Haarlem wil gaan procederen over grond op hoek Dreef-Wagen weg Biertap wedstrijden in Haarlem werden opnieuw groot succes Zandvoorts zand naar het R.A.I.-gebouw N atuurbeschermingscommissie bereidt tentoonstelling in Vleeshal voor GEWIJDE MUZIEK IN HEEMSTEDE Puzzeltocht in Haarlem en omgeving van gisteren Amsterdamse Beurs VRIJDAG 10 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Enige voorzieningen aan Spaarneoever voorgesteld Anderhalve ton gevraagd voor baggeren Spaarne Heemsteedse bibliotheek leent meer boeken uit Stoeiende fietser botst tegen bestelauto UIT STAD EN STREEK Het finaleprogramma voor zaterdag 11 april Strijd tussen H.T.S.ers om houten i-balk Voorschot aan „Bloemen hof" vijfeneenhalf mille hoger „STRANDFEEST" IN HOOFDSTAD Sanering in taxibedrijf te Amsterdam Indonesische marine nam opstandelingen onder vuur DE BEURS B. en W. stellen de raad voor om voor lopig het plan goed te keuren tot onteige ning ten name van de gemeente Haarlem in het belang van de volkshuisvesting van het onbebouwde perceelsgedeelte, ge legen op de hoek van de Dreef en de Wa genweg. B. en W. zün er namelijk niet in geslaagd met de eigenaresse van de be doelde grond tot overeenstemming te ko men. B. en W. wilden er 80.000.— voor betalen, maar de eigenaresse vroeg 104.000.welk bedrag naar het oordeel van B. en W. echter onaanvaardbaar is. Voorts vragen B. en W. de raad om de Bakkumsteeg aan het openbaar verkeer te onttrekken. Dit op verzoek van de P.T.T. die op deze plaats wil overgaan tot de reeds zo lang noodzakelijke uitbreiding van de telefooncentrale. Indien de raad met het desbetreffende voorstel van B. en W. akkoord gaat zal voorts een gedeelte grond gelegen aan de Nijverheidsweg en de Industi-iehaven I (groot circa 11.625 vierkante meter) voor een huurprijs van 11.625,verhuurd worden voor de duur van één jaar aan de n.v. gebi'oeders Schipholt te Den Haag. Voorts willen B. en W. ten behoeve van het uitbreidingsplan „Omgeving Oude Weg'" een pex-ceel grond ter grootte van 399 c.a. aankopen. Verder verzoeken B. en W. de raad om over te gaan tot de intrekking van het be sluit van 18 september 1957, waarin werd besloten over te gaan tot een onteigenings procedure tegen de eigenaars van gronden gelegen ten zuiden van de Jan van Galen- straat. Deze eigenaars vroegen namelijk in totaal 655.000,voor hun gronden. Bij nadere bestudering is B. en W. duidelijk geworden, dat het geen zin heeft de ont- eigeningèprocedure voort te zetten. Vervolgens vragen B. en W. de raad om de beslissing op het ontwerp-uitbreidings- plan „Omgeving station Bloemendaal" te verdagen tot 26 juli 1959, aangezien het niet mogelijk blijkt te zijn met de bestudering van de bezwaarschriften en de behande ling daarvan door de betreffende commis sie op tijd gereed te komen. B. en W. hebben de leden van de ge meenteraad een nota gezonden inzake de grondprijzen in de Zuiderhout waarin B. en W. de raad voorstellen, zulks in over eenstemming met het gevoelen van de meerderheid van de commissie van bij stand voor stadsonwikkeling en openbare werken, ermee akkoord te gaan, dat ten Advertentie ITALIAANSE VERMOUTH ENGELSE GIN P0*0 farfla 5 O.O een tnew Cooymans-product In de Hervormde kerk op het Wilhel- minaplein te Heemstede had een concert plaats van gewijde muziek, waaraan door het Kapelkoor uit Heemstede en het Alle- Dag-kerkkoor uit Amsterdam werd mee gewerkt. Verder namen deel aan deze uit voering drie vocale solisten, te weten de sopraan Nelly Groenevelt, de mezzo-so praan Didi Sanders en de bas Hans van der Leeuw, alsmede mevrouw I- André de la Porte (viool) en Aafke de Jong (cello). De pianobegeleidingen waren