Nieuwe „Rotterdam" van HAL gaat in augustus proefvaren DRACULA „Masker in Blauw" in Monopole Nieuw postkantoor in Heemstede binnen enkele maanden gereed DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Zomerprogramma van I. v. A.O. afdeling Haarlem Van der Velde leed eerste nederlaag bij VHS Rusthuis voor zusters op „Bosbeek" de Rooij LUXE POSTPAPIER Koninklijk bezoek bij Anne Frankfilm Scheepvaart D lis SO AG 14 APRIL 195 9 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De afdeling Haarlem van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, waarin opge nomen De Natuurvrienden, heeft voor het komend zomerseizoen weer een aantrek kelijk programma samengesteld. Begonnen wordt op zondag 19 april met een dotter- en moerasexcursie in de om geving van Haarlem. Voor hen die oog hebben voor de schoonheid der natuur valt er tijdens deze tocht veel te genie ten. De heer Van der Maas, hoofd van de plantsoenendienst der gemeente Bloemen- daal, leidt op zondag 26 april een excur sie door het landgoed Caprera, dat nog niet voor het publiek toegankelijk is ge steld. Zondag 3 mei is er een excursie naai de Vinkeveense plassen onder leiding van de heer P. Linden. Per bus naar Ouwer- kerk, vandaar wandelend langs de Molen- drecht. en het jaagpad naar de plassen. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) or ganiseert het gewest. Noordholland de tra ditionele Bakkumtocht. Vertrek per fiets, trein of bus naar Castricum gevolgd door een wandeling door de provinciale duin terreinen. In de middag verzorgen de af delingen Castricum en Heiloo een bont pro gramma. Zaterdag 9 en zondag 10 mei wordt een natuurbeschermingsweekeinde op de Ban- jaert gehouden. Voor dinsdag 12 mei staat een tocht naar het Zwanenwater op het program ma. Dit mooie natuurplekje geniet bekend heid over de gehele wereld omdat het een van de weinige plaatsen is waar de lepe laars broeden. Bovendien vindt men er nog volop orchideeën en zeldzaamheden van de steeds schaarser wordende flora van het duinmoeras. De heer E. J. Korten- oever, opzichter bij de provinciale duin terreinen en een uitstekend vogelkenner, zal op zondag 24 mei een rondleiding ver zorgen. Punt van samenkomst is de bus halte 't Oude Jachthuis in Heemskerk Op zaterdag 30 en zondag 31 mei wordt op en rondom het Meenthuis in Blaricum een centraal kampeerweekeinde gehou den. Zaterdag 6 juni is er een excursie naar de Grote Kerk in Haarlem met beklimming van de toren. Zondag 14 juni wordt een boottocht op de Noordzee georganiseerd. Een rondvaart door de haven van IJmuiden wordt ge volgd door een tochtje op de Noordzee. Zondag 21 juni wordt een bezoek aan Krommenie gebracht. O.a. zullen het mooie 13de-eeuwse kerkje en de oude wa termolen worden bezichtigd. Voorts staat een bezoek aan het atelier van de schilder Gerrit J. de Geus op het programma. Op zondag 5 juli is er een excurise naar Thijsse's Hof. Een bezoek aan Enkhuizen met. bezichtiging van het Zuiderzeemu seum volgt op zondag 23 augustus. Op zondag 30 augustus wordt een ex- crusie naar het crematorium in Driehuis- Westerveld gehouden. De deelnemers die nen zich om tien uur te verzamelen voor de ingang van de begraafplaats Wester- veld. Zondag 6 september is er een excursie naar de Deltawerken. Per bus via Rotter dam naar Capelle aan de IJssel, waar de grote stormvloedkering in aanbouw is. Daarna naar Rotterdam terug en via de Maastunnel naar Hellevoetsluis. Per boot wox-dt vervolgens een bezoek gebracht aan de bouwput in het Haringvliet. De terug tocht gaat via Oostvoorne en Maassluis. Voorafgaande aan deze excursie zal de heer Metselaar, hoofd van de afdeling do cumentatie van de Deltadienst, op woens dag 2 september een inleiding