Amsterdamse Beurs DE BEURS •van gisteren DINSDAG 3 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANV 6 Twaalf jaar voor man die zijn drie kinderen vergaste Tegen jongen, die een hem onbekend meisje wilde wurgen, 8 jaar geëist Gasslang losgeraakt, baby omgekomen Nieuwe beveiliging was de eerste dag al defect Macmillan voor de televisie in Moskou Djakarta meldt ontvangst van Nederlandse nota Frans geestelijke vermoord Emissie Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen Twee doden in het verkeer Dr. C. L. Patijn sprak over „P.v.d.A. en atoom bewapening" Autobusje in sloot: drie gewonden „Uw plantjes staan er zo slecht bij" Vorig jaar ruim 1200 verkeersovertredingen Kunst moet verwarren Belcampo over eigen werk Theater komt met „Een moordverhaal" naar Minerva H. A. J. ten Pas 40 jaar bij Conrad Stork Bejaardensocieteit in de Molenaerstraat Scheepvaart Vanavond orgelconcert in het Concertgebouw n.v. Siavenburg's Bank Beleggingsvoorlichting Nieuwe Gracht 98 Schoterweg 5 FLINKE HANDZETTER zoekt passende werkkring CHAUFFEUR BESTELLER 542ste STAATSLOTERIJ 4e klas 10e lijst Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 31-jarige Amsterdamse glazenwasser een gevangenisstraf van 12 jaar opgelegd we gens doodslag op zijn drie kinderen door het openzetten van een gaskraan. In eerste instantie had de rechtbank de man wegens doodslag veroordeeld tot 10 jaar, maar de officier van Justitie, die moord bewezen achtte en 18 jaar had ge- eist, was tegen dit vonnis in beroep ge gaan. De procureur-generaal had veer tien dagen geleden 10 jaar geëist en ter beschikkingstelling van de regering. Het hof legde de glazenwasser thans 12 jaar op. In de nacht van 23 op 24 januari 1958 was de man met zijn vrouw op een feestje bij de overburen. Hij had vrij veel gedron ken. Toen zijn vrouw weigerde met hem naar huis te gaan, ging hij alleen en draai de in de keuken de gaskraan open. Ook opende hij de deur naar de aangrenzen de kamer, waar zijn zoontje van 6 jaar en een tweeling, een jongen en een meisje van 2 jaar, lagen te slapen. Zijn vrouw, die de nacht bij de buren had doorge bracht, deed 's ochtens vroeg bij haar thuiskomst de ontstellende ontdekking, dat de drie kinderen door gasverstikking om het leven waren gekomen. Wegens -poging tot doodslag heeft de of ficier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht acht jaar gevangenisstraf ge- eist tegen een 19-jarige mijnwerker uit Kerkrade. Deze had in de nacht van 25 op 26 september te Kerkrade getracht een 21-jarige kleuteronderwijzeres, die kort na middernacht van de bushalte naar huis ging, te wurgen. Het meisje had zich krachtdadig verzet en door gillen en slaan met haar paraplu haar aanvaller van zich af weten te houden. Een toegesnelde caféhouder vond de jongeman roerloos in een portiek liggen, maar toen de politie hem naderhand op een brancard wilde leggen, verzette hij zich zo fel dat zeven politiemannen nodig waren om hem te overmeesteren en te kalmeren. De man, die zijn opzet om te doden vol ledig erkende, maar dit voornemen niet kon verklaren (hij kende zijn slachtoffer zelfs niet) is in de psychiatrische obser vatiekliniek te Utrecht langdurig onder zocht en daar constateerde men bepaalde afwijkingen als gevolg van bloeduitstortin gen in de hersenen wegens vroeger opge lopen schedelletsel. De jongeman wist, zoals hij zei, die nacht niet wat hij deed. De verdediger betoogde, dat de verdach te in aanzienlijke mate verminderd toe rekeningsvatbaar moet worden geacht. Hij concludeerde tot een veel kortere vrij heidsstraf. In de Spanjaardsstraat te Leeuwarden is een baby van vier maanden door gas vergiftiging om het leven gekomen. Het kind lag in een wieg op de zolder te slapen. Toen de overige huisgenoten na een korte wandeling, thuiskwamen,, be speurden zij een scherpe gaslucht. Het bleek dat de slang van een gascomfoox was losgeraakt, waardoor het gas kon ont snappen. Het kindje werd levenloos in de wieg aangetroffen. Gisterenavond laat passeerde met gro te snelheid een goederentrein de geopen de overweg bij de Oude Amersfoortseweg te Hilversum, die nu een automatische be veiliging heeft met twee halve bomen Dit geschiedde op de eerste dag, dat deze hal ve bomen in gebruik waren. Gebleken is, dat er in het automatische beveiligings systeem een storing was opgetreden, waardoor wel de bel bij de overweg ging. maar het rode waarschuwingslicht en de halve bomen buiten werking bleven. Macmillan, die zich gedurende zijn moeilijke tijd in Moskou met grote waardigheid in de traditie van de Britse gentleman gedroeg en vooral daardoor invloed kon uitoefenen, heeft