A ros A VELPON lijmt het vasten zeker BETER Ceta-Bever Bezwaren tegen bouw in Bentveld worden gegrond geacht Heemsteeds raadslid interpelleert over gevelversiering Henricus-ulo KHOUWEIS Kleine meerderheid Zandvoortse raad met wedstrijden akkoord „KOPJES" KAPPEN IN KEGELBOND GEMEENTERAAD ZANDVOORT Bridgedrive ten bate van kankerbestrijding Openbare vergadering van V.V.D. in Heemstede BONBONS Zuurkool met worst Burgerlijke Stand van Haarlem Examens Geredden van de „Callisto" aan wal Nieuwe stap terug in de geschiedenis der mode Vrijheid van bijzondere scholen in geding WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN Man lag bewusteloos en gewond naast bromfiets Onderwerpen van de bezinningspauzen Installatie president Haarlemse rechtbank Gemeente Haarlemmer- leent bijna een ton WOENSDAG 25 FEBRUARI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE BEZWAREN TEGEN DE BOUW van twaalf bungalows in Bentveld zijn in de dinsdagavond gehouden vergadering van de Zandvoortse gemeenteraad uitgangspunt geweest voor een langdurige discussie. De betreffende woningen zijn, zoals bekend is, geprojecteerd op een terrein, gelegen tussen Duinrooslaan, Bramenlaan en het gebied van de Amsterdamse Waterleiding. Een aantal bewoners van Bentveld heeft zich tegen bebouwing van dit gebied uitgesproken en bezwaren gemaakt tegen een partiële wijziging van het uitbrcidingsplan-in-onderdelen. De adressanten hebben met hun bezwaarschriften succes gehad. Met negen tegen drie stemmen heeft de raad de bezwaren aanvaard. Alleen wethouder T a t e s en de heren Siegers (K.V.P.) en Koning (Alg. Zandv. Bel.) wilden de bezwaren niet accepteren. De heer Lindeman nam niet aan de stemming deel. De besprekingen over deze kwestie wer den geopend door de heer Diemer (Arb.), die namens zijn fractie de bezwaren tegen de bebouwing van genoemde grond onder schreef. „Door de bebouwing van dit ter rein worden de omwonenden gedupeerd". De heer Van derWerff (C.H.) kant te zich tegen aantasting van recreatiege bieden ten behoeve van de woningbouw. Eerst moet daarom het recreatieplan van de Nederlandse Heidemaatschappij worden afgewacht, alvorens in deze een beslissing wordt genomen. Moloch van steen In zijn altijd beeldrijke taal sprak de heer B r e u r e (VVD) over de „moloch van steen, waaraan weer een mooi stukje na tuurschoon en recreatiegebied moet wor den opgeofferd". „Met de bebouwing is geen sociaal belang gediend. De motieven van het morrend landvolk in Bentveld wegen voor mij zwaarder dan die van het college". Een geheel ander geluid liet de heer Siegers (K.V.P.) horen. Hij wees erop dat het hier gaat om een terrein, dat geen recreatieve functie heeft. Door bebouwing met bungalows zal dit gebied voor de om wonenden veel aantrekkelijker worden. Spr. zou graag zien, dat men in Bentveld wat meer gemeenschapszin opbrengt. „Men moet ook anderen een mooi plekje gun nen". De heer Koning (Alg. Zandv. Bel.) kon de bezwaren wel begrijpen, maar on derschreef overigens het betoog van de heer Siegers. De heer G o s e n (A.R.) achtte het nood zakelijk dat voldoende recreatiegebieden overblijven. „Het ene terrein verdwijnt na het andere". Hij deed daarom de suggestie een studiecommissie in te stellen om het aanwijzen van recreatiegebieden te bestu deren. Hjj diende hiertoe een motie in, waarover echter niet meer werd gespro ken. Hoewel wethouder T a t e s geen warm voorstander van het bouwplan was, acht