Mode Uw Kunstgebit ven aan cle redactie OCTERNO 10 fc Een ja-knikken in Heemstede Plannen voor openbare werken in de gemeente Bloemendaal „Tot ons genoegen" met een klucht DINSDAG 3 MAART 1959 7 In Hoofddorp verrijst een riant bejaardencentrum ZOEKT U 'N DRUKKER Reorganisatie bij de Viersprong vraagt de aandacht Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemse politierechter Belediging en mishandeling van ambtenaar Soc. Zaken Lijn 2 door Sin nevelt o korting MAAT-corsetten Finale toernooi damtitel tweede klasse Gesteunden in Heemstede K. de Jong veertig jaar bij onze onderneming AMA TEUR TONEEL Fietspad langs Fonteinlaan wordt recht getrokken Einde van onoverzichtelijke verkeerssituatie Straver won eerste wegrit De Kampioen Nieatos in het kort UIT STAD EN STREEK A Minder betalend bezoek bij competitiewedstrijden RCH Damclub St. Bavo winnaar in vierdorpentoernooi Lofwaardig initiatief van prote stantse kerken en woningbouwver. Patrimonium Zoals wij dezer dagen reeds berichtten zal deze zomer alvast een begin worden gemaakt met de bouw van het verzorgings tehuis dat deel uitmaakt van het Bejaar dencentrum. dat eerlang in opdracht van de protestant-christelijke stichting „Bejaar denzorg Haarlemmermeer" nabij de Raadhuislaan in Hoofddorp zal verrijzen. Deze foto van de maquette van het gehele bejaardencomplex geeft een goede indruk van het aantrekkelijke plan, dat ontwor pen is door de Hoofddorpse architect L. Kraak. Rechts van het bestaande „Witte Kerkje" ziet men het in twee woonlagen te bouwen verzorgingstehuis. Dit hoofd gebouw zal huisvesting bieden aan 66 be jaarden. Verder komen er ziekenkamers, een woning voor de directie en kamers voor het personeel, verscheidene „zitjes" een uitvaartkapel, een ruimte om bezoe kers te ontvangen enz. Voor de bejaarden die nog zelfstandig kunnen leven, zullen mettertijd rondom het verzorgingstehuis 28 eengezinswoningen en twee blokken, elk 24 woningen bevattend, worden gegroe peerd. Deze huizen zullen plaats bieden aan 52 bejaarde echtparen, die de be schikking zullen hebben over volledig uit geruste woningen. De plannen tot de bouw van het bejaar dencentrum zijn voortgekomen uit de sa menwerking van de Ned. Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Chr. Gereformeerde Kerk, de Ger. Kerk onder houdende art. 13 der k.o., de Gerefor meerde Gemeenten en de woningbouw vereniging „Patrimonium". Voorlopig zal alleen het verzorgingstehuis (volgens rijkspremieregeling) worden verwezen lijkt. Voor de zelfstandige bejaardenwo ningen is nog geen bouwvolume aanwe zig. Het bestuur van de stichting „Bejaar denzorg Haarlemmermeer", heeft, alvo rens opdracht tot het doen ontwerpen van het bejaardencomplex te geven, een diep gaande studie gemaakt van de vraagstuk ken welke met de huisvesting van bejaar den verband houden. voor uw HANDELSDRUKWERK? Bel. 1220G DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Dit keer was het de bruid, die de tra ditionele halfjaarlijkse mode-show van Libelle opende. Modellen voor alle gele genheden en uitgevoerd in de meest mo dieuze stoffen inspireerden de talloze aan wezigen in net Concertgebouw, om straks zelf draad en naald ter hand te nemen, om zichzelf of hun dochter in één van die zomerse creaties te hullen. Naast de spor tieve combinaties van strandensembles, die op allerlei denkbare manieren geva rieerd konden worden, waren er enkele zeer geslaagde haute couture modellen van Franse en Nederlandse origine. De laatste waren verbonden met de naam van Dick Holthaus, die dit jaar met een zeer vrouwelijke collectie de harten