Zingend in de wildernis Gordiaanse verkeers(knoop) bij Santpoort wordt doorgehakt Keuring van voortuinen in Haarlem en Heemstede EXPOSITIE VAN 0UD-„ELSW0UT" IN „BLOEMENHEUVEL" Verkeersrotonde bij Rijksstraatweg DINSDAG 21 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Verbetering van verbinding tussen Haarlem en Velsertunnel kost 2,5 miljoen Jaarverslag van de Prot. Chr. Reclasserings- vereniging Burgerlijke Stand van Haarlem Kind gedood bij aanrijding Ds. G. H. Brandt overleden Geen muziek in cafés op herdenkingsavond Miniatuur-natuurramp trof Madurodam Globe van Magellan verkocht voor 34.000 gulden „Keukenhof Sterrit" voor wielrijders H. van Es verlaat dienst Openbare Werken Bouwrijp maken terreinen Afscheid van gasbedrijf UIT STAD EN STREEK NOGMAALS O'NEILL De werkzaamheden aan het verkeersknooppunt In Haarlem-Noord tussen de Delft laan en Santpoort ztfn op het ogenblik in volle gang. Voor de buitenstaander biedt het werkterrein nog een weinig overzichtelijke om niet te zeggen chaotische aanblik. De oranjekleurige directie- en woonwagens en graafmachines van het n.v. aannemings bedrijf J. G. Nelis uit IJmuiden steken scherp af tegen het zwart van de opgeworpen grondbulten. Hier en daar is het begin van wegenaanleg flauw te onderscheiden tussen de zandmassa's die met de regelmaat van een klok door de vrachtauto's worden gelost. En toch zal nog vóór het eind van het volgend jaar hier een ingewik kelde verkeerssituatie tot een goede oplossing zijn gebracht. Het verkeer naar en van de Velser tunnel zal dan niet langer via de Rijksstraatweg door Haarlem voeren, maar via de verlengde Delftlaan, welke zonder onderbreking in rijksweg 9 zal overgaan. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de realisering van dit verkeersplan van Rijkswaterstaat vóór november 1960 een feit zijn. In het plan is ook opgenomen de aan leg van een verkeersplein dat iets ten oosten van de huidige Rijksstraatweg is geprojecteerd. Deze verkeerscirkel, welke een middellijn van ruim zestig meter zal hebben, zal de belangrijkste tussenschakel vormen in het verkeer van en naar Haar lem via de Rijksstraatweg, Vondelweg en de Hoofdstraat in Santpoort. Daarnaast zullen verscheidene parallelwegen en andere verbindingswegen als fietspaden worden aangelegd. Met de verwezenlijking van het totale project, dat blijkens de hier bij afgedrukte tekening voor de leek er als een „Gordiaanse knoop" moet uitzien, is een bedrag van ongeveer tweeënhalf mil joen gulden gemoeid. De aanleg van de nieuwe rijksweg tus sen Delftlaan en Santpoort staat op het eerste plan. Deze snel verkeersweg krijgt twee rijbanen van ruim zes meter breed gescheiden door 'n één meter brede berm. Zoals bekend is zal deze weg de aanmer kelijk verbrede Hoofdstraat door middel van een zes meter hoog viaduct kruisen. Binnen enkele maanden zal begonnen worden met het verkeersplein nabij het In het Jaarverslag over 1958 van de af deling Haarlem van de Protestants Chris telijke Reclasserings Vereniging (P.R.V.) deelt de secretaris, de heer C. Bakker, mee bij het begin van het verslagjaar 130 per sonen onder toezicht stonden. In de loop van het jaar kwamen er 69 bij en een zelfde aantal werd afgevoerd. Van de 130 personen, die aan het eind van het jaar onder toezicht stonden, behoorden er 69 tot de hervormde kerk, 25 waren van gere formeerde gezindte en 13 waren aangeslo ten bij andere protestantse groeperingen. Twee waren niet protestant en 21 waren niet bij een kerkgenootschap aangesloten. Eind 1958 waren er buiten de gesalarieer de medewerkers van de vereniging nog 66 personen als toezichthouder ingeschakeld, van wie er drie