gisteravond vooral een goede beurt ge maakt met zijn radio- en televisie rede voor het district Moskou. Hij heeft op kristalheldere wijze het wezen van de Britse en westerse democratie uit eengezet en respect opgeëist voor de technische en sociale prestaties van het maar al te vaak ten onrechte versmade Groot-Brittannië, dat echter nog altijd meetelt. Het was een openbare les over de waarde van de menselijke persoon lijkheid, die door de staat moet worden gediend en niet omgekeerd Ter illustratie van Macmïllans op wekking dat zo veel mogelijk Russische toeristen Groot-Brittannië dienen te be zoeken, kan worden opgemerkt dat uit de Russische bevolking van tweehon derd miljoen vorig jaar slechts drie honderd toeristen naar Groot-Brittan nië kwamen DJAKARTA (AFP) Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft maandag medege deeld, dat op het ministerie een nota is ont vangen van de Nederlandse regering over de nationalisering van de Nederlandse on dernemingen in Indonesië, aldus deelt „An- tara" mede. Van officiële zijde wenste men geen bijzonderheden bekend te maken uit de inhoud der nota. AMIENS (Reuter) In de buurt van Amiens is het lijk van de rooms-katholieke geestelijke Robert Cochu, uit genoemde plaats afkomstig, gevonden met vier ko- gelwonden in de vorm van een kruisteken, voornamelijk in het hoofd, de maagstreek en rechts en links in de borst. Volgens de gene die zegt het lijk ontdekt te hebben lag dit dwars over een bospad. Cochu was kortgeleden per auto uit Amiens vertrok ken om een familiebezoek te brengen. De politie vond bandensporen ter plaatse en een autosleuteltje in een zak van het kostuum. Onveranderd dividend Aan de jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders der Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen n.v. zal over het boekjaar 1958 een onveran derd dividend van 11 percent worden voor gesteld. Tevens zal binnenkort een emis sie van kapitaal plaatsvinden. Het geplaatste kapitaal, dat geheel is volgestort, wordt van 3 miljoen tot 5 miljoen uitgebreid. De plaatsing ge schiedt tegen de koers van 150 percent, terwijl aan houders van drie oude aande len voorkeur wordt verleend tot inschrij ving op twee nieuwe aandelen. De 49-jarige W. Harland is te 's Graven- hage op Het Spui om het leven gekomen. Hij bereed een bromfiets en begon plot seling te slingeren. Zijn wiel raakte de trottoirband, waardoor hij viel. Hij over leed vrijwel direct. In de dichte mist is op de provinciale weg tussen Broek en Waterland en Het Schouw een verkeersongeluk gebeurd, waarbij een persoon is gedood en één zwaar gewond werd. Dx-ie personenauto's reden achter elkaar. De achterste wagen wilde met grote vaart de voorste twee passeren, juist toen uit tegenovergestelde richting een autobus naderde. Er ontstond een hevige botsing. De personenauto werd zwaar beschadigd en de bestuurder de 43- jarige J. W. uit Amsterdam, kwam om het leven. Hij was gehuwd en vader van 3 kinderen. Hij was vertegenwoordiger van een ijsfabriek. Een mede-inzittende een lifter werd in ernstige toestand naar een ziekenhuis in Purmerend vervoei-d. De bus werd eveneens ernstig beschadigd. Geen der passagiers liep echter letsel op. Op een maandagavond in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem gehouden open bare vergadering van de Partij van de Ar beid heeft het Tweede-Kamerlid dr. C. L. Patijn het standpunt van de Partij van de Arbeid ten aanzien van de defensie en de atoombewapening nader uiteengezet. Naar het oordeel van de spreker heeft de enorme vooruitgang van de techniek en de wetenschap in de laatste jaren tot ge volg gehad dat geen land meer een oorlog zal ontketenen om een bepaald doel te bereiken. De veiligheid van het westen is afhankelijk van de samenwerking van de westerse landen, aldus dr. Patijn. Die vei ligheid staat of valt met de N.A.T.O., zo zei hij. De P.v.d.A. neemt het standpunt in dat de samenwerking in N.A.T.O.-verband niet prijsgegeven mag worden. Hij her innerde aan het gebrek aan eendracht tussen de landen van West-Europa waar van Hitier een dankbaar gebruik wist te maken. Deze pi-o-N.A.T.O. houding van de P.v.d.A. sluit, zo betoogde spreker, echter geenszins in dat de P.v.d.A. op het stuk van de defensie alles „slikt". Zb is de P.v.d.A. van mening dat de defensie-uit gaven van Nederland in vei-gelijking met andere N.A.T.O.