HARPOL Adr. van Ooy Jr. - Breestraat 39 - Leiden 0 Spreek met DAMESKONFEKTIE HERENKONFEKTIE KINDERKONFEKTIE ALLES VOOR DE SCHOONMAAK Uitspraak in kort geding over Indonesische tabak op 21 april Zeven aspirant-ruimtevaarders in het licht der flitslampen Radio-Moskou ontsticht over Egyptische leugens Men zoekt nieuws in dit dagblad en... 't komt in orde! N.V. 13 Argoen bevat suiker en geen gewapende Koerden Nieuwe vliegincidenten bij West-Berlijn Dulles' aftreden wordt als vaststaand aangenomen Behandeling wordt in het ziekenhuis voortgezet Doodvonnis voor zestien negers in Zuid-Afrika Spoedig verkiezingen in Groot-Brittannië? Ook Frankrijk begint werk aan de Mont Blane-tunnel Opnieuw razzia in Parijs Buitenlandse concurrentie wordt steeds sterker Ereburger van Leun bleek een moordenaar te zijn Opgewektvastberadenkort geknipt Teddy Scholten in het gelijk gesteld Critiek in vergadering van Amsterdamsche Droogdok Schiphol krijgt het nog drukker Edens gezondheidstoestand baart opnieuw zorgen De HURPODas in het kleinste kamertje bewijst Uw helderheid en zoekt WASMACHINES v.a. 159. CENTRIFUGES, WRINGERS, STOFZUIGERS, GASFORNUIZEN, COMFOORS, STRIJKIJZERS enz. TOMADO-ARTIKELEN, ELEKTRISCHE APPARATEN enz Enorme sortering in: DINSDAG 14 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent te Bremen) Op dinsdag 21 april aanstaande des mor gens om 8.50 uur zal het Landesgericht te Bremen uitspraak doen in het kort geding van de Verenigde Dclimaatschappij en de Senembah tegen de Deutsch-Indonesischc Ilandelsgesellschaft te Bremen inzake 191 Ion uit Indonesië ingevoerde tabak. Onge acht de uitslag zal daarna door de verlie zende partij - wie dat ook zal zijn - de procesvoering worden voortgezet, desnoods tot voor een van de hoogste Westduitse instanties, het Bundesgcrichtshof. Gisteren kruisten de Hamburgsc voormalige burge meester dr. Kurt Sieveking, voor de Ne derlandse maatschappijen, en de slimme Bremer advocaat dr. Willner, voor de Deutsch-Indonesische Handclsgescllschaft, de degens met elkaar. Als deskundigen wees de Bremer partij gisteren de hoogleraar prof. Dollé, direc teur van het Max Planck Instituut en prof. Zweigert, medewerker van dit instituqt, aan' Van Nederlandse zijde werd prof. Le- maire als zodanig daarop genoemd. Dr. Willner opende de strijd met reek sen cijfers over de dividendspolitiek van de Delimaatschappij; hij ging daarvoor te rug tot het jaar 1870 (20 percent dividend) en kwam via hoge cijfers als 113 percent in 1876, 101 percent in 1883, 107, 108 en 109 percent in de jaren 1884-1886. tot de pe riode 19918-1940, waarin het dividend va rieerde van 45 tot nul percent. Na de oor log haalde de Delimaatschappij nog divi denden van zes tot tien percent. Met deze reeksen dividendcijfers wilde Willner aan tonen, dat de Delimaatschappij in Indone sië in een verloop van bijna negentig jaar grote winsten had kunnen boeken en dat haar bezittingen daar al lang waren afge schreven. Willner bestreed dat de Duitse rechter het recht heeft de rechtmatigheid van de Indonesische nationalisatiewetten te toetsen. Dr. Sieveking vatte zijn opvatting sa men door te zeggen, dat het bij de kwestie van de nationalisatie der Nederlandse be drijven in Indonesië gegaan is om een con fiscatie als represaille voor het vasthouden door de Nederlandse regering aan Nieuw- Guinea. De inbeslagneming en de nationa lisatie zonder schadevergoeding waren zijns inziens dan ook onrechtmatige han delingen, die de rechten van de mens in gevaar hebben gebracht. En ten deze wees Sieveking op de Ronde Tafel