Colbertcostuums VOOR DE PRET Luchtvaartclub Bromfietsremmen Geschilderd portret van J. B. Schuil in Haarlemse Stadsschouwburg Passiespel in Jeugdhuis ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM CONGRES DONDERDAG 19 MAART 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gemeente dankt bejaarde toneeldeskundige voor zijn aandeel in schoolvoorstellingen Jaarvergadering Haar lemse Reddingsbrigade Thuisdammérstoernooi School voor slechthorende kinderen komt in Sophiastraat Binnenkort voorstel aan raad Lentefeest op Wethouder Rohlingkleuterschool Internationaal congres in Tevlingerbosch Bejaarde dame breekt knie bij uitstappen bus MIJN WINTERJAS Laat eieren in parken met rust Vakanties Haarlemse openbare scholen 14 Van Mensen en Dingen B. en W. van Haarlem hebben de Haarlemse schilder Kees Verwey op dracht gegeven een schilderij te maken van de heer J. B. Schuil. Dit zal een waardige plaats in de Stadsschouwburg krijgen. Met deze onderscheiding dankt de gemeente Haarlem de heer Schuil voor alles wat hij voor de culturele vorming van de vroegere en huidige Haarlemse jeugd heeft gedaan. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers maakte dit besluit woensdagmiddag be kend tijdens de huldiging van de heer Schuil, die veertig jaar geleden een der initiatiefnemers was tot de toneelvoor stellingen voor de schooljeugd. Dezer dagen viert hij zijn vierentachtigste ver jaardag. Behalve de burgemeester en wethouder D. J. A. Geluk, tevens voorzitter van de commissie ter bevordering van de culture le en esthetische vorming van de rijpere schooljeugd, waren nagenoeg alle wethou ders en talrijke raadsleden aanwezig. De heer J. Buifs, voorzitter van de sub commissie toneel sprak een welkomst woord. De huldiging ging vooraf aan een voorstelling van de -toneelgroep „Puck" van „De Vrek" van Molière voor middel bare scholieren. Burgemeester Cremers roemde de heer Schuil onder andere als een toneelcriticus van grote reputatie. Hij herinnerde er aan dat de schoolvoorstellingen onmiddellijk zo'n groot succes waren, dat andere plaat sen het voorbeeld volgden. „Het werk, waarvan u eigenlijk de geestelijke vader bent, is voortgezet. Wat u hebt gedaan voor de culturele vorming van de Haar lemse jeugd van vroeger en tegenwoordig is zo belangrijk, dat B. en W. hebben ge meend het hoogste te geven wat. men maar aan een „toneelrot" kan schenken", aldus de burgemeester, die vervolgens het plan door Kees Verwey een schilderij van de ju bilaris te doen vervaardigen openbaar maakte. Mej. dr. G. H. Kurtz, de Haarlemse ge meentearchivaris, die destijds als leerlin ge van het gymnasium de eerste school voorstelling bijwoonde, vertelde, dat de heer Schuil reeds tevoren in de oude Jans schouwburg voor de jeugd uit eigen werk voorlas. Spreekster bood hem een boeket voorjaarsbloemen aan. Namens de scholieren verrasten Trudy Coté en Ad Pronk de jubilaris met een zil veren sigarettendoos met inscriptie. Een zeer vitale Jan Musch „samen zijn we 167 jaar" doorspekte zijn spontane toe- Advertentie De nieuwe dameshoeden van F LÉ C H E T prffis Exclusief bij: EXCLUSIEVE DAMESHOEDEN HAARLEM: Gr. Houtstraat 79 HILVERSUM: Kerkstraat 78 UTRECHT: Potterstraat 10 Onder voorzitterschap van de heer Fr. Lodder heeft de Haarlemse Reddingsbri gade voor Drenkelingen dinsdagavond in hotel „De Leeuwerik" haar jaarvergade ring gehouden. In zijn openingsrede me moreerde de voorzitter het overlijden van mevrouw C. de Klerk-Out en de heer J. M. Geerts. Het jaarverslag van de secretaris gaf een uitvoerig beeld van het wel en wee der Brigade in het afgelopen jaar. Het jaarverslag van de penningmeester maak te melding van een klein overschot aan fi nanciën, dat besteed zou worden voor de aanschaffing van oefenmateriaal. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. M. Thuis, N. de Haan en N. Oudshoorn werden met algemene stem men herkozen. De heer De Haan werd we derom voor een jaar tot hoofdinstructeur benoemd. De dames J. C. Dijkstra-van Ba ren en A. Perry-Meyer zagen hun zittings periode in de technische commissie ver lengd. In de finale van het thuisdammérstoer nooi heeft zich na de derde ronde een kop groep van drie man gevormd, onder wie de aanstaande kampioen vermoedelijk schuil gaat. A. G. A. Heinink verraste zijn tegen stander W. van Gelderen met een typezetje, resulterende in een schijf winst. De over gebleven stand wist hij volgens de regelen der kunst tot winst te brengen. P. Cornet was minder gelukkig. Hij nam doorbraak naar dam, doch ten koste van 2 schijven. Zijn tegenstander J. de Jager bereikte ten slotte remise. H. van Poeteren sr won ver diend van A. A. Croon, terwijl H. van Poeteren jr. het goede voorbeeld van zijn vader volgde en P. Hageboout versloeg. A. G. A, Heinink heeft nu de leiding met 6 uit 3, gevolgd door P. Cornet .jr. en H. van Poeteren sr. elk 5 uit 3. spraak met anekdotes en kwinkslagen. Na dat ook hij een geschenk had overhandigd mocht hij naast de jubilaris plaatsne men en kreeg ook hij een boeket voorjaars bloemen. De directeur van de schouwburg de heer H. Deinum deelde in de hulde als de zorgende man-achter-de-coulissen. Vervolgens gaf de toneelgroep „Puck" een opvoering van „De Vrek". Als vertegenwoordigers van de Haar lemse rijpere schooljeugd boden deze middelbare scholieren de heer Schuil een geschenk aan. Zo uitten zij hun waardering voor het aandeel, dat deze toneelexpert in de schoolvoorstellingen heeft gehad en nog heeft. Naar wij vernemen zal de Haarlemse gemeenteraad in zijn vergadering van woensdag 25 maart een principevoorstel behandelen voor de stichting in Haarlem van een school voor slechthorende kinde ren. Tevens zal de raad worden voorge steld hiervoor het schoolgebouw in de So phiastraat, waarin vroeger tijdelijk de Prinses Marijkeschool was gevestigd, in te richten. Thans wordt in dit schoolgebouw de po- litiecursus gegeven. Deze zal worden overgebracht naar het gebouw aan het Houtmanpad, waar vroeger de lighallen van het Rode Kruis waren. Het ligt in de bedoeling dit gebouw verder in orde te brengen als jeugdkadercentrum. Ondanks de gure noordoosten buiten, was het dezer dagen lente in de Wethouder Rohlingkleuterschool aan de Vrijburgh- laan in Overveen. Alle kleuters, ruim hon derd in getal, speelden een rol bij het len tefeest, dat door mevrouw J. van Hulst- Prins en twee leidsters was voorbereid. De kinderen waren getooid met gekleurde pa pieren mutsen in de vorm van tulpen, hya cinten en narcissen en vormden een vro lijk tafereel, waartoe ook de tot bloei geko men bollen in de zandbak van de school bij droegen. Deze bollen vormden eigenlijk de aanleiding tot het lentefeestje, want zij brachten mevrouw Van Hulst op het idee het initiatief ertoe te nemen. Van 31 maart tot en met 4 april houdt de Internationale Christelijke Vredesbe weging haar jaarlijks responsablecongres op het buiten Teylingerbosch aan de Beks- laan te Vogelenzang. De Nederlandse afde ling van deze organisatie vindt haar voor naamste bestaansreden in het voorberei den van werkkampen in het buitenland. In Duitsland is gewerkt aan de inrichting van een vluchtelingenkamp en nabij Parijs is een oud kasteel ingericht voor invalide oud-strijders van het vreemdelingenle gioen. Tijdens het congres worden inleidin gen gehouden. De chauffeur van een NZH-bus heeft woensdagmiddag van de tijdelijke halte op de Heemsteedse Dreef bij de Blauwe Brug de deuren te vroeg gesloten en is te snel weggereden, waarvan een 