-landen te hoog zijn. „Het marine-apparaat bij voorbeeld berust voor een groot deel op instand willen houden van vergane glorie. Het staat vast dat ons land zwaardere verplichtingen op z.ich heeft geladen dan door de N.A.T.O. was gevraagd." Spreker kon zich de bezorgdheid van velen over de atoombewapening indenken. ..De atoombom is echter niet meer uit de bewapening weg te denken. De vraag is wat is er tegen te doen". Een internatio naal verbod van A-wapens heeft volgens dr. Patijn geen zin wanneer er geen af doend middel is om het verbod op te leg gen. Het in 1946 ontwoi-pen plan tot het instellen van een bovennationaal controle apparaat stuitte zo herinnerde spreker, in dertijd op heftige tegenstand van de Rus sen. „Dat is verklaarbaar omdat een der gelijk verbod niet past in het systeem van de Sovjet-Unie, die nog steeds gelooft in het wereldcommunisme." Dr. Patijn con cludeerde dat een eenzijdige afschaffing van de kernwapens het einde van het „leefbare leven", van de politieke vrij heid en van de orde in het westen zou betekenen. „De tegenstanders van de A- wapens hebben nog steeds geen antwoord kunnen geven op Boedapest 1956." Spreker was ervan overtuigd dat de Russen even bevreesd voor de atoombom zijn als andere volken der aarde. „Het gaat er echter om dat het Westen niet alleen zijn vastberadenheid toont om een oorlog te voorkomen maar ook dat het eventueel bereid is zijn vrijheid en verworvenheden met atoomwapens te verdedigen". Na de toespraak van dx\ Patijn volgde een levendige gedachtenwisseling. Maandagmorgen omstreeks kwart over zeven is in de vrij dichte mist een auto busje, bestuurd door een vierendertigja- rige aannemer uit Limmen van de Wes telijke Randweg rechtuit de Wagenweg in Haarlem overgestoken en in een sloot ge reden. Van de acht inzittenden werden er drie licht gewond. Na in de Mariastichting ver bonden te zijn, konden zij hun weg ver volgen. De wagen werd aan de voorzijde geheel ingedeukt en moest na door een kraanwa gen uit de sloot te zijn getakeld, worden weggesleept. „Uw plantjes staan er zo slecht bij. Ze moeten nodig besproeid en bemest wor den", zei een Amsterdamse tuinman maandag nadat hij had aangebeld bij een dame aan de Heei'ensingel in Haarlem. De ze liet de man binnen en hij besproeide drie planten en snoeide nog een andere. „Een gulden vijftig, mevrouw", deelde de tuinman daarna mee. De bewoonster vond deze prijs wel wat hoog. Toen zij bezwaar maakte, trachtte de tuinman haar met schelden en schreeuwen te intimideren. De dame riep vervolgens de hulp in van een surveillerende agent, die de tuinman meenam naar het bureau. De politie verzoekt huisvrouwen in ge vallen als deze duidelijk tevoren een af spraak te maken over de prijs. In Heemstede Blijkens een verslag van de gemeente Heemstede zijn in 1958 1281 processen-ver- baal wegens verkeersovertredingen opge maakt. Voor de andere overtredingen maakte de politie 126 en voor misdrijven 81 processen-verbaal. Bij het politiebureau kwamen 97 klachten van baldadigheid bin nen. In 83 gevallen was schade toege bracht, die grotendeels door de ouders wex*d vergoed. Van de 340 verkeersonge- vallen hadden er twee een dodelijke af loop. In 32 gevallen liepen betrokkenen zwaar lichamelijk letsel op. Maandagavond sprak de auteur Bel campo in Brinkmann over zijn werk. Hij deed dat in het kader van de door de Haarlemse Boekverkopersvereniging geor ganiseerde Boekenweekavonden. Het doel van de kunst is aldus Belcampo de mensen in verwarring te brengen dit in tegenstelling tot de wetenschap die ordent. De wetenschap ontwikkelt zich langs vaste lijnen; het verlies van een geleerde is dan ook achterhaalbaar; wat hij zou hebben uitgevonden wordt tóch uitgevonden Het verlies van een kunstenaar betekent dat het werk dat hij geschapen zou hebben nooit meer tot stand komt. Ook de gods dienst aldus Belcampo heeft tot taak de mensen tot verwarring te brengen. De wetenschap berust op de werkelijkheid, godsdienst en kunst hebben niets met die waarheid voorzover die van de werke lijkheid is afgeleid te maken. Critiek aldus Belcampo is dan ook noch bij godsdienst noch bij kunst mogelijk, voor zover die critiek de waarheid wil toetsen. De verstriktheid in de waarheid der wer kelijkheid is fout. „We moeten onze aardse werkelijkheid relativeren", zei Belcampo en de kunst bereikt dat door verwarring te brengen in de zekerheid, dat de werke- lijkheid de enige waarheid is. Die verwar ring kunnen dieren dus niet hebben. We tenschap en kunst zijn dus tegengesteld en kunst en godsdienst eigenlijk concur renten. aldus de auteur, die uit zijn werk voorlas opdat het publiek de hierboven genoemde stellingen als achtergrond in het werk kon beluisteren. Bij het verhaal ..Het circus" ging de auteur na hoe het tot stand was gekomen, welke wijzigingen het had moeten ondergaan en welk regeltje de auteur er zelf het treffendst in vond. Na