ENSTEN „Bloemendaal moet in de toekomst zichzelf blijven" van gisteren ZATERDAG 14 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Ir. P. K. van Meurs WASSERIJ DUYN Raad van Bloemendaal vergadert donderdag Burgerlijke Stand van Haarlem Medische verzorging tijdens het weekeinde Ophalen van huisvuil Verkiezing polderbestuurders Hoofcldorp Bouw van zeventig woningen aanbesteed Handwerkwedstrijd Nieuw café-restaurant aan boulevard Hoofdstadoperette speelt voor „Kunst en ontspanning" Dokter Den Butter sprak over de zending Kopij voor de kerkdiensten Philatelica wil ook ruilbeurs voor jeugd DE BEURS „De ontwikkeling van Bloemendaal in het kader van zijn omgeving", dat was het onderwerp, waarover ir. P. K. van Meurs, hoofdingenieur van de Planologi sche Dienst in Haarlem, vrijdagavond voor een vrij talrijk aantal leden van de Buurt vereniging „Bloemendaal" in het Jeugd huis aan de Donkerelaan een inleiding heeft gehouden. Spreker stelde hierbij duidelijk, dat hij hierop zijn persoonlijke visie wilde geven en kwam aan het eind van zijn betoog tot de conclusie, dat hij de toekomst van Bloemendaal als heel bescheiden ziet en dat deze gemeente voor alles zichzelf zal moeten blijven, be houdens natuurlijk de noodzakelijke ver- kcersverbeteringen en een aanpassen aan de eisen van de nieuwe tijd en omgeving. Voor een voortschrijding van de bebou wing van deze aan natuurschoon en re creatiemogelijkheden zo rijke gemeente kon ir. Van Meurs bepaald geen enthou siasme opbrengen. Ir. Van Meurs, die uit hoofde van zijn functie veel met streekplannen van doen heeft, gaf eerst een uitvoerige uiteenzet ting van de algemene richtlijnen en de werkwijze van een uitbreidingsplan en van de ruimtelijke ordening in het bijzon der. In Nederland met de grote bevol kingsdichtheid en weinig ruimte, waar bo vendien nog veel grond droog gepompt moet worden, zijn ruimtelijke plannen zeer nodig. In het westen des lands wordt die behoefte wel het sterkste gevoeld, vooral in de Randstad Holland en spreker zou Bloemendaal dan ook willen zien in groter verband in die Randstad geplaatst, in het district Zuid-Kennemerland. Een gemeente als Bloemendaal kan niet los worden gezien van dit alles. Vele ingeze tenen werken immers in Amsterdam en wonen in Haarlem, en de integratie in het westen des lands wordt steeds inniger. Spreker gaf als zijn mening te kennen, dat wat de ruimtelijke ordening betreft het rijk er niet in geslaagd is op nationaal ni veau overkoepelende plannen in die rich ting vast te stellen. Wel geldt dit voor streken waar de provincie dit doet. Men moet hier tot, een zinvol, bruikbaar ge heel komen, aldus ir. Van Meurs, men moet een duidelijk beeld hebben van de toekomstige samenleving en hoe die in de ruimste zin gehuisvest kan worden. Bloemendaal is een typisch woongebied voor forensen en het gaat er om het ka rakter van deze streek te bewaren. Ir. Van Meurs toonde zich een voorstander van het behoud der buitenplaatsen en de beperking van bebouwing. In Vogelen zang zag spreker van alle Bloemendaalse buurtschappen nog de meeste mogelijk heden tot bebouwing, omdat daar nogal wat weilandén zijn. Zoveel mogelijk wordt in het streekplan getracht de wegen buiten de bebouwing om te leiden, omdat rustig wonen in deze streek een eerste vereiste is. Een van de moeilijkste problemen, waar de provincie mee worstelt, is volgens spreker ook het fraaie agrarische landschapsschoon te be waren. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waiy;van veelvuldig gebruik werd gemaakt. Öe heer T). Roos, voorzitter, van het bestuur van de woning bouwvereniging Bloemendaal-Noord vroeg of het geen ernstige tekortkoming van het regeringsbeleid was, dat de ruim telijke ordening ophoudt bij de regionale grenzen en dat de overheid dit dus niet in nationaal verband ziet. Ir. Van Meurs zei- de, het hier wel mee eens te zijn en merkte op, dat hei bindende nationale plan hier inderdaad ontbreekt en dat de rege ring zich over dit rapport niet heeft uit gesproken. Volgens hem heeft onze demo cratie het opstellen van een nationaal plan niet kunnen opbrengen. De heer Adr. Cassee wees er ook nog eens op, dat er niet te veel inrichtingen in Bloemendaal moeten komen en ook de Advertentie ams;terdamsevaart20 Trti£ïl053 In de donderdagmiddag te houden ver gadering van de gemeenteraad van Bloe- nendaal zullen voorstellen aan de orde komen leningen aan te gaan van 161.000 en 1 30.000 met de n. v. Bank voor Neder landse Gemeenten. De eerste lening is be stemd voor de financiering van onderhan den zijnde kapitaalswerken en de