in handen van mevrouw N. Barnard-de Gi'aaf en Piet Gerritse. Het geheel stond onder leiding van Henk Jens. Naar aanleiding van het feit, dat hon derdvijftig jaar geleden Mendelssohn ge boren werd, was een gedeelte van het pro gramma aan kerkelijke werken van zijn hand gewijd. Voorts hoorde men werk van twee van diens epigonen: Richard Kuhne en Rudolph Barth, die beiden in eenzelfde icademisch-sentimentele trant, geschreven hebben. Eveneens uit de sfeer van een "nigszins weke romantiek stamden de fragmenten uit het oratorium „Das heilige Land" van de Deense componist Ot.t.o Mal ting (1848-1915). Deze bewoog zich in het voetsnoor van Brahms, die hij hier en daar letterlijk citeerde. Een overwicht aan ge dragen, wijdingsvolle klanken was trou wens onmiskenbaar en leidde tot een ze ker e eenvormigheid in het programma, die wellicht, ook in een kerkconcert. verme den had kunnen worden. De fragmenten uit oratoriums van Handel kenmex-kten zich al evenzeer door een plechtige devo tie, zij het met wat meer ruggegraat dan bij Mendelssohn en de zijnen. Het muzikale hoogtepunt kwam aan het slot van de avond met het „Laudate Do- minum" van Mozart, waarin de sopraan Nelly Groenevelt met gecultiveerde stem excelleei'de. Van de overige uitvoerenden moet Didi Sanders om een van begrip ge tuigende voordracht van de ..Geisthirhe Lieder" van Mendelssohn genoemd wor den. De bas Hans van der Leeuw bleek onder andere in een aria uit. ..Paulus" van dezelfde componist de laatste tijd zeer veel aan stembeheersing en intensiteit van voordracht gewonnen te hebben. Tenslotte moeten de beide koren om hun verzorgde samenzang geprezen worden. Het pro gramma, waartegen men om stilistische redenen misschien enig bezwaar kon heb ben. was in ieder geval goed aangepast aan hun vocale capaciteiten- Voor dit. concex*t. bestond vrij grote be- lan«"= taling De kerkruimte was voor een ®root deel bezet met een aandachtig audi torium. Sas Bunge Busvervoer. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de huidige regeling van het busvervoer tijdens de middagpauze voor de leerlingen van de scholen voor dpbielen in Haarlem opnieuw te verlengen. De kosten aan deze continuering ver bonden zijn f 29.629. Dit bedrag is reeds op de begroting uitgetrokken. aanzien van de gronden in de Zuiderhout, met inbegrip van die aan de Fredcrik Hen driklaan de tot dusver (sinds 1956) gelden de prijzen worden aangehouden. Een min derheid van de genoemde commissie acht echter een grondprijsverhoging billijk. Zij wenst een prijs van 23,per vierkante meter voor de percelen aan de Frederik Hendriklaan en een nrijs van 25.per vierkante meter voor die aan de Willem de Zwijgerlaan vastgesteld zien. De meerder heid van de commissie meent, dat de prij zen respectievelijk 18,en 20,per vierkante meter moeten blijven. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor om de ontwerp-besluiten betreffende de gronden gelegen tussen de Zijlweg en de Brouwersvaart, het gebied ten noorden van de Oude Weg en ten oosten van het Spaarne en het gebied ten zuiden van de Slaperdijk, ten westen van het Spaarne en ten oosten van de Vondelweg te bekrachti gen. Voor al deze gebieden zijn uitbrei dingsplannen in voorbereiding. Voor voorzieningen aan de Spaarne oever tussen Melkbrug en Langebrug vra gen B. en W. de raad een krediet van 6.750. Voor dit bedrag zal een kleikist achter de bestaande kademuur worden aangebracht. Deze voorziening is nodig, omdat de steun en de afdichting van de muur voor een deel zijn weggespoeld door het verschijnsel der zogenaamde „onder- loopsheid", dat ontstaat door de draaiing en kolking van het water door motoren van voor de