Lagerhuis betuigt zijn bijval aan Macmillan Von Hallstein geeft college tijdens het proces-Strack „The USAFE Band" komt op Koninginnedag naar Haarlem Labour ingenomen met bereidheid tot overleg inzake een neutrale zone Emissie Unitas Amsterdamse Beurs van gisteren DONDERDAG 5 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Burgerlijke Stand van Haarlem Na fataal schot Jachtopziener uit Wisch vrijgesproken Drie doden in het verkeer Superieure ironie jegens officier van justitie DE BEURS Boordwerktuigkundigen thans internationaal georganiseerd Activiteit van het Leger des Heils in Noord Scheepvaart Ir. H. Vos spreekt 10 maart in Heemstede (Van onze correspondent in Londen) Toen de Britse premier Macmillan gis termiddag het Lagerhuis betrad werd hij door de conservatieven met een ovatie ont vangen. Zij stonden op en juichten. Ook Sir Winston Churchill, teruggekeerd van zijn vakantie in Noord-Afrika, verhief zich van zijn zetel en zwaaide met zijn papie ren. Macmillan legde daarna een verkla ring over zijn Moskouse bezoek af: kort, zakelijk en bemoedigend van toon. Er is van gedachten gewisseld over Berlijn, Duitsland, ontwapening en kernproeven. Hij zei, dat het doel van zijn reis was ver wezenlijkt, namelijk beter begrip voor el kanders standpunt te wekken inzake de ze ernstige vraagstukken. Over sommige onderwerpen zoals controle van de kern proeven, werden in de loop van formele besprekingen enkele voorlopige denk beelden geopperd. Deze dienen nader te worden overwogen, samen met andere regeringen. Macmillan zei, dat de be sprekingen diepe verschillen aan het licht gebracht. Niettemin is de grote winst dat overeenstemming werd bereikt over het beginsel, dat geschillen door middel van onderhandelingen dienen te worden opgelost. Macmillan gelooft, dat het later duidelijk zal worden, dat deze inleidende besprekingen van grote waarde zijn ge weest en dat dit Britse initiatief alleszins juist is geweest. Macmillan besprak verder de mogelijk heid van een niet-aanvalsverdrag of een niet-aanvalsverklaring van Groot-Brittan- nië en de Sovjet-Unie. Hij heeft Kroesjt- sjev gezegd, bereid te zijn in te stemmen met een dergelijke verklaring waarvan de strekking moet zijn, ten eerste: dat de bei de landen hun geschillen dienen op te los sen in de geest en volgens de letter van het. UNO-handvest, ten tweede: geen van beide regeringen zou moeten trachten een zijdig afbreuk te doen aan de rechten, verplichtingen en levensbelangen van de ander, ten derde: geschillen zullen door onderhandelingen en niet door geweld moeten worden opgelost. Er is te weinig tijd geweest om een der gelijke verklaring uit te werken, zei Mac millan, maar beide regeringen zullen deze zaak verder bespreken. De leider van de oppositie, Hugh Gaitskell, gaf de verzeke ring, dat de oppositie aan het vredesinitia tief van de Britse regering niets in de weg zal leggen. De tot stand gebrachte per soonlijke contacten zijn van het grootste belang voor de betrekkingen met de Sov jet-Unie. Hij zei, dat het in de gegeven omstandighi m onvermijdelijk is dat de bereikte overeenstemming een beperkt ka rakter heeft. Gaitskell verklaarde, dat hij de belang rijkste passage in het communiqué vindt, die, waarin gezinspeeld wordt op de mo gelijkheid van een militaire neutrale zone door Midden-Europa. Hij stelde de vraag of de premier verwacht, dat de bondgeno ten bereid zijn, dit plan te steunen. Mac millan antwoordde, dat de gedachtenwis- seling over een neutrale zone nuttig en opbouwend is geweest. Dit is een' van de kwesties, die met de andere bondgenoten moet worden besproken. HAARLEM, 4 maart BEVALLEN van een zoon: 1 maart: R. Priem-de Kraker; 3 maart: J. van Halm-Bezembinder; E. B. Bekkers-Peer boom; H. G. Tideman-van Deinse; J. M. van Lieshout-van Lammeren; J. A. Tim- mermans-Ouwerkerk; J. F. M. van Liemt- Brocken; A. de Jong-Meijer; 4 maart: I-I. A. M. Garthoff-Mientjes; C. E- van Ge- mert-de Bruin; J. A. de Jong-de Leeuw. BEVALLEN van een dochter: M. E. Bakker-van der Form; G. A. Hopman- Denneman; E. Beets-Eckhardt; A. W. van