Ovei-een- komst en de financieel-economische ak koorden tussen beide landen, waarin uit drukkelijk is gezegd, dat Nederlandse on derdanen in Indonesië niet mogen worden gediscrimineerd. In 1956 heeft Indonesië deze overeenkomsten eenzijdig opgezegd met het motief, dat Nieuw Guinea moest worden bevrijd- Sieveking achtte de Duit se rechter wèl bevoegd omdat hier de Europese Conventie van de Rechten van de Mens in het geding is, die door Neder land en de Bondsrepubliek beide is onder tekend. Beide landen hebben daarbij de verplichting op zich genomen samen te werken op het punt van de handhaving van de rechten van de mens en dat be- LONDEN (UPI) Radio Moskou heeft maandagavond verklaard, dat een Russisch schip, dat volgens de beweringen van de Verenigde Arabische Republiek gewapende Koerden aan boord heeft, thans in het Suezkanaal ligt, geladen met suiker. In een uitzending in de Arabische taal, ver telde de Russische radio, dat de kranten in Cairo geruchten blijven verspreiden over de terugkeer van Koerden uit de Sovjet- Unie naar Irak. Zo hebben die kranten bericht, dat het Russische schip Argoen in Irak gearriveerd is met honderden Koerden en een lading Russische wapens aan boord, maar in wer kelijkheid bevindt het schip zich, naar de correspondent van radio-Moskou in Cairo meldt, in het Suezkanaal. Toen een ander- schip door het Suezkanaal gevaren had, geladen met ruwe olie uit de V.A.R., werd door kranten in Cairo gezegd dat dit schip gewapende mannen aan boord had. „Zij die willen weten, welke leugens de kranten in Cairo publiceren, moeten maar eens een kijkje gaan nemen bij het Suezkanaal'1, zo opperde de Russische radio. Berlijn (UPI) Naar in West-Berlijn is ernomen, hebben Russische jagers op 3 rpril schijnaanvallen gedaan op een Ame rikaanse toestel, dat op groter hoogte dan 10.000 voet van West-Berlijn naar West- Duitsland vloog. Ook op Goede Vrydag had een dergelijk incident plaats. Op 4 april zou de Sovjet-Unie bij net vier-mogendheden luchtveiligheidscentrum in Berlijn hebben geprotesteerd tegen het vliegen boven 10.000 voet. Maandag pro testeerden de Verenigde Staten tegen de schijnaanvallen. Beide partijen beschul digen elkaar ervan de veiligheid in de luchtcorridors tussen West-Berlijn en West-Duitsland in gevaar te brengen. hoort ook hier te geschieden, waar het gaat om Indonesische represaille-maat regelen tegen Nederlandse onderdanen. Sieveking pleitte tenslotte voor inwilliging van de eis van de beide Nederlandse maat schappijen om het beslag op de Indonesi sche tabak in Bremen te handhaven. Daar mee zou de status quo gehandhaafd wor den en zou men rustig de zaak nader kun nen bekijken. Uiteraard vroeg daarna dr. Willner voor de Deutsch-Indonesische Handelsgesell- schaft opheffing van het beslag- WASHINGTON (Reuter-AFP-UPI) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, blijft onder behandeling in het Walter Reed hospitaal te Washington. Men zal niet eerder een beslissing over zijn al dan niet aanblijven als minister ne men voordat deze behandeling, die dezer dagen zal beginnen, beëindigd zal zijn, zo is maandag door het Witte Huis bekendge maakt. President Eisenhower bracht maandag een bezoek aan de minister, ver gezeld van Dulles' broer Allen, die hoofd is van het Amerikaanse centrale inlichtin genbureau. Naar te Washington verluidt was Eisenhower erg bezorgd en bedroefd over Dulles' toestand. Deze mededeling heeft in regeringskringen en bij de te Washington geaccrediteerde diplomaten de veronderstelling versterkt dat minister Dulles zijn strijd tegen