Pullovers ZONDER RENTE r heienmode-lip PeeksCloppenburg Elfduizend boeren in het westen kunnen f 1,3 miljoen derven BRYLCREEM Een verklaring 4Lr KLEDING TERMIJN Van dag tot dag J Al te ernstig Heftig debat in Produktsdhap Zuivel Mi 3 Voorjaar in Noordhollands Duinreservaat Goed nieuws voor ROKERS Amsterdams collegium musicum naar Londen Kort nieuws Brief van veehoudersorganisatie maakte slechte indruk Geërgerd Om één percent i Hilversum wil natuur schoon offeren voor woningbouw Ook vliegveld en marine kamp zouden moeten verdwijnen de ^raatótocl J HAARLEMSE KLEDING CENTRALE JANSSTRAAT 63 Scholier bestuurde onder drankinvloed auto OT öf fjFriFÖFn ïijb 200 Jaai geleden DONDERDAG 26 MAART 1959 De hoofdingenieur-directeur van de Cul tuurtechnische Dienst in Zuid-Holland is een ernstig man. Dat moet dan ook wel, want zijn functie en werkzaamheid zijn geen sinecure in deze tijd van gedwon gen en veeleisende planning op het gebied van cultuurtechnische voorzieningen in het steeds benauwder wordende westen des lands. Doch men kan ook té ernstig zijn. Dezer dagen heeft deze functionaris ten aanzien van de Bollenstreek verklaard, dat „re creatieve voorzieningen en met name een verantwoorde landschappelijke aankle ding" noodzakelijk zijn, doch „dat stoei- bosjes en prettuinen" moeten worden voorkomen. Wij vrezen oprecht dat deze termen die van een kansel af tijdens een preek over onzedelijkheid zouden kunnen zijn gesproken gekozen zijn uit overwegin gen die te weinig rekening houden met het eerste doel van recreatieve voorzie ningen, namelijk: ontspanning te bieden aan de mens. Zij klinken men vergeve ons de kenschetsing zedeprekerig en puriteins. Wij kunnen niet precies nagaan wat eigenlijk „stoeibosjes" en „prettui nen" zijn, doch wij geloven dat dergelijke aanduidingen de gedachte aan kwaad sug gereren waar het niet te vinden is. De Bollenstreek biedt nagenoeg geen en kele gelegenheid tot uitblazen. Er zijn te weinig restaurants, maar ook te weinig natuurlijke „zitgelegenheden" voor ver moeide families met kinderen. Bloemen zijn mooi, doch teveel bloemen vermoeien het oog en een kind moet nu eenmaal eens even „stoom kunnen afblazen" in een stuk vrije natuur, waar niet veel te beschadi gen is. Wanneer de hoofdingenieur bedoelt dat de Bollenstreek moet worden versierd met keurige tuintjes en gazonnetjs, waai de bordjes met „verboden" even talrijk zijn als grassprieten, dan zouder wij hem dat ernstig willen ontraden. De Bollenstreek biedt al zoveel kleurigs te zien, dat het te ontwerpen landschaps- schoon niet ook nog in de trant van „kijken en afblijven" moet worden gevonden. Een afwisseling van de vele bloemen velden met bospartijen zou zeer welkom zijn, doch niet wanneer deze zouden wor den omprikkeld en tot verboden gebied verklaard. Stoeien en pretmaken zijn wérkelijk geen zonden tegen de openbare orde of zede lijkheid wat ook zeer ernstige mannen in zeer belangrijke functies daarover mo gen denken. Het Noordhollands Duinreservaat (de duinen van het Provinciaal Waterleiding bedrijf Noordholland), dat zich uitstrekt met een kleine nderbreking nabij de Eg- monden van Wijk aan Zee tot Schoorl met een oppervlakte van 4800 ha, beleeft op het ogenblik het schuchter ontwaken varf de lente. Dat blijkt niet alleen uit uitbun dig vogelzang, maar ook door de verande ring van vele planten. De kamperfoelie is als uitgelopen, de wilgentakjes prijken aan de meest nog kale takjes en de popel bal semt de voorjaarslucht. Er komen vooral in het gebied van Heemskerk en Castricum vele soorten va riëteiten wilgen en populieren voor. Een groot aantal van de ongeveer 16 in Neder land groeiende wilgensoorten zijn te vin den. Bepaalde soorten zoals kruip wilg, de waterwilg, de grijze wilg en de oorwilg zijn bijna altijd in groepjes van mannelijke en vrouwelijke exemplaren bij elkaar. Behalve de bomensoorten zijn op de bo dem ook vele kleine plantjes te ontdekken welke nu reeds bloeien. In de zomermaan den is het meestal te droog of te warm en dan