I^rouueI) VOOR DE PRET GOUDEN FEEST Verwaarloosde huizen Pittoreske oude boerderij bleef behouden in Haarlemmermeer Neon ROL ROOK GENIET halfiware COLBERTCOSTUUMS Balletleerlingen van Leonard Salaz DONDERDAG 5 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 „REINO" (12) GESLAAGDE RESTAURATIE Garantieprijs voor bacon- varkens verlaagd Kerkelijk Nieuws Gemeentebestuur spaart kosten noch moeite Examens ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM „Schrikkelfeest" Van Mensen en Dingen - V. :.vv; m" Wh'- REINIGT REIN Dagelijks schoonhouden van kantoren, scholen en werkplaatsen. Telefoon 16254 van ZUIVER WOLLEN KAMGA- REN, TERLENKA en TREVIRA v-a. 98-00 COSTUUMS met vest, va119.00 SPORTCOLBERTS in mod. lichte dessins, vanaf 39-00 Gen. Cronjéstraat la - lb - Tel. 53334 „Kijk, ik wil me beslist niet groter voordoen dan ik ben. Maar toch speel ik liever piano tijdens een dineetje of een huwelijksfeest, bij een modeshow of tijdens een ge zellig partijtje dan bij een of andere hospartij. Daar houd ik nu eenmaal niet van. dat is m'n aard niet en dat is maar goed ook want er zijn genoeg pianisten en accor deonisten, die daar wèl ple zier in hebben. Bovendien, stel, dat ik met een accor deon een polonaise zou wil len leiden, ik wil het niet, maar stel het eens even, dan kan ik het nog moeilijk doen met het oog op de dansschool. Hier aan de Kleine Houtweg in Haarlem bedrijven we namelijk peda gogiek. Het klinkt misschien wat hoogdravend, maar toch is het in feite zo. Tegenwoor dig komen de meisjes en jongens al op dansles als ze een jaar of vijftien, zestien zijn. En dan moet je de touwtjes natuurlijk wat strak in handen houden. Maar m'n broer en ik zijn het gewend. We doen het al tijden en we zaten vroeg in het vak. M'n vader had namelijk ook al op deze plaats een dansschool. „Miecgielse en Van Ake, en in 1948 hebben m'n broer en ik de zaak voortgezet. Heel veel vroeger ben ik overigens al begonnen met pianospelen. Na de driejarige h.b.s. eigenlijk al. M'n vader liet me toen kiezen: doorgaan met leren of geld verdienen. Ik koos het laatste en ik heb er nooit spijt van gehad. Ik ging in de dansschool spelen en daar kreeg ik een enorm ritmegevoel door. Toen ik zeventien was heb ik een bandje opgericht en later ben ik in een „echte" band terecht gekomen. „The Har lem Swingers", heette dat orkest en we waren destijds semiprofs. want we speelden op verenigingsavonden voor geld. Van acht uur 's avonds tot twee uur 's morgens met z'n vijven voor 35. In de oorlog gaf ik weer les en na de onderduiktijd begon de drukte van de be vrijdingsfeesten. We speel den voor allerlei buurtver enigingen en ook wel op straat. Op het Tevlerplein in Haarlem-Oost bijvoorbeeld, waar we een hele avond in een portiek moesten schuilen omdat het zo regende. We kregen toch utibetaald En daarna ben ik gaan «pelen op modeshows en diner* Leuk werk. Je krijgt na een paar jaar je eigen nubliek en dat is erg pret- lie. Het lijkt misschien voor ?en buitenstaander wat saai. •naar toch is het bijzonder Mezierig. Met de modeshows Jan van Ake thuis: foto's maken van de driejarige Marjan. Het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft op een te Utrecht ge houden vergadering besloten de garantie prijs voor baconvarkens te verlagen van 2.38 tot 2.33 per kilogram. De voorzitter, de heer Joh. de Veer. wees er op dat deze prijs nog op een zeer gunstig niveau ligt vergeleken bij de kostprijs, die momenteel 2.21 per kilogram bedraagt. Advertentie Advertentie nlnglnneweg 6 Tel. 14024 Leonard Salaz had voor de jaarlijkste uitvoering, welke woensdagavond door de leerlingen van zijn dansstudio in het Mi nerva-Theater werd gegeven, weer een afwisselend en aantrekkelijk programma samengesteld. Voor de pauze werd dit ge heel ingenomen door zijn grote ballet „De gelaarsde kat". In dit bewegingsspel kre gen ook de beginnelingen hun aandèel: De gevorderden en de solisten René van Deu- tekom, Josje Strating, Marianne Sarstadt en Peter Smink namen de meer eisen stel lende passages voor hun rekening. De bij zonder fraaie kostuums waren met veel gevoel voor kleurverhoudingen ontwor pen. Het tweede grote ballet van dit program ma was „Souvenir de Paris" op muziek van Offenbach, wiens can-can door de ge vorderde leerlingen met voorbeeldige vaart werd uitgevoerd. Er waren fraaie fin-de-siècle-kostuums. Het resterende ge deelte van het programma was voor de so listen gereserveerd. De door Leonard Sa laz en Josje Strating uitgevoerde jota ver wierf veel bijval en moest worden her haald De serenade op muziek van Mozart verliep veel stroever, doch deze inzinking werd door een gracieus gedanst duet van Leonard Salaz en Toosje Waldman gecom penseerd. Advertentie Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Daarle (toez.): A. Noor- degraaf, kand. te Noorden (Z.H.), die be dankte voor Kamperveen. Bedankt voor Mensingeweer-Tinallinge: D. Bouwstra, legerpredikant te 's Gravenhage. Geref. Kerken Beroepen te Sybrandaburen: G. Brouwer, kand. te Leidschendam; te Utrecht-Oost (vac. H. W. H. van Andel) (2de maal): P. Heinen te Noordwijk-Binnen. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Leerdam (voor de missio naire dienst op Nieuw-Guinea) en te Zwa- gerveen-Zwaagwesteinde: K. H. de Groot, kand. te Leeuwarden. In de balzaal aan de Jans- weg in Haarlem leerden ze elkaar kennen: de heer P. W. Groeneveld en mevrouw M. E. Groeneveld-Van Waveren. Het was voor beiden het eerste échte grote bal van de toneelvereniging „Door In spanning Uitspanning". Zij waren toen alle twee achttien jaarEenentwintig waren zij toen zij trouwden. En dat is nu alweer bijna op 10 maart vijftig jaar ge leden. Vijftig jaar wonen de Groenevelds nu al in Haar lem, vijftig jaar deelden ze samen al het lief en leed. Mevrouw Groeneveld is nog altijd even vitaal. Zij strijkt, kookt en wast nog alles zelf. Niet voor niets is ze daar een beetje trots op. Voor het aankomende feest is zij naar de kapper gegaan om haar grijze haar te laten water golven. Misschien ziet zij er ook daardoor zo verrassend jong uit. Zij vertelt graag over al de vrolijke dingen, die zij meemaakte, over haar dochter Maria, haar zoon Jan en de zes kleinkinderen. Mijnheer Groeneveld daar entegen, die al sinds 1950 sukkelt met zijn gezondheid praat liever al is het dan erg opgewekt over al zijn kwaaltjes, over de zieken huizen waarin hij heeft ge legen en over de pillen en poedertjes die hij allemaal heeft moeten slikken. Maar steeds valt zijn vrouw hem dan in de rede. „Ver tel jij toch niet steeds maar over je ziektes, zeg liever eens wat over de boot, waar we altijd mee gingen varen". En dan laat de heer Groene veld al is het nog wat aarzelend inderdaad iets los. „Ja, die boot was wel leuk. Die was van de buren. Als het weertje lekker was gingen we daarmee varen, Tlle grote rivieren op en af. Dat vonden we altijd fijn hè?" Hij lacht nu wat grom mend naar zijn vrouw. Zij lacht lief terug. Het is dan net alsof ze samen weer even terug zijn op die boot. alsof ze samen weer achter het roer zitten in plaats van hier op dat grote bruine ledikant in de smalle voor kamer aan de Rollandstraat no. 44. Mijnheer Groeneveld gaat dan even later verder over zijn beroep: „Ik ben altijd schilder geweest. Eerst knecht, later eigen baas. Weer of geen weer ik stond altijd hier of daar met een kwast in mijn hand. Het is vrijwel altijd goed gegaan totdat die oorlog er tussen kwam. Na die vijf jaar is het eigenlijk nooit zo goed meer gegaan. Vanaf 1950 lig ik nu bijna praktisch iedere dag in bed". Het gouden echtpaar, de heer en mevrouw Groeneveld. Zijn vrouw zegt: „Ik ben vroeger winkelmeisje ge weest. Drie jaar lang. Daar na ging ik trouwen. Alle twee ze wijst op zichzelf en haar man zijn we dol op radio en televisie. Vooral