over het Deltaplan houden. Zondag 20 september wordt een puzzel- tocht door het landgoed Duin en Kruidberg gehouden en zondag 4 oktober een padde stoelenexcursie naar het landgoed Huize Vogelenzang. Tenslotte is er op 10 oktober een excur sie naar Scheveningen Radio. Door G. B. v. d. Velde de eerste neder laag toe te brengen is de spanning in de winterschaakcompetitie van VHS volledig teruggekeerd. Haarlems kampioen, F. A. Spinhoven, maakte hiermee duidelijk ook wel wat voor de clubtitel te voelen. Ove rigens had hij in de onderhavige partij de wind in de zeilen toen v. d. Velde onver wacht een giftige pion nam, een stuk tegen twee pionnen moest prijsgeven en daar door in een kansloze stelling kwam. Niet temin was het een boeiend gevecht waar in de afronding van de materiële voor sprong in winst van Spinhoven zeer fraai was. De partij verliep als volgt: Wit (Spinhoven) zwart (Van der Velde) Nimzo-Indisch 1. d4Pf6: 2. c4e6; 3. Pc3—Lb4: 4. e3- bfi; Ld.3Lb7 6. f3—cö; 7. Pge2-d5; 8. a3—Lxc3v; 9. bxc3Pc6; 10. cxd5—exd5: 11. 0-0 De7: 12. e4— dxe4: 13. fxe4Pxe4??: 14. d5c4; 15. Lxe4- Dxe4: 16. Pg3—Dg6; 17. dxc6—Lxc6; 18. Telt— Kf8; 19. Lf8h5 20. Dd6f-Dxd6: 21. Lxdfit— Kg8: 22 Pf5Kh7; 23. Pe7-Lb7: 24. Te5—gfi: 25. Tfl- Kg7: 26. Te3—Thf8; 27. Tg3—Tad8; 28. Pfót en zwart geeft op. (Op 27Kh7 zou volgen Pxg6l. De uitslagen van de in gebouw „Cultura" ge speelde partijen luiden: Groep 1: drs. R. Bloem—R. Mol afgebroken: G. R. v. d. Velde—F. W. Meulen'oeld afgebr.: F. W. MeulenbeldJ. Blokker 01: H. A. v. d. Bogaard J. Nijman 1—0: F. A. SpinhovenG. B. v. d. Velde 10; R. van Dijk—A. C. v. d. Tak remise. Groep 2: P. Bottelier—mej. N. Bijster remise, ,1. J. H. BauerP. i. d. Berken 1 0: P. J. Fries— Jonckbloedt 01; G. Kruup—S. W. v. d. Peijl 0—1; P C. Jorissen—J. A. v. d. Steeg 1—0: I. Ma- rinus—W. Krijnen afgebroken; H. P. Bruggink B. Halberstadt 0—1. Groep 3: F. W. Barthel—A. H. v. Kuipers 0—1; A. D. v. Steenis—A. H. v. Kuipers 1—0; W. J. van DoornA. H. van Kuipers 1—0: J. Janzen F Hundepool remise: G. J. A. Wijdoogen—F. J. van Tongeren remise: W. J. van DoornK. Ne- derkoorn 01: J. WagenerJ. H. J. Twisk 1—0; X. W. Hille—F. J. van Tongeren 0—1; ir. B. A. Geer)lngs-A. D. van Steenis remise: A. H van Kuipers—G. J. A. Wijdoogen 0—1: J. H. J. Twisk -A. H. van Kuipers 1—0. Groep 4: Bruinsma—F. C. Olie 1—0: W. Geuze- brcek jr.—Fr. Hoek afgebroken. Bij Het Oosten De Haarlemse schaakclub Het Oosten is in de slotfase van de onderlinge compe titie gekomen. Het blijkt dat in de geselec teerde groep voor het clubkampioenschap A. Herfst er wel iets voor voelt de club- titel van zijn broer over te nemen. De in de voorronde oppermachtige C. Hovingh moest nu reeds een nederlaag incasseren. De stand luidt: 1. A. Herfst 4 2 2 3 2. C. Hovingh (2) 2 1 1 1 3. C. Hoogland (1) 2 1 -1— 1 1 4. J. Wolff 3 1 2 1 5. S. Herfst (2) 1 1 V2 6. J. van Pelt (1) 2 1 1 v2 afgebroken partijen. Boven: Dit wordt d.e eerste-klasse- Onder: De reddingboten hangen reeds eetzaal van de nieuwe „Rotterdam". in de davits. In Rotterdam werken momenteel bijna 1500 man aan de afwerking van het 38.000 ton metende s.s. Rotterdam", het nieu we vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn. Elders in Nederland wordt in ver schillende bedrijven nog eens door hon derden mensen aan de vervolmaking van deze oceaanreus, die op 3 september zijn eerste transatlantische overtocht zal ma ken gewerkt. Prominente Nederlandse kunstenaars leggen de laatste hand aan wandschilderingen en decoraties van het fraaie interieur. Als vijfde schip van die naam zet de „Rotterdam" een grootse traditie voort, welke begon met de eerste „Rotterdam", waarmee in 1872 de trans atlantische dienst werd geopend. Elke „Rotterdam" was in zijn tijd een favoriet op de wereldzeeën en in de bouw van de laatste „Rotterdam" wordt de meer dan 85-jarige ervaring op het gebied van luxueus en comfortabel passagiersvervoer verwerkt. Met een tonnage van 38.000 ton, een leng te van 228,12 meter en een breedte van 28.65 meter zal dit schip de vijfde plaats innemen onder de grootste passagiers schepen ter wereld. De kruissnelheid zal ongeveer 20,5 mijl bedragen, zodat het in Nieuwe bouw aan Glipperweg Enkele weken geleden is de aanne mingsmaatschappij Hillen en Roosen n.v. uit Amsterdam op het terrein van „Bos beek" aan de Glipperweg in Heemstede begonnen met de bouw van een rusthuis met ziekenafdeling bestemd voor de Zus- teis van de„Voorzienigheid". Deze congre gatie heeft de buitenplaats ongeveer tien jaar geleden aangekocht. Wegens bebou wingsvoorschriften kon slechts kortgele den met de uitbreiding worden begonnen. Deze uitbreiding bestaat uit een rusthuis voor bejaarde zusters met een ziekenafde ling en een nieuwe kapel. De directeur van de congregatie, rector J. J. A. Starrenburg heeft dezer dagen de eerste steen voor de uitbreiding gelegd. De congregatie, die ongeveer 850 reli gieuze zusters telt, heeft thans nog een rusthuis in Scheveningen. Daar de gebou wen hier verouderd zijn, heeft men reeds lang de mogelijkheid van een nieuw ge bouw overwogen. Op het terrein van „Bos beek" kan de bouw thans worden verwe zenlijkt. Het rusthuis zal zeer gunstig lig gen ten opzichte van de Mariastichting. zodat voor de verpleegden in de ziekenaf deling snel de hulp van een specialist kan worden ingeroepen. Een arts zal trou wens in het huis geregeld zitting houden. In het huis „Bosbeek" waren in de laat ste jaren al zusters gevestigd. Hier wer den de retraites van de congregatie ge houden. Als de nieuwe bouw gereed is ge komen, zal „Bosbeek" in totaal 180 zusters kunnen huisvesten. De vaste bezetting be staat uit honderdtien mensen: de vaste staf met bejaarde, rustende zusters. Het nieuwe gedeelte, dat tussen het bestaande huis en de Glipperweg komt te liggen, be staat uit twee grote vleugels met daartus sen een kapel. In de ene vleugel worden gelijkvloers de keukens en dergelijke in gericht. Op de eerste verdieping komen de cellen van de zusters. In de andere vleugel komt een ziekenzaal met enkele ziekenkamers en geïsoleerde ruimten. Voorts worden in dit nieuwe gedeelte een recreatiezaal en eetzalen ondergebracht. In de kapel zal het altaar in het midden van de ruimte worden geplaatst. De 180 plaatsen worden er omheen aangebracht. De liggende patiënten kunnen vanaf een balkon de kerkdiensten volgen. Het be staande huis zal na het gereedkomen van de bouw worden bestemd tot gastenver blijf. Het huis wordt door middel van een gang met het nieuwe gedeelte verbonden. De nieuwe bouw, die wordt uitgevoerd onder leiding van het architectenbureau Tholens-Van Steenhardt Carré uit Amster dam, zal volgend jaar augustus gereed zijn en rond kerstmis '60 in gebruik wor den genomen. 6V2 dag de oceaan zal kunnen oversteken. De even wichtsvinnen zorgen er voor, dat het schip rustig door het water glijdt. Door zijn elegante lijnen en het ontbreken van de traditionele schoorsteen in het midden van het schip zal de „Rotterdam" gemak kelijk te herkennen zijn. Bij de bouw van het schip werd aan elk detail bijzonder veel aandacht besteed. In de technische en nautische apparateuur werd het nieuwste van het nieuwste ver werkt. De inrichting is uiterst modern en kunstzinnig. De „Rotterdam" zal accommodatie bie den aan 1440 passagiers, waarvan onge veer 500 in de eerste klasse en 900 in de toeristenklasse. Het schip zal dienst doen op dé transatlantische routé tussen Rotter- dam-Le