het voorstel tot wijziging der statuten (uitbreiding van kapitaal) met algemene stemmen aangenomen. Daar het statutair voorgeschreven quorum niet aanwezig was, zal per 4 maart een tweede vergadering bijeengeroepen worden. AMSTERDAM De tendentie voor de internationale waarden was op het Damrak aan de vaste kant. Amsterdam werd gestimuleerd door de vaster afgekomen slotkoersen uit New York, waar aandelen Kon. Olie een dollar hoger sloten. Zwitserland en Amerika hadden belangstelling voor de Philips- aandelen die op 530 ruim 6 punten hoger noteerden vergeleken bij de vorige slot- koers. De nieuwe aandelen Philips werden op 518 verhandeld. Hierdoor was het ver schil tussen de oude en de nieuwe aan delen 12 percent. De converteerbare obli gaties Philips boekten een winst van bijna 4 punten. In aandelen Kon. Olie was de ac tiviteit groter dan de laatste dagen het ge val is geweest. Door verkopen van Parijse zijde liep de koers terug van f 169,50 tot 168,80. De koerswinst was ongeveer 2,De aandelen noteerden ongeveer een halve gulden beneden pariteit New York. Unilever avanceerde ongeveer 3 punten en AKU boekte een puntje winst. In beide fondsen was de handel zeer kalm. KLM werd een paar gulden hoger geadviseerd. In de scheepvaarthoek wilde het ook met de koersstijging niet vlotten. Vrijwel alle aandelen in deze sector moesten met een verlies genoegen nemen. Het gepubliceerde jaarverslag van de Holland-Amerika Lijn was ter beurze slechts in beperkte kring bekend en maakte geen beste indruk. De aandelen van deze maatschappij, die reeds eerder een paar punten verloren hadden op de dividendverlaging, brokkelden ver der af. Maatschappij Nederland werd enige punten lager geadviseerd op het gerucht, dat de maatschappij een dividend van 10 percent zal voorstellen. Vorig jaar werd 14 percent dividend uitgekeerd. Dp overige scheepvaartwaarden noteerden 1 tot 2 pun ten beneden de vorige slotkoersen. Van de leidende cultures kon Deli de behaalde koerswinst nauwelijks handhaven. De han del was hier belangrijk geringer vergele ken bij die van de vorige dag. HVA was een tikje luier, terwijl in Amsterdam Rub ber en Senembah geen veranderingen van betekenis plaats hadden. In de staatsfondsenhoek was de stem ming over vrijwel de gehele linie aan de vaste kant bij een tamelijk levendige af faire. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK Het koersniveau bereikte op twee punten na het jaarrecord van de industriewaarden bij versnelde handel, vervolgens zwakte het wat af, al werd toch zeer vast gesloten. Het. industriegemiddelde kwam van 588.82 op 595,04; dat voor spoorwegen van 162,18 op 164.21 en dat voor openbare nutsbedrij ven van 90,92 op 91,28. De aandelenomzel steeg met het koersniveau en bedroeg uit eindelijk 4.160.000 tegen 3.480.000 de vorige dag. Alle groepen profiteerden van r!e wil lige stemming; vooral chemie-, staal-, koper-, spoorweg-, olie-, auto- en farma ceutische fondsen lieten goede stijgingen noteren. Op hoogste dagwaarden stonden enkele fondsen vijf doller beter genoteerd. Thiokol steeg meer dan 3 dollar op een voorstel tot 3-op-l aandelensplitsing Pfizer was 5 dollar hoger op wijziging van het 2-op-l in een 3-op-l