de kanker moet opgeven. De opmerking van Eisenhower, dat het laatste nieuws over Dulles'gezond heidstoestand slecht is, heeft de vermoe dens wel bevestigd. Dulles zal niet gemakkelijk te vervan gen zijn, al ware het slechts omdat hij de belangrijke beslissingen altijd zelf geno men heeft, zelf de beleidslijnen heeft uit gezet en geen opvolger heeft opgeleid. Christian Herter, de onder-minister die Dulles' functie waarneemt, is vooralsnog de enige kandidaat, al zijn er talrijke an dere namen genoemd. PRETORIA (Reuter) Het hoogge rechtshof te Pretoria heeft maandag zes tien negers, onder wie een vrouw en een 75-jarige man, ter dood veroordeeld, om dat zij in mei 1958 de echtgenoot van de vrouw en een andere man zouden hebben gedood. Acht beklaagden werden vrijge sproken. Volgens de rechter had de vrouw met haar man, die hoofd was van een dorp in Sekoekoeniland. gebroken. De meerder heid van de dorpsbewoners had haar toen als hoofd erkend. Volgens de tenlasteleg ging had zij een aantal volgelingen toe gestaan haar man en een andere man te vermoorden .Hoewel zij aan de moord geen deel had gehad, werd zij toch schuldig be vonden aan moord. In een inheems dorp bij Umtata (Kaap provincie) zijn in het afgelopen weekein de bij een vechtpartij vier inheemsen om het leven gekomen. Voorts zijn door brand stichting 13 hutten verloren gegaan. De politie heeft verscheidene arrestaties ver richt. LONDEN (Reuter) De Britse minister van Financiën, Heathcoat Amory, heeft maandagavond in het Lagerhuis te kennen gegeven, dat er „over niet al te lange tijd" algemene verkiezingen zullen worden ge houden. PARIJS (UPI) De Franse minister van Openbare Werken Robert Buron heeft medegedeeld dat het werk aan de Franse kant van de voorgestelde tunnel door de Mont Blanc op het einde van de maand mei zal beginnen Aan de Italiaanse kant van de tunnel is men reeds bezig. Eenmaal voltooid, zal hij de langste ondergrondse verbindingsweg van Europa zijn. Ver wacht wordt dat einde 1960 treinverkeer door de nieuwe tunnel mogelijk zal zijn. PARIJS (UPI) In Parijs zijn vanmor gen vroeg dertig Algerijnen gearresteerd tijdens razzia's van de politie in door Noordafrikanen bewoonde wijken. Meer dan achthonderd Algerijnen werden van hun bed gelicht en ondervraagd. Meei dan duizend politiemannen, gewapend met traangasbommen, machinepistolen en stokken, zetten de wijken af. Stelselmatig werden hotelletjes en huizen doorzocht. Het was de tweede maal in een week dat tegen de F.L.N. werd opgetreden. De ze organisatie is weer actief geworden in Frankrijk. De aanvallen op politiebureaus zijn hervat, na zes maanden van rust. BloembollencultuurLisse „De gladiolenprijzen waren aanvankelijk redelijk goed, daarna werden ze hoog, maar ze zakten voor de dikke maten behoorlijk. Er was in sommige landen veel minder vraag. Men kan zich in slaap sussen met de gedachte dat het geen winter geweest is en dat de gladiolen niet bevroren zijn. Maar in werkelijkheid hebben de gladiolen veel concurrentie ondervonden van de in plastic verpakte rozenstruikjes en dahlia's in kartonnen doosjes". Aldus sprak de heer Roos, voorzitter van de afdeling Lisse van de Koninklijke Algemene Vereeniging voor Bloembollen cultuur maandagavond in zijn openings toespraak van de afdelingsvergadering. Hij vroeg zich af of het vak wel op de goede weg is. Gaan we niet te veel achter de feiten aanlopen? Natuurlijk moeten wij voor onze bollen een redelijke prijs hebben, maar deze moet óók voor het publiek redelijk blijven. Over een paar jaar zijn onze bollen te duur, zodat