van iedereen heeft veroverd en te herkennen waren aan het veelvuldig afbiezen met een garnering van tres, ribslint of satijn band. Voor de frisse zomerjaponnetjes was veel gebruik gemaakt van fleurig gedes sineerde stoffen, waarbij vooral de rozen in allerlei groottes en kleurstellingen nog steeds een belangrijke plaats innemen. Ook zullen veel zachte tinten het zomerpa- let kleuren, evenals een donker oranje tint, die met de naam flamingo wordt aan geduid. De streepjes, die op een originele ma nier verwerkt waren, en de pied de poule, die in een model met een lang splitbeleg en een smalle kraag zeer geschikt bleek te zijn voor de grote maten, zijn nog steeds favoriet. Het is op een dergelijke show altijd een verblijdend iets, dat de grote maten zo veel aandacht krijgen. De klassieke che- misier, die elke mode trotseert en de ro be manteau zijn modellen, die er zich wel het beste toe lenen om een slankmakend effect te bereiken. In de combinatie iapon-jasje zagen we veel geslaagde modellen: het jasje was vaak gevoerd met dezelfde gedessineerde stof waarvan ook de blouse of ceintuur van de japon was. Een wollen stof met. brei werk-effect, de z.g. .knitted look", was tot een vlot jeugdig pakje verwerkt, ter wij] een imprimé ensemble met effen biesgarnering het meer geklede genre ver tegenwoordigde. Het zal een plezier zijn, als straks de zon gaat schijnen, de zo vrouwelijke en flatteuze nieuwe mode op straat en overal elders te kunnen ontmoeten. Wilt u er alleen wel aan denken, dat u pas echt modieus bent als u ergens aan rok, hals of zak een vrij breed, plat en stijf aandoend strikje hebt aangebracht. Een mode-detail wat u zeker niet mag ver waarlozen! Katy B. en W. van Bloemendaal zijn voor nemens in de loop van 1959 in suppletoire begrotingen kredieten aan te vragen aan de gemeenteraad voor diverse openbare werken. Verwacht wordt dat voor de ver andering van de Zandvoorterweg bij de zogenaamde Haringbuys een bedrag van 50.000 nodig is, voor het maken van over steekplaatsen met bijbehorene vluchtheu vels op de Zandvoorterweg 6.600, voor verbreding van de Zandvoorterweg 250.000 en voor het maken van een tunnel voor fietsers nabij de Viersprong 50.000. Voor de aanleg van een tweede rijbaan met voetpad aan de Kleverlaan was reeds het vorig jaar een bedrag van 130.000 aan de begroting 1958 toegevoegd. De uit gaaf wordt op de nieuwe begroting over gebracht. Voor verbreding en vernieuwing van de spoorwegovergang in de Klever laan wordt uitgetrokken 10.000. Langs de Houtvaartkade tussen de ge meenten Haarlem en Bloemendaal zal een voetpad worden aangelegd, waarvan de kosten op 2.500 begroot zijn en de ver breding van de Duinlustweg zal 30.000 kosten. De aula op de algemene begraafplaats zal worden uitgebreid, waarvoor op de be groting 1959 een bedrag van 1.000 is uit getrokken voor het maken van een schets- plan. De kosten voor het werk worden be groot op 45.000. Voor de reorganisatie van het kruispunt Bovenweg-Karel Doormanlaan zal een be drag van 10.000 nodig zijn. Sportvelden De kosten van aanleg van sportvelden en speelplaatsen, met inbegrip van het stichten- van clubgebouwen, worden ge raamd op 70.000; dit bedrag wordt be stemd voor liet maken van een gebouwtje aan de Donkerelaan. Vopp de oprichting van een sportgebouwtje met douchebad huisje aan de Deken Zondaglaan te Vo gelenzang is een bedrag van 70.000 uit getrokken. Verder zal f 30.000 ten laste van de gemeente komen voor de aanleg van sportvelden te Aerdenhout (Mariën- weide), waarvoor de gemeenteraad reeds een krediet heeft verleend. Publieke