tweede ter financiering van de aanleg- van sport velden op de zogenaamde Mariënweide. De voordrachten voor de benoeming van leerkrachten aan de Vondelschool in Aer- denhout luiden: eerste voordracht: 1. H. Ringersma, Haarlem 2. W. Geurtsen, Heemstede, beiden tijdelijk onderwijzer aan de Vondelschool; 3. mej. M. B. van Lier te Bloemendaal, tijdelijk onderwijze res aan de Vondelschool. Tweede voor dracht: 1. W. Geurtsen, 2. H. Ringersma; 3. mej. M. B. van Lier. Voor het aanbrengen van een vloerbe dekking in een zolderkamer van de Born- waterschool vragen B. en W. de gemeen te een krediet van f 8.000 voor het treffen van voorzieningen in de Bloemendaalse Montessorischool, in de St. Aloysiusschool en de r.k. meisjesschool te Overveen me dewerking te verlenen. B. en W. stellen de raad voor een com missie van bijstand voor de sport te benoe men; als kandidaten worden voor gedragen de heren jhr. J. P. A. van Lennep mr. A. A. K. M. Povel. O. F. Staleman, mr. H. W. Vliegen en J. W. Wichers. BEVALLEN van een zoon: 11 maart: V M. Loögman-Turkenburg; H. van der ^ost-Akersïoot; 12 maart: M. C. de Jong- 'an Hameren (2 zn); M. M. de Rosa Spie- 'ings-van den Berg; A. A. van Wooning- Schéelings; 13 maart: J. E. Willemsen- Krikke. BEVALLEN van eendochter: 12 mrt: H. M. Schouten-van de Molen; W. van Taarling-Zuidema; K. Bolwijn-Wieringa; A. A. van der Steenhoven-Jansen; 13 mrt: H. Meijer-Vergunst. OVERLEDEN: 11 maart C. Oud, 74 j., Wilhelminapark; 12 maart: J. Metz, 51 j., Gasthuisvest; 13 maart: E. C. Smit, Haze- patersiaan, 82 j. Oost-West verbinding door Aerdenhout bracht hij weer aan de orde. De heer L. Franken, eigenaar van hotel „Iepenho- ve" in Bloemendaal, stelde vragen over het bouwen van een hotel in Bloemendaal aan Zee. Ir. Van Meurs zou dit gebied meer als een dagverblijf willen zien. HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Leidse- vaart 74, telefoon 12111. Tandartsen: G. A. v. d. Burg. Rusten- burgerweg 26, Bloemendaal, tel. 55869. Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, telef. 11793: Centraal-anotheek, Grote Houtstraat 78. telef. 10500; Bos- en Vaartapotheek, Bos- en Vaartstraat 26, telefoon 13290. HEEMSTEDE Artsen: J. G. M. van Walsem, Bronstee- weg 32, telefoon 38377 en R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550. Wijkverpleging, zuster G. Verduvn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Tevens in de week van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 maart, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Aerdenhout Apotheek. Zand- voo'-tselaan 164, telefoon 26772. Tevens in de week van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 maart, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL Artsen: C. Eenhoorn. Bloemendaalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17. Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: J. Reurink. Aer- denhoutsduinweg 8, Aerdenhout, telef. no. 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307. Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsma. Téding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177. b.g.g. 41919 (voor Aerdenhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 21 maart voor spoedeisende gevallen ge opend zijn: de Elswout Apotheek, Bloe mendaalseweg 341. Overveen, tel. 16760; de Sanfpoortse Apotheek. Rlnemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Zuid. t^lef. 02560 8249, en de Aerdenhout Apo theek, Zandvoortselaan 162, Aerdenhout, telefoon 40758. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat. 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: zuster M. J. Hoogen- bosch, Julianaweg 25. tel°foon 2876. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tolweg no. 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. Westerman. Leidsevaart no. 74. Haarlem, telefoon 12111. Apotheken: Van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 maart na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst ie fcandvoörtse apotheek. J. J. L. A. Wijn- nc. Haltestraat 8. telefoon 2389. Artsen: G. Manschot, tel". 07502 430. Wijkverpleging: zuster A. G. Haagsma, Teding v. Berkhouflaan 15. B'oemendaa). telefoon 02500—26390, b.g.g. 27343. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, Plein 31. Half weg, telefoon 4405. HILLEGOM Artsen: A. van der Kaaden, Hoofdstraat 14, telefoon 5114. H A ARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, telefoon 280. Badhoevedorp: dokter Sabel. tel. 2377. Zwanenburg: dokter Honingh, Plein 31, Halfweg, telefoon 4405. LISSE Artsen: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Door de komende feestdagen zal de ge meentelijke vuilnisophaaldienst van de Haarlemmermeer op vrijdag 27, zaterdag 28 en maandag 30 maart geen huisvuil op halen. In de week van 30 maart tot en met 4 april zullen extra wagens van de gemeen telijke vuilnisophaaldienst rijden voor het verzamelen van zgn. „grof vuil". Deze ko men op 31 maart in Hoofddorp, op 2 april in Zwanenburg en op 3 april in Abbenes, Nieuw-Vennep en Vijfhuizen. Op 4 april komen de huizen langs de ringdijk en de verschillende buurtschappen aan de beurt. Men dient het vuil zo vroeg mogelijk ge bundeld aan de weg te leggen; de maxi male hoeveelheid is een halve kubieke me ter. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Jacoba Johanna, d. van J. de Groot en J. J. Wakker; Jacob Cornells, z. van A. Biesheuvel en M. Knibbe: Wilhel mus Lucas Leonardus. z. van L. H. van der Peet en A. E. M. G. DijkzeulHendricus Joseph Maria, z. van H. Heima en P. A. van Buuren; Henny, d. van H. Stolp en T. Weglage: Anna Margaretha, d. van P. H Filius en L. de Rooij: Adriana Kornelia, d. van M. C. Groenenberg en A. K. Sloot weg: André, z. van J. C. de Regt en G. Ba- rendsen; Anna Elisabeth, d. van C. J. Eijpc en I. H. Jansen: Korstiaan Arie, z. van A. Bezemer en J. de Vries; Eric Ronald, z. van J. W. Hansmann en H. M. J. Rijks; Ingrid Yvonne, d. van A. Smit en A. Tole- naars; Marcel, z. van J. P. M. Wubbe en W. J. Blokker; Reina, d. van B. Witte en M. Bakker. ONDERTROUWD: W. J. Voskuijl en C. W. Dikkeboom; W. A. Walmsley en J. A. M. Schrama. GETROUWD: M. Meijer en L. A. Schijff; W. van Os en H. van den Berg; C. A. Lem mers en C. M. T. van Mil; C. R. Huijsmans en J. C. Teeuwen; W. van den Akker en G. Dijksman; K. van der Spek en E. Kroes; C. van der Luit en I. T. Mittler; A. van der Stelt en A. van Maastricht. OVERLEDEN: P. Hofland. 73 jaar, wed. van A. van der Walt; E. Bus, 93 jaar. ong.; M. Venema, 74 jaar, geh. g. met J. van der Zwaard. Het bestuur van de Haarlemmermeer- polder heeft bekendgemaakt dat ter ver vulling van vacatures één heemraad en vier hoofdingelanden moeten worden ge kozen. Het college van heemraden moet namelijk worden aangevuld in verband met het periodieke aftreden van de heer A. J. van der Marei. Van het college van hoofdingelanden zijn periodiek aftredend de heren N. van Reeuwijk, N. W. A. Stok man, en C. M. Reinders Folmer. Tevens moet worden voorzien in de vacature van mr. L. M. E. von Fisenne, die als hoofdin geland heeft bedankt. De verkiezing heeft plaats in het polder huis te Hoofddorp op 9 april. Voor de aanbesteding van zeventig wo ningen en een winkel in Hoofddorp-Oost hadden 31 aannemers ingeschreven. De hoogste inschrijver was Hub. Strijk in Rijpwetering met 1.500.000,De laagste was Bilthovens Bouwbedrijf L. Broker in Bilthoven met f 1.041.000,De begroting beliep een bedrag van 1.080.000, Zoals in de loop der jaren een traditie is geworden organiseert de afdeling Haar lemmermeer van de „Raad van jonge boe rinnen" ook nu weer een handwerkwed strijd, welke zal worden besloten met een tentoonstelling der werkstukken. De ten toonstelling en prijsuitreiking worden op 14 maart 's middags gehouden in de bo venzaal van hotel „De Beurs" in Hoofd dorp. In Expo-paviljoen Op het terrein ten noorden van de Zee straat in Zandvoort, waar de stichting „Recreatieoord Zandvoort" haar boule vardcentrum zou bouwen, zijn arbeiders thans druk in de weer met het opbouwen van houten stellages. Velen denken dat thans begonnen wordt met de bouw van het boulevardcentrum, doch zover is het. niet. Hier zal namelijk een groot paviljoen verrijzen, dat op de wereldtentoonstelling in Brussel heeft gestaan en is aangekocht door de firma Apfelstedt und Hornung in Hamburg. Het paviljoen bestaat uit een groot café-restaurant met aan beide zij den vijf kleine winkels en aan iedere kant een klein, rond paviljoen. Het café-restau rant. zal geëxploiteerd worden door „Uni- versa" uit Rotterdam. Men stelt zich voor het café-restaurant nog voor de paasdagen te openen. Het zal geheel zijn afgestemd on de Duitse badgasten. Men zal er „Brat Würstchen" kunnen eten en er komt ook een „Hühnenbraterei". Tijdens het zo merseizoen zullen hier verscheidene orkes ten spelen. Ook zullen er kleinkunst-arties- ten optreden. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Gerardus Johannes, z. van A. Bluijs en B. M. Kok; Maria Theresia, d. van T. J. A. Spolders en G. M. Kok; Martin, z. van J. Hunze en N. Hofman; Charles Adrianus, z. van A. de Zwart en R. Olczowij. ONDERTROUWD: C. J. Willems en M. M. Koper; J. van den Bergen en M. Spol ders. GETROUWD: J. B. van Kampen en W. M. G. Versteege. OVERLEDEN: F. E. Held, 51 jaar, echtg. van K. Hartógensis; Chr. Stas, 72 jaar, wed. van J. F. Busch; KI. van der Werf, 91 jaar, wed. van M. v. d. Schinkel. „Kunst en ontspanning in de bollen streek" heeft donderdagavond in de zaal van „Trpslong" in Hillegóm het winter seizoen besloten met de operette „Zwei Herzen im Dreivierteltakt", gespeeld dooi de Hoofdstadoperette. In zijn openings woord heeft de voorzitter van „Kunst en ontspanning", de heer C. Freriks, de plan nen voor het volgende seizoen ter sprake gebracht. Als uitgangspunt hiervoor is een enquête onder de leden gehouden. Deze steekproef heeft duidelijk laten zien, dat men zo veel mogelijk amusement wenst. De belangstelling voor de diverse avon den kwam, in percent uitgedrukt, op het volgende neer: Wim Kan kreeg de groot ste aanhang, 22 percent. Twintig percent stemde voor de operette, eveneens twintig percent toonde voorkeur voor een blijspel. Joh. Kaart kreeg de gunst van zestien per cent der leden. Voorts had 22 percent an dere wensen ten aanzien van het amuse ment. Slechts drie percent van de leden prefereerde een klassiek repertoire,. Op deze laatste avond van het seizoen beantwoordde het programma volkomen aan de wensen van de leden. Want voor het optreden van de Hoofdstadoperette bleek men zeer enthousiast. Onder de bekwame regie van Otto Aurich heeft het gerouti neerde gezelschap „Zwei Herzen" met charme en vaart gebracht. Men genoot van de Weense melodieën en van de grap pen, waarmee Otto Aurich en Fritz Stei- ner weer veel bijval oogstten. Een beschouwing over deze operette door onze muziekmedewerker Jos de Klerk heeft men reeds in ons blad kunnen lezen. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Rudolf Johannes Petrus, z. v. H. A. Veenman en A. J. M. Langeveld; Petronella Marleen, d. v. A. J. H. de Wilde en T. Ypeij; Diena Wilhelmina Maria, d. v. J. B. C. Paardekooper en I. Schrama; Al- bert Wolfgang Walter Denis, z. v. D. Ro vers en S. M.. Meisen: Sophia, d. v. J. C. Pollé en M. T. Zuidhoek. ONDERTROUWD: C. J. van Schie en A. E. Sanders; N. Kops en S. C. van der Vij ver; A. Salier en G. M. Klinkenberg; C. van Rooden en M. G. Broekhof; H. van der Aar en H. I. van Braak. GETROUWD: W. Duurland en G. M. A. Langeveld. ZONDAG 15 MAART 1959 HAARLEM. Ne«L Herv. Kerk. Consisto riekamer Grote Kerk, Grote Markt. 15.30: Liturgische dienst voor doofstommen en slechthorenden. Nieuwe Kérk, Nwe. Kerks- plein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 19: Ds. A. J. Lamping, van Duivendrecht. Bijzondere dienst uitg. v. d. „Bavo-Commissie" in het bijzondere kerkewerk. Voorzangdienst om 18.45 uur. Noorderkerk, Velserstraat. Zater dag van 16-17 uur bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Prof. Dr. A. A. van Ruler, van Utrecht. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Dr. G. Snijders. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk, dhr. G. Kooistra. 10.30: Jeugddienst. Ds. H. ter Steege. Onder werp: Zesde kruiswoord: „Het is vol bracht". Kapel Sarcpta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. dhr. A. M. P. Hörchner. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. ingang Van Mer- lenstraat. 10.45: Ds. L. D. van Dijl, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Ja- cobstraat 6. 10.30: Prof. Dr. J. de Graaf, van Utrecht. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. R. Bijl. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. West. Leidsestraat. 10: dhr. W. C'. de Groot. Cen trum. Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. 10 h. 30: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning service 3 p. m. Rev. W. Popham, van Hosford. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk. Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Ronde- tafelbijbelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avdndbijeenkomst. Pente costal Flladelfia Gemeente, Gedempte Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Ma- leise dienst). Woensdagavond 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. Zondagmiddag 3 uur: dienst, donderdag 19 maart 19.30 uur: bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dienst. Woensdag 18 maart 19.30: Ds. Timmer, van Huizen. Stads-Evangelisatic, Lange Heerenstraat 6. 10 en 19: dhr. J. F. Snoeks. Donderdag 19 maart 19.30: Bijbellezing en bidstond. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. Th. Dik- kes. evangelist te Leiden. 