Sterke Loadeeareii kregen met 4-3 score teveel tegen voorlopig oranjeteam Wijnen versloeg Van de Pol isi wereldtitel toernooi 71/2 Kees Rijvers de beste aanvaller, Kuys de slechtste verdediger Natn-raLax De Blinkert weerstond HBC en stevent nu op de titel af Hoge series in Berlijn Regelmaat van de klok! Topscore kampioen in derde klasse A DONDERDAG 9 APRIL 1959 21 Treffer van Rijvers Op circuit Zandvoort Grote Prijs van Nederland definitief op 31 mei Amateurs versloegen het zaterdagelftal Rosier Moens wordt niets meer in de we£ gelegd Funke's Roggebrood FUNKE Jeugdelftal won van Feijenoord met 3-2 Acht renners naar de Vierdaagse Duinkerken Haarlemse bridgers in beslissingsmatch verslagen GZC en Robben-dames wonnen KNZB-beker Jubileum-concours HKB verloopt vlot KLM-piloot betwist de rechtmatigheid van zijn ontslag Twist tussen tonijnvissers voor Algerijnse kust tf#' voIfeybaJcompetitie Een combinatie van elf zeer sterke voetballers uit Londen heeft gisteravond in het Olympisch stadion in Amsterdam het voorlopig Nederlands elftal duidelijk gemaakt dat het op enkele plaatsen bijzonder kwetsbaar is. Het beste bleek dat in de laatste vijf minuten van de overigens bijzonder aantrekkelijke match toen de voortreffelijke Engelse linksbinnen Ateyo een 3-2 achterstand van zijn ploeg in een 4-3 voorsprong omzette. Weliswaar kregen de Londense voetballers daarmee net iets te veel van het goede, doch het voordeel van die wat teleurstellende treffers was wel, dat daarmede nog iets duidelijker de zwakte van de Nederlandse achterhoede werd benadrukt, het- gee'1 bij een overwinning wellicht te gauw vergeten zou zijn. Onplezierig was deze late overrompeling overigens voor de uitblinker in de Neder landse ploeg, Kees Rijvers, aan wiens spel de voorsprong voornamelijk te danken was geweest. Na wat hij gisteren in de eerste heift bij daglicht en na rust bij kunst licht aan ruim twintigduizend toeschouwers liet zien, kan men er overigens van verzekerd zijn dat hij zich in de ploeg heeft gespeeld, die zondag 19 april op hetzelfde veld aantreedt tegen de Rode Duivels. Rijvers nog net zichtbaar door het zijnet staat op het punt de eerste Nederlandse goal te maken. Langs het been van Arderton (geheel rechts) zal de bal in het net verdwijnen. Het oefenduel met de Engelsen heeft overigens weer vele vruchten afgeworpen. De vorm vooral van Van der Kuil, Noter- mans, Van der Hart en uiteraard Rijvers bleek ruim voldoende en zij zullen dan ook zeker verkozen worden voor de wedstrijd tegen de Belgen. Hoe het oranjeteam op de andere plaatsen bezet zal worden, staat echter geenszins vast. Kuys was bijzon der zwak de sublieme Engelse rechts buiten Clapton van Arsenal deed af en toe met hem wat hij wilde en ook Wievsma speelde een verre van beste match. Doel man De Munck was evenmin in zijn bes te vorm. Vooral bij de laatste en winnen de treffer van de Engelsen ging hij niet vrijuit. Neen, Elek Schwartz zal nog heel wat moeilijkheden hebben met het samen- stelten van de achterhoede, als hij ten- min-te bij gebrek aan beter niet zon der m-er op de wedstrijdroutine van de gisteren opgetreden defensie vertrouwt. Over de middenlinie kon de samenstel ler van het elftal tevreden zijn en vooral het voortreffelijke spel van Notermans zal hem prettig hebben aangedaan, nu Van Wissen voorlopig niet kan spelen. Klaas- sens speelde een zeer middelmatige par tij, maar had vooral als steun voor de ver dediging toch