78-jarige dame de dupe is geworden. De dame kwam bij het uitstappen te vallen en moest met een gebroken knie naar het Diaconessen- huis worden overgebracht. Tegen de chauf feur is proces-verbaal opgemaakt. Advertentie Degene die woensdagmiddag na de hul diging en de opvoering van „De Vrek" abusievelijk heeft meegenomen, wordt vriendelijk verzocht deze tegen ruiling van zijn eigen jas terug te bezorgen aan mijn pension te Haarlem. Ko ninginneweg 1. J. B. SCHUIL Advertentie van zuiver wollen Kamgaren, Terlenka en Trevira v.a. 98.00 SPORTCOLBERTS in moderne lichte dessins v.a. 39.00 TERLENKA PANTALONS v.a. 24.75 Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 53334 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE GEBOREN: Jan Dirk, z. v. J. D. Kopjes Nieman en R. Kogenhop; Meike Joerien, d. v. J. H. Kuipers en A Schipper; Joris Joseph, z. v. G. H. Drontmann en H. M. L. Hootsmans; Maria Adriana Hendrica, d. v. C. P. J. Prins en A. H. P. Willems; Gerrit, z. v. H. J. Bolmeijer en L. Y. Saeijs. ONDERTROUWD: P. J. de Wilde en S. Goethart; R. Mussche en J. J. M. van den Bos. GETROUWD: J. G. Verburgt en M. S. J. van der Maat; A. Molenaar en J. A. Wes- terveld. OVERLEDEN: H. J. Vermeer, 84 jaar. Op dinsdagavond 24 maart om acht uur wordt in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal een Passie- en Paaswijding gehouden, waar iedereen welkom is. De avond is belegd door de evangelisatiecom missie der Gereformeerde Kerk. De voordrachtkunstenaar Coos van Ho boken zal hierin het passiespel van Henri Ghéon „De Kruisweg" opvoeren in de Nederlandse vertaling van Albert Spee- kaert. De opvoering geschiedt in vier delen, afgewisseld door zang en aan het slot zal ds. G. Toornvliet het woord voeren. Van de zijde van de Haarlemse gemeen telijke dienst van Hout en Plantsoenen vestigt men de aandacht op het veelvuldig wegnemen van eieren van broedende vo gels in de Haarlemse parken en plantsoe nen. Vooral in het Noordersportpark schijnt het erg te zijn: daar worden tij dens de afwezigheid van het personeel van Hout en Plantsoenen hele nesten ge plunderd. Zelfs de kinderboerderij blijft niet vrij van jeugdige nestenschenders. De aldus van hun broedsel beroofde vogels zul len zich wel wachten opnieuw eieren in de Haarlemse parken te leggen en zo is het helemaal niet ondenkbaar, dat er van de zomer geen jonge vogels te zien zullen zijn. Op die manier zouden de Haarlemse plant soenen beroofd worden van een grote aan trekkelijkheid. Misschien kunnen ouders hun kinderen wijzen op deze onaangename gevolgen van het ongeoorloofd eierenrapen. B. en W. van Haarlem hebben de school vakanties voor het openbaar onderwijs voor 1959 als volgt vastgesteld: Paasvakantie: Alle scholen van 26 maart tot en met 6 april. Pinkstervakantie: Scholen voor kleuter onderwijs, gewoon lager onderwijs, v.g.l.o., buitengewoon lager onderwijs en lager nijverheidsonderwijs van 16 mei tot en met 20 mei. Scholen voor u.l.o., voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs en de ge meentelijke handelsavondschool met vijf jarige cursus van 16 mei tot en met 19 mei. Zomervakantie: Scholen voor kleuter onderwijs, g.l.o., b.l.o. en lager nijverheids onderwijs van 20 juli tot en met 22 augus tus. Scholen voor v.g.l.o. van 20 juli tot en met 31 augustus 1959. Scholen voor v.h. en m.o. en de gemeentelijke handsavondschool met vijfjarige cursus van 13 juli tot en met 31 augustus. De zomervakantie voor de scholen voor u.l.o. zal zo spoedig mogelijk worden bekendgemaakt. Herfstvakantie: Alle scholen van 2 no vember tot: en met 4 november. Kerstvakantie: Scholen voor kleuter onderwijs, g.l.o., v.g.l.o., u.l.o. en b.l.o. van 24 december tot en met 6 januari. Scholen voor v.h. en m.o. en de