Horen en zien Uitgaan in Haarlem Groen Co r UMBO EN ZIJN AVONTUREN -b&£peuj: Peek&Cloppenburg Geheim. rond Leonoor Agenda voor Haarlem NAAIMACHINES en 13 k tiïdiÊm AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Veel te veel Congres Jeugd en Muziek 1963 in Amsterdam Examens De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Centrale Verwarming Pow-R-Matic Oliebranders kwaliteit prijzen Regenkleding F ARK A-CO ATS AUTO-CO ATS 3975 - 4975 - 5975 door Daniel Gray VRIJDAG 10 APRIL 1959 s Het bezwaar dat men tegen het NCRV- programma van gisteravond kan hebben is wel dat aardige en zelfs pittige vondsten niet aan hun trekken konden komen, om dat het er teveel waren. Er zat geen rust in het programma. Het miste de toets van zekerheid en doeltreffende beheersing. Ik heb niet geteld, maar er was weer een ontstellend groot aantal mensen op het scherm. De eindindruk over het geheel is dan ook: een flauw effen programma, on danks de waarlijk aardige vondsten. Het was een brij: eerst het gevarieerde jour naal, toen het gevarieerde Attentie, gevolgd door de gevarieerde Telediscoparade, waarna in Studio B een variatie werd be reikt, die naar een eenvoudige eenpans- maaltijd deed snakken, die zeker niet be reikt werd met Pas geperst, waarin vijf ensembles optraden. Dominee Diederiks was op zijn eentje en om zijn eentje een verademing. Bovendien leed het program ma door technische onvolkomenheden in Studio B en Pas geperst. In Attentie sprak Peter van Campen met de samenstellers van het fotoboek Amster dam—Rotterdam en met de Rotterdammer Lichtenauer en de Amsterdammer De Graaff over de tegenstelling tussen de bei de steden. Kees Langeraad interviewde op Schiphol Alfred van Sprang, die naar het Sterrengebergte is vertrokken. Van Cam pen sprak weer over pocketboeken en in terviewde een anonieme alcoholist, meneer X. wiens schaduw zeer suggestief was. De telediscoparade was de gebruikelijke hu moristische ontheiliging van politieke kop stukken. In Studio B werd het Haagse kunstleven zeer veelzijdig en oppervlakkig onder de loep genomen en in Pas geperst zag men Peter Schïlperoort met zijn en semble, de Spelbrekers, de Koninklijke Luchtmachtkapel, het meisjeskoor Sweet sixteen en een Russisch ensemble Kazbek, dat uit emigranten uit het oosten is samen gesteld. Met roodomrande oren en dove ogen hebben we het toestel gesloten. De prijzen voor televisietoestellen zijn niet zo maar verlaagd Beeldscherm ei- Advertentie Van Nelle bestellen Op het dezer dagen in Parijs gehouden veertiende wereldcongres van de Interna tionale Federatie van Jeunesses Musicales Jeugd en Muziek is besloten het volgend congres in augustus 1960 in Ber lijn te houden. Daar zal wederom een in ternationaal jeugdorkest optreden, echter niet tot besluit maar aan het begin van het congres. Dit zal mogelijk zijn, door dat twee weken tevoren het orkest voor re petities bijeen zal komen in het muziek centrum van de Duitse Jeunesses Musica les, het kasteel Weikersheim (Wurttem- berg). Reeds nu werd overeenstemming be reikt voor de opeenvolgende congressen en wel in 1961, Italië, 1962 in Portugal, 1963 in Amsterdam en in 1964 in Brazilië. Haarlem. In het Haarlemse Diaconessenhufs slaagden voor het examen aantekening kraam- verpleging de zusters: K. Bergman, E. van Duin. E. A. Hogervorst, G. Kolkman, A. J. van der Laan, W. L. Moolenaar en T. M. Verhulst. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181,. Tel. 14444 HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 3.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianoduo en zangsolist. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Mannenkoor. 14.40 Gram. 14.45 Kron. v. letteren en kunsten. 15.20 Lichte muziek. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Jazzmuz. 18.00 Journ. weekoverzicht. 18.10 Strijkork. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Vragen- beantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, causerie. 