met de zorg over meer dan twee reclassanten waren belast. Op de zelfde datum waren er 130 gevallen in be handeling. Aan de achtergebleven gezin nen van de gedetineerden werd zoveel mo gelijk grote aandacht besteed. In vele ge vallen kon de P. C. R. V. hulp en steun verlenen. Opmerkelijk is dat het aantal niet. of niet meer onder toezicht staande personen, die zich tot de P.C.R.V. wendden voor hulp in moeilijkheden steeds toenam. Onder hen waren er ook met wie de P.C.R.V. geen bemoeiing had gehad. Het wordt ech ter door het bestuur van deze reclasse- ringsvereniging als een belang gezien, dat ook deze mensen zoveel mogelijk wor den geholpen. BEVALLEN van een zoon, 18 april: A. rfozenhartPoelman; M. van der Wiel Hartog; A. J. de DroogEland; J. C. M. van WesteropVan der Valk; C. W. van der HolstVan der Linden; C. GrootVan Elten; 19 april: J. Tauber—Wijntje (twee zonen); C. KerkhoffStevens; J. van der Scheer—Kriek; B. C. Serné—Nieuwenhuis; C. M. van LeeuwenLoogman; J. H. Zwart -Van Dusseldorp; C. W. Tourneij—Van der Wal; 20 april: H. M. Nieuwenhuizen— Boot. BEVALLEN van een dochter: 17 april: E. J. M. Wildeboer—Vos; 18 april: A. Mar cus—De Lange; A. M. BonmanDe Ruigh; 19 april: M. C. Oroloff Davidoff—Spaar garen; B. VlamingVisser. OVERLEDEN, 16 april: W. C. F. Kams- ma—Van Kessel, 30 j., Delftlaan; 17 april: A. Haberkamp, 70 j., Kamperlaan; A. E. Duwel—Seijsener, 71 j., Kamperlaan; C. M. de Graaff—Van den Berg, 91 j., Gen. Bothastraat; 18 april: G. SchmidtPijl, 90 j„ Zijlweg; 19 april: G. Stook—Rene- man, 67 jaar, Timorstraat. ONDERTROUWD, 20 april: J. E. Visser en M. Bonkes; H. J. van Slooten en P. M. van Baar; F. L. Welter en C. F. U. van Amerongen; H. J. Nijemanting en A. H. C. Brands; E. Luppes en E. J. C. Simonis. GEHUWD, 20 april: F. C. Ruigrok van der Werven en J. G. Boeschoten. Delftplein. De bestaande Rijksstraatweg zal dan ter hoogte van het complex flat woningen van „Patrimonium" met een flauwe bocht in oostelijke richting worden omgebogen en uitmonden op het verkeers plein. Het nieuwe gedeelte van de Rijks straatweg krijgt eveneens gescheiden rij banen. Ten einde te voorkomen dat van of naar de Vondelweg en de Rijksstraat weg gaand verkeer de grote omweg via De tuinkeurders van de afdeling Haar lem van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zijn weer op het pad gegaan om in Haarlem en Heemstede te kijken waar de mooiste voortuinen te vinden zijn. Dat geschiedt thans voor de vierde keer en dri maal (in april, in de zo mer en in september) zullen de keurders er op uittrekken alvorens definitief be paald wordt wie in aanmerking komt voor een prijs. Het succes is in de afgelopen drie jaar zo groot geweest, dat de afde ling Haarlem van Tuinbouw en Plantkun de haar arbeid op dit gebied voortzet. Zij hoopt daarmee te bereiken, dat bewoners uit Haarlem en Heemstede zullen mee werken de woonplaatsen een fraai aanzien te geven. Sedert het vorig jaar is het aantal dis tricten uitgebreid van zeven tot acht. De organisatoren zijn er weer in geslaagd le den van het personeel van Hout en plant soenen uit Haarlem en Heemstede en van de Vereniging van bloemist-hoveniers aan te trekken wandelingen langs de tuinen te maken. Zij stellen hun vrije tijd voor het doel beschikbaar en het bestuur is hen daarvoor dankbaar. De voorzitter van de afdeling Haarlem van Tuinbouw en Plantkunde, mr. J. J. Hage, deelde ons mee, dat uitsluitend die tuinen gekeurd zullen worden, die van de openbare weg kunnen worden overzien. In elk district zullen acht prijzen en-een aantal eervolle vermeldingen worden toe gekend. In de districten, waar een aan merkelijk aantal grote tuinen