Havre-Southampton en New York. Medio augustus hoopt men eep proefvaart te houden. Advertentie Anegang 14 naast C&A OOK 8EDRUKT De Koningin is voornemens de Euro pese première van de film „Het dagboek van AnneFrank" bij te wonen in gezel schap van Prinses Beatrix. Deze filmvoorstelling zal worden ge geven op donderdag 16 april a.s. in liet City Theater in Amsterdam. Advertentie NOG SLECHTS 3 DAGEN AMSTERDAM De handel op het Damrak was zeer rustig. De hausse-stemming, die de vorige week even werd onderbroken door koers correcties ten gevolge van winstnemingen, werd hervat. Alle internationale waarden, behalve KLM, vertoonden belangrijke avances, vergeleken bij de vorige slot- koersen. De markt werd gestimuleerd door buitenlandse vraag voor de inter nationale waarden, terwijl de laatste slot- koersen uit Wallstreet aan de gunstige stemming in Amsterdam meewerkten. Niet alleen de Amsterdamse beurs, maar WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De operette „Masker in blauw" van Rai- mund, die maandagavond door de Zand- voortse Operettevereniging in het gebouw „Monopole" te Zandvoort ten tonele werd gevoerd, is zonder twijfel tot stand geko men onder invloed van de revue, de show, om een woord te gebruiken, dat voor ons een nog typerender karakter heeft gekre gen dan de eerste, al weer wat verouder de benaming. Voor een deel is dit stuk werkelijk een operette, waarvan de ont wikkeling bij het begin vrij logisch ver loopt, maar waarvan de toedracht bij de ontknoping in het laatste bedrijf met tien tallen korreltjes zout genomen moet wor den. Ook voor wat de toneeldialoog betreft is dit laatste bedrijf een dieptepunt in het libretto van Heinz Hentsche geworden. De Nederlandse vertaling van Herre de Vos heeft hieraan weinig kunnen verbeteren. Maar ja, het is een operette, waarin het gaat om ongecompliceerd amusement, om luchtige vrolijkheid, gezellige muziek en waarbij de toehoorders aan aangename visuele indrukken niet te kort wordt ge daan. En men neemt dan de zwakheden van zo'n theaterstuk op de koop toe, vooral wanneer zij gecamoufleerd worden door allerlei kluchtige gebeurtenissen. De Zandvoortse Operettevereniging is er in geslaagd van „Masker in blauw" een zeer verdienstelijke, prettige opvoering te geven. Er waren wel een paar onvolko menheden waar te nemen, zoals de onge lijke en te laag geïntoneerde zang van het koor in het laatste bedrijf en onregelma tigheid in balletdansen in het eerste be drijf. Maar zowel koor als ballet konden overigens een goede indruk maken. Ik denk hier bijvoorbeeld aan de opwindende zang van ...Julischka uit Boedapest" en de „Maskerwals". De rollen waren over het geheel geno men uitstekend bezet. Men zag een leven dige en bewogen uitbeelding van de kunst schilder Cellini door Chris Overweg, die zijn klankrijke, volumineuze stem voor beeldig kon combineren met een goed doorvoelde actie. Grappig was Wim van der Moolen als de kunstschilder Franz Ki- lian met het visserscomplex. Henk Be spande echter in het opvoeren van de hu moristische en dolkomische situaties de kroon. Hij was de derde van de kunst broeders en als Josef Fraunhofer vormde hi.) met de goedzingende en uitstekend ac terende Wil Elzinga als Julischka Varaday een kostelijk stel. Voor de wijze, waarop Jan Hoogervorst de onsympathieke Pedro del Vegas uitbeeldde, kon men veel waar dering hebben. Hij kon er waarlijk nie's aan doen. dat zijn capaciteiten door de libretto-inzinking in het laatste bedrijf niet voldoende aan bod konden komen- Di' laatste kon ook gezegd worden van de rol van Evelyne Valera, die zo beschaafd en gevoelig door Henny Petrovitch werd ge speeld. Voor haar vocale prestaties ver dient deze speelster een