ligt het zaad in het zand. Het voch tige najaar doet hetweer kiemen en zo overwintert het as een klein rezetje. De vroegste bloeier is wel de voorjaars- vroegeling' en daarna volgen het kande laartje, het zaaddoddegras, een enkele vroege ereprijssoort, het ruige vergeet-mij- nietje en nog vele anderen. Advertentie Eindelijk kunt u ro ken zonder dat uw landen bruin wor den. Dank Zij Tee- lak: Teelak tand- gelei is niet zomaar een tandpasta, maar een speciale behandeling die tandsteen en nicotine oplost en de tanden een beschermend laagje geeft. Snel. doelmatig en veilig. Gebruik Teelak op een droge tandenborstel. Na enkele dagen is de aanslag weg. uw tanden zijn als nieuw: gezond en glanzend wit. f 1.95 per tube. TEELAK - PARIS /DISPECnv - DEN HAAG Op uitnodiging van de Londense West minster Abbey zal in de paasweek het Amsterdams Collegium Musicum onder leiding van Toon Vranken in de Engelse hoofdstad een concert geven. Gezongen worden werken uit de oud-Nederlandse muziek. Op deze Engelse tournee zullen onder meer ook concerten worden gegeven in de Engelse badplaats Worthing en voor de B.B.C. Een belangrijk deel van het pro gramma is gewijd aan de vocale kunst van de moderne Nederlandse componisten. Kindje gestikt. Het bijna tweejarig dochtertje van koster A. van de Veerdonk te Berlicum heeft een plastic speelgoed- bloekje in de luchtpijp gekregen en is ge stikt. (Van onze Haagse redacteur) De belangentegenstellingen tussen bijna twaalfduizend in de Coöperatieve Melk- centrale (C.M.C.) verenigde veehouders in het westen van het land (met name Noord holland ten zuiden van het Noordzeekanaal, Zuid-Holland en het westen van Utrecht) en vooral de verwerkende melkindustrie in de rest van het land hebben woensdag tot langdurige en soms ook felle discussies geleid in de bestuursvergadering van het Produktschap voor Zuivel. In de hitte van deze woordenstrijd vielen krasse termen als „quatsch", „demagogie" en een vertegenwoordiger van de veehouders verweet een spreker namens de industrie zelfs dubbelhartigheid. Hoewel hij deze insinuatie later ruiterlijk terugnam, kon de aangevallene zich niet weerhouden te. verklaren dat hij een aanklacht wegens 'smaad had overwogen. De inzet van dit bewogen debat was een der factoren van de ingewikkelde reken som welke tot de melkprijs leidt, namelijk de zogenaamde meerprijs welke de vee houders kunnen bedingen boven de zuivel- waarde der voor consumptiemelk bestem de boerenmelk. Het Produktschap voor Zuivel beschouwt deze meerprijs als een vrije prijsvorming op een open markt en bemoeit zich er dan ook niet mee. Maar omdat het Produktschap de regering wel moet adviseren over de opbouw van de straatprijs van de melk dient het er wel rekening mee te houden. Toen het Pro duktschap dan ook in de loop van het vo rig jaar een advies moest uitbrengen over de vaststelling van de prijs van de con sumptiemelk heeft het, rekening houdend met diverse factoren, een meerprijs van een gulden per honderd kilogram als re delijk beschouwd. Dit nu was in het geheel niet naar de zin van de C.M.C.die nog in 1957 een con tract had gesloten met de Melkinkoopver- eniging, een organisatie van standaardi satiebedrijven en zuivelfabrieken in het westen van het land waarin de C.M.C. ten dele zelf ook belangen heeft, waarin een meerprijs van 1,79 per honderd kilogram was opgenomen, welk bedrag verleden jaar tot 1,32 werd verlaagd. Die veel gunstiger meerprijs kunnen de veehou ders in het westen bedingen omdat de standaardisatiebedrijven bij een even tueel melktekort dure boerenmelk uit an dere provincies moqten. laten aanrukken. Wanneer echter ook voor het westen een meerprijs aangehouden zou worden van een gulden, zou dit voor de bij de C.M.C. aangesloten veehouders, die jaarlijks 425 miljoen kilogram boerenmelk aan de standaardisatiebedrijven leveren, beteke nen, dat zij ongeveer 1,3 miljoen gulden minder zouden ontvangen. Het contract tussen C.M.C. en Melkinkoopvereniging zou daardoor immers worden doorkruist. Beide