de laatste ver kopers er niet mee uit kunnen kopen. De buitenlandse cultures nemen met grote snelheid toe. Schrikbarend zelfs. Het vak moet vooruit kijken en mag zich niet in slaap sussen met de gedachten dat Israel en Maltha veel ziekten in de cultures heb ben. De heer Roos wees er op, dat hij uit die landen ook groene partijen irissen heeft zien arriveren. De teelt kan daar dus wel slagen. Hij verklaarde in de twintig jaar dat hij in Engeland reist nooit zoveel narcissen te hebben gezien. Het is waar, dat men zo hier en daar wel een paar aaltjes in de narcissen en tulpen vindt, maar ondanks dat kan het publiek goedkopere bollen kopen dan de onze. Wij moeten dus zorgen voor een uitstekende kwaliteit en een rede lijke prijs. Dit kan bereikt worden door een uitbreiding van de teelt, aldus de heer Roos. Men heeft daarna de beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering van aan staande maandag behandeld. Zelfs de reke ning en verantwoording leverden in deze vergaderingen punten van discussie. Er zullen vragen gesteld worden over de kos ten van de clichés van mooie bloemen, die op de beurs staan. Men acht deze foto's niet noodzakelijk in het orgaan van de ver eniging. (Van onze correspondent in Bonn) In de stad Limburg, ten noorden van Frankfort aan de Main is een proces be gonnen tegen de ereburger van Leun, die de moordenaar van zijn medefirmant bleek te zijn. Een vasthoudende inspecteur van politie kwam na zes jaar speuren tot de oplossing van dit moordgeval. De 36-jarige ingenieur Helmut Klemann genoot in Leun bijzondere achting. Hij was uit de oorlog teruggekeerd als officier, beladen met roem en behangen met het ridderkruis. Men benoemde hem tot ere burger van het stadje... Klemann dreef, tezamen met de ingenieur Ludwig Troel- Ier, een handelsfirma in optische instru menten. In 1951 onstond ruzie tussen de beide firmanten en op 23 mei 1951 kwam het tot een uitzonderlijk heftig verschil van mening waarbij Klemann zijn mede firmant met een Walther-pistool dood schoot. Hij legde het lijk in een kist, zet te de kist op een handwagen en reed het bos in, waar hij kist en lijk begroef. Een paar dagen later kwam er in Leun een met de schrijfmachine geschreven prentbrief kaart van Troelier, waaruit men kon op maken dat deze zich had aangemeld bij het vreemdelingenlegioen. In november van dat jaar rees er ver denking tegen Klemann, maar men kon hem niets bewijzen. Het vreemdelingenle gioen is een zeer reëel begrip in dit deel van West-Duitsland. Er bleven echter be richten bij de politie binnenkomen, dat Klemann iets met het verdwijnen van Troeller te maken zou hebben. Een inspec teur van politie te Wiesbaden, Gaulke, slaagde er tenslotte in een getuige op te sporen, die Klemann met een handkar in het bos had gezien. Terwijl Gaulke in het bos liet spitten, hetgeen des nachts moest gebeuren wegens gebrek aan werkkrach ten, volgde hij een ander spoor. Het was zijn bedoeling de schrijfmachine op te spo ren waarmee Troeller de kaart zou heb ben geschreven. De kaart kwam uit St. Goar, maar daar kende men Klemann noch Troeller. Een vrouwelijke getuige wist te vertellen, dat Klemann nogal eens was geweest bij een radiohandelaar te Bingen. Gaulke ging naar Bingen waai de radiohandelaar hem vertelde dat Kle mann omstreeks 25 mei 1951 bij hem was geweest. In de radiozaak stond een oude schrijfmachine, die Gaulke in beslag nam. Hij kon later bewijzen dat met de ze machine het adres getikt was. Op deze wijze spon de inspecteur een dicht net om Klemann. Op 9 september 1957 liet