SAAB-9 3 B TIBBE Droste's CONRAD-STORK machine-bankwerkers constructie-bankwerkers een brander een kotteraar Dagblad abonnees DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs de personenauto met vliegtuigprecisie én ZATERDAG 18 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Medische verzorging tijdens het weekeinde Verkoopdag voor kerkebouw Viering Koninginnedag en bevrijdingsdag Feestavond ter viering van gouden jubileum C.N.V. Ontspanningsavond voor personeel P.T.T. Afdeling „Pro Rege" opgericht Oliebollen eten voor blinde kinderen Herdenking gevallenen Sador B kan concurrenten voor blijven Overstekend kind bracht wielrijdster ten val Scheepvaart Elegant degelijk betrouwbaar zuinig en snel een energieke vrouwelijke zaalchef Machinebankwerkers Constructiebankwerkers te HAARLEM HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Tandartsen: J. M. de Haas, Joh. Wage- naarlaan 44, Heemstede, tel. 39153. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 5Ó155; firma Loomeijer en zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler- apotheek, Teylex-plein 79, tel. 17946. heemstede Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550 en J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, telefoon 38377. Wijkverpleegster: zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 32, telefoon 39509. Tevens in de week van zaterdag 18 tot en met vrijdag 24 april, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. Tevens in de week van zaterdag 18 tot en met vrijdag 24 april, des avonds na zes uur. ZANDVOORT Artsen: C. F. M. Robbers, Koninginne weg 34, telefoon 2813. Wijkverpleegsters: zuster M. .1. Hoogen- bosch, Julianaweg 25. telefoon 2826. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon 14524. Apotheken: Van zaterdag 18 april tot en met vrijdag 24 april na 6.30 u. 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. HILLEGOM Artsen: A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14. telefoon 5114. lisse Artsen: A. J. Duijmaer van Twist, Here- weg 295, telefoon 34,53. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Roemeling Frima, Kruisweg 1013, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter E. v. d. Weg, telefoon 280. Dierenarts: Z. Hooyberg, Hoofdweg 695, Hoofddorp, telefoon 6398. Zwanenburg: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 85, Zwanenburg, telefoon 4454. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 85, Zwanenburg, telefoon 4454. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon 02502430. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, telefoon 02502618. BLOEMENDAAL Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overvecn: D. K. Heeringa, "Militairenweg 18, Over- veen, tel. 56409; Aerdenhout: J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aerdenhout, telefoon 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. J. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075; zuster H. J. G. Lugthart. Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119 en zuster W Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 02502 618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 25 april voor spoedeisende gevallen ge opend zijn: de Bloemendaalse Apotheek, Bloemepdaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Brockbergen- laan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560 8284 en Apotheek Schotsman, Binnen weg 206—208, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). Zaterdagmiddag om drie uur begint weer een z.g. „verkoopdag" ten bate van het bouwfonds voor een nieuwe Nederlands hervormde kerk in Vijfhuizen, welke tot in de avonduren voortduurt. Thans zal deze actie echter niet