GD Vis vrouwen lopen in balans als mannequins r Peek&Cloppenburg Gevangenisstraffen geëist voor het rijden onder invloed herenmode-tip Van dag tot dag Paren-Verkoop stretch nylon ankiets raatótoel 3 Raadsel Keurïii! Misrekening WOLLEN OVERHEMDEN HAARLEMSE RECHTBANK ZUIVER-ZIENL1CHT - 100%, KIJKGENOT VOORTAAN GOEDGEKLEDE OGEN _j Directeuren van smelt- bedrijf stonden terecht Zij zouden de staat voor meer dan een ton hebben benadeeld Chaplin vierde zijn zeventigste verjaardag de C0STUUMS f 89.75 - f 169.- f 39.75 PANTALONS f 29.75 f 79.75 ,s^attenbur»g' Hit1 öf bFrÏFÖFn fijb VRIJDAG 17 APRIL 1959 Een aantal berichten van internationaal niveau wekt vandaag een zekere verwar ring door hun uiteenlopende en soms zelfs tegenstrijdige tendenzen. Terwijl de Verenigde Staten vastbeslo ten lijken, door te gaan met het provoceren Van de Russen op de luchtweg naar Ber lijn, ondanks de Engelse aandrang om „geen slapende honden wakker te maken" nu een overleg met de Sovjet-Unie over de grote geschilpunten voor de deur staat, komt de nuchtere mededeling dat niemand minder dan de Amerikaanse vice-presi dent, Nixon, naar Moskou zal reizen om en dat is de klap op de vuurpijl een Amerikaanse tentoonstelling aldaar te openen, die het begrip van het Russische volk voor Amerika móet verdiepen! Daar aan wordt terloops vastgeknoopt, dat de Russen ook in Amerika een expositie inrichten met hetzelfde ideële doel. Moet men de verhouding tussen Rusland en Amerika nu gevaarlijk achten (vanwege de mogelijkheid van wapengeweld in de lucht boven Oost-Duitsland) of kan men van een ontwikkeling in de richting van gro tere verdraagzaamheid gewagen, vanwege die wederzijdse bereidheid tot kennis neming van elkanders cultuur en prestatie? Als Nixon naar Moskou gaat, zal hij profijt hebben van een zo gunstig moge lijke atmosfeer. De Amerikaanse uitdaging per-vliegtuig is daarom niet goed te pas sen in de Amerikaanse voornemens ten zij in Washington twee verschillende opi nies hun zin doordrijven en op die manier de buitenwereld voor een verwarrend raadsel zetten. De heer Herter komt dan al dadelijk bij het begin van zijn eventuele ministerschap voor de moeilijkheid te staan, die twee tendenzen te coördineren. Over Herter gesproken het is waar schijnlijk de eerste maal dat een kandidaat- minister aan een medische keuring is on derworpen die zijn lichamelijke geschikt heid voor het ambt moet uitwijzen. Deze nieuwigheid duidt enerzijds op de toe neming van zenuwslopende factoren in de vervulling van het Amerikaanse mi nisterschap van Buitenlandse Zaken, an derzijds is het een blijk van het door dringen der Amerikaanse efficëncy-metho- den in het regerings-apparaat, méthoden die de gehele zakenwereld beheersen en steeds meer afrekenen met de factor van het toeval. Overigens is het geen gek idee. Terwijl voor maatschappelijke functies tegenwoor dig keuringen, tests en vaardigheidsbe- wijzen traditie zijn geworden, is de .toe lating tot het verantwoordelijke en veel eisende ambt van regeerder eigenlijk aan geen enkele eis onderworpen die de per soonlijke geschiktheid betreft. Mensen als Duller, Herter en Macmillan om willekeurig een keus te doeh dragen het wel en wee van miljoenen in hun handen en staan voor beslissingen, die van enorme draagwijdte voor de ge hele wereld kunnen zijn. Hun doen en laten hangt zoals bij iedere mens; af van hun persoonlijke gesteldheid en een verstoring van hun persoonlijkheid kan gevolgen hebben voor de gehele gang