Belangrijk bericht Na bijna vijftig jaar weg uit hun „Haringbuijs" Raad Haarlemmerliede wenst tussentijdse verkiezingen Teleurstelling over standpunt van Gedeputeerde Staten UIT STAD EN STREEK Maakt U vakantie-plannen? Dan is hier een ZATERDAG 18 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 GRENSWIJZIGING Pullen-rijm ■'S'lssSS- Hoe lioudt IJ dat uit Erna Spoorenberg heeft succes in Londen Dr. H. Voorzanger sprak voor ouders P. H. v. d. Leij school Dr. E. Brongersma sprak voor Geloof en Wetenschap Stille tochten in Haarlem op 4 mei Eis van drie jaar wegens aanslag op wethouder Gepensioneerden van PTT richten sociëteit op Voelt U allemaal kriebelhand jes in Uw nek? BO&I TWEE KONINKLIJKE MANNENKOREN HEBBEN HUN STEMMEN GEMENGD OM EEN GROOTS WERK TE DIENEN DE RAAD van Haarlemmerliede en Spaarnwoude is fel gekant tegen de wijzi gingen, die blijkens het wetsontwerp be treffende de opheffing van de gemeente, zijn aangebracht in het oorspronkelijke voorontwerp, vooral met betrekking tot het achterwege blijven van tussentijdse verkiezingen. Men was algemeen van ge voelen, dat de veranderingen, die na de totstandkoming van de grenswijziging, voor de gemeente Haarlemmermeer ont staan, nieuwe verkiezingen wettigen, ten einde een voldoende behartiging te garan deren van de bewoners, die tot Haarlem mermeer zullen gaan behoren. Wat be treft de 866 inwoners, die onder de ge meente Haarlem komen te vallen, achtte men een nieuwe verkiezing hoewel prin cipieel gewenst op praktische gronden niet noodzakelijk, omdat daardoor de sa menstelling van de Haarlemse raad niet zal kunnen worden veranderd. Tijdens de buitengewone raadsvergadering, die vrij dagavond in Halfweg werd gehouden, machtigde de raad B. en W. een antwoord in de bezwaren van Haarlemmerliede zijn vervat en waarin vooral de wensen met betrekking tot tussentijdse verkiezingen voor de gemeente Haarlemmermeer tot uitdrukking zullen worden gebracht. Over het algemeen was men weinig te spreken over de gevolgde procedure, waarbij G.S. wel naar de bezwaren van Haarlemmerliede hebben geluisterd, maar er geen gevolg aan hebben gegeven. In een toelichting op de brief van G.S. zei de voorzitter, burgemeester drs. J. J. M. Visser, dat men ten aanzien van een verandering van de opvatting van dit college niet te veel illusies moet koeste ren. Hij zei zeer ontsteld te zijn over het voornemen geen verkiezingen te houden en hij vroeg zich af, waarom de ophef fing reeds per 1 januari 1960 moet ge schieden. De burgemeester was van oor deel, dat men hiermee beter tot septem ber 1962 zou kunnen wachten, omdat dan toch nieuwe gemeenteraden moeten wor den gekozen. De heer Van Lieshout (K.V.P.) sprak eveneens zijn afkeuring en ontstem ming uit over het feit, dat men geen tus sentijdse verkiezingen wilde houden, zo dat de bevolking van de te annexeren ge bieden geen stem in de nieuwe raden kun nen hebben. Hij stelde voor in de eerste plaats nog eens aan te dringen op het be houd van de zelfstandigheid van de ge meente. Mocht dit niet mogelijk blijken te zijn, dan wilde hij de opheffing pas in 1962 doen geschieden en als ook hiermee geen rekening kan worden gehouden, wil de hij aandringen op het doen houden van tussentijdse verkiezingen voor Haarlem mermeer, De heer Streefkerk (Prot. Chr.) wenste een scherper stellingname tegen een eventueel achterwege blijven van verkiezingen. De heer Van Brug gen (K.V.P.) uitte zijn grote bewonde ring voor het advies, dat B. en W. hadden gegeven en stelde, dat G.S. geen redelijke weerlegging van de bezwaren van Haar lemmerliede hadden gegeven. Hij was voorstander van een zelfstandige gemeen te, waartoe ook Zwanenburg zou moeten behoren. Bevreemdend De heer Gijzel (Arb.) vond het be vreemdend, dat men ten aanzien van de Noordoostpolder wilde komen tot kleine re agrarische gemeenten en dat men