worden gehouden in het jeugdgebouw in het dorp zelf, maar wilde men de vele gemeenteleden aan de Oude Kruisweg en in de Cruquiusbuurt in staat stellen om dicht bij huis hieraan deel te nemen. Men heeft hiervoor de beschikking gekregen over een schuur achter de woning van de heer U. Molenaar, Oude Kruis weg 128. „GEZELLIG SAMENZIJN" OP DE PLANKEN Op zaterdag 25 april geeft de Hoofd- dorpse toneelvereniging „Gezellig Samen zijn" in de zaal van Hotel „De Landbouw" een opvoering van het Engelse blijspel „Een meisje om te stelen". Het oranjecomité „Zandvoort" heeft het programma voor de viering van Koningin nedag en bevrijdingsdag bekend gemaakt. Op Koninginnedag zal het feest beginnen met vlaghijsen aan de vlaggemast op het Raadhuisplein door de padvinders. Daarna zullen om tien uur de kinderen van alle Zandvoortse lagere scholen de burgemees ter van Zandvoort voor het raadhuis een aubade brengen. Om half drie des middags zal in de mu ziektent op het Raadhuisplein het gezel schap Tonny van Zwol een openluchtkin- dercabaret en variété-programma verzor gen, waarna om zes uur de ceremonie van het vlagstrijken op het Raadhuisplein volgt. Tenslotte is er 's avonds om acht uur eveneens door het gezelschap Tonny van Zwol een cabaret en variétévoorstelling, wederom in de muziektent op het Raad huisplein. Op het circuit zullen deze dag de eind- races van de tulpenrally plaats hebben. Op 5 mei (bevrijdingsdag) houdt de Zand voortse muziekkapel 's morgens om kwart voor tien een muzikale rondgang met als slot een serenade voor het huis van de burgemeester, 's Avonds om acht uur con certeert dezelfde kapel in de muziektent op het Raadhuisplein, welk concert besloten wordt met een grote taptoe, waaraan het tamboerkorps en het jeugdkorps mede werken. In restaurant „Zomerlust" in Zandvoort heeft de Christelijke Besturenbond vrijdag avond een feestavond gehouden, ter viering van het vijftigjarig bestaan van het Chr. Nationaal Vakverbond. De voorzitter van de Zandvoortse af deling, de heer P. Brüne, verwelkomde de aanwezigen, speciaal de beide sprekers van deze avond en de schoolhoofden van de drie Zandvoortse Christelijke scholen. Allereerst voerde de heer A. C. Bensen, tweede voorzitter van de Ned. Chr. Be- ambtenbond het woord. Hij memoreerde, dat het C.N.V. op 1 juli 1909 officieel in Arnhem is opgericht, doch officieus had deze oprichting reeds medio september 1908 plaats. Spreker beschreef wat mede door het C.N.V. in de vijftig jaar van zijn bestaan is tot stand gebracht, n.l. rechts- zekerheden voor de arbeider een werk dat met veel moeite en opoffering werd opgebouwd. De historie van het C.N.V. bewijst, dat in deze halve eeuw baan brekende en vruchtdragende arbeid is ver richt, waarvan nu de vruchten worden ge plukt. Spreker wekte op om, in verband met het gouden jubileum van het C.N.V. actief werkzaam te zijn, opdat het getal van 220.000 leden aanzienlijk zou stijgen. De districtsbestuurder van het C.N.V., de heer H. L. van der Boomgaard, besprak de jubileum-actie voor een eigen rusthuis. In enthousiaste bewoordingen wekte deze spreker de aanwezigen op, ook de Zand voortse bijdrage in het Jubileumfonds voor dit rusthuis zo hoog mogelijk op te voeren. Het kleinkunst-ensemble „De Muzanto's" uit Amsterdam verzorgde verder deze feestavond en deed dit op prettige en be schaafde wijze met een programma van zang, voordracht en sketches. De revue „Flitsen" werd met-een waarlijk flitsende vaart gebracht. Samenzang wisselde deze gezellige avond af. Vrijdagavond heeft de personeelsvereni ging P.T.T. uit de Bollenstreek een feest avond gehouden in het K.A.B.