RJK.D rmi Kenwood SAAB Radio Moors SLOT DEFECT? 7 Kat of) een heet zinken dak Het meisje van de V eenhoeve Oog in oog met de dood Jacht op ontvoerde vrouwen Thêrèse Eti'ênne Grafin Mariza Modern monster M ai gr et zet een val Journaals de Rooij FAMILIEDRUKWERK Burgerlijke Stand van Haarlem WASSERIJ DUYN ,Nut en Genoegen" besluit toneelseizoen Bus reed huis binnen Nederlandse pantomime naar Duitsland „De Spieghel" geeft boek over Van Beinum uit Nog één keer „Ome Keesje" Waardering voor besluit van gemeenteraad Bloemenmeisjes op bezoek bij ziekenhuis de Deo Officieel Dealer Garage Flinterman Kopij voor de kerkdiensten A A 1 KKDAG 18 APRIL 1959 (Rembrandt) In deze naar het ge lijknamige toneelstuk van Tennessee Wil liams vervaardigde kleurenfilm is wat in het toneelstuk al niet duidelijk was nog onduidelijker geworden, maar de regis seur is er in geslaagd een sterke atmosfeer te scheppen, die de toeschouwer geheel in de ban houdt. Er zijn vele onvolkomenhe den in de film Elisabeth Taylor's per soon blijkt bij voorbeeld niet de geschikte te zijn voor Maggie, de kat maar de regie wint het van alle detailtekorten, het is een uitstekende film. Psychologisch rammelt alles wat er te rammelen valt omdat de vriendschap van Maggies echt genoot Brick voor zijn overleden sport vriend zo gekuist is, dat er geen motief meer in is te vinden voor zijn dranklust en afkeer van Maggie. De kwaliteit van de film is dat hij de kijker ervan overtuigt dat alles is zoals hij het ziet; het tekort van de film is dat de toeschouwer later be seft dat het allemaal niet zo heeft kunnen zijn. Het verhaal is als volgt. In het land goed van een ten dode opgeschreven plan ter zijn zijn twee zoons komen logeren, de een, Cooper, met zijn vrouw en leger tje kinderen, de ander, Brick, met zijn vrouw Maggie die naar hem snakt maar haar liefde op geen enkele wijze beant woord ziet. Cooper loert op de erfenis en het overnemen van de leiding, Brick is apathisch. De vrouwen haten elkaar. In een gesprek tussen Brick en zijn vader slingeren zij elkaar alle verwijten voor de voeten en in een groot verhelderend in zicht in hun eigen diepste en nooit begre pen drijfveren ontstaat er een ware men selijke liefde tussen beiden. Een absurd happy end bedekt dan de onontkoombaar heid van de situatie, dat namelijk de va der stervende is. „Kat op een heet zinken dak" is dus een film die gemengde ge voelens veroorzaakt. Op de eerste plaats omdat het stuk al psychologisch onduide lijk is, vervolgens omdat in het filmsce nario een essentiële factor is weggenomen en tenslotte omdat de happy ending de ge voelens van de kijker in een knoop legt. (Cinema Palace) Het verfilmen van deze roman van Selma Lagerlöf is de Duitse regisseur Gustav Ukicki niet zo goed afgegaan. De draad ervan is in stuk jes geknipt en die stukjes zijn al te zicht baar aan elkaar geknoopt, zodat de film alle bezwaren van een uittreksel heeft. Men ziet de beslissende fasen in het leven van het door grove begeerten omgeven meisje en die episodes zijn hier en daar boeiend weergegeven, maar zij komen te veel bij verrassing omdat men ze niet tot ontwikkeling heeft zien komen. Wel onderscheidt deze film zich door bij zonder knap en expressief camerawerk in een landschap, dat velen in verrukking zal brengen. (Frans Hals) In de film „Oog in oog met de dood" („Appointment with a shadow") wordt men geconfronteerd met een aan de drank verslaafde journalist, die bij geen enkele krant meer terecht kan. Zijn verloofde, een charmante jonge dame, weet hem echter door middel van haar broer, een inspecteur van politie, een geweldige primeur te bezorgen, die hem misschien de mogelijkheid verschaft bij een krant terug te komen. Om echter de ze primeur uit te werken moet de jour nalist vierentwintig uur nuchter blijven, een hele moeilijke taak voor een alcoho list. Maar uiteindelijk gelukt het hem toch. Aangezien de primeur heel anders ver loopt dan men aanvankelijk verwacht, wordt het een spannende film, die bijna voortdurend boeit, mede door het voortref