Gaulke Klemann arresteren. De man zweeg dagenlang, maar intussen vond men in zijn bureau bloedvlekken. Men spoorde ook de handwagen op en het Waltherpistool.Klemann bekende ten slotte. Tijdens de eerste dagen van het proces te Limburg maakte Klemann een goede indruk: zakelijk en bescheiden biechtte hij alles op. Van onze correspondent in Washington) De Amerikanen hebben nu dan dus ze ven mannen tussen de 32 en 37 jaar geko zen als toekomstige ruimtevaarders. Een van hen zal over ongeveer twee jaar de eerste vlucht maken in bovenaardse sfe ren, maar ook de andere zes zullen hun beurt krijgen. Wie als eerste de ruimte in zal gaan, wordt pas op het laatste mo ment beslist. Men kreeg de indruk, dat ieder van deze zeven mannen graag num mer één zou zijn. De journalisten hebben het eerst de gelegenheid gekregen om in Washington dit uitgelezen stel mannen te bekijken en te ondervragen. Kennelijk wil len de Amerikaanse autoriteiten via pers, radio en televisie het volk groter belang stelling doen krijgen voor de ruimtevaart. Vooral de jongeren in dit land zullen alle nieuws over dit onderwerp gretig verslin den. Het zevental mannen, dat, beschenen door felle lampen, anderhalf uur lang de vragen van journalisten beantwoordde re presenteerde zo ongeveer wat men in dit land als de ideale man beschouwt: opge wekt, vastberaden, kortgeknipt, getrouwd, vader.. In vele opzichten een select stel: vijfenvijftig vrijwilligers hadden zich op gegeven, 32 van die 55 had men zeer zwa re proeven laten ondergaan en deze zeven hebben het er in die geestelijke en licha melijke onderzoekingen het best afge bracht. Men zal zich er misschien over verba zen, dat men geen jonger man wenst voor de eerste vlucht in de ruimte. Geldt het alleen een sportieve prestatie, dan is een man boven de vierendertig doorgaans over zijn hoogtepunt heen. Zij, die de keuze moesten maken, stel den echter vele andere dan zuiver licha melijke eisen. Zij hadden voorkeur voor proefpiloten van straalvliegtuigen, die er 1.500 vlieguren op hebben zitten. Men verlangde grondige kennis van vliegtuig bouw, weerkunde, sterrekunde, enzo voort. Het lichamelijke evenwichtsgevoel der piloten moet natuurlijk bijzonder goed zijn, maar niet. minder waarde hecht men aan geestelijk evenwicht en geestelijke volwassenheid. Mannen die getrouwd zijn en kinderen hebben, acht men het meest stabiel. Bij ondervraging bleek, dat allen protestant zijn. Het zevental zal nu twee jaar lang nog een zeer speciale training krijgen. Finan cieel zal hun dat niets extra's opleveren. Hun promotie wordt evenmin versneld door dit soort van dienst. Drie officieren behoren tot de luchtmacht, drie tot de vloot en één is marinier. Maar allen zijn, zoals gemeld, piloten. Wat staat de eerste ruimtevaarder te wachten? Men zal hem vastgespen in de neus van een raket. Men zal hem omhoog De president van de rechtbank te Rot terdam heeft vonnis gewezen in het kort geding, dat Teddy Scholten aanhangig had gemaakt tegen een sigarettenfabriek, om dat deze van haar een foto gebruikt had voor reclame, zonder daar toesteming voor te vragen. De president vond deze publikatie on rechtmatig en wees de vordering van Teddy Scholten: verbod tot publikatie met een dwangsom van f 2000 voor iedere over treding. toe. De bezetting van het reparatiebedrijf van de Amsterdamse Droogdok Maatschappij n.v. te Amsterdam is in 1959 tot nu toe meegevallen. Voor de rest van het jaar acht de directie, zo bleek uit de beantwoor ding van vragen in de jaarvergadering, het moeilijk een prognose te geven omdat