Sunil wast stralend wit... Bonn is verontrust over Britse uitlatingen WITTER DAN DE WITSTE KIP en spaart uw linnenkast Fransman kan thans belastingopgave van zijn buurman controleren f 89.75 - f 169.- f 79.75 Raketten symptomen van stervende beschaving „Belastingen zijn er om ontdoken te worden" Opwinding 9 Manchester Guardian: De verrassing van de geleide democratie COSTUUMS TWEN COSTUUMS Puzzel-zwendel in New York ontdekt Hier is met Sunil gewassen,dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en* wringer varen er wel bij Weens parkeerprobleem eindelijk „opgelost" Geen kernwapens voor Westduitse leger Gedachten van een niet- elektronisch brein Akkerbouw moet wijken voor bosbouw in Zweden IntcArvCi Vele Amerikanen weten niet waar Berlijn ligt STORMEN VAN VERONTWAARDIGING INDRUKKEN VAN EEN RONDREIS DOOR DE V.S. Falcon Cameljassen ƒ105.— DINSDAG 24 MAART 1959 In een artikel over de geleide democratie van Sukarno, herinnerde de Manchester Guardian eraan, dat toen dit concept ongeveer twee jaar geleden door Sukarno voor het eerst ter sprake werd gebracht, het met. wantrouwen werd ontmoet, niet alleen in het westen, maar ook in Indo nesië zelf, omdat het inhield, dat de com munistische partij zou gaan meeregeren. ,,Dat is ook een van de redenen, waarom dr Hatta zich niet achter Sukarno stelde bij diens poging de politieke stabiliteit van het land te hervinden. En het versterkte de economische grieven, die ertoe leidden, dat enige der buitengewesten een jaar ge leden hun banden met de regering op Java verbraken en de misgelopen revolutie be gonnen, die nog steeds niet ten einde is". „De rebellen hebben buitenlandse hulp gezocht met het motief, dat zij trachtten Indonesië te bewaren voor een afglijden naar een communistische heerschappij", zo vervolgt de Manchester Guardian. „Kort nadat de gevechten waren begonnen noemde de heer Dulles geleide democratie „een mooi klinkende naam voor iets dat vrees ik op communistisch despotisme zal uitdraaien". Tot nu toe is het daartoe ech ter dankzij de hogere legerleiding niet gekomen en in augustus van het vorig jaar bleken de V.S. daarvan voldoende verzekerd te zijn om een overeenkomst voor wapenhulp met de Indonesische regering te sluiten. Daarna stemde ook de Brtise regering in met de levering van militaire vliegtuigen en gedurende de laatste maand kwam de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken op een ongedacht prettige wijze door Australië heen. Opeens schijnt de hele conceptie van de geleide democratie veranderd te zijn. In plaats van de communisten in de regering te brengen, schijnt zij hen er thans uit te houden. De communistische partij is het best georganiseerd op Java: zij deed het zeer goed bij de provinciale verkiezingen, die daar in 1957 gehouden werden en zou het wellicht nog beter gedaan hebben in de voor september aangekondigde verkiezin gen, die nu afgelast zijn. Hoe groter de theoretische macht van de partijen, hoe groter de praktische macht van de com munistische partij. Er is dus een verwij dering gekomen van een door partijen ge leide regering. President Sukarno en het kabinet zijn overeengekomen de revolutio naire grondwet van 1945 weer van kracht te doen worden, die de voornaamste macht in handen van de president legt. In het parlement zal de helft of meer van het aantal zetels worden bezet door de ver tegenwoordigers van „functionele groe pen" en niet door partijleden. Een her leefd wantrouwen ten opzichte van de communisten lost uiteraard niet alle Indo nesische problemen op. Het lost er op zich zelf zelfs niet één van op. Er is een gigan tisch werk van organisatie en verzoening te doen, dat misschien boven de macht van Sukarno ligt. De geleide democratie be tekent geenszins een afstand doen van aanspraken op westelijk Nieuw-Guinea, nóch het einde van de vijandigheid ten opzichte van Nederland. Nog maar kort geleden werd een wet van kracht, waarbij de Nederlandse bedrijven werden genatio naliseerd". Het verloop van zaken met de geleide democratie is echter volgens de Manches ter Guardian wel een waarschuwing tegen overhaaste gevolgtrekkingen. Advertentie grootste sortering in Terlenka en zuivere kamgaren (min 7% spaarrente) de JONGE mode (min 7% spaarrente) Op N.K.