■beióSaao: Grenzen voor verantwoorde zelffinanciering hangen samen met de aard van het bedrijf Panda en het bolknakmysterle Iets hogere temperaturen Peek&Cloppenburg Effecten -en Geldmarkt Wereldnieuws 't Silver Stoepke kwaliteit prijzen. Aandeelhouders bij Van Vlissingen en Co. staan voor moeilijke opgaaf DONDERDAG 26 MAART 1959 2 Gunstig jaar bij Lijm- en Gelatinefabriek Delft Krachtige reservepositie bij Van Reeuwijk Nog net op tijd De Jaarbeurs orders Het nieuwste Het mooiste Het beste Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Gestegen winst bij De Bary Continentale Handelsbank SPORTCOLBERTS TERLENKA SPORTPANTALONS Europese integratie vergt grotere kapitaalvorming pinguïn rackets sporthuis scholte Zoals in het prospectus voor de jongste aandelenemissie reeds werd vermeld, was 1958 voor de n.v. Lijm- en Gelatinefabriek Delft een gunstig jaar, aldus de directie in het jaarverslag. Alle afdelingen werk ten op topcapaciteit, terwijl voor de pro- dukten en bijprodukten een gerede markt werd gevonden. De exploitatiewinst beliep 1.653.339 (v.j. 1.267.238). Afschrijvingen op gebouwen, machinerieën en deelnemin gen vergden 833.852 978.944), extra af schrijving op gebouwen en machinerieën 250.000 (nihil), interest 71.060 67.944), vennootschapsbelasting 195.948 (nihil). De winst bedroeg 302.478 220.350). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een on veranderd dividend van 10 percent. In de toekomst zal het mogelijk noodzakelijk blijken de capaciteit van enige afdelingen te vergroten. Gehoopt wordt dat omstreeks de jaarwisseling 1959/60 de nieuwe instal laties voor de ontvettingsafdeling in ge bruik kunnen worden genomen. Het bedrijf in Canada heeft een goede produktie geleverd. De geproduceerde ge latine werd grotendeels in Canada afgezet, terwijl ook een hoeveelheid op de Ameri kaanse markt werd gebracht. De -prijzen waren tot nu toe niet winstgevend. De ven nootschap is in de loop der jaren uitge groeid tot een samenstel van vier: de n.v. Lijm- en Gelatinefabriek Delft, die tevens alle aandelen bezit van de n.v. Zoutzuur- fabriek Delft te Delft, de Delft Gelatin Corporation in New York en de Delft Ge latin Canada Limited in Trenton (Ontario), Canada. De werkzaamheden van ieder van de dochterondernemingen zijn groten deels afhankelijk van die der moedermaat schappij. In het Delftsche bedrijf werd 711.816 geïnvesteeerd (v.j. 466.844). Alle afdelingen werken op volle capaciteit, zo dat de toekomst, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, met vertrouwen te gemoet kan worden gezien. In 1958 hebben de omzetten van de n.v. Maatschappij voor Woninginrichting P. van Reeuwijk te Rotterdam, blijkens het verslag, slechts een geringe daling ver toond vergeleken bij 1957. Op de exploi tatierekening werd een batig saldo be haald van 906.540 dat onder andere door een vermindering van de bedrijfs kosten toch nog ongeveer f 4.000 hoger wa« dan over 1957 902.229). Na onder andere toevoeging van 299.000 (v.j. 400.000) aan de reserve diverse belangen en van 175.000 200.000) aan de bouw- reserve en voorts na afschrijving nieuw bouw ad 192.500 (f 36.110) resteert een batig saldo van 232.880 207.880). Hieruit wordt zoals bekend een onveranderd dividend voorgesteld van 14 percent. Op de prioriteitsaandelen wordt onveranderd 4 percent voorgesteld, op de oprichtersbewijzen onveranderd f 170. De bouwreserve beloopt nu 1,6 miljoen. Be drijfspand, terreinen en installaties komen ongewijzigd op de balans voor met 400.000. Deze zijn tegen brandschade ver zekerd voor 3,2 miljoen. De in 1958 be taalde aanslagen in de vennootschapsbe lasting werden zoals gebruikelijk ten laste van de reserve voor diverse belangen ge bracht. Na toevoeging van 299.000 uit de bedrijfswinst zal deze ruim voldoende zijn, niet slechts om geheel te voorzien in hetgeen over alle verstreken jaren aan vennootschapsbelasting verschuldigd zal zijn en de betaling van belasting die in de toekomst terzake