bijzonder compli ment. Men zag nog een aannemelijke mar kies Cavalotti van Piet Bol. een geschikte waard van Jan Wind. benevens een Jose, die niet van gisteren was, van Maarten Barnhoorn. De nogal oppervlakkige muziek werd door Haarlems Operette-Orkest handig en met van routine getuigende flair vertolkt en het was de dirigent Henk Kerkhoven bij het totstandbrengen van het contact tussen toneel en muziek een goede steun. Kick Steenkist moet genoemd worden als de regisseur, die met fantasie de opvoering mede aantrekkelijk maakte. P. Zwaanswijk De bouw van het nieuwe postkantoor aan de Binnenweg in Heemstede vordert gestaag. Reeds tekent hel uiterlijk van het gebouw zich duidelijk af. Nog enkele maanden en het kantoor zal in gebruik kunnen worden genomen. Hoewel het ge hele gebouw reeds „dicht" is, moeten de ramen er nog in worden aangebracht. Van binnen wijst nog niets op de uiteindelijke vormgeving. Maar spoedig zullen de mu ren worden bepleisterd, komen de schil ders eraan te pas en zal het gebouw kun nen worden ingericht. Onder leiding van de Amsterdamse ar chitect Dick Greiner is men vorig jaar juni met de bouw begonnen. Hoewel men lange tijd op dit nieuwe gebouw heeft ge wacht, werd uiteindelijk nog vrij onver wacht met de werkzaamheden begonnen. Thans nadert met rasse schreden het tijdstip, dat het houten noodgebouw kan. worden verlaten en het publiek in een uit-, stekend geoutilleerd kantoor zijn postza— ken kan afdoen. Het gebouw omvat een grote waehthal met balie en werkruimten voor de diver se afdelingen. In de voorgevel worden gro te ramen aangebracht. Boven de balie worden daarenboven acht lichtkoepels ge plaatst, zodat men van een uitstekende lichtinval verzekerd kan zijn. In het nieu we kantoor zijn verder ondergebracht een bestellerszaal, een spreekkamer, een ex peditieruimte, een los- en laadruimte, een kluis, bergplaatsen en het kantoor van de beheerder. Vermoedelijk zullen aan de voorgevel en in het gebouw enkele artistie ke verfraaiingen worden aangebracht. Het ruime voorplein zal gedeeltelijk worden beplant. Hierdoor en door de vormgeving krijgt het gebouw een zo min mogelijke ambtelijk" uiterlijk. Advertentie FOTOKOPI'EEN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 ook de overige Europese beurzen noteer den hogere koersen. Bij kalme handel be haalde AKU relatief de grootste koers winst. Deze bedroeg op een prijs van 320, ongeveer 10 punten. Van Duitse zijde be gint men weer belangstelling voor de rayonpapieren te tonen. Philips boekte op 592 een koerswinst van ongeveer 6 pun ten. De converteerbare obligaties Philips lagen eveneens hoger in de markt. Uni lever daalde van 551 tot ongeveer 548. Vergeleken bij de vorige slotkoers be tekende deze prijs toch altijd nog een koerswinst van ongeveer 6 punten. Kon. Olie, de laatste maanden bij de koersstij gingen van de overige internationale waarden ver ten achter gebleven, was op 170,50 ongeveer 1,50 hoger en een halve gulden boven pariteit New York. Aan delen KLM vielen in deze vaste markt uit de toon met een advieskoers op 144, onveranderd. Ook de dollarobligaties KLM kregen een onveranderde adviesprijs. Door de voortgezette herbeleggingsvraag hadden de scheepvaarten een goed vaar water en noteerden vrijwel alle 1 tot 3 punten hoger. Ook in deze sector verliep de handel zeer rustig. Van de cultures lag Deli vast in de markt. Senembah en HVA iets hoger maar Amsterdam Rubber frac- tioneel lager. Op de belgggingsmarkt lag de langlopende sector van de staatsfond sen vast in de markt. De beurs verwacht een lichte daling van de rentevoet. Het was de eerste verhandeldag van claims Albatros, Amsterdamsche Superfosfaat en Verschure Scheepswerf. Aandelen Vlis- singen