Bloemendaalse raad wil Haringbuijs behouden Boten, Boten, Boten, versiering BOOTTOCHTEN Krediet verleend voor aanleg van tweede weg naar Zandvoort K. H. R. Meinema Kringhoofd B.B. VRIJDAG 17 APRIL 19 59 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 VERKEERSVERBETERING VIERSPRONG koelkasten 90 Liter 395/- Bejaarde wielrijder bij aanrijding gewond Bussen Maarse en Kroon volgen andere route Twee auto's in botsing op Westelijke Randweg Onvervalste kermissfeer De duizendste Belemmering Nieuwe zaak Zeven dagen in en om Haarlem Kankerbestrijding (D Kankerbestrijding (2) Bloembollenwandeltocht HET OUDE GEDEELTE van de Haringbuijs nabij de Viersprong te Aerdenhout zal behouden blijven; het later bijgebouwde deel zal gesloopt en vervangen worden door een nieuw gedeelte. De thans bestaande weg zal gebruikt worden voor het verkeer van Zandvoort naar Heemstede en aan de noordzijde van de Haringbuijs zal een nieuwe weg aangelegd worden voor het verkeer van Heemstede naar Zandvoort. De reeds be staande fiets- en voetpaden aan de beide zijden zullen gehandhaafd blijven. Het betreft hier een tijdelijke oplossing en het is de bedoeling het werk nog voor de zomer uit te voeren. In de toekomst zal de weg zodanig ver anderd worden dat hij aansluiting geeft op de westelijke randweg. De kosten worden op 42.000 geraamd. In de donderdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemenaal is hiertoe besloten, waarbij de raad een krediet beschikbaar heeft gesteld voor het verbeteren van de verkeerssituatie en voor het aanvragen van een architect om plan nen te maken voor de restauratie van de oude togaarderswoning. Tevoren had de vergadering met vijf tegen acht stemmen (vier leden waren verhinderd de bijeenkomst bij te wonen) het voorstel van B. en W. verworpen de Haringbuijs af te breken en de weg recht door te trekken, waardoor een oplossing voor het verkeer zou ontstaan, die vol gens B. en W. de eenvoudigste zou zijn. In de raadszaal waren vijf tekeningen, gemaakt door Publieke Werken, opge hangen, waarop de diverse mogelijkheden te zien waren. Uit de tekeningen bleek hoe de situatie bij de Viersprong zal wor den bij gehele afbraak van de Haring buijs, bij gedeeltelijke afbraak en bij be houd van het geheel. De burgemeester, dr. D, H. Peereboom Voller, gaf een toelich ting en merkte onder meer op, dat als de Haringbuijs zal blijven bestaan er moei lijkheden voor het verkeer zullen ont staan. Twee uur hebben bijna alle raadsleden en de leden van het college van B. en W. hun mening uiteengezet over twee pro blemen, namelijk het al of niet behoud van de Haringbuijs en de verkeerssituatie nabij de Viersprong.. De heer Van der Laan (V.V.D.), sprekende over het verkeer, zeide, dat als het huis niet afgebroken wordt er een bocht in de weg ontstaat, die de automobi listen zal dwingen af te remmen. Welis waar heeft de gemeenteraad in augustus van het vorig jaar besloten tot afbraak over te gaan, maar toen wisten de leden niet, dat er een andere mogelijkheid was voor de verkeersmoeilijkheden. De oplos sing is blijkens de tekeningen van Pu blieke Werken wel te vindenen spreker beval die aan. Mevrouw Fahrenfort-Meuf.fels (V.V.D.) herinnerde aan het jaar 1529, toen er in de toenmalige herberg „Haring buijs" gevochten werd, blijkens gegevens in het archief. Thans wordt er weer zij het dan buiten de herberg gevoch ten. Zij vond het bedroevend, dat B. en W. het huis beschouwen als een verkeers obstakel. Wat zal er op den duur van de historische plekjes overblijven, als op die weg wordt vérder gegaan, vroeg spreek ster. Nadat mr. Vliegen (Arbeid) en mr. Povel (K.V.P.) enkele vragen hadden gesteld, onder meer over een eventuele bestemming van het huis, merkte jhr. Van Lennep (Prot. Chr. Groep) op, dat voor het verkeer een brede weg de Advertentie Technisch volmaakt en toch zo ongelofelijk laag in prijs 5 jaar} schriftelijke garantie. Vraag naar onze krediefservice. Advertentie beste oplossing is. De weg is voor recrea tie bestemd en daarom is volgens spre ker geen snelle baan nodig. Bij behoud van de Haringbuijs zal voor het verkeer een bevredigende oplossing te verkrijgen zijn. Het oude tolhuis hoort te blijven be staan als monument voor het particulier initiatief. In 1825 hebben immers bewo ners uit Bloemendaal het initiatief ge nomen de weg naar Zandvoort aan te leg gen en de toenmalige herberg als tolhuis in te richten. Spreker verwachtte dat Mo numentenzorg belangstelling heeft voor het huis en subsidie beschikbaar zal stellen. Ir. T i r i o n (V.V.D.) verklaarde zich voor behoud van de Haringbuijs, waarna wethouder mr. Hij s z e 1 e r (Prot. Chr. Groep) een nadere toelichting op de plan nen gaf. Hij zeide dat een ieder het er over eens is, dat de Haringbuijs een ob stakel voor het verkeer vormt en dat was vorig jaar ook het geval. Met algemene stemmen besloot de raad daarom tot af braak. Het Openluchtmuseum te Arnhem had geen belangstelling voor het ge bouwtje. Blijft de Haringbuijs bestaan en wordt er geen bestemming aan gegeven (de tegenwoordige bewoner die er ruim vijftig jaar gewoond heeft verhuist bin nenkort naar de Generaal Spoorlaan) dan verwacht spreker afbraak dooi- de jeugd. Restauratie zal een bedrag van tien- tot twaalfduizend gulden vergen. Burgemeester dr. Peereboom V o 1 - 1 e r herinnerde er aan, toen bekend was dat de provincie plannen had een weg door het noordelijk deel van Aerdenhout aan te leggen de gemeente Bloemendaal in de knel zat. Zij heeft zelf plannen ge maakt en één er van was de afbraak van de Haringbuijs. Het gaat niet om het snel verkeer, maar om het recreatieverkeer. Hiervan maken velen gebruik die onbe kend zijn met de situatie, omdat zij van elders komen. Dit kan moeilijkheden met zich meebrengen. B. en W. onderschatten de waarde van de Haringbuijs niet, maar het moderne verkeer en de provincie eisen, dat een oplossing verkregen wordt, waarbij het huis wordt afgebroken. Nadat de raadsleden in tweede instantie het woord hadden gevoerd volgde de stemming van de voorstellen waarbij het college steun kreeg van de heren Fijen en Van Haastert (K.V.P.). Over de bestemming van de Haring buijs is nog geen beslissing genomen. Mo gelijk kan er in de toekomst een klein gezin in het huis wonen. Voor de restau ratie wordt een subsidie van Monu mentenzorg verwacht. De overige punten werden in een snel lempa afgewerkt. Besloten werd twee le ningen, ieder van 57.500, aan te gaan met de n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Bij de rondvraag vroeg mevrouw Fahrenfort wat er met het landgoed Lindenheuvel zal gebeuren, waarna de burgemeester antwoordde, dat volgens het streekplan voor Zuid-Kennemerland Lin denheuvel als landgoed behouden zal blijven. Wel zullen kleine gedeelten be bouwd kunnen worden, maar er zal geen villawijk komen. Donderdagmiddag om half vier is op de Keline Houtweg bij de Hertenkamplaan in Haarlem een 76-jarige Haarlemmer door een personenauto aangereden en ge wond. Het ongeluk ontstond toen de wielrijder zonder richting aan te geven plotseling vlak voor de auto, die ongeveer dertig ki lometer reed, de rijweg overstak. De auto mobilist week nog naar links uit en rem de krachtig, doch kon de fietser niet meer ontwijken. Deze viel en werd met een