partijen zonden daarop een scherpe brief aan de minister van Landbouw, waarin het werd voorgesteld alsof deze schatting van de meerprijs een gevolg was van de rivaliteit tussen de rest van zuivel-Nederland en het westelijke con- sumptiemelkgebied. Het was jtlist de ironische toon van'deze brief, die er overigens toe leidde dat de dirëctéur-generaal van de voedsel voorzie-; ning aan het Produktschap om een nadere argumentatie van de meerprijs vroeg, welke vele leden van het bestuur van het Produktschap bijzonder had geërgerd, vooral omdat beide adressanten het had den voorgesteld of alleen hun vertegen woordigers in deze materie als deskundi gen konden worden beschouwd. „Wie zich tegen trustvorming verzet wordt belache lijk gemaakt en niet deskundig genoemd," zo zei een vertegenwoordiger van de Ko ninklijke Nederlandse Zuivelbond en een andere afgevaardigde van die groep merk te op, dat de prijsvorming in het westen ook niet op een waarlijk vrije markt tot stand komt, omdat de C.M.C. en de Melk inkoopvereniging in feite de enige partijen zijn. Een de C.M.C. na staande vertegen woordiger der veehouders daarentegen meende, dat men de prijsvorming uitslui tend op grond van de praktijk mag waar deren: het is niet meer dan normaal dat de melkprijs in de grote steden hoger is dan in plaatsen waar het standaardisatie- bedrijf op korte afstand wordt omgeven door een krans van honderden boerde rijen. De leveringssituatie is in het wes ten veel ongunstiger door de kostbare aan voer en de in de winter nodige aanvul- lingsmelk. De voorzitter van het Produkt schap, ir. B. van Dam, merkte later op, dat in het afgelopen jaar de gemiddelde transportkosten in het westen gelijk wa ren geweest aan die voor het gehele land. De vertegenwoordiger van de Vereni ging voor zuivelindustrie en melkhygiëne, wiens sympathie naar de Melkinkoopver eniging uitgaat, bestreed dat er in het westen slechts twee partijen de dienst uit maken. Buiten de C.M.C. zijn er immers nog zesduizend „vrije" boeren en de le den van de Melkinkoopvereniging kunnen hun lidmaatschap altijd onmiddellijk op zegger Hij waarschuwde tegen een in grijpen in gevestigde prijsverhoudingen en wees er voorts op, dat de door de C.M.C. en de M.I.V. voorgestane meer prijs op de totale melkprijs slechts een af wijking van één percent betekent. „Het gaat om het spel, niet om de knikkers," zo repliceerde men van de kant van de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond daar op .De vertegenwoordigers van de werk nemersorganisaties schaarden zich even eens achter de thans aan de minister te Advertentie 'Ooi haar bekoort Haar Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V - Amsterdam l Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke l glans. Brylcreem houdt l haar en hoofdhuid fris en l gezond - maakt droog haar I weer soepel en vitaal - I bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Zolang de voorraad strekt Kloeke lube van f I.ês mei daarbil ipeciaal verpaki een a l raardigsle „junior pol" geheet GRATIS Vraag uw winkelier I verzenden brief, waarin het standpunt van het Produktschap nog eens wordt uiteen gezet. Zij voegden er echter aan toe, dat zij het recht'van het westen op een afwij kende meerprijs niet zouden bestrijden wanneer de noodzaak daartoe duidelijk wordt aangetoond. De brief van het Pro duktschap zal vergezeld gaan van de no tulen van deze vergadering, opdat de be windsman kennis kan nemen van alle ar gumenten welke door voor- en tegenstan ders in stelling zijn gebracht. Eén be stuurslid, dat voor de hogere meerprijs Advertentie V' *yf /v- LI» I rtoh lïirn i !L 1 in „light weight" de grote voorjaarsmode HeerHik dun werkte V-hols, zowel met xondér colbert te drogen. Nieuwste voorjoorskleuren o.a. narcisgeel - azalearood - „rosgroen - hyocinthbloow. Ee„ exclusieve PhC oon- bieding voor de bekende lage tip-p"is- .wol' [f -] Prion „O" P°nt" 1g" in het westen had gepleit, stemde tegen deze brief. Intussen heeft het Produktschap voor Zuivel