van zaken op de wereld. Waarom zou men dan niet tevoren zover doenlijk uitmaken, of een zo veeleisend ambt niet te zwaar zal zijn voor degene, die men ermee belasten wil? Men mag zich echter niet verhelen dat toepassing van deze regel in Nederland bijvoorbeeld de kabinetscrises tot in het oneindige zou verlengen. Het lijkt er veel op dat de Sovjet- russische politiek in het Nabije Oosten lijdt aan een te haastige en daardoor on werkzame methodiek. De reactie van Nasser op de machinaties van de commu nisten in diverse nabuurlanden wijst erop, dat de verhouding van de Verenigde Ara bische Republiek met Rusland teruggelo pen is tot een niveau, dat misschien nog lager ligt dan dat waarop de Egyptische be trekkingen met het Westen rusten. Een gelijk spel Oost-West op het terrein van het omstreden Nabije Oosten zou de Westelijke mogelijkheden, om opnieuw en nu op doelmatiger wijze dit probleem gebied te benaderen, onverwacht verveel voudigen. Dat ook de Russen opnieuw zullen trach ten, in dit gebied politieke doelpunten te maken, behoeft niet te worden betwijfeld, doch als zij hun haastige techniek hand haven en daardoor de volken van het Nabije Oosten blijven afschrikken, is er voor de Westelijke diplomatie een goede kans op betere resultaten. Advertentie met kraagje, diverse kleuren Gen. Cronjéstraat 40-44 - Tel. 54679 Zes weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. J. J. Bredius, vanmorgen geëist tegen een 48-jarige Haarlemse ver tegenwoordiger wegens het rijden onder invloed van sterke drank. Op de avond van 2 februari dronk ver dachte in een Haarlems café bier, hij reed in zijn auto naar Zandvoort, dronk daar twee glazen whiskey en keerde terug naar Haarlem, waar hij weer bier dronk. Om half twaalf veroorzaakte hij op de krui sing Grote Markt-Barteljorisstraat een aanrijding met een andere auto. „Ik rij honderdduizend kilometer per jaar, edelachtbare. Ik heb al eeneneen- kwart miljoen kilometer achter de rug en nog nooit iets gehad," verweerde de ver tegenwoordiger zich. De president, mr. F. P. E. Bloemarts, herinnerde verdachte er echter aan, dat hij een paar jaar ge leden in Gorkum ook is geverbaliseerd we gens het rijden onder invloed. „Ik zou het bewijs kunnen leveren dat ik nog veel meer kan drinken," aldus verdachte. „Dat is juist het nadeel, dat de mensen dit den ken," antwoordde de president. Het pro millage van de hoeveelheid alcohol in het bloed bedroeg 1,60 en een arts had ver klaard, dat verdachte matig-sterk onder invloed was. De vertegenwoordiger vertelde verder, dat de agent, die hem had bekeurd hem langs een grote omweg naar het bureau in de Smedestraat had laten rijden. „Dat had die agent niet mogen doen, als ik geen auto kon besturen," meende verdachte, die ook de verklaringen van twee getuigen be twistte. Dezen hadden gezegd, dat de man met te grote snelheid het genoemde kruis punt was opgereden. Na de aanrijding had hij nogal wat pepermunt gegeten. De officier van Justitie meende, dat ver dachte roekeloos heeft gereden en eiste bovengenoemde gevangenisstraf. Ten aan zien van de intrekking van het rijbewijs wilde de officier in aanmerking nemen, dat verdachte zijn auto voor het uitoefe nen van zijn beroep wel erg nodig heeft. Tegen een 49-jarige Haarlemse drukker eiste de officier voor het rijden onder in vloed een maand gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Op 26 januari 's nachts om kwart voor een reed verdachte met zijn auto bij .een café weg zonder de