ook wel weer zijn verdiens ten. Zoals gezegd, Kees Rijvers was de gro te man in de voorhoede. Rijvers is welis waar niet meer zo jong, maar men zal in heel Nederland geen betere binnenspeler vinden. De kwieke Feijenoorder was over al waar hij gevaarlijk zou kunnen wor den. Opmerkelijk vooral tegen het einde van de wedstrijd was wel dat toen het. tem po door vermoeidheid van de spelers be gon te zakken, juist Rijvers op volle toe ren bleef draaien. In het oog vallend was ook het goede begrip dat Rijvers en de voor Van der Linden ingevallen midvoor Canjels (NAC) voor eikaars bedoelingen hadden. Deze laatsteraakte in de twee de helft' geblesseerd, waardoor Janssen van Stormvogels de gelegenheid werd ge boden zijn kunnen te tonen. Van de overi ge aanvallers was rechtsbuiten Van dei- Kuil verreweg het beste. Lenstra deed het als vanouds heel kalm aan, terwijl Bosse- laar bepaald een klasse minder was dan Moulijn, waarvoor hij ingevallen was. Verrassend begin De wedstrijd op zich was hijzonder ple zierig om naar te kijken. Jammer alleen dat de Engelsen al zo spoedig een voor sprong behaalden toen Greaves zich in de negende minuut handig vrijspeelde en De Munck met een enorm hard schot kans loos versloeg. Jammer vooral, omdat men Engelse voetballers in een oefenwedstrijd slechts tot het inzetten van alle krachten kan brengen als men hen voor een ach terstand plaatst. Gelukkig genoeg was het twee minuten later door een laag schot van Rijvers (zie foto) uit een voorzet van Bosselaar al weer gelijk, maar na een kwartier spelen leidden de Engelsen al weer doordat Kuys het te kalm aan wilde doen en Clapton met een klimmend, diagonaal schot De Munck het nakijken kon geven. De strijd ging daarna vrij gelijk op, maar de Londenaren speelden aanzienlijk beter voetbal. Er zat meer „lijn" in hun spel, terwijl juist de Nederlanders een vrij doorzichtig aanvalsspelletje speel den, waarbij Rijvers en Van der Kuil af en toe voor wat verfrissend spel zorgden. Na rust ging het heel wat beter. Dc En gelsen deden het toen wat al te rustig en dat kwam hun duur te staan. In de vijfde nvnuut. kon Canjels de door Rijvers vlak voor de achterlijn voorgezette bal hard achter Matthews (Chelsea) koppen (2-2) en vier minuten later leidden de Neder landers toen Canjels een verre pass van de achterhoede met een simpele hoofdbewe ging van richting veranderde waardoor Rijvers een rush kon ondernemen, die hij met een treffer afsloot. Felheid terug Direct was de felheid bij de Engelsen terug, maar naarmate de interessante strijd vorderde werd het steeds duidelij ker dat zij ditmaal geen overwinning zou den behalen. Vooral ook omdat de Neder landse voorhoede uitstekend bleef voet ballen ook na het invallen van Janssen voor de geblesseerd geraakte Canjels en de Engelse verdediging dikwijls alle krachten moest inspannen om een rui mere achterstand te voorkomen. Maar toen volgde. juist nadat Abc Len stra met een fraai schot de paal had ge troffen de fatale periode van vijf mi nuten, waarin Ateyo de 3-2 achterstand van zijn ploeg in een 4-3 voorsprong om zette. De eerste keer strafte hij de af wachtende houding van de Nederlandse verdedigers af met een zuiver schot en even. later kon hij de bal van heel dichtbij in het net prikken toen De Munck de bal uit een r,cho! van linksha'f F-owon (Arse nal) niet klemvast had kunnen krijgen. Waarmede de London Combination, zoals gezegd, wel iets te veel kreeg. De Grote Prijs