te- Advertentie Schoonmaaktijd narigheid man physïeü in paniek spreekt banaal mannentaal vrouwtje sust bier geeft rust 'n Pul vol troost Amstel... proost! w**091 -putten'. Advertentie Neem 2 of 3 VALDISPERT dragees en U wordt weer rus tig, opgeruimd en kalm. VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natunr- prodnkt zonder reuk of smaak. Ook nerveuze kinderen nemen het graag in en verdragen het goed. Het klopt al weer: Vraag Uw apotheker of drogist. gelijkertijd de gemeente Haarlemmer meer wilde uitbreiden tot ver buiten de polder. In strijd met een voorgestane ster ke agrarische buffergemeente achtte hij het toegeven aan de verlangens van Haar lem. Het punt van de verkiezingen vond de socialistische spreker het belangrijkst. Niet minder dan acht percent van haar huidige bevolking krijgt Haarlemmer meer erbij. Dit zou bij verkiezingen zeker van invloed zijn op de samenstelling van de raad. Hij noemde het van groot belang, dat de bewoners, die naar een andere ge meente overgaan, vooral in de eerste ja ren zitting kunnen nemen in de gemeente raden en de raadscommissies. Overigens was hij van mening, dat uitstel tot 1962 ook bezwaren heeft: de gemeente zal geen ambtenaar overhouden, als men weet, dat zij binnen afzienbare tijd wordt opgehe ven. De heer D o e v e n (K.V.P.) en wethou der Van Essen spraken in dezelfde geest. De laatste gispte in scherpe bewoor dingen het gedrag van G.S. „Wij hebben steeds correct gehandeld, maar zijn niet correct behandeld." De voorzitter sloot de vergadering, waarbij hij er zijn vreugde over uitsprak, dat tijdens de debatten zulk een grote een stemmigheid was getoond. Hij kondigde aan, dat B. en W. het college van G.S. zou den antwoorden in de zin van de discus sies, waarbij sterk de nadruk op de wen selijkheid van verkiezingen zal worden gelegd. Nieuws in het kort Hersenschudding. Vrijdagmiddag om kwart over vijf stak een vijftienjarig meis je zonder op het verkeer te letten de Ge dempte Oude Gracht in Haarlem over juist op het moment, dat er een bromfietser passeerde. Er ontstond een aanrijding, waarna het meisje met een hersenschud ding in het Grote Gasthuis moest worden opgenomen. Val in beerput. Vrijdagmiddag om half vier is een 24-jarige vrouw toen zij delde, door het deksel van een beerput ge- delde, door de deksel van een beerput ge zakt. Zij werd daarbij aan een van de benen gewond. Tegen de eigenaar van het pand, waarvoor de beerput zich bevond is proces-verbaal opgemaakt, aangezien bleek, dat het deksel van de put volkomen ver waarloosd was. Lezing over onvolwassenheid. Op zon dag 19 april houdt de heer M. J. F. Ehr- becker voor het Humanistisch Verbond een lezing over „Onvolwassenheid bij volwas senen" in restaurant Brinkmann. Aanvang 10.30 uur. De Engelse muziekcritici zijn vol lof over het eerste optreden van de Nederlandse sopraan Erna Spoorenberg in de Royal Festival Hall, waar zij zich in een Handel- programma liet horen. Reeds vroeger gaf zij een recital in de Wigmore Hall. Zij vertolkte thans vier aria's. De „Times" prijst haar soepele, gevoelige en fijn vloeiende stem in het „Care selve", haar kwikzilverachtige geluid in het „Qual far- faletta" en de indrukwekkende ornamen tatie in het „Sommi dei". Achtenveertig jaar woont de heer A. Brouwer nu in zijn „Haringbuijs", het huisje aan de Zandvoorterweg bij de vier sprong in Aerdenhout. Maar maandag gaat hij het met zijn vrouw verlaten. Dan gaan zij hun intrek nemen in een groter huis aan de Generaal Spoorlaan 10 in Aer denhout. Graaf van Randwijck, bij wie de nu 74-jarige heer Brouwer vijftig jaar als chauffeur in dienst was, kocht het voor ze. Als we de heer en mevrouw Brouwer op zoeken zijn zij aan het eten, pap met stroop. Ze zitten in een ruime, grote keu ken aan de achterkant van het huis en de deur staat wijd open. We lopen zomaar naar