gemeentelijke han delsavondschool met vijfjarige cursus van 21 december tot en met 4 januari. School voor lager nijverheidsonderwijs van 24 de cember tot en met 5 januari. Advertentie Ze traden op in privé- voorstellingen voor prinses Margaret en koning Faroek. Ze verdienden achtduizend gulden per uur, ze traden in vrijwel alle delen van de we reld op, ze hebben contracten in de zak voor Engeland, Schotland en Hillegom. Ze gaan komende winter naar Nieuw-Zeeland en ze zijn amper terug uit Zuid-Afrika, waar zij een jaar gewerkt hebben. Ze zoeken acht maanden van het jaar voor hun brood het gevaar op en ze rusten na een seizoen hard werken uit in hun huisje aan de Ringvaart in Vijfhuizen, waar ze urenlang om de beurt kunnen vertellen over al die dingen en dingetjes die zij in de loop van de ja ren ver over de grenzen en dichtbij huis hebben meege maakt. Dat zijn ze: Bob Kion, zijn vrouw Irmgard, dochter Ka rin en de Zweedse partner Frits, die zich in het vlakke polderdorpje bijzonder goed heeft aangepast en die even als Bob Kion zelf op een rus tige, vriendelijke wijze medi teert over zijn vak: de lucht- acrobatiek. Bob Kion is er mee begon nen. Lang voor de oorlog, toen hij tegen de wil van zijn Haarlemse ouders in steeds weer in de buurt van rond trekkende circussen was te vinden. Hij kroop onder de tentzeilen door, hielp een handje bij het opbouwen en afbreken van de tent, liep een paar maal van huis weg, werd steeds weer terugge haald en gaf op de hoeken van de Haarlemse straten voor vriendjes enkele num mers acrobatiek weg. Hij deed dat niet alleen, want hij was altijd in gezelschap van een uitkijk, die moest waar schuwen wanneer er politie in aantocht was. Toen hij zestien was waag de hij de grote stap. Hij sloeg de raad van vader Kion om kunstschilder te worden in de wind en trok met de grote Camillo Mayer mee naar Duitsland om het vak te le ren. En hij leerde alle kneep jes van het zo moeilijke koorddansen. Hij begon, zo als meestal bij een begin, in het klein. Laag bij de grond dus. maar na drie jaar met recht vallen en opstaan stond hij tientallen meters boven de grond op een dunne draad. Hij was luchtacrobaat. Hij kende het vak. Bij Ca millo Mayer ontmoette hij de toen zestienjarige Irmgard, die toen al een „ster" was en ook van haar leerde Bob al lerlei bijzonderheden, die hem later zo vaak te pas zou den komen. „Ik trouwde met Irmgard". zegt Bob Kion nu. „en we be gonnen na de oorlog met een eigen groep- Met Frits, die vroeger een veel te zware training heeft moeten onder gaan. Vijftig handstandjes achter "elkaar maken was niets voor hem. Als hij op dc draad een pas verkeerd deed, dan begonnen ze aan de tou wen te trekken zodat hij naar beneden kwam". Bob Kion vertelt echter niet, dat hij berooid uit een concentratiekamp kwam. dat hij in Dresden een zware beschieting had meegemaakt, waarbij hij dekking moest zoeken achter de brede rug van het nijlpaard Oedipus van Sarrassani en dat hij eigenlijk niets had om mee te beginnen. Dat moesten we uit een tijdschrift lezen. „Ze hebben me van alle kanten geholpen", vertelt hij nu. „Ik ben ze er altijd dank baar voor gebleven. Parle- vliet uit Katwijk bijvoor beeld zorgde voor het touw werk, uit Rotterdam kregen we dunne stalen pijpen. We zijn gaan oefenen bij de Loosdrechtse plassen. Irm gard. Frits en ik. De kleine Karin kon toen nog niet op treden, ze was toen net zes jaar. Je moet niet vergeten, dat zo'n hele uitrusting, met net ten en masten en costuums, zo'n twintig mille moest kos ten. En we hadden geen cent op zak. We hebben het moeilijk ge had. Ik geloof soms dat het lastiger is om aan de juiste spullen te komen dan om acrobaat te zijn. En daarom zeg ik nu tegen de mensen: geef de jongeren