de C.M.C. en de M.I.V. gewaar schuwd, dat de meerprijs welke in het toekomstige melkleveringscontract tussen deze organisaties zal worden vastgesteld geen bindende factor kan zijn in de be oordeling door het Produktschap over de verschillende elementen waaruit de melk prijs wordt samengesteld, Hilversum, de 100.000 inwoners tellende „tuin van Amsterdam", zal veel van zijn natuurschoon verliezen, indien het tijdens de begrotingsbehandeling ingediende uit breidingsplan „De Egelshoek" zal worden gerealiseerd. Het vliegveld, centrum van de Gooise Aero Club, en het marine-oplei dingskamp ziillen eveneens dienen te ver dwijnen. Deze maatregelen zijn nodig om de snelle bevolkingsaanwas te kunnen op vangen'. De bestaande uitbreidingsplannen geven soelaas tot 1964 bij een zielental van 113.500, maar laarria zal er geen plaats meer zijn. Door de samenvoeging van de gemeen ten Kortenhoef, Ankeveen en 's-Graveland, als gevolg waarvan Hilversum geen gron den voor woningen krijgen kan, en het feit. dat de stichting van een nieuwe stad in Zuid-Flevoland gesteld, dat het rijk daartoe zal besluiten pas omstreeks 1980 verlichting voor de Gooise woningnood kan brengen, zijn B. en W. van Hilversum ge dwongen het uitbreidingsplan „De Egels- hoek". dat sterk ingrijpende wijzigingen brengt in de structuur van Hilversum als recreatiestad, ter raadstafel te brengen. In dit. uitbreidingsplan kunnen rond 30.000 inwoners plaats vinden, waardoor Hilver sum tot 1975 uit de nood is. Een trouw lezer heeft zich schriftelijk verwonderd over de naam van deze rubriek en de vraag geopperd, of er niet beter „De Kleine Dingen Op Deze Wereld" boven kon wor den geschreven. Deze aange legenheid lijkt mij van zo dringend algemeen belang, dat er openlijk op" moét worden geantwoord. Ik kan de ge dachte niet verdragen dat sinds 1948 reeds mensen wor den gekweld door dit pro bleem en het lijkt mij ten- volle verantwoord, deze ru briek voor een keer aan de oplossing ervan te wijden. Het spijt m;j bijzonder, dat de naamgeving van deze wekelijkse, contemplatieve ko lommetjes indertijd niet is ontleend aan hooggestemde filosofische overwegingen' van kleine, doch waardevolle sie raden des levens die door de jachtige mens werden voorbij gegaan in zijn koortsachtige ren achter de vulgaire materie, doch aan een doodgewone, burgerlijke gemeenplaats. Na melijk aan het afgesleten volkse gezegde: Wat. is de wereld toch klein! Men ontmoet een vroegere kennis iemand met wie men tijdens ontelbare lunchuurtjes kopjes koffie en ontspannende gesprekjes over niemendal heeft genoten na jaren plotseling op de tweede om loop van de Eiffeltoren. Dan zegt men: Wat is de wereld toch klein! En men bedoelt er eigenlijk mee dat het moeilijk is, op onze wereldbol iemand te ont lopen. Een dergelijk onnozel feit was in 1.948 aanleiding tot. de eerste aflevering van deze rubriek. Er werd in verhaald hoe een klaverjasclub uit een klein Brabants dorp de aan gedikte boetepot ging op maken met een buitenlandse reis per touringcar. Het reis doel was een wereldberoemde kerk op een heuvel ergens in Zuid-Duitsland, waarvan het klaverjasbestuur had ver nomen dat zij een zeskantige toren had, die op ieder van zijn zes kanten een klok droeg. Deze uiterst belangwekken de curiositeit werd danig be keken en bewonderd, waarna men in de late avond voldaan doch vermoeid weerkeerde op het intieme Brabantse dorps pleintje onder de linden. Bij het uitstappen stelde de se cretaris met grote tevreden heid vast, dat het aan de thuisgebleven huismoeders op gegeven uur van wederkomst nagenoeg op de minuut af was aangehouden. Hij constateerde dat met een blik op de kerk toren, die boven de linde bomen afstak tegen de sche merende zomeravondhemel. Tot zijn verlammende ontstel tenis zag hij toen voor het eerst van zijn leven, dat de dorpskerk een zeskantige toren had en dat alle zes de kanten van een sierlijke klok waren voorzien. Uiteraard moest dit verhaal eindigen met: Wat. is onze wereld klein, zelfs voor