op het laatste. Toen mijn man nog vaker zijn bed uit- kon, gingen we altijd kijken bij kennissen. En dan ge noten we. Nu nemen we maar weer genoegen met de radio. Maar dat is ook fijn hoor. Wij luisteren haast altijd, vooral naar die hoor spelen. daar zijn we dol op". Mevrouw Groeneveld ver telt dan nog hoe zij nog vaak haar kleinkinderen, die bui ten de stad wonen, op gaat zoeken. Dat vindt ze heer lijk, alleen vindt zij het jam mer dat ze het alleen moet doen en dat haar man de kleinkinderen zo weinig ziet. Daarom vooral is zij zo blij, dat het gauw 10 maart is. Want dan komen ze allemaal naar de Rollandstraat, dan zulen ze allemaal om zijn Hier kreeg hij een voorliefde voor de ver werking van hout. welke nog werd ver diept door studiereizen in Zweden en Duits land. Hij vergewiste zich van de mede werking van een aannemer, die eveneens zeer veel voor dit werk voelde. Deze restauratie is uitstekend geslaagd. Zo zijn de goten en kozijnen, die machi naal werden gemaakt, niet te onderschei den van het handwerk van een „boeretim- mernoan" uit de vorige eeuw. waarmede de gebruikte steensoort van de voorbouw vooral wanneer deze min of meer is „verweerd" een fraaie combinatie vormt. De Haarlemmermeerpolder bestaat nog slechts kort, ruim honderd jaar. Daarom kan men hier ook riiet bogen op het bezit van oude. historische gebou wen. De oudste bouwwerken in deze streek zijn de boerderijen, die werden gesticht in de jaren, toen de polder pas was drooggelegd. Gezien de herkomst van de Haarlemmermeerbewoners, die uit alle windstreken in ons land naar dit nieuwe gebied trokken, vertoont de bouwtrant der boerenhofsteden een grote variatie. Maar hoe verschillend van optrek en indeling zij ook mogen zijn, één ding hebben zij gemeen: er is er niet één ouder dan honderd jaar. Deze boerderijen hebben een „gevaar lijke leeftijd". Immers, al wat na 1850 werd gebouwd, wordt in het algemeen niet geacht tot de „monumenten" te behoren. Deze mening wordt niet door ieder ge deeld. Er zijn zeer invloedrije en deskun dige persoonlijkheden, die hierover an ders denken. Eén van hen is professor P. Elling. buitengewoon hoogleraar in de ar chitectuur- aan de Technische Hogeschool te Delft. Professor Elling gaf aan zijn zienswijze uitdrukking in zijn inaugurele rede in oktober 1957. toen hij het con structieprobleem geen drijvende factor meer noemde, omdat een bepaalde con structie eeuwenlang kan worden her haald, wanneer de maatschappij niet ver andert. Een goed voorbeeld hiervan vindt men, aldus deze hoogleraar, in de bouw van vele boerderijen die van de Middel eeuwen af tot aan het begin van de twin tigste eeuw in wezen gelijk is gebleven, alsook in de bouw van de molens tot het gebruik van de motor als aandrijfkracht zijn intrede deed. Dit is dan ook de reden, dat vele in de vorige eeuw gebouwde boerderijen aan stijlloosheid ontkwamen, omdat de boe- renwereld zelf in wezen niet is veranderd. Daarenboven hangt de waarde van een monument vaak niet af van het bouwwerk op zichzelf, maar ook van de plaats, die het inneemt. Rijm7 gesloopt Al deze argumenten hebben gegolden met betrekking tot de boerderij aan de Spieringweg nr. 402, juist even ten noord oosten van het dorpscentrum van Vijfhui zen. Deze boerderij is van het stolptype, waar van er verscheidene in de Haarlemmer- Het gemeentebestuur van Bloemendaal getroost zich veel moeite en kosten om het komende bevolkingsonderzoek op tuber culose te doen slagen. In ieder geval rekent het op een nadelig saldo. Stelde de raad op 20 november een krediet van 3.000,be schikbaar, de kosten van dit onderzoek zullen in vergelijking met dat in 1955 13 a 14.000 bedragen. Het gemeentebestuur hoopt, dat aan vrijwillige bijdragen rond tien mille zal binnenkomen, hetgeen neer komt op 1,50 per inwoner. Inmiddels hebben van de omstreeks veertienduizend opgeroepen of nog op te roepen