van de nieuwe over gangsreserve verschuldigd zou kunnen worden, maar tevens in hetgeen in de toe komst verschuldigd zou kunnen worden krachtens statutaire rechten van houders van oprichtersbewijzen B. Aan het statu tair reservefonds wordt gedoteerd 24.888. Advertentie ztjn uitgevoerd. Onze collecties zjjn compleet. WIJ BRENGEN WEER Wel eens de moeite waard om te komen kijken. In HORLOGES zeer exclusieve mo dellen. GOUDEN DAMESRINGEN met EDEL STEEN - hemathiet - aquama- rin - cornalijn - turmalin. GOUDEN HEREN ZEGELRINGEN - onix - cornalijn - jaspis - lagen steen; ditmaal hebben wij hier in wel een zeer zeldzame col lectie. In GOUDEN slavenbanden - close for ever en fantasie banden vindt u het allerbeste in iedere prijs klasse. Reeds vanaf 78 U WEET HET HEEFT HET Het huis met het CARILLON GROTE HOUTSTRAAT 49 - TEL. 20049 Farmaceutiscshe industrieën Het te Milaan gehouden congres van de farma ceutische industrieën in de E.E.G.-landen is ge ëindigd. Met algemene stemmen werd een ont- werpconventie goedgekeurd, die voorziet in de vorming van een internationale organisatie der farmaceutische industrieën der zes E.E.G.-landen en de instelling van werkgroepen ter bestudering van vraagstukken, die de farmaceutische industrie raken. Er werd een bestuurscommissie gekozen, waarin voor Nederland de heer Noorduyn zitting heeft. De besluurscommissie zal op 23 april te Brussel bijeenkomen en de plenaire bijeenkomst zai op 22 en 23 juni te Parijs worden gehouden. (AFP) Willem Barendsz te Kaapstad Het fabrieksschip van de Nederlandse Maat schappij voor de Walvisvaart, de Willem Barendsz, is na een verblijf van bijna vier maanden in de Zuidelijke IJszee te Kaapstad aangekomen. De Willem Barendsz is het vierde fabrieksschip. dat na het einde van het vangseizoen in de Zuidelijke IJszee Kaapstad aandoet. De handel-maatschappü H. Albert de Bary en Co n.v. te Amsterdam heeft, blij kens het verslag, in 1958 aan interest, pro visie. effecten en wissels ontvangen 7.984.600 (v.j. 7.511.571). Na aftrek van algemene bedrijfskosten (inclusief stortin gen voor pensioenen) ad 3.959.233 4.061.755) en een voorziening voor di verse doeleinden ad f 2.000.000 1.500.000) resteert als saldo winst 2.025.377 1.949.816). Aan de extra reserve wordt opnieuw 1.500.000 gedoteerd. Voorgespeld wordt een onveranderd dividend van 5 percent. Het jaar 1958 gaf, zo zegt het verslag, een ontwikkeling te zien geheel tegen overgesteld aan die van 1957. Toen schaar- st§ op de geldmarkt en beperkte beurs handel, nu een in een snel tempo van 5 tot 3 percent dalend disconto en een voort durende stijging der effectenkoersen met een in omvang toenemende handel. De resultaten wijzen een bevredigende stij ging aan. De winst van de effectenafde ling droeg in belangrijke mate tot de to tale winst bij. Blijkens het jaarverslag over 1958 van de Continentale Handelsbank n.v. te Am sterdam ondergingen de resultaten de in vloed van de gedurende het gehele boek jaar vrijwel overal gestadig dalende rente. De inkomsten uit commissie en interest hebben 480.774 bedragen (v.j. 524.608). De winst op vreemde valuta, effecten enzovoorts beliep 207.352 f 68.507). De diverse baten en lasten leverden een voor delig saldo van f 182.806 121.369). De onkosten bedroegen 669.846 (v.j. 567.135). Na een voorziening van f 60.000 50.000) voor belastingen en na toevoeging van 25.000 aan de onder crediteuren op genomen bijzondere reserve, blijft met in begrip van het onverdeelde saldo van het vorig boekjaar ƒ132.269 (v.j. 1 123.876) ter beschikking. Voorgesteld wordt een divi dend van 4 percent (onv.). Advertentie Exclusieve zomer tweeds in meer- kleurige ruitdessins. Italiaans model met drie knopen, moderne smalle revers en split in de rug. MAYORLUX Colbert gemaakt van liaanse tweedstoffen, P C geimporteerd. de edelste Ita- exclusief door BIJZONDERE PA AS AANBIEDING Huime sortering, vlotte modellen In harmoniërende multicolours (55 polyester, 45 wol) U/ele&lmcdëcleatieS