klaverjassers! En zo is het na dien voortgegaan. Ongetwijfeld is deze simpele verklaring teleurstellend voor hen, die er meer achter had- den gezocht. Doch daarbij moet onmiddellijk worden aangetekend dat in de loop der jaren de gemeenplaats dwong tot nadere beschou wing van de afmetingen van onze aardbol, waarbij het steeds duidelijker werd dat men het leven en zijn tref fendste details het best kan waarnemen van een afstand af wég dus uit de brand punten van dat leven en wég ook van de bindingen, die men in dat leven heeft. En zo ontstond de gewoonte van een panoramale blik wat uiteraard iets geheel an ders is dan een paranormale op het bruisende leven. Een blik van de hoogte uit, in een pogen en verlangen om de samenhang tussen de dingen te bespeuren. Een blik die ge richt is op het begin, het ver loop en het einde der ver schijnselen, in de hoop de zin ervan te begrijpen en het ge vaar te ontgaan van misver stand. Is het immers niet zo, dat men vele verschijnselen des levens als onzinnig verwerpt, omdat men niet bij machte is de zin ervan te doorgronden? Het behoeven geen belang rijke, ingrijpende verschijn selen te zijn: dag In dag uit, van uur tot uur ziet men het leven passeren in velerlei vormen en gedaanten, en men ziet het vaak slechts zoals men een sneltrein voorbij een overweg ziet flitsen: men weet niet vanwaar hij komt en waarheen hij gaat of wie hij vervoert en waarom, doch men zou geduldiger wachten voor de slagbomen wanneer men kon waarnemen hoe hij men sen van het ene punt naar het andere brengt, hoe hij gelief den uit elkander sleurt of naar elkander voert, hoe hij verbindingen legt tussen levensavonturen en „einde" schrijft onder goede en kwade ervaringen. Wanneer men zich verheft boven de oppervlakte van het dagelijkse bestaan, kan men het vertrek en de aankomst van de sneltrein in één blik omvatten. Men kan de beteke nis zien van ogenschijnlijk losse details in het gehele pa troon. Men kan de mensen en dingen beter begrijpen in hun onbegrijpelijke, eigenzinnige en eigenaardige bewegingen en tussen elkander door. tegen elkander aan. langs elkander heen. Waarom loopt een man des morgens om elf uur te wan delen met een huisdeur op zijn nek? Het klinkt als een grap, doch het is geen grap. De deur komt uit een huis en er is be slist een reden om haar er gens heen te brengen, opdat er iets aan kon gebeuren wat noodzakelijk is. En de man die haar draagt oefent een functie uit, die hem tot. dragen roept. Doch buiten alle ver band gezien is het een vreemde ontmoeting, die zinne loos genoeg lijkt om ver bazing te wekken. Hoe verder men omhoog- stijgt boven de oppervlakte, hoe kleiner de wereld wordt wat zeggen wil, dat men beter bekijken kan hoe alles in elkander grijpt en zin zo wel als einddoel heeft. Een vluchtige glimlach van een meisje, wier naam men niet kent en wier leventje een gesloten boek is. dat men niet eens weet te staan in de tal loze boekenrijen, kan onbe- begrepen en daardoor zinne loos blijven. Doch als men van de hoogte uit zou kunnen waarnemen vanwaar zij komt en waarheen zij gaat wat haar ervaringen en avonturen zijn en wat zij nog van het leven verlangt en hoopt zou het een glimlach als een novelle kunnen zijn. die men in één oogopslag van begin tot» einde uitleest. Voor veel mensen is de wereld te groot. Zij dwalen tussen hun belevenissen alsof zij gevangen zijn tussen berg wanden. Zij begrijpen zich zelf en anderen niet, omdat zij niet over de muren heen kun nen zien en niet weten, dat achter die bergen de levens als bergbeken in elkander vervloeien. En zo is de kleine wereld een loutere kwestie van af stand: men kan haar kleiner maken door terug te gaan in de ruimte en zich te bevrijden van de omknellingen, waar mee het leven onrechtmatig de mensen tot slaven tracht te boeien. Het is ontstellend, waartoe een volkse, burgerlijke ge meenplaats leiden kan, wan neer men er elf jaren over kan denken! J. L. Druk bezig Door al dat gedoe met de Tweede Kamer en de kabinetsformatie ben ik aardig