splitsingsvoorstel. Chrysler leidde de autogroep. American Motors was gevraagd nu bekend is gewor den dat „de grote drie" kleine personen auto's in produktie gaan brengen. Van de 1236 verhandelde fondsen sloten er 768 hoger en 277 lager (UPI). Slotkoers Hed gisteren 13.45 3-314 Nederl. '47 923/io 825/ie 3 °/o Nedl. 1962/64 96'3/ib 96*6 Woningbouw 6 '/o 111*6 111% Pr. A'dam '56 I.. 86% Pr. A'dam '56 II. 98/s Pr. A'dam '56 III 97 *6 Pr. R'dam '52 I. 93 Pr. R'dam '52 II 97 Pr. R'dam '57 104 A.K.U 283 284% Calvé Delft 461 463 Van Gelder Zonen 220/ 221 K. N. Hoogovens 363 363 229 229 N. Kabelfabriek. 339 339 gew.Philips Gloeil 529 531 Pref.PhilipsGloeil. 228 Unilever (cert.) 465 467 Unilever (nieuwe) 455 457 Wilton Fvenoord 199 198 Werf Gusto 154 154 Dordtsche Petrol 709 V, 714 Non. Petroleum 168.4 f 169.: Billiton 224/h 224 A'dam Rubber 94% 93/ K.L.M f 119 f 114 I-Ioll. Amer. Lijn. 150 148 K.N.S.M 155 154 N. Scheepv. Unie 136/ 135 v. Nievelt Goudr. 123 121% Dhs. v. Ommeren 223 223 H.V.A 138 138 Delimaatschappij f 15' f 157 Amsterd. Bank 260 261 Nat. Handelsbank 140 Ned. Handel Mij 202 Rotterd. Bank 225 225 Twentsche Bank. 217 Anaconda Copper 69 69% Bethlehem Steel. 5346 53/ U.S. Steel 90/ 91% General Motors.. 46'/in 46% Shell Union 7846 78% Tidewater 22 22% Crania, 20 te Melbourne verwacht. Caltex Delft., 19 25 m. z.o. Little Quoin n. Suez. Celt. Rotterd., 19 230 m. n.no. K. Villano n. Sidon. Congokust, 19 200 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Freetown. Caltex Pernis. 20 te Vizagapatnam. Cities Service Valley Forge, 20 te Philadelphia. Coolsingel. 21 te Rotterdam verwacht. Caltex Eindhoven. 19 v. Aden n. Suez. Calt. Rotterd., 19 235 m. n.n.o. K. Villton n. Sidon. Caltex The Hague, 19 80 m. z.z.o. Quoin Island naar Lourcnco Marques. Corilla, 19 150 m. z. Calcutta n. Singapore. Celebes, 19 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Cradle of Liberty, 20 v. B. Mashur n. Ph.delphia. Callisto, 19 190 m. n.o. Las Paimas n. IJmuiden. Castor, 19 200 m. n.o. Porto Rico n. Cd. Trujillo. Camitia, 19 te Good Hope (New Orleans) verw. Ceronia, 19 te Geelong verwacht. Cinulia. 22 te Rotterdam verwacht. Dinteldijk, 19 v. Panama n. Londen. Dordrecht, 19 75 m. z. Landsend n. Philadelphia. Delft. pass. 19 Terceira n. Rotterdam. Dongedijk, 19 900 m. z.o. Bermuda n. Curasao. Diemerdijk, 20 te Rotterdam. Etrema, 21 t.c Malta verwacht. Daphnis, 19 te Hamburg n. Amsterdam. Eemland, pass. 19 Finisterre n. Amsterdam. Eenhoorn, 19 100 m. z. Sardinië n. Hamburg. Esso Nederland. 19 50 m. z.w. Kurla Muria eiland naar Rastanura. Friesland SSM, 19 v. Setubal n. Nederland. Friesland KRL. 20 te Baltimore verw. v. N. York. Garoet, 19 v. Tandjong Priok n. Sungeigerong. Groote Beer, 19 25 m. n.w. Kp. Finist. n. A'dam. Graveland, 19 te Hamburg. Hermes, 20 v. Amsterdam n. Antwerpen. Hecuba, 19 te Bremen. Houtman, 19 420 m. w.z.w. Mauritius n. Mauritius. Hispania, pass. 19 Ouessant n. IJmuiden. Heelsum. 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Heemskerk, 19 215 m. w. Sabang n. Singapore. Haarlem. 