van Nederland, een race die meetelt voor het wereldkampioenschap der coureurs, wordt op 31 mei op het cir cuit van Zandvoort gehouden. De Nederlandse Grand Prix 1959 is fi nancieel mogelijk gemaakt door de stich ting Garantiefonds voor wedstrijden op het circuit van Zandvoort, waarin verte genwoordigd zijn de Stichting Touring Zandvoort, de KNAC en enkele grote in dustriële organisaties. Het bestuur van de stichting heeft me degedeeld, dat de toezeggingen op finan cieel gebied thans zodanig zijn dat. het or ganiseren van de Grote Prijs van Neder land in 1959 niets meer in de weg staat. De KNAC wil bij deze situatie uiteraard gaarne de organisatie van dit zo belang rijke sportevenement ter hand nemen. Voor Tini Wijnen is in West-Berlijn de victorie begonnen. Woensdagmiddag slaagde de Nijmegenaar erin zijn vrees voor Van de Pol te overwinnen. Zeven weken geleden in het Europees kampioenschap 71/2 in Brussel was de faam van de Rotterdammer nog een te groot struikelblok geweest voor de nieuweling in het internationaal gezelschap. Wijnen heeft zich echter snel aangepast door nu Van de Pol na een zenuwslopende partij in de eerste ronde van het in Schonenberger-sporthal in West- Berlijn begonnen wereldkampioenschap 71/2 in 19 beurten te kloppen (275300). Het Nederlands amateurelftal heeft woensdagavond op het HVC-terrein in Amersfoort met 31 (rust 20) gewonnen van het voorlopig Nederlands zaterdag elftal. De doelpunten werden gescoord door De Kreek (Feijenoord) 2 x en Ten Hoopen (Quick, Den Haag) voor de ama teurs en door Harm van Dalfsen (Gene- muiden) voor het zaterdagelftal. Toch had het er naar uitgezien dat Wij nen onder de enorme druk zou bezwijken. De partij begon slecht .Na acht beurten leidde Van de Pol met 436. Toen Wijnen echter een serie van negentig produceerde, die in goede positie op een touché afbrak, en daarover heen nog eens een reeks van 58 maakte, leek er voor hem geen vuiltje meer aan de lucht. Wijnen had de leiding ruimschoots overgenomen (64184). In de tiende beurt kwam de ommekeer. Piet van de Pol had totnogtoe last gehad met de trekstoten. Het ivoor wilde niet gehoorzamen. Tot die tiende beurt. Voor zichtig verzamelde de Rotterdammer op de kaderlijnen en speelde toen heel sterk. Zo sterk, dat de oud-wereldkampioen dr. Albert Pönsgen enthousiast aan de kant stond te klappen. Van de Pol hield pas na 116 op de hoogste serie van de eerste ronde. En toen was alles weer mogelijk. Nog had Wijnen een geringe voorsprong (193202), maar die raakte hij na twee poedels kwijt (211202). De geschiedenis van Brussel herhaalde zich. Om elke ca rambole werd gevochten. Van de Pol kreeg zijn laatste kans toen Wijnen in de zeven tiende beurt na een serie van 44 de ballen in een „trosje" bijeen Het liggen. Maar de Rotterdammer profiteerde niet genoeg van dit buitenkansje. Wijnen maakte in de negentiende beurt met een serie van 23 de partij uit. Het was overigens niet de enige ver rassing in dit door de onder grote druk levende Westberlijners zo uitnemend op gezette toernooi. Toen de Braziliaanse kamnioen Dell Vecchio na een lange ver moeiende vliegreis pas enkele uren voor de start van het kampioenschap in Ber lijn aankwam, besloot men de Europese titelhouder Wafflard die aanvankelijk in de eerste ronde vrij zou ziin, al dadelijk tegen Vervest. te laten spelen en de Bra ziliaan een middag rust te gunnen. Het werd een slechte ruil voor Wafflard, want Vervest nam op grootse