Dit jaar worden geen bolbloemen naar Duitsland uitgevoerd „Een rechts kabinet zou voor ons land een ramp betekenen" DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Voor de honderdste keer „zonder vijgeblad" 7 RESULTAAT VAN COMPROMIS Australië, Nederland en Nieuw-Guinea H. J. HOFSTRA VOOR P.v.d.A. HAARLEM: Mevrouw S. Rhodius- Bunge overleden Vrouwen Elektriciteits vereniging hield de jaarvergadering Viering te Haarlem van „international night" Sneeuwstorm in het Nabije Oosten Eis tegen Koch: doodstraf Haagse Comedie gaat „A touch of the poet" spelen Genootschap tot Reclassering Nieuwe bezoekregeling voor Huis van Bewaring Scheepvaart UIT STAD EN STREEK tJ A 2 5 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Er zullen in het seizoen 1959-1960 geen afgesneden bloemen van tulpen, hyacin ten en narcissen natir Duitsland mogen worden uitgevoerd. Pas het jaar daarna zullen de eerste zendingen bloemen over de oostgrens mogen gaan. Echter niet meer dan ter waarde van anderhalf per cent van de export van bloembollen in het voorafgaande jaar. Bovendien zal het verschil in de inkoopprijs door een hef fing aan Nederlandse zijde zoveel moge lijk worden genivelleerd. Het percentage zal echter ieder jaar opnieuw moeten worden vastgesteld. Deze regeling geldt voor de overgangstijd van de Euromarkt. Het normale contingent voor afgesneden narcissen omstreeks de paastijd blijft bestaan. Aldus heeft de voorzitter van het Pro- duktschap voor Siergewassen, dr. A. J. Verhage, dinsdagmiddag in de openbare vergadering meegedeeld. De besprekingen in het bestuur hadden een rustig verloop. Men begreep, dat hier een compromis was getroffen. Een aantal bestuursleden sprak er zijn spijt over uit, dat de Duitse organisaties stonden op het handhaven van het uitvoerverbod voor het aanstaande seizoen. Men was verheugd over het feit. dat de Duitsei-s het starre standpunt van een totaal uitvoerverbod hebben verlaten. De heer T. Kralt. uit Rijnsburg was zeer teleurgesteld over het uitstel van een jaar. Tevens was hij het er niet helemaal mee eens, dat de uitvoer van snijbloemen afhankelijk werd gesteld van die van de bloembollen. Dr. Verhage antwoordde hierop, dat het inderdaad de beide exporten bond, maar dat dit een van de methoden was om de nationale produktie te schatten. De kwan titatieve beperkingen zijn ook in het E.E. G.-verdrag toegestaan, daar een markt verstoring dient te worden voorkomen. Eensgezind kwam men tot. de conclusie, dat er veel winst was geboekt, omdat de andere Europese landen nu niet meer Duitsland als voorbeeld hebben en dus ook niet meer kunnen aandringen op een exportverbod van snijbloemen. Eet. prin cipe was doorboord en daarmede was men best tevreden. Veel meer woorden heeft men besteed aan een brief van de Vereniging ..De Bloe misterij". Hierin werd gewezen op versla gen in de vakpers van de openbare ver gadering van het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel. Dit bestuur wilde de adviezen aan het Produktschap niet meer door de vrije organisaties laten geven, maar via de bedrijfschappen. Het was een kolfje naar de hand van de werknemers vertegenwoordigers, die elkaar aan de hand van het instellingsbesluit, de memorie van toelichtingen en de handelingen er van trachtten te overtuigen, dat het Bedrijf schap niet en wel gelijk had. Bij het vor deren van de besprekingen bleek men ech- AMSTERDAM De scheepvaarthoek trok verreweg de grootste aandacht van de beurs. In deze hoek vond de eerste verhandeldag plaats van claims K.N.S.M., in verband met de aanstaande aandelenemissie van deze maatschappij. Dcor deze emissie ontstaan ongeveer 80.000 claims, welk aantal van zelfsprekend niet geheel ten verkoop wordt aangeboden. De beurs taxeert dit aantal echter op 30.000. De theoretische waarde van de claims bedraagt 21 per claim per stuk van 500. Bij de opening werd ge handeld op 19. Déze prijs viel erg tegen en bij zeer levendige handel liep de prijs, ge durende het verdere beursverloop. op tot 20,30. Hierop volgde echter weer een reactie tot 19,60. De aandelen K.N.S.M. noteerden 147'/^ ex claim tegen de vorige dag 152'/» cum-claim. In de overige scheep vaartwaarden ging niet veel om en de koersveranderingen waren ten opzichte van de vorige slotkoersen van geringe beteke nis. Van de internationale waarden ging allgen nog wat belangstelling uit naar aandelen Philips en AKU. Door de sluiting van Wall- street gaf men er in Amsterdam gisteren de voorkeur aan, de koersen van New York af te wachten. De arbitrage was dan ook inactief, terwijl de orders van publieke zijde zeer dun gezaaid waren. De tendentie voor de internationale waarden was, be houdens voor die van aandelen Kon. Olie, optimistisch. De Philipspapieren trokken