te hij het aanvaardbaar. Wel kon de wet houder de bezwaren van de bewoners be grijpen. Hij wees erop dat dit plan al door het college in zijn vorige samenstelling was behandeld. Wethouder Kerkman liet weten, dat hij zich eerst tegen het plan had verzet, daarna zijn standpunt had ge wijzigd, maar uiteindelijk zich toch niet met de bouw kon verenigen, zodat hij thans de bezwaren tegen de bouw wilde onderschrijven. Geen recreatieterrein Het uitstekende en uitvoerige betoog van de voorzitter kon de raad niet tot an dere gedachten brengen. Mr. Van Fenema achtte de bezwaren van de bewoners niet van doorslaggevende betekenis. Termen als „moloch van steen" achtte hij schro melijk overdreven. Als hier volop wonin gen zouden worden gebouwd, had de voor zitter de bezwaren kunnen onderschrijven, maar thans gaat het slechts om twaalf aantrekkelijke bungalows in een entourage van goed onderhouden tuinen. De voorzit ter wees erop dat het betreffende gebied geen enkele recreatieve functie heeft. Als de eigenaar niet kan bouwen, zijn de adres santen mogelijk nog meer gedupeerd, om dat hij dan misschien de vernielde afraste ring weer intact zal brengen. Mr. Van Fenema vroeg zich af of men in deze kwestie wel van kleiner wordende recreatieterreinen zou kunnen spreken. „De mening over de Randstad Holland be gint zich geleidelijk te wijzigen. Steeds meer gaat men zeggen: hier heeft men de allergunstigste stedebouwkundige ontwik keling van de wereld. Want de Randstad heeft niet minder dan zestig km strand en uitgebreide onbebouwde terreinen tussen de stedelijke agglomeraties. „Er zijn nog gebieden, waarin men uren kan dwalen". De voorzitter wees er op dat de bewo ners vlak bij hun huis drieduizend ha re creatieterrein hebben, alsmede een strand. „Dwaas" vond hij het te stellen, dat met bebouwing van dit terrein de recreatie mogelijkheden verminderen en het natuur schoon wordt aangetast. Tenslotte vroeg hij zich af, of de houding van de adressanten niet bijzonder egocentrisch is. Wethouder Tates wees er nog op. dat de vorige wethouder van Publieke Werken, de heer Van der Werff, als lid van het college het plan heeft aanvaard. Aanvankelijk sprak de heer Van der Werff dit tegen, Advertentie 30 Jaar ervaring T E L E F U N K E W RADIO VERKOOP EN REPARATIE KONINGINNEWEG 6 Het comité van weldadigheid door bridge-drives ten bate van het „Koningin Wilhelmina Fonds", afdeling Haarlem- Heemstede, houdt zaterdag 28 februari een open bridge-drive in café-restaurant „Dreefzicht" te Haarlem, waarvan het be gin is vastgesteld om half acht. Deze drive staat onder auspiciën van het district Ken- nemerland van de Nederland Bridgebond en de leiding van de avond berust bij de heer H. de Vries. Doordat alle baten van deze drive aan het „Koningin Wilhelmina Fonds" zullen worden afgedragen, is de zaal gratis voor dit doel afgestaan. Ver der heeft men nog een groot aantal fraaie prijzen ontvangen, die eveneens geheel be langeloos door diverse Nederlandse fir ma's en bedrijven werden toegezonden. Er zal worden gespeeld volgens het Ho- well-systeem, waarbij de prijzen zijn be stemd voor de vier hoogst geplaatste pa ren van iedere lijn. Verder werd nog een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de bridgeclub, die met tenminste vier paren is vertegenwoordigd en welke leden het hoogste acntal punten behalen. maar de voorzitter haalde de stukken er bij, waarmee de mededeling van wethouder