Verhouding Benelux-Europa Caballero Nieuwbouwopdrachten tot 1961 bij Wilton Feyenoord lichaamsgeur Omzet American Enka 53 percent hoger DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs VRIJDAG 17 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 DERTIENDE BENELUXCONGRES Staking in Amerikaanse rubberindustrie Ik had alles geprobeerd tegen Schoenen worden duurder Van der Giessen boekte goede resultaten in 1958 Orderpositie bevredigend Lagere winst Hero Weer terugbetaling bij N.I.S.H.M. Algemeen Handelsblad Zoekt U iets beters? Rook dan morgen een9 Vrijwel onveranderde resultaten over 1958 IBB boekte nieuwe orders Scheepvaart Dividendvoorstellen Het comité van Belgisch-Nederlands-Luxemburgse samenwerking houdt vandaag en morgen z\\n dertiende Economisch Benelux Congres te Rotterdam. Het congres, waarvoor grote belangstelling bestaat, is vanochtend geopend door dr. W. F. Lichte- nauer, voorzitter van het congres. De oud-minister van Buitenlandse Zaken van België, de heer H. Fayat, gaf als eerste spreker zijn visie op de verhouding van Benelux tot de Europese Economische Samenwerking. De heer K. K. H. Spaens, voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg voerde 's middags het woord over het onderwerp „Onvolkomenheden in de Benelux". Het is psychologisch verkeerd, aldus de heer Spaens, dat hoewel het verdrag tot instelling van een Economische Benelux-Unie reeds ruim een jaar geleden is getekend, er nog geen behandeling in de wetgevende lichamen van heeft plaats gevonden. Het reizigersvervoer, het goederenverkeer, het autoverkeer is nog niet volledig vrjj. De unificatie der accijnzen is nog een groot probleem, en men zou aldus de heer Spaens eraan gaan twijfelen of deze unificatie ooit tot stand zal komen. Op het gebied van de wetgeving is de unifi catie eveneens nog niet aanwezig. Voor sommige problemen, zo besloot de heer Spaens, is een oplossing nog lang niet in zicht. Maar er zijn er ook vele, waarvoor een spoedige oplossing mogelijk moet wor den geacht en uitstel dus niet gemotiveerd schijnt. Alvorens dr. Lichtenauer het woord voerde, sprak de heer M. d'Haeze, finan cieel adviseur en hoofd van de Studiedienst van het Belgisch ministerie van Financiën, over de gelijkschakeling der belastingen in Benelux. Dr. W. F. Lichtenauer, voorzitter van de Economische Studiecommissie van het Comité Benelux, sprak over de positie van Benelux in Europa. Hij vergeleek de wijze waarop het streven naar Europese integratie is ontstaan met de totstand koming van de Beneluxgedachte. Bij Bene lux is de politieke factor niet van doorslag gevende betekenis geweest, zulks in tegen stelling tot het proces der Europese inte gratie. Bij Benelux zijn het veeleer econo mische, idealistische en mogelijk ook histo rische factoren geweest, die een rol speel den. De spreker ging nader in op de wor dingsgeschiedenis van Benelux en besprak de positie van de drie landen in Europa. Hij stond in de eerste plaats stil bij de zeehavens. Het belang der onderlinge tegenstellingen verbleekt, aldus de spreker, bij de belangen die voor onze gezamenlijke havens in Europa op het spel staan. De vraag is of het Verdrag van Rome op dit punt wel voldoende garanties zal kunnen geven. Voor het behouden van de huidige posities van onze havens zijn de vrijheid van handel en verkeer noodzakelijk. Het streven naar protectionisme vormt een reële dreiging. Voor onze havens en daar mee voor onze drie economieën, moet het van eminente betekenis worden geacht, dat de gemeenschappelijke markt wordt uitge breid en dat ruimte wordt geschapen in de relaties met de buitenwereld. Dr. Lichtenauer besprak vervolgens de positie van het wegvervoer en de binnen vaart. Om de dreigingen het hoofd te kun nen bieden moet er een gezamenlijk Bene- luxbeleid gevoerd worden. Bedriegen de tekenen niet, dan zal het wellicht mogelijk blijken ook op het gebied van het vervoer tot een gezamenlijk standpunt te komen. De