-rekening betaalt U 1/3 per maand WASHINGTON, (Reuter) Twaalf Amerikanen zijn gearresteerd wegens zwendel bij het oplossen van puzzels in twee Amerikaanse dagbladen. De betrok kenen gaven voor een reclamebedrijf en een bank te leiden, die in werkelijkheid niet bestonden, doch op welker naam zij, via twee syndicaten te New York, die de raadselwedstrijden organiseerden, in een verzegelde enveloppe de uitslagen verkre gen, die tot na de sluitingsdatum geheim moesten worden gehouden. De arrestanten gaven de uitslagen ech ter door aan met hen samenspannende deel nemers, die een klein gedeelte van door hen behaalde prijzen mochten behouden, maar de rest aan de zwendelaars moesten afstaan. Laatstgenoemden hebben tussen november 1958 en februari 1959 meer dan 45.000 dollar met hun praktijken ver diend. Er kwam een einde aan hun winst gevende bedrijf, omdat de betrokken dag bladen argwaan kregen. Advertentie Neem meteen het voordelige reuzenpak SUN 12 680 Keizer Frans I, die zijn dochter Marie Louise aan Napoleon opofferde, was een goede en populaire vorst, maar had weinig of geen fantasie. Volgens zijn mening moest men niet ingrijpen en kon men de dingen beter op hun beloop laten, want dan kwam er wel vanzelf een oplossing. Soms heeft men de indruk, dat de Oostenrijkse instanties (en in 't bijzonder het gemeen tebestuur van Wenen) dezelfde tactiek vol gen. Jarenlang heeft men in de Oosten rijkse hoofdstad weinig gedaan om een re delijke oplossing te vinden voor 't nijpen de verkeers- en parkeervraagst.uk. Pas de zer dagen heeft men een zogenamde blau we zone in het leven geroepen. In enkele straten van de binnenstad mag men nu slechts een uur parkeren en moet men zich daarvoor bedienen van een zogenaamde parkeerschijf, die veel meer misbruik toe laat dan een echte parkeermeter. Tot het begin van dit jaar mocht men in alle stra ten parkeren, maar het bleek, dat men de ze zaak niet op haar beloop kon laten, om dat het aantal auto's jaarlijks met tiendui zenden vermeerdert. Onder de dwang van de omstandigheden nam nu de gemeente raad dit jaar zoals gewoonlijk geen alge meen, maar een voorlopig en gedeeltelijk besluit. Het is vrees voor sneeuw geweest die hier 'n wonder heeft volbracht. In We nen komt de sneeuw gewoonlijk namelijk onverwacht bij voorkeur 's nachts en zij valt dan zo dicht, dat de parkerende auto's vast komen te zitten en het gehele doorgaande verkeer onmogelijk maken. Om nu deze telkens terugkerende en steeds groter wordende verkeerscatastrofe in de wintermaanden te voorkomen, verklaar de het gemeentebestuur dat er van januari tot en met maart niet in straten gepar keerd mocht worden, waar tevens een tram rijdt of waar althans tramrails liggen Ondanks het protest van de autobezitters heeft de gemeente aan deze beslissing vastgehouden, ofschoon er al die tijd geen vlokje sneeuw was gevallen! De autorij ders sputterden maar parkeerden noodge dwongen in de zijstraten met het gevolg dat zij er aan gewend raakten. En intussen bleek de maatregel zo goed te werken, dat de gemeente haar tot een blijvende heeft verklaard. (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse ambassadeur te Lon den, Von Hervvarth, heeft de opdracht gekregen bij het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken inlichtingen in te winnen over bepaalde dagbladberichten, waarin gezegd is, dat premier Macmillan zekere voorstellen over de Duitse be wapening zou hebben gedaan aan presi dent Eisenhower. Het gaat hier om mededelingen van een officiële Britse woordvoerder te Washington, volgens wie men overweegt om het huidige be wapeningsniveau te „bevriezen", waar