Katoen werden op 250 ex 14 per cent dividend geadviseerd, tegen 256 cum- dividend vrijdag. Deze aandelen liggen de laatste dagen zeer vast in de markt. Pro longatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het koersverloop was het gunstigst sinds de laatste zeven beursdagen, hoewel winstnemingen laafbeurs-koersen deden afbrokkelen. Individuele winsten bedroe gen 5 dollar in Pfizer en American Home Products. I.B.M. noteerde op hoogste dag waarde plus 12 dollar. Winsten van 2 en 3 dollar waren talrijk in de hoofdlijst. De markt, werd beïnvloed door een reeks gunstige kwartaalberichten, onder andere var. Du Pont, Allegheny Ludlum, Detroit Steel, North American Aviation en Reich- hold. Winstnemingen en verkopen voor belastingdoeleinden troffen enkele fond sen maar de markt bleef goed in balans. De farmaceutische, chemische en elektro nische groepen behoorden tot de meest vaste. Texas Instruments steeg meer dan 3 en Ampex meer dan 2 dollar in de elek tronische sector. Ford was vast en actief in zijn verdeelde groep. De spoorwegen boekten talrijke fractionele winsten. Ame rican Machine Foundry was vrij vast op grond van een nieuw regeringscontract. De olies waren fractioneel hoger. De staal- waarden werden gesteund. Het industrie gemiddelde kwam 'an 605.97 op 607.76; dat voor spoorwegen van 163.11 op 164.21 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92.59 op 92.18. Van de 1242 verhandelde fondsen sloten er 560 hoger en 469 lager. De aan- delenomzet steeg van 3.000.000 tot 3.140.000 (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.4.5 ut 3-3 */2°/o Nederl. '47 92 X 92 3 °/o Nedl. 1962/64 97i/i6 97*/ in Woningbouw 6 °/n 111% 11172 Pr. A'dam '56 I.. 81 Pr. A'dam '56 II. 94% Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I.. 88% Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... 97 H A.K.U 319 X 320 Calvé Delft 500 500 Van Gelder Zonen 222% 223 K. N. Hoogovens 420 420 247 H 255 N. Kabelfabriëk. 370 370 gew.Philips Gloeil. 591 593 Pref.PhilipsGloeil. 23972 Unilever (cert.).. 548 548 Unilever (nieuwe) 539 537 Wilton Fvenoord. 220 220 Werf Gusto 156 Dordtsche Petrol. 729 724 Kon. Petroleum f 170.60 t 170M0 Billiton 248X 249 A'dam Rubber. 83 X 85 K.L.M 144.20 142.— Holl. Amer. Lijn. 159% 159% K.N.S.M 14872 149 N. Scheepv. Unie 139X 140 v. Nievelt Goudr. 131 135 Phs. v. Ommeren 246 247 H.V.A 138X 138 Dclimaatschappij 149.— f 149.— Amsterd. Bank 285% 28" Nat. Handelsbank 142X 1427a Ncd. Handel Mij 225 Rotterd. Bank.... 252 251 Twentsche Bank. 23472 Anaconda Copper 67'/io 66% Bethlehem Steel 50'/is 50 U.S. Steel 88X 8872 General Motors. 46 X 46 X Shell Union 83 X 83 X Tidewater 28Xs 29X Aagtekerk. 13 250 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Aalsdijk. 14 te Bangkok. Abbekerk, 14 te Cadiz. Abida, 13 in Kielerkanaal van Hoek v. Hollend, Acila, 15 te Rastanura verwacht. Aegis pass. 13 Mona Passage n. Mobile. Agamemnon, 13 v. Curasao n. Aruba. Aibireo, 13 v. Las Palmas n. Antwerpen. Aleor, 13 90 m. o. Recife n. Rio de Janeiro. Aldabi, pass. 13 Lissabon n. Las Palmas. Algenib, 13 120 m. n. Kp. Villano n. Antwerpen. Algol, 14 te Rotterdam. Alkes. 14 te Rio de Janeiro. Almdijk, 13 dw. Flores n. Le Havre. Alphacca, 14 le Paranagua. Amstelkroon, 13 455 m. n.w. Thursday n. Brisbane. Amstelpark, 13 500 m. w. Landsend n. Canada. Amstelsluis, 14 v. Suez n. Aden. Angolakust, 14 te Hamburg. Annenkerk, 13 te Kaapstad. Arendsdijk. 13 te Antwerpen verwacht. Arendskerk, 13 v. Aden n. Fremantle. Argos, 13 45 n.o. Ouesant n. Sevilla. Asmidiske, 13 97 m- z.w. Scillys n. Hampt. Roads. Asterope, 13 80 m. z.w. Landsend n. Hpt. Roads. Astrid Naess. 