binnen. Het echtpaar Brouwer is geenszins verrast. Ze gaan rustig door met eten, maar we horen toch op ons ver zoek iets over de geschiedenis van „hun Haringbuijs". „Vroeger", vertelt de heer Brouwer, „vroeger was dit een boerderij met een herberg. Hier, waar nu de keuken is, was destijds de koeienstal. In het voorvertrek was de gelagkamer. De straatweg naar Zandvoort werd pas in 1825 aangelegd. Daarvoor was er gewoon een zandpad. Bij de viersprong werden toen tolbomen ge plaatst, want de weggebruikers moesten hun penning betalen voor het onderhoud van de weg. De „Haringbuijs" was toen de herberg, waar men graag rustte om eeii biertje te drinken. Het was allemaal heel anders. Vijftig jaar geleden stonden er vijfen dertig huizen in Aerdenhout, die werden alleen in de zomer gebruikt. Er was maar één politieagent en één nachtwaker. De straten werden verlicht met oliepitjes en er was haast geen verkeer. Het was hier veel stiller". De heer Brouwer zucht even. „Nu kunnen we vaak niet eens meer sla pen door het geraas van al die auto's, die dag en nacht voorbijrijden. Daarom vin den we het zo prettig om naar het grote, stille huis te gaan." En mevrouw Brouwer vult vlug aan: ..Er zün natuurlijk nog meer redenen. Het Op de ouderavond, welke de oudercom missie van de P. H. van der Leyschool in Oud-Schoten vrijdag heeft belegd, heeft dr. H. Voorzanger, bedrijfsarts van de Hoogovens in IJmuiden, een uitermate boeiende inleiding gehouden over het on derwerp „Sexuele voorlichting van de jeugd". De spreker legde er de nadruk op dat het er bij deze voorlichting in de eerste plaats om gaat dat er een sfeer van vertrouwen tussen ouders en kind bestaat. Met het scheppen van een dergelijke goede ver standhouding kan niet vroeg genoeg wor den begonnen. „In veel gevallen zal dit met zich meebrengen dat ouders bereid moeten zijn van een voetstuk af te dalen, waarop zij menen te moeten staan", al dus dr. Voorzanger. Hij zei er voorstan der van te zijn dat ouders hun kind tot op zekere hoogte op dit terrein voorlich ten alvorens het naar de lagere school gaat. Voor de leerkrachten op de lagere scho len zag hij daarin geen taak. Daarentegen wel voor de leraren aan inrichtingen voor voortgezet, middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. De voorlichting door de ouders wilde de spreker echter voorop stellen. Het betoog van dr. Voorzanger gaf aan leiding tot een belangwekkende gedach- tenwisseling. De voorzitter van de ouder commissie, de heer J. Kampman, bracht namens de aanwezigen de inleider dank voor zijn naar hij zei, knappe behande ling van een voor vele ouders moeilijk pro bleem. Advertentie GESPECIALISEERD IN VERMUUR VAN Zwarte Gelegenheidskleding Moderne coupe mnl-ed JeCQoet- ColbeMco.tuum» licMgxjie hoede". en hetdtchoene" „Kléding Artistique" Am.l.rd.m.tr..! i* HAARLEM T.M.O. 114ÏO is hier allemaal zo onpraktisch gebouwd. Er is geen douche en verder struikel je hier over al die trapjes, die van de ene naar de andere kamer lopen. Kijk maar eens, maar let niet op de rommel, want we zijn net aan het verhuizen." De „Haringbuijs" is van binnen anders dan men zou verwachten. Eigenlijk valt het een beetje tegen omdat er haast niets meer herinnert aan de tijd van vroeger. In de kamers is het, ondanks de lage zol dering, en de betrekkelijk kleine ramen, toch licht. Overal staan azalea's, die de heer Brouwer zelf gekweekt heeft. Eigen lijk is het moeilijk te begrijpen, dat het echtpaar Brouwer hier zo graag weg wil vooral omdat het er al zo'n tijd gewoond heeft. Maar misschien menen zij het niet zo, want wij zijn ervan overtuigd, dat de heer Brouwer beslist nog vaak door de ra men in de „Haringbuijs" zal gluren, wan neer die eenmaal op een „eilandje" tussen de brede verkeerswegen zal staan. De achttiende bijeenkomst van „Geloof en Wetenschap" was gewijd aan Grieken land, want