zware her senschudding in de Mariastichting opge nomen. Vanmorgen was zijn toestand re delijk. De fiets werd geheel verwrongen De lijnen 8 (HaarlemSchipholAn- sterdam) en 13a (HaarlemVijfhuizen Hoofddorp) van Maarse en Kroon zulen met ingang van zondag in Haarlem-Oost een andere route volgen. De bussen rilden dan niet meer via Slachthuisstraat, Kruis- tochtstraat en Zomervaart, maar via dc J. J. Hamelinkstraat, Hannie Schaftstraat en Richard Holkade. De halten Schalkwijker straat, Zomervaart en Slachthuisstrait zijn verplaatst. Donderdagmiddag om tien voor een zijn op de kruising Leidsevaart-Vestelijke randweg in Haarlem een personenauto en een bestelauto tegen elkaar gelotst. De personenauto reed op de Ieidsevaart in zuidelijke richting en de bestiurder, een 64-jarige winkelier uit Aerdeihout, zou geen voorrang hebben verleeid aan de bestelauto, die op de randweg in westelij ke richting ging. De bestuurder van de personenwagen kreeg een shock en werd naar het Grote Gasthuis vervoerd. La ter kon hij naar huis. Eej kraanwagen sleepte de zwaar beschadifde auto's weg. Advertentie Op een afstand gaat het misschien nog wel... maar hoe staat het met dichtbij? Het komt vaak voor dat u dankbaar bent dat u zich geschoren hebt met water, zeep en Blauwe Gillette. De enige mnnier om u werkelijk goed te scheren en a heerlijk fris em schoon te voelen De Heemsteedse voorjaarskermis, welke nu reeds voor de vierde maal achter ge bouw „Nieuw Berkenrode" aan de Heren weg staat opgesteld, biedt ook thans zeer vele attracties. Dertig exploitanten zijn bereid gevonden hun diverse attracties op dit ruime terrein op te slaan. De ouder wetse paling-, noga- en oliebollenkramen zijr-. weer aanwezig. Televisie en modern amusement hebben de kermis niet kunnen verdringen. Zodat hier de energieke clown kan worden beluisterd, die na met behulp van de enerverende Turkse trom een schare nieuwsgierigen voor zijn tent te hebben verzameld, met luide stem ver kondigt dat het geachte publiek in dit theater het grootste schouwspel aller tijden te wachten staat. Een wereldstadprogram ma Als bewijs van deze veelbelovende aankondiging verschijnen enige exotische danseresjes op het podium, die de toe schouwers buiten een klein voorproefje bieden van het „artistiek genot", dat hun binnen zal worden geboden. Dit theater wordt geflankeerd door een tent, waar van de voorgevel de afbeelding torst van een dame, wier omvang in gigantische af metingen is afgebeeld. „Miss Lola, 468 pond!", onthullen de bijschriften, weik argument kracht wordt bijgezet door de verzekeringen: „Zij is zeldzaam. Zij is ge weldig. Zij is om nooit te vergeten!" Voor een luttele toegangsprijs kan men de waar heid van deze beweringen controleren. De moderne vermakelijkheden worden vertegenwoordigd door een attractie, welke „Fata Morgana" is genoemd en waarvan de bezoeker „Angst, sensatie, spanning en humor" in het vooruitzicht wordt gesteld. Een vernuftig gecon strueerd en daardoor bewegend voorweer- delijk monster boven de ingang, een soort kruising tussen dino- en brontosaurus, moet. voor dit kermisgenot als stimuleren de sandwichman fungeren. Van deze tijd is ook de tent, waarin „Miss Elektron" werd ondergebracht, welke dame een enorm incasseringsvermogen voor elektri sche stroom moet bezitten. Verder mogen op geen enkele kermis draaimolen, gok ten tjes, rupsbaan, zweefmolen, steilwand en auto-scooter ontbreken, zodat deze ook in Heemstede alle aanwezig zijn. Hun mechanische muziek, vermengd met de in viterende toespraken wan de diverse ex ploitanten, zijn gezamenlijk verantwoorde lijk voor de oorverdovende