aan van 532'/» tot 534'. De vorige sïotkoers was 532. De converteerbare obligaties Phi lips noteerden ruim een punt hoger. Uni lever liep op van 463-% tot 465 en boekte een koerswinst van ongeveer 2 punten. AKU was ruim een punt hoger. Het rayon- concern geeft, tegen vergoeding, technische hulp aan een Mexicaans bedrijf inzake de fabricage van rayongarens en rayontextiel- garens. Kon. Olie was nauwelijks prijshou dend en K.L.M. werd op 115, onveran derd, geadviseerd. In de cultures ging niet veel om. Deli was wederom vast Staats fondsen merendeels aan de vaste kant. Aandelen Spanjaard leden een gevoelig verlies en werden op 82 geadviseerd tegen de vorige dag 88'/->. Op de incourante markt werden claims Bataafsche Aanneming Maatschappij 20 hoger op 320 geadvi seerd. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het industriegemiddelde kwam van 202,21 op 602,91 in een markt die gedomi neerd werd door individuele fondsen. Ver scheidene leidende fondsen, waaronder chemie-, koper- en banden-waarden, ste gen een dollar of meer. De olies waren flauwer. De auto's liepen wat terug; Ame rican Motors stond onder verkoopdruk. De grootste activiteit heerste er onder fondsen, die niet tot de gemiddelde groe pen behoren, zoals Thiokol, Zenith, Kenne- coft. Ampex, Gypsum, Philadelphia and 1 ca ding. Er werden winsten genoteerd die ap hoogste dagwaarde in enkele gevallen weer dan 10 dollar bedroegen. Er was meer vraag naar elektriciteitswaarden. De elek tronische sector steeg flink evenals tele visie. Het spoorweggemiddelde kwam van 164.39 op 164,52; dat voor openbare nuts bedrijven van 91,74 op 91,92. De aandelen- cmzet steeg van 4.190.000 tot 4.340.000. Van 4e 1255 verhandelde fondsen sloten er 605 hoger en 423 lager. (UPI). ter het zo ver met elkaar eens te zijn, dat de bestuursleden zoveel vertrouwen moeten hebben, dat zij niet meer om adviezen zou den behoeven te vragen. Ook worden nu de vrije organisaties steeds met de neus op de problemen gedrukt en dat is ook wat waard. Men kwam tot de conclusie, dat men voorlopig de meningen van de vrije organi saties zal blijven vragen, totdat deze vol ledig vertrouwen in het bestuur zouden hebben. De heer Van Dam bleef bij zijn standpunt, dat de bedrijfschappen, i.e. het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel en het Landbouwschap beter de meningen konden verzamelen en doorgeven. De definitieve kortingspercentages wer den vastgesteld op 7 voor hyacinten, 2 voor vroege tulpen, 6% voor de overige en 2% voor de narcissen. Naar aanleiding van de dinsdag in het Australische parlement door de minister van Buitenlandse Zaken, de heer Casey, gedane mededeling over de aanvaarding door de Australische en Nederlandse regering van de aanbevelingen tot samen werking in Nieuw-Guinea herinnert men er in regeringskringen in Den Haag aan, dat reeds in 1953 tot deze samenwerking werd besloten. Men geeft in hoofdtrekken de inhoud van de gezamenlijke verklaring van 6 november 1957 weer, waarvan de belang rijkste gevolgen waren, dat „liaison-offi- cers" werden uitgewisseld tussen Hollandia en Port Moresby en een conferentie in Canberra werd gehouden van 20 tot 24 oktober 1958, waar regeringsexperts uit de drie gebieden „Nederlands Nieuw-Guinea, Papua en het Australisch trustgebied Nieuw-Guinea", aanbevelingen deden om te geraken tot een verdere uitbreiding en verdediging van de samenwerking. „Meer dan ooit zal het Nederlandse volk hij de verkiezingen van 12 maart zich moeten afvragen of het progressief of conservatief geregeerd wenst te wor den. Het komt er nu op aan of men wil kiezen voor gemeenschappelijke verant woordelijkheid of voor egoïsme, voor de toekomst of voor het verleden. Een rechts kabinet zou voor Nederland een ramp betekenen." Aldus de kern van de toespraak, die de heer H. J. Hofstra, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid en minister van Financiën in het laatste kabinet-Drees, dinsdag avond op de verkiezingsbijeenkomst van de federatie Haarlem van de P. v. d. A. in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem heeft gehouden. De heer Hofstra begon met uitvoerig de omstandigheden na te gaan welke naar zijn mening tot de kabinetscrisis van 11 decem ber j.l. hebben geleid. De val van de re gering zo zei hij, kwam voor ingewijden in de „politieke keuken" van ons iand niet onverwacht. Na de economische opbloei die het land na de oorlog beleefde en waartoe de Partij van de Arbeid een belangrijke bijdrage heeft geleverd, begon het conser vatisme in de partijen die aanvankelijk tot samenwerking met de socialisten bereid waren, meer en meer de overhand te krij gen. Reeds in 1956 wilde men de P v. d. A. uit de regering houden, aldus de spreker, hetgeen evenwel