voorkomt, zal voor de toekenning van de prijzen een onderscheid worden gemaakt tussen de categorie grote en de categorie kleine tuinen. In elk district zal men dus ook met een kleine tuin een eerste prijs kun nen behalen. Bijzondere aandacht zal worden besteed aan de beslissing welke tuin als de mooi ste tuin van Haarlem en Heemstede in Deze tekening geeft een indruk hoe de verkeerssituatie tussen Haarlem en Santpoort er in de nabije toekomst zal uitzien. het verkeersplein moet maken om op de Delftlaan ce komen, zal een kortere ver bindingsweg voor lokaal verkeer worden aangelegd tussen de Vondelweg, Rijks straatweg en Delftlaan. Ten noorden van het verkeersplein is eveneens een verbin dingsweg ontworpen welke aansluiting geeft op de Slaperdijk en de parallelweg van rijksweg 9. Waar de Slaperdijk op deze rijksweg 9 uitmondt zal een tunnel voor fietsers en voetgangers worden ge bouwd zodat hier een directe verbinding ontstaat met de Hoofdstraat. Vermelden wij nog dat van het verkeers plein uitgaande wegen (Rijksstraatweg, Vondelweg en Hoofdstraat) alle ongeveer twaalf meter breed worden. Het gehele samenstel van wegen op het verkeersplem wordt omlijst door gazons en groenstroken. Ten behoeve van de voetgangers zal een groot aantal oversteekplaatsen worden aangelegd. Een overzichtsfoto van het bouw terrein tussen de Delftlaan in Haarlem-Noord en Santpoort, gezien vanaf het in aanbouw zijnde viaduct over de Hoofdstraat in Santpoort. In de naaste toekomst zullen hier de auto's snorren over de snelverkeers- weg, welke tussen de Delftlaan en de Velser tunnel wordt aangelegd. Op de achtergrond de flatwoningen van Delftwijkaan de noordelijke rand van Haarlem. aanmerking zal komen voor toekenning van de fraaie wisselbeker, die daarvoor beschikbaar is gesteld en in 1958 voor de eerste maal in Haarlem en in Heemstede is uitgereikt. Dat de laak van elk der acht keuringscom missies een bijzonder omvangrijke is, is volgens mr. Hage wel duidelijk en dat de mogelijkheid dus bestaat, dat een tuin, die gelegen is in een wijk, waar maar wei nig voortuinen voorkomen, aan de aan dacht der commissie zou ontgaan, is niet uitgesloten. Daarom wordt er de aandacht op gevestigd dat iedere inwoner van Haar lem en Heemstede, die er prijs op stelt, dat zijn tuin in de beoordeling betrokken wordt, dit zal kunnen bereiken door aan de secretaris van de afdeling Haarlem van Tuinbouw en Plantkunde, de heer G. L. Bothof Brahmslaan een briefkaart te zenden met het verzoek de aandacht van de betrokken commissie voor zijn tuin te vragen. De prijsuitreiking zal in het najaar in Haarlem en in Heemstede in afzonderlij ke bijeenkomsten geschieden, tot welke bijeenkomsten zullen worden uitgenodigd zowel de prijswinnaars als zij aan wie een eervolle vermelding zal zijn toegekend. Na de prijsuitreiking zal een voordracht over tuinaanleg of over bloemen en planten wor den gehouden. In de Zon- en Maanstraat in Hilversum is het vierjarige meisje Gerarda Krullaars tijdens het oversteken van de straat door een auto aangereden. Met een zware her senschudding werd het slachtoffertje op genomen in het ziekenhuis, waar het is overleden. De moeder van het kind, die aan de andere kant van de straat voor haar woning stond, had het kind gewenkt over te steken. Vroeger Luthers predikant te Haarlem Te Laren is zondag onverwacht overle den ds. C. H. Brandt, oud-predikant bij de Evangelisch Lutherse gemeente te Haarlem en sedert eind 1952 directeur van het onderwijs in het Nederlands Studen ten Sanatorium, sanatorium voor stude renden te Laren. Het bericht van het overlijden zal in Haarlem, waar ds. Brandt zo vele jaren