wijze revan che voor de nederlaag die hij in Brussel tegen zijn landgenoot had geleden. Na een Doedel van aeauit brandde Vervest los met series van 76, 54 en 80 waar Fafflard slechts een handvol caramboles tegenover kon stellen, zodat Vervest toen praktisch al gewonnen had f21031). In de tiende beurt maakte Vervest inderdaad de drie honderd vol. Wafflard stond toen voor de onmogelijke taak in de nastoot 242 caram boles te maken om nog een remise te be reiken. Dat lukte niet, maar hij slaagde er toch in 78 punten t,e scoren. Lütgehetmann speelde moeilijk tegen zijn landgenoot Spielmann. maar won toch ruimschoots in 17 beurten (195300). Sehprz tenslotte overwon in 19 beurten de Fransman Grivaud (300257). Piet van de Pol had in zijn tweede Dartij een bijzonder goede start (126 pun ten in drie beurten), die naderhand beslis send bleek te zijn. Want de voorsprong van 112 caramboles, die de Rotterdammer ermee had veroverd, moest hij later met hand en tand verdedigen tegen de voor zijn doen goed soelende Grivaud. Van de Pol kreeg namelijk na de eerste drie beur ten een inzinking, terwijl Grivaud met series van 58. 27 en 39 snel zijn achter stand verkleine (217179). On het kritieke moment echter nareerde Van de Pol de aanval mei series van 45 en 25. zodat hij na 12 beurten weer een geruststellende stand f287208) had bereikt. In de veertiende beurt maakte de Rot terdammer de resterende 13 punten, waar na Grivaud in de nastoot faalde en op 208 bleef staan. Wafflard herstelde zich tegen Scherz, die in 6 beurten eervol de vlag moest strijken (130—300). De Belg speelde zeer constant .maar kwam geen enkele maal boven de 100. Zowel Wijnen als Lütgehetmann kwa men woensdagavond zeer dicht bij het op 159 staande serie wereldrecord van de Ar gentijnen Navarra en Carrera. Wijnen kwam namelijk tot 156 en maakte met deze serie Spielmann al na vier beurten kans loos (49-194). De Duitser, die in Brussel tot de laatste dag bij de kanshebbers om de Europese titel behoorde, speelde na zijn nederlaag tegen Lütgehetmann zo luste loos, dat Wijnen weinig moeite had om revanche te nemen voor de in de Bel gische hoofdstad geleden nederlaag. Toen maakte Spielmann in zijn partij tegen Wij nen de hoogste serie van het gehele toer nooi: 291. Nu kwam de Duitser niet hoger dan een schamele 28 punten. In de twaalf de beurt werd het vonnis over Spielmann voltrokken: 94300. Lütgehetmann speelde een zeer merk waardige partij tegen Dell Vecchio. Hij begon met een poedel, toverde in de twee de beurt met schitterend kaderspel een prachtige reeks van 155 te voorschijn, poe delde weer, daarna een zielige carambole en stevende vervolgens weer regelrecht op een massaproduktie af. Het werd nu 115 caramboles en in de volgende beurt maakte de Duitser met een slotserie van 29 de 300 vol. Dell Vecchio had in die zes beurten 105 caramboles ver zameld. Hij speelde dus veel beter dan men van hem had verwacht. Hij had nog pech ook, want in de vierde beurt werd Dell Vecchio na 77 door de arbiter afge1 teld. Er volgde een storm van protesten van het publiek, dat wel degelijk de goede carambole had gezien. Dell Vecchio zelf ook, maar hl.l soreekt alleen Portugees e1; bleef in het dehat natum'liik de mindere. Lütgehetmann. die nie+ had ongelet. treu zelde met doo'-gaan. Gelukkig had P'et van de Pol iuist aan die 'iide van de tafel staan kijken en toen ook hij bevestigde dat de bal go°ü wn« geweest, was dat vol doende voor Lütgeho+rnann om de arbiter van ziin fout te overtuigen. T)^ uitslepen waren: rondel van de Pol 275 19 116 14 47 Wijnen 300 19 90 15.78 Scherz 200 19 43 15.78 Grivaud 257 19 44 13.52 Vervest 300 10 80 30.