toch een kans. Doe toch niet mee aan het stomme gepraat van de genen, die alleen de buiten kant zien. De jongens die pas beginnen worden vanzelf steeds beter. Of ze vallen af- En dan is dat weer beter, want het moet in je zitten. We zijn er dus gekomen. Gelukkig wel. We staan aan de top. Het klinkt misschien wat opsf hep'peri'g,- maar je vraagt het. dus dan vertel ik je ook alles. We- traden over al in Europa op. eerst met z'n drieën en later met z'n vieren. Alle nummers heb ben we hier in Vijfhuizen in- De Bob Kion Troupe thuis, in Vijfhuizen tussen alle dierbare souvenirs. Uit het met veel cijfertjes doorspekte jaarverslag van de Haarlemse Luchtvaart club over het jaar 1958 blijkt dat de activiteit in de vrije vlucht zeer gering is geweest in tegenstelling tot de grotere belangstelling voor de lijnbesturingsgroep. De overwinning in de „Club- prestatiecompetitie" moest dit keer afgestaan worden aan de r.-k. Maastrichtse Luchtvaartclub. De zater dagse clubavonden waarvan er 51 werden gehouden bleven steeds drukbezocht. Het gemiddelde bezoek per avond steeg van 21,0 man in 1957 tot 21,9 man in 1958 en verder staat in het jaarver slag, dat er vrijwel het ge hele jaar door is gevlogen. Het aantal vrije-vluchtvlieg- dagen was in 1958 iets hoger dan in 1957, namelijk 36 tegen 27, doch het aantal vlieguren was slechts twee derde van dat van 1957, namelijk 7,4 uur tegen 11,9 uur. Het vluchtgemiddelde daalde van 109,6 sec. in 1957 tot 89,1 sec. in 1958. De lijn- besturing boekte 60 vlieg dagen met een totale vlieg- tijd van 36% uur. Dit is aanzienlijk meer dan in voorgaande jaren. De baan aan de Zeeweg, zo lezen wij verder, speelde in de verhoogde activiteit 'n belangrijke rol. Nog steeds echter bestaan er terrein moeilijkheden bij de vrije vlucht. Het Paradijsveld is nu definitief als vliegterrein afgeschreven en alle andere terreintjes waarop zo nu en dan gevlogen wordt voldoen niet aan de eisen voor het trainen van goede wedstrijd vliegers. Onder gunstige weersomstandigheden werd echter enkele malen van her Langeveld gebruik gemaakt. Na een opsomming van alle wedstrijden waaraan leden van de Haarlemse Luchtvaartclub hebben deel genomen, besluit de secre taris zijn jaarverslag met 't uitspreken van de hoop, dat iedereen in het jubileumjaar 1959 zijn beste beentje zal voorzetten en dat in een drachtige samenwerking de eerste plaats onder de Ne derlandse luchtvaartclubs net inspanning van alle krachten weer teruggekregen zal worden. Wij hopen het ook. gc.J-era un we hadden succes." Bob Kion bladert door de albums met foto's en recen sies uit alle delen van de wereld. Af en toe wijst hij een plaat of een artikeltje aan en dan komt er weer zo'n boeiend verhaal. Over krui denwinkeltjes in het oosten, over de meelevende bevol king in Engeland, over Zuid- Afrika, waar zij over een draad over de 1000 meter diepe Duivelskloof wilden lo pen. Op het laatste moment mocht het niet. Het was te gevaarlijk. En trouwens: de concurrentie zat er achter. Bob Kion vertelt verder, op merkwaardig rustige ma nier, zonder zijn succes op te hemelen, zonder zich ook minder voor te doen. En dan opeens komt er weer zo'n uitschieter. Midden in een verhaal over Egypte, over koning Faroek en over een theehandelaar, die achtdui zend gulden betaalde voor eventjes optreden. „In Zuid-Airika raakte ik verlamd- Ik was voor 75 per cent invalide. Er was een blinde masseur, die me over de eerste angst heeft heen- geholpen en in Holland heb ben ze me in twee jaar tijds weer opgeknapt. Enorm. Daarom houd ik niet zo van lange seizoenen in het verre buitenland. Het klimaat is er niet zo gunstig voor ons. Je moet altijd rekening houden met luchtstromen, met de beweging van stromend wa ter en mét al