-gebouw in Lisse met als hoofdschotel het toneelstuk: „Over 12 dagen na middernacht". Voorzit ter De Graaf sprak er zijn blijdschap over uit dat er zo'n grote opkomst was ditmaal. Op 12 mei zal er een ledenvergadering worden gehouden om zich uit te spreken over de samenstelling van de programma's van de ontspanningsavonden. De afdeling sport trekt meer belangstelling dan de ont spanningsavonden; het volleybal-team is kampioen geworden. De toneelgroep kwam vervolgens voor het voetlicht met het reeds genoemde stuk over de onenigheid tussen de heer Appelman en zijn zoon, welk 'geschil uiteindelijk wordt bijgelegd Het stuk werd tot plezier van de aanwezi gen, vlot gespeeld. In Lisse is opgericht een afdeling van „Pro Rege". Het voorlopig bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter P. Scholte; secretaris: J. Schalk, Kapelstraat 5; B. Marseille, penningmeester; B. van Leeu wen en W. Faas. „Bartimeüs", het instituut voor blinde kinderen, houdt op 29 april een stroop wafeldag. In Lisse is daartoe een comité gevormd dat zaterdag huis aan huis for mulieren laat bezorgen waarop men zijn bestelling kan doen. Deze formulieren wor den op 20 april opgehaald, waarna op 29 april de bestelling wordt uitgevoerd. Bennebroek Ook in Bennebroek zal op 4 mei weer een herdenking van de gevallenen worden gehouden. Om kwart voor acht zal bij de oude trambrug een stille tocht beginnen naar het monument. Van kwart voor acht tot dertig seconden voor acht zullen de klokken van alle kerken luiden. Om acht uur wordt bij het monument twee minuten stilte in acht genomen. De plechtigheid wordt besloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. AMSTERDAM Het is lang geleden, dat er in aandelen Kon. Olie flink werd gehandeld. Maar gisteren was deze hoek, voor de laatste beursdag van deze week, een prettige verrassing door activiteit en vaste tendentie. In Wallstreet worden de Nederlandse olie aandelen opnieuw getipt en daar hadden de Europese beurzen, met in het bijzonder Amsterdam, wel oren naar. Gezegd dient te worden, dat de aandelen de laatste tijd bij de forse koersstijgingen van de overige inlernationale waarden ver ten achter zijn gebleven. De arbitrage en het publiek gingen tot aankopen over, terwijl ook de beroepshandel een gokje in de olie-waar den waagde. De koers bepaalde zich op ongeveer 172.60, tegen als vorige slot- prijs 169.80. De aandelen noteerden i-uim boven pariteit New York. De overige in ternationale waarden stelden teleur. Hier waren de omzetten gering en de koersen kwamen ten opzichte van de vorige dag lager te liggen. Philips noteerde, bij ge brek aan buitenlandse vraag, ongeveer 588 en verloor ruim 3 punten. In de morgen uren was voor deze aandelen nog 592 be taald. Unilever was ongeveer 2 punten lager. AKU opende min 4 maar in het verdere beursverloop kon het verlies tot 2 punten gereduceerd worden. Aandelen KLM werden prijshoudend en de dollar obligaties lager geadviseerd. Van de scheepvaartwaarden waren KNSM ge vraagd en aan de vaste kant. In de overige aandelen in deze sector gebeurde niets bijzonders. Van de cultures was Deli aan d1 vaste kant. Bij de opening werden alle limites op 150 opgeruimd waardoor de baan vrij was voor een hogere koers. Deze kwam dan ook prompt op 151.50, tegen als vorige slotkoers 149.80. Amsterdam Rubber haalde het verlies van de vorige dag in. Staatsfondsen lagen gemakkelijk en voor de staffellening lager. Op de locale markt werden Hoogovens hoger geadvi seerd op het in gebruik stellen van de vierde hoogoven in augustus. Participatie- bewijzen Wereldenergie werden op 379.50 377.50) geadviseerd. Nijverdal-Ten Ca te kreeg een paar punten hógere adviesprijs op de belastingvrije bonus-aandelen. Key en Kramer een paar punten hoger op het