Tates werd bevestigd. Tenslotte verwierp de raad met negen tegen drie stemmen het voorstel om de bezwaren ongegrond te ver klaren. Akkoord ging men met het voorstel tot verkoop van grond aan de woningbouw vereniging „Eendracht maakt macht" ten behoeve van de bouw van 48 woningen. De heer D. van Duyn werd toegelaten als raadslid in de vacature ontstaan door het overlijden van ir. Van Kuyk. Tot eerste chauffeur-monteur werd de heer J. Paap in vaste dienst aangesteld. De overige voorstellen werden alle aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Linde man (K.V.P.), of het mogelijk is enige brandweerlieden in vaste dienst aan te stellen, eventueel enige politiemannen brandweerdiensten te laten verrichten. Dit laatste vond de voorzitter niet wense lijk. De aanstelling van brandweerlieden in vaste dienst is momenteel in studie. De heer Breure zou graag een overzicht hebben van de ondersteuningen. Toegezegd werd dat hij hierover zal worden ingelicht. Aan het begin van de vergadering sprak de voorzitter enige woorden ter nagedach tenis aan ir. Van Kuyk, De voorzitter ci teerde hetgeen een directeur van de K.N.S.M. had gezegd: hij was als de sche pen die hij bouwde: eenvoudig, solide, recht door zee. Mr. Van Fenema zei voorts dat ir. Van Kuyk de Zandvoortse zaken behartigde alsof hij een geboren Zandvoor- ter was. „Hij was een zeer geacht en ge waardeerd raadslid, wij danken de thans overledene voor al hetgeen hij voor de ge meente heeft gedaan". Staande namen de raadsleden enige ogenblikken stilte in acht. Advertentie SCHOLTEN S' BAKKER 13 BAKT VRIJDAGS „ZAANSE DUIVEKATERS" Gaarne vooruit bestellen. Spaarnwouderstraat 53 - Telefoon 1240fi Picter Kiesstraat 29 - Telefoon 13455 De afdelingen Haarlem, Bloemendaal en Heemstede van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie houden op don derdag 26 februari des avonds om acht uur in „Boekenrode" te Heemstede-Aer- denhout een openbare vergadering. De heer mr. F. Porthèine, kandidaat-lid voor de Tweede Kamer zal spreken over „Slap regeringsbeleid en Euromarkt" en de heer H. H. Jacobse, eveneens kandidaat lid voor de Tweede Kamer, zal het heb ben over „Jong stemt Oud!" De gemeenteraad van Zandvoort heeft zich in zijn vergadering van dinsdag avond akkoord verklaard met het hou den van de wereldkampioenschappen wielrennen op 15 en 16 augustus. Tevens aanvaardde de raad een voorstel om een krediet van honderdduizend gulden be schikbaar te stellen voor de gemeente lijke medewerking aan deze wedstrijden. Slechts een kleine meerderheid van de raadsleden verklaarde zich voorstander van de plannen. De gehele fractie van de Partij van de Arbeid en de heren G o- sen (A.R.) enVanderWerff (C.H.) waren er tegen. „Zandvoort is allereerst badplaats. Met deze wedstrijden, die veel drukte teweeg zullen brengen, mogen wij de genoegens van de badgasten niet vergallen. Van die fietswedstrijden gaat een negatieve propa ganda uit. Dit voorstel is absurd" was het krachtige betoog, dat mevrouw M o 11- Bellen namens de fractie van de P.v.d.A. hield. De heer Vander Werff was bevreesd voor de „chaos", die de wedstrijden in de badplaats zullen veroorzaken. Ook de heer G o s e n vond het ongewenst de wedstrijden midden in het badseizoen te laten houden. Daarbij kantte hij zich tegen gemeentelijke medewerking aan wieler wedstrijden op zondag. Een warm voorstander van de wedstrij den was de heer Koning (Alg. Zandv. Belang). „Ik hoop