die kleinig heidjes, die nu eenmaal bij ons vak te pas komen. In Europa is het wat anders. Daar hoef je niet zelf voor alles te zorgen. Het publiek is hier prettiger." Maar even later spreekt hij zichzelf weer tegen. In Cairo zijn ze gek met ons. Daar maakten we een glijvlucht van driehonderd meter. Zo iets als hier van het dak van Vroom en Dreesmann naar de Grote Markt in Haarlem. Overal in de straten stonden mensen. Geweldig." Bob Kion vertelt door, over zijn werk, zijn liefhebberijen, die overigens de liefhebbe rijen van het hele gezin zijn. We werken altijd in het bui tenland. We zijn geen toe risten- Daarom zoeken we in al die vreemde steden, als we even vrij zijn, kleine win keltjes op om iets mee naar huis te nemen. En zo leren we de mensen kennen. Ver der hebben we tegenwoordig een autobus, die we zelf in gericht hebben; we moeten de motoren voor het draad werk steeds nakijken en we oefenen het cowboy-nummer De Boo Kion Troupe aan het werk. Veertig meter boven de grond. in. Want na die verlamming in Zuid-Afrika zijn we be gonnen met scherpschieten op rijdende motoren. We kunnen tegenwoordig met z'n vieren een heel programma vullen. En verder zijn er na- tuurlljK al die souvenirs. We zijn er allemaal trots op. Aan alles zit een verhaal." En Bob Kion vertelt dro merig verder. Twee uur lang. Zo maar op een kille morgen, uitkijkend over de groene polder. En dat vertellen ver veelt niet. We nemen ons voor terug te komen, een paar keer. Om te luisteren. Want er gaat een enorme rust van hem uit. „Over een paar maanden zitten we weer in Schotland", zegt hij. Het klimaat bevalt me daar niet. Je werkt er hypernerveus. Maar de mensen zijn er aardig. Er zijn geen „hooggeplaatsten", die niets van ons willen we ten." En hij lacht zijn drome rige lach. Met Pinksteren wordt voor de zesde maal het Benelux- Esperanto-congres gehouden, ditmaal in Haarlem. Dit con gres wordt georganiseerd door de Nederlandse Espe rantistenvereniging L.E.E.N. en de Belgische Esperanto- bonden. Behalve deelnemers uit de Benelux-landen wor den er ook nog van daar buiten verwacht. Tijdens hst congres zal er niet alleen vergaderd worden, maar er wordt ook voor een aan trekkelijk bijprogramma ge zorgd. Zo is er op zaterdag avond voor Pinksteren een kennismakingsavond met tot slot bal. Zondagavond wordt er 'n gevarieerd programma gepresenteerd en op tweede pinksterdag wordt er een excursie door Kennemerland en Zaanstreek gemaakt. Het oordeelkundig ge bruik van de remmen is van het grootste belang voor de weggebruikers. Voor de berijders van bromfietsen geeft de A.N.W.B. de volgende adviezen: Rechte weg met een droog, stroef wegdek: Ge bruik beide remmen. Dus rem zowel het achterwiel als het voorwiel af. Het afremmen van het voor wiel levert dan beslist geen gevaar op. Rechte weg met nat, glad wegdek: Rem be hoedzaam met beide remmen. Het achterwiel dient het sterkst te rem men zodat men de voor- rem iets later moet aan halen dan de achterrem. Rem nooit plotseling met de voorrem. Bochten: Rem bij voor keur niet in een bocht. Doet men dit wel, dan zal, vooral in een vrij scherpe bocht, de brommer kunnen slippen met alle gevolgen van dien. Breng de snelheid op tijd in overeenstemming met de wegsituatie en ga met trekkende motor de bocht in. Halverwege de bocht iets meer gas geven om het nemen van de bocht iets gemakkelijker te ma ken. Is het wegdek glad of nat, wees dan extra voor zichtig. Zorg ervoor, aldus de A.N.W.B., dat tijdens het remmen de wielen niet blok keren. De remvertraging wordt daardoor minder en het is veelal een aanleiding tot slippen en vallen. Blok keren de wielen toch, laat dan snel de remmen los en rem opnieuw.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7