17: dezelfde met lichtbeelden over profetiën en beloften. Dinsdag 17 maart 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Ge bouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. Don derdag 18 maart 20: Mej. Corrie ten Boom vertoont kleurendia's van haar wereldreis. Medewerking van de Zingende Zusjes. Rooms-Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius. Nw. Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kin dermis. 8.30: Hoogmis. 10. 11 cn 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8. 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozen krans, Spaarne. 6, 7.30. 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan. Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15. 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. bev. van lidmaten. Dinsdag 17 maart 20: Vrijz. Luth. Kring, Rustoord. Passie-avond. Donderdag 19 maart 19.30: Ds. G. Kroes, Wees- en Oudeliedenhuis. Vrije Evangelische Gemeente. Kapel. Parklaan 21. 18.30: Ds. P. v. Vliet, van Oldebroek. bed. H. A. Remonstr. Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Prof. Dr. L. J. van Hoik, van Oegst- geest. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Belijdenisdiensl. 10.30: Jeugddienst. Broedergemeente, Parklaan. Zondag 10.30 uur: Ds. H. Schulz. Belijdenisdienst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10 en 17: Ds. D. J. Roos. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 en 17: Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9 en 17: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente. Lange Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned.. Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kindcrhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Lof met meditatie. Woensdag .18 maart. 9.30: H. Mis. Volle Evangelie Gemeente. Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Spr. dhr. Jac. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwek kingssamenkomst met verschillende spre kers. Donderdag 19 maart 20: Gebedssamen komst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel. Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. P. v. Zutphen, van Delfzijl. 10: Zondagsschool. 19.30: Grote 19.45: Voor de jeugd. Donderdag 20: bidstond, jeugddiensto.l.v. P. v. Zutphen. Woensdag Pinkstergeloofsgemeenschap. Nassauplein 8. 10: dhr. S. Priester. 17: dhr. E. Schuurman. Woensdag 18 maart 20: Bidstond. Schoter singel 99. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (brood- breken). Gemeente des ïlecren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10.30: Mensenwijdingsdienst. Donderdag morgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Gcmeenschapsbond. Samenkomst dins dagavond 7.45 uur ten huize van de familie Drayér, Koudenhorn 46A rd. Baptistenge- mcente. Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 19.30: Bijzondere avond. 10.30: Kinder- dienst. Dinsdag 17 maart 20: Bidstond. Zevendedags-Baplisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur pre diking. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Nederl. Vereniging van Spriritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Spreekster Mevr. Lode-Van Halen, Zaandam. Apostolische Gemeente. Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Herst. Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. 10 cn 17: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 cn 20 uur. Don derdag 20 uur. Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingsdicnst. 18.45: Open luchtsamenkomst. 19.30: Verlossingssamen komst o.l.v. Kapitein G. Verschoor. Soefi- Beweging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. Jehovafli's Getuigen, Wolstraat 7. 17-18: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30- 21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83 (ge bouw). 16.30-17.30: Wachtorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Donderdagavond heeft voor de leden van de Jonge Kerk in Lisse dokter H. den Butter gesproken over zijn toekomstige laak als zendeling-arts op Nieuw-Guinea. Op 22 maart wordt hij als zodanig in de kerkdienst van de Hervormde gemeente in Lisse uitgezonden. Deze dienst zal ds. G. Pettinga leiden. Dokter De Butter zei dat de eerste twee zendelingen hier Duitsers waren. De eer ste Nederlandse zendeling was de heer Bink. Zijn arbeid heeft rijke vrucht ge dragen. Toen hij stierf was zowat het ge hele eiland Roon tot het christendom be keerd. Dokter Den Butter gaf een over zicht van de ontwikkeling van hel onder wijs. Spreker schetste voorts de medische omstandigheden. De zuigelingensterfte be draagt ongeveer 50 percent. Lepra en t.b.c. zijn evenals ondervoeding zeer gevreesd. Tot slot werd dokter Butter en zijn vrouw Gods zegen toegebeden voor hun arbeid in Nieuw-Guinea. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Juiianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. 19: Vicaris J. H. Meesters. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds. G. Koch, open bare belijdenis. Wijkkapel, Eenhoornstraat 29. 19: Ds. G. Koch, lijdensmeditatie. Oppas dienst (leeftijd 3-7 jaar.) in beide kerken. Zondagsschool. 12: Marnixschool. Wijkkapel Eenhoornstraat en Kleuterschool Colenso- straat. Sionskcrk, Eksterstraat. (Spaarndam- West). 10: Ds. J. Kroon. Bevestiging nieuwe lidmaten, m.m.v. het Kerkkoor. 19: Ds. A. C. D. v. d. Bosch, Ginneken. Bijzondere dienst, m.m.v. mej. A. Attema, sopraan, en P. Quakermaat, fluitist. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10: Oppasdienst (4- 6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat). Charl. de Bour- bonschool (Jan Prinslaan). Elout van Soe- tcrwoudeschool (Muiderslotweg). Kleuter- dienst (4-6 jaar). 10: Kon. Emmaschool. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Br. J. van Veen. Driebergen. 19.30: Jeugdsamenkomsl, leeftijd tot 25 jaar. Dinsdag 17 maart 19.45: Zusterking, Maasstraat 8. Woensdag 18 maart 20 uur: Opwckkingssamenkomst onder het motto: „Wat zegt de Bijbel ervan?" Rooms-Kath. Kerk. H. Hart. Kleverpark. 6.30. 7.45, 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30. 7.30, 9: Hoogmisi 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30. 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15. 11.30 en 18: Avondmis. H. H. Felrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoog mis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10.30: Ds. P. Cannegieler. Drie bergen. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel. 10: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. L. Hoorweg. Sionskerk. Eksterstraat. 11.30: Ds. H. W. Wierda. 17: Drs. Joh. Ver- have, van Hollandscheveld. Noord-Schoter- kerk, Spaarnrijkstraat. 10: Drs. Joh. Verhave, van Hollandscheveld. 17: Ds. J. A. v. Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Student P. van Zonneveld, van Apeldoorn. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingsdicnst. 12: Zondagsschool. 16.30: Kin dersamenkomst. 19: Openluchtsamenkomst. Gen. Cronjéstr. 20: Verlossingssamenkomst. Dinsdag 14.15: Gezinsbond voor vrouwen. Jehovahs Getuigen, Spaarndammerweg 9. 15.30-17.30: Wachtorenstudie en Theocrati sche bedieningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. 13.30-19.30: Wachtorenstudie. Woensdag 1.9.30-21.30: Theo cratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. HEEMSTEDE. Ned Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp, bevestiging van lidmaten. Kapel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. I-Ienkels, bev. van lidmaten. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Dijl. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10: dhr. De Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. P. v. d. Veer. Em. pred., Amsterdam. Rooms-Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30. 8.30. 11. 12 en om 9.40: Hoogmis. O. L. Vr. Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefstaan. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk (vrygemaakt)9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 20 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Dr. J. H. Stelma. Zondags school. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar in de Adventskerk. Religieuze Kring. Eiken laan 5. 10.30: Ds. E. H. Boer. Doopsgezind, Koog aan de Zaan. Rooms-Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf, te 10.15 H. Doop. 19: Ds. C. J. Lassehuit, Haarlem. Geref. Kerk. 10 cn 17: Ds. W. Bos. Rooms-Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur.. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J. E. Drost. 10.30: DrrH. van; der Loos; van Haarlem-N. (Opendeurdienst). Jeugd kapel om 9 uur in Maranatha. Zondagsschool. 11: Jeugdhuis. Donkerelaan en in Mara natha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan, Doopsgezind, Haarlem. Rooms-Kath. Kerk. Allerh. Drieëcnheid. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 cn 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9 en 11 uur. Geref. Kerk, Tijdelijk: Kerkplein. 14: Ds. Joh. C. Rrussaard, van Oegstgeest. 14: Kin- dei'dienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie. Vijverweg 14A. 15.45: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv'. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. bevestiging van ouderlingen. Zondagavondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel. 19.45-20.15: Mej. Ds. Klink. Remonstr. pred. te Haarlem. Medewerking verleent Mevr. K. Mulder-Swaan, zang. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Zondagsschool. 12-13: Ramplaankwartier. Gebouw Irene, Elswouts- laan 1 en Bcalrixschool, G. Schoolmeester- laan. 10.15-11.15: Julianakwartier. Kon. Wil- helminaschool, Dompvloedslaan. Geref. Kerk. 10: Prof. R. Schippers. 17: Ds. S. Oegema. vlootpredikant. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. C. v. d. Tas. Amsterdam-W. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: lees- diensten. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Rooms-Kath. Kerk. Agatha- kerk. 7, 7.30. 8.30, 10.30: H. Mis. Mariakerk. 7, 8.30, 10.30 en 11.30: H. Mis. H. »H. Engel- bewaarderskerk. 7, 8.45 en 10.45: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Venendaal, bev. lidmaten. 17: Ds. F. Brou wer. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kérk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Mevr. A. Boeke van Rijnbach, van Noordwijk. Rooms- Kath. Kerk. St. Martinus. 7. 8.30. 10: Hoog mis. 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15. 9.30: Hoog mis. 11.15 uur. Jehovah's Getuigen, Nuts- gebouw. 14.30-15.30: Wachttorenstudie. Dins dag 19.30-21.30: Theocratische bedienings school cn praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Evang'eliesamen. komst. Nutsgebouw. 15: dhr. K. Adelmund. evangelist te Rotterdam. Maranatha-samen- komst. 18 maart, 20 uur: dhr. Th. Dikkes. van Leiden. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. Onbe kend. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. M. Keyser. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoog mis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. D. Hoornstra. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19:_ Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en, 15: leesdienst. Dinsdag 17 maart 19.30: Ds. De Gier. van Den Haag. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. D. C. van Wijngaarden, van Hoofd dorp. 18.30: Ds. F. Brouwer, van Hillegom. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Abbenes. 9.30: dhr. Verbeet, van Heem stede. 15: Ds. H. Brons. Bethelkapel. 10: Ds. Knotnerus. van Oude Wetering, bev. lid maten. 19: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Gcréf. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. van Hoofd dorp. 15: Ds. G. Meynen, van Den Haag. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: Ds. L. C. Baljé. Rooms-Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. Geref. Kerk. 10: Ds. G. Rang. 15: Ds. Berger, van Halfweg. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van der Woord. Rooms- Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk. 10: Ds. M. A. van Rhijn, van Oudorp. 19: Ds. R. de Roest. Adventskerk. 10: Ds. G. H. van Willenswaard, bevestiging nieuwe lidmaten. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel. 9: Student P. van Zonneveld, van Apeldoorn. 15: Ds. C. den Hertog, van IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, bev. lidmaten. 19: geen dienst. Jeugdkapel. 10.30 uur in het Kopij voor de kerkdiensten dient vrydags- morgens voor 10 uur ter redactie te zjjn. Van later binnengekomen kopjj kan op neming niet worden gegarandeerd. Jeugdhuis. Spr. dhr. J. de Vink. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: -Ds. G. J. Cosijnzen, van Ouderkerk a/d Amstel. 17: dezelfde. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Wethmer, Doopsgezind pred. te Zaandam. Rooms-Kath. Kerk. H. Agatha. Gr. Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoog mis. 7 u. n.m.: Lof. Ned. Chr. Gemecnschaps- bond. Dinsdag 17 maart n.m. 3 uur samen komst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. J. W. van Zeijl. Jehovah's Getuigen. Woensdag 18 maart 2(fuur: Gemcente-boek- studie, Koninginneweg 44. Vrijdagavond hield de afdeling Lissè van Philatelica, waarbij ook de leden uit Hillegom zijn aangesloten, in „De Nachte gaal" een vergadering onder leiding van de heer C. A. Gehrels. Er wordt contact opgenomen met de afdeling Sassenheim om tot nauwere samenwerking te komen. Ook is een actie ingezet om een ruilbeurs voor de jeugd in het leven te roepen. Een der moeilijkheden is een geschikt lokaal daarvoor te vinden. De opzet is deze ruil beurs om de veertien dagen te houden. Van de deelnemers aan de ruilbeurs zal tien cent per keer worden gevraagd ter dekking van de kosten. Op 28 maart zal de ze op een nog nader te bepalen plaats wor den gehouden. Voor deze ruilbeurs gaven 150 jeugdigen blijk van interesse. Het ver der verloop van de avond was als van een standaard postzegelavond: veiling, verlo ting. onderling ruilen en bestuursmedede lingen. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE. GEBOREN: C~:tha*;ina Hendrika, d. v. P. G. Segers en A. J. Moes; Elisabeth An- thonia Maria, d. v. A, P. v. d. Berg en A. E. v. d. Veek; Anna Maria, d. v. A. W. v. d. Lans en A. M. v. d. Zwet. ONDERTROUWD: M. A. v. d. Zwet en A. Warmerdam; G. M. Gresch én C. H. de Knijper; I-I. Eveleens en P. H. v. d. Linden. GEHUWD: H. v. Luinen en C. v. Dam; W. F. Timmerman en J. H. M. v. d. Veld. WIP VOOR KLEUTERS Het comité „Lisse Vooruit" heeft aan het bestuur van de speeltuin „Marijke" een vierdelige wip voor de kleuters aange boden. Dit geschenk werd dankbaar aan vaard. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK. GEBOREN: Pieter Hendrik, z. v. H. Kok en A. de Gelder. OVERLEDEN: J. J. S. v. d. Watering, 31 j„ echtg. v. J. M. B. v. d. Ven (vrouw); S. Steensma, 77 jaar, echtg. v. J. de Haas (vrouw). NEW YORK Het koersniveau bereikte nieuwe record hoogten hij actieve handel. Het beursoinde was al nabij toen er een sterke toeneming in de vraag ontstond die verscheidene fondsen 6 dollar of meer omhoog stuwde. De meeste grote groepen hadden hieraan deel. 1-Iet industriegemiddelde kwam van 613,75 op 614,69; dat voor spoorwegen van 164,18 op 164,25 en dat voor openbare nuts bedrijven van 93,88 op 94,28. De aandelen- omzet nam toe van 4.690.000 tot 4.880.000. Van de 1248 verhandelde fondsen sloten er 540 hoger en 475 lager. De beurs reageerde op goed economisch nieuws. Thiokol steeg meer dan 6 dollar in de chemiesector, Vick Chemical ongeveer 9 dollar in de farma ceutische sector. Winsten van 1, 3 en 4 dol lar waren talrijk. Vooral de verwachtingen inzake toenemende spoorwegactiviteit sti muleerde de beurs, evenals de produktie van de elektronische industrie. R.C.A. was willig, plus 4 dollar op hoogste dagwaarde. Goodyear trok de aandacht in de banden- groep. De auto's waren eerder flauw door produktieverlagingen. De daling van Ford stond in verband met het besluit van de Ford Foundation (zie pag; 2). De olies waren verdeeld. Texas Co. steeg meer dan een dollar. Richfield sloot lager, na enige tijd plus 2 dollar te hebben genoteerd. (UPI). AMSTERDAM De verkiezingsresultaten waren niet van invloed op de koersvorming van de aan delen. De handel droeg, voor de laatste beursdag van deze week, een kalm karak ter. De dollar-obligaties K.L.M. werden weer vlot in een open hoek verhandel 1 De vraag naar de ie papieren domineerde met als gevolg, dat hogere prijzen moes ter. worden betaald. Gehandeld werd op ongeveer 114/t, tegen donderdag ongeveer 112 Aandelen K.L.M.die s in New York vast in de markt lagen, werden ongeveer drie gulden hoger op f 130,geadviseerd. Ook de overige internationale waarden vertoonden een vaste tendentie. Aandelen Philips maakten hierop echter een uitzon dering. De aandelen lagen gedrukt in de markt en verdoren op 532 ongeveer zeven punten. De laagste koers van de morgen uren bedroeg 524i-é. Er gaan ter beurze geruchten, dat het Philipsconcern het restant converteerbare obligaties op korte termijn aflosbaar zal stellen. Dit zou. aldus du beurs, een druk op de koers van de aandelen Philips kunnen hebben. Hier mede werd reeds rekening gehouden. Uni lever zette de koersstijging verder voort en was op 4173^ ongeveer 4 punten hoger dan de vorige dag. AKU was vast op 273 plus 2. Kon Olie liep op van f 164,90 tot f 165.40 en was ongeveer een gulden hoger. In de scheepvaarthoek was het zeer rus tig De koersen bewogen zich op het slot- niveau van de vorige dag. Van de cultures was Deli in reactie. Deze maatschappij bezit reeds 72 percent van de aandelen Oostkust en is voornemens op de overige aandelen een bod te doen. In verband hier mede werden aandelen Oostkust, donder dag 120, gisteren niet genoteerd. Senembah brokkelde wederom een paar punten af. HVA en Amsterdam Rubber waren ge makkelijk; staatsfondsen prijshoudend. De aandelen Walvisvaart werden op ongeveer 110 onveranderd geadviseerd. Ter beurze werden geïntroduceerd en voor het eerst verhandeld certificaten Massey- Ferguson Ltd (Canada). Adviesprijs onge veer f 600,— per certificaat van 10 aan delen een zeer goede belangstelling. Certi ficaten Eurunion werden wederom hoger geadviseerd evenals aandelen Nederlands- Amerikaanse Fitting. Prolongatie 3 per cent. i J

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7