felijke spel van George Nader en Joanna Moore. (L i d o) Liefhebbers van Eddie Con- stantine kunnen genieten van de nieuwe avonturen van hun held in „Jacht op ont voerde vrouwen". Eddie is in deze film een zeeman, die belast wordt met het toe zicht op twee schatrijke miljonairsdoch ters en de dochter van een Nobelprijs winnaar. Aan dit gezelschap is nog een aantrekkelijke vrouwelijke detective toe gevoegd. Onnodig te vertellen, dat alle vrouwen in de film zeer knap en hartver- overend zijn en dat er weer bijzonder veel rake en harde klappen worden uitgedeeld. Vermelding verdient nog, dat Eddie dit keer in wel bijzonder nauw contact met één der vrouwen komt te staan, omdat een politieagent beiden door middel van hand boeien aan elkaar verbindt. Een schurk achtige consul en een boef, die Manuel heet, zorgen samen met de uitvinding van de Nobelprijswinnaar (een bijzonder goed kope brandstof) voor de nodige verwikke lingen, die dank zij Eddie's scherpzinnig heid en harde knuisten tot een goed einde worden gebracht. (Studio) In Thérèse Etienne, de ver filming van de liefdesroman van John Knittel, kan men opnieuw zien welk een bekwaam filmactrice Frangoise Arnoul toch is. Met een verbluffend gemak neemt zij de toch werkelijk niet gemakkelijke ti telrol in het drama voor haar rekening, dat speelt op een groot boerenbedrijf in Zwitserland. Thérèse is er als vluchtelin ge gekomen, wordt door de bevolking nau welijks geaccepteerd, maar slaagt er toch in te huwen met de baas, een bullebak van bijna zestig jaar, die zich te buiten gaat aan drank. Op haar trouwdag, net even voor de hu welijksplechtigheid, ontmoet zij echter de zoon uit een vroeger huwelijk van haar toe komstige man. Zij raakt op slag verliefd, maar trouwt toch, waardoor haar bloed- nieuwe minnaar dus plotseling haar stief zoon wordt. Er ontstaat echter tussen de ze jonge mensen een verhouding, die niet zonder gevolgen blijft en ten einde raad brengt Thérèse haar man door vergiftiging om het leven. De afloop zullen wij niet vermelden, maar wel kunnen wij zeggen, dat deze bepaald niet vrolijk is. Al met al dus een vrij zwaar geval, dat slechts verteerbaar blijft door het goede spel van we zeiden het reeds Fran chise Arnoul en verder van James Robert son Justice en Pierre van Eek. (L u x o r) Dit is werkelijk een verras sende verfilming van Emmerich Kalman's beroemde operette, vooral omdat de zoveel grotere mogelijkheden, die het filmmedium boven het toneel kan bieden, ten volle zijn uitgebuit. Men beleeft een bijzonder ge- noegelijk uurtje met de zeer charmante, schalkse en geestige Grafin Mariza, die op een kostelijke manier door Christine Gör- mer wordt gespeeld. Haar partner is Ru- dolf Schock, die niet alleen een voortref felijke zanger, maar ook een goede acteur blijkt te zijn, al heeft hij voor een jeune premier teveel grijze haren. Hans Moser zorgt op welbekende wijze voor een flinke dosis humor en verder kan men genieten van Kalman's melodieën, die met kwistige hand door het verhaal heen gestrooid zijn. Maar ook het oog komt niets tekort, mede dank zij de bijzonder mooie kleuren en het vrouwelijk schoon, dat in deze film wordt tentoongespreid. (R o x y). Het „monster van Franken stein" is herleefd. De moderne versie van het oude filmmonster is in Roxy te zien. De laatste kasteelheer van het beruchte slot heeft met behulp van een atoomreac tor in de kelders aan zijn duivelse schep ping geknutseld, terwijl boven zijn hoofd een filmploeg bezig is met opnamen voor een griezelfilm. De kasteelheer laadt door enkele verdwijningen verdenking op zich. Alvorens hij echter zichzelf en het monster vernietigt, heeft men heel eventjes kunnen griezelen. (Minerva) Een voortreffelijke detec tivefilm, gemaakt naar het boek „Maigret tend un piège" van Simenon. Al eerder pre zen wij deze film, die uitmunt door bij zonder knappe regie en het spel van Jean Gabin als Maigret. De atmosfeer van het boek is in deze film zo goed bewaard dat ook zij, die het boek al lazen, van deze film zullen genieten. Het