mislukte door de grote overwinning die de P.v.d.A. bij de verkie zingen in dat jaar boekte. In 1958 putte de reactie weer moed uit de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten. De Anti-Revolutionairen riepen steeds lui der dat het roer om gegooid moest worden en de voorzitter van de K.V.P. verklaarde dat zijn partij bereid was zonder de socia listen te regeren. „Steeds meer gingen onze politieke tegen standers de bij kabinetsformatie van 1956 gemaakte afspraken verloochenen Het „njet" op voorstellen, die van socialistische zijde kwamen, was niet meer van de lucht. Het was zonneklaar dat de Partij van de Arbeid uit de regering geweerd moest wor den. Niet de socialistische ministers zijn uit het kabinet gelopen, maar de Kamermeer derheid heeft bewust de basis voor gemeen overleg weggeslagen," aldus de heer Hof stra, die in dit verband een artikel in de Londense „Times" aanhaalde, waarin ge zegd zou zijn dat „de Nederlandse Partij van de Arbeid door haar coalitie uit de regering is gedrongen." De spreker vroeg zich verder if wat de confessionele partijen in hun verkiezings leuzen bedoelen met christelijke politiek. Betekent dit een gemeenschappelijk stand punt ten aanzien van het processie-verbod, de zondagsrust, de voetbalpool? Is er dan in de afgelopen dertien jaar geen christe lijke politiek gevoerd? De heer Hofstra meende dat een rechts kabinet onherroepe lijk klem zou komen te zitten als gevolg van de conservatieve elementen in de con fessionele partijen „Hei, partijprogram van de K.V.P. heet Baas in eigen huis". De heer Romme kan zich terecht afvragen in Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3% n/n Nederl. '47 92% 92% 3 Nedl. 1962 64 961R/i« 96*/i« Woningbouw 6 111 111% Pr. A'dam '56 I.. 86 Pr. A'dam '56 II. 98 Pr. A'dam '56 III 98 Pr. R'dam '52 I.. 94 Pr. R'dam '52 II. 97 V, Pr. R'dam '57 104 A.K.U 283 277 Calvé Delft 454 450 Van Gelder Zonen 221 222 K. N. Hoogovens. 369 369 Nederl. Ford 226 227 N. Kabelfabriek. 334 334 gew.Philips Gloeil. 53414 526 Pref .Ph i 1 ipsGlpeil. 229 Unilever (cert.).. 465 459 Unilever (nieuwe) 454% 448% Wilton Fyenoord. 198'X 199 Werf Gusto 155% 155% Dordtsche Petrol. 720 700 Kon. Petroleum.. f 167,60 ƒ163,20 Billiton 224 224 A'dam Rubber 91% 90 K.L.M 1 115,50 118- Holl. Amer. Lijn. 150% 148 K.N.S.M 147% excl. 147 N. Scheepv. Unie 135 132 v. Nievelt Goudr. 126 123 Phs. v. Ommeren 227 226 H.V.A 139% 137% Delimaatschappij f 159,40 i 158.50 Amsterd. Bank 263% 264 Nat.. Handelsbank 141 141 Ned. Handel Mij 204 Rotterd. Bank 232% 232 Twentsche Bank. 220 Anaconda Copper 71% 72 Bethlehem Steel.. 54% 53% U.S. Steel 95 94 General Motors.. 4?"/i. 47% Shell Union 78% 78% Tidewater 22% 23 hoeverre hij met de heer Welter in zijn om geving het in eigen hui$ nog voor het zeg gen heeft." Voor een principiële conserva tieve kon de spreker respect hebben. Het moderne conservatisme, zo zei hij, gaat echter langs omwegen. Men pretendeert vooruitstrevend te zijn, maar wanneer het op de financiën aankomt, zegt men „neen". Onbegrijpelijk vond de heer Hofstra de argwaan die de middenstand tegen de P.v.d.A. koestert. De middenstand immers, zo stelde hij, is vooral gebaat bij een pro gressief regeringsbeleid. Massale werkloos heid betekent het faillissement van de middenstand. De heer Hofstra besloot zijn rede met: „De Partij van de Arbeid neemt ce hand schoen die de reactie haar heeft toegewor pen, op. Er is in de partij een groot enthou siasme gewekt. Zij die op deze vervroegde verkiezingen hebben aangestuurd, zullen gewaar worden dat zij zich misrekend heb ben." Na een langdurig ziekbed is in haar wo ning in Heemstede op 73-jarige leeftijd overleden mevrouw S. Rhodius-Bunge, die tal van jaren veel werk op sociaal terrein heeft verricht. Reeds in de crisisjaren van 1928 tot 1935 trok zij zich in Haarlem het lot aan van vele werkloze hoofd- en handarbei ders. In de eerste wereldoorlog kwam me vrouw Rhodius-Bunge met haar gezin uit België naar ons land. Eerst woonde zij in Aerdenhout, later in het Wilhelminapark in Haarlem. Al spoedig toonde zij grote belangstelling voor allerlei organisaties, die werkzaam waren op sociaal terrein, vooral die verenigingen, die de verheffing van dë mens nastreefden, hadden een rui me plaats in haar hart. Zij bekleedde tal rijke bestuursfuncties. Haar liefde ging in het bijzonder uit naar gezinnen, die door sterfgeval, ziekte of werkloosheid werden getroffen. Tal van jaren was mevrouw Rhodius-Bunge presi dente van ,,'t Brokkenhuis", een vereni ging op sociaal gebied, die in de laatste oorlog door de bezetters werd opgeheven. Voor talloze stadgenoten is zij in donkere jaren een begrip geworden. De teraardebestelling heeft plaats zater dag na aankomst van de trein om 