— Wafflard 136 10 78 13.60 Shielmann 175 17 40 11.46 Tlütgehetmann 300 17 82 17.64 T'w»iie ronde: 120 6 51 21 66 Wafflard 30n 6 95 50.— Van d" Pol 200 14 55 21 .47 Grivaud 208 14 58 14.85 ^"telmann 94 12 98 7.83 Wijnen 300 12 156 25.— Dell Vecchio 105 6 82 17.50 Lütgehetmann 300 6 155 50.— De stand na de eerste dag ziet er als votet uit: 1. T.üteohetmann 2 4 155 26.08 2. Wijnen 2 4 156 19 35 3. Vervest 1 2 80 30 4. Wafflard 2 2 95 27.25 5. Van de Pol 2 2 116 17.42 6. Scherz 2 2 51 17.20 7. Dell Vecchio 1 0 82 17.50 8. Grivaud 2 0 58 14.09 9. Spielmann 2 0 49 9.96 Het bestuur van de Koninklijke Belgi sche Atletiekbond heeft woensdagmiddag besloten de wereldrecordhouder op de 800 meter, Roger Moens. van alle verplichting jegens zijn club Racing Brussel te ont slaan. Moens. die gedurende de laatste ia- ren ruzie had met ziin vereniging, omdat hij naar een andere club wilde overgaan, is nu dus vrij om te gaan en te staan waar hij wil. Advertentie SINDS 1834 EN NOG STEEDS STUKKEN BETER Hof' -nrier Het Nederlands jeugdelftal (18-20 jaar) heeft woensdagavond in het Feijenoord- stadion met 3-2 (rust 2-2) gewonnen van Feijenoord. De doelpunten werden ge scoord door Seelen van Ajax (3x) voor het jeugdelftal en door Meyers en De Bley- ker voor Feijenoord. Er waren ongeveer 3000 toeschouwers. Aan de Vierdaagse van Duinkerken, een wielerwedstrijd die dit jaar van 7 tot en met 10 mei wordt gehouden, zal onder lei ding van Klaas Buchly door de volgende acht renners worden deelgenomen: Piet van Est, Piet Damen, Jaap Kersten. Piet de Jongh. Joop Captein, Alfons Wuyts, Piet van der Brand en Jaap Huissoon. Pas na deze vierdaagse zal een beslissing wor den genomen omtrent de samenstelling van de ploeg voor de Dauphiné Libéré. die van 1 tot en met 7 juni wordt gereden. Aan de wedstrijd Parijs-Brussel die ge houden wordt op 19 april, de dag waarop in Limburg de eerste wedstrijd voor het Nederlands wegkampioenschap wordt ge reden, zullen geen Nederlanders deelne men. De Amsterdamse vereniging voor stu denten en oud-studenten, US, is er gisteren in geslaagd het kampioenschap der lan delijke hoofdklasse van de Nederlandse Bridgebond te winnen. In een beslissings wedstrijd in Zandvoort versloegen de he ren drs. G. de Boefe-H. Brunink met C. Klesser-J. Kokkes het eerste team-van de Haarlemse Bridge Oefenclub met 73 te gen 36. Reeds bij de pauze stond US met 40-18 voor. Door deze overwinning zullen de Amsterdammers thans moeten spelen tegen nummer laatst der meesterklasse, stadgenoot De Oude Bond. Vermoedelijk zullen er tenminste 120 spel len moeten worden gespeeld, waarbij US het voordeel heeft van de gelijkspelzone (15 m p). Hetgeen dus wil zeggen, dat De Oude Bond zal moeten winnen om zich in de meesterklasse te kunnen handhaven. De uitslagen van de finales van het wa- terpolotoernooi om de KNZB-bekers, die woensdagavond in het Sportfondsenbad Oost in Amsterdam zijn gespeeld, luiden: dames: Robben't Gooi 93. Heren: GZC—Robben 3—2. Reeds na vier wedstrijddagen blijkt al, dat het 12,-daagse jubileumconcours van de Haarlemse Kegelbond een groot succes zal worden. Het aantal inschrijvingen uit alle delen van het land overtrof reeds ver die van elk voorgaand concours in Nederland en op de negen