wal liggende schepen. Hier aan is het te wijten, dat in de eerste maan den van 1958 twee keer een vrachtauto door het wegdek van de Spaarneoever is gezakt. Een afdoende oplossing van het euvel zou de bouw zijn van een nieuwe walmuur. Hiermee is echter een bedrag van niet minder dan f 108.000 gemoeid, zo dat B. en W. de voorkeur geven aan de goedkopere oplossing van een kleikist. Tevens vragen B. en W. de raad een krediet van f 4.800 voor het aanbrengen van een stalen buis op de Spaarneoever tussen de Melkbrug en de Damstraat en het schilderen van het hek van de bushal te bij de Melkbrug. Reeds eerder hebben B. en W. deze voorzieningen toegezegd, toen het raadslid de heer P. van den Berg (Prot. Chr.) vragen had gesteld over de slechte afsluiting van de waterkant' daar ter plaatse. Voorts zullen B. en W. nader ovex-wegen, of deze voorzieningen ook el ders moeten worden aangebracht. B. en W. vragen de -aad een krediet van f 150.000 voor het baggeren van het Spaar ne tussen Heemstede en Spaarndam. In de toelichting op dit voorstel wijst het college op de steeds grotere schepen, die de binnenvaart beoefenen. Ook maakt een steeds groter aantal coasters gebruik van het Spaarne als toegangsweg tot.de in be langrijkheid toenemende industrie in Haax-lem. Tevens zal de Haarlemse scheepsbouw voordeel hebben van het uit diepen van de vaargeul in het Spaarne In totaal zal ongeveer 190.000 kubieke me ter specie moeten worden verwijderd. Mm kon het werk onder bijzonder gunstige voorwaarden doen uitvoeren, omdat het aannemersbedrijf v h. J P. Broekhoven n.v. uit Arnheniy dat bezig v met de op hoging van het eerste deel van Schalkwijk de uit het Spaarne te baggeren specie kan gebruiken voor de opvulling van de zand- put op het terrein van het seminarie Ha- geveld in Heemstede, van waaruit het zand voor de ophoging van Schalkwijk af komstig is. Dit bedrijf kan het werk aannemen voor een bedrag van f 138.500, hetgeen onge veer f 1 per kubieke meter goedkoper is dan de prijs, die onder normale omstan digheden voor dit werk moet worden be taald. Met bijkomende kosten zal voor hot baggerwerk anderhalve lon gomooid zijn Advertentie BARREVOETESTRAAT N919 OPGEBICMT1897 T6U.150S1 De algemene en r.k. afdeling van de ge meentelijke Openbare Leeszaal en Biblio theek in Heemstede leenden /orig jaar te zamen 144.272 boeken uit. Dit betekent een stijging van het aantal uitgeleende boeken in vergelijking met het jaar daarvoor. Het bezoek aan de leeszalen liep echter iets terug, namelijk van 11.438 tot 10.937 be zoekers. Dit komt misschien doordat voornamelijk kranten en tijdschriften in de leeszalen beschikbaar zijn. Door een gemakkelijk te vex-krijgen uitbouw kan een groter bezoek aan de leeszalen in de hand worden gewerkt. Het aantal bij de algemene afdeling in geschreven leden bedroeg 1659, bij de r.k. afdeling 521 Bij de jeugdafdelingen ston den resp. 1128 en 609 leden ingeschreven Het totaal aantal boeken in de verschillen de afdelingen bedroeg 25.379. Het jaarverslag gewaagt van een toene mende belangstelling voor de jeugdbiblio theek. Door middel van verteluürtjes en wedstrijden werd het bezoek aan de bi bliotheek gestimuleerd. Aan een zestal on derwerpen werd een speciale tentoonstel ling gewijd. Doordat hij stoeide met een naast hem rijdende fietser, is donderdagmorgen om vijf voor acht op de Verspronckweg bij de Tetterodestraat in Haarlem 'n zeventien jarige leerling-elektriciën uit Haarlem met zijn fiets tegen een vrachtauto gebotst en vrij ernstig gewond. De wielrijders en de auto reden in de zelfde richting. Bij het stoeien zwaaide de leerling-elektriciën plotseling naar links, raakte de