inwoners er tot heden vierduizend bericht gezonden niet aan het onderzoek te zullen deelnemen. Mr. L. C. Kolff. chef algemene zaken op het raadhuis, bereidt het onderzoek voor n samenwerking met de Stichting centraal bureau voor keuringen op medisch- hygiënisch gebied in Den Haag. Deze par ticuliere onderneming beoogt geen winst. Zij bestrijdt de tuberculose preventief in samenwerking met de gemeenten. Zoals wij reeds schreven, geschiedt het komende onderzoek in een auto. Dit biedt onder andere het voordeel, dat men de in stallatie naar de bevolkingscentra kan rijden. Bij het bepalen van de veertien stand plaatsen is men in het algemeen uitgegaan van de kiesdistricten, in Aerdenhout van de bevolkingskernen als Rijnegomkwar- tier, Goudsbloemplein, Veldlaan en Von delschool. Het viel niet altijd mee een ge schikte standplaats te vinden. Bijvoorbeeld in de omgeving van het PEN bleek dit moeilijk. Voor dit gebied zal de auto nu enkele dagen op het voorterrein van ..De Rijp" komen te staan. In Overveen was het eenvoudiger. Als standplaatsen zijn hier gekozen het speelterrein aan de Prins Hendriklaan hier begint het onderzoek maandag 9 maart om twee uur het par keerterrein van café-restaurant „Roozen- daal" en aan het begin van de Hoge Duin en Daalseweg hoek Lombar Petrilaan. Het dorp Bloemendaal is in drieën gedeeld: ..De Rijp", ..Wildhoef" en Graslaan (Bloemen- daalse Bos): Alberdingk Thiimlaan en om geving en Noordlaan en omgeving. Som mige punten, zoals het Goudsbloemplein in Aerdenhout, worden zolang de auto daar staat, voor het verkeer afgesloten. In Vogelenzang wil men met een standplaats het volledige kiesdistrict bereiken. Met de installatie kan men ongeveer 35 mensen per kwartier doorlichten. De in woners worden vier of vijf dagen tevoren oogeroepen. Het onderzoek is 's middags van twee tot vijf uur en 's avonds van half zeven tot half negen. De kledingvoor schriften zijn eenvoudig. Knopen midden op de borst zijn toegestaan, echter niet op zij. Indien men na veertien dagen niets heeft gehoord, is het onderzoek goed ver lopen. Utrecht. Doctoraalexamen Piychologie: mej H. M van Julsingha. De Bilt. Doctoraalexamen pe dagogiek F de Miranda (cum laudei. Utrecht: mevr. J S. Havinga-Leignes Bakhoven. Utrecht. Amsterdam. Vrije Univ. Bevorderd tot aru: mevrouw H. B. Swildens-Nelck, Castricum. Amsterdam. (Gem. Un.Bevorderd tot aria: mej. Th. de Vaan. A. A. Loedin. R. M Stlber- mann, H. Jongmans. W. J. van Duivenboden. A. de Haak. G. E Rosingh en J C. Butter. Arta- examen (1ste ged.i: J. A. Rienks. R. L. Berko- witz en H. Bolt, allen te Amsterdam; J. C. But ter, Overveen. Lelden. Gepromoveerd tot doctor ln de wis- en natuurkunde op een proefschrift „Thetareeksen in verband met relatief kwadratische getallen- lichamen" A. W Grootendorst. instructeur bij de wiskunde aan de Technische Hogeschool te Delft Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: mej. M E. van der Tas. Den Haag. Advertentie Bevolkingsonderzoek Bloemendaal De schilderachtige, oude boerderij die dank zij een goede restauratie behouden bleef. meerpolder te vinden zijn. De Vijfhuizen- se is echter een zuivere vertegenwoordi ger van dit type. De stolp of de „piramidale stelphoeve" is vele eeuwen lang in Noordholland be noorden het IJ de karakteristieke boeren hofstede geweest. Oorspronkelijk in de zestiende eeuw stond het hooivak los buiten op het erf. Later werd dit samen getrokken met het koehuis en in de zeven tiende eeuw kwamen beide met het woon gedeelte onder één dak. De boerderij heeft dan ook een vrijwel vierkant grondplan, waarvan het hooivak het centrum is. De kap heeft meestal een korte nok en is veel al met riet gedekt met aan de voet een rij pannen om het regenwater op te van gen. De koeien staan, naar Friese trant, met de koppen naar de buitenmuur en zijn twee aan twee door schutten geschei den. Zijn de koeien 's zomers