feestelijk versierde banen rollen nu de kegelballen onafgebroken van 's middags 4 uur tot middernacht. Klokslag 12 uur is het op alle banen stil, hoewel er dan nog niet van rust gesproken kan wor den, want veel deelnemers blijven de uit slagen afwachten en de wedstrijdcommissie van de H.K.B. draait dan onder hoogspan ning. Voor de korpswedstrijden mogen de clubs met vijftallen of een resterend drietal slechts 1 x 10 ballen werpen. Ook aan de jubileumwedstrijd en aan de oersonele wedstrijd mag slechts één keer tijdens het concours worden deelgenomen. Voor de vrije baanwedstrijden en de duo-wedstrijd is dit, niet beperkt, en deze banen trekken dan ook de meeste belangstelling bij de dames en beren kegelaars. Opmerkelijke resultaten werden gedu rende de eerste wedstrijddagen bereikt op: Korpswedstrijd heren: A-vijftallen (5 x 10 ballen): Struvé. Sappemeer, 378: ATDV, Utrecht, 377: De Prins, Haarlem. 364. Korpswedstrijd dames: A-vijftallen (5 x 10 ballen): Knal. Bilthoven, 348. Vrije baanwedstrijd (steeds 5 worpen): heren A: R. Boeltjes, Haarlem. 3 x 45; Talsma, Amsterdam, 3 x 45: Bierman, Haarlem, 3 x 45; heren B: H. Hölsken, Haarlem. 1 x 45. 3 x 44: dames A: mevr. A. Alberts, Haarlem. 3 x 45. Duo-wedstrijd (2 x 5 worpen): R. Boel tjes-.!. Winthorst, Haarlem, 89; Lasonder- Paap. Arnhem. 86. Jubileumwedstrijd (15 worpen): heren A: G. van Roov. Amsterdam, 126; heren B: W. Steijsel, Haarlem, 121; G. Bruggeman. Haarlem. 119. dames A: mevr. T. Franzen. Haarlem. 117. mevr. J. Smit. Haarlem, 116. Advertentie Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping te verhelpen met een min of meer drastisch werkend laxeer middel. NatifraLax herstelt de natuurlijke regelmaat.,.dag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bedlegerigen, enz. ,dèregelmaat van de klok Een uitkomst bi) hardnekkige verstopping. 60tabl. 1.35 Als nasleep van de stakingsperiode bij de K.L.M. van het vorig voorjaar diende gistermiddag voor de Haagse kantonrech ter, mr. M. B. Vos, een ontslagkwestie, die in die stakingsdagen een rol heeft ge speeld. Ontslagen werd toen een thans 41- jarige tweede piloot van Griekse nationa liteit, B. Kourdis. Het feit, dat het defi nitieve oordeel over hem werl geveld na een vlucht waarop de „checkpilot" Lionel Metz zijn beoordelaar was, heeft de heer Metz, die een vooraanstaande rol in het stakingsconflict speelde en later voorzit ter werd van de Vereniging van K.L.M.- vliegers werd, in een*misschien wat moei lijke positie ten opzichte van zijn collega's gebracht, hoewel hij als K.L.M.-functiona ris zijn plicht deed toen hij zijn rapport over de heer Kourdis opstelde. In de civiele procedure, waarin gister middag de pleidooien van de raadslieden van de vlieger en van de K.L.M. werden gehouden, ging het overigens alleen om de vraag of het ontslag van de heer Kour dis „kennelijk onrechtmatig" is geweest. De raadsman van de vlieger, die een we- derindienststelling bij de K.L.M. eiste, meende dat de uitspraak van de kanton rechter ook voor de Vereniging van K.L.M.