door West-Du itsland zou moeten afzien van kernwapens. Bondskanselier Adenauer is het bepaald niet eens met de Britse plannen om de be wapening in Duitsland te beperken. De Britse woordvoerder te Washington heeft gezegd dat het niet als een discriminatie van de Bondsrepubliek opgevat kan wor den als West-Duitsland van kernwapens afziet, omdat het land op het ogenblik nog geen kernwapens heeft. De geruchten dat Macmillan dit officieel aan Eisenhower heeft voorgesteld zijn hardnekkig, hoewel Macmillan hierover tijdens zijn laatste ge sprek met Adenauer te Bonn met geen woord heeft gerept. De Westduitse minister van defensie, Franz-.Josef Strauss, gaat op 13 april naar Washington voor besprekingen met het Amerikaanse ministerie van defensie over de „opbouw van de Duitse strijdkrach ten" als de officiële gast van zijn Ameri kaanse ambtgenoot McElroy. Vruchteloos gesprek Inmiddels is de sfeer tussen de politie ke partijen te Bonn er niet beter op ge worden. De voorzitter van de Bondsdag Gerstenmaier wil trachten voor het aan staande grote debat over de buitenlandse politiek in de Bondsdag, dat volgende maand zal plaats hebben, waardig te doen verlopen. Daartoe heeft hij de voorzitters van de fracties bijeengeroepen. Dit acht PASADENA Californië (Reuter) Ons programma voor raketten en ruimtevaart schepen is niets anders dan een symp toom van een stervende beschaving", ver zuchtte dr. A. R. J. Grosch, bedrijfsleider van de „International Business Machi nes", die de „elektronische breinen" voor geleide projectielen vervaardigt, tegen het slot van de te Pasadena, in Californië, gehouden wetenschappelijke conferentie van het Californische technoligische insti tuut. Hij voegde hieraan toe: „Wij hebben geen betere raketten nodig, om elkander te vernietigen. Die wij nu hebben zijn méér dan berekend voor hun taak". En wat hebben wij eigenlijk in de onein dige ruimte te zoeken? Het geld, dat wij hiervoor besteden, zou den wij beter kunnen gebruiken voor het oplossen van de vraagstukken van onze eigen planeet, voor hulpverlening aan de miljoenen, die ondervoed zijn en nauwe lijks een onderkomen hebben. Waarom moeten de Verenigde Staten voortgaan met het schenken van miljoe- rien dollars aan maatschappijen, welke niet in de eerste plaats belang stellen in de vooruitgang van de wetenschap, maar wie het vooral te doen is om hun zeven percent winst? Reeds die zeven percent zou een aardige bijdrage vormen voor het oplossen van maatschappelijke vraagstukken, welke ooidogsdreiging doen ontstaan en die ruim tevaart en kolonisatie noodzakelijk ma ken", aldus dr. Grosch. men des te meer noodzakelijk, daar het gesprek tussen Adenauer en de sociaal democratische leiders Ollenhauer, Schmid en Erler gisteren zonder resultaat is ge bleven. Van een gemeenschappelijk standpunt is geen sprake. Adenauer heeft zich bij Ollenhauer be klaagd over uitlatingen van de S.P.D.-lei der Wehner, die gesproken heeft over „de onbetrouwbare lieden aan de top van de C.D.U." en Adenauer „een nageboorte van Hitier" noemde Gerstenmaier wil de par tijen er nu toe brengen zich wat gematig der uit te laten op een ogenblik, dat de westelijke wereld de grootst mogelijke eenheid nodig heeft. Herenigingstwist Van S.P.D.-zijde is in de strijd om de herenigingsplannen het uit 1953 stammend geallieerde voorstel gepubliceerd. Volgens dit plan, waaraan de toenmalige Ameri kaanse Hoge Commissaris in Duitsland, Conant, heeft meegewerkt, moesten zowel Oost- als West-Duitsland blijven bestaan op het tijdstip, dat er voor een bepaalde overgangstijd een gemeenschappelijke Duitse regering zou komen. Ook dit plan zou, evenals het S.P D.-plan van de vori ge week, beogen in etappen tot de hereni ging te komen. Pas na het van kracht wor den van een vredesverdrag zouden de Bondsrepubliek en Oost-Duitsland ophou den te bestaan en zou de gemeenschappe lijke Duitse regering alle regeringsbe voegdheden krijgen. Volgens de S.P.D. zou de regering-Ade- nauer destijds akkoord zijn gegaan met dit geallieerde plan. De C.D.U. heeft ech ter niets teruggenomen van haar scherpe critiek op het S.P.D.