19 660 m. w. Fiores n. Rotterdam. Hersilia, 19 500 m. z. Fiores n. San Juan. Hector, 19 v. Palermo n. Algiers. Hestia, 19 v. Puerto Ordaz n. Puerto Cabello. Helena, 10 te Curacao v. La Guaira. Helicon, 19 t.e Georgetown v. Barbados. Hera, 23 te Kingston verwacht. Hydra, 19 te Bremen. Japara. 19 510 m. n.w. Minicoy n. Aden. Java, 19 voor anker op Elbe n. Hamburg. Joh. Frans. 19 170 m. o. K. Hatteras n. Amuaybay Joseph Frering, pass. 20 Las Paimas n. Monrovia. Jacob Verolme. 19 138 m. w. Pisco n. Ph.delphia. Kalydon. 22 te Miri verwacht. Kermia, 19 te Stanlow verwacht. Kopionella. 20 te Trinidad verwacht. Köratia, 3/3 te Buenos Aires verwacht. Korovina. verm. 20 v. Curaqao n. Cabimas. Kosicia. verm. 20 v. Curaqao n. Trinidad. Kieldrecht, 19 60 m. n.o. Kp. Carbon n. Lissabon. Kreeft. 20 te Rotterdam verwacht. Kelletia, 20 v. Abadan n. Mukalla. Korenia, 19 v. Punta Cardon n. Boston. Kerkedijk. 19 62 m. z.o. Sable eil. n, New York. Kryptos. 20 v. Beelong n. Auckland. Kenia, 19 v. Cardon n. Buenos Aires. Kermia. 19 te Stanlow verwacht v Donges. Keizerswaard, 19 op Meer van Maracaibo naar Baehaquero. Kcnnemerland, 19 te Itajay verwacht. Kloosterdijk, 19 te Tampico. Lelykerk, 19 140 m. w.n.w. Tunis n. Port Said. Leiderkerk, 19 ten anker op Theems n. Londen. Leiderkerk, 18 geank, Sunklightvesse n. Londen. Loosdrecht, 19 v. Hamburg n. Rotterdam. 1 aarderkerk. 19 345 m. z.o. Pt. Sudan n. Suez. Laertes, 19 v. Makassar n. Bitung. Larenberg. 19 400 m. n. Dakar n. Dakar. Luna, 19 te Hamburg n. Kopenhagen. Laurenskerk, 19 te Zanzibar v. Dar Es Salaam. Lieve Vrouwokerk, 20 te Massawah. Lekkerkerk, 19 te Lond env, Rotterdam. Macoma. 19 te Bangkok verwacht. Malea, 20 te Miri verwacht. Mitra, 19 te Birkenhead. Moordrecht, 19 v. Port Said n. Landsend. Merwelloyd. 19 150 m. w. Cyprus n Beyrouth. Meliskerk, 19 v. Basrah n. Khorramshahr. Maasdam, 19 v. Port Au Prince n. New York. Maas. 19 v. Bandirma n. Kalyvia. Maaslloyd, 18 v. Saigon n. Surabaja. Mataram, 19 v. Houston n. New Orleans. Muiderkerk, 19 300 m. w. C'blanca n. Duinkerken Munttoren, 19 480 m. z.o. Suez n. Mena. Mijdrecht, pass. 19 Aden n. Houston. Memnon. 20 te Londen. Mijdrecht, pass. 19 Aden n. Houston. Nias. 19 dw. Oporto n. Amsterdam. Naess Lion, 19 37 m. z.z.w. Kuria Muria n. Mena. Nijkerk, 1.9 te Aden. Nanusa, 19 50 m. z.w. Kp. Blanco n. Antwerpen Nestor, 19 250 m. w. Fayal n. Pointe a Pitre. Overijssel. 18 v. Tabaco n. Pangi. Oranjestad, 20 te Amsterdam. Om men kerk, 19 te Genua. Ondina, 20 te Hongkong. Oberon, 19 v. Curacao ïi. Oranjestad. Oranje, 20 te Colombo. Oranje Nassau. 19 v. Barbados n. Plymouth. Osiris. 19 v. Houston n. New Orleans. Oolmarsum. 19 840 m. w.z.w. Fayal n. Houston Pr. Fred. Willem, pass. 19 Kp. Degata n. Napcis Perna, 23 te Beira verwacht. Prins Alexander, 20 v. Rotterdam n. Rouaan. Prins Willem II. 20 v. Rotterdam n. Londen. Peperkust, 18 v. Amsterdam n. Antwerpen. rygmalion, 19 300 m. z.z.w. Fiores n. Hamburg. Prins Will. v. Oranje, 19 v. Le Havre n. Halifax Provenierssingel, 19 260 m. z. Saba n. Ph.delphia. Purmerend, 19 80 m. z.z.o. Kingston n. Curacao. Pr. Joh. Willem Friso, 19 120 m. o. Malta n. Haifa. Prins Casimir, pass. 19 Majorca n. Büuriana. Prins Willem V, 19 150 m. z.z.w. Ouess. n. R'dam. Philine, 19 te Rotterdam verwacht. Rijnkerk, 19 te Bremen v. Amsterdam. Ridderkerk, 