repa_ ratie-opdrachten sterk onderhevig zijn aan fluctuaties op korte termijn. Critiek werd door een aandeelhouder geleverd op de komende uitgifte van con verteerbare aandelen, waardoor volgens hem twee groepen aandeelhouders tegen over elkaar zouden komen te staan. Oude aandeelhouders zouden aandringen op een zo hoog mogelijke dividenduitkering, nieu we aandeelhouders op een laag dividend- percentage. De laatste genieten de eerste vijf jaren 5 percent dividend, maar kunnen hierna hun converteerbare aandelen om wisselen in gewone aandelen. Het bestuur acht. het moeilijk voorstelbaar dat er in de toekomst twee groepen aandeelhouders zullen zijn. De maatschappij heeft tot nu toe een conservatieve dividendpolitiek ge volgd. Het is voorts niet waarschijnlijk dat een meerderheid van aandeelhouders in de toekomst een hoger dividendpercentage zal willen doorvoeren. Een ander argument van bestuurszijde was dat een groot deel van de nieuwe 5 percent converteerbare aandelen in handen komt van oude aan deelhouders. TENNIS. De Belg Brichant en de Zweed Schmidt hebben het heren dubbelspel van een internationaal tennistoernooi, dat. in Aix en Provence wordt gehouden, ge wonnen. In de finale versloegen zij de Fransen Molinari en Viron met. 62. 6—4. 6—1. laten suizen tot hij zich ongeveer op een afstand van 200 km. boven de aarde be vindt en hij zal twee a driemaal een tocht om de wereld maken in een tijd van drie a vier en een half uur. Zijn snelheid zal ongeveer 29.000 km. per uur bedragen.. Via de radio zal het proefkonijn zijn be vindingen naar de aarde kunnen melden en de terugkeer naar de planeet zal mo gelijk gemaakt worden door retro-raket- ten en twee parachutes. Men wil de ruim- ruimtevaarder doen „landen" in de Atlan tische Oceaan, waar schepen klaar zullen liggen om hem aan boord te nemen. De uitverkoren en hebben zware dagen achter de rug. Men heeft hen bijvoorbeeld twee uur lang laten smoren in een ruim te waar de temperatuur 130 graden fah- renheit was. Men heeft hen drie uur lang geïsoleerd in een volslagen donker ver trekje, waar zij alleen waren en waar geen geluid van buiten kon doordringen. Van veel belang waren voorts de proeven waar bij men naging of zij zonder flauw te val len, enorme veranderingen in snelheid konden doorstaan. De betrokken vrouwen schijnen enthou siast over de ambitie van hun mannen. Eén van die vrouwen, die wist hoezeer haar man dit avontuur begeerde, had haar echtgenoot zelf als kandidaat opgegeven. Haar man was in die periode op zee en kon daarom niet zelf zijn sollicitatie in dienen. Voor Slayton, een officier van de luchtmacht, leek dit een normale, bijna noodzakelijke onderneming. „Het heeai is de enige ruimte die ons rest," zo betoogde hij. Schiphol krijgt het steeds drukker. De zomerdiensten, die inmiddels zijn inge gaan, zullen het aantal vliegtuigbewegin gen brengen op 900 per week tegen 850 in de zomer van 1958. Zeventien buitenlandse luchtvaartmaatschappijen hebben Schip hol in de diensten opgenomen. De K.L.M. verhoogt de frequentie op de New York-lijn en ontplooit een grotere activiteit in het Europese verkeer. Boven dien werden Saigon en Tunis aan het luehtlijnennet toegevoegd. De Pan American World Airways zal eveneens de frequentie op de New York- route verhogen. Op de drukst bevlogen luchtvaartweg ter wereld, de noordatlan- tische route, vliegen per week 54 vlieg tuigen van en 54 naar Amsterdam. De New York-lijn eist hiervan met 41 vluch ten het leeuwedeel op. Van Schiphol vertrekken wekelijks retourvluchten naar alle werelddelen. Hiervan