Diogé overtrof zichzelf in de operette „Paganini" A ros A C,Brieven aan de redactie Werkende vrouwen krijgen aan Zijlweg „Eigen Burcht" DE BEURS van gisteren Riant flatgebouw in Haarlem-West Amsterdamse Beurs GERO-SPECIAALZAAK BONBONS Ds. E. L. Nauta vandaag vijfentachtig jaar UIT STAD EN STREEK KROUWELS Scheepvaart Haarlem koopt werken van Arie Kater Examens WOENSDAG 22 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het leven van de vioolvirtuoos Nicolo Paganini is altijd in een waas van myste rie gehuld geweest. Reeds in de jaren van zijn tournees door Europa leefde hij in een soort magische cirkel, die men tevergeefs trachtte te doorbreken. Allerlei fantasti sche verhalen werden over hem in omloop gebracht. Het bijgeloof inspireerde de op sensatie beluste menigte tot gedachten over de speciale relatie, die Paganini zou hebben met duivel en heksen. Want welk normaal mens kon zó vioolspelen? En wie zou zoveel liefdesavonturen kunnen ver werken als Paganini vermocht, zonder de bijstand van duivelse machten? Paganini was inderdaad de heksenmeester, een re putatie, die enerzijds een afspiegeling was van zijn weergaloos succes, maar die hem anderzijds ook dikwijls in moeilijkheden bracht. Het is blijkbaar een prettige bezigheid het leven van een bijzonder mens met verzinsels te omhullen. De librettisten Paul Knepler en Bela Jenbach hebben aan die activiteit vorm gegeven door vermoe de gebeurtenissen uit Paganini's leven sa men te vatten in een operette, waarvoor Franz Léhar de muziek schreef. In hoe verre hierbij de fantasie door de werke lijkheid gedekt wordt ,is van minder be lang. Het lijkt het beste om hetgeen zich in deze operette afspeelt, los te maken van Paganini's levensgeschiedenis voor zover het dan niet zijn vioolspel betreft. En dan kan men plezier beleven aan een opvoe ring van deze operette „Paganini", al moet men zich wel even verzoenen met het slot, dat in tegenstelling met de meeste ope rettes nu eens geen gelukkige vereniging van de hoofdfiguren laat zien. De finale met koor en solisten kan de gedachte aan een verloren illusie, ondanks alle meesle pendheid van de zang niet overstemmen. Overigens kon men met genoegen kijken naar de spelontwikkeling waarin door het toedoen van de regisseur Tom de Munk allerlei vermakelijke situaties en voor vallen een plaats kregen in levendige en evenwichtbrengende afwisseling met de ernstige momenten. De opvoering verliep in een prijzenswaardig tempo behoudens dan - overigens onontkoombaar - in het tweede bedrijf waarin de handeling slechts langzaam aan op gang kon komen. Verschillende uitnemende staaltjes van massaregie zag men bij deze opvoering. Ik denk hierbij aan de opzet van de opvoe ring en vooral ook aan de herbergscène met het drukke rauwe gedoe van ver dacht gespuis. Om de geestige chargering van de actie en ook om het beheerste en toch spontane dansen van het ballet werd dit tafereel als een „tableau vivant" een Breughel waardig. De rol van Nicolo Pa ganini werd voortreffelijk door Nico Boer vertolkt. Hij beeldde uitnemend een ster ke persoonlijkheid uit die slechts op het punt van de liefde aan het wankelen te brengen was. Ook zijn zang gaf ruime voldoening. Suze Spoelder heb ik zelden zo gaaf, emotioneel en tegelijk zo beheerst zien spelen als bij deze opvoering. Vocaal viel haar vertolking eveneens te loven. Kick Steenkist wis zijn Markies Pimpinelli steeds eén maximum aan grappige effec- Advert.pntip BONBONS Caprice: een zomerse bonbon met het sap van zonrijpe frambozen. Nogal Monti: de beroemde Nogat Montélimard Caramelitta: een verrukkelijke, roomzachte toffee. Zo zijn er 18 heerlijkheden in de sortering Ver 100 gram f 1.10 ten te geven zonder in een voor zijn rol ongewenste kluchtigheid te vervallen. Dit was een afzonderlijk compliment waard. De gefingeerde impresario van Paganini, Bartucci genaamd (de grote violist heeft nimmer de steun van een impresario wil len aanvaarden), werd heel natuurlijk ge typeerd door Jan Vander. Een aannemelij ke primadonna Bella zag men van Bep Steenkist. Jaap Kaan had als vorst Felice een betrekkelijk bescheiden rol, maar hij speelde deze met begrip voor de waardig heid daarvan. De overige