top/AeJtatleS (Van onze financiële medewerker) OP DE EFFECTENBEURZEN is na een periode van sterk opgaande koersen een zekere stabiliteit ingetreden, zonder dat van een positieve neiging tot dalen kan worden gesproken. Men is het er algemeen over eens dat het koersniveau van de aandelen vrij hoog is, met name op de New Yorkse beurs, maar tot dusver wordt elke inzinking weer door een herstel gevolgd, waaruit wel blijkt dat er ten aanzien van de toe komstige economische ontwikkeling een vrij groot vertrouwen bestaat. Dit vertrouwen is ten dele gebaseerd op de ervaring dat de consumptieve bestedingen tijdens d'e recessie zowel in de Verenigde Staten, als in West-Europa in verontrustende mate zijn gedaald, waardoor de conjunctüurverflauwing kon worden gëm'atigd-. De directie van Philips wijst er echter op dat de terughoudendheid van het bedrijfsleven op het gebied van de investeringen niet zal nalaten nog lange tijd een ongunstige invloed op de werkgelegenheid en de welvaart uit te oefenen. Ze bepleit daarom een positief beleid ter stimulering van de particuliere investeringen, teneinde daarmee de grondslag te leggen voor een voortgaande toeneming van het nationaal inkomen. Want dit is tenslotte de enige gezonde en blijvende basis voor een toeneming van de welvaart, die ook in de stijging van de consumptieve bestedingen tot uitdrukking kan komen. Anders is een nieuwe periode van inflatie onafwendbaar. Na de oorlog, maar vooral gedurende de laatste jaren heeft dit streven naar grotere welvaart in West-Europa een sterk inter nationaal aspect gekregen, doordat men terecht heeft ingezien dat internationale samenwerking nodig is om aan de concur rentie van landen als Japan en Rusland het hoofd te bieden. Dc daartoe opgerichte organisaties zijn voortdurend bezig voor die internationale samenwerking nieuwe mogelijkheden te scheppen, waarvan een verruiming van het handels- en betalings verkeer op het eerste plan staat en de aanvankelijke totstandkoming van de Euromarkt een bewuste poging is om de positie van de Westeuropese landen te ver sterken. Het gaat hierbij niet in de laatste plaats om de handhaving en de vergroting van de exporten, met name naar de grondstoffen landen en de onderontwikkelde gebieden, waar aan die exporten uit Europa een grote behoefte bestaat. Dat gedurende de recessie die exporten niet in sterkere mate zijn gedaald is een gevolg van het feit dat genoemde landen op hun valutareserves hebben ingeteerd en derhalve hun valuta's hebben verzwakt, zodat in sommige ge vallen devaluatie noodzakelijk was, terwijl daarnaast vooral de Amerikaanse kredieten die landen in staat hebben gesteld hun importen nog op een redelijk peil te hou den. De oude waarheid dat hij die leent, des leners knecht wordt, geldt ook in onze tijd onverzwakt en als de grondstoffen landen uitsluitend of grotendeels door de Verenigde Staten, dan wel door Rusland worden gefinancierd, zullen het ook voor namelijk deze landen zijn. die van de gro tere welvaart der onontwikkelde gebieden profiteren. Exportkredieten Vandaar dat ook voor de Westeuropese landen H» nan Hjp ge- bieden de benodigde kapitalen te ver strekken en ook in ons land is men dan ook reeds geruime tijd bezig- de mogelijk heid tot het verlenen van exportkredieten te vergroten. Dat hiermee risico's gepaard gaan. is duidelijk en mede om die risico's te kunnen dragen, is een zo groot moge lijke kapitaalvorming noodzakelijk. Deze kapitaalvorming zal voor een groot deel door de industriële ondernemingen moe ten geschieden en de nauwere samenwer king op ceonomisch gebied, waartoe in West-Europa is besloten, bedoelt dan ook het produktiepotentieel van dit werelddeel te vergroten en op deze wijze bij te dragen tot een versterking van de concurrentie kracht van de vrije westerse wereld. Het is, algemeen gesproken, ongetwijfeld de verdienste van de Nederlandse onder nemingen dat zy voor de noodzaak van kapitaalvorming steeds een open