gewoond en gewerkt heeft, met droefheid worden vernomen. Hij was immers een geziene predikant in zijn gemeente en tij dens de oorlogsjaren heeft hij in de ille galiteit onvermoeid arbeid verricht. Ook deed hij veel voor de V.P.R.O. Ds. Brandt, die in 1904 geboren is en de leeftijd van vierenvijftig jaar had bereikt deed op 23 juli 1933 zijn intrede als predi kant bij de Evangelisch Lutherse gemeen te te Edam. Twee jaar later kwam hij naar Haarlem en op velerlei gebied ont wikkelde hij zijn activiteiten, onder meer op sociaal gebied. Na de oorlog liet zijn gezondheid het niet toe zich geheel aan vele zaken te wijden, maar waar hij kon gaf hij zich ten volle. Bij herdenkingen op de vierde mei voer de ds. Brandt verscheidene keren het woord. Mede door zijn gezondheidstoe stand aanvaardde hij op 1 december 1952 de functie van hoofd der afdeling onder wijs, eredienst, cultuur en ontspanning in het Studentensanatorium te Laren. In de ï'uim zeven jaar, dat ds. Brandt onderwijs- directeur was, heeft hij de onderwijsorga nisatie van dit sanatorium sterk uitge breid, zowel naar de zijde van het hoger als die van het middelbaar onderwijs. Te vens bracht hij gedurende de laatste ja ren de verlening van studiehulp aan blin de en andere lichamelijk gehandicapte studenten op gang. Zijn stoffelijk overschot is vandaag te Westerveld in stilte ter aarde besteld. De burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat in afwijking van hetgeen daaromtrent in verleende vergunningen is bepaald op de nationale herdenkings avond op 4 mei 1959 in tapperijen na 18 uur geen muziek mag worden gemaakt of ten gehore gebracht en geen openbare ver makelijkheden mogen worden gehouden. Er wordt geen dispensatie van het slui tingsuur voor tapperijen verleend. Een miniatuurramp heeft in miniatuur stad Madurodam voor tienduizend gulden schade aangericht. Om kwart voor twaalf gistermorgen hoorden leden van het tech nisch personeel, terwijl zij aan het werk waren, een oorverdovend geraas, gevolgd door gekraak en een knal. Toen zij ver schrikt om zich heen keken zagen zij, dat enige gebouwen van de miniatuurstad van hun plaats waren gerukt en tientallen meters verder waren neergesmeten. Een van hen zag een stuk van de vernielde gebouwtjes op tien meter hoogte door de lucht vliegen. De oorzaak van dit vreemde verschijnsel is niet met zekerheid bekend. Omstanders hebben een straaljager zeer laag over zien komen. Waarschijnlijk heeft dit vliegtuig een luchtwerveling veroorzaakt, die juist in Madurodam enige van de kleine huisjes van de grond lichtte. Tot 2 mei wordt in „Blocmenheuvel" in Bloemendaal een tentoonstelling gehou den van tekeningen, prenten, gravures, aquarellen en foto's uit het familiebezit van de erven Van der Vliet en het Bloe- mendaalse gemeentearchief, betrekking hebbend op de rijke historie van het land goed „Elswout". Zaterdagmiddag heeft de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller deze expositie geopend in tegen woordigheid van het stichtingsbestuur van „Elswout", oud-wethouder A. van Geluk, mr. F. P. Th. Rohling en echtgenote, be stuursleden van de buurtverenigingen en vele andere genodigden. De burgemeester herinnerde eraan, dat het juist een jaar ge leden was, dat de gemeente Bloemendaal In tweevoudig opzicht ter ontspanning schreef Eugene Gladstone O'Neill in de nazomer van 1933 zijn enige blijspel, dat direct daarop onder de titel „Ah! Wilder ness" te New York zijn première met groot succes beleefde. Als „Zingend in de wildernis" staat deze komedie, in de ple zierige vertaling van Dick van Veen, thans op het repertoire van het zuidelijk toneel Ensemble, dat