vertolkers van kleinere rollen handhaafden met hun spel het zeer verdienstelijke niveau van deze opvoering, welke ongetwijfeld een dei- meest geslaagde was, die „Diogé" in de loop van zijn bestaan gebracht heeft. Veel lof verdient de violist Jan Giesbers, die optrad als de „spelende" Paganini, voor zijn virtuoze uitvoering van enkele veeleisende vioolstukken. Zijn figuur achter de ramen van Paganini's kamer was inderdaad een prima doublure voor Nico Boer. Zijn verschijning op het to neel, in het volle licht, als Paganini, was minder overtuigend. Men had deze „twee de" Paganini beter in een geheimzinnig schemerlicht kunnen plaatsen," even ge heimzinnig als de hem omcirkelende fan tastische danseressen Henk Steenkist leidde als dirigent de opvoering met vaste hand. Met het slag vaardig spelende Haarlems Operette- orkest bereikte hij een goed aansluitende begeleiding, die de belangrijke verdienste had, dat de verstaanbaarheid der solisten behouden bleef. Tenslotte wil ik mijn waardering uiten voor de zeer fraaie cos- tumering. V. Zwaanswijk Advertentie Moet U zich zo laten gaan? Vaak wordt alles U te veeL Nerveus en overprikkeld ia men dan zichzelf en anderen tot last. Twee of drie VALDISPERT dragées geven ook de met be zigheden overladen vrouw haar natuurlijke kalmte terug. VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natuur- produkt zonder reuk of smaak. Denk eraan: Vraag Uw apotheker of drogist. Rode Kruis. Op woensdag 29 april zal de afdeling Haarlemmermeer van het Rode Kruis in ,,'t Verscholen Nest" in Hoofddorp haar jaarlijkse ledenvergade ring houden. AMSTERDAM De handel had niet veel om het lijf. De markt was bij de opening verdeeld, waar bij aandelen Philips de vaste tendentie van de vorige dagen konden behouden en AKU iets boven het slotniveau van maan dag uitkwam. Kon. Olie en Unilever la gen zwakjes in de markt. Na weken trok ken aandelen Philips weer eens de be langstelling. Amerika blijft voor deze pa pieren interesse tonen en voor deze reke ning werden dan ook de stukken op het Damrak uit de markt genomen. Na kalme affaire werd op 597 geopend. Hierna kwa men steeds meer kopers in de markt waar door de koers de 600 pet. bereikte. De slot- koers van de vorige dag was 594%. De aandelen sloten op vrijwel de hoogste koers van de dag. Ook de converteerbare obligaties Philips noteerden enige punten hoger. AKU was wat levendiger dan maandag en liep op van 311 tot 312'/2. Uni lever had aanvankelijk van middenkoers aanbod te lijden en opende op 550, ofwel ruim 4 punten beneden de vorige dag. Toen het aanbod was opgedroogd, overheerste de vraag waardoor de koers een 5-tal pun ten kon aantrekken tot 555. Kon. Olie steeg van 173.40 tot circa f 174 tegen eergiste ren 175.90. De aandelen lagen beneden pariteit New York. Aandelen KL,M werden een gulden lager en de dollarnbligaties nauwelijks prijshoudend geadviseerd. In de scheepvaartwaarden ging niet veel om. De markt lag verdeeld. Van de lei dende cultures was Deli in reactie op f 154. De slotkoers van eergisteren be droeg f 157.50. Het Landgericht in Bremen heeft het verzoek van de Deli en de Se- nembah, om conservatoir beslag te leggen op de balen tabak uit Indonesië, afgewe zen. De Senembah trok zich hiervan niet veel aan en was eerder een paar punten Vandaag viert ds. E. L. Nauta te Haar lem, emeritus-predikant der Nederlands Hervormde kerk, zijn vijfentachtigste ver jaardag. Ds. Nauta werd 22 april 1874 te Leeu warden, waar zijn vader onderwijzer was, geboren. Hij studeerde aan de Rijksuni versiteit te Leiden theologie, waarna hij in 1896 kandidaat: werd in Overijsel. In het zelfde jaar werd hij te Kerk-Ave- zaath in het predikambt bevestigd. Ds Nauta diende de gemeenten van Noord- gouwe, Den Helder, Dokkum, Veendam, Oenkerk-Giekerk en Warfhuizen (Gron.), waar hij in 1920 werd benoemd tot leger- predikant in algemene dienst. Negentien jaar is hij als zodanig werkzaam geweest met standplaats Leiden. Op 30 april 1939 ging hij met emeritaat. In 1932 werden zijn verdiensten erkend door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De kans is zeer groot dat de plannen, welke de Haarlemse stichting „Eigen Burcht" sinds geruime