Werken Ten behoeve van de dienst van Publieke Werken zullen duizend uniforme vuilnis emmers worden aangekocht voor t 8.000. De uitgave wordt gedekt door te beschik ken over een deel van de reserve voor aan koop van vuilnisemmers. Opnieuw wordt 1.500 op de begroting gebracht voor aan koop van een zandstrooier. Verder zullen voor Publieke Werken worden aangekocht een motormaaimachine 5.000), een ber- menmaaimachine 2.0001 en een veeg- machine (f 50.000). Politie Voor de bouw van een nieuwe politie post te Aerdenhout was op de begroting voor 1958 een bedrag van 84.000 uitge trokken. Aangezien pas in 1959 met de bouw kan worden begonnen, wordt de ra ming overgebracht naar de begroting 1959; Advertentie kan niet meer loszitten of verschuiven) DENTOFIX een nieuw, verbeterd en anti septisch poeder behoeft slechts op de gebitsplaat gestrooid te worden om het gebit de gehele dag rotsvast op zijn plaats te hou den. U voelt zich zeker en behaaglijk. DEN TOFIX voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond Probeert het nog heden. Ver krijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons Drijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen BEVALLEN van een zoon: 28 febr.: G. Roodbol-Bouman; J. E. M. Keizer-van der Heide; N. Loof-Folkertsma; 1 mrt.: A. M. Bark-van Vegchel; G. C. Evers-Kar- renbeld; W. van Bockel-Scheerder; H. E. C de Groot-Stokhof de Jong; J. Sant-Hom mes; A. Reijns-Rip; T. C. Timmer-Guis; 2 mrt.: A. Westerman-de Graaf. BEVALLEN van een dochter: 25 febr.: W. van Gunsteren-Verkaaik; 28 febr.: H. E. Leijenaar-Wijker; 1 mrt.: M. E. Pelle- rin-Nagelhout; 2 mrt.: J. P. Asser- de Graaf. ONDERTROUWD: 2 mrt.: F. Taschetti en G. E. ter Haar; J. N. T. Burger en T. M. T. van de Haterd; C. de Haan en C. H Smolders. OVERLEDEN: 27 febr.: B. Vos, 69 j., Vooruitgangstraat; B. P. Barnhoorn-Geer- lings, 63 j., Radboutstraat; E. C. T. Colom- bijn-van den Bergh, 69 j., Schotersingel; M. H. Schoonenberg-Nederkoorn, 82 j., Lange Herenvest; 28 febr.: J. Leen, 55 j., Gasthuisvest; J. Zaal, 78 j., Kamperlaan; M. J. Hubregtse, 73 j., Populierstraat; M. C. Moorer-Hansen, 74 j., Linschotenstraat; C. Zwart-van den Berg, 88 j., Jansstraat; L. A. Boss van Charante-van Dorp, 79 j., Marnixstraat; G. Zwitser-Koning, 71 j., Oranjestraat; 1 mrt.: A. Hersevoort, 63 j., Van Zeggelenplein; B. van Zanten-Wasse- naar, 88 j., Thomsonlaan; 2 mrt.: E. N. P. Kampmeier-Papavoine, 84 j., Aelberts- bergstraat. het bedrag kan door het toepassen van wijzigingen en bezuinigingen worden ver laagd tot 79.500. De kosten van de mobilofooninstallatie van de politie zullen 8.000 bedragen; in 1957 is een nieuw vast station op het bu reau van politie aangebracht en in 1958 is één van de beide in de politie-auto's aanwezige apparaten door een nieuw ver vangen. In dit jaar zal de tweede rijdende installatie worden vernieuwd, waarmee het in 1957 uitgestippelde programma is uitgevoerd. Bloemendaal aan zee De gemeenteraad besloot op 18 api-il een krediet beschikbaar te stellen van 3.500 voor het maken van een uitbreidingsplan Bloemendaal aan zee. Aangezien het plan nog niet in een zo vergevorderd stadium was, dat tot betaling diende te worden overgegaan, wordt de post overgebracht naar de dienst 1959. Inmiddels is een nieuwe opgave van de architect ontvangen, waaruit blijkt, dat de kosten 6.000 zullen bedragen. Plannen voor de toekomst De nog niet geraamde kapitaalsuitgaven, welke in de toekomst de aandacht zullen vragen, luidden: bouw van een nieuw raadhuis; verbreden en verbeteren rij wielpaden Zeeweg 122.000); reorgani satie rijbaan