Ham-Holl; E. Staalman-Feitsma. OVERLEDEN: 3 maart: C. M. C. Splin ter, 88 j-, Lange Heren vest; C. Oud. 61 .1 IJdijk; J. Kramer, 70 j., Riouwstraat. ONDERTROUWD: 4 maart: K. Keijzer en H. S. Kamphorst; J. Steffers en H. G. M. Hoogland; C. C. de Bruin en A. M. M de Jong; J. Raven en J. G. Jantzen; H- Prins en R. van Meert; E. J. Bonnema en A. M. Puister; W. Kamerman en W. G van den Bogaard; J. Schoon en M. G Koster; J. P. Zandstra en M. H. Kloek; J- P. Heeremans en B. W. E. M. Stavenuiter, P. A. J. Rijerse en H. G. Vissers; A. N. Hoogen en H. H. Sleurink; J- J. Verhagen en W. Kwakkelaar; F. Post en G. Hopman, C. van der Beek en M. J. H. van Wilpen, A. Kruijt en J. H. Hellenberg; J. Ditmeijer en C. A. van Kampen. GETROUWD: 4 maart: H. P. M. Stolwijk en G- H. van Weel; A. M. Boon en W. G. van Koten; J. Beverwijk en H. D. Meij- boom; C. van de Kerkhof en C. A. L. H. Casteren van Cattenburch; N. Beun en A. L. C. Smits; P. W. Klaij en M. E. Mokken- storm; W. J. van Ketel en M- Noordhoek, J. Zwart en H. Vlaar; T. J. van der Putte en M. A. Carrière; R. Zouman en A. C. Roosen. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE GEBOREN: Marian Johanna Hendrica, d. v. G. C. de Groot en M. J. H. van der Klein. ONDERTROUWD: P. J. Stephan en E. E. Ingen Housz; J. G. Verburgt en M. S. J. van der Maat. GETROUWD: P. Igel en J. J. C. Bijvoet; G. A. F. J. Story en E. Peschar; B. Furth en P. A. Verkouw; C. G. van Assema en A. J. Verdonkschot. OVERLEDEN: mevr. S. L. Rhodius-Bun- ge. 71 jr.; wed. A. van Leeuwen-Schoen maker, 84 jr.; mevr. C. Kleijn-de Vos, 82 j. L. Gerritsen, 70 jr.; W. C. Bary, 83 jr. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. A. Hoogewerf-Neder- ;tigt. d.; W. H. Mense-Warmerdam, z.; A. iintenie-Appelman, z.; W. C. van Ackooij- Middelkoop. z. ONDERTROUWD: K. Gritter en M. A. Wout. GETROUWD: C. Vos en S. Postma; J. R. v. d. Boon en C. M. Stoorvogel; J. A. V. v. d. Enden en J. M. Menet. OVERLEDEN: wed. B. E. Nijhuis-Tho- masson, 82 jr.; wed. H. C. de Nie-Verhoog, 87 jr.; B. M. de Vries, 80 Jr.; G. E. Oostra, 8 mnd.; wed. J. Metz-Ter Horst, 78 jr. De slotsom lijkt gewettigd, dat de Brit se regering niet geheel afwijzend meer staat tegenover een militaire neutrale zo ne en zal proberen na te gaan, in hoever re de rest van het Westen bereid is, een dergelijke zone als onderdeel van een wij der plan te aanvaarden. Het belangrijkste is, aldus Macmillan, dat getracht zal worden onderhandelingen op gang te brengen. Er zou niet te veel moeten worden geargumenteerd over de preciese vorm. Indien inderdaad onder handelingen kunnen worden begonnen, dan bestaat, volgens Macmillan, hoop op be langrijke vorderingen. In antwoord op ver dere vragen verklaarde de Britse premier nog, dat hij het meest onder de indruk is van het feit, dat hem toegestaan werd een onbelemmerde radio- en televisie-toe spraak van aanzienlijke lengte te houden. Het Labour-lid Paget vroeg Macmillan hoe het ging met Kroesjtsjev's kiespijn. Onder daverend gelach antwoordde de premier, begrepen te hebben, dat Kroesjtsjev's ge nezing snel in haar werk was gegaan. De indruk in Londen is, dat Groot-Brit- tannië door het bezoek aan Moskou het westelijke tegeninitiatief thans stevig in handen heeft. Uit Macmillan's woorden viel op te maken, dat de verdere ontwik keling thans in sterke mate afhankelijk is van zijn Gesprekken in Parijs, Bonn, Wash ington en Ottawa. Macmillan zal maan dag en dinsdag in de Franse hoofdstad zijn en donderdag en vrijdag besprekingen in Bonn voeren. De week daarna zal hij naar Washington en Ottawa gaan. De Canade se regering heeft Macmillan gisteren uit genodigd. De 59-jarige Jachtopziener J. S. uit Wisch bij Doetinchem is door het gerechtshof te Arnhem vrijgesproken van de hem ten- lastegelegde poging tot doodslag op de 26- jarige landbouwer C. Heitink op 12 fe- fruari van het vorige jaar. De voorwaar delijke opzet tot doodslag werd door het hof niet bewezen geacht. Het hof was evenals de rechtbank te Arnhem van oor deel, dat niet bewezen kan worden geacht, dat het aan onverantwoordelijk optreden van de jachtopziener is te wijten, dat een kogel uit diens pistool het slachtoffer heeft geraakt. De landbouwer, die 's nachts door een bos fietste, werd door S. aangehouden, maar stopte niet, kennelijk menende met een overval te doen te hebben. De jacht opziener had toen tijdens de achtervolging twee schoten in de lucht gelost. Een daar van had echter de fietser dodelijk ge troffen. In het R.