tijd koestert om aan de Zijlweg in Haarlem nabij de westelijke randweg een flatgebouw voor alleen staande werkende vrouwen te doen oprichten, binnen niet te lange tijd werkelijkheid zullen worden. Dezer dagen is de onteigeningsprocedure om de grond waar het gebouw zal verrijzen geëindigd. Het wachten is slechts op de vereiste bouwvergunning uit Den Haag. Het flatgebouw dat bijzonder aantrekkelijk van opzet is, zal uit drie woonlagen bestaan en 63 huurflats bevatten t.w. 30 eenkamer-, 27 tweekamer- en 6 driekamer flats. Het bouwplan zal worden verwezenlijkt naar een ontwerp van het architectenbureau Götzen v/h Dullaart B.N.A., dat reeds verscheidene van dit soort flatgebouwen op zijn naam heeft staan. De totale stichtingskosten zijn geraamd op 1,1 miljoen gulden. Het flatgebouw is gedacht op een ter rein ten noorden van de Zijlweg op enige afstand van de westelijke rand weg en bezijden het geprojecteerde nieuwe kantoorgebouw van de Provin ciale Waterstaat. Om voor een der flats in aanmerking te kunnen komen dient men een deel der stichtingskosten in de vorm van een rente- gevende obligatie bij te dragen. Dit komt er op neer dat de eerste -huurster van bij voorbeeld een eenkamerflat ongeveer f 3000.als inkoopsom zal moeten betalen De inkoopsom van een grotere flat be draagt circa f 3750.—. De huurprijs van de flats staat nog niet helemaal vast, maar volgens een voorzichtige raming, geba seerd op de door het Rijk gestelde normen, zullen deze huren variëren van 87.50 per maand voor de een- en tweekamerflats tot f 130.per maand voor de driekamerflats, bijkomende kosten als voor verwarming, concierge, tuinonderhoud e.d. niet meege rekend. Op de bijeenkomst die het stichtingsbe stuur dinsdagavond in restaurant Brink- mann belegde, heeft de heer J. de Vos, medewerker van het architectenbureau Götzen, het bouwplan nader toegelicht. Uiteraard bestond hiervoor vooral van de zijde der gegadigden grote belangstelling Het flatgebouw is geprojecteerd met twee vleugels die bijna loodrecht op elkaar staan. De woonkamers liggen niet aan de straatzijde maar aan de achterzijde, welke uitzicht geeft op een grote gemeenschap pelijke binnentuin. Er komt een hoofdingang met conciërge woning met daar boven drie kamers ten behoeve van eventuele logés van de huur sters. Verder zal het gebouw nog twee trappenhuizen tellen, waarvan een aan de Zijlweg. Elke flat heeft een aparte keuken met geijser, een toiletgelegenheid met vaste wastafel en een douche. Verder heeft, elke woning telefoonaansluiting en zal het gebouw centraal worden verwarmd. Om een indruk te hebben van het type woning volgen hier nog enkele bijzonder heden en maten. De eenkamerflat bestaat uit een zit-slaapkamer van 4.57 bij 4.78 meter, een keuken van 1.73 bij 1.75 meter een toilet- en doucheruimte van 1.45 bij 2.40 meter en een balcon van 1 bij 2.5 meter. Men betreedt de woning via een gesloten galerij. De twee- en drie-kamer- flat omvat een woonkamer van 4.70 bij 5,23 meter, een resp. twee slaapkamers van 2.90 bij 2.09 meter, een keuken van 1.73 bij 1.75 meter, een toilet- en doucheruimte van 1.73 bij 1.60 meter en een balkon van 1 bij 3.20 meter. Verder heeft elke flat een eigen bergplaats. In het plan zijn voorts zeven garages en in' de kelder een fietsenstalling opgenomen. De afvoer van vuilnis geschiedt door middel van stortkanalen die langs de keu kens voeren. Op de radiatoren van de cen trale verwarming zullen caloriemeters worden aangebracht zodat men precies kan nagaan hoeveel warmte een bewoon ster heeft verbruikt. Elke flat kan verder aangesloten worden op een centrale radio- en televisie-antenne. De heer De Vos deelde mee dat nog niet bekend is hoeveel de stichting voor de bouwgrond aan de gemeente Haarlem zal moeten betalen. De huurprijs van de flats De strakke, doelmatige opzet van het flatgebouw Eigen Burcht" aan de Zijlioeg in Haarlem-West komt op deze tekening goed tot uiting. De woonkamers zijn aan de achterzijde tuinzijdevan het gebouw geprojec teerd. De ramen die men op de teke ning ziet zijn die van een gesloten galerij, welke langs de flats loopt. is daarvan mede afhankelijk. Anders dan in Hilversum, waar de gemeente de gehele