voor- en achterlichten te ont steken. De man had in de loop van de avond diverse glazen bier gedronken ter gelegenheid van een jubileum van een zwager. Hij vertelde slecht sterke drank te kunnen verdragen en anders nooit bier te drinken. De raadsman mr. J. D. A. Viskil bepleit te een voorwaardelijke straf voor zijn cliënt, die maagpatiënt is, niet gewend is te drinken en zeker van cafébezoek nooit een gewoonte heeft gemaakt. Hongaren Voorts stonden twee Hongaren terecht wegens het rijden onder invloed, beiden op een motor. De eerste, een 29-jarige in Haarlem wo nende losarbeider, botste in de avond van 7 februari in de Gierstraat in Haarlem na een café te hebben bezocht tegen een auto bus. Tijdens het politieonderzoek wond de man zich nogal op en ontkende eerst alles. De officier van Justitie zei rekening te wil len houden met aanpassingsmoeilijkheden die Hongaren in een voor hen vreemd land ondervinden. Hij eiste zes weken gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Tegen de andere Hon gaar, een in Haarlem wonende 25-jarige grondwerker, luidde de eis twee weken ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De man werd op 1 maart aangehouden in de Jan Nieuwenhuijzenstraat in Haar lem. Hij reed op een motor, terwijl hij bei de benen over de straat liet slepen. Ver dachte vertelde, dat hij dit deed, omdat hij de keien in sommige Nederlandse straten niet gewend is en al een paar keer is ge vallen. Evenals zijn landgenoot, die vóór hem terecht stond, had hij zich recalci trant gedragen tegenover de politie. Ver dachte vroeg aandacht voor de gemoeds toestand, waarin hij vaak verkeert door het verblijf in een vreemd land, terwijl vrouw en kinderen nog in Hongarije zijn. De president zei het verstandig te vinden als verdachte in deze gemoedstoestand geen motorvoertuigen berijdt. Een 22-jarige Haarlemse wijnkopers knecht stond terecht omdat hij op 3 janua ri in de Smedestraat in Haarlem met een bestelauto links van de weg een fiets had aangereden, waarbij de eigenaar van de fiets die met iemand praatte, een hersen schudding opliep en enige tijd niet kon werken. Verdachte voerde aan te zijn uitgeweken bij de uitrit van een garage. De auto had de fiets maar juist geraakt, doch deze had een slag om gemaakt. Daardoor was de man gevallen. De officier sprak van grove onvoorzich tigheid en eiste 100 boete of tien dagen. Uitspraken op woensdag 29 april om kwart voor twee. De officier van Justitie eiste tegen een 27-jarige vertegenwoordiger uit Aerden- hout bij verstek wegens het rijden onder invloed zes weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Advertentie Zon, strand - zomer. Heerlijke begrip- er een elegante collectie van de schoon ste monturen. Alle met Polaroid lenzen, buigzaam, vrijwel onbreekbaar, splin- tervrij en... licht-als-een-veer. Uw zon nebril weegt nog geen 11, uw clip- Polaroid sunglas- maar 4,6 gr. Zie het ver ses dress well! They hil met Polaroid sunglas- protect against dazz- ses - morgen reeds. Po ling glare and brigh laroid zonnebrillen, dachten aan |g|||^,lijkste tl pen met ge- de wonder- kleuren. Geniet méér van zonlicht met Polaroid sun glasses. Verzeker u van 100% kykge-'^ not, Hinderlijke stra-v<^^ ling wordt afgekapt: al- leen 'zuiver-zien'-licht be reikt uw kostbare ogen. Dat was de opzienbarende vinding in de U.S.A. waarvan nu zoveel mensen - duizenden óók in Nederland-profiteren. Koninklijke kleuren, helder licht ver rassen het oog dat gekleed gaat in Polaroid sunglasses. Voor uw bril is er de lichtste clip-over denkbaar. Verder is your hours in kind sunshine. Polaroid vMp sunglasses with stop- glare guarantee. En j oy colour - be smart - with Polaroid ife?,... sunglasses, koms dragers - bril een passend voor elk gezicht een flatteus montuur f 19.