spiegel van de bestelauto en kwam met het hoofd tegen de laadruim te. De jongeman viel en werd met een gebroken linkerdijbeen in het Grote Gast huis opgenomen. Nieutvs in het kort Filmavond. Op dinsdag 14 april des avonds om acht uur houdt de afdeling Heemstede van het Nederlands Bijbelge nootschap een filmavond in de grote zaal van de Pinksterkerk aan de Camplaan te Heemstede. Op deze avond zal de film „Waar eens de hemel zong" vertoond worden. Lezing. Op vrijdag 17 april des avonds om half acht zal Albert Clinton Moon uit Chicago, Illinois, op uitnodiging van First Church of Christ, Scientist, Haarlem, in het Engels spreken over „Christian Science Reveals Divine Love in Action". De lezing wordt gehouden in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, Jacobstraat 6 in Haarlem. Om negen uur wordt de Nederlandse vertaling voorge lezen. De heer Moon is lid van de Raad van Sprekers van De Moeder-Kerk, The First Church of Christ, Scientist, in Boston, Massachusetts. Als zodanig bevindt hij zich op een uitgebreide tournee. Sedert 1933 wijdt de heer Moon, die vroeger in zaken is geweest, zich geheel aan de praktijk der Christian Science-genezing. De eindwedsti'ijden van het schoolvoet- baltoernooi worden op zaterdag 11 april op de terreinen van RCH in het Heem- steedse sportpark gehouden. Het pro gramma luidt dan: verliezersafd. E le en 2e prijs: St. Jozefsch. H'stedeVondel school Aerdenhout (2 uur); winnaarsronde E 3e en 4e prijs: St. Aloysiussch. H'stede Frans Halssch. (2 uur); winnaarsronde E le en 2e prijs: St. Aloysiussch. Overveen J. P. Coenschool (3.15 uur); verliezers- ronde D le en 2e prijs: K. v. Manderlyc. 7 Mendclcoll. 4 (2 uur); winnaarsronde D le en 2e prijs: Triniteitslyc. 3LTS 4 (3.15 uur);winnaarsronde C 1e en 2e prijs: A. H. Gerhardschool 2—R.K. LTS 2 (3.15 uur); winnaarsronde B le en 2e prijs: KI. de Vriesschool 1Kon. Wilhelminasch. 1 (2 uur); winnaarsronde A le en 2e prijs: L. Costerlyc.Rijkskweekschool 1 (3.15 u.). In verband met het 60-jarig bestaan van de HVB heeft het bestuur voor elke deelnemende school aan dit schoolvoetbal- toernooi 1959 een vaantje beschikbaar gesteld. De laatste uitslagen waren: verliezers ronde afd. E: St. Jozefsch. H'stedeJul. v. Stolbergsch. 10; Teylersch.Vondelsch. 0—2; winnaarsronde afdeling E: St. Aloy siussch. H'stedeSt.. Aloysius O'veen 00 (St. A.-school O'veen wint na strafsch.); J. P. Coensch.Fx-ans Halssch. 20. Zeventig H.T.S.-ers uit Haarlem zijn er in geslaagd, de houten i-balk. die een aan tal Rotterdamse H.T.S.-ers donderdag ter gelegenheid van het zevende lustrum van de Rotterdamse H.T.S. in een estafette loop van Haarlem naar de Maasstad wil den brengen, te onderscheppen. Met een autohus hadden zeventig jongens de lopers gevolgd en in Overschie sloegen zij hun slag. Er volgde een korte schermutseling en gven later trokken de Haarlemmers met dc balk in triomf naar het noorden, de. Rotterdamse, lopers verbouwereerd achterlatend. De Rotterdammers op hun beurt hebben in de afgelopen nacht getracht de balk weer terug te krijgen en zij begaven zich daartoe naar de H.T S. in Amsterdam, om dat zij dachten dat de balk in de hoofdste delijke H.T.S. was ondei-gebracht. Dit was echter niet het geval, want inmiddels was de balk, die enigszins te vergelijken is met de Oeterlcekse brandweei-staf overge bracht naar Haarlem, waar hij vanmorgen in de school werd opgehangen. De Rotter dammers zouden echter trachten de balk vandaag weer te heroveren. Advertentie Technisch volmaakt en toch zo ongelofelijk laag in prijs S Jaar schriftelijke garantie. 