de pauze las de auteur voor uit zijn nieuwe bundel „Tussen hemel en afgrond". Maandagavond heeft Het Rotterdams Toneel voor leden van de Heemsteedse Kunstkring in het Minerva theater in Heemstede met groot succes een abonne mentsvoorstelling gegeven van „Suiker" van Hugo Claus. De eerstvolgende abon- nementsvoox-stelling is vastgesteld op 1 april, eveneens in het Minerva theater. Deze toneelavond van de Heemsteedse Kunstkring zal worden verzorgd door to neelgroep „Theater", die een opvoering zal geven van „Een moordverhaal" van Ar thur Watkyn onder regiè van Cruys Voor- bergh. Vandaag was het veertig jaar geleden, dat de heer H. A. J. ten Pas, wonend in de Zaanenstraat 42 rood te Haarlem, in dienst trad van de werf Conrad Stork Hijsch n.v. te Haarlem. De jubilaris, die thans baas is in de mechanische werk plaats, werd vanmorgen tijdens de huldi ging toegesproken door de directie, de be drijfsleiding en vertegenwoordigers van het personeel. De heer Ten Pas, die af geschilderd werd als een zeer bekwaam medewerker, ontving talrijke geschenken. De „Dameskring bejaardenzorg" van Wijk II van de Nederlandse hervormde gemeente opent op vrijdag 6 maart des middags om drie uur op feestelijke wijze een bejaardensociëteit in het wijkhuis aan de Molenaerstraat in Haax-lem. In een ge zellige omgeving kunnen de bejaarden daar dammen, schaken, sjoelen, kaarten, tijdschriften lezen, handwerken of gewoon maar wat praten. Ook is er een bibliotheek geopend. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3% Nederl. '47 92B/<« 92% 3% Nedl. 1962/64 96% 96% Woningbouw 6% 111% 111% Pr. A'dam '56 I.. 84)4 Pr. A'dam '56 II. 98% Pr. A'dam '56 III 98-Ji Pr. R'dam '52 I.. 92 Pr. R'dam '52 II.. 98 Pr. R'dam '57.... A.K.U 263 272% Calvé Delft 440 442 Van Gelder Zonen 216 217 K. N. Hoogovens. 349 349 Nederl. Ford 229% 229 N. Kabelfabriek. 325 325 gtw.Philips Gloeil. 524 532 Pref.PhilipsGloeil 222 Unilever .(cert.). 448 457 Unilever (nieuwe) 438 447 Wilton Fyenoord 194 194 Werf Gusto 153% 153 Dordtsche Petrol 691 725 Kon Petroleum 161,80 169, Billiton 210% 215 A'dam Rubber 86% 87 K.L.M f 121,50 119, Holl. Amer. Lijn 142% 134 exdiv K.N.S.M 133% exdh 134 N Scheepv. Unie 128% 130% v Nievelt Goudr 120'% 120 Phs. v. Ommeren 223% H.V A 129% 131 Delimaatschappij f 150.80 f 154.50 Amsterd. Bank 266 266 Nat. Handelsbank 130 131 Ned. Handel Mij 198% Rotterd. Bank.... 226 226 Twentsche Bank. 220 Anaconda Copper 70% 71% Bethlehem Steel.. 52% 52% U.S. Steel 92% 93 General Motors 457% 46% Shell Union 78% 79% 21 21% Aagtekeik, 3 te Dar Es Salaam. Aalsdijk, 3 te Halifax. Abbedijk, pass. 2 Startpoint n. Antwerpen. Akkrumdijk, 2 350 m. z.w. Fa.val n. Cristobal. Alcor, 2 60 m. n.o. Recife n. Las Palmas. Aldabl, 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alioth, 3 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alkes, 2 62 m. z. Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Almkerk, 2 v. Adelaide n. Melbourne. Alphard, 2 420 m. w.z.w. Dakar n. Rio de Janeiro. Alphacca, 2 te N. York verw. v. Angra Dos Reis. Amstclkroon, 2 te Port Said v. Galveston. Amstellaan, 4 te Ceuta verwacht. Amstelmeer, 2 te Yokohama. Amstelstad. 2 35 m. n. Chorya Morya n. Suez. Amstelvaart, 3 te Amsterdam. Andijk, 2 120 m. w.n.w. Key West n. N. Orleans Annenkerk, pass. 2 Burlings n. Antwerpen. Arendsdijk, 4 te Le Havre verwacht. Aikeldijk, 2 v. Djibouti n. Halifax. Arnedijk, 4 te Rotterdam verwacht Asmidiske, 2 460 m. o.z.o. Kp. Race n. A'dam. Astrid Naes, 2 275 m. z.o. Hatteras n. Aruba. Attis, pass. 2 Kp. San Antonio n. Maracaibo. Axeldijk, 2 50 m. n.o. Kp. Frio n. Rio de Janeiro. Baarn, 3 te Londen. Bali. 2 90 m. z. Kreta n. Napels. Banggai, 2 v. Manilla n. San Francisco. Bcnnekom, 2 v. Guanta n. Puerto Cabello. Bintang. 2 v. Abadan n. Khorramshahr. Bloemfontein, 3 te Port Elisabeth verwacht. Borneo, 3 te Penang. Boskoop, 2 te Antwerpen. Breda, X 70 in. n.w. Trinidad n. Palua. Bussum, 2 110 m. o. Kp. Bon n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 2 te Sidon, Calt. Delft, 2 70 m. z.z.w. z.w.pt. Kreta n. Pernis. Caltex Eindhoven, pass. 2 Villano n. Pernis. Caltex Lelden, 1 te Port Said verw. v. Rotterdam. Caltex Nederl., 1 280 m. n.o. Honolulu n. Manilla. Caltex Rotterdam, 2 210 m. o.z.o. Sicilië n. R'dam. Calt. Utrecht. 