er maandag twee voorstel lingen in Haarlem van gaf, des middags voor de in gezelligheid verenigde huis vrouwen en des avonds voor abonne menthouders. Het is niet de eerste keer sinds de bevrijding, dat een Nederlands gezelschap ermee voor het voetlicht ver schijnt en het zal stellig niet de laatste zijn. Op de een of andere manier draagt dit st.uk over met humor behandelde pu- berteitsproblematiek iets van eeuwige jeugd in zich. Wat de ontspanning betreft, die zocht j O'Neill na een periode van koortsachtig, om niet te zeggen vertwijfeld werken aan zijn symbolistische en supranaturalis- tische experimenten, waarin hij zich bezighield met het zoeken van antwoorden op dramatisch gestelde vragen naar de bestemming van de mens en het aantonen van het daarmee gepaard gaande verlies van illusies in kwellende eenzaamheid. Maar ook het publiek had in die jaren van vooral economische malaise behoefte aan amusement, dat een beetje gelukkig makend vertrouwen in de mensheid zou kunnen schenken. Zo schreef hij, herstel lende van een uitputtende ziekte, zijn blij moedige kroniek van een familie in een grote kleine stad in Connecticut, zich af spelend kort na de eeuwwisseling. Wat hij daarbij met enige opzet probeerde, was het illustreren van typische karakter trekken van een gezin uit de gegoede middenstand, die in hun samenstel het „echte Amerika" moesten weerspiegelen. Men vindt er grotendeels dezelfde motie ven in terug, die ook zijn meer autobio grafische drama's beheersen, hier echter losgemaakt van uiteindelijke betrekkingen. Hoe jammer is het, dat O'Neill zichzelf niet vaker heeft ontslagen van de gigan tische verplichting om tragedies met. een metafysische allure voort te brengen. Want „Zingend in de wildernis" is met zijn be perkte aandoenlijkheid en beminnelijke in het bezit van het landgoed kwam. De gedachte een tentoonstelling in te richten is uitgegaan van de gemeentesecretaris, de heer G. van Eek, die voor de totstand koming ervan, tezamen met enige ambte naren, veel werk heeft verzet. Behalve aan de heer Van Eek bracht de burgemeester dank aan mevrouw N. de Jong Schouwen burg, die als directe nazaat van de fami lie Van der Vliet bij de opening aanwezig was, aan de heer J. S. M. Vrijland en aan de stichtingsbestuurders. Daarna ver zocht de burgemeester de heer Van Eek de tentoonstelling met de sleutel te willen openen. Voordat deze hiertoe overging, bracht hij met name dank aan de heren J. F. van Steenwijk en J. M. van Mourik van het raadhuis, voor de door hen ver leende medewerking. commentaar op de gewone dingen des levens een hartverwarmend spel ge bleven. De ietwat nostalgische humor, die elders slechts bij korte vlagen even wat verlich ting in de naargeestigheid brengt, geeft in dit geval zonder enige pretentie een wel willende indruk van de bestendige be trekkelijkheden van het menselijk bestaan. Met aan liefde grenzende genegenheid wordt de groei naar volwassenheid ge tekend van een jongeman, die „a touch of the poet" meedraagt bij zijn zoeken naar een plaats in de gevestigde maatschappe lijke orde. Hij komt tenslotte veilig te voorschijn uit de wildernis vol loerende gevaren de chaos van het onvolgroeide gevoelsleven met dichterlijke bevliegingen, meeslepende denkbeelden van stormachtig socialisme en het mysterie van de relaties met de andere sekse. De zuiverheid van de sentimenten, waarmee hij is opgevoed, doet hem de juiste uitweg vinden uit de verwarring tussen broeiende geslachts drift en waarachtige geestdrift. Hij zal een van de staatsburgers worden, die de wereldcrisis het hoofd weten te bieden. De aantrekkelijkheid van „Zingend in de wildernis" wordt