Haarlems Dagblad Gereformeerd jeugdhonk aan de Camplaan officieel geopend Kick Smit wordt trainer van RCH A anmeldingsfo rmulier Zelfbestuur voor Frans Kameroen en Nigeria Amsterdamse Beurs MAANDAG 16 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bloemendalers stellen beeldende kunst ten toon Koempoelan van pad vinders in Vogelenzang Sterrenkunde LP. Laning G.P.V.) „Grote teleurstelling" Meisje kreeg schot in het oog V er ster king Kort nieuws Uitlaatpijp was lek Zes mensen in auto bewusteloos Abako is bereid samen te werken met Brussel Drie leiders vrijgelaten en naar België gebracht Bejaarde man omgekomen door gasverstikking UIT STAD EN STREEK Scheepvaart Betaling abonnementsgeld per giro Zaterdagmiddag had in Heemstede on der grote belangstelling de officiële ope ning plaats van een gezellig ingericht „jeugdhonk" achter de gereformeerde kerk in de Camplaan. Een ruim en gerief lijk onderkomen voor de rijpere jeugd, met een fleurig interieur, dat van diverse ge zellige ontspanningsmiddelen zoals ka merbiljarts tafeltennis en pick-up werd voorzien. Zoals dr. A. Dondorp in zijn ope ningwoord terecht opmerkte, betekenen deze moderne attributen een definitief ein de van het ouderwetse figuurzagen en het „enigszins stompzinnige als maar kruis- steekjes borduren". De vele belangstellenden, onder wie zich onder meer de burgemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard en de korpschef van politie, de heer A. Be- rentsen, bevonden, werden met een kort welkomstwoord begroet door dr. P. ,T. Richel, waarna dr. A. Dondorp in het be zit werd gesteld van de sleutels van het nieuwe gebouw. Deze overhandiging vormde voor dr. Dondorp een gerede aan leiding zijn grote erkentelijkheid onder woorden te brengen voor de kerkeraad, de commissie van beheer en de gemeen teleden, die met zulk een voorbeeldige ac tiviteit en gulheid de bouw van dit nieuwe jeugdhonk mogelijk hebben gemaakt. Dr. Dondorp herinnerde aan de manier, waarop men in Heemstede met het jeugd werk was begonnen; namelijk in 1930 op twee kamertjes in een huis aan de Biliton- straat. Dit werk groeide uit en men kreeg met ruimtegebrek te kampen, zodat de aankoop van het oude hotel aan de Camp laan voor de gemeente een groots moment betekende. Langzamerhand kon hier de nieuwe koers ingeslagen worden, waarbij van het standpunt werd uitgegaan dat niet alleen de bijbelse geschiedenis en het ge bed, maar ook het gezellig samen zijn on der een vrolijk lied de jeugd brengt bin nen de lichtkring van Christus en Zijn Evangelie. Van niet minder belang achtte spreker het, dat ook het contact met de ouders gemakkelijker kan worden opgeno men, wanneer de kinderen eenmaal bij dit jeugdwerk zijn ingeschakeld. Vervolgens sprak de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap pard, die constateerde dat hier iets groots is verricht, hetgeen waard was naar bui ten te worden uitgedragen. Want ook een gemeentebestuur kent de verschillende problemen met een jeugd, die door samen woning en andere oorzaken geen eigen huis meer heeft. Verder verklaarde de burgemeester zich voorstander van het Zaterdagmiddag heeft de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, in gebouw „Bloemenheuvel" een tentoonstelling geopend van werken van niet-beroeps beeldende kunstenaars, die in de gemeente Bloemendaal woonachtig zijn. Onder degenenen, die de opening bij woonden, bevonden zich onder meer de Bloemendaalse wethouders mejuffrouw dr. M. E. Nolte en mr. H. B. Wildt Mey- boom. In zijn openingswoord herinnerde de burgemeester eraan, dat pas drie weken geleden in hetzelfde gebouw de tentoonstel ling van de kunstschilder S. de Heer werd geopend, hetgeen een experiment was, dat alleszins geslaagd mag heten, omdat deze expositie niet minder dan 450 bezoe kers trok. Het gemeentebestuur is, aldus de burgemeester, van plan op de ingesla gen weg voort te gaan. Eerstdaags zullen de plaatselijke beroepskunstenaars