Polygoon-journaal bevat deze week beelden van een Nederlandse rolschaats- wedstrijd, het bezoek van burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn aan Utrecht, een indrukwekkende herinnering aan dr. Eduard van Beinum met on der andere diens jubileumconcert in 1956 en promotie honoris causa een de Gemeen te Universiteit te Amsterdam de toeken ning van de Oscars in Hollywood, prins Al- bert van België met zijn lieftallige Ita liaanse verloofde, zeepkistenraces in Ber gamo in Italië, de tien onlangs aangewe zen Amerikaanse ruimtevaartkandidaten en proeven met gewichtsloosheid, en tot slot het huwelijk van de Japanse keizers- zoon in Tokio, waarbij men ook de misluk te aanslag ziet. Spiegel van Nederland brengt een nade re kennismaking met de burgemeester van West-Berlijn Willy Brandt, geeft een reportage van het Instituut voor Nijver heid en Techniek waar jongelui spelender wijs worden ingewijd in de geheimen der navigatie, van de bouw van de „Rotter dam" en van het bezoek van Prinses Margriet aan de jaarbeurs. Advertentie Anegang 14 naast C &A BEVALLEN van een zoon, 15 april: E. B. van der Geest—Ruijter; P. Brinkman- Baas; 16 april: A. J. van EssenVan der Plas; 17 april M. M. Boon—Van der Klugt; •J. W. LamersOckers; H. E. Diependaal Slager. BEVALLEN van dochter, 15 april: A. C. WiskerOtte; 17 april: J. J. Nagtegaal— Ganzebrink; J. G. M. van Veldhuijsen— Boer; E. de KoningKoster. OVERLEDEN, 15 april: M. A. Evelein, 79 j., Van Riebeecklaan; J. H. Sloothaak, 81 j., Gijsbr. van Aemstelstraat; 16 april: D. J. E. LuijbeBöhmermann, 79 jaar, Romolenstraat. GEHUWD, 17 april: F. Galarraga en A. Sunter. Advertentie AMSTERDAMSEVAAhT20 TF.I,. 11053 De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" besluit haar winterseizoen met twee opvoeringen van „Sleutelgeld", een spel in drie bedrijven door Martin van Spaandonk. De regie is van de heer L. Beek. De eerste voorstelling hiervan wordt zaterdag gegeven in hotel „Het Wapen van Heemstede" aan het Wilhelminaplein en zal met een bal worden besloten. De tweede opvoering is op zaterdag 25 april in wijkgebouw „De Princehof" aan de Glip. Doordat „Nut en Genoegen" deel neemt aan de toneelwedstrijd, welke de Nederlandse Amateur Toneel Unie (NA- TU) organiseert, zal deze voorstelling te vens door een jury worden beoordeeld. Advertentie DE EERSTE'COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING ua ZULWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Tussen Absdale en Hulst is een auto bus met schoolkinderen, door nog on opgehelderde oorzaak een hoekhuis binnengereden. De ravage was groot, maar geen van de bewoners liep enig letsel op. De chauffeur en de school kinderen kwamen er met wat schram men en ontvellingen af, maar een monteur van de busmaatschappij, die toevallig meereed, brak een been. Advertentie Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14(509 Leer de gastronomische geneugten kennen, die de Kenwood Chef in z'n mars heeft... en waar U zonder hem niet toe komt. Kenwood-Chef, de keuken mechanisator, die zo véél uit de hand neemt en zo veel èxtra mogelijkheden biedt. Demnt VRVtS N.V. maandag, uur. De Nederlandse pantomime onder direc tie van Jan Bronk en Gerard Heystee zal op uitnodiging van het Deutsche Freizeit- werk van 21 april tot 3 mei 'n aantal voor stellingen geven in Frankfurt, Stuttgart en Mainz. Voor de jeugd treedt het panto mime theater „Carousel" op met het programma „Holderdebolder". De Ne derlandse pantomime zal ook tien avond voorstellingen verzorgen. Op 21 april zal in Frankfurt de première worden gege ven van „De kapstok". Advertentie LEERT GOED TYPEN WTLHELMÏNASTRAAT47 - TEL. 18441 Uitgeverij „De Spieghel" in Amsterdam is bezig met de voorbereiding van een uit gave over het leven en werk van overleden dirigent dr. Eduard van Beinum. Het boek wordt met foto's geïllustreerd en zal in het komende najaar verschijnen. Maandag 20 april wordt Willem van Cappellen zeventig jaar. Ter gelegenheid van dit feit gaat de VARA die middag in haar programma „Zestig minuten voor bo