dat het mooi weer zal zijn. Laat de mensen maar naar Zandvoort komen, want het gaat toch om de inkom sten." De heer Siegers (K.V.P.) begreep de bezwaren niet. „Als andere plaatsen die wedstrijden graag willen hebben, waarom wij dan niet? Laten we toch bij blijven." De voorzitter zei dat hier voor de gemeente grote voordelen op het spel staan. Deze wedstrijden zullen enorm veel pro paganda opleveren. Een toeloop van min stens tweehonderdduizend mensen wordt verwacht. Een groot deel van de mensen zal uiteraard niet in de badplaats kunnen worden ondergebracht. Verwacht wordt dat Advertentie Andaluse: Gianduja met een lek kere hazelnoot. Pompadour: een pête met bij zonder fijne krokant. Ananas: Ananas en Kirsch-crème, onvergetelijk! Zo zijn er 18 heerlijkheden in de sortering 2 Per 100 gram f 1.10 Het Heemsteedse gemeenteraadslid me vrouw H. van der Meule n-H u w e r (Partfj van de Arbeid) heeft voor de mor genmiddag te houden raadsvergadering een interpellatie aangevraagd over het door Burgemeester en Wethouders gevolgde be leid met betrekking tot de door de Bloe- mendaalse kunstenaar Hans Wiesman ont worpen gevelversiering van de Sint Hen- ricusschool. Mevrouw Van der Meulen vraagt of het juist is dat B. en W. geweigerd hebben de gelden voor deze artistieke verfraaiing be schikbaar te stellen, hoewel daartoe op grond van een ministeriële beschikking een percentage van de bouwkosten gegeven mag worden. Mevrouw Van der Meulen vraagt ver volgens of deze weigering berust op be zwaren tegen de aard van de voorstelling die kwetsend zou kunnen zijn voor geloof of zeden en informeert verder of het juist is, dat de meerderheid van de Schoonheids commissie in Heemstede nog steeds Wel standscommissie genoemd gunstig heeft geadviseerd over het ontwerp, zowel de eerste keer naar aanleiding van de teke ning als later naar aanleiding van de maquette. Het raadslid vraagt dan verder: „Hebben Advertentie de bezoekers met wel achttienduizend auto's komen. Een deel hiervan zal in de badplaats kunnen worden geparkeerd. Een groot deel zal elders moeten worden ge plaatst. Tenslotte werd met zeven tegen zes stemmen tot medewerking aan de wedstrij den besloten. Slechte afrastering Uitvoerige aandacht kreeg ook het voor stel om voor de verbetering van de circuit afrastering 30.500 beschikbaar ie stellen. De voorzitter betreurde het dat met voorstellen tot verbetering zo lang is ge wacht. De afrastering verkeert in een de plorabele toestand. Onbevoegden kunnen gemakkelijk het circuit-terrein betreden. Door de slechte toestand van de afrastering wordt een behoorlijke exploitatie van het circuit onmogelijk. Thans gaat het. om de meest urgente verbeteringen. Uiteraard zal later moeten worden bezien, welke ver nieuwingen nog meer moeten worden aan gebracht. Gesproken werd verder nog over de hoogte van de nieuwe draadafrastering en het materiaal, waaruit het nek moet bestaan. Alleen wethouder Kerkman was tegen het voorstel. Hij vond de investeringen te hoog en voorzag dat nog vele gelden voor de vernieuwing van het circuit-hek nodig zullen zijn. Voor de feestverlichting in drie straten stelde de raad in totaal zeshonderd gulden subsidie beschikbaar. De heer Hose (V.V.D.) zag liever dat vijftienhonderd gulden subsidie, vijfhon derd gulden per straat, wordt uitgetrokken. Met de feestverlichting dienen de straat verenigingen het algemeen belang. Daarbij zijn de kosten van verlichting zeer