ach terop geraakt met de meer reële en meer menselijke actualiteiten. Vooral mijn stille en voorzichtige werkzaamheden als talent, scout voor de heer Beel hebben veel van mijn tijd (en energie, mag ik daar bij voe gen) gevergd. Ik ben het hele land afge weest om. ministrabele figuren te zoeken. Uiteraard mag ik daarover niet in de tails treden. Maar ik mag wel verklappen dat door mijn speurzin, inzicht en toe wijding reeds een zestigtal pientere jon gens psychotechnisch zijn getest op regeer- bekwaamheid, het leiden van een groot personeel en het beheren van bedrijfs- intensieve organen op het niveau van Staf functionaris. In Emmen, Koedijk, Sint Anna ter Muiden en Munstergeleen heb ik vertrouwend op mijn fijne neus voor talenteneen paar pientere jongens onU dekt, waarvan men in Den Haag nooit ver nomen had; maar zoals ik het zie zijn zij stuk voor stuk voor minister in de wieg gelegd. Er ivas er zelfs één bij, die ik in staat acht de heer Helders onvoorbereid te vervangen als hopman van het gehele Rijk over zee, het eiland Sint Ëustatius inbe grepen. Maar, zoals gezegd, ik'mag mij hierover niet uitlaten en bovendien moet de eer voor de keuze gereserveerd blijven voor de heer Beel. Alvorens nu op weg te gaan teneinde jongelui te vinden ter vervulling van de drie open plaatsen in de Raad van State (in Harlingen weet ik een puntgaaf ju weeltje te zitten), heb ik mijn kranten zit ten bijlezen en bemerkt, dat ik allerlei nieuws gemist heb door mijn activiteiten voor het Gemenebest en deszelfs bestier. Zo ben ik er nu pas van op de hoogte geraakt, dat de verloving van Brigitte Bar dot is afgeraakt; dat twee geleerden ver klaard hebben, dat de tijd voor menselijke ruimtevaart nog niet rijp is en dat de heer Staf heeft medegedeeld, dat de boter die hij op het hoofd heeft, niet zal worden uitgesmeerd over de kuch zijner man schappen. Van die boter vind ik niet zó erg, omdat ik juist in de krant heb ge lezen, dat kinderen door het gebruik van margarine zelf hun schoenen gaan aan trekken. Een voedingsmiddel dat dit'be werkstelligt moet ook voor soldaten aan lokkelijk zijn. Dat wij voor de ruimtevaart nog niet rijp zijnals ik een eerlijke bekentenis mag doen: dat had ik (zonder proffen) en slechts met mulo-opleiding, reeds lang vermoed. Bovendien heeft mijn gehele fa milie een redelijk bestaan op aarde weten te vinden en ik zie niet in, waarom an deren dan zo hoog nodig de oneindigheid in moeten. Maar dat van Brigitte heeft mij wel ge schokt. Ik tvas zo blij, dat het voor haar nu helemaal in orde leek te zijn gekomen. Ik heb in haar altijd het nijvere huis- vrouwtje vermoed, dat gelukkig zou zijn bij de soepterrein en onder de leeslamp. Dat dit nu niet doorgaat schokt mij wel. Als ik met de Raad van State klaar ben, zal ik voor haar gaan zoeken. Ik ken in Kaatsheuvel een jongen Maar laat ik daar nu maar niet op voor uit lopen. Floris Flanear Advertentie zonder prijsverhoging op RUIME KEUZE: Leuke modellen Japonnen - Mantelcostuums Zom er-Regenmantels Costuums in moderne dessins Sportcolberts en Pantalons enz. enz. De 19-jarige scholier E. van W. van een internaat in Amersfoort is door de ver- keerskamer van de rechtbank te Rotter dam veroordeeld tot 7 dagen hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Hij had op 25 januari onder in vloed van sterke drank te Rotterdam een auto bestuurd. De eis was vier weken hechtenis waarvan twee voorwaardelijk en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Uit de Oprechte Donderdagse Haerlemse Courant van 27 Maart 1759 ALKMAAR. Morgen word haare Vorste- lyke Doorluchtigheid de Princesse Douarrière van Nassau Oranje van Leeuwaarden over Enk- huyzen alhier verwagt; zullende die Vorstin ten hu3'ze van de Heer Mr. P. Ou wens, Raad is de Vroed schap en Thesaurier deezer Stad, alhier overnachten en Donderdagmorgen over Haerlem van hier vertrekken, om noch voor den avond by de Vorstelyke Oranje- Spruyten in s'Hage te arriveeren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5