- tot f25.-. Clip-overs, de veder lichte uit- voor bril- voor elke model - f 14.-. Polaroid sunglasses uitsluitend bjj de opticien, de vakman voor het beter zien. SUNGLASSES <X> and POLAROID, registered trademarks of Polaroid Corporation, Cambridge. Mass.. U.S.A. Advertentie een unieke gelegenheid om zeer voordelig een poor extra te kopen. ijzersferk, zo gewassen zo droog, nieuwe voorjaarsgeuren, moderne* streepdessins Verdachte bezocht in de avond van 15 november enkele cafés en kwam ook in een gelegenheid in Zandvoort. Om een urn 's nachts ging hij daar weg zonder te be talen doch met achterlating van een over jas. In de Julianalaan in Haarlem reed verdachte met zijn auto tegen een licht mast, waarna de wagen omsloeg. Met hulp van bewoners en voorbijgangers zette hij de wagen weer overeind en reed weg. Toen de politie later op de binnenplaats van het bureau foto's van de auto wilde maken, vond zij binnenin de kop van de lichtmast. De officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank heeft tegen de beide directeu ren van het smeltbedrijf Alcu-Metaal n.v. te Utrecht, drie maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf en een boete van 10.000 geëist. Hij achtte bewezen, dat beiden zich hebben schuldig gemaakt aan verduistering van messing hulzen en mes sing blokken, die eigendom waren van de staat en die de Alcu moest omsmelten. De Alcu had door een speciaal smeltpro- cédé kans gezien het smeltverlies, dat veelal 5 a 10 percent bedraagt, te reduce ren tot minder dan 2 percent. In de con tracten met militaire instanties was be paald, dat bij een smeltverlies van meer dan 3 percent de Alcu vergoeding moest betalen. Het verschil tussen dit smeltver lies van 3 percent en het werkelijke smelt verlies behield de Alcu echter. In zijn requisitoir zei de officier, dat aan zienlijke benadeling van de staat vast staat. Uit een verklaring van de accoun tantsdienst van het ministerie van Oorlog bleek, dat het nadeel voor de staat op 108.000 was becijferd. De verdedigers, mr. L. J. van Apeldoorn en mr. W. Nije, voerden aan, dat van be nadeling van de staat geen sprake is. Het accountantsrapport is gegrond op de over weging dat de smelterij messing voor zink, dat minder waard is, ruilde, hetgeen vol gens hen onjuist was. Vele personeelsle den werden gehoord, alsmede een aantal deskundigen. Enige van de totaal twintig getuigen, waarbij een ex-smeltmeester, zeiden dat bij meesmelting van zink gro te geheimzinnigheid werd betracht. De ge tuige had hierover, nadat hij ontslagen was, direct het D.M.L. geschreven, waar door deze zaak aan het rollen kwam. CORSIER SUR VEVEY (UPI) In de stilte van zijn familiekring heeft Charlie Chaplin, in zijn villa „Manoir de ban" aan het meer van Genève zijn zeventigste ver jaardag gevierd. Bij de vele cadeaus was een ivoren beeldje, dat door Tsjoe En Lai de premier van communistisch China, be doeld was als een blijk van erkentelijk heid voor Chaplin's organisatietalent. In 1954, tijdens de conferentie in Genève over Indochina, heelt hij voor Tsjoe en Lai een speciale vertoning gearrangeerd van een aantal zijner films. De komiek-regisseur-producer-draai- boekschrijver-componist