90 Liter 395/- Vraag naar onze kredietservice. Bij besluit van 10 augustus 1955 ver leende de Haarlemse raad aan de woning bouwvereniging „Bloemenhof" een voor schot van f 45.000 voor het vexmieuwen van schuren en schuttingen en het even tueel aanbrengen van kolenbergplaatsen bij het complex van vijftig woningen aan de Barbarossasti-aat, de Van Keulenstraat, de Patriarchstraat en de Viersterrenstraat. Deze werkzaamheden zijn nu klaar en de definitieve cijfers zijn bekend. De kosten blijken nu 5497,45 hoger te zijn. B. en W van IJaaxdem stellen daarom de raad voor het voorschot met dit bedrag te verhogen Haarlem heeft zijn nationale biertap wedstrijden weer gehad. Woensdagmiddag werden ze gehouden in café-restaurant Dreefzicht, waar enkele tientallen café houders bijeengekomen waren om te strij den om de titel van dc beste biertapper in Kennemerland. Deze wedstrijden, die ge organiseerd worden door het Centraal Brouwerij Kantoor namens de Nederland se bierbrouwerijen, hadden zoals gewoon lijk een bijzonder geanimeerd verloop en dat was niet in de laatste plaats te dan ken aan het soms misschien wat vreemde. maar in ieder geval onderhoudende com mentaar van de heer Peter Knegjens, die sprak over „pril, prangend, sprankelend bier, aangedragen door overgeconcen treerde serveersters". De biertappers waren verdeeld in teams, bestaande uit een buffetchef en een kelner of serveerster, en in „eenmanszaken" waarbij een man of een vrouw alle han delingen verrichten. En dat waren er nog al wat, want de jury. onder leiding van de heer H. M. de Klark, was bepaald niet snel tevreden. De deelnemers moesten namelijk aan een tapwagen een glas pils tappen en ver volgens moesten zij dat met een flesje donker bier naar de jurytafel brengen waar vijf ernstige heren de schuimman- chet aan alle kanten bekeken en voorts letten op het inschenken van het donxer bier Zo op het oog lijkt dit alles tamelijk eenvoudig, maar tijdens de wedstrijden N ons duidelijk geworden, dat er heel wat voor komt kijken voordat er een volmaakt getapt glas bier is „geboren". De afval- competitie had, evenals vorige jaren, c-jo bijzonder vlot verloop. Steeds kwamen cr minder deelnemers in de volgende i-onde. de spanning steeg en tenslotte was Peter Knegjens zelfs zover, dat hij na twee uur onafgebroken babbelen zelf even zijn mond hield om de finalisten de gelegenheid te geven in alle stilte hun verwoede strijd uit te vechten. Daarna was de scanning gebroken. De heer De Klark kon om tien minuten voor vijl de uitslagen bekend maken en daar bij bleek, dat de heer John Veenstra van café Remmé uit Haarlem opnieuw bij de „eenmanszaken" het beste resultaat had geboekt. Dat dit geen toeval was wordt we1 bewezen door het feit, dat de heer Veenstra reeds een eerste en een tweede prijs heeft behaald bij vroegere wed strijden. De heer Veenstra had met 420 punten vijftien punten voorsprong op de ver tegenwoordiger van café 't Hoekje uit Haarlem (405 punten). Op de derde plaats Het hoofdstedelijke R.A.I.-gebouw zal aan de vooravond van de voetbalwedstrijd NederlandBelgië een metamorfose on dergaan. Op zaterdagavond 18 april wordt een „yoor-zomex-nachtfeest" gehouden, waarvoor de drieduizend vierkante me ter grote zaal zal worden herschapen in de badplaats „Picobest". De ruimte zal voor een groot deel worden volgestort met driehonderd kubieke meter zand uit Zand- voort. Vx-achtauto's voeren het aan, samen met honderden strandstoelen. Jan Luhlf zal zorgen voor een enorme panorama-schil dering met veel blauw, want het zal mooi weer zijn. En ook warm, want de elek tronische industrie in Eindhoven heeft een enorme kunstzon toegezegd. Die warmte is wel nodig, want de gas ten zijn verplicht in badpak of strand kleding