oog heb ben gehad en hieraan door de zogenaamde zelffinanciering krachtig hebben bijge dragen. Het Philipsconcern, dat, zoals ook uit het verslag over 1958 weer is gebleken, een expansie over nagenoeg de gehele wereld nastreeft, is op die zelffinanciering steeds bedacht geweest. Terwijl de netto investeringen gedurende de laatste tien jaar rond 1635 miljoen hebben bedragen, werd in die tijd ongeveer f 780 miljoen afgeschreven en 760 miljoen van de winst in het bedrijf gehouden, waaraan de thans sterke financiële positie te danken is. Over die zelffinanciering van de bedrij ven lopen de meningen nog al uiteen en het zal ook niet gemakkelijk zijn hiervoor de juiste normen te vinden. Voor een deel hangen ze ook samen met de aard van het bedrijf, zomede met de positie van de ka pitaalmarkt. Aandeelhouders hebben uiter aard het liefst een zo hoog mogelijk divi dend. anderziids ziin zij gebaat bij een financieel sterke onderneming, die in tijden van malaise over voldoende weerstanden beschikt. Van Vlissingen Deze week is er een conflict aan de dag getreden bij Van Vlissingen Co's Katoen- fabrieken, die 14 percent wil uitkeren tegen 12 nercent over 1957, dat echter vol gens een van de commissarissen tot 18 percent kan worden verhoogd. Enkel afgaande on de cijfers van de winst- en verliesrekening is men geneigd bedoelde commissaris gelijk te geven, want van de '-"^schikbare winst ad f 12.2 miljoen wordt ditmaal niet minder dan 7.3 miljoen in het bedrijf gehouden en f 4.9 miljoen vöor •litkering bestemd. Het bestuur van Van Vlissingen Co acht de inhouding van een groot deel van de winst echter nood zakelijk met het oog op de onzekerheden van de wereldmarkt en aandeelhouders zullen straks op de jaarvergadering voor de moeilijke opgaaf komen te staan ten aanzien van deze kwestie partij te kiezen. Hetgeen te moeilijker zal zijn omdat hier bij een oude familievete is herleefd en de oonosanten door een wijziging van het stemrecht een poging willen doen om bij de vennootschap het heft in handen te krijgen. Zoals reeds gezegd is het moeilijk de grenzen van de zelffinanciering aan te geven. In bepaalde gevallen krijgt men wel de indruk dat de directies een te schriele 53. Het duurde een tijdje, voor de rechter een beetje was bekomen van de ruwe be handeling, die hij van het apparaat had ondervonden. Hij trok grimmig zijn pruik recht, keek fronsend naar Pat en Panda en sprak: „Als rechter ben ik onpartijdig en ik zal dan ook geen oordeel over dit mis dadige tweetal vellen, alvorens hun schuld bewezen is. Maar voor mij staat al vast, dat zij een gevaar zijn voor de samen leving. Dat blijkt reeds uit hun baldadige aanslag op mijn persoon!" „Maar meneer de rechter", riep Panda, „we hebben niets gedaan! Kunnen wij het helpen, dat die rare machine u.... eh.... gekneed heeft? Het is een uitvinding van professor Kalker en we weten zelf niet eens, waar dat ding nu eigenlijk voor dient!" „Jullie weten het niet, hè?", stelde de rechter koud vast, „dat bewijst dan jullie schuld. Het bewijst, dat jullie het apparaat hebben GE STOLEN!" „Gestolen??", herhaalde Panda onthutst, „wie zegt dat?!" „De volgende getuige!", riep de rechter. En nu zagen Pat en Panda met schrik, dat de kleine dikzak in de getuigebank stapte. Van hem konden zij niet veel goeds verwachten, want ze hadden steeds met. hemom de sigaar en de uitvinding gestreden! dividendpolitiek voeren en in te sterke mate aan kapitaalvorming binnen de ven nootschap doen. De Nederlandse scheep vaartondernemingen, waarop in dit op zicht ook vaak kritiek is uitgeoefend, heb ben door hun conservatieve uitdelingspoli- tiek hun positie echter dermate kunnen versterken Mat zij ook in een tijd van teruglopende winsten bij machte zijn het verjongingsproces van hun vloot onver minderd voort te zetten. Aan hoge divi denden en een matige zelffinanciering is het risico verbonden dat voor de moderni sering en de vernieuwing van de produk- tiemiddelen nieuw kapitaal