kakofonie, die de ondefinieerbaar gezellige kermissfeer in het leven roepen, die woensdag op de opening reeds talloze bezoekers wist te lokken. De opening geschiedde des middags met een ballonwedstrijd voor de jeugd, welke attractie uiteraard vele honderden kinderen bijeen had gebracht. Er werden duizend ballonnetjes uitgereikt, die voor zien van het gebruikelijke kaartje met de naam van de eigenaar om drie uur werden losgelaten. Zoals steeds leverde deze mas sale vlucht een aantrekkelijk schouwspel op De eigenaars van de verst neergekomen ballonnen is een prijsje in het vooruit zicht gesteld, zodat het resultaat door hon derden kinderen ongetwijfeld in spanning wordt afgewacht. Verleden jaar werden nog kaarten uit de omgeving van Bremen terugontvangen. De voorjaarskermis is tot en met zondag geopend: namelijk donder dag en vrijdag van vier tot elf uur en za terdag en zondag van twee tot elf uur. Met ingang van 1 mei van dit jaar heeft de burgemeester van Haarlem op diens verzoek eervol ontslag verleend aan het hoofd van de A-kring Haarlem van de Dienst Bescherming Bevolking, de heer H. J. de Vries. Met ingang van 1 juni is in deze functie benoemd de heer K. H. R. Meinema, thans nog hoofdinspecteur amb tenaar eerste klasse bij de Haarlemse ge meentepolitie. De heer K. H. R. Meinema begon zijn loopbaan bij de politie op 15 november 1928, nadat hij eerst volontair was ge weest bij de politiekorpsen van Enschede en Almelo, niet ver van Borne, waar hij op 5 november 1906 werd geboren. In no vember 1928 werd hij aangesteld tot tij delijk klerk bij de politie-administratie en op 15 november 1930 volgde zijn benoeming in vaste dienst. Op 1 oktober 1937 werd hij inspecteur tweede klasse en op 1 januari 1947 hoofdinspecteur. Na de mobilisatie in 1939 trad de heer Meinema op als waarnemend comman dant van de Vrijwillige Burgerwacht en na de oorlogsdagen in 1940 werd hij belast met de leiding van de luchtbescherming, waarbij hij echter het misnoegen van de Duitsers opwekte door uitsluitend „goed" personeel om zich heen te verzamelen. Op zijn verjaardag in 1941 kwam plotseling het bericht, dat de heer Meinema werd overgeplaatst naar de afdeling bijzonde re wetten. In maart 1943 werd hij gear resteerd „wegens door de Duitsers niet geapprecieerde werkzaamheden", zoals hij zelf zegt. Tot de komst van de bevrij ders heeft de heer Meinema in verschei dene Nederlandse en Duitse kampen moe ten doorbrengen. Na de bevrijding werkte de heer Meine- Het gaat de heer Ch. Gart goed. En het gaat hem steeds beter bovendien, want kort geleden kreeg hij uit Ame rika een opdracht waarmee een bedrag van 200.000. is gemoeid. Toen wij hem daarover spraken bleek hij er bepaald niet beduusd van te zijn. „Het enige is, dat ik nu een nieuwe loods moet gaan bouwen, want hier gaat het niet meer. We zijn pas in no vember begonnen, maar als ik me niet vergis dan moeten we over een jaartje weer weg. We groeien eruit". En tijdens het gesprek, dat we met de heer Gart, eige naar van de werf Handogart aan de Schalkwijkerweg 117 in Haarlem hadden werd ons duidelijk, dat hij zich waar schijnlijk niet zal vergissen. Daarom is hij op het ogen blik eigenaar van een lijm- fabriek, daarom maakt hij in een andere onderneming al- lerlei plastic voorwerpen, daarom is hij geïnteresseerd in nog een aantal andere za ken en daarom is hij ver leden jaar begonnen met het vervaardigen van plastic zeilboten. „Kijk, ik vind, dat de jeugd beter op het water kan zitten dan op een barkruk bij een jukebox, bovendien wordt het tegenwoordig op het land geleverd en nog steeds is er vraag naar. Het is een enor me