ven de zestig" nog eens oude afleveringen uit de legendarische Ome Keesjeserie uit zenden. „Ome Keesje" was de bekendste schepping van Willem van Cappellen. BloembollencultuurHaarlem In de vrijdagavond in café-restaurant Brinkman aan het Houtplein gehouden vergadering van de afdeling Haarlem van de Koninklijke algemene vereniging yoor Bloembollencultuur heeft de voorzit ter, de heer Th. Hoog, zijn dank uitge sproken aan het adres van de Haarlemse gemeenteraad voor de jaarlijkse gemeen telijke bijdrage in de exploitatiekosten van het Krelagehuis, die gedurende veer tig jaar za) worden gegeven. Door deze jaarlijkse bijdrage zal de band tussen Haarlem en „Bloembollencultuur", die thans bijna honderd jaar bestaat, kunnen worden bestendigd. Ten aanzien van de komende export van bloembollen durfde de heer Hoog zich niet aan voorspellingen te wagen. Hij meende wel dat de uitkomsten voor de kwekers vermoedelijk gunstiger zijn dan voor de exporteurs, gezien de grote concurrentie in het buitenland. Men vreest wel eens een terugslag, doch hierover is thans moeilijk iets te zeggen. De behandeling van de beschrijvings brief nam maar korte tijd in beslag. Wat betreft de financiële gang van zaken in de vereniging werd gewezen op de hoge kos ten van het weekblad, maar men achtte het resultaat dan ook uitstekend. Ten aanzien van een ontworpen ver bouwing van het Krelagehuis kregen de leden in een toelichting te horen, dat de fabriekshal naast het parkeerterrein zal worden gesloopt. Het parkeerterrein kan hierdoor worden vergroot. Op de plaats van de garage kan de ruimte worden be stemd voor uitbreiding van keuringszaal en beurszaak Getracht zalx nog worden een woning op de hoek Leidsevaart - Brou wersvaart aan te kopen. De penningmeester bracht verslag uit. De thans tachtigjarige afdeling zij is in 1879 opgericht had eind vorig jaar een kassaldo van 1275. In het verversingshuis „Groenendaal" in Heemstede vergaderde de afdeling Hecm- stede-Bennebroek van „Bloembollencul tuur". De beschrijvingsbrief werd zonder een enkele opmerking afgehandeld. De overige agendapunten leverde evenmin een discussie op. In zijn openingswoord had de heer A. J. Braam als voorzitter reeds herinnerd aan de gunstige regeling voor de bloembollen export naar Duitsland, welke sinds de vo rige vergadering tot stand is gekomen. Hij noemde het een verstandig besluit van „De Hyacint", welke organisatie het produktschap heeft voorgesteld het areaal voor hyacinten met drie percent uit te breiden. De export van tulpen en hyacin ten is namelijk zo toegenomen dat de kwe kers met het huidige areaal niet meer aan de vraag kunnen voldoen. De voorgestelde uitbreiding van drie percent achtte spr. zeer reëel. Tenslotte herdacht de heer Braam twee overleden leden. Een groep Haarlemse bloemenmeisjes heeft vanmiddag een bezoek gebracht aan het ziekenhuis St. Joannes de Deo. De meisjes werden door de directie ontvangen, waarna zij onder leiding van de afdelings hoofden een rondgang door alle zalen maakten, waarbij zij bloemen uitreikten. Advertentie Voor demonstratierit Tel. 42212 BENTVELD ZONDAG 19 APRIL 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. R. Bijl. 15.30: Con sistoriekamer Grote Kerk. Liturgische dienst voor doofstommen en slechthorenden. 19: Ds. J. van den Blink, Vlootpredikant te Am sterdam. Bijzondere dienst uitg. van de „Bavo-Commissie" in het bijzonder kerke- werk. Met medewerking van het „Ooster- kerk-koor", o.l.v. de heer P. v. d. Velde. Vooraf zangdienst van 18.45-19 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waar denburg, bed. H. Doop. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. J. W. Sepmeijer, van Den Haag. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. N. van Egmond. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. H. Bax. 10.30: Jeugddienst. Ds. A. J. van Rhijn. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. dhr. A. M. P. Hörchner. 10.45: Br. C. J. Oostenrijk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Dr. G. Snijders. Jacobs- kerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel. Jansstraat 36. 