hebben twee retourvluchten hun eindbestemming in Australië, elf in de ocsteuropese landen, zestien in het nabije oosten, acht in Afrika, elf in Zuid- en Midden-Amerika en 54 in Noord-Amerika en Canada. Het totaal aantal steden, waar mee Schiphol door geregelde diensten is verbonden, bedraagt 111 in 73 landen. (Van onze correspondent in Londen) De gezondheidstoestand van Sir Antho ny Eden blijft wankel. Gisteren kreeg hij weer een lichte koortsaanval als gevolg van de leverziekte, waarvan hij nog altijd niet hersteld is. De griffier van de arrondis sementsrechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningsprocedure tus sen: De Burgemeester der ge meente Heemskerk, wonende te Heemskerk, te wiens name ingevoLge de wet dit geding tot onteigening wordt ge voerd, eiser, procureur Mr. J. W. Rutgers, en Agatha Belia Rozenbroek, wonende te Heemskerk. Flora Cornelia Rozenbroek. wonende te Heemskerk, Grietje Cornelia Peys, wedu we van M. D. W. Rozenbroek, wonende te Heemskerk, gedaagden, procureur Mr. A. D. P. V. van Löben Seis. het rapport der deskundigen op 13 april 1959 te zijner, griffie is gedeponeerd en al daar gedurende veertien da gen ter inzage van partijen en derde belanghebbenden zal liggen. De griffier van de arrondis sementsrechtbank te Haar lem maakt bekend dat in de onteigeningsprocedure tus sen: De Burgemeester der ge meente Beverwijk, wonende te Beverwijk, te wiens name dit geding tot onteigening wordt gevoerd, eiser, tevens geïntervenieer de. procureur Mr. J. W. Rutgers, en Gerrit Hermanuszoon Berg huis. wonende te Beverwijk, gedaagde, procureur Mr. R. K. P. Kalbfleisch, en 1. Adriaan Theodorus van der Lee, wonende te Be verwijk, 2. Jan Hendrik Anton Phi. lipson, wonende te Bever wijk, interveniënten. pro cureur Mr. R. K. P. Kalb fleisch. het rapport der deskundigen op 13 april 1959 te zijner griffie is gedeponeerd en al daar gedurende veertien da gen ter inzage van partijen en derde belanghebbenden zal liggen. De griffier van de arrondis- ementsrechtbank te Haarlem maakt bekend, dat in de ont. eigeningsprocedure tussen: De Burgemeester der ge meente Beverwijk, wonende te Beverwijk, te wiens name dit geding tot onteigening wordt gevoerd, eiser, tevens geïntervenieer de. procureur Mr. J. W. Rutgers, en Gerrit Stevens, wonende te Beverwijk. gedaagde, procureur Mr. F. M. Oberman, en de n.v. Friesch-Groningsche Hypotheekbank n.v., inter- veniënte. procureur Mr. A. D. P. V. van Löben Seis. het rapport der deskundigen op 13 april 1959 te zijner griffie is gedeponeerd en al daar gedurende veertien da gen ter inzage van partijen en derde belanghebbenden zal liggen. Het bewijst, dat bij U thuis alles tot in de puntjes verzorgd is. Maar dan ook Alles I En dat geeft zo'n prettig gevoel. Je kunt immers nooit weten wat bezoekers achteraf zeggen of denken. Gebruik daarom geregeld Harpol, dan bent U zek er van Uw zaak. n bent 'k <S=& 's Avonds En met weinig moeite, wat Harpol in de toiletpot, 's Morgens doorspoelen. Dat is alles Weg is de aanslag Weg is de onaangename lucht 1 reinigt en ontsmet uw toilet. Grondiger En zonder borstelen! per grote bus «•I EEN RECKITTS PRODUKT daarom ook de advertenties nieuws uit hei land van vraag en aanbod I VAN 00Y Alle merken DIREKT UIT VOORRAAD LEVERBAAR KARPETTEN - TAFELKLEDEN - BEDDEN - LEDIKANTEN DEKENS ENZ. GLOEDNIEUWE KOLLEKTIE VITRAGES - KRETONNES DOBBYSTOFFEN ENZ. BETALING IN OVERLEG IS MOGELIJK EIGEN FINANCIERING TELEFOON 20890-50269-22771 (recht tegenover het postkantoor)

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3