verschenen jaarverslag. Claims Albatros en Amsterdamsche Superfosfaat werden iets lager geadviseerd. Prolongatie 3 per cent. (ANP) NEW YORK Opnieuw heeft de beurs van New York een sterke stijging te zien gegeven, waar bij verscheidene recordkoersen werden genoteerd. Laatbeurs ontstonden er wat winstnemingen met het oog op het week einde. Maar dit verschijnsel bleef voor namelijk beperkt tot enkele recente favo rieten, zoals American Telephone en Du Pont. Harris Intertype liep ongeveer 6 punten op bij het nieuws dat een nieuw tvpe snelpers wordt gebouwd. De meeste hoofdfondsen, die de leiding hadden bij de stijging, konden hun winst behouden. Zenith wist die zelfs nog te vergroten tot omstreeks 7 dollar bij sluitingstijd. On danks winstneming boekten enkele staal- waarden koerswinsten. American Telephone, dat op zijn hoog ste punt meer dan zeven dollar winst had. leidde de industriëlen op recordhoogten, terwijl de spoorfondsen een nieuw record gemiddelde vestigden, boven het record van augustus 1956. Electronica, olies, che mische fondsen, papier, camera's en me taalwaarden boekten alle winsten van 1 tot meer dan 2 punten. Het economisch nieuws was gunstig; een prognose over een verhoging der kapitaaluitgaven later in het jaar was mede een factor voor de stijging. In de voorbije zes beursdagen is de totale aandelenwaarde der ter beurze Nu de monté-draverij voor zondag op Mereveld weer is uitgeschreven als nor male conditie-koers heeft Sador B dit nummer opnieuw volledig in zijn macht. Aantrekkelijk is echter, dat een aantal goede paarden in dit nummer zullen debuteren, zodat het lang niet uitgesloten is, dat Sador B op heftige tegenstand zal stuiten van Q Bascom en Gao B. Indien zij echter tegenvallen kunnen Oscar en Qui Saint op de plaatsen komen. Het internationale stayersnummer is zeer goed bezet, doch het is niet te verwachten dat de crack Theo Messidor na zijn recente nederlaag tegen Quicksilver S wederom tegen deze stayer zal aantreden. Verwacht mag worden, dat deze in ongekende vorm lopende hengst zal zegevieren voor Taran tella en Quick Ilollandia. Bij de 3-jarigen heeft Geersen drie kanspaarden in de strijd, maar de alge mene opinie is dat. hij Xema S als de favo riet zal kiezen, vóór de stalgenoten Xuthus Hollandia en X Mieke. De snelle Xuthus T en de zeer vaste en economisch dravende Xylun S zijn mogelijke outsiders. Geersen's grote rivaal Bram Nottelman staat met Wanda van Gonny en Vulture in twee nummers ingeschreven. In het eerste nummer zal hij het niet kunnen hou den tegen Way Jewell, die zijn tegenstan ders overklast. Betere kansen heeft Not telman met zijn keuze uit genoemde twee in de Klundert-prijs, waarin hij Wanda Axkit en Walkure moet kunnen kloppen. In het amateurnummer gaat de voorkeur uit naar Thea Cornelia, die al voor hetere vuren heeft gestaan. Truely Hollandia en Tabor Harvester D zijn de aangewezen plaatspaarden. In het sprintersnummer heeft de korte- baanster Tourterelle slechts een vlotte start te nemen om zich dan met haar enorme aanvangssnelheid van een niet te achterhalen voorsprong te verzekeren. De oude routiniers Sunny Boy en Martini Spencer zijn in dit zestien paarden tellen de veld de andere kandidaten. Voor de goede Vlekloos I-Ianover ligt een zege 'n het verschiet in de Dinteloord-prijs, daar Victor Emanuël en Uranus dit snelle paard vermoedelijk niet kunnen houden. Daar in de Andel-prijs de afstand slechts 1700 m bedraagt, kan Venus zijn laatste overwin ning herhalen, hoewel hij het tegen Volann Erebus en stal-Smit (Wilster, Vuur- vink) niet zo gemakkelijk zal krijgen. genoteerde fondsen met meer dan 9 mil jard dollar toegenomen. De omzet bedroeg 3.870.000 aandelen. De handel betrof in totaal 1.254 fondsen, waarvan 547 een stijging en 480 een daling vertoonden. Het industriegemiddelde kwam van 617,58 op 624.06; dat voor spoorwegen van 168,38 op 168,92 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92,71 op 93,22. (UPI). 