in Brinkmann te Haarlem hield dr. E. Brongersma uit Heemstede vrijdag een boeiende lezing onder de titel „De kleuren van Griekenland", waarbij hij een groot aantal bijzonder mooie kleurendia's vertoonde. Na een korte inleiding, waar bij dr. Brongersma zijn talrijk gehoor reeds een voorproefje gaf van datgene, wat men later in de avond te zien zou krij gen, vertoonde hij eerst bij wijze van aanloopje naar het verre zuiden een aantal lantarenplaatjes van Italiaanse ste den en dorpjes en vervolgens liet hij een groot aantal dia's zien, die hij op zijn auto tocht over het eiland Korfu en het Griek se vasteland had genomen. Daarbij pas seerde een aantal hoogtepunten uit de reis van dr. Brongersma de revue, zoals de Meterozakloosters, Thermopylae, Delphi, Athene, en na de pauze Sounion, Korinthe, Mykene, Mistra en Olympia. Het aandachtige gehoor beloonde dr. Brongersma voor zijn vlotte, geestige en voortdurend interessante lezing met een langdurig applaus. Advertentie Een nieuwe samenwer king van de KLM met de erkende Nederlandse reis bureaus brengt deze zomer een vliegvakantie binnen ieders bereik. In sommige gevallen is nu zelfs de vliegreis plus het volledige verblijf in het buitenland niet duurder dan normaal het vliegen alleen! Toch bent U bij deze „alles-inbegrepen" vlieg reizen niet gebonden aan een groep. U bent een individuele passagier op de normale lijndiensten van de KLM, met alle hoffelijke service die daarbij hoort. Ook in Uw hotel of pension bent U een individuele gast. ledereen kan van deze belangrijke besparing op een zorgeloze vliegvakantie profiteren. Elk erkend reisbureau zal U gaarne inlichten en Uw reis en verblijf voor U regelen. Vliegen verlengt Uw vakantie Op de nationale herdenkingsavond, za terdag 4 mei, zullen in Haarlem weer ere wachten betrokken worden bij de fussila- deplaatsen aan de Dreef, de Westergracht en de Jan Gijzenbrug. De gehele burge rij wordt verzocht om 18 uur de vlag (niet wapperend) halfstok uit te steken en de ze voor zonsondergang weer in te halen. De openbare vermakelijkheden worden gesloten. Er hebben verder stille tochten plaats naar genoemde fusilladeplaatsen en naar de erebegraafplaats te Overveen. Om 18.45 uur begint in de Grote Kerk een herdenkingsdienst, waar gesproken wordt door de heer R. Prosée, rector van het Karei van Manderlyceum. Voorts ver lenen medewerking de organist Klaas Bolt en de koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap". Om 19.30 uur vertrekt van de Oude Groenmarkt een stille tocht die via de Spekstraat en de Grote Houtstraat naar het monument aan de Dreef gaat. In Haarlem-Oost stelt men zich voor de stille tocht op om 19.15 uur op bij de Zo- mervaart-Nagtzaambrug. Deze stoet sluit achter de stoet van de Grote Kerk aan en gaat eveneens naar het monument aan de Dreef. Daar wordt gedefileerd en om 20 uur neemt men er twee minuten stilte in acht. In Haarlem-West hebben er stille toch ten plaats naar de fusilladeplaats Wester gracht, waar eveneens om 20 uur twee minuten stilte in acht genomen worden. Daarna volgen er herdenkingstoespraken terwijl er muzikale medewerking ver leend wordt door het korps van het Leger des Heils onder leiding van de heer B. Schut jr. Voor de stille tochten in West vertrekt men om 19.20 uur van het verenigingsge bouw Kamerlingh Onnesstraat; om 19.25 uur van de Oosten de Bruijnstraat, hoek Pijlslaan; om 19.25 uur van het Oranje plein en om 19.35 uur van het Hasselaers- plein. Na de herdenkingstoespraken volgt er een kranslegging en een défilé. In Haarlem-Noord vertrekken de stille tochten om 19.30 uur van de Floresstraat, het Marnixplein en de Muiderslotweg naar het monument aan de Jan Gijzenbrug waar om 20 uur twee minuten stilte in acht genomen worden. Daarna volgen her denkingstoespraken, een kranslegging en een défilé. De officier van Justitie