19.40 Kamerork. en solist. 20.35 Gevar. progr. 21.55 Gram. 22.05 Lichte muziek. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin. caus. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Caba ret. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hawaiianmuz 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Har- monie-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.20 Radio-filh.ork. 16.10 Het Pinkstersportfeest van de Nederl. culturele sportbond. 16.20 Boek bespr. 16.40 Meisjeskoor. 17.00 Gram. 17.30 Act. 13.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muziek. 18.35 Muziekkiosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Opgravingen aan de Dode Zee, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, sketch. 20.13 Ge- var. progr. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 Lichte muz. 22.00 Oude en nieuwe dansen. 22.35 Opspo ring verzocht. 23.15 Nieuws. 23.30 Wereldkampi oenschap biljarten. 23.35—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Caus. 12.45 Oram. 13.00 Nieuws. 13.11 Muziek-kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonmuziek. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonmuziek. 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Omr.- ork. en sol. 20.45 Gram. 21.15 Amus.orkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogr. 23.00 Nieuws. 23.05— 24.00 Gram. VOOR ZATERDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 l'raag- en antwoordspel. 21.15 Tussenpeil. 21.25 Gevarieerd programma. Advertentie Van Nelle bestellen TONEEL Zaterdag 11 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater geeft een voorstel ling van „De geschiedenis van Vasco" van George Schéhadé onder regie van Elise Hoomans, met Johan Walhain, Anne-Marie Heiligers, Hetty Beck, Martine Crefcoeur, Hans Culeman en Hans Tiemeyer in de voornaamste rollen. Zondag 12 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft Toneelgroep Theater een voorstelling van „De geschiedenis van Vasco" van George Schéhadé in de ver taling van Remco Campert onder regie van Elise Hoomans. Maandag 13 april, Stadschouwburg, 20 uur: „Het koffiehuis" van Carlo Goldoni wordt ten tonele gebracht door Theater onder regie van Cruys Voorbergh, die een van de voornaamste rollen in dit stuk vertolkt. Andere medespelenden zijn ondermeer Bob Goedhart, Johan "Walhain, Ingeborg Elzevier en Mia Goossen. Dit is een abonnementsvoor stelling serie B. Dinsdag 14 april, Stadsschouwburg, 20 u Toneelgroep Theater geeft een abonne mentsvoorstelling C van „Een moord- verhaal" door Arthur Watkyn onder regie van Cruys Voorbergh en met medewerking van onder anderen Péron- ne Hosang, Johan Walhain, Siem Vroom, Bob Goedhart en in de hoofdrol de regisseur. Woensdag 15 april, Stadschouwburg, 20 u.: Nogmaals geeft Toneelgroep Theater dit keer voor serie D een abonne mentsvoorstelling van „Een moordver- haal" van Arthur Watkyn onder regie van Cruys Voorbergh, waaraan naast de reeds genoemde acteurs ook Gerard Hartkamp, Wim Hoddes en Piet van der Meulen hun medewerking verlenen. Donderdag 16 april, Stadsschouwburg, 20 De violist Herman Krebbers, die op dinsdag 14 april solist is in het concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. uur: Voor de abonnementen van serie E vervolgt toneelgroep Theater de opvoe ringen van „Een moordverhaal" van Arthur Watkyn onder regie van de hoofdrolspeler Cruys Voorbergh. Vrijdag 17 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De laatste abonnementsvoorstelling serie F van „Een moordverhaal" van Arthur Watkyn (zie voor nadere ge gevens hierboven). Zaterdag 18 april, Stadsschouwburg, 20 u.: „De dag van Talavera" („A touch of the poet") van Eugene O'Neill wordt door de Haagse Comedie ten tonele gebracht onder regie van Luc Lutz met Cees La- seur, Elisabeth Andersen. Ida Wasser man en Annet Nieuwenhuizen in de voornaamste rollen, in de vertaling van Dolf Verspoor en decors van Wim Ves- seur. Zondag 19 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft een voorstel ling van het blijspel „Niet van gisteren" (Born Yesterday) van Garson Kanin met onder anderen Myra Wax-d, Paul Steen bergen, Luc Lutz en Jan van der Lin den. Het decor is van Lou Steenbergen. Advertentie Van Nelle bestellen MUZIEK Maandag 13 april, Grote Kerk, 15.3016.