-K. Ziekenhuis te Enschede is overleden de 76-jarige mevrouw IJ. ten Cate-Damstra, die dinsdagavond bij een ongeluk op de Hogelandsingel te Enschede levensgevaarlijk werd gewond. In de H. B. Blijdensteinlaan te Enschede is het 2-jarige jongetje Gerrit Versteeg door een autobus overreden. Hij werd naar het R.-K. Ziekenhuis gebracht waar hij enige t'id later overleed. Te Beerta is het ruim tweejarige meisje M. E. Ritsema plotseling de weg opge lopen. terwijl een met stro geladen truck met aanhangwagen naderde. De chauffeur heeft nog getracht het meisje te ont wijken, maar het werd toch door een wiel van de aanhangwagen geraakt en is aan haar verwondingen overleden. (Van onze correspondent in Bonn) Op de tweede dag van het opzienbaren de proces tegen professor Von Hallstein, president van de Europese Economische Gemeenschap, en Blankenhorn, West duits ambassadeur te Parijs, heeft Von Hallstein gisteren een urenlang betoog ge houden, dat flonkerde van goede argumen ten en moti.ven over zijn beleid. Mij gaat het, aldus Von Hallstein in zijn rede, die veel leek op een universiteitscollege, niet om een goedkope vrijspraak, maar om de vaststelling van mijn onschuld in de zaak-Strack. Von Hallstein zei dat de per soonlijkheid Strack een raadsel voor hem is. Hij kent Strack niet, heeft hem zelfs nog nooit gezien en heeft ook geen enkele antipathie tegen de man. Dit proces, zo verklaarde Von Hallstein, is een politiek proces. Er is in de loop der jaren een legende gevormd door een groep intriganten op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Evenals Blanken hom heeft Von Hallstein op het belang dat het verdrag met Israel in 1952 voor de Bondsrepubliek had, gewezen. Het was een morele hoeksteen van de Westduitse poli tiek, een gebaar vol schaamte over het verleden. De tegenstand tegen dit verdrag kwam zijns inziens slechts van de kant van de Arabische staten, waarvoor Strack beducht was, maar ook van de zijde van ex-nazi's, de regeringscoalitie te Bonn en de Westduitse industrie, waarvan zakelij ke belangen op het spel stonden. Landverraad De jonge Westduitse diplomatie heeft de grootste moeite gehad het vcdrag er destijds door te krijgen. Men sprak van landverraad als het aangenomen zou worden. Von Hallstein kantte zich hierbij in het bijzonder tegen de mysterieuze fi guur Hertsiet, een Duitse zakenman, die dankzij relaties bij politieke partijen en in de regering te Bonn lange tijd het ver drag met Israel zou hebben kunnen tegen werken. Von Hallstein en bondskanselier Adenauer hebben Hertsiet jaren geleden uitgemaakt voor landverrader... Over de brief van een Egyptische diplo maat, waarin gezegd werd dat Strack geld had aangenomen terwille van bepaalde opdrachten voor particulieren, zei Von Hallstein dat het op het oog een officieel diplomatiek stuk was, dat dus zonder meer aan minister Erhard, was doorgegeven. Deze brief gaf aanleiding tot de maatre gelen tegen Strack. Von Hallstein vroeg de officier van Justitie wat deze met een dergelijk document zou hebben gedaan: doorgeven aan zijn superieuren of zelf een onderzoek instellen naar de waarheid van de beschuldiging? Von Hallstein, zelf hoog leraar in de juridische wetenschappen, ging soms met superieure ironie in op aan hem gestelde vragen. Zijn woordkeus was dermate verzorgd en gaf zo weinig kans hem aan te vallen, dat men af en toe de indruk had dat de officier van justitie fou ten had begaan en dat Von Hallstein de aanklager was. Zijn grootste troef was de mededeling dat Strack al in oktober 1952 op de nominatie stond om van zijn post op de afdeling Nabije Oosten ontheven te wor den. Indien dit waar is, vervalt