Chaplin, wiens wieg in Engeland heeft gestaan, had voor zijn vrouw Oona als geschenk de aankon diging van een reis door het Verre Oos ten. „Wij gaan tot Bali", zei Chaplin met een brede lach. Donderdagavond gaf het Volkstoneel in Amsterdam de première van De blauwe engel" van Friedrich Mann. Op de foto ziet men Beppie Nooy en Willem van der Veer. Welke zijn de voornaamste bezienswaardigheden van Lis sabon? Nee, u hoeft deze vraag niet te beantwoorden. Laten we dat liever over- t laten aan de bij het hof van koning Dom Luis I geaccredi teerde pauselijke nuntius. Toen hij eens een bezoek bracht aan Rome, werd hem die vraag gesteld en volgens de overlevering antwoordde hij prompt: „Het standbeeld van koning Dom José I, het klooster Jeronimos en de varinas". Zo was het om- 1 streeks 1875. Nu zou ik ge neigd zijn alleen het eerste van dit drietal te vervangen het doet er in dit verband niet toe door welk monument. Maar vast staat, dat de vari nas hun plaats zouden be houden. Wie Lissabon bezoekt, moet eens de moeite nemen extra- vroeg op te staan en een wan deling te maken naar de Taag. De vissers uit de dorpjes aan dé machtige riviermonding zijn dan bezig hun vangst ovfer te dragen aan de vis vrouwen de varinas die daarna een voor een de stad intrekken met de zware ben op het hoofd. Hun stijve leren pantoffels klepperen over het plaveisel van de hoofdstraten. Liever zouden zij barrevoets gaan „dat is beter voor de balans", heeft een van hen mij duidelijk gemaakt maar officieel is dat in Lissabon verboden. Vreemdelingen mochten eens minder gunstige conclusies trekken omtrent de welstand van de bevolking. De geschiedenis van deze fleurige groep is hoogst merk- In het bonte volksleven van de Portugese hoofdstad nemen de varinas een heel eigen plaats in. Minder dan een eeuw ge leden waren zij er nog vreemde elementen, nu zijn zij thuis in Lissabon en omgeving, maar zij worden toch nog altijd als een bezienswaardigheid beschouwd. waardig. Om te beginnen is de oorsprong van het woord varina min of meer in neve len gehuld. De grootste aan hang heeft de theorie, dat het een afkorting is van Ovarina, dat wil zeggen „vrouw van Over", een plaatsje aan de noordkust van Portugal. An deren menen, dat het woord is afgeleid van vara, een soort paal of boom, waarmee vis sersboten in half dichtgeslib de rivieren worden voort bewogen. De geleerden moeten elkaar maar over deze kwestie in de haren zitten; belangrijker is de herkomst van deze volks groep. Zijn dc varinas van Phoenicische origine, zoals sommigen stijf en strak vol houden of stammen zij van de Grieken af? Niets is met ze kerheid bekend. Eén feit staat als een paal boven water: zij vormden vroeger een belang rijk bestanddeel van de be volking van Aveiro, de mid- den-Portugese vissersplaats met zijn quasi-Hollandse om geving van vaarten en polder land. Gedurende de tweede helft van de negentiende eeuw, spoedig na de opening van de spoorlijn LissabonOporto, verhuisden zij en masse naar de hoofdstad. Daar vestigden zij zich in de wijk Esperanga. Natuurlijk heeft er in de loop van de tijd assimilatie plaats gehad* piaar toch niet veel. Zij trouwen het meest met de Pescadores (vissers) van de zelfde „stam". Als pikante bij zonderheid mag gelden, dat de meeste visvrouwen de naam hebben een goede partij te zijn. Zij kunnen al wel op hun zeventiende jaar het hu welijk ingaan en brengen niet zelden een bruidsschat mee van vijftig contos, wat onge veer overeenkomt met vijfen