12.35 uur in Driehuis-Westerveld. Dinsdagmiddag werd in restaurant Brinkmann in Haarlem voor het laatst een bijeenkomst de jaarvergadering van de Nederlandse Vrouwen Elektrici- teits Vereniging, afdeling Haarlem en om streken, door de voorzitster, mevrouw R. van der Noord-Magré, geopend. Na haar openingswoord hield de voorzit ster tien minuten een praatje over elektri citeit. Dit deed zij op verzoek van 't hoofd bestuur van de vereniging. Als onderwerp had mevrouw Van der Noord „het snoer" gekozen, een snoer dat geen kortsluiting kan veroorzaken en dat een onbreekbare stekker heeft. Daarna las de secretaresse, mevrouw J. C. v. d. WaalWaning het jaarverslag 1958 voor. Het is een goed jaar geweest voor de vereniging. De excursies, voordrachten, lezingen en vergaderingen werden uitstekend bezocht. De kas bevatte dat bleek later uit 't verslag van de pen- ningmeesteresse, mevrouw A. W. van Put- ten-Vlieland, een saldo van 236,-. In de rondvraag, die even voor de pauze volgde, mochten de aanwezigen suggesties doen voor eventuele excursies in de toe komst. Men wenste onder meer een boot tocht naar Avifauna, een bezoek aan en kele fabrieken en aan de Deltawerken. Na de pauze volgde de bestuursverkie zing. De functie van presidente, die me vrouw R. v. d. NoordMagré twintig jaar vervulde, werd overgenomen door me vrouw G. van Putten-Veeman; mevrouw A. VerlooyVan der Stam zal als be stuurslid zitting nemen. Bij het afscheid van mevrouw Van dei- Noord werden vele hartelijke woorden ge sproken, ondermeer door mevrouw Wil- keshuis, die als afgevaardigde van het hoofdbestuur de ex-presidente bloemen en een boekenbon aanbood en door mevrouw Van der Waal-Waning, de secretaresse, die mevrouw Van der Noord bedankte voor de altijd prettige samenwerking. Tot slot werd met instemming van alle leden en van het hoofdbestuur op voorstel van de nieuwe presidente, mevrouw Van Putten, mevrouw Van der N ord tot erelid van de afdeling Haarlem van de Neder landse Vrouwen Elektriciteits Vereniging benoemd. Zodoende nam niemand dins dagmiddag écht afscheid van de ex-presi dente, die zeker nog wel eens de bijeen komsten met haar gezelschap zal opluis teren. Inbrekers veroordeeld. Drie Alkmaar- ders die op 26 augustus hadden ingebroken bij de 82-jarige veehouder H. Kuis te Cas- tricum zijn door de Alkmaarse rechtbank veroordeeld. De twintigjarige A. V. kreeg twee jaar jeugdgevangenis, de eenentwin tigjarige J. V. een jaar en voorwaardelijke terbeschikkingstelling en de vijfentwintig jarige W. C. B. een jaar. Overal in de wereld waar afdelingen zijn van organisaties van vrouwen werk zaam in bedrijf en beroep is dinsdag de „international night" gevierd. In het ge bouw aan de Wilhelminastraat 3 kwamen leden van de afdeling Haarlem van de Ne derlandse Bond van Vrouwen werkzaam in bedrijf en beroep bijeen voor de kaarsen ceremonie. De presidente, mejuffrouw T. Jantzen, vertelde van de betekenis der kaarsenceremonie en intussen werden vierentwintig kaarsen aangestoken, als symbool van een internationale band. Ver volgens werd een klarinetquintet van Mo zart ten gehore gebracht. Mejuffrouw da. W. H. Buys, adjunct-di rectrice van de Arbeidsgemeenschap Woodbrookers te Bentveld, hield een in leiding over „De toekomst is het werk dat wij heden verrichten". Na een overzicht van het leven der mensen in het verleden te hebben gegeven zeide zij, dat wij in een tijd leven, waarin de mens door de voort schrijding der wetenschap en de techniek verantwoordelijkheid heeft te dragen op de plaats waar hij gesteld is. Op een avond als deze komt de verantwoordelijkheid, ook internationaal gedacht, sterk naar vo ren. Het oog dient gericht te worden op de toekomst en daarbij gaat het er om waar men staat en hoe men gegroeid is tot de wereld van vandaag. Wij leven, al dus spreekster, in een veranderende we reld, met welke verandering reeds met de Renaissance een begin werd gemaakt. Bij de mens in de middeleeuwen had alles zijn eigen plaats en de wereld was zinvol ge ordend. Er bestond een vertrouwde zeker heid en de kosmos was onder toezicht van God te overzien. De huidige generatie kent de rust van vroeger niet meer. Mejuffrouw Buys zeide, dat de mens zijn eigen plaats heeft verloren en dat hij gevoelens van eenzaamheid en angst kent, maar daar naast ook optimisme en vrijheid. In de on rust zoekt hij contact met de natuur. Spreekster vervolgde, dat getracht moet worden de weg terug te vinden, want door diverse media, zoals radio en televisie ko men wij wel in contact met andere cul tures, maar worden er innerlijk niet door geraakt. Een mens wordt in de wereld een nummer en dat fnuikt hem. Op een bijeen komst zoals thans in alle delen van de wereld wordt gehouden, wordt er gevraagd