te vex-schijnen. Zij kunnen wan- De Natuurbeschermingscommissie voor Zuid-Kennexnerland heeft plannen ontwor pen in de maand mei een puzzeltocht voor scholieren te houden in de gemeenten Haarlem, Zandvoort. Heemstede en Bloe mendaal en voor het inrichten van een tentoonstelling op het gebied van de na tuur in de maand juni in de Vleeshal te Haarlem. Er zijn commissies samengesteld om de plannen uit te werken en de heer M. Deutekom uit Zandvoort, voorzitter dei- commissie die de puzzeltocht voorbereidt, deelde ons mee, dat grote belangstelling van de zijde der jeugd verwacht wordt. Het is de bedoeling vier tochten voor te bereiden en wel in de gemeenten waar de kinderen op school gaan. Leex-lingen van Kort voor Hemelvaartsdag zullen de leer lingen van het voortgezet lager onderwijs Advertentie kunnen deelnemen en in Haarlem komen daarvoor in aanmei-king 84 scholen met 4.556 leerlingen, in Bloemendaal 16 scho len met 887 leerlingen, in Heemstede 11 scholen met 635 leerlingen en in Zandvoort 7 scholen met 294 leerlingen (in totaal 118 scholen met 6.372 leerlingen). Kort voor Hemelvaartsdag zullen de leex- lingen een vragenlijst ontvangen van hun onderwijzers en tot en met de Pinksterda gen kunnen zij de gevraagde tocht ma ken. Een twintigtal vragen, onder meer over bloemen, planten en dieren, zal men moeten beantwoorden na een bezoek aan bepaalde punten. Na de pinkstervakantie moeten de deelnemers de antwoorden op school inleveren, waarna de commissie van voorbereiding de uitslag zal vaststellen. Voor de beste antwoorden worden prij zen beschikbaar gesteld. Het bestuur van Natuui-beschermingscommissie heeft een bedrag uitgetrokken, maar het hoopt dat particulieren en bedrijven uit Haax-- lem en omgeving prijzen zullen aanbie den. De prijzen zullen zijn boeken op het gebied van de natuurbescherming, sport artikelen enzovoort. Tentoonstelling Evenals in 1951 bereidt de Natuurbe schermingscommissie een tentoonstelling voor en voorzitter van het werkcomité is de heer J. A. Dorresteijn. Deze vertelde ons dat hij reeds veel medewerking heeft ondervonden en met vertrouwen ziet hij de tentoonstelling tegemoet. Van zaterdag 6 tot en met zondag 14 juni zal men in de gelegenheid zijn een bezoek te brengen aan de Vleeshal. De directeur van de Stichting De Kenneme.rduinen, ir. E. C. M. Rodex-kerk, is bereid het middendeel van de Vleeshal in te x-ichten, waardoor de bezoekex-s in de gelegenheid zijn een in druk te krijgen van de duinen en bloe men, planten en dieren die daar leven. Verwacht wordt een attractieve en leer zame inzending. In aansluiting op de dui nen zal een deel ingericht worden, dat een idee moet geven van het strand. Een vloedlijn wordt aangelegd en op het strand zullen schelpen en voorwerpen geplaatst wox-den die men daar gewoonlijk aantreft. De gemeentelijke dienst voor Hout en Plantsoenen zal ook 'n actief aandeel ne men in de inrichting der tentoonstelling en te zien zullen zijn hoe een bos en een plantsoen aangelegd wox-den. Verder zul len een herbarium en een boekenstand worden ingericht. delen op de boulevard met winkeltjes, cafeetjes en kermisattracties. Zij kunnen dansen oj^grote houten vlonders en zij kunnen zo "maar in het zand liggen. Tus sen, originele Zandvoortse badmannen zal men heel wat bekende mensen zien, zoals Rijk de Gooi.jer, die een ijstentje exploi teert, Paul Huf jx-„ die zich als strand- fotograaf heeft gemeld, en tekenaar Hugh Jans, die soep zal uitreiken. In het zand zullen voorts alle huisge noten van pension Hommeles zijn te vin den. Vervelen hoeven zij zich niet, want naast de muziek, die wordt verzorgd door het Dutch Swing College en de