moet worden opgenomen, dat in mindere mate dan het oude rendabel is, zodat de dividenden moeten worden verlaagd. Zelffinanciering en fiscus In het kader van de Nederlandse belas tingwetgeving heeft de zelffinanciering ook het voordeel dat van de bedrijfswinst een minder groot deel aan de fiscus wordt afgedragen. Deze immers belast eerst de vennootschap met de vennootschapsbelas ting en vervolgens de aandeelhouders met de inkomstenbelasting over,de door hen ontvangen dividenden. Van wat de ven nootschap aan winst inhoudt, wordt dus maar eenmaal belasting betaald en in zo verre kan dus worden gezegd dat door de zelffinanciering de particuliere kapitaal vorming wordt bevorderd. Als dan boven dien nog een agio-reserve wordt gevormd, zoals dit bij Philips het geval is, en hier uit belastingvrije bonussen worden uit gekeerd, worden de aandeelhouders voor het betrekkelijk lage dividend schadeloos gesteld. Gelet on de internationale economische integratie, de versnelde technische ont wikkeling in de industrie en de structuur wijzigingen. welke zich thans voordoen, is het wel te begrijpen dat de bedrijven in het algemeen naar een zo groot mogelijke versterking van hun innerlijke positie streven, waarmee tenslotte ook de be langen van aandeelhouders zijn gediend. De strijd om een verantwoorde verhouding tussen ingehouden en uitgekeerde winst zal daarom wel steeds aan de orde blijven. Advertentie' RACKETS voor beginners v.a. f 11.75 compl. TENNISBALLEN v. beginners 3 stuks ƒ2.95 GIERSTRAAT 59 - TEL. 21346 Gevechten. In Buenos Aires zijn woens dag gevechten uitgebroken tussen on geveer 5.000 metaalarbeiders en de po litie van de stad. De arbeiders protes teerden tegen het besluit van de rege- ring-Frondizi om hun vakbond recht streeks onder toezicht van de regering te plaatsen. Bij de relletje? werden twee betogers zwaar gewond. Dertig mensen zijn gearresteerd. Uit de zee. Oekrainse dokters hebben uit zeewater een geneesmiddel tegen bij ziendheid gemaakt, aldus heeft radio- Moskou woensdag gemeld. Het genees middel wordt onderhuids ingespoten. Na tien injecties verbetert het gezichts vermogen. Uit de zee. De Amerikaanse minister van marine, Thomas S. Gates, heeft woens dag in Washington gezegd, dat men hoopt, dat de eerste Polaris-installatie voor het lanceren van ballistische pro jectielen van atoomonderzeeboten on der water, in 1960 beschikbaar zal zijn. Gates zei, dat voor de bouw van 33 atoomonderzeeboten reeds toestem ming was verleend. Gevlucht. Een majoor van het Portugese leger heeft toevlucht gezocht in de Ve nezolaanse legatie in Lissabon, zo wordt uit betrouwbare bron vernomen. Hij is de derde Portugees, die de laatste drie maanden de bescherming van een bui tenlandse vertegenwoordiging gezocht heeft. Een reden voor zijn besluit is niet bekend. Gas. Politie en legerautoriteiten in het gebied van Garwolin, Polen, hebben een beroep op de bevolking gedaan te vertellen, waar enige vaten mosterd gas zijn verborgen. In 1939 begroeven terugtrekkende Poolse soldaten een hoeveelheid mosterdgas voor de Duit sers. Deze voorraad werd onlangs gelo- caliseerd, maar men ontdekte dat eni ge vaten waren verdwenen. Uitlekkend gas is oorzaak geweest van water- en bo demvergiftiging. Verlegenheid. In regeringskringen in Bern verluidt, dat oud-president Batista van Cuba zich in Zwitserland zou willen vestigen. Hij heeft onderhands laten in formeren of hij een visum zou kunnen krijgen, maar Zwitserland zou er wei nig voor voelen de van Cuba verdreven dictator toe te laten. Staatsgreep. In de gemeenteraad van New York is woensdag een voorstel inge diend om een studie te maken van de juridische aspecten van de vraag of de stad New York zich van de gelijknami ge staat kan losmaken en zelfstandig de 51e staat van de Verenigde Staten kan worden. De kwestie heeft een po litiek tintje, aangezien het bestuur van de staat New York in republikeinse han den is, terwijl de democraten de meer derheid in