bij de rechtbank te Dordrecht heeft een gevangenisstraf van drie jaar en voorwaardelijke terbe schikkingstelling geëist tegen de 37-jarige fotograaf J. R., die op 2 december een wethouder der gemeente Sliedrecht, de heer A. Baars, zodanig met een dolkmes heeft verwond,.dat diens rechteroog ope ratief moest worden verwijderd. De fotograaf had de wethouder in het raadhuis opgewacht en hem gevraagd, het besluit waarbij hem de toegang tot het raadhuis bij trouwplechtigheden was ont zegd, in te trekken. Toen de wethouder hem had gezegd, dat daar niets aan te doen was, had hij een dolkmes tevoor schijn gehaald en de heer Baars in het wilde weg gestoken. Een politieagent moest de wethouder ontzetten. De fotograaf ontkende de bedoeling ge had te hebben de heer Baars te doden. Hij had hem slechts bang willen maken. Hij zei in de heer Baars de man gezien te hebben, die hem het brood uit de mond had willen stoten. Op de vraag van de president waarom hij een dolkmes had meegenomen als hij de wethouder alleen maar had willen vragen of hij alsnog bij trouwplechtigheden zou mogen fotografe ren, verklaarde R. dat hij het mes altijd bij zich had, „om zijn vijanden en die van zijn vrouw af te schrikken". Ook het feit dat hij het mes tevoren had laten slij pen, had volgens hem niets te betekenen. De officier van Justitie achtte poging tot doodslag bewezen. Onder de gepensioneerden van PTT is het verlangen ontstaan ook na het ver laten van de dienst elkaar te blijven ont moeten en enig contact met de dienst en de verschillende PTT-amusementsvereni- gingen te blijven onderhouden. Er heeft zich een voorlopig comité ge vormd, dat hiertoe een sociëteit in het leven wil roepen en reeds plannen heeft beraamd. De toneelvereniging Postaal Ge noegen heeft spontaan haar studio in de Lange Lakenstraat 29 voor bijeenkomsten ter beschikking gesteld. Uit voorlopige contacten is gebleken, dat de belangstelling zo groot zal zijn bij de eerste bijeenkomst, dat omgezien moest worden naar een grotere zaal. De eerste keer zal het punt van samenkomst zijn in hei Militair Tehuis, Jansweg 34 en wel op donderdagmiddag 23 april van 25 uur. De tweede bijeenkomst, die op 28 mei is vastgesteld, zal wél plaats vinden in de studio van Postaal Genoegen. Die tweede keer hoopt men bij voldoende belangstel ling tot definitieve oprichting van de sociëteitsvereniging over te gaan. Alle gepensioneerden van PTT met hun dames zullen van harte welkom zijn op de genoemde data. Het voorlopige comité be staat uit de gepensioneerde PTT-ambte- naren W. Flooren, Van Kinsbergenplein 49; P. Koomen, Vergierdeweg 129, A. Polder man, Van Raephorststraat 37 en K. J. Preusterink. Van 't Hoffstraat 99. Advertentie Als U het ons vraagt bent U dan hard aan een rustige (natuurlijk een Lissone-Lindeman) vakantie toe.Bijv. 5/7 d. Londen f 148.-/f 179- 14 d. vliegreis Spanje, Ibiza f 551- 10 d. vliegreis Mexico f3258— Neerlands eerste reisbureau Aan Lissone-Lindeman Plcttcrijkade 50 Den Haag Stuur mij Uw gratis vakantiereisgids Naam Adres Woonplaats De gevel van het nieuwe postkantoor in Heemstede zal worden versierd met een beeldhouwwerk. De laatste dagen was de gevel wat kaal. Nu heeft men echter een voorlopige versiering aangebracht in de vorm van dit beeld, uit allerlei materiaal zelfs bier flesjes kwamen er aan te pas ge schapen door de 69-jarige stucadoor F. Mathies. Deze illustere manne- figuur heeft men daar op een console geplaatst om, naar men zegt, de ver houdingen voor het uiteindelijke beeld beter te kunnen bekijken. Maar welke voorbijganger zal niet aan een grapje denken? Voor dit „kunstwerk" is geen gemeentelijke subsidie nodig geweest. Het komt de laatste tijd wel eens meer voor, dat zangkoren en muziekvereni gingen een gecombineerde uitvoering geven om de hoogoplopende kosten samen te dragen en zich te verzekeren