boot. Ook Cor Stolk hier, de chef in de werk plaats, is er enthousiast over en dat zegt toch wel wat, want hij zit al zo'n vijfen twintig jaar in het vak." De heer Gart vertelt ver der, over zijn bedrijf, over zijn boten en over de zeil- sport waaraan hij zijn hart heeft verpand. En hij spreekt over de opdracht, die hij enige tijd geleden uit Ameri ka ontving, een opdracht van ongeveer 200.000, waarvoor hij twaalf dubbelboten moet bouwen. Ook weer van po lyester. „Het worden snelle, grote, gerieflijke zeilschepen, die voorzien zijn van alle moge lijke comfort met 45 vier kante meter zeil. De lengte is 9.15 meter en de maximum breedte is 4 meter." Bij het bouwen van de dubbelboten gaat men bij wijze van spreken uit van een doormidden gezaagde zeilboot, waarvan de beide delen op enkele meters af stand weer door een brede bodem met elkaar verbonden worden. Hierdoor krijgt men in het schip, dat dus enigs zins te vergelijken is met een vroeger vliegtuigtype, de Fokker G I, een bodemopper- De federatie van oranje verenigingen in Nederland verzoekt ons de bezitters van auto's, scooters, autobussen, vrachtwagens, bromfietsen en fietsen die zich op 30 april op weg begeven dit vervoer middel te tooien met een oranjewimpel of een vlagge tje in de nationale kleuren al dan niet in combinatie met een wimpel. De federatie van oranjeverenigingen meent, dat, indien het plan mocht slagen, het geheel een feès- telijke aanblik van wegen en straten zal veroorzaken, ter wijl er tevens een prachtige manifestatie door zal worden bereikt van de aanhankelijk heid van het Nederlandse volk aan het vorstenhuis. Onlangs is het duizendste leerlingetje aan de Bloemen daalse Montessorischool ln het Kinheimpark in Bloe mendaal ingeschreven. Deze kleuterschool neemt per jaar ongeveer 35 kinderen op en de kinderen krijgen daar in een prachtige omgeving hun eerste (kleuter)onderwijs. De hoofdleidster van de school, mevrouw Tillman, maakte van de komst van de dui zendste leerling een klein feestje door de moeder een bloemenhulde aan te bieden. Evenals vorige jaren treft „Snelverband", de Haarlem se afdeling van de Neder landse E.H.B.O.-vereniging thans weer voorbereidingen voor twee boottochten voor lichamelijk gebrekkigen en invaliden. Het doel van deze tochten is waarschijnlijk de Kagerplassen en het Brase- tijdens de zonnige dagen en in de vakanties zo druk, dat je je nauwelijks kunt verroe ren. Op het water is nog plaats genoeg. Alleen de bootjes waren tot nu toe zo duur. En daarbij brengt de polyester uitkomst. Ik zit van het begin af in de plastic en het heeft m'n hart gestolen. Je kunt er alles mee doen, het is goedkoper, steviger, lichter en noem maar op. Je kunt de wildste vormen rea liseren. Het bouwen van schepen gaat bij wijze van spreken volgens een recept. Je kijkt niet meer op de werktekening, maar in je re ceptenboekje. En dan kan er niets meer verkeerd gaan. Bovendien gaat het sneller. Er is voor een houtbewerker geen concurreren meer mo gelijk. Als u maandag bij mij een bootje besteld, dan kunt u als ik ze niet in voorraad heb toch donderdag het water op. Over tien jaar wordt er geen schip beneden de twintig kwadraat meer van hout, gemaakt. De grond stoffen van het polyester zijn veel goedkoper en bovendien kunnen we hier werken met ongeschoolde krachten, die leiding krijgen van slechts één deskundige. Je moet er alleen op toezien dat ze de juiste hoeveelheid glasvezel in de boot verwerken". Het klinkt eenvoudig en het zal ook wel eenvoudig zijn, maar we stonden toch wel verbaasd te kijken toen de heer Gart ons vertelde, dat hij tegenwoordig jolletjes kan leveren