3-3%% Nederl. '47 3%> Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 n!« Pr. A'dam '56 I. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92% 97 111% 81% 94% 94% 89% 89% 97.% 311% 502 220 435 273% 362 587% 245 552% 542% 225 156% 736'/2 172.80 243% 85% 137. 157% 149% 138% 129 248% 137% 151.70 282 143 220 249 230 67% 51 89'/» 46% 84% 27% BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Johanna Everdina, dr van L. F. Hul en A. J. Horsman; Petrus Johannes, zn van P. J. v. d. Veek en H. P. Calvelage; Euphrasia Elisabeth Christianus, zn van Chr. H. v. de Meer en A. C. J. A. Mooije- kind; Christel Theodora Hyacintha Maria, dr. van J. Th. de Haan en M. J. J. Th. Göbel; Johanna Agatha Apolonia, dr van J. C. v. d. Zwet en P. M. Obdam. ONDERTROUWD: H. Schalk en E. Bal kenende; Th. J. Timmermans en M. G. v. d. Weer; J. N. Ruigrok en J. L. v. d. Zwet. GETROUWD: N. S. B. v. d. Eist en J. Hollander. OVERLEDEN: Annetje van Duijn, wed. v. J. Glasbergen. Hillegom Bij het oversteken van de Prinses Irene- laan in Hillegom, is een zesjarig meisje vrijdagmiddag omstreeks kwart over twee tegen een wielrijdster aangelopen. De laatste, een 20-jarige inwoonster van Hillegom, kwam daarbij te vallen. Met een hoofdwond en vermoedelijk een her senschudding is zij naar de Mariastich- ting in Haarlem overgebracht. Het meisje van zes jaar kreeg geen letsel. Aagtedijk, 17 te Las Palmas. Aagtekerk. 17 te Rotterdam. Aalsdijk, 17 100 m. o.n.o. Singapore n. Djakarta. Abbekerk. pass. 17 Ouesant n. Antwerpen. Abida. 17 100 in. w.z.w. Sagen n. Curagao. Acila, 17 v. Rastanura n. Madras. Albireo, 17 45 m. n.w. La Coruna n. Antwerpen. Alblasserdijk, 17 te Le Havre. Alcor. 17 le Santos verwacht v. Rio de Janeiro. Aldabi, 26 te Rio de Janeiro verwacht. Aldebaran, 17 te Amsterdam n. Bremen. Algol. 17 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alkaid, 18 te Rosario v. Buenos Aires. Alkmaar, 17 v. Hamburg n. Stanlow. Almdijk, 17 te Le Havre v. New Orleans. Almkerk. 17 v. Sydney n. Melbourne. Alnati, verm. 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alphacca. 1 7v. Santos n. Angra dos Reis. Aludra, 17 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Alwaki, pass. 17 Malaga n. Marseille. Ameland, 17 400 m. z.z.w. Skerries n. Thameshav. Amsteldiep, 17 40 m. o.z.o. Sicilië n. Belfast. Amstelkroon, 17 629 m. n. Brisbane n. Brisbane. Amstellaan, 17 90 m. z.w. Landsend n. Tampa. Amstelmeer, 17 310 m. n.o. Shimonoseki. Amstelpark, 17 660 m. n.o. St. Johns n. Canada. Amstelsluis, 17 155 m. n.n.w. Perim n. Aden. Andi.jk. 17 te Rotterdam verwacht. Annenkerk, 17 te Port Elisabeth. Appingedijk, 17 300 m. n.o. Paramaribo naar Rio de Janeiro. Arendsdijk, 17 m. m. z. Wight n. Miami. Arendskerk. 17 540 m. n.w. D. Garcia n. Fremantle. Argos. 18 te Sevilla. Asmidiske 17 450 m. n.w. Faval n. Hampt. Roads. Astrid Naess, 17 225 m. n.w. Bermuda n. Aruba. Attis. 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Averdijk. 18 te Moreheadcity. Baarn, 17 te Maracaibo. Bali. 17 v. Le Havre n. Marseille. Balong. pass. 17 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Banda. 17 te Djibouti n. Djeddah. Banggai. 16 350 m. z.w. Vancouv. n. S. Fernando. Pawean, 18 te Hamburg. Billiton. 17 te San Francisco. Blitar. 17 te Rotterdam. Bloemendael 17 v. Vlaardingen n. Amsterdam. Bloemfontein, 17 te Amsterdam. Borneo, 17 v. Semarang n. Tandjong Priok. Bussum. 