buiten, dan wordt een loper door de stal gelegd. Deze plaats is o.a. dan de gelegenheid voor de traditionele boerenbruiloften. Toen onlangs de boerderij te Vijfhuizen in andere handen overging, bleek deze in een zodanige toestand te verkeren, dat bewoning en gebruik zonder meer niet mo gelijk waren. Toevallig bezocht de Hoofddorpse archi tect A. J. de Koning de hofstede en ver nam van de moeilijkheden. Het feit, dat de heer De Koning juist tevoren de archi tectuur had gehad over een drietal nieu we stolpboerderijen in de kop van Noord holland was één van de redenen, dat hij spoedig mogelijkheden zag tot herstel, waardoor de boerderij niet alleen in zijn oorspronkelijke vorm in het landschap be houden zou worden, maar tevens weer uit stekend bewoonbaar kon worden gemaakt. Toen de plannen aan de autoriteiten werden voorgelegd, kreeg men meningen te horèn van uiterst tegen tot fel vóór. Er waren stemmen in de ambtenarenwe reld van de Haarlemmermeer, die de boer derij wilden slopen en op deze plaats een moderne hoeve wilden bouwen. Anderen, onder wie mr. G. C. van der Willigen, bur gemeester van de gemeente Haarlemmer meer. en deskundigen van de Provinciale Directie voor de Wederopbouw in Noord holland. voelden voor het plan van archi tect De Koning om het gebouw te laten voortbestaan. Deze stemmen hebben de overhand gekregen, zodat tot restauratie kon worden overgegaan. Deze restauratie kan in twee gedeelten worden bezien. Het interieur van de boer derij mocht uiteraard niet primitief wor den, maar moest de bewoners alle gemak ken van een moderne woning bicden. Het is daarom even comfortabel als een mo derne flat. Het exterieur kon volledig worden te ruggebracht in de oorspronkelijke vorm, die de stolpboerderij heeft. De achterbouw is geheel van geteerd hout, het aloude bouwmateriaal, dat bovendien de voor liefde van architect De Koning heeft. De ze bouwkundige is namelijk zijn loopbaan begonnen als krullenjongen achter de schaafbank van een timmermanswerk plaats in de Haarlemmermeerpolder. jijvoorbeeld bestaat er altijd ?en enorme samenwerking tussen de mannequins, de lady-speaker en mij. Ik heb een hele reeks tournees van modeshows meegemaakt en dan raak je na een paar dagen uitstekend op elkaar ingespeeld. En daarom ver wondert het me toch eigen lijk wel een beetje, dat je bij recensies in de krant nooit de naam van de pianist ziet staan. Je moet me goed be grijpen, ik hoef heus niet te lezen: „Jan van Ake. de be geleider was bijzonder op dreef", helemaal niet. Maar je vormt met elkaar toch een team en als er één genoemd wordt dan moeten ze alle maal genoemd worden. Bij die huwelijksfeesten is de sfeer uiteraard wat an ders. Meer feestelijk natuur lijk. Ik herinner me overi gens een mooi geval destijds in Brinkmann. Ik moest er spelen voor een diner bij een huwelijksfeest. Het was een beetje oud paar en ik deel de liedjes voor de 12' jarige bruiloft uit. We zijn net begonnen met zingen toen er een vaq de gasten naar me toe kwam en me in m'n oor fluisterde, dat het paar net van het stadhuis kwam en nauwelijks een paar uur getrouwd was. We hebben toen maar met z'n allen wat mummelend ge zongen. zodat je de tekst niet kon verstaan. Trouwens dat bruidspaar lette er helemaal Jan van Ake aan het werk: rustig spelend bij een mode show. niet op want ze hadden ein delijk eens de tijd om samen te kijken wie er op het feest waren. Het was een erg ge slaagd diner. En verder? Ach ja er is de laatste jaren zoveel ver anderd. De dansschool vraagt een heleboel tijd, zodat ik er minder op uittrek, maar zo af en toe speel ik toch wel bij feesten en shows. Zoals laatst nog bij Bouwes in Zandvoort Uitstekende sfeer daar. En daarom: er mee uitscheiden doe ik nooit. Ik ben op het ogenblik een Choretta aan 't uitproberen, een elektrisch accordeon. Heel mooi en het wordt nu al veel gevraagd. En dan is er natuurlijk