verhoogd door de vol strekte eenvoud in kleurige verscheiden heid. Het is een stuk, dat geen sterren nodig heeft. Er wordt van de spelers voor al natuurlijkheid in het weergeven van emoties gevraagd. Aan die eis wist „En semble" onder de slagvaardige regie van Richard Flink vrijwel volledig te voldoen. Als de juveniele hoofdpersoon was de als gast medewerkende Henk van Ulsen, vooral door zijn veelstemmig melo dieuze voordracht, zo goed als volmaakt een kostelijke hol, die men niet gauw zal vergeten en die doorlopend de sympathie van de toeschouwer gaande hield. De ge voelens van kortzichtige beschermende moederlijkheid werden door Nell Koppen en Liane Saalborn met de gewenste scha keringen waargemaakt. Tot de uitblinkers behoorde verder vooral Wim van Brink als de onverbeterlijke dronkaard door ge brek aan zelfvertrouwen, welke acteur de grote school van wijlen Cor Ruys in tinte lende herinnering bracht. Lo van Hens- bergen vond herhaaldelijk de gewenste toon van milde gestrengheid als de vader des huizes, die wel iets meer overwicht had mogen hebben. De verdere bezetting werd door Marijke Bakker, Mariëtte Flink, Wieke Haitsma Muiier, Lies de Wind, Chris Baay, John Leddy, Louis Bongers, Albert Abspoel, Jan Verhoeven en Dicky Bos over het algemeen zeer bevredigend op de been gebracht in fraaie decors van Lucas Wen sing, die van de huiskamer werkelijk een intiem kasteel van burgerdeugd heeft ge maakt. Aan Ruth Hellmer dankte men de pikante charme van de kostuums uit de tijd, toen grootmoeder jong was. David Koning LONDEN (UPI) Een zestiende eeuw- se wereldbol waarop de route van Ferdi nand Magellans reis om de wereld is aan gegeven, is in Londen op de veiling van Sotheby's verkocht voor 34.000 gulden. De globe, eigendom van een Nederlander, werd gekocht door de Britse antiquair Traylen. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van „Keukenhof" in Lisse houdt de Ren- en tourvereniging „De Bollenstreek" op 30 april een sterrit voor wielrijders. Het is de bedoeling deze rit jaarlijks te gaan ox-ganiseren. De deelnemers moeten voor zij in Lisse arriveren ten minste zestig kilometer af leggen. Zij moeten dit kunnen aantonen door stempels, die zij onderweg verzame len bij pompstations, politiebureaus en dergelijke. De finish ligt ongeveer drie honderd meter van de hoofdingang van „Keukenhof", namelijk aan de Stations weg 51. Hier betaalt men inschrijfgeld en na twee weken ontvangt men een medaille. De „Keukenhof sterrit" wordt in S.R.T.C.- verband gereden. Dit is de landelijke orga nisatie van rijwiel toei'istenclubs, die het rijden van sterritten, toertochten en der gelijke stimuleert. Woensdag 22 april zal de heer H. van Es, Zocherstraat 10 te Haarlem, technisch hoofdambtenaar van Openbare Werken des middags van half vier tot vijf uur af scheid nemen van deze dienst. Hij doet dat in het laatste werk dat hij onder handen heeft gehad, namelijk in de Lieven de Keyschool, Schoterstraat 2 in Haarlem. B. en W. van Bennebroek hebben van morgen in het restaurant van de Linnaeus- hof het aanleggen van wegen en het bouwrijp maken van de terreinen onge veer negen ha. grote in Bennebroeks nieu we derde wijk „Bloemhof" ten zuiden van de Zwarteweg aanbesteed. Er waren zeventien inschrijvingen. De hoogste inschrijfster was de firma P. Meyer uit Beverwijk met 431.000 en de laagste was de firma G. Hulsebosch en zonen uit Bloemendaal met f 317.500. De gunning zal waarschijnlijk half mei geschieden. Zoals men weet zullen op deze terreinen in ongeveer vier jaar ongeveer 280 parti culiere woningen verrijzen. Binnenkort hoopt men met de bouw van de eerste zes tig woningen