-plan. Integendeel het debat daarover wordt met de dag feller en men verwacht dan ook een fel debat in de Bondsdag over het buitenlandse be leid. Grotewohl (Reuter) Premier Grotewohl van Oost-Duitsland heeft op een conferentie in Oost-Berlijn verklaard, dat, indien Oost- Duitsland een afzonderlijk vredesverdrag tekent, er geen plaats meer voor bezet tingsrechten in West-Berlijn zou zijn, daar Berlijn een onafscheidelijk deel van de (Oost)Duitse Democratische Republiek is. (Van onze correspondent in Stockholm) Onlangs moest een Zweedse boer opko men voor militaire dienst. Aangezien zijn vrouw ziek en zijn zoon te jong was, kon hij zijn boerderij niet alleen laten. Toch kreeg hij geen uitstel. De militairen dachten, dat hij in deze periode van werk loosheid wel iemand zou vinden, die het werk gedurende een maand voor hem zou kunnen overnemen, maar dat was mis. Hij kreeg niemand. En zo verkocht hij zijn koeien en gaf het in pacht gekregen land terug. Dat is weliswaar een uitzondering, maar er zijn voldoende voorbeelden van boeren, die alles hebben verkocht om in de stad gemakkelijker geld te verdienen. Het is namelijk geen gemakkelijke taak om van de arme bodem een rijke oogst te halen. Het hele jaar door is het voor de kleine man hard werken. Slechts de grote goed gemechaniseerde bedrijven gaan met winst. De autoriteiten hebben dit ingezien. Men kan om een produkt te noemen de mensen niet dwingen appelen te eten als de sinaasappelen belangrijk goedkoper zijn en daarom heeft de regering het pro- gronden in studie laten nemen. Het resultaat van deze studie is, dat men jaarlijks 10.000 hectaren niet lonende landbouwgrond weer tot bos wil bewer ken. Hout brengt meer op dan aardappe len, rogge of tarwe. Dit wil echter niet zeggen, dat de oogst zo belangrijk minder zal worden. Men hoopt namelijk enkele verlaten gebieden bij nog bestaande be drijven te kunnen voegen. De grote lap pen grond zullen dan rationeler kunnen worden bewerkt. Advertentie net vertrouwde merk maand tampons géén verband - géén gordel onmerkbare onzichtbare bescherming volkomen veilige, hygiënische methode. In het bekende blauw/witte doosje Het past in het kleinste handtasje. Uw apotheker ol drogist heelt het Interna 1 0 tampons f 1 Interna z.k. (zonder inbrengsysteem) 1 0 tampons I 1 NEW YORK (UPI) De Ne.v York Times heeft onder zijn Amerikaanse le zers een enquête gehouden over de kwes tie Berlijn en is tot de bevinding gekomen dat vele Amerikanen niet eens weten waar Berlijn ligt. Van de 470 personen wisten 185 niet dat Berlijn een enclave vormt in Oost-Duitsland. Deze groep wist ook wei nig van vele andere aspecten van het pro bleem. Uit de enquête bleek dat onder de jongeren en studenten meer kennis be staat onder de ouderen. Zij „bekommeren zie hook meer om het probleem." Velen van de ondervraagden menen dat de Rus sen slechts bluffen. (Van onze correspondent in Parijs) ER ZIJN VELE ZAKEN waaraan de Fransen onder de nieuwe vijfde republiek nog moeten wennen, zoals aan de omstandigheid dat de regeringscrises zijn afgeschaft en hun ministers onder De Gaulle nu niet meer voor enkele weken of maanden, maar voor een periode van vijf jaar bezit van hun fauteuils en portefeuilles hebben ge nomen. De vernieuwing waarmee ze vooralsnog wel de meeste moeite lijken te heb ben, betreft een eerste begin van hervorming van het belastingstelsel. Van een gron dige herziening en een radicale herverdeling der lasten tussen directe en indirecte belasting is voorlopig nog geen sprake. Niettemin is toch wel een eerste stap naar grotere sociale rechtvaardigheid gedaan doordat de regering, op voorstel van de links-katholieke minister Buron en op bevel van De Gaulle zelf, nu besloten heeft dat in de toekomst iedere burger vrijelijk toegang