de toekomst voor een deel in eigen hand te nemen. Het is de plicht met alle krach ten tegen de dreigingen van de tijd te vechten en gezamenlijk, ook in clubver band, te trachten de wereld weer bewoon baar te maken, aldus besloot mejuffrouw Buys. Er was een beetje feest dinsdagavond aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal 320 in Amsterdam. Daar gaf namelijk het caba retgezelschap „Tingeltangel" onder lei ding van Sieto Hoving met medewerking van Marijke Hoving, Diny de Neef en Paul Deen de honderdste voorstelling van het programma „Zonder vijgeblad". Hun theater is maar een klein café. Over dag valt het nauwelijks op, 's avonds wel. Dan is het lage raam hel verlicht. Boven de bruingeverfde deur hangen grote, gele letters, die het woord „Tingeltangel" vor men. Het is een smal, wat laag vertrek. Het toneel is 'n klein zwart podium, 't decor een blauw-grijs gordijn de attributen zijn drie ijzeren stoelen: twee zwarte en een groene. De muren zijn van hout, licht geel. Aan een donkere balk branden lichtjes: groen, rood en geel. De lampen zijn net pa pieren dobbelstenen. Het is er vol in het café. Er wordt veel gepraat, zacht gelachen en wat gedron ken. Rechts, voor in de hoek, is de bar. En daar staat Siete Hoving bijna iedere avond. Hij is dan geen leider van een uit stekend cabaretgezelschap, maar gewoon een barkeeper, die een glas port inschenkt voor mevrouw Jansen of een glas sherry voor meneer Smit. Zo ook dinsdagavond bij de honderdste voorstelling van „Tingeltangel". Even nog voordat hij met Diny de Neef, Paul Deen en Marijke Hoving in een gele badjas „Zonder vijgeblad" opende, stond hij nog glazen te spoelen. „Zonder vijgeblad" dat door de vier deelnemers met veel vaart en elan wordt uitgevoerd is in alle opzichten een ge slaagd programma „Tingeltangel", is voornamelijk een politiek cabaret en he kelt onpartijdig de partijen. De reeds be staande nummers zijn aangevuld met ve le nieuwe met het oog op de aanstaande verkiezingen. De teksten zijn vaak heel puntig en scherp, vooral die van „De leuzenman" en van de persiflages op een interview met minister Klompé en op de televisie- omroepsters. Deze laatste nummers wer den beide uitstekend vertolkt door Marij ke Hoving en Diny de Neef: ook 't aandeel van Sieto Hoving en Paul Deen is zeer belangrijk. Zij vormen een prima ensem ble, waarbij de medewerking van pianist Wouter Denijs zeker niet onvermeld mag blijven. AMMAN (Reuter/AFP) Tengevolge van een sneeuwstorm, die dinsdag in Jor danië woedde zijn de telefoonverbindingen met Libanon en Syrië verbroken en is de weg tussen Jordanië en Libanon geheel onbegaanbaar geworden. Ook het gebied van Damascus heeft dinsdag van zware sneeuwstormen te lijden gehad zodat een voorgenomen bezoek van president Nas ser aan de voorsteden niet kon doorgaan. In Beiroet is voor het eerst sedert vele jaren sneeuw gevallen. In Jeruzalem was er een sneeuwlaag van vijf centimeter. Gronduitdeling CAIRO (AFP) President Nasser heeft maandag eigendomsbewijzen voor in to taal 61.000 hectaren grond uitgedeeld aan behoeftige Syrische boeren, zo heeft radio- Cairo dinsdag meegedeeld. Ruim 2800 gezinnen, die 6000 mensen om vatten, profiteren van deze eerste verde ling van gronden in het raam van de door Nasser aangekondigde landhervorming, al dus radio-Cairo. WARSCHAU (AFP/Reuter) In het pro ces te Warschau tegen de voormalige Duit se gouwleider Erich Koch heeft de open bare aanklager de doodstraf geëist. Hij acht de verdachte schuldig aan de dood van vierhonderdduizend mensen. De Haagse Comedie zal begin april de Nederlandse première geven van ..A touch of the poet", van Eugene O'Neill, een toneeldrama, dat na de dood van de be roemde Amerikaanse dramaturg werd ge publiceerd en met groot succes zowel in Amerika als in vele Europese steden werd gespeeld. Luc Lutz zal de regie voeren. In de dinsdag in het gebouw van 't Nut van het Algemeen aan de Lange Veer- straat te Haarlem, onder leiding van mr. B. van der Burg, gehouden vergadering van de afdeling Haarlem van het Neder lands Genootschap tot Reclassering heeft de secretaris, mr. C. Blankevoort, het jaarverslag uitgebracht, waarin hij een overzicht gaf van de werkzaamheden van het bestuur en de ambtenaren. Celbezoe kers brachten bezoeken aan gedetineer den in de gevangenis en dezen zijn zo veel mogelijk aan werk geholpen. De werk zaamheden van de ambtenaren betroffen het uitbrengen van voorlichtingsrapporten en het leggen van contacten met Sociale Zaken, Gewestelijk Arbeidsbureau en het bureau voor huisvesting; Gezinsmoei lijkheden moesten worden recht gezet en gezinsverbanden hersteld, kleding en meu bilaire goederen werden versterkt enzo voort. Er kwamen in 1958 negenentwin tig mannen, van wie