een groot deel van de beschuldiging tegen Von Hall stein en Blankenhorn. In de rechtszaal te Bonn: Van links naar rechts: projessor Walter Hall stein, zijn raadsman dr. Roesen, Her- bert Blankenhorn, en zijn raadsman dr. Dahs. Het bestuur van „Unitas" overweegt binnen niet al te lange tjjd een bescheiden nominaal bedrag aandelen te emitteren, om tegelijker 'd met de schepping van de nieuwe kleine coupures van 50.de ver handelbaarheid ter beurze te verbreden. Voorwaarden en koers van uitgifte zullen binnenkort bekend worden gemaakt. Aan de komende gewone algemene ver gadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend vast te stellen op 32 percent, waarvan reeds 20 percent werd uitgekeerd als interim. Er zijn geen aan delen onderhands geplaatst door Unitas, wel zijn er onderhandelingen gaande om een klein bedrag te plaatsen omstreeks de beurskoers kort voor de komende emissie, voorzover dat nodig is ter afronding in verband met de voorwaarden der emissie. 3-314 ft/n Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o ^r. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. floogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Rilliton A'dam Rubber K.L.M Holl Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel.. General Motors.. Shell Union Tidewater- Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 92'A 92% 96 Vs 96,s/t« lil5» 111% 85 96% 97 98 100% 274% 271 451 450 220 222 365 365 228 227 329 X 329 535 528 223 464 Ut 462 454 452% 197% 197 151 151 704'/2 698 1 169,10 f 167,10 225 225 86% 86'/J f 121, f 122, 136 137 136 136% 131'/! 131'/t 120% 120 232 233 134% 133 154,40 f 153,20 268 268 132 131 197 228 228 220% 718/ie 71% 527/i« 82% 92% 93 46% 46% 81% 83 2VA 21% Naar wij vernemen is het Centrum Co mité Koninginnedag erin geslaagd zich op 30 april te verzekeren van het optreden van „The USAFE Band" in Haarlem. Het comité is daarbij van de gedachte uitge gaan, dat men de leden van deze band, die vrijwel allen gedurende de oorlog tal rijke belangrijke onderscheidingen heb ben ontvangen, een grote ontvangst dient te bereiden. De 686th United States Air Forces in Europe Band", die in Europa kortweg „The USAFE Band" heet, is ge stationeerd in Wiesbaden in Duitsland, vanwaar men op 29 april per vliegtuig naar Soesterberg vertrekt. Op Koninginne dag worden de band-leden met bussen van Soesterberg gehaald, waarna men naar Spaarndam rijdt waar een kort concert ge geven wordt voor het beeld van Hansje Brinkers. Daarna vertrekken de 47 man schappen en twee officieren naar Haar lem waar een grote rondmars gehouden wordt. In de namiddag bezoekt „The USAFE Band" de Keukenhof in Lisse en des avonds spelen de luchtmachtmuzikan ten opnieuw in Haarlem. „The USAFE Band" is opgericht in 1944 in Parijs en in de loop der jaren heeft men zich een uitstekende reputatie in ge heel Europa opgebouwd. Zo traden deze Amerikanen onder meer in België (Expo) Tsjechoslowakije, Denemarken, Finland, Frankrijk, Duitsland, Italië, Engeland Marokko, Spanje en Zwitserland. De band, die onder leiding staat van eer ste luitenant Arnald D. Gabriel, die geas sisteerd wordt door de officier van de ad ministratie, Ross S. Whitehead, kan ge splitst worden in een marsband, een uit zeventien leden bestaand dansorkest en AMSTERDAM Het Damrak was voor de internationale waarden wederom aan de vaste kant. De forse koerswinsten van de vorige dag kon den niet alleen behouden blijven, maar er werd zelfs nog een schepje opgegooid. De handel bleef beperkt in verband met het bezoek van premier Kroesjtsjev aan Oost- Duitsland. Het publiek en de arbitrage namen een gereserveerde houding aan. Van het geringe aantal orders waren de meeste aan de koopzijde, waardoor de vaste stem ming van de vorige dag kon worden voort gezet. De stimulans ging wederom uit van Wallstreet. De Philipspapieren noteerden zowel voor de aandelen als voor de conver teerbare abligaties bijna twee punten bo ven de vorige slotprijs. Unilever lag bij zonder goed in de markt en steeg van 463 3/4 lot 466. De vorige slotprijs was 458%. AKU boekte