Bovenweg en aanleg voet- en fietspaden Bovenweg 40.000)verbete ring openbare wegen rondom landgoed Elswout 75.000); vernieuwen en ver breden spoorwegovergang Bloemendaalse- weg nabij politiebureau Overveen 5.000); verbindingspad (voet- en rijwielpad) van Houtvaartkade naar Zandvoorterweg 7.000); verbetering uitmonding Busken Huetlaan op de Bloemendaalseweg 25.000); aanleg fietspad aan de westzijde van de Vogelenzangseweg 100.000); uit voering van het plan Bloemendaal aan Zee; bouw van een gymnastieklokaal be nevens vaklokaal bij de Koningin Wilhel- minaschool te Overveen; uitbreiding van de St. Antoniusschool te Aerdenhout met twee klasselokalen en een vaklokaal; bouw van een Protestants Christelijke kleuter school te Overveen; bouw en inrichting van de Christelijke ulo-school te Bloemen daal; bouw van een gymnastieklokaal ten behoeve van de Hartenlustschool; bouw en inrichting van de r.-k. kleuterschool te Bloemendaal. Tot een maand gevangenisstraf heeft de Haarlemse politierechter mr. J. P. Peter sen, een 28-jarige Haarlemse koopman veroordeeld wegens diefstal alsmede mis handeling en belediging van een ambte naar van sociale zaken. De diefstal betrof het zich wederrechtelijk toeëigenen van een fototoestel dat aan het schoonzusje van verdachte toebehoorde en van een auto-radiateur, die de koopman van iemand „geleend" had maar „vergeten" terug te brengen. Tegenover de politie had hij echter verklaard dat hij de radiateur op een vuilnisbelt had gevonden. De koop man had de ambtenaar beledigd en mis handeld op het kantoor van de Haarlemse dienst van sociale zaken nadat deze hem had meegedeeld dat aan zijn verzoek om handelsgeld geen gevolg kon worden ge geven. „Het geld was me al zo half en half toegezegd. Toen ik hoorde dat het niet door ging en zag dat die ambtenaar daarbij grijnslachte verloor ik mijn zelfbeheer sing", verweerde verdachte zich. Hij had de ambtenaar eerst flink uitgescholden en daarna een vuistslag gegeven. De officier van Justitie, mr. J. Bredius, noemde het gedrag van verdachte erger lijk. Hij vorderde voor alle tenlastegelegde feiten gezamenlijk zes weken gevangenis straf. „Heb je wat gepikt?" Een 31-jarige bankwerker uit Haarlem werd wegens diefstal van een boor veroor deeld tot vijftig gulden boete nadat de officier honderd gulden had geëist. Het stuk gereedschap lag op de werkbank in de werkplaats van verdachte's vroegere com pagnon, een Haarlemse koopman. Ver dachte was ook in de werkplaats. Toen de koopman na de werkplaats even te heb ben verlaten terugkeerde en de boor wilde gebruiken was deze verdwenen. De koop man vertelde als getuige dat hij verdachte, die de straat was opgegaan, achterna was gelopen omdat hij hem even moest spreken. De bankwerker zei dat hij eerst een pakje sigaretten wilde kopen. In de sigarenwin kel had hij zich volgens de winkelierster nogal vreemd gedragen. Zij had nog schertsend tegen de bankwerker gezegd: „Heb je wat gepikt en wil je het nu weg stoppen?" „Nee, nee. dat is van mezelf. Ik moet het even opbergen", zou verdachte hebben gaentwoord. Volgens de winkelier ster was het voorwerp dat verdachte uit zijn tas haalde en in zijn binnenzak stop te een langwerpig stuk metaal. De ver dachte ontkende hardnekkig dat hij iets van de verdwenen boor afwist. Wat de winkelierster had gezien was een schroe- vedraaier geweest, zei hij. De officier en de politie-rechter achtten de diefstal even wel bewezen. Winkeldiefstallen Een 36-jarige hulp in de huishouding en een 49-jarige huisvrouw, beiden uit Haar lem, kregen resp. boeten van vijftig en zestig gulden