17 75 m. n.n.w. Alexandrië n. Rotterdam. Breda, 17 te La Guaira. Britsum, 17 210 m. n.w. Aden n. Suez. Caltex Arnhem. 17 120 m. w. Cyprus n. Pernis. Caltex Delft. 17 40 m. o. Malta n. Stockholm. Caltex Delfzijl, 17 v. Holtenau n. Kopenhagen. Caltex Eindhoven, pass. 17 Burlings n. Port Said. Calt. Leiden, 17 63 m. z. Ras Al Hadd n. Abadan. Caltex Nederl., 17 300 m. n.o. Madras n. Bombay. Caltex Rotterdam, 17 122 m. w.z.w. Ras Fartak naar Bahrein. Caltex The Hague, 17 voor anker te Mogadiscio. Caltex Utrecht, 17 y. Bahrein n. Madras. Camerounknst 17 óp réde Grand Bassa. Cartggo. 17 te Guayaquil verwacht. Castor.'(7 270 m.-w. Ouessarrt-Ti. Trinidad. Celebes, 17 te Genua v. Port Said. Ceronia. 17 v. Balikpapan n. Singapore. Cities Service Valley Forge, 17 65 m. n.w. Ber muda n. Marseille. Clavella. pass. 17 Ouessant n. Shellhaven. Colyto, 17 345 m. n.n.o. Fayal n. Liverpool. Concepcion, 16 40 m. 40 m. van Kaap Frio naar Las Palmas. Coolsingel. 18 te Port of Spain. Cradle of Liberty, pass. 17 Muskat n. B. Mashur, Daphnis, 18 te Port of Spain. De Eerens. 17 te Basrah. Delft. 17 960 m. z.w. Flores Azoren n. Bremen. Dongedi.ik. 17 te Cristobal verwacht. Dorestad, 17 10 m. w.n.w. Mokha n. Fao. Doris. 17 350 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Duivendrecht, 17 30 m. w. Finisterre n. Dakar. Eenhoorn. 19 te Piraeus verwacht v. Inebolu. Elizabeth B. 17 1360 m. w. S. Francisco (bestem.) F.na. 18 te Havana. Esso Nederland. 17 100 m. n.o. Pt. Sudan n. Suez. Etrema, 17 v. Istanbul n. Iskenderun. Fravizo. 17 200 m. n. Finisterre n. Las Palmas. Friesland SSM. 17 v. Stettin n. Rotterdam. Gaasterland. 17 v. Bremen n. Hamburg. Gabonkust, 18 te Lagos verwacht v. Freetown. Gooiland. 17 te Bremen. Graveland, 17 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Groote Beer. 17 300 m. w. Scillys n. Rotterdam. Grootekerk, 17 te Bremen v. Hamburg. Guineekust, 16 v. Ambrixette n. Porto Amboin. Hathor, 18 te Izmir. Hector. 17 v. Hamburg te Rotterdam. Hecuba. 19 te Ciudad Bolivar v. Puerto Limon. Heemskerk. 17 v. Pènang n. Colombo. Helicon, 17 v. Curagao n. Aruba. Hilversum, pass. 17 Gibraltar n. Port Said. Houtman, 17 220 m. o.z.o. Melbourne n. Albany. Hydra. 18 te Ciudad Bolivar verwacht v. Guanta. Isis, 17 210 m. n.o. Barbados n. Bremen. Ivoorkust. 17 240 m. o. Madeira n. Freetown. Java. 17 400 m. o. Kp. St. Vincent n. Piraeus. Jacob Verolme. 17 te Coquimbo verwacht. Jagersfontein, 30 te Las Palmas verw. n. A'dam Joh. v. Oldenbarnev., 30 te Fremantle verwacht. Jos. Frering, 17 170 m. o.n.o. Madeira n. Monrovia. Jupiter, 17 v. Amsterdam n. west-Italië. Kalinga. 17 370 m. w.z.w. Sabang n. Kaapstad. Kara, 17 780 m. o.n.o. Martinique n. Bachaquero. Karachi, 17 v. Sandakan n. Manilla. Karakorum. 17 v. Singapore n. Djakarta. Karimata, 17 v. Hamburg n. Bremen. Kenia, 17 te Rotterdam. Kennemerland, 17 280 m. w.z.w. L. Palm. n. Recfie. Kerkedijk, 17 300 m. z.w. Halifax n. Antwerpen. Kermia, 17 v. Buenos Aires n. Curagao. Kertosono 17 v. Tandjong Priok n. Balikpapan. Kieldrecht, pass. 17 Djeddah n. Aden. Kinderdijk, 17 te Hamburg v. Rotterdam. Koningswaard, 17 v. Colombo n. Mena Al Ahmadi. Kopionella 18 te Napels. Korovina, 17 v. Kingston n. Curagao. Kosicia, 17 te Curagao verwacht v. Trinidad. Krebsia, 17 60 m. o. Kiel n. Ornkoldsvik. Kreeft, 17 te Rotterdam. Kylix, 17 36 m. w. Den Helder n. Limhamn. Laarderkerk, 17 v. Bushire n. Abadan. Larenberg, 17 180 m. n. Kp. Verde n. Antwerpen. Leeuwarden. 17 te Pto. Barrios n. Charleston. Lekhaven, 17 85 m. w. Ouessant n. Las Palmas. Leto, 17 105 m. o. Ouessant n. Key West. Leuvekerk, 17 te Brunsbüttel. Lindekerk. 