inleidingen werden in de middagver gadering besproken, waarna men een aan tal ontwerp-resoluties opstelde. In de ver gadering van morgenochtend zullen deze ter goedkeuring aan de vergadering worden voorgelegd. Niet minder dan 32.000 employés van de Goodrich en Firestone fabrieken in negen statén hebben zich aangesloten bij de 27.000 leden van de United Rubber Workers, die al in de Amerikaanse rubber-fabrie ken in staking zijn. Deze uitbreiding van de staking heeft het aantal sta kers in de rubberindustrie, in verband met contract-geschillen, op 59.000 man in veertien staten gebracht. Ongeveer 23.000 arbeiders van de Good-Year Tire and Rub ber Co. hebben er echter in toegestemd aan het werk te blijven in fabrieken in tien staten, omdat er „vooruitgang" werd ge meld bij de onderhandelingen. Advertentie Mcj. An. Bosch, Pr. Hendriklaan, Bloemendaal. schrijft: Het was vreselijk vervelend voor iedercep od kantoor en thuis on vooral als ik uitging. Maar nu ge bruik ik Arrid en met reuze resultaat. Nooit meer last van transpiratie en geen spoor van geur meer te beken nen. Fantastisch!" Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél ster ker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwinding, spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in han dige rol-top flacon - dubbel aktief door Tran- stop. dubbel zacht door lanoline. Arrid ver dwijnt onmiddellijk in de huid: wég transpira tie, wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top 13.50, vulling f2.-. „De schoenenprijzen gaan omhoog en u zult dit in de winkels gaan merken. Oor zaak hiervan is de stijging van de huiden- prijzen in een tijdsverloop van acht maan den met ongeveer honderd percent." De ze weinig opwekkende woorden sprak don derdagmiddag de heer Mannaerts, voor zitter van de Federatie van Nederlandse Schoenenfabrikanten, in het Jaarbeursge bouw te Utrecht, waar hij de tweede in ternationale schoencnbeurs Nederland, die van maandag 20 tot en met woensdag 22 april te Utrecht wordt gehouden, inleid de. De héér Mannaerts zei voorts dat deze beurs gehouden wordt onder voor de schoenenindustrie uitermate moeilijke omstandigheden. Hij legde uit, dat de technische ontwikkeling tot nu toe weinig hééft kunnen veranderen aan het feit, dat de schoenindustrie voor haar grond stoffen voor een groot deel is aangewezen op natuurprodukten, huiden namelijk. Zij zijn slechts een bijprodukt van de primair op vlees en melkproduktie gerichte vee houderij. Nu in Oost-Europa de vraag naar huiden stijgt, wordt er toch niet één koe meer geslacht, aldus de federatie-voorzit ter. Hoewel de exploitatierekening van C. van der Giessen en Zonen's Scheepswer ven n.v. te Krimpen aan de IJscl over 1958 gunstig afsteekt tegenover 1957 meent de directie geen voorstel tot dividendver hoging te moeten doen. Gezien de heer sende onzekerheden geeft zij er de voor keur aan de financiële, positie te ver sterken en dus het dividend over het ge wone kapitaal van f 2.470.000,te hand haven op 10 percent. Het saldo exploitatie rekening steeg tot f 3.2 miljoen (f 2.1 mil joen). Diverse baten leverden op f 423.000 (f 520.000). Afschrijvingen vergden f 1,4 miljoen (f 1,0 miljoen). Voor belastingen is gereserveerd f 1,1 miljoen. De winst uitkering personeel is vastgesteld op f 261.000 (f 243.000). Er resteert een on veranderde zuivere winst van f 314.750. De bcdrjjfsreserve is opgelopen tot f 2.850.000. Zowel wat de afgeleverde tonnagemaat als de hoeveelheid verwerkt staal betreft, was 1958 een recordjaar. Afgeleverd wer den zes motorvrachtschepen met een totaal draagvermogen van 74.000 ton deadweight. Op 31 december 1958 had de maatschappij in opdracht en/of in bewerking negen zeeschepen met een totale tonnage van ongeveer 130.000 ton deadweight, terwijl onderhandelingen over verdere opdrach ten, zowel voor binnen- als buitenlandse rekening gaande waren. Van groot belang is, dat de concurrentie positie gunstiger zou kunnen worden