opgelegd wegens winkeldief stallen. De hulp in de huishouding nam in een zelfbedieningszaak levensmiddelen mee zonder te betalen en de andere ver dachte stopte in een kledingmagazijn een overhemd in haar tas zonder de verkoop ster hiervan in kennis te stellen. Nu de uitmonding van de Mr. Jan Ger- ritszlaan op de Delftlaan in Haarlem ge reed gekomen is, kunnen de bussen van lijn 2 door het westelijk deel van Sinnevel! rijden. Van morgen, woensdag 4 maart, af gaan de bussen, komende uit de Steenbok straat rechtuit de Anthony Fokkerlaan in en vervolgens via het Plesmanplein en de Plesmanlaan naar de Mr. Jan Gerritsz- laan in de richting van de Delftlaan. Halteplaatsen zijn gemaakt op de An thony Fokkerlaan bij de Orionweg, in de Plesmanlaan en op de Mr. Jan Gerritsz- laan. De halten op de Orionweg vervallen. (Verkort weergegeven) Kermis. Reeds drie opeenvolgende ja ren heb ik op de kermis in Haarlem ge staan. Daarvoor ben ik de heer H. van Leeuwen, technisch adviseur van het cen trum comité koninginnedag, vanzelfspre kend dankbaar. Ingewijden weten dat het voor de exploitanten zeer moeilijk is in Haarlem een plaats te krijgen. De ver pachter behoudt zich namelijk het recht voor de plaatsen te gunnen afgezien van het bod. In 1958 werd mij een plaats gegund op de Gedempte Oude Gracht, waar echter tussen mijn stand en het trottoir slechts 2V2 meter ruimte was. Daarbij komt nog, dat het verkeer er vrij kon passeren het geen levensgevaarlijk was voor het publiek en vooral voor de kinderen, die achter de tentjes vandaan holden en ieder ogenblik onder een auto konden komen. Verder moesten de standhouders steeds hun zeil binnenhalen wanneer er een wat bredere vrachtauto passeerde. Er werd tussen de exploitanten onderling flink geklaagd, maar niemand durfde het initiatief te nemen om met de heer Van Leeuwen te gaan praten omdat men dan het risico zou lopen geen plaats meer te krijgen. Ik wilde niet zwijgen, ik wees de heer Van Leeuwen op het gevaar en ik vroeg hem maatregelen te nemen. De heer Van Leeuwen antwoordde echter, dat de ker mis in Haarlem aan een „zijden draad" hing en dat men niet moest mopperen. Ik vroeg vervolgens een onderhoud met een inspecteur van de verkeerspolitie aan. Ik wees ook hem op hét gevaar, maar de situatie bleef dezelfde. Toen gebeurde dat gene, wat ik voorspeld had. Op een dag schoot een kind tussen de tentjes door de rijweg op en raakte onder een auto. Ge lukkig was het geen dodelijk ongeval. Ik belde direct de heer Van Leeuwen op, die inmiddels reeds was ingelicht en ik verweet hem het een en ander. Ik kreeg ten antwoord: „Het is beroerd, dat het gebeurd is. Maar als je te veel tam-tam maakt kon dit wel eens het verdwijnen van de kermis betekenen. Je zou je collega's duperen, want, er zou weer een vaste werk gelegenheid minder zijn". Dit jaar heb ik opnieuw ingeschreven voor de kermissen aan de Nassaulaan en de Zaanenlaan. Ondanks een hoog bod kreeg ik echter geen plaats. Ik belde de heer Van Leeuwen op en vroeg naar de reden van de weigering. De heer Van Leeuwen antwoordde toen: „Je had verleden jaar je mond moeten hou den. Nu geef ik de plaats aan een ander die het wel weet te waarderen". Ook tegenover het hoofdbestuur van on ze vereniging heeft de heer Van Leeuwen zich in deze zin uitgelaten. Ik zou thans willen voorstellen, dat de gemeente zelf de kermis verpacht. C. BARTLING, AMSTERDAM Advertentie gedurende MAART OD Filiaal Haarlem, Houtplein hoek Raamsingel, Tel. 14384 Amsterdam: Van Baerlestr. nr. 156, Tel. 712054. De finale van het toernooi om het per soonlijk