19 te Allepey. Rotti, 19 300 m. z.o. Kp. Sable n. Mostaganem. Rijnkerk, 19 te Bremen. Roebiah, 19 190 m. z.o. Suez n. Aden. Sunetta, 20 te Chittagong verwacht. Slamat, 20 t.e Rotterdam. Soestdi.ik, 20 te Rotterdam. Stad Leiden, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Schie, 19 v. Bremen n. Amsterdam. Stad Rotterdam, pass. 19 Ouessant n. IJmuiden. Stad Rotterdam, 21 te IJmuiden verwacht. Stad Vlaardingen, 22 te Rotterdam verwacht. Samarinda, 19 100 m. z. Kreta n. Lissabon. Sanana, 19 120 m. z. Hongkong n. Saigon. Sliedrecht, 19 370 m. w.z.w. Novorossisk. Stanv. Benakat .19 60 m. n.w. Singap. n. S'gerong. Steven, pass. 19 Gibraltar n. Huil. Straat Bali, 19 360 m. o.n.o. D. Garcia n. Penang. Sambas, 19 v. Rangoon n. Penang. Saloum, 19 te Ziguinchor verwacht. Schelpwijk, 19 105 m. z.z.w. Ras Al Hadd naar Bahrein. Schie, 19 ten anker bij Bremerhaven. Stad Arnhem. 19 ten anker Schelde naar Gent. Senegalkust. 19 v. Accra n. Capecoast. Sloterdi.ik, 19 160 m. z. v. Halifax n. Antwerpen. Stad Haarlem, 19 20 m. n. Ushant n. Teneriffe. Stad Utrecht, 19 330 m. z. Portland n. Hamburg. Stad Vlaardingen, 19 160 m. w. Ushant n. R'dam. Stanvac Malacca, 20 te Singapore verwacht. Scherpendrecht, 19 400 m. n. P. Rico n. Trinidad. Solon. 19 te Cartagena. Stad Amsterd., 19 110 m. w. Konakry n. IJmuid. Stad Gouda. 19 330 m. n.w. Finist. n. Hpt. Roads. Statendam. 20 te Bombay v. Mombasa. Statue of Liberty, 19 v. B. Mashur n. Ph.delphia. Statendam. 20 te Bombay. Sarpedon, 19 te Curacao verw. v. Amsterdam. Statensingel, 19 te Norfolk. Thelidomus, 23 te Delaware City verwacht. Tibia, verm. 20 v. Curacao n. Cardon. Tomocyclus. 23 te New York verwacht. Tankhaven II, pass. 19 Str. Banka n. Padang. Tiberius, 20 te Ciudad Trujillo. Titus, 20 te La Guaira. Triton, 19 v. Georgetown n. Trinidad. Tahama. 19 160 m. z.w. Ushant n. Tripolis. Talisse, 19 ten anker op Thames. Themis, 19 680 m. w.z.w. Ushant n. Rotterdam. Tjiluwaii. 20 te Singapore. Tappanzee, 19 480 m. z.w. Walvisbai n. Trinidad. Trompenberg, 19 330 m. w.z.w. Nrdw.kp. n. Aden. Tsra, 19 v. Salvador n. Antwerpen. Tarakan, 19 90 m. z.w. Kp. Comorin n. Bangkok. Theobaldius, 19 200 m. n. Cayenne n. Buen. Aires. Telamon, 19 te Petit Goave v. .Teremie. Titus, 19 v. Trinidad n. Grenada. Utrecht, 20 te Belawan. Van Heemskerk, 19 te Freetown. Vasum, 23 te Algiers verwacht. Vasum, 19 190 m. n.w. Alexandrië n. Portland. Vivipara, 19 dw. eil. Masira n. Algiers. Weltevreden,- 19 v. Cheribon n. Semarang. Witmarsum, 19 te Brownsville verwacht. Waal, 20 te Piraeus. Wonosobo 18 v. Singapore n. Manilla. Westertoren, 19 v. Buenos Aires n. Curacao. Wonosari, pass. 19 Key West n. Houston. Zeeland, 19 v. Suez n. Djeddah. Zaankerk, 19 540 m. z.w. Cocos eil. n Aden. Zuiderkruis, 20 v. Sydney n. Aden. Zcnnekerk, 19 130 m. n.w. Djeddah n Suez Zonnewijk. 19 780 m. o. Key West n. Corp. Christi. SLEEPVAART Barentsz Zee, 17 v. Rotterdam. Cycloop, pass. 17 eil. Masira n. Arabische Golf. Elbe, 18 terug te Rotterdam van proefvaart. Friesland. 