een koerswinst van ruim twee punten en Kon. Olie lag op 169.50 een dikke gulden boven de vorige dag. De aandelen noteerden echter ruim een gulden beneden pariteit New York. KLM werd een gulden hoger geadviseerd. Nu de claimhandel KNSM achter de rug is, waren de aandelen vandaag vast op een prijs van 136% tegen de vorige dag 134. De handel in aandelen KNMS was vrij leven dig. Overigens gebeurde er in de scheep vaartsector niets bijzonders. In de cultuur afdeling was het eveneens zeer rustig en de gedane koersen gaven, ten opzichte van de vorige dag, geen veranderingen van be tekenis te zien. Staatsfondsen waren door elkaar vast. De nieuwste lening Bank voor Nederlandse Gemeenten werd goed prijs houdend geadviseerd. De laatste verhan- deldag van claims Bataafsche Aanneming Maatschappij bracht een adviesprijs van f 315.310.Dit komt neer op onge veer 197 percent voor een nieuw aandeel, waardoor de introduktie van deze aandelen ter beurze als geslaagd kan worden be schouwd. Aandelen Zaalberg werden een puntje hoger geadviseerd, die van Berg huizen Papier iets lager op de dividend verlaging. Claims Leeuwarden Papier wer den geadviseerd op 110.a 115. 112.Prolongaties 3 percent. (ANP). NEW YORK Het was gisteren de grote dag van Du Pont de Nemours dat vrijwel alleen het hele koersniveau op recordhoogte stuwde. Het fonds steeg bijna 90 dollar op geruch ten dat het bedrijf tot aandelensplitsing zal overgaan, dat er nieuwe methodes zijn beraamd voor een bedrijfsverdeling en het bezit van 63 miljoen dollar aan aandelen General Motors- Er waren méér willige fondsen, maar die behoorden niet tot de groepen waarover de gemiddelden wor den berekend. De auto-, staal- en oliefondsen beteken den gisteren niet veel voor het gemiddelde. American Tel. and Tel. was rustig. Con tinental Steel steeg 4 dollar. De koper waarden waren vast. De spoorwegen licht stijgend, gesteund door het willige Nor folk and Western. Ford was gevraagd te gen sluitingstijd. Panhandle Eastern Pipe lines was een domper op de stijging in de openbare nutsbedrijven. Het industriege middelde kwam van 610,78 op 611,84; dat voor Spoorwegen van 164,43 op 164,65 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92,84 op 92,73. De aandelenomzet kwam van 4.790.000 op 4.150.000. Van de 1246 verhan delde fondsen sloten er 493 hoger en 532 lager. (UPI). „The USAFE Band" van de Ameri kaanse luchtmacht, die op Koninginne dag in Haarlem komt spelen. een uit vijf leden bestaande combo. In Haarlem zal de band ontvangen wor den door de hoogste burgerlijke autoritei ten in het stadhuis en voorts zal ook de commissaris van de Koningin in de pro vincie Noordholland van zijn belangstel ling blijk geven. Voorts hoopt men, dat ook de militaire autoriteiten de „goodwill"- reis van deze Amerikanen kan waarderen. Het Centrum Comité verwacht, dat de Haarlemse bevolking de komst van dit grote orkest gezien de grote reputatie van de band op hoge prijs zal stellen. Te New York is de stichtingsverga dering gehouden van het „International Technical Institute of Flight Engineers", de I.T.I., waarvan de verenigingen van boordwerktuigkundigen van de Verenigde Staten. Australië. België, Brazilië, Cana da, Columbia, Denemarken. Frankrijk, Italië, Noorwegen, Zweden en Nederland lid zijn geworden. De I.T.I. stelt zich ten doel de samen werking van de boordwerktuigkundigen in de internationale luchtvaart te bevorde ren, voornamelijk ter verbetering van hun positie. Zij wil, voornamelijk op sociaal en economisch terrein, ten nauwste samen werken met de Internationale Transport arbeiders Federatie. De stichtingsvergadering werd voorge zeten door de Nederlander W. F. de Vries van de vereniging van K.L.M.