17 290 m. z.z.o. Suez n. Suez. Louis Lantz, 17 150 m. z.w. Ouessant n. Emden. Luna, 17 te Amsterdam n. Lissabon. Maas, 17 80 m. n. Port Said n. Beyrouth. Maasdam, 23 v. New York te Rotterdam verw. Malea, 18 te Fremantle. Markelo. 18 te Rotterdam. Maron, 17 300 m. n. Azoren n. Antwerpen. Mataram, 17 v. Bahrein n. Khoral Mufatta. Maureen, 17 120 m. o. Miami n. Houston. Meerdrecht, 17 200 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Megrez, 17 te Lagos. Memnon. 17 v. New York n. La Guaira. Mentor, 16 150 m. z.o. Key West n. La Guaira. Merseylloyd, 17 300 m. o. Dondrahead n. Penang. Merwede, 17 135 m. n. Finisterre n. Dakar. Merwelloyd, 17 v. Bandar Mashur n. Kuwait. Mississippilloyd, 17 100 m. n.o. Port Sudan naar Damman. Mitra, 17 100 m. z. Ras Fartak n. Bombay. Molenkerk, 17 v. Antwerpen n. Vlissingen. Mijdrecht, 18 v. Suez n. Mena. Muiderkerk, pass. 17 Perim n. Dubai. Muntoren, 17 125 m. z. Kp. Matapan n. Gibraltar. Musi, 19 te Cocos eiland. Musilloyd, 18 te Bangkok verwacht v. Tj. Mani. Naess Command., 17 52 m. o.z.o. Kossein n. Mena. Naess Tiger. 17 te Fawley. Nestor, 17 te Mobile verwacht. Nieuw Amsterdam, 22 v. R'dam te N. York verw. Nijkerk, 17 v. Marseille n. Genua. Noordam. verm. 18 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk. 17 55 m. w. Villa Cisneros n. Monrovia. Notos, 16 dw. Kp. Mondego n. Hamburg. Oldekerk, pass. 17 Minicoy n. Aden. Omala, 18 v. Rotterdam n. Londen. Oostkerk, 18 te Bangkok. Ootmarsum, 17 te Hamburg. Oranje, verm. 22 v. Amsterdam n. Sydney. Oranjefontein, 13 te Haomburg verwacht. Or. Nassau, 17 660 m. n.n.o. Barbad. n. Plymouth. Oranjestad, 17 te Hamburg verwacht. Orestes. 18 te Cienfuegos. Orion, pass. 17 Gibraltar. Osiris, 16 v. New York n. Curagao. Ouwerkerk, 17 36 m. o. Mogadiscio n. Port Said. Overijsel, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Pendrecht, 17 35 m. z.w. Monrovia n. Accra. Peperkust, pass. 17 Dakar n. Antwerpen. Prins Alexander, 17 v. Sevilla n. Lissabon. Pr. der Nederl., 20 te Barbados verw. n. P. Limon. Prins Frederik Hendrik, 19 te Le Havre verw. Prins Frederik Willem, 18 te Montreal. Prins Willem V, 17 250 m. w. L'end n. Quebec. Provenierssingel, pass. 17 Key West n. Europa. Pygmalion, 16 v. Laceiba n. Puerto Cortez. Randfontein, 18 te Kaapstad n. Lor. Marques. Reza Shah The Great, 18 v. Mena n. Suez. Roggeveen, 17 60 m. n. Kp. Delgado n. Durban. Rondo, 15 te East-London. Potti. 17 voor anker te Ummsaid. Rijndam 17 v. Southampton n. Le Havre. Rijnkerk, 17 te Mozambique v. Nacala. Ruys, 17 540 m. n.o. Okinawa n. Okinawa. Sarangan, 17 60 m. z. Sta. Maria n. New York. Sarpedon, 17 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Schelpwijk, 18 v. Sydney n. Geelong. Scherpcndrecht, 17 35 m. n.o. n. Londen. Schouten, 17 340 m. w. Kangaroo eil. n. Auckland. Schiedijk, 17 545 m. n. Azoren n. New York. Senegaikust, 17 v. Amsterdam n. Bordeaux. Seven Seas, 19 v. Quebec te Rotterdam verwacht. Sibajak, 22 te Wellington, 27 te Sydney verw. Silindoeng, 17 te Sorong v. Manokwari. Sloterdijk. 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Suestdijk. 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Solon, 16 v. Curagao n. Jacksonville. Sommelsdijk, 17 18 m. z.w. Scillys n. Antwerpen. Stad Amsterdam, 17 170 m. n.w. Lissabon naar Las Palmas. Stad Arnhem, pass. 17 Cherbourg n. Savona. Stad Delft, 17 420 m. w. Bermuda n. Belfast. Stad Leiden, 17 v. Bombay n. Colombo. Stad Schiedam, 17 v. Narvik n. Gent. Stad Utrecht, 17 te Hamburg verwacht. Stanv..Talangakar. 17 370.m..z.w..Saigon.n..Saigon. Statendam, 19 te Acapulco. 23 te Balboa verw. Statue of Liberty, 17 320 m. n.n.o. Socotra naar Philadelphia. Steenwijk, 17 te Helsingborg. Stentor, 17 200 m. n.o. Azoren n. Point a Pitre. Straat Cook, 17 180 m o. Durban n. Pt. Elisabeth. Straat Lombok, 17 v. Melbourne n. Sydney. Straat Magelhaen. 