het stadsbestuur hebben. Varken. Vladimir Semitsjasni, sinds april 1958 eerste secretaris van het centrale comité van de Russische organisatie voor de jeugd „Komsomol" is woens dag van zijn functie ontheven in ver band met een nieuwe benoeming, zo meldt Tass. Hij krijgt een belangrijke partijfunctie. Semitsjastni was de man die in oktober 1958 gezegd heeft dat men onbillijk zou handelen tegenover een varken als men het zou vergelijken met Boris Pasternak. Nieuw leven. Mevrouw Eva Esfandia- ri, de moeder van ex-keizerin Soraya van Perzië, heeft gezegd te kunnen be vestigen, dat Soraya van plan is zich definitief in Rome te vestigen. „Mis schien zal zij een nieuw leven gaan be ginnen", aldus voegde zij er aan toe. Zij gaf geen antwoord op vragen naar de mogelijkheid van een huwelijk van Soraya met prins Orsini. Tegen de staat. Een rechtbank in Praag heeft een Tsjeehoslowaakse onderwij zer tot vier-en-half jaar gevangenis straf veroordeeld wegens „tegen de staat gerichte activiteit", aldus het Tsjeehoslowaakse blad „Rudo Pravo". De onderwijzer, Miros Blazek, had „reactionaire en godsdienstige" lec tuur onder zijn leerlingen verspreid. Ook .werd hij schuldig bevonden aan het illegaal voortzetten van zijn werk bij de padvinderij, nadat deze was op geheven. Gordijn. In een officieel rapport over het in september 1958 uitgevoerde „pro ject-Argus". waarbij in het zuidelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan door kernenergie voortgedreven ra ketten werden afgevuurd, wordt onder meer medegedeeld, dat hierdoor een kunstmatig elektronengordijn in het le ven werd geroepen, dat zich tot onge veer 6.400 kilomter hoogte uitstrekte en dat sterker was dan de natuurlijke stra ling ter plaatse. Een diepe depressie op het westelijk deel van de oceaan verplaatst zich regelmatig naar het oosten. Ten zuiden van de Azoren is een hogedrukgebied aanwezig, dat een uitloper kreeg in de richting van Frankrijk. Tussen deze twee luchtdruksystemen komt een zuidwestelijke luchtstroming voor, waarmee zachte en vochtige lucht in de richting van de Britse eilanden wordt ge transporteerd. Het warmtefront, dat de voorste begrenzing van deze lucht vormt, kan morgen later op de dag mogelijk hier en daar wat regen brengen. Voordien zal de temperatuur echter tot wat hogere waarden kunnen oplopen dan vandaag. WEERRAPPORTEN TemperaturenDuiten en binnenland heden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur SS w - i D Q 34 Vrijdag 27 maart Zon op 6.29 uur, onder 19.03 uur. Maan op 22.52 uur, onder 7.51 uur. Zaterdag 28 maart Zon op 6.27 uur, onder 19.05 uur. Maan op uur, onder 8.30 uur. 31 maart Maanstanden 12.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 maart Hoog water 4.40 en 16.57 uur. Laag water 0.21 en 12.47 uur. Vrijdag 27 maart Hoog water 5.20 en 17.40 uur. Laag water 1.04 en 13.33 uur. Zaterdag 28 maart Hoog water 6.03 en 18.27 uur. Laag water 1.46 en 14.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder half bew. zzw 6 15 Ypenburg half bew. wzw 4 11 Vlissingen onbewolkt zzw 5 10 Eelde geheel bew. wzw 5 9 Twente geheel bew. zw 6 6 De Bilt zwaar bew. zzw 4 6 Eindhoven dichte mist windst. 3 10 Vlv. Z.-Limb onbewolkt zzw 5 11 Helsinki - licht bew. wnw 0 0 Stockholm licht bew. zzo -2 0 Oslo motregen windst. 1 1 Kopenhagen geheel bew zo 3 0 Aberdeen motregen zzw 6 0,1 Londen mist windst. 1 0,1 Amsterdam mist zw 5 6 Brussel regen z 5 9 Luxemburg mist z 2 7 Parijs licht bew. w 7 1 Bordeaux geheel bew. zw 8 1 Grenoble half bew. windst. 7 17 Nice zwaar bew. nnw 9 28 Berlijn geheel bew. windst. 5 0 Frankfort mist zzw 7 0,5 Münchén regen w 6 1 Garmisch P. regen windst. 5' 6 Zürich regen ozo 6 6 Genève onbewolkt windst. 3 11 Locarno regen O 7 Rome regen ZZO 11 6 Ajaccio geheel bew. windst. 10 20 Madrid geheel bew. nw 7 10 Mallorca onbewolkt windst. 5 2 Algiers zwaar bew. zw 11 1 Wenen geheel bew. ZO 8 0 Innsbruck regen w 7 4

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2