weer in het Openluchttheater gaan exposeren te midden van bloeiende bollen. Het ligt in de bedoeling met exposeren in „Bloemenheu vel" voort te gaan door er eens in de maand een tentoonstelling te houden, maar dit zal in het vervolg niet meer tot de taak van het gemeentestuur behoren, aldus dr. Pee reboom Voller, die van mening was dat de organisatie van de exposities zal moeten worden overgelaten aan het particulier ini tiatief. Het gemeentebestuur zou gaarne zien, dat ook afgevaardigden van de drie buurtverenigingen in de gezamenlijke commissie van voorbereiding zitting zul len nemen. In Bloemendaal zou een cultu reel centrum, waar kunst en cultuur elkaar kunnen vinden, levensvatbaarheid moeten hebben, ook al zou ..Bloemenheuvel" niet de aangewezen plaats voor een dergelijk centrum zijn. Dr. Peereboom Voller stel de, dat men met opzet gesproken eeft van „niet-beroeps"-kunstenaars en het woord ..amateur" heeft willen vermijden, om dat zij, die hier exposeren achttien schil ders en schlideressen, de ceramiek van me vrouw A. v. Mourik-Pohl uit Aerdenhout daarbij inbegrepen met volle overgave hun kunstzinnige neigingen naar voren hebben willen brengen en daarin een be paald niveau hebben bereikt. Aan het slot van zijn toespraak bracht de burgemees ter dank aan de heer J. T. van Steenwijk, die voor de inrichting van de expositie veel werk heeft verzet. Velen maakten hierna van de gelegen heid gebruik de tentoongestelde werken te bezichtigen. De expositie zal tot en met 28 maart dagelijks van tien tot vijf uur en des zondags van twee tot vijf uur geopend zijn. Zondagmiddag trok zij reeds tachtig bezoekers. Binnenkort zal in „Bloemen heuvel" een tentoonstelling over het land goed „Elswout" worden ingericht. standpunt, dat een gemeentebestuur het particuliere initiatief in deze dient te sti muleren, wanneer dit zich eenmaal heeft geopendbaard. Wat dit jeugdhonk betreft hoopte de burgemeester, dat de jeugd hier de basis zou mogen vinden die ieder mens in deze ernstige tijd nodig heeft. Omdat het van zulk een onnoemelijk groot belang is, wanneer men op zijn levenspad Chris tus ontmoet. Ds. H. van Krimpen uit Rotterdam, bood de hartelijke gelukwensen aan namens het Evangelisch Herstel. Daarnaast sprak hij als woordvoerder van de sociale werkge- versbond, namens welke bond spreker „met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid" een gift van duizend gul den voor het interieur in het vooruitzicht, kon stellen. Mejuffrouw B. de Klerk, eveneens uit Rotterdam, die als jeugdleidster Heem stede met een dergelijk fraai gebouw van harte gelukwenste noemde deze onderne ming ten voorbeeld voor Nederland. Ver der werd nog een buitenlantaarn aangebo den namens het Gereformeerd Jeugdver- bond en kwam mejuffrouw H. Everhard jeugdleidster te Haarlem, een grammo foonplaat overhandigen. Nadat de heer G. de Jong en mevrouw Stoel nog als jeugdleiders hadden gespro ken en twee jonge leden ook enige gram mofoonplaten hadden aangeboden, sprak dr. Dondorp een woord van dank voor al le geschenken en goede wensen. Hierna begaf men zich naar het nieuwe jeugd honk achter de kerk, waarvan de deur symbolisch werd geopend door een groep je meisjes, dat een enorme (bordpapie ren) gouden sleutel torste. De belangstel lenden konden het gebouw daarna betre den en met vreugde van het fraaie inte rieur kennisnemen. In het gebouw Teylingerbosch aan de kleine Bekslaan in Vogelenzang het ge bouw dat ruim twintig jaar geleden als hoofdkwartier van de Wereldjamboree dienst deed heeft het district Haarlem van de vereniging „de Nederlandse Pad vinders" voor het tweede achtereenvol gende jaar een districtskoempoelan (lei dersbijeenkomst) gehouden. De koempoe lan stond onder leiding van en werd ge opend en gesloten door de onder-districts commissaris hopman dr. G. de Vos. De bijna tachtig deelnemers woonden na de opening met het vlaghijsen in de voor avond van zaterdag