-boordwerk tuigkundigen, belast met de afdeling bui tenlandse betrekkingen. Op het stichtingscongres te New York is ook het conflict bij de Scandinavian Airli nes System besproken. Men was van oor deel, dat de passagiers niet van een sta king of uitsluiting de dupe mogen worden. Andere maatschappijen dienen, teneinde de luchtreizigers op te vangen, de moge lijkheid te verkrijgen hun diensten uit te breiden of met toestellen met grotere ca paciteit te vliegen. Achttien kandidaten voor het officier schap van het Leger des Heils zullen in 't weekend 7 en 8 maart uit diverse plaatsen uti Kennemerland in Haarlem-Noord bij eenkomen om met elkaar verschillende activiteiten te ontplooien. Deze kandidaten, die in augustus van dit jaar naar de Wil liam Booth-kweekschool te Amstelveen zulen gaan, hebben de leiding van een openluchtsamenkomst op zaterdagavond zeven uur in de Gen. Cronjéstraat, waarna om acht uur in de Legerzaal in de Ceram- straat een openbare samenkomst gehouden wordt. Brigadier P. Deurloo, leider van het Leger in Centraal Nederland, zal op zondag de leiding hebben van de bijeen komst, waarbij de kandidaten ook weer hun medewerking zullen geven. Aegis, 4 v. Curacao n. Aruba. Akkrumdijk, 4 900 m. o.z.o. Bermuda n. Cristobal. Alcor, pass. 4 Vitoria n. Salvador. Algol, 4 te Montevideo verw. v. Buenos Aires. Alioth, pass. 4 Casquets n. Las Palmas. Alkes, 4 200 m. n.o. Vitoria n. Rio de Janeiro. Alphacca, 4 te Boston verwacht v. New York. Alpherat. 4 440 m. Kp. Race n. Terneuzen. Amstelkroon, 4 300 m. n.w. Pt. Sudan naar Viza- gapatnam. Amstellaan, 4 v. Ceuta n. Engeland. Amstelpark, 4 50 m. o. Yarmouth n. Leith. Amstelstad, 4 200 m. o.n o. Aden n. Suez. Amstelveen, 4 v. Port Said n. U.K. Annenkerk, 5 te Antwerpen. Antonia, 4 Straat Doerian n. Pladju. Appingedijk, 5 te Santos. Arendsdijk, 4 te Miami verwacht v. Rotterdam. Arendskerk. 4 v. Hamburg n. Rotterdam. Argos. 4 v. Haifa n. Izmir. Arnedijk, 4 v. Le Havre n. Antwerpen. Asmidiske, 4 480 m. n. Azoren n. Amsterdam. Attis, 4 85 m. o.z.o. Kingston n. Maracaibo. Bali. 4 te Napels verwacht v. Port Said. Banggai, 4 560 m. z.o. Formosa n. San Francisco Beninkust, pass. 4 Dover n. Freetown. Bennekom, 4 v. Pto. Cabello n. Curacao. Bintang, 4 t. anker Shatelarab n. Khorramshahr. Bloemfontein, 5 te East-London. Bonita, 4 te New Orleans verw. v. Guayaquil. Borneo. 5 te Singapore verwacht. Boskoop, 4 v. Antwerpen n. Amsterdam. Breda. 4 v. Pto. Ordaz n. Port of Spain. Bussum, 4 45 m. w. Algiers n. Rotterdam. Caltex Delft, 4 20 m. o. Galitons n. Rotterdam. Caltex Eindhoven, 4 te Rotterdam. Caltex Leiden. 4 500 in. z.z.o. Suez n. Bahrein. Calt. Nederland, 4 240 m. w. Honolulu n. Manilla. Caltex Pernis, 4 v. Calcutta n. Perzische Golf. Caltex Rotterdam. 4 140 m. n.o. Algiers n, R'dam Calt. Utrecht. 4 120 m. z.w. R. Fartak n. Rastanura. Camerounkust, pass. 4 Las Palmas n. Le Havre. Carrillo, 4 600 m. z.w. Azoren n. Libertador. Cartago, 5 te New York verwacht v. Charleston. Casamance, 4 250 m. n. Kp. Blanc n. Dakar. Ceronia, 5 te Geelong verwacht Cinulia, 4 v. Barton n. Curacao. Cities Service Valley Forge, 4 18 m. n.w. Pantel- laria naar Mena. Clavella, 4 te Napels. Cleodora. 4 dw. eiland Masira n. Abadan. Colytto, 6 te Los Angeles verwacht. Congokust, 4 te Luanda. Coolsingel. 4 820 m. n.o. Trinidad n. Pto. Ordaz. Cradle of Liberty, 4 dw. Kaapst. n. Philadelphia Crania, 4 910 m. w. Fremantle n. Curacao. Delfshaven, 4 450 m, w.n.w. Finisterre n. Antw. Diemerdijk, 4 te Antwerpen verwacht. Dinteldijk, 4 te Londen. Dordrecht, 4 300 m. z.z.o. Kp. Sable n. Ph.delphia. Doris, 4 260 m. n.n.w. Curacao n. La Guaira. Duivendijk, 4 v. Corlnto n. Balboa. Duivendrecht, 8 te Port Harcourt verwacht. Eemdijk, 4 80 m. s. Bermuda n. Houston. Het lid van de Eerste Kamer, tevens vice-voorzitter van de Partij van de Ar beid, ir. H. Vos, zal op dinsdagavond 10 maart op een openbare vergadering in de tuinzaal van de Heemsteedse cafetaria aan de Binnenweg spreken. Ir. Vos zal een overzicht van de politieke situatie geven met hem gestelde vragen tot uitgangspunt Elizabeth B. 7 te Honolulu verwacht. Eemland, 4 te Hamburg. Ena, 5 in Panamakanaal n. Punta Cardon. Esso Amsterdam, 9 te Aruba verwacht. Etrema, 5 te Istanbul. Friesland KRL, pass. 3 Acapulco n. Los Angeles. Friesland SSM, 5 te Setubal. Gabonkust, pass. 4 Las Palmas n. Le Havre. Geertje Buisman, 4 v. Amsterdam n. Helsinki. Graveland, 4 240 m. w. Kp. Vincent n. Recife. Guineekust. 