vijf met een voor waardelijke invrijheidstelling, en vijf vrouwen onder toezicht; eind 1957 stonden 107 personen (een jaar tevoren 126) on der toezicht der afdeling. Van de in 1958 afgevoerden zijn er tien „mislukt" en ze venenveertig kunnen geslaagd worden ge noemd. Dit resultaat stemt, aldus de se cretaris, tot tevredenheid. Voorts memoreerde mr. Blankevoort, dat op 18 augustus een nieuwe bezoekrege ling voor de gevangenis en het huis van bewaring van kracht werd. Nieuw in de regeling is, dat ook het bezoek aan pre ventief gedetineerden in het huis van be waring is ingevoerd. Daar men hier te doen krijgt met ingeslotenen onder geheel andere omstandigheden als de ingeslote nen in de gevangenis (er is immers nog geen veroordeling) zal het bezoek aan er varen celbezoekers kunnen worden toe vertrouwd. De secretaris herdenkt voorts in zijn jaarverslag de heren J. H. Vare kamp en W. Dyserinck, die in de loop van het vorig jaar zijn overleden. Nadat het verslag van de thesaurier, de heer T. Dorrepaald, was vastgesteld werden de periodiek aftredende bestuurs leden, de heren E. H. Tenckinck, G. E. V. L. Beekman, ds. A. J. van Rhijn, mi*. A. Beets en mr. H. M. Kits van Heyningen, opnieuw gekozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. H. Va rekamp werd gekozen ir. F. M. G. Cochius. Aalsdijk, 24 v. Newport News n. Philadelphia. Aardijk, 24 v. Djakarta, 25 te Sungeigerong. Abbedljk, 24 820 fn£ w.z.w: Azóren n. Antwerpen. Acila. 24 te Donges. Akkriimdijk,' 24 v: N'ewp'orf n. Cristobal. Albireo, 24 te Buenos Aires verwacht Alblasserdijk. 24 te Antwerpen. Alcor, 24 te Ilheus n. Vitoria. Aldabi, 25 v. Buenos Aires n. Santos. Alioth, 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Alkes, 24/25 te Las Palmas verwacht. Alkmaar, pass. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Almkerk, pass. 24 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Alnat.i, 24 v. Rotterdam n. Bremen. z Alphacca, 24 540 m. o. Barbados n. New York. Alphard, 24 120 m. w.z.w. Lissabon n. L. Palmas. Alpherat. 25 v. Colombo n. Djibouti. Ahvaki, 25 te Marseille. Ameland, pass. 24 Lizard n. Avonmouth. Amstelkroon, 24 80 m. w. Algiers n. Vizagapat.nam. Amstellaan, 24 450 m. n.n.o. Alexandrië n. Ceuta. Amstelmeer. 24 180 m. n.w. Wake n. Yokohama. Amstelsluis, 24 106 m. z.w. Ouessant n. Belfast. Amstelvaart. 24 te Karlsramn v. Hamburg. Andijk. 24 750 m. o.n.o. Bermuda n. New Orleans. Antonia. 23 v. Port Swettenham n. Pladju. Arendsdijk, 24 270 m. w.z.w. Azoren n. Miami. Argos. 24 v. Tel Aviv n. Haifa. Arkeldjik, 24 v. Colombo n. Djibouti. Arnediik, 24 370 m. n.o. Bermuda n. Le Havre. Averdijk, 24 v. Antwerpen n. New York. Axeldi.ik, 24 400 m. n.w. Fort Aleza n. Bahia. Br.li, 24 165 m. n.w. Perim n. Suez. Banda. 24 280 m. n.o. Kp. Engano n. Makassar. Banggai. 24 250 m. n.o. Singapore n. Manilla. Bantam, 25 v. Rotterdam n. Hamburg Balu. 24 765 m. z.w. Bombay n. Belawan. Pilliton. 24 te Singapore. Bintang. 24 v. Kuwait n. Basrah. Bloemfontein. 24 1100 m. n.n.w. Kaapst. n. Kaapst. Boissevain, 25 te Port Elisabeth. Borneo, 24 180 m. o. Ceylon n. Belawan. Britsum, 24 75 m. o.n.o. Keelung n. Hsingkang. Bussum, 25 te Suez. Caltex Arnhem, 24 163 m. w. Gibraltar n. Sidon. Caltex Delft, pass. 24 Jabalattair n. Suez. Caltex Eindhoven. 25 62 m. n.w. Alexandrië naar Pernis. Caltex Leiden, pass. 24 Gibraltar n. Port Said. Caltex Pernis. 25 te Calcutta. Caltex Rotterdam, 24 50 m. n.n.w Malta n. Sidon. Caltex The Hague, 24 220 m. o. Mogadiscio naar Lourenco Marques. Caltex Utrecht, 24 v. Djibouti n. Djeddah. Camerounkust, 24 60 m. z o. Abidjan n. Freetown Camitia, 24 180 m. o.n.o. Havana n. Curacao. Charis, 24 v. Amsterdam n Hamburg. Cities Service Valley Forge, 24 550 m. z.o. Nova- scostia naar Bandar Mashur. Clavella, 25 te Oran. Congokust, 25 te Freetown. Coolsingel, 24 175 m. n. Finisterre n. Pto. Ordaz Corilla, 24 te Singapore. Cradle of Lib., 24 240 m. z. Socotra n. Ph.delphia. Crania, 24 v. Adelaide n. Fremantle. Dalerdijk, 24 v. San Jose n. Los Angeles. Delft, 24 te Rotterdam. Delfshaven, 24 500 m. n.o. Bermuda n. Europa. Dongedijk, 25 te Cristobal. Dordrecht, 24 360 m. w.n w. Azoren n. Ph.delphia Dorestad. 24 v. Iiverpool n. Curagao. Duivendrecht, 24 120 m. z.z.w. Ouessant n. Dakar Eenhoorn, 24 135 m. z.z.w. Ouessant n. Hamburg. Elizabeth B, pass. 24 San Diego n. San Francisco. Ena, 24 v. Panamakanaal n. Guayaquil. Eos, 24 dw. Lissabon. Esso Nederland, 24 te Fao verwacht Etrema, 24 te Berre. Friesland KRL, 24 70 m. n. Cuba n. Panama. Friesland SSM. 24 te Terneuzcn. Gaasterkerk. 24 op Elbe n. Hamburg. Gaasterland. 25 te Rio Grande. Graveland, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Grootekerk, 24 275 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden Guineekust. 