een inleiding bij, waar de ere-districtscommissaris oubaas D. C. Knook een toespraak hield over de bete kenis van stijl in de padvindersbeweging. De overige avonduren werden gebruikt voor een groot spel, dat gehouden werd in zeeroversstijl met een zeeroversbal na. Als sluitstuk werd een film vertoond over de Tulpenrally. De bijeenkomsten van zondag begonnen met een ochtendwijding onder leiding van akela C. Spaans. Vervolgens kwamen de welpen-, verkenners- en voortrekkerslei ders onder leiding van hun assistent dis trictscommissarissen in groepjes bijeen voor een bespreking over het padvinders- werk. Later op de morgen werd deze be spreking voortgezet en voerde de assistent districtscommissaris voor training, hop man J. Abspoel, het woord over de prakti sche uitvoering van de stijl in de padvin dersbeweging, met welke inleiding hij in haakte op de zaterdagavond door oubaas Knook gesproken woorden. Een forum heeft vervolgens vragen be antwoord, die voornamelijk betrekking hadden op interne zaken in de beweging. Zondagmiddag stond er een buitenspel op het programma, dat ondanks de re genval werd uitgevoerd. Het stond onder leiding van akela C. Groot, en werd ge houden rond Teylingerbosch. Het is de bedoeling, zei hopman De Vos in zijn toespraak tijdens de sluiting, deze koempoelan waaraan ook padvindsters van het N.P.G. deelnamen elk voor jaar te houden. Kick Smit, op het ogenblik trainer van de tweedeklasser HBC, zal in het komend seizoen gaan optreden als oefenmeester van RCH. Smit is de opvolger van de Engels man Leslie Talbot, die twaalf jaar de Racing heeft getraind. Kick Smit is na de afsluiting van z(jn voetbalcarrière achtereenvolgens trainer geweest van Haarlem, Alkmaar en HBC. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE-COURANT f 7.63 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z(j die zich met Ingang van 1 april 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. NEW YORK (UPI) De Amerikaan se vlaggenmakers zijn wanhopig: Nau welijks begonnen zij in grote aantallen vlaggen met 49 sterren te produceren, nadat Alaska als 49ste staat tot de Ver. enigde Staten was toegelaten, of er diende zich een nieuwe rechthebbende op een ster aan: Hawaii. De officiële vlag van de Verenigde Staten heeft op het ogenblik 48 sterren. Sinds 3 januari is de Amerikaanse vlaggenindustrie bezig nieuwe vlaggen met 49 sterren te fabriceren, en wel in een tempo van minstens 20.000 per week. De grote winkels en opslagplaatsen liggen vol van de met 49 sterren be zaaide dundoeken, maar zouden er zich klanten aandienen nu de nationale vlag 50 sterren moet hebben. President Eisenhower heeft weliswaar bepaald, dat de 49-sterrenvlag pas op 4 juli officieel zal worden, maar er zal toch niemand aan denken een derge lijke vlag te kopen, als hij weet dat hij binnenkort een vlag moet hebben met 50 sterren. De vlaggenindustrie is er beslist niet gelukkig mee en hoopt dat de nieuwste vlag, die met 50 sterren, pas volgend jaar 4 juli tot officiële vlag wordt ver klaard, „Anders zullen teveel mensen de dupe worden", zo verklaarde een verkoopleider, „de winkels, de scholen en de vlaggenmakers". De heer L. P. Laning van het Gerefor meerd Politiek Verbond, 3ie zaterdagmid dag na zijn bezoek aan de Koningin van een zakenrelatie in Den Haag vernam, dat hij niet in de Kamer zou komen, verklaarde na zijn terugkeer in zijn woonplaats Gro ningen aan onze correspondent aldaar, dat de gang van zaken een grote teleurstelling voor hem is geweest. „Ik heb reeds veel staaltjes van medeleven in dit weekeinde ontvangen, ook van openlijke politieke tegenstanders. Ik heb echter een goed in casseringsvermogen. Het is natuurlijk een zeer pijnlijke zaak, vooral voor mijn kie zers. Er zijn erbij, die mij in de afgelopen dagen huilend hebben opgebeld. Ik zie in deze dingen echter ook de leiding Gods en daarom kom ik er niet tegen in opstand". Op de vraag of de kwestie met