damkampioenschap van Kenne- merland tweede klasse is begonnen. L. Binkhorst (DCIJ) versloeg na een zuiver gespeelde Hollandse partij zijn clubgenoot W. Gomes. J. de Groot (HDC) wist na moeizame strijd zijn tegenstander S. Lem mers (Hillegom) tot overgave te dwingen. Vorig jaar heeft de gemeente Heemstede per kwartaal 23129,uitgegeven voor ondersteuning. Hiervan ging 4778,naar bejaarden boven 65 jaar. Gesteund werden 112 mensen, van wie er 54 boven 65 jaar waren. Mede op kosten van de gemeente werden 104 personen in inrichtingen ver pleegd. Vierenveertig mensen verbleven in inrichtingen voor geesteszieken. Vanmorgen is de heer K. de Jong, kas sier en chef van de loonadministratie bij Haarlems Dagblad/O.H.C. in het bijzijn van directie, hoofdredactie, personeel en talrijke gepensioneerden hartelijk gehul digd ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar geleden bij ons bedrijf in dienst trad. De jubilaris was vergezeld van zijn echtgenote en kinderen. Als eerste spreker herinnerde de heer P. W. Peereboom er namens de directie aan, dat de heer De Jong eerst van plan was onderwijzer te worden. Zijn indienst treding bij ons bedrijf heeft de directie nimmer betreurd; de heer De Jong heeft zijn verantwoordelijke werk altijd met nauwgezetheid, ijver en toewijding ver richt. De heer Peereboom overhandigde de jubilaris aan het eind van zijn hartelijke toespraak een geschenk in enveloppe. Namens het personeel gaf een der pro curatiehouders, de heer H. van Looij, een overzicht van de loopbaan van de heer De Jong. Hij begon zijn taak bij de adver tentie-administratie, werd later chef van de abonnementenafdeling en de expeditie en werkte daarna weer enige tijd op de advertentie-administratie. Sinds 1942 is hij kassier en chef der loonadministratie. Ten slotte bood de heer Van Looij de jubilaris als geschenken van het personeel een hor loge, een grammofoonplaat en een bloem stuk aan. De heer De Jong dankte voor de waar derende woorden en cadeaus, waarna alle aanwezigen hem en zijn gezin persoonlijk gelukwensten. Wat men ook tegen malle stukken als Herman van der Veers „Knoflokia, het wondertonicum" zou willen aanvoeren, men kan toch niet ontkennen dat dergelij ke dolle kluchten bij het publiek nog altijd een bijzonder enthousiast onthaal vinden. Dit heeft zaterdag op haar beurt de Haar lemse toneelvereniging „Tot Ons Genoe gen" kunnen ervaren in hotel „De Leeu werik". De auteur ontleende de titel van zijn klcuht aan een preparaat, dat door een zekere dr. Buiskolff is uitgevonden en waarvan de gebruiker zich als bij tover slag dertig jaren jonger voelt. Hij vindt de heren Stokkegraat en Van Bebberen (nota bene handelaars in grafmonumen ten!) bereid dit tonicum in de handel te brengen; op voorwaarde echter, dat zij de kracht hiervan eerst op zichzelf mogen beproeven. En van dit moment af zijn de kluchtspel rapen gaar. De beide oude knaapjes begeven zich namelijk met hun jeugdige bloed als vertegenwoordigers van de zedelijkheidsvereniging „Eer en Deugd" naar een congres, waarbij zij de lust niet kunnen weerstaan zich in badpak naar het strand te begeven. Hier beginnen zij een vrolijk stoeipartijtje met een paar lieftallige jongedames, welk onschuldig avontuurtje toevallig door een fotograaf op de gevoelige plaat wordt vastgelegd. En laat nu een der charmante badnimfen juist de nieuwe typiste zijn, die door de ondeugende baasjes aan hun kantoor ver bonden werd! Men behoeft dan verder over weinig fantasie te beschikken, om zich een voorbeeld te kunnen vormen van de zotte verwikkelingen en situaties, wel ke van een dergelijk gegeven het gevolg zijn. De voornaamste taak der spelers be.