door een verbetering van de voorwaarden voor kredietverlening aan buitenlandse op drachtgevers. De geactiveerde investerin gen beliepen in 1958 in totaal f 1.046.210. voor 1959 staan op dit ogenblik geen be langrijke investeringen op het programma. Melding wordt gemaakt van een inmid dels ontvangen opdracht voor de levering van een motorvrachtschip van circa 13.500 ton deadweight, alsmede van twee motor vracht- en passagiersschepen, elk groot 4500 ton deadweight. De n.v. Hero Conserven Breda stelt, zo als bekend, over het boekjaar 1958 een dividend voor van 6 percent (onv.). De bruto winst heeft 13.277.151 bedragen 14.663.508). De onkosten, reklame, inte rest, belastingen, etcetera, beliepen ƒ12.248.705 13.563.090), gezamenlijke af schrijvingen 571.156 597.562). De netto winst is 457.290 502.856); f 100.000 wordt aan het extra reservefonds toe gevoegd. De oogsten van groente en fruit zijn over het geheel genomen overvloediger geweest dan het jaar tevoren. In verband met de lagere prijzen voor het verse pro- dukt werden de verkoopprijzen voor groente- en vruchtenconserven verlaagd. Deze verlaging is van nadelige invloed ge weest op het bedrijfsresultaat. De omzet heeft zich bij het verlaagde prijsniveau goed kunnen handhaven. De afzet van de uit fruit bereide dranken bleef enigszins ten achter. De omzetten in het nieuwe boekjaar bewegen zich op een niveau, flat niet ongunstig afsteekt bij dat van ver leden jaar. Blijkens het verslag over 1958 van de Nederland-Indonesië Steenkolen Handel- Maatschappij stelt het bestuur thans voor een tweede terugbetaling van 25 percent op het kapitaal. Besloten werd te volstaan met het opnemen in de balans per ultimo 1959 van de post „Belangen in Indonesië", zoals die in de vorige balans paraisseerde, te weten f 5.042.4488. De verlies- en winst rekening sluit met een nadelig saldo van 19.338 95.113). Dit saldo is ten laste gebracht van de reserve voor diverse be langen. Hierin is verwerkt 141.184 voor diverse uitgaven ten behoeve van het be drijf in Indonesië gedurende 1958. De kosten in Nederland, die over 1957 181.572 en over 1958 145.334 bedroegen, worden voor 1959 geschat op 80.000. In de post „Belangen in Indonesië" is begrepen de waarde der in Nederland te boek gestelde en met een Nederlandse zeebrief varende acht sleepboten. De reserve voor diverse belangen paraisseert in de balans met 1.164.027. De resultaten over 1958 van het Alge meen Handelsblad n.v. mogen niet onbe vredigend worden genoemd. De totale om zetten van het bedrijf vertoonden weer oen lichte stijging, van 2 percent, verge leken met die van 1957. Door een ver mindering van de kosten en een ver meerdering van de inkomsten steeg het bruto bedrijfsresultaat tot 1.029.752 729.900). Vrijgekomen voorzieningen tegen deelnemingen in andere onderne mingen en vorderingen, verband houdende met een vroegere deelneming, beliepen 129.554 (nihil). Na afschrijvingen, extra afschrijvingen, interest en een voorziening voor de te betalen vennootschapsbelasting bedraagt het winstsaldo 378.289 56.441). Voorgesteld wordt een dividend van 8 percent (6 pet), aan het statutair reserve fonds 52.468 en aan de algemene reserve 144.645 toe te voegen. De uitkomst van de verschillende afdelingen in het eerste kwartaal van 1959 geeft aanleiding de toekomst niét zonder vertrouwen tege moet te zien, aldus de directie. Advertentie (CONSTANTE KWALITEIT) John E. Bassill, president-directeur van American Enka Corp., een dochtermaat schappij van de Algemene Kunstzijde Unie n.v. deelt mede, dat de geconsolideerde omzet van American Enka in de eerste twaalf weken van 1959 23.742.000 dollar be droeg, vergeleken met 15.484.000 dollar in dezelfde periode van 1958, hetgeen een toe neming is met 53 percent. In de cijfers over de eerste twaalf weken van 1959 zijn even eens begrepen de omzet van Rex Corp., alsmede die van William Brand and Co. Inc. sedert het moment van werving. De geconsolideerde winst