ds. F. A. den Boeft uit Groningen geen stemmen verlies aan het Gereformeerd Politiek Verbond zou hebben gebracht, antwoordde de heer Laning, dat dit zeker het geval zal zijn geweest. Wij hadden meer stemmen dan de eerste keer, maar door deze kwes tie zijn er natuurlijk mensen geweest, die niet op het G.P.V. hebben gestemd. En er kan ook wel aangenomen worden, dat men, toen deze kwestie rees, heeft gedacht „nu halen we het toch niet en nu zullen we maar op een andere partij stemmen". (Ds. Den Boeft, vrijgemaakt gereformeerd predikant te Groningen-Helpman, is on langs als voorzitter en lid van het Gere formeerd Politiek Verbond afgetreden. Drie leden van de centrale yerbondsraad van het G.P.V., maken bezwaar tegen de leiding van ds. Den Boeft als voorzitter en tegen de drie overige leden van de cen trale verbondsraad, bij wie ook de heer Laning, de lijsttrekker, omdat deze wei gerden in het reglement, van het G.P.V. een bepaling te doen opnemen, dat men lid van een vrijgemaakte gereformeerde kerk moet zijn om als lid van het G.P.V. te kun nen worden toegelaten. De vier leden, tot wie ds. Den Boeft en de heer Laning be hoorden, wensten geen binding te aanvaar den welke boven Schrift en belijdenis uit gaat. Ze weigerden het G.P.V. te maken tot een verbond van gelijkdenkende vrij- gemaakten. In een vergadering van de algemene verbondsraad is toen met 15 te gen 6 stemmen, 3 stemmen blanco en 1 onthouding, een motie aanvaard, waarin werd uitgesproken, dat ook niet-vrijge- maakten als lid van het Gereformeerd Po litiek Verbond kunnen worden toegelaten. De drie leden van de minderheidsgroep verklaarden de zaak als afgehandeld te beschouwen, doch na de samenstelling van de kandidatenlijst kwamen zij opnieuw op de oude kwestie terug. Toen achtte ds. Den Boeft het niet langer mogelijk voorzitter en lid van het Gereformeerd Politiek Ver bond te blijven). Ten huize van een tandarts te Harlingen is een 16-jarig dienstmeisje het slachtoffer geworden van een fatale vergissing. Tijdens het koffieuurtje heeft de 37- jarige huisknecht, die meende met een ongeladen buks te doen te hebben, haar in het rechteroog geschoten. Het meisje zal dit oog moeten missen. De buks stond in de kamer, waar het personeel koffie dronk. Ondanks herhaalde waarschuwingen van de tandarts-assistente greep de huisknecht het wapen. Hij richtte het op het dienst meisje en haalde de trekker over. Het TRENTO AFPToen de Italiaan Carlo Cima dezer dagen in zijn tuin in Trento wandelde bemerkte hij een roodborstje, dat wild fladderend om hem heen vloog. In het begin lette hij er niet op, maar toen het vogeltje om hem heen bleef vliegen, ging hij naar de struik, waaruit het tevoorschijn was gekomen. Daar zag hij, dat een slang langzaam naar het nest van het diertje kroop. Hij doodde de slang, waarna het roodborstje weer rustig werd. Papierlawine. Een ambtenaar van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid wil het mes zetten in de berg papier die aan de verstrekking van be schikkingen voor de woningbouw vastzit. Hij wenst de aanbiedingsbrieven af te schaffen door de inhoud ervan in de vorm van een toelichting met voorwaarden op te nemen op de keerzijde van de beschik king. Hiermee zou jaarlijks 120.000 tot 150.000 vel briefpapier met bijbehorende enveloppen, en 10.000 tot 15.000 vel carbon papier kunnen worden bespaard. Hij bracht zijn idee in de Rijksideeënbus en werd be loond met f 200. NEW YORK, (Reuter) De Algemene Vergadering van de UNO heeft vrijdag avond het voorbeeld van de Beheer- schapscommissie gevolgd en zich uitge sproken vóór onafhankelijkheidsverlening per 1 januari I960 aan Frans Kameroen, waarna 't land in de UNO zal worden op genomen. Er waren 56 stemmen voor, geen tegen, 23 onthoudingen en drie afwe zigen. De onthouders, waaronder zeven Afrikaanse landen, wensten nieuwe ver kiezingen vóór de onafhankclijksverle- ning. De assemblee sprak zich voorts uit voor het