24 te Amsterdam. Haarlem, 24 425 m. w. Ushant n. Rotterdam. Hathor. 24 ten anker Kymashi. Hector, 24 dw. Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Hecuba, 24 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hcelsum, 24 te Antwerpen. Heemskerk. 24 300 m. n.o. Singapore n. Manilla. Hera. pass. 25 Ciudad Trujillo n. Port of Spain. Hersilia, 23 930 m. o.z.o. Bermuda n. San Juan. Hispania, 23 v. IJmuiden n. Bremen. Houtman, 24 750 m. o.z.o. Mauritius n. Melbourne. Hydra. 24 te Hamburg v. Bremen, Isis, 25 t.e Maracaibo. Jac. Verolme ,24 265 m. z.w. Kingst. n. Baltimore. Japara. 24 150 m. n.o. Massawa n. Djeddah. Java, 24 v. Hamburg n. Le Havre. Kaap Hoorn, 24 200 m. o. Beira n. Lour. Marques. Kslydon, pass. 24 Str. Mindoro n. Seattle. Kara, 24 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Karachi, pass. 24 Vlissingen n. Hamburg. Karakorum, 24 v. Bremen n. Hamburg. Karimata, 24 200 m. o.z.o. Socotra n. Djibouti. Karsik, 24 Mombasa n Singapore. Kelletia, 25 te Mukalla verwacht v. Abadan. Kenia, 24 800 m. n.w. Kp. Stroque n. Buen. Aires. Kennemerland. 24 v. Paranagua n. Santos. Kerkedijk. 24 v. New York n. Boston. Koningswaard, 24 v. Lavaletta n. Lour. Marques. Koren ia, 25 te Boston. Kosicia, 24 te Trinidad verwacht v. Curagao. Krebsia. 24 te Limhamn verwacht v. Rotterdam. Kreeft, 25 te Narvik. Kryptos, 25 te Auckland verwacht. Laarderkerk, 24 100 m. z. Kreta n. Antwerpen. Langkoeas, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Nieuws in het kort Jaarvergadering. In Brinkmann te Haarlem zal op 2 maart de jaarlijkse af- delings-ledenvergadering van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Genealo gische Vereniging gehouden worden. Jonge Kerk. Donderdagavond om acht uur geeft de Jonge Kerk in de Sionskerk aan de Eksterstraat in Haarlem-Noord een filmavond. Vertoond zal worden de kleu renfilm „The great mr. Handel", handelend over het leven van de componist Georg Friedrich Handel. „Op hoop van zegen". De Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" zal haar toneelseizoen besluiten met een op voering van het toneelspel „Pas op voor paddestoelen", geschreven door mr. H. M. Planten. Onder regie van de heer J. G. Bisenberger zal men er eind april in the ater „Monopole" mee op de planken komen. Over 14 dagen. Voor de afdeling Haar lem 7 van de Partij van de Arbeid (Oud- Schoten) spreekt mej. M. P. de Bruyn Ouboter donderdagavond om acht uur over „Vandaag over 14 dagen". De bijeenkomst wordt gehouden in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwar tier" aan de Vergierdeweg in Haarlem- Noord. A.R. Statencentrale. De Anti-Revo lutionaire Statencentrale Haarlem houdt dinsdagavond 3 maart in hotel „De Leeu werik" aan de Kruisstraat een verkiezings bijeenkomst waarop mr. B. W. Biesheuvel, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over „Wankelen noch weifelen". De ver gadering begint om acht uur. Heilgymnastiek. De heer Leffelaar, heilgymnast in Amsterdam zal voor de le den van de afdeling Kennemerland van de Bond ter Bevordering van de belangen der Spastici op 6 maart, des avonds om acht uur in Brinkmann te Haarlem een lezing houden over de behandelingsmoge lijkheden van de cerebraal getroffenen. Larenberg, 23 te Conakry. Leiderkerk, 24 v. Londen n. Port Said. Lekkerkerk, 24 te Amsterdam. Lelykerk, pass. 24 The Brothers n. Daz eiland. Lemsterkerk. 24 v. Antwerpen n. Hamburg. Loenerkerk, 24 v. Dubai n. Bahrein. Loosdrecht, 24 te Antwerpen v. Rotterdam. Loppersum, 24 50 m. w, Casquets n. Houston. Louis Lantz, 24 50 m. n.n.w. Dakar n. Monrovia. L. Vrouwekerk, 24 200 m. n.w. Djeddah n. Suez. Maas. 24 v. Chalkis n. Messina. Maaskerk, 25 te Rotterdam. Maaslloyd, 24 in Panarukan. Macoma. 27 te Balikpapan verwacht. Maureen, 24 te Jacksonville verwacht. Medon, 24 v. Jacksonville n. Savannah. Meerkerk, 26 te Colombo verwacht. Mentor, 23 100 m. n.w. Mona Pasage n. Nassau. Merwede, 24 50 m. z.z.w. Monrovia n. Takoradi. Merwelloyd, 24 v. Beyrouth n. Port Said. Mississippolloyd, 24 v. Vera Cruz n. Houston. Modjokerto, pass. 24 Anzio Italië n. Port Said. Moordrecht, pass. 25 St. Vincent n. Isle of Grain. Munttoren, 24 150 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Mena. Musilloyd. 24 190 m. z. Saigon n. Labuan. Mylady, pass. 24 San Thome n. Kouilou. Naess Lion, 24 v. Mena Abdullah n. Houston. Naess Tiger, 24 280 m. z.z.o. Malta n. Houston. Nanusa, 24 90 m. n. Finisterre n. Amsterdam. Nestor, 24 380 m. n.o. Guadeloupe n. Pte a Pitre. Nieuw Amsterdam, 25 te Fort de France. Nijkerk. 24 op Bittermeren n. Port Said. Noordwijk, 24 K. St. Vincent gepass. n. Monrovia. Oidekerk, 27 te Shanghai verwacht. Ommenkerk, paoss. 