bedroeg 1.399.256 dollar of 1,05 dollar per aandeel vergeleken met 364.371 dollar of 0,27 dollar per aandeel in de overeenkomstige perio de in 1958 en 1.211.357 dollar of 0,91 dollar per aandeel in de laatste zeventien weken van 1958. De onlangs uitgebreide nylon- fabriek liep in 1959 nagenoeg op volle ca paciteit en de produktie van de nieuwe rayonvezelfabriek in Lowland bereikte het hoogste niveau sedert de inbedrijfstelling in 1957. De afzet van rayontextielgaren was in de eerste twaalf weken van dit jaar 29 percent hoger dan in dezelfde periode van 1958. De gehele capaciteit voor rayonban- dengaren en een gedeelte van de capaciteit voor rayontextielgaren is in gebruik voor de fabricage van tyrexbandengaren. Men is doende de produktie van dit garen, waarnaar grote vraag bestaat, verder op te voeren. De heer Bassill deelde verder mede, dat de vooruitzichten voor 1959 zeer bemoedigend zijn. GEDURENDE GEHEEL 1958 waren de afdelingen en onderafdelingen van de Dok en Werf-maatschappij Wilton-Fijenoord n.v. te Schiedam vrijwel doorlopend goed met werk bezet, aldus het jaarverslag. Het saldo bedrijfsrekening, na aftrek van reserve voor belastingen, beliep 20.963.322 (f 21.072.128). Afschrijvingen vergden 11.597.945 12.206.751). Dotatie aan de reserve nihil 2 miljoen). Gezien de onzekerheid op velerlei gebied wordt aan de reserve voor dubieuze debiteuren en bijzondere risico's 2.500.000 gedoteerd (nihil). Hierna blijft ter verdeling 6.865.377 (onv.). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 13 percent (onv.). Het kapitaal bleef 23.377.600. De orderportefeuille voor de afdeling nieuwbouw bedroeg bij de ingang van het nieuwe boekjaar tien koopvaardijschepen, waarvan acht tank en twee vrachtschepen met een totaal draagvermogen van 275.400 ton deadweight. Dit betekent voor die afdeling werk tot in 1961. De afdeling reparatie was in de eerste maanden van 1959, als gevolg van de re cessie in de wereidscheepvaart, minder goed van werk voorzien. Bij het uitbren gen van dit verslag ontving de n.v. op dracht tot verbouwing en modernisering van een passagiersschip. Wat de perspec tieven op lang zicht betreft zal rekening moeten worden gehouden met het feit, dat er ten gevolge van de snelle groei van de wereldvloot een belangrijk surplus aan scheepsruimte is ontstaan. Dit surplus zal in de eerstvolgende jaren door oplevering van nieuwe schepen nog sterk toenemen, terwijl het door sloop van opgelegde ton nage in te langzaam tempo wordt vermin derd. Daarnaast dient rekening te worden gehouden met de opkomst van vloten on der vlaggen van landen achter het IJzeren Gar dijn. Hierdoor is de ontwikkeling in de eerstvolgende jaren met reserve tege moet te zien. De onderneming is echter in nerlijk gezond en de toekomst wordt dus niet zonder vertrouwen afgewacht. Er werden aan 1016 schepen reparaties uitgevoerd. Van de totale omzet reparatie was ongeveer 62 percent voor buitenlandse rekening. De verbouwing en modernisering van het passagiersschip „Willem Ruys" werd na scherpe concurrentie verkregen. Samen met andere maatschappijen werd de n.v. Curagaose Dok-Maatschappij opge richt, waarin de n.v. voor ongeveer 1/4 ge deelte participeert. In 1958 heeft de ven nootschap vijf schepen opgeleverd, alsmede een aantal pantserdubbeltorens en diverse geschutsonderdelen voor het ministerie van Marine. De sociale lasten en de verleende voorzieningen bedroegen 9.039.592 8.837.935). De politiek van modernisering werd krachtig voortgezet. De toekomstige investeringen zullen in de eerste plaats ten doel hebben de voltooiing van de per ba lansdatum onderhanden vernieuwingen en uitbreidingen. De tonnenmaat der huidige tank- en vrachtschepen zullen grotere kadelengte en kade-installaties nodig -ma ken. Op 31 december 1958 waren verschil lende werken voor binnen- en buitenland se rekening onderhanden. Sinds het verschijnen van het jaarver slag zijn er bij de n.v. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest nog en kele nieuwe opdrachten binnengekomen. Bovendien wordt binnenkort de opdracht voor een groot werk verwacht. Twee melkbezorgers, niet alleen belast en beladen met melkprodukten maar ook nog enige meetinstrumenten heb ben in een flat in Den Haag ruim een uur lang gedaan alsof ze hun waren bij de huisvrouwen brachten. Dat deden ze op verzoek van het Neder lands Instituut voor Preventieve Ge neeskunde te Leiden, dat een onder zoek instelt naar de arbeidsbelasting van de melkbezorgers. Dit gebeurt op verzoek van het Bedrijfschap voor de Detailhandel in Melk en Melk- en Zuivelprodukten. De proef geschiedde onder toezicht van dr. F. H. Bonje van het Instituut voor Preventieve Ge neeskunde. De melkbezorgers droegen een soort gasmasker, waarmee de des kundigen van het instituut het zuur stofverbruik kunnen meten, voorts een toestel om de hartslag te contro leren. Aan de hand van de resultaten zal het instituut onderzoeken of het werk van de bezorger boven of onder het toelaatbare caloriegebruik per achturige werkdag ligt. Aagtedljk, 30 te Rotterdam verwacht. Aagtekerk, 17 te Rotterdam. Aalsdijk, 16 120 m. z.w. Cambodia n. Djakarta. Abbedijk 15 v. New Orleans n. Antwerpen. Abbekerk, pass. 16 Finisterre n. Antwerpen. Abida, 16 v. Kopenhagen n. Curasao. Adonis, 16 te Amsterdam. Aegis, 16 .150 m. z.w. Tampa n. Mobile. Albireo, 16 140 m. n.n.w. Lissabon n. Antwerpen. Alblasserdijk, 17 te Le Havre. Aldabi. 16 250 m. z. L. Palmas n. Rio de Janeiro. Alkes, 16 v. Vitoria n. Salvador. Almdijk. 16 200 m. w.z.w. Oüessant n. Le Havre. Alphard, 16 te Rosario. Ameland, 13 te Thameshaven, 22 te R'dam verw. Amstelkroon, 16 924 m. n. Brisbane n. Brisbane. Annenkerk, 16 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Appingedijk. 16 240 m. o. Trinidad n. Rio de Jan. Arendsdijk, 16 v. Rotterdam n. Houston. Arendskerk. 16 800 m. z.o. Guardafui n. Fremantle. Argos, pass. 16 Finisterre n. Sevilla. Artemis. 16 v. Bremen n. Hamburg. Asmidiske, 16 360 m. n.n.w. Terceira n. H. Roads. Asterope. 16 350 m. n. Horta n. Hampton Roads. AMSTERDAM Bij kalme handel waren de internationale waarden flink in herstel ten opzichte van de vorige dag geleden koersverliezen. Het buitenland trad weer als koper op, speciaal voor Unilever, waardoor alle internationale waarden min of meer werden meegetrok ken. Onder leiding van Unilever ontwik kelde zich een vaste tendentie. De marga rine-aandelen werden op 555, ofwel zestien punten boven de vorige dag, verhandeld. Het verlies van de vorige dag werd met glans ingelopen. Er voltrok zich in deze hoek gedurende de gehele middag een vrij constante handel. Dit kon niet gezegd wor den van de hoek waar de Philips-papiercn verhandeld werden. Bij de opening was er wel enige belangstelling voor deze aan delen op 590 Vjj maar hieraan kwam spoe dig een einde. In het laatste beurshalfuur trad de arbitrage als koper op waardoor 592 gedaan werd tegen de vorige dag als slotprijs 582. Het verlies van de vorige dag werd hierdoor ruimschoots Ingelopen. De obligaties Philips waren eveneens enige punten hoger. Kon. Olie steeg van 169,50 tot 170,10, waardoor het fonds ruim 2 gulden boven de vorige slotkoers sloot en een paar dubbeltjes boven pariteit New- York noteerde. De affaire in deze hoek was minimaal en kennelijk wordt gewacht op de resultaten van de Arabische olie conferentie, die gisteren in Caïro begon en enige dagen zal duren. AKU, dat de vorige dag nogal aangeboden in de markt lag, gaf een zeer behoorlijk herstel te zien op 312 >/2. De cijfers over het eerste kwartaal van het rayon-concern hadden op de koers van de aandelen hoegenaamd geen invloed. Be langrijker voor de beurs waren de bekend gemaakte cijfers over het eerste kwartaal van de Amerikaanse dochteronderneming van het AKU-concern. de American Enka. Deze cijfers waren zeer bevredigend en werden dan ook gunstig ontvangen.