- staat uit het typeren van een aantal on waarschijnlijke figuren in de richting van de karikatuur. Van deze opvatting waren Willem Kruyenaar en Jaap Rose als de beide jeugdige oudjes de levendige aan voerders. waarbij het kluchtige element nog werd versterkt door de preutse Sofie Stokkegraat, die door Geertje Aanderkerk- Piepenbrink werd vertolkt. Verder waren Tonny van der Put en Ria Ritskes een paar vlotte kantoormeisjes en speelde Geertje Aanderkerk met élan de brutale Koba. Voor „Tot Ons Genoegen" onder re gie van Martin Beek dus een bijzonder succesvolle avond, al werd dit effect met vrij goedkope middelen bereikt. De Haarlemse gemeentelijke diensten van openbare werken en Hout en plant soenen voeren thans een reeds enige jaren bestaand plan uit: het recht trekken van het fietspad aan de westelijke zijde van de Fonteinlaan in Haarlem. Hiermee komt tevens een eind aan een minder prettige verkeerssituatie bij de kruising met de Spanjaardslaan. Het ver keer op deze laan moet namelijk voor rang geven aan fietsers en bromfietsers die over het pad door het bos de kruising naderen. Doordat het pad vrij ver van de Fonteinlaan af ligt, rijzen er nogal eens misverstanden. Het nieuwe fietspad komt vlak langs de hoofdweg. Men over weegt het oude rijwielpad te bestemmen als voetpad. De eerste wegwedstrijd in 1959. waarme de de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" zondagmiddag het wielerseizoen heeft geopend, is na een spannende strijd gewonnen door Aad Straver. Voor deze wedstrijd, die vanwege een in gelaste hockeywedstrijd in het „Van der Aartsportpark", in de Velserbroekpolder werd verreden, bestond van rennerszijde een grote belangstelling. Nagenoeg alle renners van de Haarlemse club versche nen aan de start. Van hen toonde Straver zich in de laatste beslissende meters de snelste. Aanvankelijk scheen Henk v. d. Geest, die in de laatste ronde nog wist te ontsnappen, met de overwinning schoot te gaan, doch in het zicht van de verlossen de eindstreep werd demarrant Van der Geest weer achterhaald en moest hij in Straver zijn meerdere erkennen. De uitslag van de A- en B-klasse luidde: 1. Straver, de 55 kilometer in 1 uur 31 min en 28 sec.; 2. Van der Geest, 3. L. Vaars, 4. De Jong, 5. Riethoff, 6. Van Dijk, 7. Bogaard, 8. Fennis, 9. Mathot, 10. ex aeqo: een peloton van 13 man. De premies werden gewonnen door Van Tintelen, Vaars en Riethoff. Bij de C-klassers zegevierde Van der Horst vóór A. Bogaard en Croese. Tong-tong-avond. Op vrijdag 6 maart des avonds om acht uur wordt in Brink- mann te Haarlem een Tong-tong-contact- avond gehouden. Toneelvoorstelling. Op dinsdag 24 maart houdt de NVV-Bestuurdersbond- Haarlem in de Haarlemse Stadsschouw burg des avonds om acht uur een toneel voorstelling. Het gezelschap „Willem van Cappellen" zal het blijspel „Wat is er van nacht gebeurd?" van Leo Lenz opvoeren. Kinderbijeenkomsten. De NVV-Be- stuurdersbond-Haarlem houdt op woens dag 1 april om 14 uur en om 16.15 uur in de gemeentelijke concertzaal in Haarlem twee kinderbijeenkomsten, waarbij de film „Circusvrienden" gedraaid zal worden. Scholendag. Op donderdag 19 maart zal in het gemeentelijk concertgebouw in Haarlem de zevende scholendag van de bond van christelijke scholen voor Haar lem en omgeving worden gehouden. Spre kers zijn de heer Albert Vogel over „Ik en mijn speelman" en prof. mr. L. W. G. Scholten over „De band met het verleden". Opbrengst collecte. De collecte voor het Algemeen rheumafonds te Bloemen daal heeft 510.39 