4 v. Bremen n. Hamburg. Hathor, 4 40 m. n.w. Kp. Bon n. Leixoes. Hector, 4 v. Antwerpen n. Hamburg. Hecuba, 4 330 m. w.z.w. Landsend n. Curacao. Heelsum, 4 240 m. n.w. Finisterre n. Bermuda. Heemskerk, 4 80 m. z.w, Formosa n. Kobe. Helicon, 3 40 m. z.w. Bridgetown n. Amsterdam. Hera, 4 v. Brighton n. Praia Victoria. Hermes. 4 480 m. n.o. Flores n. Ciudad Trujillo Hersilia, 4 te Pt. Au Prince verw. v. Cd. Trujillo. Hilversum, 4 40 m. n.w. Bone n. Banias. Holendrecht, 4 260 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Hoogkerk, 4 v. Amsterdam n. Port Said. Houtman, 4 410 m. z.o. K. Leeuwin n. Melbourne. Iberia, 4 v. Gibraltar n. Bremen. Isis, 5 te Caracol. Jacob Verolme, 4 335 m. o. Kp. Canaveral naar C'oquimbo. Japara. 4 260 m. n.w. Port Said n. Napels. Jason, 4 te La Guaira. Java. 4 180 m. o.z.o. Santa Maria n. Houston. Johannes Frans, 4 500 m. n. Bclem n. Campana. Joseph Frering, 4 150 m. z. L. Palm. n. IJmuiden. Jupiter. 3 v. Ceuta n. Malta. Kaap Hoorn, 4 130 m. z. P. Mozambique n. Mena. Kabyïia, 4 v. Oslo n. Thameshaven. Kalinga, 4 dw. Oporto n. Mena Al Ahmadi. Karimata, 4 v. Port Said n. Lattakia. Karossa, 4 v. Kaiwana n. Merauke. Kasimbar, 4 te Sarni. Keizerswaard, n. 4/5 v. New York n. Pta. Cardon. Kennemerland, 4 v. Rio de Janeiro n. Salvador. Khasiclla, pass. 4 Azoren n. Avonmouth. Kieldrecht, 4 te Antwerpen verwacht Kinderdijk, 4 1000 m. o. Horta n. Havana. Koningswaard, 4 360 m. z.z.o. Freetown n. Lour. Marques. Kopionella, 10 te Sal verwacht. Korenia, 4 te Punta Cardon verwacht v. Boston. Korovina, 4 440 m. z.w. Fayal n. Landsend. Kosicia, 4 850 m. z.w. San Miguel n. Landsend. Kreeft, 4 40 m. n.o. Texel n. Narvik. Kryptos, 18 te Miri verwacht. Kylix, 4 300 m. z.w. Bermuda n. Pto. La Cruz. I.aagkerk. 4 v. Marseille n. Genua. Laertes, 4 rede Tamako v. Taruna. Langkoeas. 5 te Hamburg verwacht. Leeuwarden, 4 300 m. o.n.o. S. Miguel n. Cristobal. Leiderkerk, 4 240 m. w.n.w. Port Said n. Pt. Said. Lekhaven, 4 v. Salvador n. Las Palmas. Lelykerk, 4 v. Daz eiland n. Bahrein. Le Maire, 4 v. Durban n. Lourenco Marques. Leto. 5 v. Sapele n. Abonnema. Liberty Bell, 4 600 z.o. St. Helena n. Ph.delphia. Limburg, 4 170 m, n.w. St. Vincent n. L. Palmas. Lombok, 4 112 m. z. Guardafui n. Djibouti. Loosdrecht. 6 te Rotterdam verwacht. Lopersum, 4 480 m. o. Bermuda n. Houston. Louis Lantz, 4 50 m. z.w. Kp. Blanco n. R'dam. Lutterkerk, 4 v. Rotterdam n. Antwerpen. Maas, 4 82 m. n.o. Minorca n. Alcegiras. Maasdam, 4 te Ft. de France verw. v. Bridgetown. Maaslloyd, 5 v. Tandjong Priok n. Miri. Malea, 4 70 m. n.o. Billiton n. Sydney. Mariekerk, 4 te Antwerpen v. Bremen. Marnelloyd, 4 600 m. n.n.w. Guam n. Singapore. Maureen, 4 600 m. z.w. Kp. Race n. Bayonne. Meerdrecht, 4 600 m. w. Finisterre n. Rotterdam. Mentor, 4 te Philadelphia. Mississippilloyd, 5 te New Orleans. Montferland, 4 dw. Wight n. Las Palmas. Moordrecht, 4 125 m. n.n.o. Finisterer n. Pt. Said. Muiderkerk, 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Munttoren, 4 270 m. z.z.w. Bombay n. Singapore. Musilloyd, 4 v. Sandakan n. Manilla. Mijdrecht, 4 180 m. n.n.w. Madeira n. Houston. Naess Lion, 4 155 m. z.z.o. Daedalusreef n. Suez. Nestor, 5 te Georgetown. Nieuw Amsterdam, 4 te Havana verwacht. Noordwijk, 4 70 m. z. Bissagos eil. n. Las Palmas. Nctos, 4 te Casquets n. Plymouth. Nijkerk, 4 v. Marseille n. Antwerpen. Orestes, 4 v. Amsterdam n. West-Indië. Orion, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Osiris, 4 te Guanta verwacht. Ossendrecht, 15 v. Norfolk te Antwerpen verw. Ouwerkerk, 4 560 m. o.n.o. Ascension n. Kaapstad. Overijsel, 4 200 m. w. Colombo n. Aden. Papendrecht, 16 te Wismar verwacht. Pendrecht, 14 v. Lagos te Napels verwacht. Peperkust, 4 450 m. n. Dakar n. Freetown. Perna, 4 54 m. o.n.o. Mombasa n. Abadan. Pieter S. 4 te Rotterdam. Polydorus, 4 v. Djibouti n. Suez. Poseidon, 5 te New Orleans. Prins Alexander, 4 v. Malaga n. Haifa. Prins der Nederlanden, 4 te Cartagena verwacht. Prins Frederik Hendrik, 4 v. Antw. n. Londen. Prins Willem III, 4 te Antwerpen