- De handel in de rayon-aandelen was alleen bij de opening van enige betekenis. Een uit zondering vormde vandaag aandelen KLM, die in Wallstreet vrij flauw waren, waar door de koers in Amsterdam ruim 4 gulden lager werd getaxeerd. Ook obligaties KLM waren lager. Scheepvaarten waren door elkaar goed gedisponeerd. Cultures hoger voor Deli en IIVA, Amsterdam Rubber een puntje lager: staatsfondsen vast. Ter beur ze werden geïntroduceerd en voor het eerst verhandeld participatiebewijzen in het in ternationaal beleggingsfonds van energie waarden Wereldenergie. Koninklijke Zout was belangrijk hoger op de hogere exploi tatiewinst:, Indola hoger op het gunstige jaarverslag. Koninklijke Gist lager op het onveranderde dividend. Prolongatie 3 per cent. (ANP). NEW YORK Het koersniveau bereikte recordhoogten; de tikkers konden het niet bijhouden. Het industrieel gemiddelde bereikte een recora. Vcor het spoorweggemiddelde was het de beste dag sinds augustus 1956. Hoofdfond sen waren bijzonder in trek. American Telephone, Du Pont, Allied Chemical, Texas Co., Standard Oil of New Jersey, General Motors en General Electric gingen voorop. Spoorwegen waren zeer willig. Pennsylvania, Chesapeake and Ohio, Vir ginian en Norfolk and Western gingen een dollar of meer omhoog. Flinke winst werd ook geboekt door een aantal stukken bui ten de groep waarover de gemiddelden worden berekend. Thiokol was tegen slui tingstijd met ongeveer 4 dollar gestegen, American Motors met ongeveer 2 en Best- wall Gypsum met ongeveer 3. De totale aandelenomzet bedroeg 3.790.000. Van de 1235 stukken die in totaal verhandeld wei den sloten er 516 hoger en 468 lager. Het industriegemiddelde kwam van 612,50 op 617,58; dat voor spoorwegen van 166,55 op 168,38 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92.70 op 92.71. (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.4-5 uti 3-3%n/o Nederl. '4/ 93 92 u 3% Nedl. 1962/64 97'%/i8 97% Woningbouw 6 "In UVA Pr. A'dam '56 I.. 81 Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam '56 III 95 A Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. 88 Va Pr. R'dam '57.... 97 A.K.U 313% 309 Calvé Delft 500 500 Van Gelder Zonen 220 220 K. N. Hoogovens 428 428 Nederl. Ford 265 268 N. Kabelfabriek 363 365 gew.Philips Gloeil. 591 583 Pref.PhilipsGloeil. 241 Unilever (cert.).. 554/4? 553% Unilever (nieuwe) 544 '/a 543 Wilton Fyenoord 224 224 Werf Gusto 157 'f Dordtsche Petrol 729% 737 Kon. Petroleum 169.90 f 172.60 Billiton 244 246 A'dam Rubber 84% 85% K.L.M 137.— 137.— Holl. Amer. Lijn. 157 159% K.N.S.M 148% 149 N. Scheepv. Unie 138'/2 138% v. Nievelt Goudr. 129% 129 Phs. v. Ommeren 247 247 H.V.A 138 138 Delimaatschappij f 149.90 f 151. Amsterd. Bank 285 285 Nat. Handelsbank 143 142 Ned. Handel Mij 217% Rotterd. Bank 249 249 Twentsche Bank. 228 Anaconda Copper 67% 67% Bethlehem Steel. 51% 51 U.S. Steel 89^ 90 General Motors. 46'/2 47 Shell Union 84 84% 28 27% Averdijk, 16 te Baltimore verw. v. Philadelphia. Bsarn, 16 te Punta Cardon v. Puerto Cabello. Bali, 17 v. Le Havre n. Marseille. Esnda, 17 te Djibouti verwacht. Bsnggai, 16 v. James eiland n. San Fernando. Bawcan. 16 te Breinen. Bengkalis. 17 te Colombo. Beninkust, 16 v. Takoradi n. Freetown. Billiton. 17 te San Francisco. Blitar, 16 70 m. z.w. Oüessant n. Rotterdam. Bloemfontein, 17 te Amsterdam. Borneo, 16 v. Tandjong Priok n. Semarang. Breda, 16 te La Guaira verwacht. Britsum, 16 v. Aden n. Suez. Bussuin, 16 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 16 v. Sidon n. Pernis. Call. Delft, 16 162 m. n.o. Benghazi n. Stockholm. Caltex Eindhoven, 16 120 m. n.n.o. Kp. Finisterre naar Port Said. Caltex Gorinchem, 16 v. R'dam n. Kopenhagen. Calt. Leiden, 16 97 m. z.o. Kuria Muria n. Abadan. Caltex Pernis, 16 v. Calcutta n. Colombo. Caltex Rotterdam 16 70 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Camerounkust, 16 op rede Grandbassa. Camitia, 19 te Good Hoope verwacht. Cartago. 17 v. Cristobal te Guayaquil. Castor, 16 60 m. z.w. Lizardhead n. Trinidad. Celebes. 