2 320 m. z.o. P. Sudan n. Rastanura. Camerounkust, 2 80 m. z.z.w. Kaap Blanco n.aai Le Havre. Camitia, 2 v. Curagao n. Rotterdam. Carrillo, 2 120 m. n.o. Azoren n. Libcrtador. Casamance, 2 360 m. n.n.o. Las Palmas Dakar. Castor, 3 te Puerto Barrios. Ceronia, 2 20 m. o. Crowdyhead n. Geelong. Cities Service Valley Forge, pass. 2 Gibraltar naai Mena Al Ahmadi. Hef programma van het concert dat Leo nard Raver (orgel) en Don Jaeger (hobo en Engelse hoorn) vanavond in het Con certgebouw te Haarlem zullen verzorgen luidt als volgt: Derde concert G gr. t. van Antonio Soler; Prelude, chaconne en finale van Henry Purcell; Parpita voor Engelse hoorn en orgel van Jan Koetsier; Prelude en fuga, B kl. terts van J. S. Bach; Sere- nade en Pastorale voor hobo en orgel van John Verrail; Canzona voor hobo en orgel van Henk Badings; sonte voor orgel opus 60, Seth. Bingham (eerste uitvoering in Europa). Dr. Bingham bekleedt de functie van hoogleraar in de muziek aan de Columbia Universiteit en aan de school voor gewijde muziek in N.ew York. Hij heeft vele wer ken voor koor, orgel, en orgel in combina tie met andere instrumenten geschi-even. De hedenavond te spelen sonate is opge dragen aan Leonord Raver en bestaat uit vier delen. Advertenue Tel 12580 - 16942 Tel 15371 Voor de eerste beursdag van deze week werd de stemming beïnvloed door de in ternationale politieke onzekerheden, waarvan de kwestie Berlijn het middel punt was. De handel was zeer gering en de koersen waren aan de lage, voor Uni lever en AKU zelfs aan de flauwe kant. De arbitrage deed weinig en de zaken die gedaan werden, waren verkopen voor Duitse rekening. Ook Parijs had een stuk je aan de markt. De geringe orders van publieke zijde lagen merendeels aan de verkoopkant. De Philipspapieren hielden zich vrij goed. De aandelen van dit con cern waren slechts twee punten beneden de vorige slotkoers. De converteerbare obligaties Philips noteerden eveneens iets lager. Unilever opende flauw op 446, min 9 punten. In het verdere beursverloop kon de koers van deze certificaten een paar punten aantrekken. AKU opende vrijwel prijshoudend op 265'/2 maar publieke ver kopen, waartegen hoegenaamd geen vraag aanwezig was, deden de koers dalen tot 258. Bij het sluiten van de beurs werd op 261 gehandeld. De vorige slotprijs was 265s/s. Kon. Olie schommelde rond de 161 en verloor ongeveer 1.70. Aande len K.L.M. werden, tegen de draad in, een paar dubbeltjes hoger geadviseerd. De hoogste koersen van de niet officiële och- tendbeurs voor de internationale waarden waren respectievelijk Kon. Olie 163, Unilever 454, Philips 523en AKU 268. Vandaag is het de laatste verhandeldag van claims K.N.S.M. Gisteren was dit dui delijk in de scheepvaarthoek te merken. Het aanbod van de claims overheerste de vraag en de prijs schommelde rond de 14,20 per claim. Vrijdag was de slot prijs ƒ16 per claim. Aandelen K.N.S.M. noteerden 133'/2 ex 11 percent dividend te gen de vorige slotprijs 144V2 cum dividend. In de overige scheepvaartwaai-den ge beurde niets bijzonders. Van de cultures waren Certificaten Deli bijna 2 lager. Amsterdam Rubber en H.V.A. verloren ongeveer 1 punt. Staatsfondsen waren door elkaar goed prijshoudend. Verder werden nog geadviseerd claims Bataafsche Aan neming Maatschappij op 310 tegen de vorige koers 335. Op de incourante markt werden voor de eerste verhandeldag claims Leeuwarder Papier op 100 bieden geadviseerd, overeenkomende met 160 percent voor een nieuw aandeel. De theo retische claimwaarde is 80 per claim. Claims Lijm en Gelatine onveranderd op NEW YORK Scherpe stijgingen bij de raket- en pro jectielfondsen brachten het koersniveau op recordhoogte. Het industriegemiddelde kwam van 603,50 op 605,03; dat voor spoor wegen van 162,20 op 162,00 en dat vooi openbare nutsbedrijven van 92,05 op 92,23 Van de 1236 verhandelde fondsen sloten er 556 hoger en 460 lager. De aandelen- omzet bedroeg 4.210.000 (v. d. 4.300.000). Thiokol, dat raketbrandstof vervaardigt steeg 12 dollar. De grootste winsten deden zich voor bij fondsen, die niet behoren tol de groepen waarover de gemiddelden wor den .berekend. Gulf steeg meer dan 4 dollar en andere olies sloten na een flauwe opening met winsten van een dollar of meer. Ook de elektronische fondsen ontmoetten vraag, evenals de vliegtuigbouwfondsen; beide groepen zijn immers verbonden aan het raketprogramma. De voornaamste chemie- waarden waren verdeeld. De autowaarder waren licht dalend, evenals de staalfond sen. (UPI) CoiiRoknst, 2 580 m. n.o. Takoradi n. Luanda. Coolsingel, 2 550 m. w.z.w. Fayal n. Pto. Ordaz. Cradle of Lib.. 2 80 m. o.z.o. Durban n. Ph.delphia. Crania. 2 280 m. n.w. Fremantle n. Curacao. Daphnis, 2 80 m. w.n.w. Ouessant n. Willemstad. De Eerens. 3 te Kuwait. Dicmcrdijk. 2 te Hamburg v. Bremen. Dinteldijk, 2 200 m. n.w. Finisterre n. Londen. Dongcdijk, pass. 2 Acapulco n. Los Angelos. Dordrecht, 2 900 m. o. Ph.delphia n. Philadelphia. Dorestad, 1 140 m. o.n.o. Santa Maria n. Cardon. Duivendijk, 2 te Corinto. Duivendrecht, 3 te Dakar. Eemdijk, 2 720 m. o. Bermuda n. Houston. Ena, 2 v. Guayaquil n. Punta Cardon. Lsso Nederland. 