v. Le Havre. Prins Willem IV, 4 v. Ceuta n. Tarragona. Provenierssingel, 4 300 m. z. Kp. Race n. Bremen. Pygmalion, 3 v. Hamburg n. Bremen. Raki, 4 v. Seattle n. Vancouver. Randfontein, 4 te Tilbury v. Las Palmas. Rempang, pass. 4 Ouessant n. Marseille. Ridderkerk, 4 v. Mangalore n. Aden. Roebiah, 4 1120 m. w.n.w. Fremantle n. Fremantle, Roepat, 4 te Le Havre. Rijndam, 4 115 m. o. Sable eil. n. Halifax. Riinkerk, 5 v. Amsterdam n. Genua. Saloum, 4 135 m. w.z.w. Finisterre n. Bordeaux. Sarpedon, 4 v. Pto. Limon n. Jacksonville. Schelpwijk, 4 450 m. o.z.o. Mena n. Mena. Schie, 4 v. Algiers n. Tunis. Schiedijk, 4 v. Philadelphia n. Norfolk. Siaoe, 4 te Malakka verwacht. Silindoeng, 4 100 m. w.z.w. Makassar n. Brisbane. Sliedrecht. 4 10 m. n. Ouessant n. Amsterdam. Soestdijk. 5 v. Rotterdam n. New York. Solon. 3 460 m. n.w. Flores n. Antwerpen. Stad Amsterdam, 5 te IJmuiden. Stad Arnhem, 4 v. Melilla n. Holland. Stad Delft, 4 410 m. n.n.o. Bermuda n. Kingdom. Stad Gouda. 4 v. Norfolk n. Hamburg. Stad Haarl., 4 162 m. w.n.w. Freetown n. IJmuid. Stad Leiden. 4 v. Rotterdam n. Marseille. Stad Rotterd., 4 150 m. z.w. Finist. n. Sta. Cruz. Stad Schiedam, 4 110 m. n.w. Bergen n. Gent. Stanvac Benekat, 5 te Sungeigerong. Statensingel, 4 100 m. z.w. Landsend n. R'dam Statue of Liberty, 19 te Philadelphia verwacht. Steenwijk, 4 490 m. z.z.w. Kp. Race n. IJmuiden. Stentor, 5 te Paramaribo. Straat Bali. 5 te Hongkong. Straat Madura, 5 v. Fremantle n. Mauritius. Sir. Magelhaen. pass. 4 Madagascar n. L. Marques. Straat Mozambique, 5 te Buenos Aires. Sumatra, 4 180 m. n. Massawa n. Suez. Sunetta, 4 130 m. z.z.w. Cochin n. Abadan. Tnbian, 4 50 m. o. Malta n. Alexandrië. Taliama, pass. 4 Kp. Bon n. Antwerpen. Talisse, 4 v. Amsterdam n. Indonesië. Tappanzee, 4 te Port of Spain. Taria. 4 v. Miri n. Singapore. Texel, 4 110 m. n.w. Madura n. Singapore. Thelidomus, pass. 4 Mona n. Curasao. Tibia, 4 90 m. n. Kp. Stroque n. Rio de Janeiro. Titus. 4 te Santiago de Cuba. Tjiluwah, 4 v. Tandjong Priok n. Singapore. Tjimenteng, 4 te Manilla v. Balikpapan. Tjinegara, 4 470 m. z.z.w. Kobe n. Hongkong. Tjitjalengka, 4 te Rio Santos verw. v. Rio de Jan, Tomocyclus, 4 v. Mamonal n. Eastham. Towa. pass. 4 Fernando Noronha n. Antwerpen. Trajanus, 4 ten anker Puerto Limon. Triton, 4 250 m. n.o. Azoren n Londen Tweelingen. 4 60 m z. Los Palmas n. Monrovia. Van Linschoten, 4 150 m. z.w. Sabang n. Kaapstad. Van Noort, pass. 4 Nieuwe Hebriden n. Suva. Vasum, 5 te Portland. Vivipara, 4 115 m. w. Gibraltar n. Portland. Vlist, 5 te Rotterdam. Waiwerang, 4 300 m. n.o. Balikpap. n. P. Darwin. Waterland, 4 35 m. z.z.o. Recife n. Las Palmas. Waterman, 5 te Triëst. Wieldrecht, 8 te Norfolk verwacht. Wonogiri, 4 160 m. o. Muskat n. Bombay. Wonorato, 4 v. Cebu n. Singapore. Wonosari. 5 te Charleston. I.Jssel, 4 100 m. n.o. Ouesant n. Leixous. Znankerk, 4 v. Suez n. Port Said. Zaanland, 4 v. Buenos Aires n. Santos. Zonnekerk, 5 te Barcelona. Zwijndrecht, 12 te Hamburg verwacht. SLEEPVAART Friesland. 3 150 m. n.w. Pta. Cardon n. Maracaibo. Hector, 3 v. Rotterdam. 4 te IJmuiden. Maas. 1 v. Suez n. Arabische Golf. Noordholland 3 150 m. z.o. Las Palmas n. Nigeria. Poolzee, 1 v. Port Said n. Kharg eiland. Titan, 3 235 m. z.o. Djeddah n. Arabische Golf. Zeeland, 3 200 m. z.o. Madeira n. Port Harcourt. KLEINE VAART Alcetas, 4 35 m. o.n.o. Ile de Bas n. Malta. Ardeas, 4 dw. Marmara n. Izmir. Bab T, 2 v. Gijonmussel n. Bayonne. Elsa, 1 v. Londen te Gijonmussel. Ilias, 4 15 m. n.w. Kp. Villano n. Rotterdam. Inspecteur Mellema, 1 v. Londonderry te Galway. Joost. 1 v. Leixous te Huelva. Julia Mary, 4 t. anker Falmouthrede n. Lissabon. Kaap Falga, 3 v. Koge n. Vestervik. Kaap St. Vincent. 2 Brunsbüttel gepass. n. R'dam. Leliegracht, 3 v. Rotterdam n. Londen. Lijnbaansgracht, 4 dw. IJmuiden n. Mantyluoto. Nero, 3 te Bilbao n. Oporto. Pavo, 4 160 m. n.o. Villano n. Nemours. Quo Vadis, 1 v. Swansea te Fowey. Strabo, 3 te Barcelona n. Tarragona. Twee Gebroeders, 3 te Cadiz n. Antwerpen

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13