14 te Boston. Attis, 11 v. Hamburg n. Marseille. Bintang, 13 te Penang verwacht v. Calcutta. Blitar, 13 11 m. z.o. Cartagena n. Rotterdam. Bloemendael, 14 te Vlaardingen. Baarn, 14 te Puerto Cabello. Balong, 13 v. Genua n. Amsterdam. Bennekom, 14 te Amsterdam. Boissevain, 13 te East-London verwacht. Bonita, 13 in Panamakanaal verwacht. Borneo, 13 v. Surabaja n. Tandjong Priok. Breda. 12 850 m. o. Bermudas n. La Guaira. Britsum. 12 120 m. o. Socotra n. Aden. Calt. Arnhem, 13 160 m. w. K. Matapan n. Sidon. Caltex Delft, 13 te Suez. Caltex Delfzijl. 13 v. Rotterdam n. Delfzijl. Cartago, 14 te Cristobal verwacht. Celebes. 13 v. Port Said n. Genua. Charis, 12 170 m. z. Kp. San Antonio n. Mobile. Cinulia. 13 te Rotterdam. Cities Service Valley Force. 15 te Ph.delphia verw. Ciavella 17 ter hoogte Landsend verwacht. Concepcion, 12 v. Montevideo n. Antwerpen. Congokust, 13 te Antwerpen. Cradle of Liberty 13 450 mijl n.w. Perim naar Calt. Leiden, 13 810 m. z.z.w. Socotra n. Bahrein. Caltex Rotterdam, 13 170 m. n.w. Djeddah naar Rastanura. Caltex The Hague. 13 v. Mombasa n. Mogadiscio. Camerounkust, 13 te Monrovia. Camitia, 20 t.e Good Hoope verwacht. Bandar Mashur. De Eerens. 14 te Kuwait verwacht. Delft. 13120 m. z.o. Barbados n. Bremen. Dongedijk. pass. 13 Acapulco n. Cristobal. Doris. 14 te Paramaribo. Drente. 14 te Houston. Ena, 13 te Kingston verwacht. Eos, 13 te Sevilla v. Palermo. Esso Amsterdam, 13 110 m. n.o. Azoren n. Aruba. Esso Nederl., 13 60 m. n.o. Kuria Muria n. Suez. Etrema, 15 te Istanbul verwacht. Fravizo. 13 v. Dublin n. Liverpool. Friesland KRL, 13 te San Francisco verwacht. Friesland SSM, 12 35 m. n.n.w. Swinemünde naar Stettin. Gabonkust, 14 te Freetown. Geertje Buisman. 13 te Amsterdam. Giaveland. 13 te Paranagua. Grootekerk. 13 v. Antwerpen n. Hamburg. Hathor, 13 75 m. z.o. Rhodes n. Kymassi. Hector, 14 te Bremen. Helena, 14 te Bridgetown. Helicon, 12 565 m. n.o. Antiqua n. Willemstad. Hera, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Hersilia, 13 te Amsterdam. Hilversum. 13 160 m. w.z.w. Ouessant n. Men». Hispania, 13 v. Bremen n. Savona. Houtman, 13 v. New Plymouth n. Albany. Hydra, 12 te Guanta v. Curacao. Ivoorkust, 13 dw. Ushant n. Freetown. Jacob Verolme, 13 30 m. n.w. Lima n. Coquimbo. Jagersfontein, 13 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Johannes Frans, 14 te Burnside verwacht. Joseph Frering. 13 50 M. z.w. Ouess n. Monrovia. Jupiter. 14 te Rotterdam. Kabylia. 22 te Le Havre verwacht. Kara. 13 337 m. z.w. Las Palmas n. Curacao. Karachi, 13 v. Labuan n. Jesselton. Karakorum. 14 te Belawan verwacht v. Penang. Karimata, 13 te Antwerpen. Karossa, 13 v. Singapore n. Sorong. Katelysia, 19 te Buenos Aires verwacht. a Kellia, 13 te Punta Cardon. Kenia, verm. 14 v. Shellhaven n. Purfleet. Kennemerland, pass. 13 Finisterre n. Recife. Kertosono, 14 te Tandjong Priok. Khasiella, verm. 13 v. Curagao n. Trinidad. Kieldrecht, 14 te Port Said. Kopionella, 14 te Algiers. Korenia, verm. 14 v. Eastham n. Rotterdam. Korovina. 13 te Aruba. Kosicia, 13 te Trinidad verwacht.. Kreeft, 13 v. Narvik n. Rotterdam. Ivryptos. 14 bij Hoek van Holland verwacht. Kylix, 13 v. Oslo n. Rotterdam. Laertes,vpass. 13 Colombo n. Djibouti. Langkoèas, 13 73 m. n.n.o. Kp. Finist. n. Pt. Said. Larenberg, 13 v. Freetown n. Antwerpen. Leiderkerk, 13 ten anker Kuwait. Leuvekerk, 14 te Rotterdam. Liberty Bell, 13 200 m. n.o. Socotra n. Ph.delphia. Lieve vrouwekerk, 13 v. A'dam. 14 te Rotterdam. L.indekerk, 13 v. Aden n. Suez. Lissekerk. 14 te Vlaardingen. Maas. 13 v. Piraeus n. Alexandrië. Maaskerk, 14 v. Akaba n. Port Sudan. Macoma, 14 te Miri verwacht. Markelo, pass. 13 Hanstholm n. Grimsby. Maureen. 13 210 m. n.n.o. Bermuda n. Key West. Meerdrecht. 13 410 m. w. Corvo n. Rotterdam. Memnon. 