hoog. „Zandvoort zal veel meer vertier moeten bieden, wil de badplaats aantrekkelijk blij ven." De voorzitter wees op de wenselijk heid dat de straatverenigingen meer ge detailleerde begrotingen indienen. H(j deelde mee dat B. en W. (hans be studeren of enkele gebouwen mogelijk tij dens het zomerseizoen met „floodlight" kunnen worden verlicht. Hiermee zijn van zelfsprekend hoge kosten gemoeid. Ver moedelijk zullen hierover binnenkort nadere mededelingen worden gedaan. Achter een woning aan de Uranusstraat in Haarlem-Noord is dinsdagmiddag om streeks half vijf een schuur uitgebrand. De oorzaak? Een pan zuurkool met worst, die op een brandend petroleumstel stond gaar te koken. De schoonmoeder van de bewoner, een eenenveertigjarige tekenaar, zette in de voormiddag de pan op het petroleumstel en ging daarna met haar dochter uit. Om kwart voor drie ontdekten omwonenden, dat de schuur in brand stond. De brand weer bluste het vuur met een straal op de waterleiding, maar kon niet verhinderen, dat de schuur geheel uitbrandde. Een wasmachine, een bi-omfiets, gereed schappen, verf en aardappelen, alsmede de zuurkool met worst gingen verloren. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat het petroleumstel vlam heeft ge vat en op zijn beurt het kastje van hard board, waarop het stel stond, heeft aan gestoken. De hitte deed alle ruiten van de achterzijde van de woning springen. HAARLEM. 24 februari 1959 BEVALLEN van een zoon: 22 febr.: A. M. van Wolferen-van der Linden; 23 febr.: H. Oerlemans-Nouwland; J. A. Kaart-van der Horst; 24 febr.: P. G. van Noort-Snoeiiing; M. van Duijn-Tromp. BEVALLEN van een dochter: 22 febr.: W. C. Blom-Bolheem; 24 febr.: A. Terstal- Cats; P. Zandvliet-Hubbers; J. C. van Eeken-Nuijten. OVERLEDEN: 21 febr.: J. Mulié, 68 j„ Gasthuisvest; 22 febr.: S. d$ Haan, 22 j„ Frans Halsplein: W. F. van Leeuwen, 71 j., Kempstraat; J. Zwagerman. 59 j., Parklaan; 23 febr.: A. Overtoom-Broers. 82 i., Assen- delverstraat; M .E. Suman-Ebeli, 81 j., Gasthuissingel. ONDERTROUWD: 21 febr.: D. Klavia- nos en C. M. Makkelie; 24 febr.: J. H. van Bergen en L. M. E. Chanel; R. R. van Bas ten en A. Toorenent. K. W. Jongejans en H. van Toorenburg; R. A. Betlem en J. M. Betlem. GEHUWD: 24 febr.: J. A. F. van Bergen en M. Jacobs; J. P. van der Zwaard en A. M. Makkelie. B. en W. het voorstel verworpen van de architect, de heer Nico Andriessen, om een advies te vragen aan een commissie van hoogleraren van de Rijksacademie voor beeldende kunsten", om vervolgens tot de kern van de zaak te komen, namelijk: „Is het juist dat het schoolbestuur, het hoofd van de school en de leerkrachten wel akkoord gaan met dit ontwerp' Wordt deze versiering wel aangebracht, maar zonder de gevraagde subsidie? Zien B. en W. het in het algemeen als gewenst, dat de overheid toelaatbare ver sieringen wel of niet subsidieert al naar gelang de kunstprcstatic wel of niet aan haar smaak beantwoordt? Is het volgens B. en W. niet in strijd met de vrijheid die men aan kerkelijke en par ticuliere verenigingen moet laten om haar gebouwen te verfraaien zoals zij dit aan vaardbaar achten, in overleg met ter zake kundige instanties en voor zover deze voor stellingen niet in strijd zijn met geloof of goede zeden?" Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde L. M. Bauwens te Breda op het proefschriit „Het coagulopathische syndroom in de verlos kunde". Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doctoraal examen rechten: H. H. Foppe, Amsterdam. Vanochtend zijn de geredde opvarenden van de „Callisto" door de „Julia" in Hoek van Holland aan land gezet. Gezagvoerder J. van der Zwan uit Vlaat-- dingen, vertelde dat de „Callisto" bij de „Noordhinder" wegens de mist stil lag en seinen gaf. Op het radarscherm had hij de „Adros Stream" zien aankomen. Maar on danks het loeien van de misthoorn van de Nederlander voer de Liberiaan door. Met een geweldige klap boorde diens voor steven zich achter de boeg ter hoogte van het eerste ruim aan stuurboord in de „Cal listo". Er ontstond een scheur, waar een paar vrachtauto's in en uit hadden kunnen rij den. Tegen middernacht had het schip zo veel water gemaakt, dat het zonk. Haarlemse meisjes hebben, na de uit staande petticoat, een nieuwe stap teruggezet in de modegeschiedenis en zich een witte panta lon met kantjes aan geschaft, die haat overgrootmoeders waarschijnlijk ook gedragen hebben. Het effect ziet men op deze foto. Het is de vraag of dit „lin ger initiatief" zalivor- den nagevolgd, aan gezien er een wel op zienbarende beeld verandering door ontstaat. Onze foto graaf maakte deze foto „op het kantje af" en laat het aan onze lezeressen over, deze nieuwigheid te beooraeien. De grote zaal van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat was dinsdagmiddag en -avond getransformeerd in een drukbeklante kapsalon van indrukwekkende afmetin gen. Onder het witte licht van tientallen lampen, dat zich verveelvoudigde in de spiegels op de meterslange kaptafels, manipuleren vaardige en geoefende vin gers met kam, schaar en andere attributen, die nu eenmaal onafscheidelijk bij het kappersvak horen. In gespannen concentratie wordVhr -gewerkt; Het oog van de jury is immers mes scherp en zonder pardon. De kapper of kapster stelt zich niet tevreden met het uitvoeren van de opdracht zonder meer. Gladde tech niek alleen is niet voldoen de. In het model moet. iets overgaan van de oorspron kelijkheid, iets van het kunstzinnige dat hij of zij in de vingertoppen voelt. En dan is er nog altijd de beroepseer, de wil om de vakbekwaamheid op een nog hoger plan te brengen, de voldoening een goed werkstuk afgeleverd te hebben. Dit alles kon men waar nemen op de Stedenwed- strijd, die de Technische Ontwikkelings Club voor dames- en herenkappers in Haarlem gisteren voor B- werkers heeft gehouden. Behalve uit Haarlem waren er deelnemers uit Amster dam, Alkmaar, Beverwijk, Den Haag, Utrecht en Zeist. Voor het damesvak bestond elke equipe uit drie, voor het herenvak uit vijf leden. Totqal n.-men ongeveer ze ventig kappers en kapsters aan de wedstrijden deel. 's Middags om vier uur werd er gestart voor de wedstrijd in het herenkap- pen. De opdracht luidde het knippen van een gedekt model met droog föhnen, waarbij het gebruik van een tondeuse niet was toe gestaan. De werktijd was een uur. De equipe uit Zeist legde hier met 1793 punten beslag op de eerste prijs. De Haarlemse ploeg werd tweede met 1713 punten en vervolgens 3. Amsterdam A met 1700 pnt., 4. Alkmaar 1694 pnt., 5. Amsterdam B met 1649 pnt. Bij de wedstrijd dames- kappen die 's avonds werd verwerkt diende de mode lijn „Incroyable" te worden aangehouden. Eerst moest het dagkapsel in twintig minuten uitgekapt en ver volgens in veertig minuten tot avondkapsel worden omgewerkt. Bij dit laatste kapsel waren alle versie ringen, behalve postiche, toegestaan. Het