17 te Genua. Ceronia, 17 v. Balikpapan n. Singapore. Cinulia, 13 te Rotterdam (dokken). Cities Service Valley Forge. 16 440 m. n.w. Ber muda n. Marseille. Clavella, 18 te Shellhaven verwacht. Cleodora, 18 te Cochin verwacht. Colylto, 16 70 m. n.o. Flores n. Liverpool. Corilla 23 te Geelong verwacht. Cradle of Liberty, 16 4 Om. n.o. Kuria Muria eil. naar Bandar Mashur. Crania, 15 480 m. w.z.w. Galapagos n. Brisbanè. Delfshaven. 16 v. Jacksonville n. Houston. Delft, 16 1400 m. z.w. Azoren n. Bremen. Diemerdijk. 16 v. Los Angeles n. San Francisco. Dongedijk, 17 te Cristobal. Dordrecht, 16 te Necochea. Dorestad, 15 130 m. n.w. Djeddah n. Fao. Doris, 16 v. Belwaarde n. Amsterdam. Ena, 16 v. Kingston n. Havana. Eos, 16 35 m. n. Lissabon n. Amsterdam. Esso Amsterdam, 16 375 m. z.w. Azoren n. Aruba. Esso Nederland, 16 220 m. n.w. Perim n. Suez. Fravizo, pass. 16 Scillys n. Las Palmas. Friesland, 17 v. Stettin n. Rotterdam. Gaasterkerk. pass. 16 Kp. Dondra n. Singapore. Garoet, 16 t. a. rede Belawan n. PI. Swettenham. Gooiland. 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 19 te Rotterdam verwacht. Guineekust. 16 v. Ambrisete n. Amboin. Haarlem, 17 te Kingston n. Port of Spain. Hector, 16 v. Hamburg n. Rotterdam. Heelsum, pass. 16 Miami n. Savannah. Helena, 16 te Port of Spain v. Bridgetown. Hera, 17 v. Amsterdam n. West-Indië. Hilversum, pass. 16 Kp. St. Vine. n. Mena A1 Ahm. Houtman, 5Ö0 m. z.o. Melbourne n. Albany. Hydra. 15 v. Guanta n. Ciudad Bolivar. Ivoorkust. 16 75 m. w. Lissabon n. Freetown. Jacob Verolme, 17 te Coquimbo. Java, 16 65 m. o. Sta. Maria n. Piraeus. Jos. Frering, 16 140 m. w.n.w. St. Vine. n. Monrovia Job. van Oldenbarnev., 16 v. Aden n. Fremantle. Jupiter, 16 te Amsterdam. Kabylia, 16 810 m. z.w. Azoren n. Le Havre. Kalinga, pass. 16 Sabang n. Fremantle. Kara. 21 t.e Bachaquero verwacht. Karachi, 16 te Sandakan verwacht v. Jesselton. Karakorum. 16 v. Belawan n. Tandjong Priok. Karsik,16 180 m. n.w. Malie n. Das Es Salaam. Katelysia. 19 te Buenos Aires verwacht. Kelletia, 22 te Lorenzo Marques verwacht. Kellia. 23 te Las Palmas verwacht. Kenia, verm17 v. Purfleet n. Rotterdam. Kerkedijk, 16 v. New York n. Antwerpen. Kieldrecht, pass. 16 Daedalusrif n. Aden. Kinderdijk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Kcpionella, 16 te Bone. Koratia, 26 te Curacao verwacht. Korenia, 17 te Rotterdam v. Eastliam. Kosicia, 17 te Curacao. Krebsia, 13 Ie Ornskoldsvik verwacht. Kylix, 17 v. Rotterdam n. Limhamn. Langkoeas, 16 185 m. o. Gibraltar n. Port Said. Lawak. 17 te Mombasa. Leeuwarden. 17 v. Puerto Barrios n. Charleston, Lekhaven, pass. 16 Dungeness n. Las Palmas. Leopoldskerk. 16 te Hamburg. Leto. 16 v. Londen n. Key West. Lcuvekerk. 17 v. Rotterdam n. Stettin. Liberty Bell, 16 450 m. o. Mombasa n. Ph.delphia. Limburg, 17 te Dar Es Salaam. Loppersum, 16 te Le Havre. Louis Lantz, 16 70 m. n.n.o. K. Villano n. Emden. Luna. 17 te Amsterdam. Maas, 16 v. Alexandria n. Beyrouth. Macoma, 16 v. Miri n. Singapore. Malea, 16 400 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Fremantle. Mariekerk, 16 v. Calcutta n. Chittagong. Maureen, 16 440 m. o.n.o. Miami n. Houston. Mentor, 15 180 m. w. Key West n. La Guaira. Merseyloyd, 16 60 m. w. Colombo n. Penang. Merwelloyd, 17 v. Bandar Shapur n. Kuwait. Mississippilloyd, 16 v. Akaba n. Damman. Mi tra, 21 te Bombay verwacht. Molenkerk 16 te Antwerpen n. Hamburg. Mont.ferland, 16 v. Buenos Aires n. Montevideo. Moordrecht, 16 t. ank. buiten P. Said n. Liverpool. Munttoren. 15 v. Port Said n. Gibraltar. Musillovd, 16 v. Tandjong Mani n. Bangkok. Mijdrecht, 17 te Port Said. Naess Command., 16 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Naess Lion, 16 te Amuaybay v. Aruba. Naess Tiger; 17 te Fawley v. Amuaybay. Nestor. 17 te Mobile. Nias. 16 v. Panamakanaal n. Callao. Noordwijk, 16 105 m. n. Las Palmas n. Monrovia. Noios, pass. 15 Kp. St. Vincent, n. Hamburg. Nijkerk, 16 85 m. z.w. Barcelona n. Marseille. Oostkerk, 16 v. Singapore n. Bangkok, Ootmarsum. 