kan krijgen tot de belastingregis- ters. Opening van zaken door de belastinginspecteur is een oude leus van de linkse, en speciaal socialistische, partijen in Frankrijk en inderdaad kan erkend worden dat door instandhouding van het belastinggeheim de fraude sterk in de hand wordt gewerkt. Zoals in alle zuidelijke, en speciaal Ro maanse, landen heeft ook Frankrijk altijd zwaar met zijn belastingen getobd. De burgerzin is hier nu eenmaal een tikkeltje minder gezond ontwikkeld dan in het noorden en de betrouwbaarheid van het ambtenarenkorps liet soms ook nog wel eens iets te wensen over. Het gevolg is dat een geringe of soms ook wel. aanzien lijke vrijheid met de waarheid die men zich tegenover de belastinginspecteur bij het invullen van zijn aanslagbiljetten per mitteert. in Frankrjjk nauwelijks als vorm van oneerlijkheid wordt beschouwd. Men meent dat belastingen er zijn om ontdoken te worden en de burger, die in die opgaaf het kundigst slaagt wordt hier door zijn landgenoten eerder bewonderd dan ver acht. Behalve dan natuurlijk door die bur gers, die niet in staat zijn diezelfde vir tuositeit te demonstreren, omdat zij nu eenmaal niets kunnen verbergen. Globaal gesproken wordt die laatste categorie gevormd door de ambtenaren en de arbeiders en in het algemeen de loon trekkers, die onmiddellijk naar hun sala rissen worden aangeslagen. In verhouding betalen die loontrekkers dan ook een veel en veel te hoog percentage, terwijl de vrije beroepen zich heel coulant weten te laten behandelen en de boeren een der mate politiek-krachtige positie bekleden dat ze praktisch bijna geheel van belas tingplichten ontslagen zijn. Een eerste poging aan deze wanverhou dingen een einde te maken ondernam on langs de huidige minister van Financiën. Antoine Pinay, toen hij de mogelijkheid schiep de belastingen te berekenen aan de hand van de „uiterlijke tekenen van wel stand". Het bezit van een auto, van ren paarden, van buitenhuizen en jachten kan nu volgens nieuwe tabellen, in geval van manifes'ce fraude, worden omgerekend in belastingbedragen waarover de inspecteur niet meer wenst te discussiëren. De af schaffing van het belastinggeheim sluit on middellijk bij die maatregel aan. Doordat de taak van de belastinginspecteur nu eigenlijk in feite over alle burgers wordt verdeeld omdat iedereen de opgave van iedereen mag controleren hoopt de re gering de fraude in de toekomst te kunnen beperken. Dit initiatief wordt, zoals men al wel kan aanvoelen, onstuimig verwelkomd ofwel verguisd, al naar gelang de belastingbe taler tot de niet of wel bevoorrechte cate gorieën behoort. De tegenstanders uit het kamp der boeren en der vrije beroepen schreeuwen moord en brand, omdat ze in de verordening een bron zien van chan tage, laster en laaghartige wraaknemingen. Het gevaar dat Frankrijk een volk wordt van onderlinge spionnen lijkt misschien wat overdreven, al is het risico dat de sociale rust nog eens extra zal worden bedreigd niet helemaal uit te sluiten. De belastingbetaler met een volkomen rustig geweten behoeft zich intussen niet op te winden. Maar hun aantal is beperkt Overigens behoeft de regering zich niet te vleien met de hoop dat ze alleen met deze beide maatregelen waardoor nu al stormen van verontwaardiging en protest werden ontketend, haar doel van een redelijk belastingsysteem zal bereiken. In 1959 zal door de Fransen op een nationaal inkomen van ongeveer twintigduizend mil jard, zesduizend miljard belasting moeten worden betaald, zodat van iedere honderd verdiende francs er dertig aan de staat dienen te worden afgedragen. Een derge lijk hoog percentage zal op den duur al leen kunnen worden bereikt, indien het belastingstelsel op een geheel nieuwe ba sis van sociale rechtvaardigheid wordt op gebouwd. Er is een nieuwe commissie aan het werk gezet die voorstellen in deze richting mag voordragen. Maar er zal nog veel water door de Seine stromen alvorens die voorstellen