2 63 m. z.w. Ras Fartak n. Suez. Etrema, 2 1X0 m. z.w. Kp. Spartivento n. Istanbul. Friesl. KRL, 1 200 m. w. Costa Rica n. L. Angeles. Friesl. SSM, 2 55 m. n.n.w. K. Villano n. Setubal. Graveland, pass. 3 Finisterre n. Recife. Grootekerk, 2 in Suezkanaal n. Port Said. Hathor, 10 m. o. Kp. Matapan n. Leixoes. Hcelsum, 2 120 m. w. Ushant n. Bermuda. Keiicon, 2 v. Port of Spain n. Amsterdam. Hera, 3 v. Orinocorivier n. La Brea. Hermes, 2 525 m. w.z.w. Landsend n. Cd. Trujillo. Hestla, 2 580 m. o.z.o. Bermuda n. Emden. Hilversum, pass. 1 San Juan n. Ciudad Trujillo. Holendrecht, 2 380 m. n.o. Fayal n. Amsterdam. Hoogkerk, 3 v. Rotterdam n. Amsterdam. Houtman, 2 660 m. w.z.w. K. Leeuwin n. M'bourne. Iberia, pass. 2 Majorca n. Gibraltar. Isis, 3 v. Willemstad n. Caracol. Jacob Verolme, 2 v. Baltimore n. Coquimbo. Japara. 1 te Beyrouth verwacht. Jason. 1 720 m. n.w. Mona n. La Guaira. Java, 2 540 m. o.n.o. Azoren n. Houston. Joseph Frering, 2 120 m. n. Dakar n. IJmuiden. Jupiter, 1 dw. Kp. Silero n. Ceuta. Kaap Hoorn. 2 v. L .Marques n. Mona Al Ahmadi. Kabylia, 2 te Oslo verwacht v. Rotterdam. Kalinga, pass. 2 Casquets n. Mena. Kalydon, 2 210 m. n.o. Tokio n. Seattle. Karimata, 2 te Suez. Kelletia. 2 rede Massawa. Kenia. 2 150 m. z.o. Rio de Janeiro n. B. Aires. Kerkedijk, 3 te Baltimore. Kerlosono, 2 v. Muffatta n. Mena Al Ahmadi. Khasiella, 2 540 m. z.w, Fayal n. Landsend. Kinderdijk, 2 400 m. w. Kp. Finisterre n. Havana. Koningswaard. 2 100 m. z. Dakar n. L. Marques. Kopionella, 2 85 m. n.o. Curasao n. Sal. Koratia, 3 te Buenos Aires. Korenia, 2 320 m. n. Mona n. Punta Cardon. Korovina. 2 1170 m. z.w. Fayal n. Landsend. Kosicia, 2 800 m. n.o. Barbados n. Landsend. Krebsia, 2 te Rotterdam. Kreeft. 2 te Rotterdam. Kryptos, 2 v. Dunedin n. Miri. I.aagkerk, 2 60 m. z.o. Valencia n. Marseille. Laarderkerk. pass. 2 Ouesant n. Antwerpen. Langkoeas, 2 te Breinen. Larenberg. 2 te Abidjan. Laurenskerk. 2 150 m. z.w. Mogadiscio n. Aden. La wak, 2 480 m. w. St. Helena n. Kaapstad. Leeuwarden, 2 270 m. w.n.w. Finist. n. Cristobal. Lcidcrkerk, 2 50 m. n.w. Malta n. Port Said. Lelykerk, 2 65 m. n.w. Muscat n. Daz eiland. Lemsterkerk, 2 v. Bremen n. Amsterdam. Lieve Vrouwekerk, 2 90 m. vv. Kreta n. Marseille. Limburg, 2 50 m. n.o. Ouessant n. Las Palmas. Lombok, 2 20 m. z.z.o. Mogadiscio n. Djibouti. Louis Lantz, pass. 2 Dakar n. Rotterdam. Maasdam, 3 te Barbados. Maashaven, pass. 2 Bremerhaven n. Antwerpen. Maasland, 2 300 m. w. Dakar n. Las Palmas. Maureen, 2 230 m. z. Nantucket n. Bayonne. Medon. 2 v. Baltimore n. Philadelphia. Memnon, 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mentor, 1 90 m. n.o. Cancos eil. n. Philadelphia. Merwelloyd, 3 te Aden. Modjokerto, 2 ten anker rede Akaba v. Port Said. Moordrecht, 2 v. Isle of Grain n. Mena Al Ahmadi. Munttoren, 2 80 m. o. Ras Al Hadd n. Singapore Naess Lion, pass. 2 Perim n. Suez. Naess Tiger, 2 220 m. n.o. Madeira n. Houston. Nestor, 3 te Paramaribo. Nias, 2 te Londen v. Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 2 v. Pt. Au Prince n. Havana. Noordwijk, 2 te Monrovia. Notos, 3 v. Amsterdam n. Piraeus. Nijkerk, 2 30 m. n. Stromboli n. Genua. Oldekerk, 3 v. Shanghai n. Hsinkiang. Omala, 2 te Norköping. Oranje Nassau. 2 te Amsterdam n. Hamburg. Orion, 2 te Rotterdam. Osiris. 2 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Cuwcrkerk. 2 101 m. z.z.w. Freetown n. Kaapstad. Overijsel, 2 270 m. w. Sabang n. Colombo. Papendrecht, 2 te Novorossisk. Pendrecht, 2 v. Lagos n. Napels. Peperkust. 2 100 m. n.w. Agadir n. Freetown. Perna, 2 130 m. n. Comoro eil. n. Abadan. Philine, 2 180 m. w. Kreta n. Mena. Polyphemus, 2 te Baltimore verw. v. New York. Poseidon, 3 te Houston. Prins Casimir, 2 20 m. z. Malaga n. Rotterdam. Prins der Nederlanden, 2 v. Curasao n. Aruba. Prins Willem III. 2 v. Londen n. Le Havre. Prins Willem IV, 2 30 m. z.w. Finist. n. Taragona. Provenlersslngel, 2 220 m. z. Kp. Sable n. Europa. Raki, 2 v. Portland n. Seattle. Ridderkerk. 2 te Tellicherry. Roebiah, 2 630 m. z.w. Cocos eil. n. Frèmantle. Sambas, 2 280 m. w.z.w. Miri n. Sibu. Scbeldelloyd, 2 te Belawan. Schelpwijk. 2 v. Karachi n. Mena Al Ahmadi. Scherpendrecht, 3 te Westville. Schie. 2 te Algiers. Schouten, 2 v. Durban n. Beira. Senegalkust, 2 te Lagos verwacht v. Douala. Silindoeng, 2 dw. Billiton n. Brisbane, Slamat, pass. 2 Gibraltar n. Bizerta. Sliedrccht. 2 190 m. z. Finisterre n. Amsterdam. Sloterdijk. 