17 160 m. n.w. Cartagena n. Maracaibo. Noordholland, 18 v. Falmouth n. Nigeria. Noordzee, 17 op de Schelde. Rode Zee, 17 v. Holyhead n. Avonmouth. Thames, 16 v. Uddevalla te Southampton. Titan, 17 330 m w.n.w. Alexandrië n. Arab. Golf. Tyne, 16 te Santiago de Cuba. Zeeland, pass. 18 Westhinder n. Port Harcourt. KLEINE VAART Alcetas, 18 te Rotterdam n. Amsterdam. Appingedam, 19 te Royal Sovereign n. Oporto. Atlas, 18 te Amsterdam n. Hamburg. Bab T, 17 v. Bayonne te Eastham. Badzo, 18 op Thames ten anker n. Londen. Bloemgracht, pass. 19 Texel n. Amsterdam. Boreas, 19 te Kiel n. Kopenhagen. Brouwersgracht, 19 ten anker Thames n. Londen. Draco, 18 10 m. n.w. Finisterre n. Rotterdam. Eljo, 19 30 m. w. Landsend n. Galway. Elsa, 19 8 m. w.z.w. Dungeness n. Londen. Flevo, 19 15 m. z.w. IJmuiden n. Amsterdam. Ilias, 18 dw. Ouessant n. Lissabon. Joost, 19 ten anker op Thames n. Oporto. Julia Mary, 19 v. Oporto te Belfast verwacht. Kaap St. Vincent, 16 v. Zaandam te Amsterdam. Mare Liberum, 18 mond Seine n. Rouen. Midas, 17 v. Ceuta n. Nemours. Nero, 17 v. Bilbao n. Leixoes. Netta, 19 dw. St. Antonio n. Marseille. Ponza, 18 v. Vestervik, n. Zaandam. Quo Vadis, 19 ten anker La Pallice n. Bordeaux. Strabo, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. Thaletas, 19 20 m. w. Lissabon n. Rotterdam. Twee Gebroeders, 17 v. Gibraltar n. Pto. Torres. Westerdok. 19 v Drogheda te Maassluis verwacht. ZATERDAG 21 en ZONDAG 22 FEBRUARI a.s. geven wij van 14 tot 20 uur in ons geheel nieuw reparatiebedrijf en laadstation SPAARNRDKSTRAAT 4, HAARLEM-NOORD een van de nieuwste modellen Uw bezoek zal door ons zeer op prijs worden gesteld. Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Tel. 57455 ■BHK Grote grijs gewolkt Pan, nu f 6.95 Grote crème Pan nu f 4.95. f 5.95 Petroleumstellen 1-pits nu f 6.75 Diepe of Platte Borden nu f 0.45 Papborden nu f 0.25 Ontbijtborden nu f 0.39 Grote Theepotten nu f 2.49 Fluitketels, vanaf f 1.58 Melkkokers v.a. f 1.65 Zinken emmers nu f 2.90 Mooie gelakte stoel nu f 11.95 Trappen, alle maten, vanaf f 1.75 per trede cClompen en Klompsokken alle maten Aluminium Pannen vanaf i 3.25 DR. LEIJDSSTRAAT 10 Haarlem, Telefoon 57730 Waarom de last van ongezonde(en vaak 1 lelüKe) dikte nog langer met u mee dragen BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank fi guur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest pon den per week. BonKorets wer ken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg. geen loomheid en verstopping meer. Veroveren de charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter- een ander mens.' Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets. f 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Mod. Wandelwagens f 29.50 VERWULFT 3 - TEL. 11605 Crediet Service Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummerbrie ven worden na 14 dagen vernietigd. Te koop gevraagd lengte uitgeschoven 3 a 4 meter. Donker eiken, kleur oud-Hollands. Eventueel met 10 a 12 bijpassende stoelen Brieven No. 122. Zeer fijn 20 denier 60 g. Modetint Wandelkous, zeer sterk en fijn Crêpe-Nylon, rekbaar onverslijtbaar, le keus Nylons vanaf 1.95 en vele andere soorten.' KL. HOUTSTRAAT 7 bestaande uit: Bergmeubel 4 Stoelen Ronde Tafel Zie de etalage! TEN. CRONJESTRAAT 41 Telefoon 51979

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11