in werkelijkheid zullen kunnen worden omgezet Advertentie Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Haarlem Telefoon 54679 Ik heb voetbal gezien in Italië en wiel rennen in Frankrijk, hanengevechten in Indonesië en paardenraces in Engeland, maar nog nooit had ik zoiets gezien als ijshockey in New York. Deze inleiding, met een verschuldigde buiging naar Buning's Maria Lecina, is nodig om de lezer duidelijk te maken, dat ik geen nieuweling ben in de beoordeling van wat men „sportenthousiasme" noemt. Ik dacht alle vormen van opwinding gezien te hebben, maar ik vergiste mij. Zestienduizend mensen vulden gisteren de Madison Square Garden aan de Eighth Avenue in New York. Zij waren gekomen om de New York Rangers te zien optreden tegen de Montreal Canadians. De eerste vijftig minuten hebben al die mensen ge huild. gekrijst, gebruld van opwinding om dat hun Rangers met 1-0 voor stonden; de laatste tien minuten stootten zij niet zo erg verschillende gelui den uit omdat de Ca nadezen even hun best gingen doen en de score tot 1-5 ver anderden. Toen was het afgelopen. Een twee dozijn ijs hockeyers verliet uit geput de arena, zes tienduizend toeschou wers gingen niet minder uitgeput door de smalle gangen rond dit Newyorkse sport paleis weer in de richting van de neon- overgoten straten. IJshockey in dit land wordt niet alleen bijzonder goed gespeeld, men deinst ook bepaald niet voor een duwtje of een klap terug. Drie maal ontwikkelde de sportwed strijd zich tot een algemeen vuistgevecht, twee spelers en een scheidsrechter hebben een ferme klap met een stick op het hoofd gehad en toen het feest was afgelopen ontstond op het ijs de laatste kleine vecht partij en op de tribunes waren op zeker zes plaatsen nogal lichamelijk georiënteer de meningsverschillen aan de gang. Maar mijn begeleider zei, dat het een mooie, faire strijd was geweest. Naast mij, aan de andere kant, zaten Maurice Figuère en zijn vrouw uit Mon treal in Canada. De heer Figuère, die de vijftig al jaren geleden is gepasseerd, is assistent-bedrijfsleider in een bakkerij aan St. Catherine Street in Montreal. Zijn vrouw en hij waren zaterdagavond uit Montreal vertrokken om de afstand van 650 kilometer per trein naar New York af te leggen. Zondagavond, onmiddellijk na de wedstrijd, moesten zij terug naar het station. De rest van die nacht zouden zij in de trein doorbrengen, want maandagoch tend moest Maurice Figuère weer present zijn in de bakkerij. Er waren trouwens nog driehonderd andere Canadezen, die de eer ste vijftig minuten van de wedstrijd wat sip zaten te kijken, maar de laatste tien minuten in hartstochtelijke vreugde hebben doorgebracht. Zwaaiend met spandoeken „Les Canadiens sont la" verlieten zij „The Garden". De taxi-chauffeur, die ons van het toneel van de strijd wegvoerde, zei: „Oh yeah, vroeger ging ik ook nog wel eens naar hockey kijken, maar de kwaliteit is er uit, mister, en het is te tam geworden. De géést is er uit." Ik heb hem gevraagd hoe het vroeger dan toe ging en hij heeft me een beschrijving gegeven, die slechts in nuan ces afweek van wat ik zojuist had gezien. Het brullend lawijt van zestienduizend ijs- hockev-fans raasde nog in mijn oren. Er gens, binnen in het sportpaleis, moesten op dat moment nog de Amerikaan en de Ca nadees liggen die elkaar met de hockey stick op de bol geslagen hadden. Het publiek had knopen verloren en haren en paraplu's, brillen en waarschijnlijk ook wel een enkele portefeuille. De menigte verspreidde zich weer over New York. Het vuurtorenlicht van het Empire State Building draaide statig zijn ronden in de koude nacht. New York had verloren, maar vanavond wordt er weer ijshockey gespeeld in The Garden. De journalist, die de term „Hel van Deurne" heeft bedacht, heeft overdreven. Hij heeft de hel nog niet gezien. Dit is pas opwinding. Ik geloof, dat ik ook wat heb geroepen. E. Romayn

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3