24 z.w.punt Kreta n. Pt. Said. Oranje, 24 v. Singapore n. Djakarta. Oranje Nassau, 23 660 m. z.w. Fayal n. Plymouth. Oranjestad. 25 te Amsterdam. Orestes, 24/25 te Antwerpen verwacht. Orion, 24 v. Malaga n. Lissabon. Ossendrecht, 24 460 m. n.w. Azoren n. Norfolk. Papendrecht, pass. 24 Bougie n. Novorossisk. Peperkust, 24 v. Antwerpen n. Casablanca. Philine, 24 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Polydorus, 24 v. Sabang n. Djibouti. Prins d. Nederlanden, 24 v. Barbados n. Trinidad. Pr. Will. v. Or., 24 270 m. z.o. K. Race n. Halifax. Prins Willem II, 24 te Antwerpen. Provenierssingel, 24 170 m. z.z.o. Cape May naar Philadelphia Pygmalion, 24 200 m. w.z.w. L'end n. Hamburg. Radja, 25 te New York. Raki, 20 te San Francisco. Randfontein, 24 260 m. z.o. Monrovia n. L. Palm. Rempang. 24 te Antwerpen verwacht v. Bremen. Ridderkerk, 24 v. Telicherry n. Calicut. Rijndam, 24 v. Rotterdam n. Halifax. Rijnkerk, 24 te Antwerpen. Roebiah, 24 340 m. o.z.o. Kaap Guardafui naar Fremantle. Rondo. 24 v. Port Tansis n. San Francisco. Rotti, 24 500 w. Kp. St. Vincent n. Mostaganem. Sabang, 24 250 m. z. Touranc n. Hongkong. Samarinda, 24 te Lissabon. Scheldelloyd, 24 te Port Swettenham. Schelpwijk, 24 v. Bahrein n. Karachi. Siberoet. 24 420 m. z.w. Saigon n. Saigon. Silindoeng, 25 te Port Swettenham. Sinabang, 24 160 m. z.w. Sydney n. Melbourne. Sliedrecht, pass. 24 Dardanellen n. Amsterdam. Sloterdijk, 24 500 m. w. Ierland n. Antwerpen. Soestdijk, 24 ten anker Brunsbüttel n Hamburg. Solon, 24 v. Gonaives n. Puerto Plata. Stad Amsterd.. 24 135 m. z.w. L. Palm. n. IJmuld. Stad Haarlem, 24 te Teneriffe. Stad Schiedam, 24 40 m. w. Stadlandet n. Narvik. Stanvac Djirak. 24 v. Singapore n. Buatan. Stanvac Pendopo. 24 v. Sungeigerong n. Buatan. Stanv. Talangakar, 24 300 m. z.o. B'kok n. Buatan. Statensingel, 24 150 m. z.z.o. Halifax n. Rotterdam. Steenwijk, 24 545 m. z.z.w. Kp. Race n. Norfolk. Stentor, 25 te Willemstad. Steven, 24 te Huil. Straat Johore, 25 te Sydney. Straat Lombok. 24 te Beira. Str. Magelhaen, 24 500 m. z.o. Ceylon n. Mauritius Straat Soenda, 25 te Yokohama. Sumatra, pass. 24 Ceylon n. Djibouti. Sunetta, 24 ten anker rede Calcutta. Tabinta, 25 te Calcutta. Tahama. pass. 24 Malta n. Tripolis. Talisse, 24 te Antwerpen. Tamo. 24 v. Sarite Fe n. Rosario. Tankhaven II, 24 200 m. z.o. Padang n. Padang Tappanzee. 24 500 m. z.w. Ascension n Trinri: Taria. 24 te Saigon. Ternate. 23 v. Port Sudan n. Aden. Tiba. 25 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tibia, 9/3 te Rio de Janeiro verwacht. Titus, 25 v. St Vincent n. St. Lucia. Tjikampck, 24 500 m. z.w. Sabang n. Penang. Tjiluwah, 24 te Surabaja verwacht v. Semarang Tiipanas, 24 v. Durban n. Dar Es Salaam. Tjiwangi, 24 540 m. z.z.w. Hongkong n. Hongkong Tomocvclus, 24 te Boston verwacht v. Curacao. Tomori. 25 v. Port Said n. Napels. Trompenberg. 24 450 m. z.w. Cocos eil n. Aden. Tweelingen. 25 te Rotterdam. Van Cloon. 24 v. Napier n. Tauranga. Van der Hagen, 23 v. Matadi n. Douala. Van Heemskerk, 24 v. Lago n. Lobito. Van Noort, 24 240 m. n.n.w. Darwin n. Suva. Vasum, pess. verm. 24 Gibraltar n. Portland. Vivipara, 24 380 m. z.z.o. Suez n. Algiers. Vlist, 24 450 m. z.w. Kp. Race n. Rotterdam. Waterland, 24 90 m. z. Vitoria n. Ilheus. Westerdam, 25 180 m. o.z.o. K Race n. Rotterdam Wieldrecht. 24 200 m. o.z.o. K. Hatter, n P. La Cruz Willemstad, 24 te Paramaribo. Witmarsum. 25 te New Orleans. Woensdrecht, 24 v. Puerto La Cruz n. Manaos. Wolfgang Russ. 24 v. Le Havre n. Rotterdam. Wonogii i, 25 to Khorramshahr. Woronato, 24 450 m. n.o. Iosiima n S. Fernand' Wonosari, 24 te Houston. Wonosobo, 23 v. Manilla n. Buiego. lissel. 24 v. Bremen n. Amsterdam. Zaankerk. 24 660 m. n.o. Seychellen n Aden. Zeeland. 24 v. Djibouti n. Aden. Zonnekerk, 25 te Napels. Zuiderkruis, 25 bij Kp. Leeuwin verw. n. Aden. SLEEPVAARI Barentsz Zee, 25 v, IJmuiden n. Maracaibo. Cycloop, 23 110 m. n.o. Bahrein n. Arabische Golf. Friesland, 23 130 m. n. Cartagena n. Maracaibo. Gele Zee, 25 v. New Orleans n. Maracaibo, Hudson. 23 v. Venetië n. Zuid-Afrika. Holland, 23 100 m w Oporto n. Nigeria. Maas. 25 v. Port Said n. „Escape". Tasmanzee. 25 v. Port Said n. „Escape". Titan, 22 in Suezkanaal n. Arabische Golf. Tyne, 20 v. Santiago de Cuba n. Port Arthur. Zeeland, 23 120 m. z.z.w. Ouessant n. P. Harcon KLEINE VAAK' Alcetas. 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Bloemgracht, 24 v. Amsterdam n. Gdansk. Bordeas. 24 te Amsterdam v. Kopenhagen. Brouwersgracht, 24 v. Antwerpen n. Helsinki, Ilias, 23 v. Gibraltar n. Barcelona. Kaap St. Vincent, 23 v. Amsterdam te Kalmar. Strabo, 23 v. Rotterdam n. Oran. Thaletas. 23 te Rotterdam n. Hamburg. Twee Gebroeders, 23 v. Barcelona n. agnna.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3