14 te Philadelphia. Merseylloyd, 13 220 m. z.o. Socotra n. Penanf. Merwede, 13 v. Hamburg n. Dakar. Mississippilloyd, 13 te Port Said. Mitra. 21 le Bombay verwacht. Modjokerto, 13 v. Surabaja n. Panarukan. Moordrecht, pass. 13 Finisterre n. Landsend. Munttoren, 13 130 m. n.w. Djeddah n. Suez. Mussilloyd. 13 te Tandjong Mani v. Manilla. Mijdrecht, 13 40 m. n.o. Bone n. Mena. Naess Commander, 13 75 m. z.o. Kreta n. Mena. Naess Lion, 13 ten anker te Aruba. Naess Tiger, pass. 13 Azoren n. Fawley. Noordwijk. 13 70 m. n. Kp. Villano n. Monrovia. Notos, 12 20 m. n. Kp. Bengul n. Hamburg. Nijkerk, 13 140 m. n.n.o. Finisterre n. Marseille. Omala, 15 te Rotterdam verwacht. Oostkcrk, 14 te Singapore. Oranje, 14 te Amsterdam. Oranje Nassau, 14 te Trinidad. Oranjestad, 14 te Plymouth. Orestes, 13 v. Sint Maarten n. Cienfuegos. Orion, 13 v. Tunis n. Antwerpen. Osiris, 12 te Baltimore. Ossendrecht. 13 100 m. z.w. Ouess. n. G. v. Mexico- Parkhaven, 13 te Antwerpen. Perna, 13 v. Singapore n. Bangkok. Pr. Fred. Willem, 13 325 m. o. K. Race n. Montreal. Prins der Nederlanden, 13 435 m. w. K. Finisterre naar Barbados. Prins Willem II, 13 v. Hamburg n. Rotterdam. P G. Thulin, 14 te Cristobal. Philine, 13 v. Suezkanaal n. Mena. Pclydorus 14 te Liverpool. Kempang, 13 v. Port Adelaide n. Melbourne. Riouw, 14 te Singapore. Rotti, 13 voor anker te Ummsaid. Rijndam, 13 600 m. o.n.o. Kp. Race n. Cobh. Riinkerk, 13 v. Zanzibar n. Nacala. Salatiga, 12 te Palembang. Saloum. pass. 13 Finisterre n. Duinkerken. Sarangan, 13 te Malaga v. Port Said. Stalcnsingel, 13 te Kopenhagen. Stentor 13 100 m. w.n.w. Ouessant n, Pt. a Pitrt. Straat Lombok, 13 v. Adelaide n. Melbourne. Straat Mozambique. 13 v. Durban n. Penang. Sumatra, 13 op Elbe n. Hamburg. Scbelpwijk, 13 255 m. n.w. Kp. Sandy n. Sydney. Scherpcndrecht 13 v. Port Said n. Londen. Schiedijk, 13 v. Antwerpen n. New York. Sibajak, 13 te Tahiti. Sclon, 13 te Paramaribo verwacht. Stad Arnhem. 13 v. IJmuiden te Rotterdam. Stad Delft, 13 220 m. o.z.o. Galveston n. Belfast. Stad Gouda, 13 400 m. z.o. K. Race n. Vlaardingen. Stad Schiedam, 13 60 m. n.w. Stavang. n. Narvik. Stanvac Pcndopo, 13 150 m. w. Kp. Cambodia n. Bangkok. Stanvac Talangakar, 14 te Sungeigerong verw. Statcnlaan, 13 te Kopenhagen. Tabian, 13 te Musi verwacht v. Tandjong Priok. Tabinla, 15 te Suez verwacht. Tahama, 13 100 ni. z. Sokotra n. Mombasa. Tawali, pass. 13 Messina n. Genua. Tegelberg, 14 te Mauritius. Tciresias, 13 v. Singapore n. Port Swettenham. Themis, 14 te Nassau. Theobaldius, 13 v. Rio del Plata n. Curasao. Tibia. 13 20 m. w. Paramaribo n. Rio de Janeiro. Tjibodas. 13 v. Singapore n. Tandjong Priok. Tjipondok. 13 te Belawan v. Singapore. Tjisadane, 13 te Santos verwacht. Trajanus, 13 v. Amsterdam te Rotterdam (sloop) Triton, 13 te Port Limon verwacht. Tweelingen, 13 75 m. z.w. Monrovia n. Rotterdam- Van der Hagen, 13 v. Lorenzo Marques n. Beira. Van Neck, 13 v. Lyttleton n. Dunedin. Van Riebeeck, 14 te Bangkok. Van Spilbergen. 13 v. Kaapstad n. Mat.adi. Van Waerwijck, 13 230 m. w.z.w. Davoa n. Suva. Vasum, 16 te Whitegate verwacht. Vivipara, pass. 13 Lissabon n. Mena Al Ahmadi. Waingapoe, 12 v. Muscat n. Dubai. Westertoren. pass. 13 Tobago n. Curasao. Will Ruys. 13 930 m. n.o. Well.ton tl. Pan.kanaal Willemstad. 13 v. Port of Spain n. Paramaribo. Zaankerk, 13 25 m. n.w. Finisterre n. Lissabon. Zeeland. 14 te Belawan verwacht. Zonnekerk, 13 60 m. n.n.o. Finisterre n. Genua. Zuiderkerk, 14 te Antwerpen. SLEEPVAART Argus, 14 v. Amsterdam n. Rotterdam. Blankenburg, 14 v. Amsterdam n. Rotterdam. Stentor. 14 te Vlaardingen. Titan, 14 te Suez. Rode Zee, 11 te Khor el Mufatta.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6