2 v. Hoek van Holland n. Bremen. Stad Alkmaar, 2 100 m. z.w. Ouessant n. Savona. Stad Amsterdam. 2 95 m. z.z.w. Ouess. n. IJmuid. Stad Arnhem, pass. 2 Kp. St. Vincent n. Melilla. Stad Delft, 2 300 m. n.w. Bermuda n. U.K. Stad Gouda, 3 te Norfolk. Stad Haarlem, 2 te Freetown verwacht v. Pcpel. Stad Leiden. 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 2 90 f„. n. Finisterre n. Sta. Cruz. Stad Schiedam. 2 150 m. n.w. Trondheim n. Gent. Stanvac Benakat, 2 te Buatan v. Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 2 v. Sungeigerong n. Saigon. Statendam, 2 v. Colombo n. Penang. Statcnsingel, 2 625 m. w. Landsend n. Rotterdam. Statue of Liberty, 2 85 m. o.n.o. Port Elisabeth naar Philadelphia. Steenwijk, 2 260 m. o. Norfolk n. IJmuiden. Stentor, 1 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Straat Bali. 1 290 m. z.o. Saigon n. Hongkong. Straat Banka. 2 Str. Soenda verw. n. Singapore. Straat Madura. 3 te Fremantle. Straat Mozambique. 3 te Montevideo. Sumatra. 2 te Djibouti. Sunetta, 2 170 m. o.n.o. Colombo n. Abadan. Tabian, 2 75 in. w. Algiers n. Alexandrië. Tahama, 2 dw. Kreta n. Antwerpen. Tankhaven II. 2 v. Port Swettenham n. Malacca. Tappanzee, 2 400 m. o.z.o. Paramaribo n. Trinidad. Tara, 2 250 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Telamon. 3 te New York. Ternate. 2 70 m. o.z.o. eil. Masira n. Karachi. Themis. 2 v. Brfemen n. Hamburg. Tibia. 2 525 m. n.w. Kp. St. Roque n. Rio de Jan. Tjiluwah, 2 v. Singapore n. Semarang. Tjiwangi. 2 v. Hongkong n. Singapore. Tomocyclus, 3 te Mamonal. Tomori. 2 te Napels v. Port Said. Triton. 2 270 m. z.w. Azoren n. Londen. Trompenberg, 2 310 m. w. Anderhalfgraadskanaal naar Aden. Utrecht. 2 540 m. z.o. Guardaful n. Aden. Van Heemskerk, 2 te Walvisbaai. Van der Hagen, 3 te Port Harcourt. Van Linschoten, 2 v. Singapore n. Kaapstad. Van Noort, pass. 2 Guadalcanal eiland n. Suva. Van Waerwijck, 4 te Moji v. Yokohama. Vivipara. 3 v. Algiers n. Portland. Vlist, 2 480 m. w. Landsend n. Rotterdam. Waal, 2 v. Beyrouth, 3 te Lattakia. Waiwerang, 2 te Tawau. Waterman, 2 56 m. z.w. Sardinië n. Triëst. Westertoren, 2 280 m. o. Paramaribo n. Curacao. Wieldrccht. 2 v. Peurto La Cruz. Willemstad, 2 25 m. n.o. Trinidad n. Madeira. Woensdrecht, 4 te Manaus verwacht. Wonogiri, 2 v. Bahrein n. Bombay. Wonorato, 2 te Manilla. IJssel, 3 v. Rotterdam n. Alexandrië. Zonnekerk, 3 v. Napels te Marseille. Zuiderkruis. 2 730 m. w. Cocos eiland n. Aden. Zwijndrecht, 2 240 m. z.o. Sable eil. n. Hamburg. SLEEPVAART Barèntsz Zee, 3 te Falmouth. Clyde, 3 te Gibraltar. Elbe, 3 v. Rotterdam n. Azoren. Friesland, 1 180 m. n.w. Golf v. Maracaibo Hector, 1 v. Rotterdam n. Grimsby. Loire, 3 te Gibraltar. Maas, 1 v. Port Said n. Arabische Golf. Noordholland, 1 110 m. n.o. L. Palmas n. Nigeria. Oceaan, 3 te Baltimore. Poolzee, 28 te Port Said. Tasmanzee, 3 v. Marseille n. Rotterdam. Titan, 1 60 m. w. Djeddah n. Arabische Golf. Witte Zee, 28 te Paramaribo. Zeeland. 1 210 m. n.o. Madeira n. Port Harcourt. Zwarte Zee, 3 v. Bermuda's n. Gibraltar. KLEINE VAART Bab T. 2 20 m. o. Gyon n. Bayonne. Bloemgracht, 2 te Helsinki v. Gdynia. Brouwersgracht, 1 te Helsinki v. Antwerpen. Flevo, 2 40 m. o. Minorca n. Livorno. Lias. 28 v. Gandia n. Rotterdam. Julia Mary. 2 15 m. z. Scillys n. Lissabon. Jupiter, 1 25 m. w. Kp. Silleiro n. Ceuta. Kaap Falga. 28 te Koge v. Amsterdam. Kaap. St. Vincent. 28 v. Vestervik n. IJsselmonde. Lucas Bols I. 2 250 m. z. Ouessant n. Gyon. Midas, 28 v. Napels n. Nemours. Pnvo, 2 20 m. z.w. Ouessant n. Nemours. Phidias, pass. 1 Terschelling n. Amsterdam. Plato, 2 30 m. n. IJmuiden n. Amsterdam, i'haletas, 2 te Amsterdam v. Bremen. Twee Gebroeders. 28 te Malaga n. Cadiz, Philips Gloeilampen en T.L. Buizen H. J. v. d. MEER Schagchelstraat 7 KLEERMAKER Repareert en moderniseert uw kleding. Lage prïj?.ën. Prima afwerking. F. SPEÈT. Iordensstraat" 33, Haarlem in de drukkerij van Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHECOURANT is plaats voor een bekend met het Ludlow-systeem. Hoog bomilo Prettige arbeidsvoorwaarden Schriftelijke of mondelinge sollicitaties aan de bedrijfsleider GRAHSCHE BEDRDVEN DAMIATE NV. Grote Houtstraat 93 Haarlem - Telefoon 15296 Jongem., 23 jr., na 1. verblijf uit het buitenland terug, in bezit diploma Mulo, 5-j. Hand, av.sch., Ned. Hand- corr., rijbewijs B-E. Goede talenk. Algem. ontw., repr. Gewend zelfst. te werken. Brieven No. 190. gevraagd, goed bekend in Haarlem, v.g.g.v. en volledig rijbewijs. Aamn. dagel. v. 8-18 uur bij „DE SNELLE VISSER" Warmoesstraat 17, Haarlem HOGE PRIJZEN ƒ5000 17985 1500 8002 9158 1000 6JÖ2 Ü422 8550 11589 12394 12893 18088 19201 19770 21151 ƒ400 3193 