voor een kleine driehonderd gulden en dat de Flying Junior, opgetuigd en al, nog geen duizend gul den gaat kosten. „Bijna tien vierkante meter zeil op een wedstrijdboot", zegt hij. „Elk zuchtje wind is voor de ju nior. Je schiet er mee over het water. Over een paar jaar varen er honderden van dergelijke boten in Neder land. Ik heb er al tachtig af vlakte van achttien vierkante meter. Bovendien is deze dubbelboot bijzonder stabiel, temeer daar er aan beide zij den voorin en achterin tanks worden aangebracht, die elk duizend liter water dui zend kilo) kunnen bevatten. Hierdoor heeft men bereikt, dat dc schepen ook bij zeer grote snelheid vrijwel recht blijft liggen. De boten wor den verder geleverd met een motor, waardoor de boeg golven zullen worden wegge zogen en worden uitgespo ten. Verder is het schip aan de onderzijde voorzien van een gegolfde bodem, waar door de weerstand opnieuw tot een minimum beperkt wordt. Deze dubbelboten zullen in de Verenigde Staten 10.000 dollar gaan kosten, waarbij men dan niet moet vergeten, dat de polyester schepen aan de binnenzijde met mahonie- en berkenhout betimmerd zullen worden en verder voorzien zijn van allerlei technische snufjes. „Ze worden waarschijnlijk doorverkocht aan de grote jongens in Miami en Flori da", zegt de heer Gart", maar dat is mijn zaak natuurlijk niet. Ik moet er alleen voor zorgen, dat er in augustus een prototype klaar is en dat de bestelling verder op tijd wordt uitgevoerd." Hij kijkt even neer op zijn werkplaats waar vijf man druk bezig zijn met het ver vaardigen van jolletjes. En dan onmiddellijk laat hij zijn Amerikaanse order varen en begint weer enthousiast te vertellen over de zeilsport in Nederland, die zo'n grote toe komst tegemoet gaat. Dankzij het polyester. „Ik ben blij dat ik dit dankzij m'n lijm kan doen", zegt hij even later, „we heb ben er allemaal plezier in en we werken prettig en we verdienen goed. Ik ben erg tevreden". De heer Ch. Gart (tweede van links) tussen zijn mede werkers en zijn polyester- jolletjes. Een van onze lezers, de heer G. Blijdorp uit Haar lem, heeft bij ons schrifte lijk zijn nood geklaagd over het feit, dat het uitzicht van het kopje van Aerdenhout in de richting van het centrum van Haarlem belemmerd wordt door een nabijgelegen duintop, waarop groeiend opgaand hout is geplant. Reeds enkele jaren heb ik verondersteld, aldus de heer Blijdorp. dat bijl en zaag deze belemmering wel uit de weg zouden nemen, maar bij geen van heri, die daar toe kunnen beslissen schijnen daartoe plannen te bestaan. Aangezien door (noodzake lijke) woningbouw de mooie plekjes in de omgeving van Haarlem steeds schaarser worden is het toch wel zaak dat aan wat er van kan overblijven grote aandacht wordt besteed. Gistermorgen heeft Haarlem er weer een nieuwe zelfbe- dlieningszaak bijgekregen. En wel aan de Kruisweg 62, waar de heer P. Lodder zijn Westlandse fruitwinkel heeft omgebouwd tot een modern zei fbedieningsbed rijf waar men nu behalve groenten ook kruidenierswaren en vlees kan kopen. Na een aantal weken hard werken is men er in geslaagd de zaak vol komen te moderniseren en het bedrijf, dat bijzonder efficient is ingericht, kan met recht een aanwinst voor Haarlems Entree genoemd worden. mermeer, waarbij de data zijn vastgesteld op woensdag 17 en donderdag 18 juni. Leden van de vereniging „Snelverband" trachten door middel van intekenlijsten de voor deze tochten benodigde financiën te verzamelen en de bootcommissie verzoekt dan ook een ieder, die een dergelijke lijst krijgt voorge legd, hier met een klein of groter bedrag op in te teke nen. Bijdragen kunnen