17 v. B. Aires n. Rio Grande. Str. Torres, 17 260 m. w. Adelaide n. Fremantle. Sunetta. 17 75 m. n.o. Bahrein n. Abadan. Tabian, 18 te Surabaja. Tabinta, 17 v. Port Said n. Lattakia. Tahama, 17 te Mombasa. Tamo, pass. 17 Ouessant, 18 te Antwerpen verw. Taria, 17 te Sydney. Tero, 18 te Bahia. Teucer. 19 te Port Said verwacht. Thelidomus, 17 400 m. w.n.w. Finist. n. Thameshav Themis 18 te Philadelphia verwacht v. Nassau. Tiberius 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tibia, 17 670 m. n.w. K. St. Roque n. Rio de Jan. Tjimenteng, 17 v. Saigon n. Singapore. Tjitjalengka. 17 510 m. z.w. Hongkong n. H'kong. Triton, 18 te Tampa. Tweelingen, 17 142 m. z.o. Madeira n. Rotterdam. Van Spilbergen. 18 te Matadi verw. v. Capetown. Van Waerwijck, 17 200 m. z.w. Admiraliteits eil. naar Suva. Vasum 17 te Cobh. Vlist, 17 450 m. z.w. Kp. Race n. Genua. Waal, pass. 17 Gibraltar n. Alexandrië. Waterman. 17 390 m. z.z.o. K. St. Maria n. K'stad. Westerdam, verm. 18 v. New York n. Rotterdam. Wieldrecht. 17 570 m. o. K. Canaveral n. N. York. Willem Ruys. pass. 17 Pitcairn eil. n. Balboa. Willemstad 18 te Demerara. Woltersum, 17 te Corpus Christi verwacht. Wonosari, 17 v. Port Swettenham n. Singapore. IJssel 18 te Bremen verwacht. Zaankerk, 17 75 m. n.n.o. L. Palmas n. Kaapstad. Zaanland, pass. 18 Finisterre n. Montevideo. Zuiderkerk, 17 te Bremen v. Hoek van Holland. KLEINE VAART Atlas, 17 30 m. z. Burlings n. Amsterdam. Bab T, 14 v. Ipswich te Rotterdam. Joost. 15 v. Ostrand n. Alholmen. Julia Mary. 17 15 m. w. Lizard n. Rotterdam. Kaap Falga, 16 Kiel gepass. n. Karskaer. Kaap St. Vincent 16 v. Gruvon n. IJsselmonde. Leliegracht, 20 te Amsterdam verwacht. Lucas Bols 2, 21 te Amsterdam verwacht. Manto, 16 v. Rotterdam n. Le Havre. Mare Liberum, 14 te Dakar. Midas. 16 v. Bari n. Triëst. Nero. 17 te Amsterdam n. Le Havre. Pavo 15 v. Mantyluoto te Zaandam. Plato. 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Ponza, 14 v. Mantyluoto te Londen. Thaletas. 17 dw. Kp. Degata n. Antwerpen. Tilly, pass. 17 Terschellingerbank n. Karskaer. Twee Gebroeders. 16 v. Haifa n. Famagusta. Westerdok, 17 te Dungeness n. Rotterdam. SHet genot van het rijden met SAAB-93 B (kwaliteitsprodukt van Zweedse Saab-vliegtuigfabrieken) is nog verhoogd, sinds het standaardmodel compleet met verwarming, rolhoes, buitenspiegel, verstelbare rugleuningen, ruitensproeiers, asymmetrisch dimlicht en vele andere toebehoren geleverd wordt. DEALER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Fa. FUNTERMAN Zandvoortselaan 36S Tel. 42212 BENTVELD chocoladefabrieken vraagt voor spoedige indiensttreding om. na een inwerkperiode. zelfstandig leiding te gaan geven aan een groep ver- paksters. Vereisten: organisatorische en administratieve kwalitei ten. gemakkelijke omgang met. vrouwelijk personeel. Eigenhandig geschreven brieven onder op gave van leeftijd en burgerlijke staat en met uitvoerige inlichtingen betreffende opleiding, beklede functies en referenties te zenden aan de Directie. Postbus 9, Haarlem. cacaoen n.v., Haarlem N.V. Machinefabriek Spaans, Hoofddorp vraagt Hoofddorp heeft goede busverbinding met Haarlem en omgeving. vraagt Betrokkenen moeten zelfstandig van teke ning kunnen werken. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan de personeels afdeling van Conrad-Stork, Waarderweg 80 te Haarlem, telefoon 11805. willen weten wat er te koop ls In de wereld, in het land, in de omgeving In uw winkel Anno 1777 Heeft Jo beste verf, Uw grootvader wist dat al FLEXA en VALSPAR DEALER RAADHUISSTRAAT 92 I clefoon 39075 - Heemstede

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3