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt op de dag van uitvoering bekendgemaakt. Dinsdag 14 april, Concertgebouw, 20-15 u.: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft onder leiding van Henri Arends het negende concert in de serie D. Solist is Herman Krebbers, viool. Het px-ogramma omvat wei-ken van Ravel, Paganini en Tsjaikofsky. Donderdag 16 april, Grote Kerk, 1516 uur: Piet Kee bespeelt gedurende een uur het orgel van Christiaan Müller. Vrjjdag 17 april, Concertgebouw, 20 uur: De koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap" en het koninklijk mannen koor „Caecilia" geven met medewerking van de pianist Sas Bunge en de orga nist Albert de Klerk een concert. Vrijdag 17 april, Grote Kerk, 11.3012.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma dat hij ten gehore zal brengen omvat ondermeer composities van Chopin, Mendelssohn, De Klerk en W. Creman. Dagelijks tot maandag 20 april „in 't Goe de Uur", 2122 uur: klassiek grammo- foonplatenconcert van werken van Mo zart en Debussy. VOLKSUNIVERSITEIT Dinsdag 14 april, Concertgebouw, 19.30 u.: Paul Chr. van Westering houdt een in leiding tot het concert van het Noord hollands Philharmonisch Oi-kest. DIVERSEN Zondag 12 april, Gebouw Nieuw Berken rode, 20 uur: H't Heemsteedse Katho liek Kinaerkoor geeft een uitvoering van de sprookjesoperette „Goudmuiltje" van M. A. Brandts-Buys jr. onder leiding van Evert Haak, mevrouw C. Arink en mejuffrouw L. Timmers. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 Dinsdag 14 april, Krelagehuis, 20 uur: Voor de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt de heer W. Kruyt een voordracht over „Uit het leven der insecten, af- weeracties, camouflage en oriëntatie". Vrijdag 17 april, zaal Noord (Rijksstraat weg), 20 uur: Een bijeenkomst van de Partij van de Arbeid, waaraan onder meer medewex-king wordt verleend door de cabaretgroep „Lurelei". TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum. Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuui'kundige instrumenten, 1017 uur. In 't Goede Uur: Expositie van Arie Kater, dagelijks tot 1 mei geopend van 1022 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstx-aat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur zondagen 1316 uur). Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden. Dagelijks geopend tot en met augustus van 1017 uur. Op zon- en feestdagen van 1317 uur. Toi 23 mei dagelijks ook zondags een bijzondere avond openstelling van 20.3022.30 uux\ Huis Van Looy: Expositie „De start". Tot 20 april geopend op werkdagen van 10 12.30 en van 13.3017 uur. Des zondags 14—17 uur. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken Romans; Ekert-Rotholz. Rijst uit zilveren scha len; Holsbergen. De handschoenen van het ver raad: Hanley. Felix Levine, zeeman; Huizinga, Twaalf maanden Joost; Wiechert, Het hoge feest; En wat gebeurde er onderwijl daar beneden, in de stad? Wel, de rovers hadden alle kooplieden in bedwang; en terwijl de een met zijn re volvers de mannen bedreigde, nam de ander hun al het geld af. Maar opeenswat gebeurde daar? Terwijl de rovers daarmee bezig waren, kwam er plotseling iets uit de lucht vallen. Plof! klonk het, toen een grote, zware suiker, meloen pardoes op het hoofd van de ene rover viel. Plof! de tweede kwam op het hoofd van de andere rover terecht! 