10.30: Ds. J. van der Wiel. Diaconessenhuis, Haze paterslaan 24. 9.30: Ds. W. M. van Asperen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: dhr. P. Magré, theol. kand. West, Leidse- straat. 10: dhr. W. Barnard, theol. kand. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. F. H. Geursen. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur Dr. H. O. R. v. Tuyll v. Serooskerken. d'Utrecht. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 p. m. Alle Dag Kerk. Maan dag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbij eenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie van de Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ds. D. E. Boeke. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veer- straat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 22 april 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst met Heilig Avondmaal. Donderdagavond 23 april 19.30: bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Woensdag 22 april 19.30: Ds. Goedhart, van Rotterdam. Stads.Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10: A. Bcsselaar, evangelist te Amsterdam. 19: dhr. J. F. Snoeks. Donder dag 23 april 19.30: Bijbellezing en bidstond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. F. Nie- meyer, evangelist te Alphen a/d Rijn. 17: dezelfde. 20: Jeugdsamenkomsl o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 21 april 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zui derkapel. Zuiderstraat 15. Donderdag 23 april 20: Ds. P. J. Mietes, Vrij Evangelisch predi kant te Amsterdam over ..De opname der gemeente". Zang door Jettie do Gier-Visser, van Hillegom. Rooms-Kath. Kerk. Kathe draal, Leidsevaart. 6.30. 7.30. 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur. II. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8. 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdam straat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Vrije Evang. Gemeente. Kapel, Park laan 21. 18.30: Ds. I. J. Vasseur, em. pred. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30: de heer Z. H. de Groot. 12: Zondagsschool. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat 10.30: Ds. D. Solinger. Remonstr. Gemeente. Oranjekade 1. 10.30: Dr. F. Kleijn, van Was senaar. Ver. Doopsgez. Gemeente, Gr. Hout straat 43. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Intrede. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoor\yeg. Zuid-Oosterkcrk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 17-: Ds. D. J. Roos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: dhr. Schipaanboord. Donderdag 23 april 19.30: Ds. Hofman. Geref. Gemeente, Lange Marga- rethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud Geref. Gem. in Nederland. Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 21 april 19.30 uur: dhr. Slager. Volle Evangelie Gemeente. Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst met verschillende sprekers. Donderdag 23 april 20 uur: Gebeds samenkomst. Pinkstergemeente. Immanuël- kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. C. van Ingen. 10: Zondagsschool. 18.45: Openlucht- dienst aan de Krocht. 19.30: Grote jeugd dienst o.l.v. de heer Frintsel, van Amster dam. Donderdag 23 april 20 uur: Bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: dhr. S. Priester. 17: dhr. E. Schuurman. Woensdag 20 uur: Bidstond, Schotersingel 99. Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 22 april 9.30: H. Mis. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rd. Vergadering van Ge lovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (broodbreken). Zevcndedags-Baptis- ten Gemeente. Parklaan 21. Iedere zaterdag- morgei^ om 10 uur prediking. Zevcnde-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen om 10 uur: Gemeenschappelijke Bij belstudie en om 11 uur: prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cnrnelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 17: Kerkdienst. Baptisten Ge meente. Begijnhofkapel. 