te beginnen. Maandag heeft de heer W. Eekhof, in Heemstede, eerst metselaar-ovenherstel ler en daarna lantaarnpoetser-hersteller bij het gasbedrijf, afscheid genomen we gens het bereiken van de pensioe .gerech tigde leeftijd. Namens het gemeentebe stuur heeft wethouder mr. O. H. van Wijk hem toegesproken en hem geprezen om zijn toewijding. De waarnemend directeur de heer A. J. V. Giesberger, voerde even eens het woord en bood de heer Eekhof een kist sigaren aan. Ook de tegenwoordi ge en vroegere chef, de heren D. van 't Sant en C. Verdouw, lieten hun waarde ring ten opzichte van de scheidende lan taarnpoetser blijken. De voorzitter van het jubileumfonds, de heer F. B. P. Goos- sens, bood als afscheidsgeschenk een lamp aan. Tenslotte bleef men nog enige tijd bijeen. Nieuws in het kort Bejaardensociëteit in Bloemendaal. De volgende bijeenkomst van de bejaarden sociëteit in Bloemendaal zal op dinsdag middag 28 april, om half drie, in „Bloemen- heuvel" aan de Bloemendaalseweg 158 ge houden worden. Het ligt in de bedoeling van het comité van 28 april af de socië teitsmiddag steeds op dinsdag om de vier weken te houden. Opbrengst collecte. De zaterdag te Heemstede gehouden straatcollecte, geor ganiseerd door de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelmina Fonds, heeft in combinatie met de daarvoor gehouden lijs- tencollecte in totaal een bedrag van 5.381,75 opgebracht. Dit is ongeveer zes honderd gulden meer dan verleden jaar. Artsen wonnen. De voetbalwedstrijd die zaterdagmiddag tussen een elftal van Haarlemse artsen en een ploeg Haarlemse advocaten op het HFC-terrein in Haarlem is gespeeld, heeft 128.05 voor de reuma bestrijding opgebracht. De artsen wonnen met zeventwee. Bij de rust stonden zij al voor met drienul. Muzikale wandeling. De Haarlemse politiekapel maakt vanavond een wan deling door het gedeelte van Haarlem- Noord boven de Jan Gijzenkade. De af deling bereden brigade zan het korps be geleiden. Het geheel vertrekt om kwart voor acht van de Vondelweg. Expositie Lca Nikel. Aan de op za terdag in Galerie Espace in Haarlem ge opende expositie van werken van Lea Nikel heeft zondag de Israëlische ambas sadeur in Den Haag, de heer H. A. Cidor, met zijn echtgenote een bezoek gebracht. Inbrekers. De Heemsteedse recherche heeft de hand kunnen leggen op twee Am sterdamse broers, die in de afgelopen ja ren tal van inbraken in Heemstede en Bloemendaal hebben gepleegd. Zij ont vreemden vooral kleding, die zij be leenden. Hersenschudding. Maandagavond om kwart over zes is een veertienjarige jongen op de Leidsevaart in Heemstede tegen een passerende personenauto opgelopen. Hij moest met een hersenschudding en schaaf wonden naar het Grote Gasthuis in Haar lem vervoerd worden. P.T.T.-station. Met ingang van 1 mei zal het hulp-P.T.T.-kantoor in Spaarndam worden omgezet in een P.T.T.-station, dat zal worden gevestigd ten huize van de heer C. Arink, Kerklaan 15 te Spaarndam. Suikerzieken. De afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse vereniging van suikerzieken houdt op maandag 27 april des avonds om acht uur in Brink- mann te Haarlem de jaarvergadering, waarbij mevrouw N. Haakman-Van Thiel en de heer N. Bloemendaal inleidingen zullen houden. Klub Lange Mensen. Donderdagavond 23 april heeft om acht uur in Brinkmann te Haarlem een contactavond plaats van de KLM (Klub Lange Mensen). Rectificatie. In het artikel over het nieuwe paviljoen van de speeltuin in „Groenendaal", Heemstede werd opge merkt dat de heer Dick Plat per 1 juli de gemeentedienst zal verlaten. Dit moet zijn: per 1 juni. 99 99

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13