8889 Advertentie Van Nelle bestellen Andersch, Geister und Leute; Eisenreich, Böse schone Welt; Dickens, Thursday afternoons; Gooiden, The singing and the gold; Martin, The obscure way; Simenon, Les scrupules de Maigret; de Céspedes, Dalla parte di lei; Coccioli, II cielo e la terra. Ontwikkelingsboeken: Scientia. dl. 2 (leeszaal); Bsiiey. De nieuwe psychologie, dl. 2; van Dijk. V.'ij en de anderen; Sociologie van de tweede we reld; Huisman, Groenteteelt; Cardueci, Prose; Li- rici greci; Coenen, Verzameld werk; van den Bergh. Verstandhouding met de vijand, gedich ten; Verspoor, Spaanse lyriek van hef en leed; Grandma Moses, Het. verhaal van mijn leven; Pi casso. Der Maler und sein Modell: Dansen: Boost, Film; van Lier, Buiten de maatstreep; Valentin, Handbuch der Chormusik, bd. 2( inl. muziek); Becket, Liszt; Steur, Zoeken achter de horizon, van Alexander de Grote tot Cook; Tilman, Mi schief in Patagonia; Algemene geschiedenis der Nederlanden ,dl. 12; Verhoeven, Nieuw-Guinea (brochure); Bonaventura, La psicoanalisi. Advertentie dit seizoen favoriet! Dubbele sluiting, extra bescherming in weer en wind; in grijze, beige en marine ribcord, met con trasterende poplin gevoerd. Modern, spor tief, ideaal voor scooter, bromfiets enz. Grote collectie in de nieuwste Italiaanse modellen, prachtige kwaliteiten katoenen gabardine, in moderne lichte kleuren NIAGARA PLASTIC De onmisbare jas die overal mee naar toe gaat, geen plaats inneemt en een uitkomst is bij een buil U/ele&bnad&otea&eS-V&Q iopptejkztiej 27. Ik stond op en dronk mijn glas haastig leeg. „Tot ziens, Martin! Ik ga nog even naar mijn grote riviaal kijken. Als hij dood gaat, verspreid dan alsjeblieft niet het praatje, dat ik hem gedood zou hebben „Jay, ouwe jongen, wees niet boos op me Ik draaide me niet meer naar hem om. Met haastige passen liep ik de stoeptreden van het clubhuis af, in de richting van mijn wagen, welke in de schaduw van de eucalyptusbomen geparkeerd stond. Ik nam plaats achter het stuur en reed terug naar Umtali, waar ik voor het Cecil-hotel stopte. Het terras van het hotel was ver laten. De gasten zaten aan tafel en ui de altijd druk bezette eetzaal drongen geluiden tot mij door. Ik meldde mij bij de x-eceptie. „Ik zou graag even naar meneer Somerset, mevrouw Kelly", zei ik tegen de receptioniste. „O, dokter Jordan, wat ben ik blij, dat u komt!" riep mevrouw Kelly uit. „Het is helemaal niet goed met me neer Somerset. U kunt 't alleen niet vinden. Threepence, breng jij dokter Jordan even naar kamer 27". De negei-jongen opende de deur van de hotelkamer voor mij en ik fluisterde hem toe: „Blijf wachten, het duurt niet lang". „Goed, baas" (is blanke heer red). Het was volkomen donker in het -ertrek. De gordijnen en de luiken waren gesloten. Toen ik op het bed toeliep, stootte ik in het donker een tafeltje omver. Ik vloekte hardop, maar de zieke scheen er niets van te merken. Ik ging op een stoel naast het bed zitten en knipte een bed lampje aan. John Somerset zag er bijna onherkenbaar uit. Zijn gezicht had een hoogrode kleur en het zweet gutste langs zijn wangen. Hij had zijn dekens afgewor pen en lag halfnaakt onder het muskietengaas. Onrustig draaide hij zich van de ene kant naar de andere. Terwijl ik naar hem stond te kijken, begon hij opeens te klap pertanden. Hij mompelde enkele onsamenhangende woorden, die ik niet goed kon verstaan. Ik voelde zijn pols en het resultaat verontrustte mij. Toen ik mij verwijderen wilde, hoorde ik hem een naam noemen, die mij bekend was. „CarolineCarolineen even later kreunde hij, terwijl hij met zijn tong langs zijn uitgedroogde lippen streek: „Dorstdorstdorst Ik gaf hem te drinken en verliet dan het vertrek. De negerjongen stond nog op mij te wachten. Hij leunde tegen de muur en scheen 't heel prettig te vinden, eens even niets te doen. Hij wandelde met mij door de lange gangen. Bij de receptie was mevrouw Kelly juist druk bezig een verzoek cm kamer-reservering af te wimpe len. Er zijn in Rhodesië te weinig hotels om aan de vraag naar hotelkamers te voldoen. „U kunt de kamer van meneer Somerset wel tijdelijk aan iemand andei's geven, mevrouw Kelly", zei ik. „Ik laat hem naar het hospitaal overbrengen". Mevrouw Kelly wierp