ook worden gestort op giroreke ning 233733, ten name van de penningmeester van „Snelverband" te Haarlem. Deze tochten zijn alleen be stemd voor lichamelijk ge brekkigen van alle gezind ten, dus niet voor ouden van dagen. Zij die in aanmerking wensen te komen om aan een dezer boottochten deel te nemen, dienen zich voor woensdag 20 mei aan te mel den bij een der volgende adressen: Th. A. C. de Vries, Gaelstraat 5, telefoon 21064; W. Eken, Rollandstraat 64; mevrouw De Vreugd, Bas- tiaanstraat 19; mejuffrouw G. W. Bout, Hofdijkstraat 50, telefoon 19181 en de secre taris van de bootcommissie, de heer C. den Boer, De Ruy- terplein 18, telefoon 15625. Alleen opgaven aan boven genoemde adressen kunnen in behandeling worden ge nomen. Ten slotte wordt autobezitters verzocht zich met hun wagen beschikbaar te stellen voor het brengen en afhalen der patiënten; zij kunnen zich eveneens op geven bij het reeds bovenge noemde secretariaat. De afdeling Haarlem van het Koningin Wilhelmina Fonds houdt op' vrijdag 17 april des avonds om acht uur in het gebouw St. Bavo in de Smedestraat in Haarlem een propaganda-avond, die alle aanbeveling verdient Voor de pauze zal een film over de kankerbestrijding vertoond worden, getiteld „Er is een tijd van komen.." Na de pauze krijgt men een film over het leven van Madame Curie te zien. Voorts zal er deze avond propagan da gemaakt worden met het oog of het tienjarig bestaan van het K.W.F. in juni van dit jaar. De inwoners van Heem stede zullen deze week vele malen een ponywagen tegen komen of tegengekomen zijn, die een opwekking bevat om daadwerkelijk bij te dragen voor de bestrijding van de kanker. Huis aan huis gaan de intekenlijsten rond en zaterdag 18 april zullen d? straatcollectanten met bus sen een laatste oproep doen op de goedgeefsheid van de Heemstedenaren. Men kan zich zaterdag als collec- tant(e) opgeven bij de heer A. M. Heerkens Thijssen. Cloosterlaan 3, Heemstede. ma eerst enige tijd in Parijs en vervol gens kwam hij bij het bureau Nationale Veiligheid. Een jaar later werd hij be noemd tot commandant van de afdeling onderzoek in het kamp te Vught. Toen zijn werkzaamheden daar afliepen keerde hij terug naar Haarlem waar hij tewerkge steld werd op het bureau van de politieke recherche, afdeling collaboratie. Met ingang van 1 januari 1947 werd de heer Meinema hoofdinspecteur waarna hij belast werd met de leiding van de afde ling vreemdelingen en inlichtingen. Op 1 december 1953 werd hij bevorderd tot hoofdinspecteur, ambtenaar eerste klasse. De heer Meinema vervulde voorts gerui me tijd het voorzitterschap van de ballo tagecommissie van de vereniging van ex- politieke gevangenen in Nederland. De wandelsportvereniging „Jan Pass- toors" te Haarlem houdt op 25 en 26 april voor de 27ste keer de bekende bloembol lenwandeltocht. Er wordt gestart bij ge bouw „Princehof" aan de Glipperweg in Heemstede, dichtbij de „Linnaeushof". Er wordt zaterdag gestart tussen 13.30 en 14.30 uur en zondag tussen 10 uur en 12.30 uur. De afstanden zijn voor wandelaar tjes van acht tot en met elf jaar 10 kilo meter, van twaalf en dertien jaar 10 of 15 kilometer en voor wandelaars van veer tien jaar af 10, 15, 20 of 25 kilometer. Er zijn prijzen voor individuele deelnemers en voor groepen. Er kan ingeschreven wor den bij de heer H. van Oorschot, Gen. Spoorlaan 33, Aerdenhout, tel. 41927. Advertentie Kamer en suite met serre, 6 sLkamers, badkamer, c.v., oliestook, warm en koud wa ter op alle sl.kamers. Koopsom 42.500. Haarlem Kruisstraat 9 tel. 14306-13660 Na kantoortijd telefoon 35544.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11