zestighonderd al dan niet waardevaste Nederlandse gul dens. Voor Portugal met zijn in meerderheid arme bevol king is dat al een heel kapi taal. Hun bijzondere plaats in de hoofdstedelijke gemeenschap is niet zozeer verkregen, door dat zij zich aan de bevolking hebben aangepast eerder is het andersom. Zij hebben per soonlijkheid, opgebouwd uit een natuurlijke geneigdheid hard te werken, gekoppeld aan gratie, levendigheid en houding. Voeg hierbij de ijle tonen van hun verkoopskre- ten, hun schilderachtige kle ding, hun afwijkend dialect, hun zang en dans en ge zult een beetje kunnen begrijpen waarom zij zich als koningin nen temidden van het volk van Lissabon bewegen. Hun kroon is het typische zwart vilten hoedje. Geen wonder dan ook, dat zij hun bewonderaars hebben onder alle lagen van de be volking, zelfs tot in de hoogste kringen. Ik heb u al als voor beeld gegeven, dat een pause lijk nuntius onverbloemd de varinas aanwees als een van de „monumenten" van Lissa bon. Van een beroemde Por tugese schrijver, intellectueel tot de nagels van zijn goed verzorgde handen, wordt ver teld, dat hij niet kon nalaten bij het zien van een jonge en aantrekkelijke varina te ver zuchten: „O menina, o meni- na". Wilt u zich even trach ten voor te stellen wat de re actie van het publiek zou zijn, wanneer een van onze voor aanstaande burgers in de Grote Houtstraat tegen elke schone passante „lief klein meisje" zou lispelen? Op een feest in Vila Franca de Xira, een vijfentwintig kilometer ten noorden van Lissabon aan de Taag gelegen, maakte ik kennis met Maria Albertina Pereira en Irminia Rosa Tavares. Zij waren res pectievelijk zeventien en zes tien jaar oud (zagen er echter uit als in de twintig) en kon den dus volgens Portugese be grippen voor huwbaar door gaan. Zij woonden bij hun ouders papa was visser en ik kreeg gelegenheid de helderwit gekalkte huisjes aan de binnenzijde te bekijken. Het meubilair was niet over dreven groot, maar in beide woningen trof mij de artistici teit, waarmee voor de aan kleding gebruik was gemaakt van kleurige doeken en fel- gestreepte dekens. Een opval lend voorwerp was een een voudige stok met vlas, die nog door Maria's grootmoeder was gebruikt om op primi tieve wijze te spinnen. Maria en Irminia moesten op het avondfeest zingen en dansen en ik had me van deze gebeurtenis oen grote voor stelling gemaakt. De werke lijkheid overtrof nog mijn ver wachtingen. De traditionele dracht van de varinas trans formeerde de meisjes in ko ninginnetjes. Op het hoofd droegen zij het platte hoedje met de luxe dop, normaal be stemd cm er de visben op te dragen. Een jakje en rok van donkergroen fluweel contras teerde smaakvol met het zacht-violet van de schort. Zware zilveren oorhangers en halskettingen voltooiden het beeld. Ik heb met stijgende bewon dering naar hun prestaties gekeken en geluisterd. Om zich gemakkelijker te kunnen bewegen hadden zij al gauw hun schoentjes irtgeschopt en zo zongen zij de oude liederen uit de noordelijke streken van Portugal. Het best kwam hun natuurlijke gratie echter uit in de vira, een volksdans in driekwartsmaat met ingewik kelde figuren. Aan het hoogtepunt van de feestvreugde kón ik mij niet onttrekken: het was de vira de todos, de vira voor allen, waarin deze zo dicht bij de natuur levende mensen hun passie uitleefden. En ik voel de mij ten zeerste gevleid, toen Irminia, dicht in .mijn nabijheid dansend, „muito bem!" riep ook al wist ik, dat Portugezen charmant kun nen