16 v. Bremen n. Hamburg. Oranjefontein, 16 te Bremen. Oranjestad 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Orestes, 16 100 m. z.o. Santiago n. Cienfuegos. Osiris, 16 v. New York n. Curacao. Ossendrecht, 16 350 m. n.o. Azor. n. G. v. Mexico. Ouwerkerk. 16 v. Mombasa n. Suez. Overijsel, 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Peperkust, 16 200 m. w.n.w. Freetown n. Antw. Perna, 16 te Bangkok. Philine, pass. 16 Aden n. Mena A1 Ahmadi. F osei don, 16 te Paramaribo. Prins Frederik Hendrik, 16 520 m. w.z.w. Oüessant naai' Le Havre Prins Willem V, pass. 16 Lizard n. Quebec. Prins Willem van Oranje, 16 te Rotterdam. Proven.singél, 16 320 m. w.n.w. K. Sable n. Europa. Purmerend, 16 v. Aden n. Pernis. Ridderkerk, 16 v. Bremen n. Hamburg. Roggeveen, 16 v. Dar Es Salaam n. Durban. Rotti, 16 ten anker te Ummsaid. Saloum, 16 te Duinkerken v. Dakar. Sarangan, 16 190 m. n.w. Madura ri. New York. Schie, 16 v. Rotterdam n. Piraeus. Schiedijk, 16 425 m. w.z.w. Landsend n. N. York. Schouten. 16 720 m. w. Kangaroe eil. n. Albany. Silindoeng, 17 te Solon verwacht v. Manokwari. Scion, 16 v. Curacao n. Jacksonville. Scmmelsdijk, 16 353 m. w. Scillys n. Antwerpen. Stad Amsterdam 16 100 m. w.n.w. Finisterre naar Las Palmas. Stad Arnhem, 16 v. Rotterdam n. Savona. Stad Delft, 16 120 m. o.n.o. K. Canaveral n. Belfast. Stad Schiedam. 16 te Narvik. Stad Utrecht, 16 v. Antwerpen n. Hamburg. Slanvac Benakat 16 v. Penang n. Buatan. Stahvac Pendopo. 16 v. Bangkok n. Buatan. Stanvac Talangakar pass. 16 Singapore n. Saigon. Statendam, 16 v. San Francisco n. Acapulco. Statue of Liberty, 15 170 m. w. Str. Ormoesz naar Philadelphia. Stentor, 16 510 m. n.o. Azoren n. Point a Pitre. Steven, 16 150 m. n.o. Oran n. Nemous. Straat Bali. 13 rede Singapore. Straat Johore. 16 v. Penang n. Bombay. Straal Torres. 16 v. Adelaide n. Fremantle. Straat Mozambique 16 10 m. o. Juan de Nova n. Penang. SI raat Singapore, 16 v. Adelaide n. Port Pirie. Straat Sëenda 17 v. Durban te Kaapstad. Sumatra, 16 v. Elbe n. Bremen. Sunetta, 18 te Abadan verw v. Lour. Marques. Tabian, 16 v. Musi, verm. 18 te Semarang. Tahama, 16 300 m. n.o. Mombasa n. Mombasa. Tankhaven I, 16 v. Sungeigerong n. TJ. Uban. Tankhaven III, 16 v. Buatan n. Sungeigerong. Tarakan, 16 280 in. o.z.o. Minicoy n. Djibouti. Taria, 18 te Sydney verwacht. Tcro. 17 te Ilheus. Teucer, 16 v. Tripoli n. Port Said. Thelidomus, 16 390 m. n.o. Flores n. Shellhaven. Tibia, 16 570 nr. o. Paramaribo n. Rio de Janeiro Tjitjalëngka 16 140 m. z.o. Saigon n Hongkong. Tjipqndok, 16 v. Belawan n. Riouw. Towa. pass. 16 Kp. Frio n. Rosario. Tiompenberg, 16 te Avonmouth v. Cork. Tweelingen, 16 27 nr. z.z.o. Las Palmas n. R'dam. Van der Hagen, 16 v. Ben a n. Dar Es Salaam. Van Neck, 16 v. Dunedin n. Bluff. Van Spilbergen, 16 115 m. z.z.w. Mossamedes naar Matadi. Vasum, 17 te Cobh. Vivipara, pass. 16 Malta n. Liverpool. Waal, pass. 16 Kp. St. Vincent n. Alexs A alei land, 16 te Santos. Waterman, 16 670 nr. z.o. St. Man n. Kaapstad. Westerlorcn, 16 v. Curacao n. Cnbimas. Wieldrecht, 16 250 m. n.n.w. Mona n. New York. Willem Barendsz. pass. 16 Madeira n. Rotterdam. Willem Ruys, pass. 17 Pilcairn eil. n. Balboa. Witmarsum, pass. 16 Vlissingen n. Hamilton. VV'oensdrechl, 16 v. Santana n. Puerto La Cruz. Woltersum, 17 te Corpus Chrisli. Wonogiri, 16 te Zamboanga. Wonosari, 16 v. Penang n. Port. Swettenham. Laan kerk, 16 300 in. n.o. Madeira n. Kaapstad. Zaanland, pass. 16 Wight n. Montevideo. Zonnekerk, 16 95 m. o. Barcelona n. Genua. Zuiderkerk, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Alexandrië. Commissarissen van de Noord-Europee- sche Houthandel Maatschappij n.v. te Am sterdam hebben besloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1958 een dividend uit te keren van 9 percent in contanten (v.j. 10 percent).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 19