opgebracht. Fietser aangereden. Op de Schiphol- weg in Haarlem is een achtenzestigjarige Haarlemmer, die op zijn fiets van de Zo- merweg kwam en geen voorrang zou heb ben verleend, aangereden door een per sonenauto, die op de Schipholweg in wes telijke richting ging. De man kreeg een hersenschudding en een wond aan de neus. Hij werd eerst naar het Grote Gasthuis en later naar zijn woning vervoerd. De fiets werd zwaar beschadigd. Meisje gewond. Hedenmiddag even na halfeen is een 15-jarig meisje uit de Dieckmanstraat in Overveen, toen het van het Houtplein de Tempeliersstraat wilde ir.fietsen, door een motorbakfiets, die deze straat uitkwam, aangereden. Het meisje kreeg een vleeswond aan het voorhoofd en werd na ter plaatse verbonden te zijn, naar een ziekenhuis vervoerd. Buitenlandse onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit is verlof verleend aan Jhr. H. van Lennep, te Aerdenhout, direc teur van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij n.v., tot aan neming van het ordeteken van comman deur der orde van verdienste van Italië, hem verleend door de president van de Italiaanse republiek. Veroordeeld. De 39-jarige colporteur J. R. v. d. W. uit Haarlem is door de Alk- maarse rechtbank veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf. Hij had in 1957 als colporteur voor een uitgeverij in Assen gefingeerde bestellingen doorgegeven en daarvoor provisie in ontvangst genomen. Advertentie ltd Het lijkt wel zo, want de olie spull de grond uit... d.w.z. uit de nieuwe grote moderne tank», die gebouwd zijn onder de vloeren van onze opslagplaat». Deze tanks worden regelmatig aange vuld met grote speciale olietankscüa. pen. Nu uit voorraad leverbaar! Onze modeltankwagen bezorgt U nu. Huis en Haardbrandolie thuis in elke hoeveelheid, klein ol groot, tegen scherp concurrerende prijzen. Tank-levering in geheel Ken- nemerland. Bel 35283 en wij staan voor Uw deurl (Na 6 uur 35276) Vorig jaar hebben 37.251 betalende be zoekers de competitiewedstrijden van RCH in de Heemsteedse sportparken bezocht. Ten opzichte van de voorgaande jaren be tekent dit een aanmerkelijke teruggang. Het betalend bezoek omvatte in 1957 66.660 en in 1956 76.217 mensen. Vorig jaar werd 35.530,93 van betalende bezoekers aan entreegelden ontvangen ('57 63.738,19 en in '56 71.305,29). Voor het overige ge deelte van het sportpark waren er in '58 1467 betalende bezoekers. Zij brachten f 256,40 aan entreegeld in het laatje. De verhuur van de tennisbanen bracht f 17.882,75 op. Aan havengelden werd f 3333,15 ontvangen. De verkoop van abon nementen en kaartjes voor het zwembad leverde 18.197,60 op. In het badhuis werden 32.486 baden genomen. Advertentie FOTOKOPI'EËN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 Het voor de damclubs uit de bloembol lenstreek georganiseerde vierdorpentoer nooi is voor de derde achtereenvolgende maal gewonnen door St. Bavo (Heemstede). Het deelnemende tiental van St. Bavo, dat voor dit toernooi uitkwam met enkele aan komende spelers, heeft zich uitstekend ge weerd. Toch moesten in de wedstrijd tegen damclub Noordwijk alle zeilen worden bij gezet om ten slotte met een 11—9 overwin ning de inzet, een fraaie wisselbeker, te be houden. St. Bavo moet nu nog spelen tegen Sassenheim, doch kan in puntentotaal niet meer door een ander verdrongen worden. Damclub Hillegom boekte een verdienste lijke 146 overwinning op damclub Sas senheim. De stand luidt nu: 1. St. Bavo 5 4 10 9 2. Hillegom 6 3 12 7 3. Sassenheim 4 112 3 4. Noordwijk 5 0 14 1

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11