10.30: dhr. G. Plan ting. 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Kinderdienst. Dinsdag 21 april 20: Zusterhulp. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraa't 21. 10 en 17: Kerk dienst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Ge meente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Leger des Heils, Schagchelslraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlos singssamenkomst o.l.v. Kapt. W. Verschoor. Jehovah's Getuigen. Wolstraat 7. Zondag 17- 18: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30-21.30: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Kam. Onnesstraat 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30- 21.30: Theocratische Bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdagavond 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 9.50: Dr. H. van der Loos. 19: Opendeur- dienst. Ds. G. Hartdorff, van Amsterdam. Jeugdkapcl. Jeugdhuis. Schoterweg 83. 10: dhr. J. Lasthuis. Zondagsschool. 12: Marnix- school. Wijkkapel. Eenhoornstraat en Kleu terschool Colensostraat. Sionskerk, Ekster straat (Spaarndam-Wcst). 10.30: Ds. J. Kroon. 19: Ds. A. Dönselman, van Amster dam. Onderwerp: „De kern van de zaak", m. m. v. dhr. A. Gebe „Discotaria". Bij zondere dienst. Kapel Sionskerk. 9: Jeugd- kexk (12-16 jaar). 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar. Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat), Charl. de Bour- bonschool (Jan Prinslaan). Elout van Soeter- woudeschool (Muiderslotweg). Kleuter- dienst (4-6 jaar). 10: Kon. Emmaschool. Zuiderkapel, afd. Noord. Verenigingsgebouw Advertentie ,DE SLEUTELSPECIALIST' LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: dhr. J. Dam- muller, evangelist te Alkmaar. 19.30: Jeugd- samenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 22 april, 20 uur: Opwekkingssamenkomst komst onder het motto: „Wat zegt de bijbel ervan?" R.-K. Kerk. II. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara, Paul Kruger straat. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. II. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en*Paulus, Tes- selschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Dra. E. Vijlbrief. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk, Kloppersingel. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk. Ekster straat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- str. 10: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Ds. M. Drayer, van Drachten. Heilig Avond maal en dankzegging. Jehovah's Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15.30-17.30: Wachttorenstudie en theocratische bedie ningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de prediking van het Evan gelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30: Wacbtorenstudie. Woensdag 19.30-21.30: Theo cratische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel minaplein. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. Snijders. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10: dhr. De Vries. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Dr. H. Faber, oud-Voorganger N.P.B., Baarn. Rooms-Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en 9.40: Hoogmis. O. L. Vr. Hemelvaart. 6.45. 7.45. 8.40, 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Heren weg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jeho vah's Getuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Jeugdkapel om 10.30 uur voor jongeren van 12-15 jaar in de Kapel. Zondagsschool. 10.30: Voor kin deren van 5 tot 12 jaar in de Adventskerk. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Mej. L. A. van der Voort. N.P.B., Heemstede. Rooms-Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Ilerv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Jeugddienst. Ds. G. v. Doorn, van IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms-Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 19: Dr. J. H. Stelma, bed. H. A. Jeugdkapel om 9 uur in Mara- natha. Zondagsschool. 