mij een verontwaardigde blik toe en de hoorn met haar hand bedekkend, zei ze enigs zins snibbig: „Wat denkt u, de kamer van meneer So merset aan de eerste de beste passant geven! Dat kunt u toch niet menen, dokter Jordan!" En weer in de hoorn sprekend, zei ze op besliste toon: ,,'t Heeft géén zin, ik heb geen enkele kamer vrij". Ze legde de hoorn op de haak, veegde de zweetdrup peltjes op haar vooi-hoofd weg met een zwaar geparfu meerd zakdoekje en wendde zich tot mij: „Iedex-e dag is het hetzelfde. Ze zouden 't niet erg vinden, als ik zelfs drie mensen op één kamer herbergde. Ze vex'geten, dat ze in het snikhete Afrika zijn! Wat zei daarnet, dokter Jordan? Wilt u ons meneer Somerset ontnemen?" Ik begon mijn geduld te verliezen. Ik kreeg genoeg van die overgrote populariteit van mijn rivaal. Verdiende deze man zijn populariteit? Waarom had Leonoor mij verteld, dat ze soms bang voor hem was „Meneer Somerset heeft malaria", antwoordde ik. „Hier kan hij niet verpleegd worden o^ de manier, die nodig is. Boven zou het voor u veel te lastig zijn. 't Is voor iedereen beter, dat hij in het ziekenhuis wordt opgenomen'''. Ze scheen zich erg bezorgd te maken en ik trachtte haar gerust te stellen. „Hij is niet dood, en evenmin ligt hij op sterven. We zullen ons uiterste best doen hem zo spoedig mogelijk weer aan u terug te bezorgen! Ik zal de ziekenauto laten komen Ik moest dus terug naar het ziekenhuis, voordat ik naar huis reed. Ik moest Leonoor op de komst van John Somerset in het ziekenhuis voorbereiden. In mijn werk kamer stelde ik onmiddellijk de ventilator in werking. Toen Leonoor mijn kamer binnenkwam, bracht de wer velende lucht haar blonde haar in de war. „Wat is er aan de hand, Jay? Een ernstig geval? Je liet mij roepen „Ik liet je roepen, liefste, maar 't is géén ernstig ge- val",- antwoordde ik Ik kon er niets aan doen, ik moest haar zó noemen, 't Was een soort bitter genoegen. En ik bedacht me, hoe heerlijk 't zou zijn haar iedere dag „liefste" te kunnen noemen. Maar ik geloofde niet meer aan die mogelijkheid. „Ik heb zo juist opdracht gegeven, om John Somerset uit het hotel naar het ziekenhuis over te brengen", ver volgde'ik. „Hij heeft een zware malaria-aanval. Hij had geen kinine geslikt en helemaal geen andere voorzorgs maatregelen genomen. Hier kan hij beter verzorgd worden". Leonoor keek me vol ontsteltenis aan. Ze scheen moeite te, hebben haar woorden te vinden. „Jayis 't ern stig?" bracht ze stamelend uit. Mijn hart was vol bitterheid. Wat had John Somerset op mij vóór, dat Leonoor zó van hem hield? Mijn jaloe zie kreeg de overhand. Ik had zin haar te zeggen, dat 't héél ei'nstig was en dat ik hoopte, dat hij zou sterven. Maar even later schaamde ik mij en ik wilde het ver trek verlaten, zonder verder iets te •'eggen. „Wat is er?" vroeg Leonoor verwonderd. „Niets.helemaal niets, lieve kind. Ik geloof, dat je nooit iets begrijpt! Hoe gemakkelijk! Wees maar gerust. Weldra zul je je geliefde John althans voor enkele dagen geheel onder je hoede kunnen nemen. Wat wil ne nog méér? Tot ziens, Leonoor, goede nacht!" Ik liep de kamer uit. Ik hoorde haar roepen: „JayIk draaide me ech ter niet om. Ik wilde haar niet meer.zien, ik wilde haar mijn jaloezie niet tonen. Ik liep naar mijn wagen en stapte in. Pas toen merkte is, dat ze me achterna gehold was. „Jayje hebt me verder helemaal niets gezegd. Wat moet ik John. geven? Wat heb je hem voorgeschre ven?" „Wel allemachtig....", viel ik uit en een aanval van driftige boosheid maakte zich van mij meester. Ik drukte op het gaspedaal en terwijl ik wegreed, riep ik Leonoor door het x-aampje toe: „Er is toch een as sistent aanwezig. Vertrouw maar op ziin rijke ervaring!" In een razend tempo x-eed ik door de hoofdstraat van Umtali.en-sloeg de. richting van dé bergen in. Hoewel de bergweg vrij gevaarlijk is met steile afgronden en vele haarspeldbochten,-verminderde, ik mijn vaart geenszins. (Wordt vervolgd) Mr. A. N. Kuhn