Ramblers, zorgt Anton Geesink voor afleiding met judo-demonstraties, px-esenteert Scapino een stx-andballet, geven Albert Mol en mej. Sant Heyermafis een parodie op een mode show en komt er ook een echte, zeer uit voerige badpakkenshow met conferences van Josephine van Gasteren. Monica Wit- kowna heeft toegezegd eveneens op het feest, dat de gehele nacht duurt, te komen Onder de genodigden bevindt zich onder meer Lilian Harvey, die hiervoor uit Nice overkomt en enige populaire schlagers zal zingen. De organisator, Dick Schiferli, wil niet meer dan 1200 gasten op zijn strand feest toelaten. „Anders wordt het dringen Trouwens, met 1000 gasten ben ik al uit de kosten. De winst gaat naar een lief dadig doel." Vergunninghouders in beroep bij Gedeputeerde Staten In december van het vorig jaar besloot het college van B. en W. van Amsterdam tot sanering in het taxibedrijf over te gaan en aan een aantal taxibedrijven werd meegedeeld, dat het aantal in de bedrijfs- vergunning vermelde taxi's verminderd moest worden. De verlaging kwam neer op een percentage van vijftien percent. Vijfentwintig Amsterdamse taxi-onderne- mei-s hadden bei-oep aangetekend bij het college van Gedeputeex-de Staten van Noordholland en donderdag kwam een deputatie uit het college in het gebouw van dc Px-ovinciale Griffie te Haax-lem bij een om appellanten in de gelegenheid te stellen hun bezwaren mondeling toe te lichten. De vergadering begon om halfelf en was omstreeks kwart voor vier afgelo pen. In die periode is namens de betrok ken taxi-ondernemers onder meer opge merkt dat er geen bezwaren bestaan tegen sanering, maar niet op de wijze waax-op het gemeentebestuur zich dat voorstelt. Wethouder mr. R. van der Bergh heeft het standpunt van het gemeentebestuur van Amsterdam toegelicht e- uiteengezet op welke wijze het de sanering wil door voeren. Er is thans een ingreep gedaan en spreker hoopte dat men daarmee suc ces zal boeken zowel ten gunste van de taxiondernemei-s als van het publiek. De voorzittei-, de heer P. Blaauboer, deelde tenslotte mee, dat de beslissing van Gedeputeerde Staten later zal volgen. DJAKARTA (AFP) Indonesische oor logsschepen hebben in het begin van deze week concentraties van opstandelingen aan de Westkust van Tapanoeli in Noord- Sumatra gebombardeerd, aldus meldt de voorlichtingsdienst van de Indonesische marine. Talx-ijke doelen werden vernie tigd, zo wordt gezegd. kwam Beurszicht uit Hoofddorp met 300 punten en op de vierde plaats Meerlust uit Aalsmeer met 368 punten. Bij de teams hadden vader Piet en locn- tex Rietje Zweinsbergen uit Zandvoort (930 punten), maar liefst honderd punten voorsprong op de deelneemsters van de Capri Bar in Haarlem (830 punten). De derde prijs was voor Treslong in Hille- gom met 782 punten. De finalisten van deze wedstrijden zullen met de winnaars van de biertapwedstrijden, die in 35 andere steden van Nederland gehouden worden, uitkomen in de landelijke finale, die in het najaar in Amsterdam gehouden zal wor den. Om vijf minuten voor vijf reikte de heer De Klark de prijzen uit, nadat de heer W. van Willige, directeur van Haarlems Bloei, nog eens gewezen had op het belangrijke feit, dat een glas goed getapt bier in het bijzonder door vreemdelingen zo gewaar deerd wordt. De heer Van Willige over handigde aan de winnaars een legpenning en om precies vijf uur konden de wed strijden afgesloten worden, het tijdstio. dat de heer De Klark van tevoren bepaald had. Een beter bewijs van een voortreffe lijke organisatie is er niet. AMSTERDAM De handel was belangrijk geringer ver geleken bij die van de vorige dag. Uni lever zette de willige stemming voort, maar AKU was