houden van volksstemmingen onder toezicht van de UNO in Brits Noord- en Zuid-Kameroen. De vroegere Duitse kolonie Kameroen is thans nog een voogdijgebied van de UNO en wordt bestuurd door Frankrijk en door Groot-Brittannië, dat wil zeggen, het grootste gedeelte is aan Frankrijk toe vertrouwd (432.000 km2., ruim 3 miljoen inwoners) en een strook ten westen van Frans Kameroen (88.000 km2 één miljoen inwoners) wordt bestuurd door Groot- Brittannië. Op voorstel van Frankrijk heeft de UNO zich akkoord verklaard om aan Kameroen op 1 januari 1960 de onafhankelijkheid te verlenen. Dit geldt dus uitsluitend voor Frans Kameroen. Nigeria, waarvan Brits-Kameroen ad ministratief deel uitmaakt, zal in oktober 1960 onafhankelijk worden. Wat zal dan het lot zijn van Brits-Kameroen? Zal hel deel gaan uitmaken van het onafhankelijk wordende Nigeria, zoals Brits Togo op genomen is in het onafhankelijke Ghana? De bevolking van het zuidelijke gedeelte van Brits Kameroen heeft zich uitgespro ken voor aanhechting bij het gedeelte van Kameroen, dat thans nog onder Franse voogdij staat. De bevolking van het noor den van Brits Kameroen daarentegen geeft er de voorkeur aan deel uit te maken van een onafhankelijk Nigeria. Deze voorkeuren zullen thans door een UNO-re ferendum tot uiting kunnen worden ge bracht. LAGOS, (Reuter) Noord-Nigeria heeft zondag zelfbestuur gekregen, als in leiding op-de volledige onafhankelijk heid, .welke in oktober van het volgend jaar aan de federatie van Nigeria, waar van Noord-Nigeria deel uitmaakt, zal worden verleend. De premier van Noord- Nigeria, Sir Ahmadoe Bello Sardoeana, stamt af van het vorstenhuis Sokoto, dal over dit gebied heerste totdat het in 1903 door de Britten werd veroverd. Zes woonwagenbewoners zijn zondag op de Utrechtseweg in Hilversum door een agent bewusteloos aangetroffen in een stil staande personenauto, waarmee hun woon wagen werd getrokken. De uitlaat was lek, waardoor uitlaatgassen de wagen wa ren binnengedrongen. In de auto bevonden zich een 22-jarige Eindhovense koopman, een 38-iarige vrouw en twee kinderen van 16-13 jaar, alsmede een man en een vrouw van 67 jaar. Het zestal is naar een ziekenhuis ver voerd. De auto werd voor een technisch onderzoek naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. Gastrol. Georgette Hagedoorn zal ge durende de maanden maart, april en mei 1960 haar optreden als chansonnière onder breken voor het spelen van een gastrol bij het gezelschap „Toneel". Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3'/j%> Nederl. '47 92% 92% 3 °/o Nedl. 1962/64 97 96% Woningbouw 6 a/o 111% 111% Pr. A'dam '56 I.. 85% Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 [II 95% Pr. R'dam '52 I.. 89% Pr. R'dam '52 II.. 89% Pr. R'dam '57.... 100 A.K.U 273% 273 Calvé Delft 455 45" Van Gelder Zonen 220% 221% K. N. Hoogovens 367 368 Nederl. Ford 220 220 N. Kabelfabriek 340 341 gew.Philips Gloeil. 532 535 Pref.PhilipsGloeil. 222 Unilever (cert.) 471% 469 Unilever (nieuwe) 461% 458 Wilton Fyenoord 205 206 Werf Gusto 150% Dordtsche Petrol 692 690 Kon. Petroleum f 165.30 f 164.— 227% 227% A'dam Rubber 83 83 K.L.M f 130.20 130.— Holl. Amer. Lijn 145 146% K.N.S.M 136% 137% N. Scheepv. Unie 131 131 v. Nievelt Goudr. 123% 123 Phs. v. Ommeren 237 237 H.V.A 131% 132 Delimaatschappij f 145.80 144.50 Amsterd. Bank.. 269% 269% Nat. Handelsbank 138 138 Ned. Handel Mij 210 Rotterd. Bank.... 230% 230 Twentsche Bank. 227 Anaconda Copper 72% Bethlehem Steel.. 