8161 84U5 14368 16193 16(34 17558 17736 '1660 100 1622 3630 3793 5112 5282 5472 6023 6315 6663 83U3 851)5 8688 8715 9214 9649 9861 10353 10751 lU8z 13847 15104 153o6 15856 16004 16148 lbl9b 17265 17620 18115 18183 18463 18710 20017 20380 20545 21912 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1071 2087 507 3040 885 4045 891 5169 6048 871 7020 911 8037 832 «099 959 10141 11085 989 571 684 135 136 733 812 142 214 047 099 957 201 338 134 141 953 050 094 068 086 987 329 331 368 384 157 253 819 890 965 142 159 167 973 178 279 280 430 218 271 299 434 706 785 825 107 156 187 297 623 771 837 351 429 470 156 197 276 499 517 551 777 332 398 508 771 392 410 662 303 319 335 1033 090 114 168 562 599 607 608 886 943 987 2002 036 059 070 254 284 288 305 497 520 557 588 628 632 653 708 824 827 854 886 3031 051 062 066 250 308 326 367 554 669 688 731 909 930 941 4044 083 142 145 244 257 264 290 531 556 572 582 703 70b 733 740 844 906 911 919 6019 093 119 193 363 373 434 443 703 765 779 801 6055 056 061 066 374 402 437 463 593 683 690 716 886 943 962 7052 080 114 123 304 383 385 387 531 557 666 683 790 804 936 966 8024 025 043 071 283 289 305 383 521 522 530 545 750 850 889 902 9026 045 096 109 290 299 318 348 516 538 544 560 907 910 915 982 10031 050 057 105 271 281 304 369 461 469 475 489 806 845 857 864 11003 040 069 071 378 4OH 417 452 592 639 659 660 236 278 708 766 071 111 321 337 uOS 610 «31 735 9U9 931 083 122 391 399 763 774 155 175 319 371 6UU 613 741 747 942 943 241 270 532 556 854 859 116 133 503 516 734 765 140 170 405 410 696 705 969 991 111 133 422 440 554 570 910 913 147 178 366 376 573 582 109 152 376 395 535 538 873 882 077 118 468 507 679 690 12033 074 129 143 823 841 13057 U92 174 818 905 918 11007 137 199 582 588 74U 15221 292 427 680 699 762 1(1061 097 137 381 415 5.19 17150 488 493 18097 131 139 557 585 661 942 945 U51 L9035 164 413 924 991 20UU6 059 368 824 856 913 31050 069 110 502 555 681 NIETEN 335 337 434 540 768 789 861 882 471 623 637 759 796 897 901 221 341 372 406 672 687 810 372 392 424 486 662 751 913 741 830 838 863 579 641 757 945 268 281 930 260 311 818 889 441 479 781 808 202 214 646 687 504 599 195 266 719 834 458 478 626 496 584 667 753 794 314 348 369 411 632 576 580 624 979 231 236 266 722 843 918 781 880 941 '.97 337 423 .36 857 870 303 966 952 469 872 425 487 489 594 597 720 803 388 405 425 617 622 666 924 959 971 172 287 366 370 378 o92 715 734 791 985 802 797 455 674 363 554 941 888 811 492 120 165 186 199 347 401 402 493 614 615 619 620 757 786 796 803 963 967 139 155 169 20J 438 458 513 514 806 816 871 884 183 206 421 439 640 649 758 775 955 293 308 586 658 864 942 179 260 543 556 779 804 210 225 474 526 661 678 783 834 324 362 659 693 327 334 562 578 805 868 212 236 244 267 432 440 458 465 721 757 772 785 165 172 178 257 472 491 495 520 614 648 673 706 950 969 993 .199 201 246 255 400 412 468 494 627 631 746 791 189 228 236 248 407 411 418 442 642 670 695 733 883 905 119 150 166 262 510 513 522 550 749 751 760 761 800 12017 297 ■757 13034 432 786 990 14035 344 666 89' 15156 517 716 908 16005 185 526 915 17057 280 521 912 18009 270 438 618 968 19038 196 380 585 739 20015 388 587 752 940 21013 297 515 731 804 844 855 068 0S8 095 299 314 320 784 785 793 070 075 104 438 479 623 804 857 915 899 915 955 982 113 155 176 184 323 411 509 525 874 877 901 916 132 254 348 351 646 670 694 708 926 936 952 973 047 096 372 385 695 707 92b 965 165 231 545 555 729 765 963 966 033 062 201 280 582 603 937 970 085 086 328 340 619 631 924 946 051 087 273 2S5 444 451 639 642 098 102 390 459 71b 727 979 99!) 237 248 575 59 793 805 982 991 070 084 332 377 614 624 108 121 125 476 550 606 (30 «54 767 l.muu 251 3(1 493 617 618 627 83b Slb 85b 992 997 090 107 141 409 420 432 627 630 655 131 152 162 341 358 38S 6-14 804 830 969 986 998 099 113 129 317 326 352 508 516 536 655 693 801 057 061 084 200 208 227 389 396 417 599 607 651 742 857 891 036 047 147 484 516 518 607 613 759 775 794 998 028 084 162 302 337 346 534 541 547 761 798 824 100 120 233 2."M 13 449 657 661 919 963 177 200 525 534 638 648 821 840 163 200 455 485 834 847 159 185 375 385 575 587 832 890 126 136 274 278 468 486 684 696 978 997 245 312 550 562 650 702 867 88-1 188 212 225 230 392 400 432 462 615 628 654 672 829 855 90S 951 267 660 930 368 741 986 167 621 800 498 629 860 149 462 861 256 518 866 229 387 597 893 149 29b 53U 719 335 571 705 898 284 504 682 292 682 959 399 776 989 195 644 860 501 678 897 170 509 907 268 520 8S8 257 397 602 954 153 328 542 723 362 586 745 908 288 512 713

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10