in reactie. Van New York, dat wederom met ongeanimeerde slot- koersen was afgekomen, ging op het Dam rak totaal geen stimulans uit. In de niet- officiële ochtendhandel werd ter beurze „even aan de boom geschud". De koersen daalden door winstnemingen voor Philips, Unilever en AKU x*espectievelijk van 6OOV2 tot 594, 558 Vfe tot 547 en 323 tot 313. De avond tevoren was als hoogste prijs voor Philips betaald 606 en voor Unilever 562. AKU onderging op de officiële beurs een x-eactie op de forse koerswinsten van de laatste dagen en opende op 314, tegen een vorige slotkoers van 323 1/4. In het ver dere beursverloop trok de koers aan tot 318V2- De converteerbare obligaties AKU waren iets lager. Unilever werd uit de markt genomen voor Amerikaanse reke ning en liep op van 552 tot 556. De koers winst bedroeg ongeveer 18 punten. Ook Philips genoot wederom belangstelling van Amerikaanse zijde waardoor de koers steeg van 596 tot 599, tegen een vorige slotkoers op 594. Obligaties Philips waren een paar punten hoger. Kon. Olie ont moette goede publieke vraag en liep op van 167,30 tot f 168,40. De koers van de vorige dag bedroeg f 167,50. De aandelen noteerden ongeveer een gulden boven pariteit New York. Aandelen KLM waren px-ijshoudend en de dollarobligaties hoger geadviseerd. Scheepvaarten kalm en over het alge meen genomen eerder een tikje luier. In de cultures was het opnieuw stil. De drukte in de.HVA-hoek was al weer ver dwenen. De koersen van de aandelen in de cultuursector ondergingen geen ver anderingen van enige betekenis. Staats fondsen gemakkelijk. Aandelen Van Vlissingen werden iets hoger geadviseerd. Daartegenover kregen aandelen Kon. Delftsche Leex-looierij een 5 punten lagere adviesprijs als gevolg van de dividendverlaging van 10 tot 8 percent. Albert Heijn en Simon de Wit werden een paar punten hoger geadviseerd op de divi dendverhogingen. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK Laatbeurs steeg het koersniveau boven de laagste dagwaarden en bij beurseinde was er een onregelmatig betere tendens. Het industriegemiddelde kwam van 606.44 op 605.50; dat voor spoorwegen kwam van 162.53 op 162.11 en dat voor openbare ni'lsbedrijven van 93.64 op 92.95. Van de belangrijke groepen was de farmaceutische vrij vast; American Home Products steeg meer dan 3 dollars. Vick Chemical herstel de zich in het laatste halfuur van een verlies van meer dan 6 dollar. De staal- groep was vast, de chemiegroep verdeeld. Winsten van meer dan 3 dollar werden in de elektronische sector geboekt door Texas Instruments en Litton. Het herstel laat beurs werd gestimuleerd door goede be richten uit de auto-industrie. De aan- delenomzet daalde van 3.260.000 tot 2.830.000. Van de 1208 verhandelde fondsen sloten er 446 hoger en 487 lager. (UPI) 3-3 Yi Nederl. '47 3% Nedl. 1962 64 Woningbouw 6°/c Pr. A'dam '56 I Pr. A'dam '56 II Pr. A"dam '56 III Pr. R'dam '52 I Pr R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.. A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fvenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommer-io H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Genera1 Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92 5* 975* UlVé 815* 954* 95->* 895* 965* 3195* 503 221 5* 410 240 369 5995* 24" 556 'A 546 V* 216 153 725 t 169.10 250 855* f 147.70 155 145 138 132 245 139 5* t 147.90 295 5* 144 230 255 234 675* 495* 88?* 46 5* 833* 26 Heden IS.45 uur 925* 973/is 1115* 315 50O 221 41" 237 370 591 548 538 217 153 730 f 170. 252 845* 144.50 159 147 139 133 246 1393* f 148.20 295 144 255 675* 50 89 46 5* 833* 275*

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9