52% 52% U.S. Steel 94% 94 General Motors 46% 46% Shell Union 85 85% 26% 24% (Van onze correspondent in Brussel) De drie inlandse leiders van de opstan dige Abako-beweging van Belgische Kon go, die mede verantwoordelijk worden ge houden voor de onlusten van 4 en 5 janu ari, Joseph Kasavubu, president van de Abako, Daniel Kanza en Simon Nzeza, zijn zondag met een militair toestel uit Leo- poldstad naar Brussel gevlogen en door de Belgische veiligheidsdienst naar een ver blijfplaats „ergens in België" gebracht. Volgens het gerecht in Leopoldstad zijn de drie verdachten vrijgelaten, daar hun hechtenis niet meer noodzakelijk is voor de voortzetting van het gerechtelijk onder zoek en dat zij in gemeenschappelijk over leg en met hun toestemming naar Bel gië zijn overgebracht. Het agentschap Bei- ga voegt eraan toe, dat de drie negerlei ders hun medewerking zullen verlenen bij de redactie van de uitvoeringsbesluiten van de Belgische regeringsverklaring van 13 januari inzake de politieke toekomst van Belgisch Kongo. Een woordvoerder van het kabinet van de minister van Kongo verklaarde, dat er geen sprake is van plotselinge ommekeer in de Belgische politiek jegens Kongo. Toen een week geleden bleek, dat de drie ge noemde leiders van de Abako eigenlijk niet kunnen worden beschuldigd van een vooraf beraamde opstand, verviel ook gro tendeels de grond van de rechtsvervolging Nieuw is dat de drie Abako-leiders zich achter de Belgische politiek in Kongo stel len. Dat de nationale Abako-beweging, die in Leopoldstad de negers van Beneden- Kongo omvat en die het meest nationa listisch getint is, zich akkoord verklaart met de regeringsverklaring over de ge leidelijke politieke onafhankelijkheid voor Kongo, is een groot politiek succes voor de minister van Kongo, dr. Van Hemelrijck en voor de Belgische regering. De 73-jarige heer M. Th. Koop is zondag middag dood aangetroffen in zijn woning te Groningen. Hij was door gasverstikking om het leven gekomen. De heer Koop woonde samen met zijn dochter. Deze was enkele dagen uit logeren. Dg oude man heeft vrijdagavond een gasfornuis zelf wil len installeren. Hoewel een hoofdkraan ontbrak, meende hij, dat hij een gasstel wel even snel kon vervangen door 't nieu we gasfornuis. Het uitstromende as heeft hem echter bedwelmd. Tot zondagmiddag is het gas uit de leiding blijven stromen Toen de heer .K. die zondag bij kennissen zou komen eten, niet verscheen, werd men ongerust en stelde men een onderzoek in Nieawi ttt het k&rt Aalsdijk. 15 v. Tripoli n. Alexandrië. Abbedijk, 14 te Rotteraam. Aegis. 15 2220 m. zo. Puertorico n. Mobile. Agmemnon. 15 v. Amsterdam. 16 te Hamburg Alcor, 15 te Rotterdam. Aldabi. 16 v. Las Palmas n. Antwerpen. Algol, 15 van Vittoria naar Ilheus. Alkald. 15 95 m. zw. ten z. Cape Finisterre. Almdijk, 15 600 wzw. van Z. Azoren. Alphacca. 14 van New York naar Trinidad. Alphard, 17 te Montevideo. Amerskerk, 15 96 m. no. Kaap Villano. Ampenan, 15 te Cochin. AmsteJkroon, 15 180 m. w. Colombo. Amstelveen. 15 v. Ceuta n. Engeland. Appingedijk, 15 150 m. n. t. n. Paramaribo. Arendsdijk, 16 te New Orleans. Arendskerk, 15 aankomst Hamburg. Arkeldijk, pass. 15 Azoren n. Halifax. Arnedijk, 15 te Rotterdam. Asmidiske, 15 360 m. wnw. Kaap Finisterre. Asterope, 15 van Rotterdam. Averdijk, 15 v. Baltimore n. Antwerpen. Baarn, 15 te Amsterdam. Bali. 15 18 m. zw. Casquets. Banggai, 14 van Manilla naar San Francisco. Bantam. 16 te Rotterdam. Bengkalis, 15 195 m. no. Morotai. Beninkust, 15 v. Freetown n. Lagos. Bennekom, 15 aankomst Willemstad. Bintang, 14 van Kuwait naar Calcutta. Boissevain. 16 te Montevideo. Calamares, 15 155 m zw. Horta. Caltex Arnhem. 14 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Eindhoven, 16 v. Suez n. Rastanura. Caltex Gorinchem, 14 v. Rotterdam n. Fredericia Caltex Leiden. 16 v. Rastanura n. Kaapstad. Caltex Pernis. 15 van Bahrein naar Abadan. Caltex The Hague, 15 40 m. zzo. Durban. Camerounkust, 15 te Antwerpen. Carrillo, 15 van Balboa naar Armuelles. Cinulia, 14 van Barton naar Curagao. Cities Service Valley Forge. 16 te Mena Al Ahmadi. Colytto, 15 van San Francisco naar Seattle. Conception, 14 pass. Kp. Frio van Las Palmas n. Paranagua. Coolsingel, 14 1700 mijl zo Cape Hatteras. Dinteldijk, 14 te Rotterdam. Dordrecht, 15 340 m. nw. Trinidad. Doris. 