van vol doende belangstelling. Ik denk er echter niet aan om het voorjaarsconcert, 'dat de twee Haarlemse koninklijke mannenkoren vrijdagavond in het gemeentelijk Concert gebouw in combinatie gaven, in dit licht te willen zien. Evenmin wens ik deze ge zamenlijke uitvoering te beschouwen als een openlijke krachtmeting, maar wel als teken van het ontwakende besef, dat twee meer kunnen dan één en dat men met vereende krachten in staat is iets groots tot stand te brengen en een nobele die nende taak te verrichten, die gezien kan worden als een artistieke daad van vér strekkende betekenis. Want aanleiding tot het gezamenlijk optreden van de aloude Liedertafel Zang en Vriendschap en Mannenkoor Caecilia was de uitvoering van een fragment uit de dubbelkorige „Missa in die festo" van Alphons Diepen- brock. Het was niet de eerste keer dat dit plaats had en dat Diepenbrocks machtige mannenkoorcompositie (die buiten de nor male verhoudingen valt) het aangewezen bindmiddel bleek te zijn om onze twee koninklijke mannenkoren niet tegen, maar met elkaar in het geding te brengen. En omdat het reeds de tweede keer was, dat wij het verheffend geval meemaakten, al die „koninklijke" stemmen samen te horen opgaan en zich in edele contra- puntische lijnen te vermengen, gaf het mij toch een desillusie dat het tot één enkel fragment, het „Gloria", beperkt bleef, al is dit dan op zichzelf reeds een zware kluif. Ik had in mijn geestdrift voor een ideale mogelijkheid op z'n minst ver wacht, dat er nog een paar delen van het werk aan toegevoegd zouden worden. Maar goed, het „Gloria" heeft onder lei ding van Jack P. Loorij en met medewer king van de tenorsolist Bert van 't Hof en van de organist Albert de Klerk dank zij de beide vocale grootmachten geklonken op een wijze, die de verwachting het werk eens in zijn geheel door datzelfde ma teriaal uitgevoerd te horen ruimschoots voedsel gaf. Want ondanks een lichte in zinking (zowel bij de rechter als bij de linker koorgroep) vóór het „suscipe" werd het als geheel een monumentale prestatie, nobel van klank en met verrukkelijke detailverzorging, waar de stuwing van een volbloed temperament doorheen ging als een pulserende bloedstroom. En dan zeg ik: als dat kan, moet de rest óók kunnen. En die consequentie houdt in, dat nu op onze beide „koninklijken" de morele last drukt van een integrale uitvoering van Diepenbrocks „Missa in die festo" eens een Haarlems muziekfeest te maken, bij voorbeeld als een manifestatie in het Hol land Festival in de Grote Kerk, wanneer de restauratie van het Müller-orgel zijn beslag zal hebben gekregen. Beide koren traden deze avond uiter aard ook apart op en gaven elkaar in niets toe wat het interpreteren van moderne buitenlandse werkjes betrof. De Bartöks en de Distiers van de Liedertafel werden gekenmerkt door mooie klankverhou dingen en geraffineerd karakteristieke effecten. Caecilia toonde zijn opvallende lyrische vermogens in een „Ode aan de Wolga" en gaf spanning aan het ritme van een lied van Dvorsjak, liet rijkelijk klank registraties horen in „Die Ruïne" van Ko- daly en oogstte met een fel geritmeerde verklanking van het „Gestolen Manteltje" van Gotovac een succes, dat tot herhaling dwong. Tot slot werd door de gecombineerde koren, onder leiding van Anton de Beer, de dirigent van Caecilia, een magistrale uitvoering van Diepenbrocks „Veni Crea tor" gegeven, waarin wij het orgel, dat deze avond gelukkig geen nukken had, weer eens in al zijn glorie hoorden. Het geheel klonk bijzonder imposant. De koorzang werd een paar keer afge wisseld door klavierspel van Sas Bunge die met smaak kleur en karakter gaf aan de Oud-Hollandse Boerenliedjes van Ju lius Röntgen en met bijzonder fijne dis tinctie de „Suite Bergamasque" van Debussy vertolkte. Jos. de Klerk

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11