11: Jeugdhuis en Ma- ranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Herv., Bentveld. Rooms-Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9 en 11 uur. Geref. Kerk. Tijdelijk Kerk plein. 14: Ds. G. Toornvliet, bed. H. A. 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de Consistorie, Vijverweg 14A, Bloemen- daal. 15.45: Ds. G. Toornvliet, bed. H. A. en dankzegging. 20.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden) Vry Kath. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Dr. Ch. de Beus. Medewerking verleent Mevr. K. Mul der-Zwaan (zang). Dit is de laatste Avond stilte van dit seizoen. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Zondagsschool. 12: Ramp- laankwartier. Wijkgebouw Irene. Elswouts- laan 1 en Beatrixschool, Gillis Schoolmees terlaan. 10.15-11.15: Juiianakwartier. Kon. Wilhelminaschool. Dompvloedslaan. Rooms- Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Fijn van Draat, van Amstelveen. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic. J. M. Snijders. 17: Ds. G. Pettinga. Gezins- dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schou ten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Ge meente. 9.30 en 15: Leesdiensten. 23 april 19.30: Eerw. heer J. W. Slager, van Stave- nisse. Ned. Trot. Bond. Geen dienst. Rooms- Kath. Kerk. H. Agatha. 7. 7.30. 8.30, 10.30: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30, 11.30: H. Mis. H. Engelbewaarders. 7, 8.45, 10.45: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 17: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Pniël, Hillegom- merdijk. 10: Ds. G. Pettinga. R.-K. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw. 14.30- 15.30: Wachttorenstudie. Dinsdag 19.30-21.30: Theocratische bedieningsschool en prakti sche toerusting tot de prediking van het evangelie. Vrye Evangelicsamenkomst, Nutsgebouw. 15: Ds. Starrenburg, van Sluis kil. Maranathasamenkomst. 22 april 20 uur: dhr. F. Niemeyer, van Alphen aan de Rijn. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 17: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Fr. Kuiper, van Am sterdam. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoog mis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: Dienst. 15. Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: Leesdienst. Dinsdag 21 april 19.30: Ds. J. W. Kersten, van Scheve- ningen. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Vic. Kroes. 15: Ds. J. C. J. Bronsgeest. In trede predikant. Abbenes. 9.30: Bevestiging Ds. Bronsgeest door Ds. J. H. C. Bronsgeest, van Haarlem, 's Middags geen dienst. Bethel- kapel. 10: Vic. Van Tent, van Amsterdam. Rooms-Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Gabe van Duinen, van Wassenaar. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. bediening H. Doop. 19: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. G. Rang. Rooms-Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van der Woord. 19: Ds. G. H. van der Woord. Rooms-Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. H. Klein Wassink, Bergen. 19: Ds. G. H. van Willenswaard. Advents kerk (Ziekcnhuiskerk). 10: Ds. J. C. Remijn. Remonstr./Doopsgez. Gemeenten. Gebouw ..Spaarnberg". Wüslelaan 75. 10.30: Ds. J. W. Wery. Chr. Geref. Kerk, Pnielkapel. 9: Ds. M. Drayer. 15: Ds. J. P. Geels. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 18: Geen dienst. Jeugdkapel. 10.30 uur in het Jeugd huis. Spr. dhr. A. J. Weermeijer. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Sevenster, van Amsterdam. Rooms-Kath. Kerk. H. Agatha. 7.30. 9: Hoogmis en 11 uur. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 21 april n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. J. W. van Zeijl Jehovah's Getuigen. Woensdag 23 april n.m. 8 uur gemeenteb.studie, Koninginneweg 44. Kop(j voor de kerkdiensten dient vrijdags- morgens voor 10 uur ter redactie te zijn. Van later binnengekomen kopij kan op neming niet worden gegarandeerd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9