15 aankomst Caracol. Duivendijk, 15 860 m. wzw. Fayal Cristobal. Duivendrecht, 14 van Port Harcourt naar Lagos. Elizabeth, 15 530 mijl nno Wake Isle. Ena, 15 ven Panamakanaal naar Guayquil. Eos, 15 v. Algiers n. Alexandrië. F.sso Amsterdam, 15 1100 m. n.o. Stekstatius. Esso Nederland, pass. 15 Gibraltar n. Fawley. Friesland, 14 v. Vlaardingen n. Setubal. Gaasterland, 15 v. Paranagua n. Rio de Janeiro. Gabonkust. 15 te Bremen. Giessenkerk, pass. 16 Ceylon n. Aden. Gooiland, 15 te Montevideo. Gordias, 15 te San Yante Guatemala. Graveland, 15 v. Salvador n. Olinda. Haarlem, 15 te Hamburg. Hathor. 14 van Hamburg naar Bremen. Hector. 15 140 m. no. Finisterre. Helicon. 15 te Amsterdam. Hei-a. 16 te Praia Victoria. Hestia. 16 te Emden. Hydra, 15 470 m. zw. Azoren. Ivoorkust. 15 dw. Las Palmas. Jacob Verolme, 16 te Coquimbo. Jason, 15 geankerd rede Puerto Limon. Java, 16 te Houston. Kalydon, 15 v. Seattle n. Curagao Karakorum. 15 70 m. ozo. Klizard Head. Karimata. 15 140 m. w. Cyprus. Karimun, 15 te Penang. Karsik. 15 350 m. ozo. Saigon. Kelletia, 15 v. Abadan n. Madras. Kenia. 15 60 m. zo. Recife. Kerkedijk, 15 van Antwerpen naar Rotterdam. Kertosono, 15 van Bandar naar Kuwait. Khasiella, 14 te Amsterdam. Kinderdijk. 16 te Vera Cruz. Konlngswaard, 16 te Lorenzo Marques. Kopionella, 15 v. Dakar n. Conakry. Kosica, 16 te Hull. Krebsia, 15 te Dakar. Kreeft, 14 v. Rotterdam n. Kirkeness. Laagkerk. 16 te Port Sudan. Laurenskerk, 15 70 m. z. Kreta naar Genua. Leeuwarden, 14 120 m. o. Jamaica naar Laiceiba Leiderkerk, 15 te Dubai. Lekhaven, 15 v. Las Palmas n. Rotterdam. Lemaire, 15 te Mombasa. Lombok, 15 200 m. ozo. Malta. Louis Lantz, 15 te Rotterdam. Maas, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Maasdam, 16 te Hamilton. Maaskerk, 15 van Hamburg naar Bremen. Maureen, 15 te Bayonne. Meerdrecht. 15 520 m. zw. Landsend. Meerkerk. 15 v. Beibera n. Aden. Mississippilloyd, 16 te New York. Mitra, 15 te Curagao. Mijdrecht, 16 te Houston. Moordrecht, 15 200 m. n. Port Sudan. N'aesslion. 15 230 m. no. Madeira. Nieuw Amsterdam, 15 te Curagao. Nijkerk, 15 te Hamburg. Noordam, 15 te Rotterdam. Omala, 15 te Svolvaer. Oostkerk, pass. 15 Majorca n. Genua. Oranje, 16 te Fremantle. Orestes. 15 250 m. w. Azoren. Osiris, 17 te Houston verw. Overijsel, 16 v. Port Sudan n. Port Said. Papendrecht, 14 15 m. n. Agiers n. Wlsmar. Pendrecht, 15 te Napels. Peperkust, 15 te Lagos. Volksuniversiteit Onder auspiciën van de Volksuniversiteit geeft op dinsdag 24 maart in het Concertgebouw in Haarlem de harpiste Lily Laskine met medewerking van Het Haags Vocaal Vrouwen Ensemble een concert. Aanvang acht uur. Op woens dag 18 maart wordt, eveneens onder auspi ciën van de V.U., in het Frans Halsmuseum een programma van experimentele en tekenfilms gedraaid in samenwerking met de Stichting Nederlands Filmmuseum. Aan vang acht uur. Lezing voor huisvrouwen. De afdeling Zandvoort. van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen houdt vrijdagmiddag in restaurant „Zomerlust" een bijeenkomst waarin jhr. J. E. R. Feith, propagandist van de Nederlandse vereniging tot reumatiek- bestrijding, zal spreken over: „Reuma en de mogelijkheden om deze te helpen be strijden." De lezing wordt met films toe gelicht. Op heterdaad betrapt Zaterdagmiddag om halftwee is in een kledingmagazijn in het centrum van Haarlem een vrouw op heterdaad betrapt bij het wegnemen van een overhemd; zij is aan de politie over gegeven die proces-verbaal heeft opge maakt. Auto gekanteld. Zondagmorgen om streeks kwart voor tien reed een drieën dertigjarige inwoner uit Vlaardingen per auto op de Kleverparkweg te Haarlem in noordelijke richting. Bij de ronde vlucht heuvel stuurde hij aanvankelijk naar links in de richting Bloemendaal. Hij bemerkte dat hij rechtuit de Delftlaan moest oprijden en veranderde van richting. Door de glad heid van de weg slipte de auto en kantelde. De auto werd licht beschadigd. Continu-arbeid. De Arbeiders Ge meenschap der Woodbrookers houdt op 4 en 5 april in Bentveld een weekendcursus over het onderwerp: „Problemen rond de continu-arbeid". Het woord zal gevoerd worden door mej. A. Wiedema en de heren A. Kloos en J. C. M. Beukers. Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, zal deze week geen spreekuur houden. Ned. Christen-Vrouwenbond. De af deling Haarlem-Noord hoopt op dinsdag 17 maart des avonds om acht uur haar maan delijkse ledenvergadering te houden in het Hervormd Jeugdhuis, Schoterweg 83 in Haarlem. Mevrouw C. KooikerMohr te Katwijk aan Zee zal een lezing met voor dracht houden over het boek: „Meester Rembrandt" door Jan Mens. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnês f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen 'het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. oooMecoeeaïeeoo60oc«coeccc<50ococöooooeococooooocoeoo« Philine. 15 van Mena naar Gibraltar. Pieter S, 14 v. Rotterdam n. Swansea. Folydorus. 15 dwars Lissabon. Polyphemus. 14 pass. 60 m. n. Clipperton Eil. n. Manilla. Prins der Nederlanden, 16 te Laguaira. Prins Frederik Hendrik, 15 v. Rotterdam naar Antwerpen. Prins Frederik Willem, 14 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 15 te Bremen. Prins Willem van Oranje. 16 te Le Havre. Prins Willem III, 15 v. Rotterdam n. Londen. Prins Willem IV, 15 te Livorno. Provenierssingel, 15 te Bremen. Radja, 15, 200 m. wnw. Gibraltar. Raki. 16 ie Los Angeles. Ridderkerk, 15 in Suezkanaal. Ri.inkerk, 15 v. Genua n. Port Said. Rondo, 15 v. Cristobal n. Aruba. Rotti, 15 20 m. nw. Kreta. Saloum, 15 te Rouen. Scheldelloyd, 16 verwacht, te Aden. Scherpendrecht, 15 1400 m. wzw Cape St. Vincent. Sehie, 15 ten anker Lattakia. Silindoeng, 16 te Brisbane. Soestdijk, 16 te New York. Solon, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Sommelsdijk, 15 te Antwerpen. Stad Utrecht, 15 200 m. z. Cape Race. Stad Haarlem, 15 120 m. no. Finisterre. Stanvac Benakat. 15 v. Teloksanson n. Buatan. Stanvac Djirak, 16 te Sungeigerong. Stanvac Lirik, 15 v. Sungeigerong n. Surabaja. Stanvac Malzacc, 16 te Singapore. Straat Cook, 16 te Brisbane. Straat Mozambique, 14 van Vitoria n. Kaapstad. Straat v. Diemen, 14 v. Rotterdam n. Kamaisha. Sumatra, pass. 16 Gibraltar n. Bremen. Tslisse, pass. 15 Messina n. Port Said. Tara. 14 v. Rotterdam n. Bremen. Teiresias, 15 v. Hongkong n. Manilla. Tero, 13 van Santos naar Buenos Aires. Thelidomus, 15 te Maracaibo. Themis, 15 400 m. wzw. Landsend. Theobaldius, 14 300 m. o. Belem n. Curagao. Tiba. 16 te Rio de Janeiro. Tomocyclus, 15 225 m. n. Santa Maria. Towa, 15 te Antwerpen. Trajanus. 15 175 m. zzo. Bermuda. Triton. 14 v. Rotterdam n. Bremen. Tweelingen, 15 63 m. z. Las Palmas. Van Heemskerk. 15 v. Eastlondon n. Lorenzo Marques. Van Linschoten. 15 140 m. ozo. Durban. Van Neck. 15 195 m. nw. Surabaja. Van Noort. 16 te Wellington. Van Waerwyck, 15 v. Tsingtao n. Shanghai. Vasuih. 15 te Curagao. Waterland. 15 te Amsterdam. Waterman, 16 v. Aden n. Fremantle. Weltevreden. 16 te Blinju. Westertoren, 14 v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Westlaan, 14 pass. Fernanho n. Las Palmas. Willem Ruys, 15 v. Suez n. Colombo. Willemstad. 15 te Amsterdam. Woensdrecht, 14 130 m. o. Trinidad n. Manaus. Wonorato. 15 t. d. Chittagong. Wonosobo, 14 75 m. nw. Cape San Lucas naai Balboa. Zeankerk, 14 v. Marseille n. Duinkerken. Zaanland, 15 v. Santos n. Amsterdam. Zeeland. 15 te Bangkok. Zuiderkruis. 15 v. Port. Said n. Amsterdam. KL. VAART Bab, 13 v. Gateshead n. Goole. Brouwersgracht. 15 Terschellingerbank n. A'dam. Eljo, 15 25 m. n. Landsend n. Dundalk. Elsa, 15 110 m. zzw. Ushant n. Laixous. Joost, 13 v. Bayonne n. Huil. Kaap Falga. 14 v. A'dam n. Aabenraa. Kaap St. Vincent, 13 v. Holbaek n. Vestervik. Lijnbaansgracht. 13 v. Abo n. Amsterdam. Marjan. 15 20 m. w. Cath Point n. Rotterdam. Nieuwe Waterweg. 15 15 m. o. Owers. Quo Vadis, 14 dw. Humber n. Boston.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11