ingespan nen werken van de kappers en kapsters aan hun model len was bijzonder spectacu lair, niet in de laatste plaats door de opvallende tinten waarin de diverse haardossen waren gekleurd. Wij zagen lila, rose, grijze, kastanjebruine en blonde pronkstukken van haar- sierkunst waaraan glinste rende steentjes een char mant effect verleenden. Wij bewonderden óók het ge duld dat de modellen, na urenlang voor de spiegel te hebben gezeten, nog toonden toen de jury wik kend en wegend langs de rijen haar oordeel ging vor men. Maar eindelijk sprak wedstrijdleider Vierkant dan toch het verlossende woord en mochten de da mes met hun liefste glim lach een rondgang langs het opgetogen publiek maken om het loon voor hun ge duld in de vorm van een gul applaus in ontvangst te nemen. Naar men ons mee deelde stond het gepres teerde op een zeer behoor lijk peil. De uitslag luidde hier: 1. Amsterdam I 1545 pnt.; 2. Amsterdam II 1440 pnt.; 3. Zeist II 1435 pnt.; 4. Zeist I 1407 pnt.; 5. Haar lem I 1391 pnt.; 6. Haarlem II 1374 pnt.; 7. Utrecht 1332 pnt. Dinsdagmiddag om kwart voor vijf vond men op de Spaarndamseweg in Haarlem ter hoogte van de jachthaven een man be wusteloos naast zijn bromfiets liggen. Hij werd overgebracht naar het St. Joannes de Deoziekenhuis, waar bleek, dat de man, een 54-jarige Haarlemse fundeerwerker, een zware hersenschudding had. Hij rook naar sterke drank. Men vermoedt, dat de man door het alcoholgebruik het evenwicht heeft verloren en met zijn bromfiets is gevallen. In maart zullen in de Vleeshal in Haar- le mop elke werkdag van 12.35 tot 12.45 uur bezinningspauzen worden gehouden. Het algemeen thema luidt van 2 tot 7 maart: „Waarop zien wij uit?" De sprekers zijn op maandag 2 en dins dag 3 maart: ds. N. van Egmond over „Een wereld op drift" en „Een wereld in ont reddering"; op woensdag 4 en donderdag 5 maart ds. H. W. Wierda over: „Mens en masker" en „Alleen op de wereld" en op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart: pater S. Duynstee over: „Onze medemens: metge zel of mededinger?" en „Uitzicht of door zicht.?". In de week van 9 tot 14 maart luidt het algemeen thema: „Waarnaar zien wij uit?". De sprekers zijn: op maandag 9 maart: ds. D. Roos over „Gestroomlijnde wereld"; op dinsdag 10 maart: ds. N. van Egmond over: ..Eén wereld of geen"; op woensdag 11 maart: pater S. Duynstee over: „Het dub bele leven"; op donderdag 12 maart: pater S. Duynstee over: „Iets of iemand?"; op vrijdag 13 maart: ds. D. Roos over: „Om met jou te zijnen op zaterdag 14 maart: ds. N. van Egmond over: „Het ge luk ligt één deur verder". De installatie van mr. F. P. E. Bloemarts als president van de Haarlemse rechtbank is bepaald op vrijdag 13 maart des mor gens om elf uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat te Haarlem. B. en W. van Haarlemmermeer hebben de gemeenteraad voorgesteld bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten f 94.400 te lenen voor de financiering van kapi taalsuitgaven. De rente is 4-kt percent en de looptijd dertig jaar. Nachtvlinders. Van dinsdag 17 tot vrijdag 20 maart zal het 112de transport- bataljon, gelegerd te Nunspeet, een oefe ning houden in het noordelijke deel van de provincie Groningen. De oefening be staat uit een zogenaamde „black-out"-rit (zonder verlichting) over een afstand van 140 km in de driehoek tussen Delfzijl, Roo- deschool en Zoutkamp.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7