-vliegers van eminent belang zal zijn, omdat, indien het ontslag rechtmatig zou worden bevonden, de vereniging dit een gevaarlijk precedent acht. Daarmee zou namelijk naar de mening van de ver eniging, zo deelde de raadsman, mr. L. K. E. van Eijck, mede, komen vast te staan dat iemand, die geschikt is voor de func tie van tweede piloot, maar niet voor de kwalificatie van gezagvoerder, op grond van deze laatste overweging kan worden ontslagen. De heer Kourdis kreeg steeds de norma le salarisverhogingen. Uit niets kon hij opmaken dat hij zijn werk niet naar te vredenheid verrichtte. Bij twee gelegenhe den werd zelfs gezinspeeld op een moge lijke promotie tot eerste vlieger. Het ont slag kwam voor de heer Kourdis dus vol komen onverwacht. De raadsman wees er voorts op, dat dit ontslag zijn cliënt bijzonder zwaar treft omdat deze, gehuwd en vader van twee jonge kinderen zijnde, ons land bij beëin diging van het dienstverband met de K.L.M. zal moeten verlaten en er voor hem op zijn leeftijd niet veel kansen op een andere werkkring meer zijn, zeker niet als vlieger. Hij vroeg dan ook de K.L.M. te veroordelen tot herstel van het dienstverband, subsidiair tot het betalen van een afkoopsom. Bij de vaststelling van deze som zou in aanmerking moeten wor den genomen dat de vlieger in de negen jaar die hem nog van zijn pensioen scheidden, rond 240.000 zou hebben ver diend. Mr. W. L. Haardt, die de K.L.M. verte genwoordigde, zeide dat de heer Kourdis is ontslagen omdat hij mentaal ongeschikt is gebleken voor de functie van verkeers vlieger, op grond van bepaalde karakter eigenschappen en omdat men geen gezag voerder in hem zag. Het Gewestelijk Arbeidsbureau- te Am sterdam heeft, na overleg met deskundi gen, toestemming tot het ont lag gegeven. Doelende op de stakingsachtergrond van dit ontslag zei mr. Haardt dat de reden van het ontslag niet gefingeerd is en dat hij overigens niet stond te pleiten tegen de Vereniging van K.L.M.-vliegers. De kantonrechter bepaalde de uit spraak op 6 mei. ORAN (UPI) Voor de kust van Alge rije is het woensdag tot een regelrechte strijd gekomen tussen tonijnvissers uit twee verschillende Marokkaanse dorpen Gewapend met messen trokken de mannen van het ene dorp in vijftien boten af op het net van hun buren en sneden het aan stukken, zodat het grootste deel van de gevangen tonijn weer vrijkwam. De oorzaak van deze visserijoorlog da teert van drie jaar geleden, toen de twee dorpen die vroeger steeds gezamenlijk op visvangst uitgingen en de buit verdeelden, besloten in het vervolg hun netten uit te werpen in verschillende lagunes. Het belangrijke volleybalduel tussen De Blinkert en HBC, de beide kampioenspre tendenten in de eerste klasse dames, is gisteravond na een matige strijd in een gelykspel geëindigd. Dit impliceert dat De Blinkert met een verliespunt minder dan de Berkenrode-combinatie en met nog wedstrijden tegen Eclecta en OSS voor de boeg, recht op de titel af zal stevenen. In de eerste set gaf men elkaar weinig toe. Beide ploegen speelden zichtbaar ner veus en durfden niet het minste risico te nemen, waardoor de aanval maar weinig aandacht kreeg en het spel zich voor namelijk tot plaatsballen beperkte. Via 7—7, 7—9, 9—9, 9—11, 10—11, 13—11, 13— 12 en 1412 won De Blinkert de eerste set met 1512. De Blinkert speelde in de tweede set iets rustiger,-terwijl HBC aan vankelijk tot weinig positief volleybal kwam en pas medio de twede set iets ster ker ging spelen. Scoreverloop: 92, 96, 11—6, 12—7, 14—7', *14—9", "159 voor De Blinkert. •In de derde en vierde set kreeg de strijd een ander aanzien. HBC had niets meer te verliezen, kreeg weer zelfvertrouwen, kwam in haar eigen spel en ontwikkelde vooral een sterk netspel dat De Blinkert in de laatste sets vrijwel aanhoudend in de verdediging hield. De derde set werd via 64, 68, 99 en 1210 met 1511 en