overleden. In Den Haag is overleden mr. A. N. Kuhn, oud president van de Haagse rechtbank. Hij werd 73 jaar. Mr. Kuhn vestigde zich xn 1916 als advocaat-procureur te Amster dam, waar hij in 1919 tot plaatsvervan gend rechter werd benoemd. In 1923 volg de zijn benoeming tot rechter in Den Haag. In 1936 werd hij, vice-president. Op 1 februari 1956 legde hij zijn functie neer. Goochelaarscongres. Op 17, 18 en 19 juli zal in Enschede het nationale congres voor de goochelkunst van de Nederlandse Magische Unie gehouden worden. Er ko men honderden amateur- en beroeps goochelaars, ook uit Oostenrijk, Duitsland en België. Het publiek zal de gelegenheid krijgen de besten aan het werk te zien. Naar Rio de Janeiro. Tot gedelegeer den van de Nederlandse regering op het in september te Rio de Janeiro te houden intex-nationale wegencongres zijn benoemd mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk, oud-commissaris der Koningin in de provincie Drente te De Wijk, ir. A. E. J. Nap, hoofdingenieui'-directeur van de rijkswaterstaat te 's-Gravenhage en ir. A. J. P. van der Burgh, directeur van het Rijkswegenbouwlaboratoi-ium te 's-Gra venhage. Advertentie Van Nelle bestellen 1 Stadsschouwburg: zatex-dag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „De geschie denis van Vasco". Concertgebouw: vrijdag 20 uur: Concert Haarlems Operakoor. Minerva Theater: zaterdag 14.30 uur: Aerdenhoutskindertoneel met „Goudhaar tje en de troubadour". BIOSCOPEN Cinema Palace: vrijdag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Dx-acula", 18 jaar. Frans Halstheater: vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag, woensdag en don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14.30 en 20 uur: „Dracula", 18 j. Lido Theater: vrijdag en zaterdag en maandag tot en met dondex-dag 14 en 20 uur, zondag 13.30, 16.30 en 20 uur: „De her berg van het zesde geluk", 14 j.zaterdag 23.30 uur: „Razzia op Montmartre", 18 j.; zondag 11 uur: „Onder de Rode-Zee", alle leeftijden. Luxor Theater: vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Stormloop tegen de Saracenen", 14 j; donderdag 14 en 20 uur: „De vader van de bx-uid", alle leeft. Minerva Theater: vrijdag tot en met dinsdag 20 uur: „The bridge on the river Kwai", 14 j.; zondag 14 en 16.15 uur: „Rin Tin Tin, de dappere wolfshond", al.; don derdag 20.15 uur: „Zo begint het leven", 18 jaar. Rembrandt Theater: vrijdag tot en met donderdag 16 april 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De vrouw, die tweemaal leefde", 18 j.; zondag 11 uur: „In de schaduw van de Himalaja", alle leeftijden. Roxy Theater: vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Rokende revolvei-s", 14 j.; maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: .Noodkreet", 18 jaai\ Studio Theater: vrijdag en zaterdag en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Verboden liefde", 14 jaar, zondag 11 uur: „Tosca". Theater Monopole (Zandvoort): vrijdag tot en met zondag 20 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs", 18 j.; zondag 14.30 uur: „Ze ven broers zoeken zeven meisjes", a.l. dinsdag 20 uur: „High Society", alle leef tijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: tot 23 mei dagelijks 20.30—22.30 uur: avondopenstelling met kaarsver lichting. Huis Van Looy (Kampei-laan): tot 20 april werkdagen 1012.30 en 13.3017 uur; zondags 1417 uur: Expositie „Start". In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): tot 1 mei dagelijks 1022 uur: Expositie Arie Kater. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): tot 12 april werkdagen 11—17 uur: Expositie Corneille. DIVERSEN Minerva Theater: vrijdag 20.15 uur: Le zing echtpaar TademaSporry over reis naar Verre Oosten (Nationaal Reumafonds afdeling Heemstede). Marnixlyceum: vrijdag 19.30 uur: Uit voering „Arti et Religioni". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van 3 april). Advertentie Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15