overdrijven en dat mijn vira niet „heel goed" was. J. J. F. Kemming Slaap, mensheid, slaap Slaap is, volgens mij, de primaire con ditie van alle levende wezens. Planten dommelen. Enige tijd geleden zeg drie honderd miljoen jaar leefden de lagere en laagste dieren hun leven slapend en het was een hele uitvinding toen ze van tijd tot tijd even wakker werden. Het wakker worden onderscheidt dier van plant. Ik slaap ook graag. Maar ik vraag me af of de slaaptijd niet verminderd kan worden. Bijvoorbeeld slechts acht uur om de andere dag. Zou men de mens er aan kunnen doen wennen indien men hem veertig uur in het licht liet werken en hem dan acht uur in het donker liet snur ken? Dat zou een mensenleven ver dubbelen. De Russen schijnen er mee bezig te zijn. In onbevredigde levens is slaap de beste tijd van het etmaal. Daar zinkt men weg in onbetreurde, onbedachte vergetelheid, een vlucht uit de adembenemende zorg van elke dag. Oh, ik heb zo'n slaap. Opiumsmokers en hasjiesjkauwers leven volgens dat beginsel van troostende weg- dromerij. Ik vind het leven ook maar moeilijk en als ik 's avonds getroost mijn witte pilletje slik en de laatste bladzijden van mijn bedboek lees, glimlach ik tegen mijzelf vol verlangen naar verhullende nachtrust. De volgende morgen word ik meestal dan weer wakker en het gezeur begint op nieuw. Maar geslaap brengt, hoewel geen afstel, toch uitstel van moeilijkheden. Napoleon kon volstaan met vier uur slaap. Hij kon zich overdag midden in de veldslag even uitstrekken op zijn empire kampbed en tien minuten wegsnurken. Dan werd hij weer fris wakker en won de rest van de slag. Churchill ging als premier laat naar bed. Zijn ministers knikkebolden om streeks vier uur in de ochtend. Maar hij was fris en sliep dan tot het midden van de dag en werkte daarna een paar uur in bed. Wat Hitler deed weet ik niet, hoewel zijn kamerdienaar veel geld verdiend heeft met het in weekbladen te ver klappen. Toen ik een kind was, wilde ik nimmer naar bed. Ik wilde ook niet graag opstaan. Ik sta nog steeds niet graag op, maar ga graag naar bed. Slapen verlost mij van onvervulde dagen. Met het lengen der eeuwen zal slaap uitsterven. De wakkere knaap van A.D. 19590 zal slechts een minim uiltje knap pen als hij om de pool rakettert. Vita minen, hormonen, zuivere zuurstof en elektronische dienstmeisjes doen de rest. Daarom, waardeert uw bed. Komende generaties zullen niet meer weten, waar voor het te gebruiken. En nu moet ik op houden, want ik kan niet meer uit mijn ogen zien van het gapen. Slaap lekker, zolang het nog kan. H. B. Fortuin Advertentie grootste sortering in Terienka en zuivere kamgaren (min 7% spaar rente) uit Italië en Engeland SP0RTC0LBERTS (min 7% spaarrente prima Terienka (min 7% spaarrente) de JONGE mode TWEN C0STUUMS (min 7% spaarrente) Op N.K.-rekening betaalt U 1 /3 per maand beter bij Grote Houtstraat 36, Haarlem tel. 10568 Uit de Oprechte Vrijdagsche Haerlemse Courant van 18 April 1759 ENSCHEDE. Alhier is omringd door eene talryke menigte van Vrienden verjaard gewor den Jan Franken, oud ge worden zynde volle 100 Jaaren, gezond van Lichaam en gaaf van Ver stand en Memorie, en in de 50 jaaren Voorzanger der Doopsgezinde Gemeente dezer Stad: Hy verwelkomde de Vrienden met het zingen van Psalm CXXXIII; tusschen bey- den met verscheydenen andere, hen eyn- delijk s' nachts ten 12 uuren met het zingen van het derde Vers uyt Psalm III valediceerendé.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5