de laatste set na 44 en 108 rpet 1510 door de Heemsteedse dames gewonnen. Bij HBC trad Loes Jansen op de voor grond. Eclecta bood Vesmia, dat met enkele in valsters binnen de lijnen kwam, sterke te genstand. maar moest niettemin na drie sets de éér aan de oranjewitten laten; 15—11, 15—13 en 16—14. Voor de dameshoofdklasse had Die Raeckse weinig moeite met het technisch minder spelend Leidse Professorenwijk. In de eerste set liep Die Raeckse vrij eenvou dig naar een 134 voorsprong, maar toen men de set reeds voor de roodwitten ge wonnen waande, verkreeg Professorenwijk de serve en bleek er weinig voor nodig om de score weer in evenwicht te brengen. De Haarlemse dames faalden bij het op vangen van de serve en stapelden misver stand op misverstand (1313). Toch won Die Raeckse door herstel op de streep met 15—13. In de tweede set serveerde Wil Spierings Die Raeckse naar 111 en sloegen haar medespeelsters de overige punten bij el kaar; 153. De laatste zet bracht wat meer strijd. De Leidse gasten liepen uit tol 94 en even later tot 612, maar moesten spoedig de voorsprong weer prijsgeven; 12—12. Nog zonder noemenswaardige tegenstand besliste Die Raeckse de strijd in haar voor deel 15—13. Heren De zege van PSCB op Die Raeckse 2 mogen we verrassend en verdienstelijk noemen. De Bloemendaalse politiemannen voelen weinig voor degradatie' 'als jubi leumgeschenk en distancieerden zich van de minst geplaatsten: 1315, 156, 155 en 16—14. OSS heeft zich tegen OVRA volledig ge geven; verloor de eerste sets met 159 en 1510, hield met de winst in de derde set nog een vinger in de pap (1513) maar moest na reducering van een 135 achter stand tot 1312 toch met 1512 de kracht van een beslist beter spelend OVRA er kennen. Een onvolledig Eclecta moest re glementair de punten a«n CIOS laten. In de derde klasse A dames behaalde het jeugdige debuterende Topscore, met Mary Roozen, Anny v. Haaster, Dini Verdegaal en Ria, Lida en Bep Heemskerk, het kam pioenschap en promoveert naar de tweede klasse. Topscore versloeg OVRA 3 met 3—0. De resultaten De stand in de eerste en tweede klasse luidt nu: Eerste klasse: Heren: De Blinkert 16 13 CIOS 16 30 DieRaeckse 2 16 9 Santpoort 16 29 PSCB 16 8 HVS 2 16 25 OSS 16 5 OVRA 15 21 Santpoort 2 16 2 Eclecta 17 18 Dames: Gios 16 13 HBC 17 28 DieRaeckse 2 16 13 De Blinkert 16 27 HVS 15 10 Vesmia 17 22 Velox 16 10 OVRA 14 15 OSS 15 5 Eclecta 16 15 Dames: Tweede klasse A Eclecta 2 16 13 Onze Gezel. 15 26 Set up 13 12 Vesmia 2 16 26 HBC 3 16 11 De Blinkert 2 16 24 DieRaeckse 4 16 6 SSO 14 16 MHBS 2 16 5 OVRA 2 16 15 Tweede klasse B: HBC 2 16 31 JBS 15 24 AVC 2 16 19 Die Raeckse 3 15 18 Gios 2 17 18 PWN 16 15 HVS 2 16 12 Santpoort 14 9 Onze Gez. 2 14 6 Velox 2 15 2 Heren: Tweede klasseA: OVRA 3 14 14 PWN 14 23 Rapiditas 14 14 WIK 14 22 CIOS 2 14 10 Gios 14 19 Altijd Welk. 14 5 HBC 2 15 19 Eclecta 2 13 0 Tweede klasse B Velox 15 DSS 14 De Blinkert 2 13 OVRA 2 15 Set up HVS 3 PSVH Gios 2 CIOS 3 15 15 15 15 15 De uitslagen van woensdag luidden: Heren: Die Raeckse 2—PSCB 1—3, CIOS —Eclecta 3—0, OVRA—OSS 3—1, Set up— PSVH 3—0, OVRA 2—CIOS 3 3—0, Velox— CIOS 3 3—1, OSS 2—De Blinkert 3 1—3. Dames: Eclecta—Vesmia 0—3, De Blin kertHBC 22, Die Raeckse-Prof.wijk 30, DSS 3Eclecta 3 13, Topscore 2 OG 3 3—0, Topscore—OVRA 3 3—0, HBC 4 Spaarnestad 1—3, Velox 2—Gios 2 1—3, DSSVesmia 3 13, DSS 4Spaarnestad 03, O.G. 2Santpoort 13.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 19