nog m'n eigen dansorkest, allemaal oude bekenden van me. die graag zo af en toe nog eens spelen. En in m'n vrije tijd? Schil deren. Ik heb hier thuis de hele boel zelf gedaan, ik vind het enorm leuk werk. En i'erder? Fotograferen. Ik heb maar een eenvoudig toestel letje, maar toch zijn er al heel wat leuke plaatjes mee gemaakt. Van vakanties na tuurlijk en thuis van de kin deren, van Marjan en van Helen. O, ja ik moest nog zeggen, dat de hobby van Helen ballet is. Dat wilde ze zo graag in de krant hebben „Bekijkt u eens de verve loze buitenkant, de wegrot tende ramen en kozijnen, de stopverfloze ruiten, de kie ren". Dit schreef een bewo ner van de Rozenhagenstraat in Haarlem, die zijn veront rusting uitspreekt over de toestand, waarin de wonin gen van de bouwvereniging „Patrimonium" verkeren. Wij hebben het advies van de briefschrijver opgevolgd en zijn gaan kijken naar de verveloze toestand, waarin de buitenkant van een groot deel der huizen verkeert. Op sommige kozijnen zit niet het minste greintje verf. Het hout wordt aangetast en rot weg. De ruiten worden soms nog door een miniem stukje stopverf op hun plaats gehouden. Reparaties aan deuren en dergelijke blijven achterwege. De briefschrij ver wijst erop dat er al enorm veel geld besteed is aan taxaties van de herstel werkzaamheden. „Verder is men echter nooit gekomen. En intussen werkt de natuur verder aan de afbraak". Wij hebben de klachten voorgelegd aan de voorzitter van de woningbouwvereni ging „Patrimonium", de heer W. Meilof. die met de bewo ner van de Rozenhagenstraat van mening is dat de ver beteringen dringend nood zakelijk zijn. „Het is voor ons een lijdensweg". Meer dan drie jaar geleden zijn ai uitvoerige plannen voor de urgente verbeteringen opge steld. Het werk is zelfs aan besteed. Alles scheen in kan nen en kruiken. Het rijk stuurde echter de plannen in de war en besliste dat als gevolg van de bestedingsbe perking het werk moest wor den uitgesteld. Nu wil men andermaal proberen de woningen op te knappen. Weer wordt een bed staan: Walter. Ingeborg, Olga. Saskla, Edmond en Katinka. bestek van verbeterings werkzaamheden opgesteld. Op de begroting zullen nu aanmerkelijk hogere bedra gen voorkomen dan enkele jaren geleden. Want nu zul len door het uitstellen van het werk nog meer verbete ringen moeten worden aan gebracht. Gewacht wordt thans weer op de rijksgoed keuring. Is deze afgekomen, dan kan spoedig met het schilderwerk en de verbete ringen aan deuren, ramen enz. worden begonnen. Voor de bouwvereniging „Patrimonium" en de bewo ners is het te hopen dat de machtige heren van het rijk eindelijk tot het besef zijn gekomen dat met uitstel van het dringende herstel nie mand is gediend. De „lij densweg" heeft al te veel geld gevergd. Naar de voorzichtige schat ting van de heer L. van der Werf uit Amsterdam leven er in Nederland ongeveer zesduizend „schrikkeljarigen" Nederlanders dus die op 29 februari van een schrikkeljaar geboren zijn. In werkelijkheid kunnen deze mensen slechts een keer in de vier jaren werkelijk hun verjaardag vieren. Een aantal hunner heeft besloten dit in 1960 gezamen lijk te gaan doen. En daaruit is weer het plan ontstaan tot het houden van een inter nationale schrikkeljarigen reünie 1960. Na bijna twee jaar van voorbereiding zijn er een aantal relaties aan geknoopt met „schrikkel jarigen" in het buitenland, die bijzonder enthousiast voor dit plan waren. Er zijn tal van oorspronkelijke voor stellen gedaan, die alle op ie uitvoerbaarheid onderzocht zullen worden. De heer Van der Werf verzoekt alle schrikkeljari gen. die het komend feest willen meevieren zich bij hem te melden (Postbus 263, Amsterdam) en hij voegt er aan toe, dat men er niet be ducht voor hoeft te zijn voor een reclamekarretie gespan nen te worden. En dat lijkt ons een hele geruststelling.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9