financiering van een soortgelijk flatge bouw op zich heeft genomen is dit in Haarlem niet mogelijk gebleken. De finan ciering van het flatgebouw „Eigen Burcht" zal voor 85 percent geschieden door een verzekeringsmaatschappij. De ontbreken de 15 percent zal door de huursters als inkoopsom moeten worden opgebracht en wel in de vorm van een rentegevende obligatielening aan de stichting waarvan de looptijd veertig jaar bedraagt. Wanneer de huurster naar elders verhuist dient de obligatie aan de nieuwe bewoonster te worden overgedragen. Het gestorte kapi taal blijft dus het eigendom van de be woonsters. Na zijn Welichting beantwoordde de heer De Vos nog een groot aantal vragen be treffende de inrichting en uitrusting van het flatgebouw, dat ongetwijfeld zal voor zien in een grote behoefte en waarin de alleenstaande werkende vrouw de moge lijkheid wordt geboden een eigen woning naar haar smaak en wensen in te richten NieutVê in het kort Christen Vrouwenbond Bloemendaal. Donderdagavond 23 april houdt de af deling Bloemendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar maandelijkse ledenvergadering in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. De heer P. J. Risseeuw uit Den Haag zal dan spreken over het onder werp: „Hoe was het in New York?" en tevens zal hij voorlezen uit zijn roman „Anneke Jans". Ook zal de heer Ris seeuw kleurendia's vertonen. Christen Vrouwenbond Overveen. De afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt haar maan delijkse bijeenkomst op vrijdagavond 24 april in gebouw „Irene" aan de Elswouts- laan in Overveen. Inspecteur J. van Zijl zal dan een lezing met films houden over „Veilig Verkeer". hoger op mededelingen uit de jaarverga dering van de maatschappij over het boekjaar 1957. HVA was hoger op het verschenen jaarverslag. Staatsfondsen iets gemakkelijker. De laatste verhandeldag van claims Al batros en Amsterdam Superfosfaat bracht adviesprijzen van respectievelijk 150 en 57. Hierdoor zijn de emissies van ge noemde maatschappijen geslaagd. Sikkens' Lak werd voor de nieuwe aandelen op 510 (498) en voor de oude aandelen 531 (519) geadviseerd. Smit Transformatoren was een paar punten hoger. Prolongatie 3 pet (ANP). NEW YORK De aandelenmarkt boekte een onregel matige avance, waarbij het industrieel ge middelde een nieuwe hoogterecord bereik te. De markt begon vast, halverwege kwa men er wat verkopen los, steeg vervolgens sterk en sloot uiteindelijk iets beneden de hoogste dagwaarden. Elektronica, ge neesmiddelen, staal, chemicaliën, came ra's en een aantal andere stegen, terwijl olies, de leiders, aan de gedrukte kant wa- ren. Het grootste deel van de dag werd de markt gehinderd door winstnemingen in het kielzog van de recente stijging naar recordhoogten. Het zv. aarst getroffen wer den sommige van de recente favorieten De sporen schommelden en sloten over het algemeen vast. De elektronica fluctueer den flink. Zenith zakte ruim 11 dollar, her stelde zich vervolgens om rond 3 dollar hoger te komen, viel vervolgens terug en sloot lager. Texas Instruments was op zijn hoogtepunt ruim 8 dollar beter en Lit ton won ongeveer 5 punten. IBM was zwak en verloor ongeveer 13 dollar op zijn laat ste dagwaarde. Het industriegemiddelde kwam van 627,08 op 629.23: dat voor spoor wegen van 168,87 op 168,36 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92.84 op 92,48. De aandelenomzet bedroeg 3.650.000. Van de 1263 verhandelde fondsen sloten er 430 hoger en 610 lager (UPI). 30 Advertentie jaar ervaring TELEFUNKEN RADIO VERKOOP EN REPARATIF KONINGINNEWEG 6 Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3'/5?/n Nederl. '17 93% 92% 3 "lo Nedl. 1962/64 97s/ie 97% Woningbouv 6 'In lll"7i6 112 Pr. A'dam .^56 I 81% Pr. A'dam '*6 TI. 95 Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I. 88% Pr. R'dam '52 II 88% Pr. R'dam '57.... 97% A.K.U 312% 311% Calvé Delft 507% 506 Van Gelder Zonen 218*"/* 219 K. N Hoogovens 457 457 Nederl. Ford 298 N Isabel fabriek 369 370 gew.Philips Gloeil. 599' /s 600 Pref.PhilipsGloeil. 260 Unilever (cert.) 555% 552 l'nilever (nieuwe) 545'/z 54? Wilton Fyenoord 223 223 Werf Gusto 155 Dordtsche Petrol 747 740 Kon. Petroleum f 173.90 t 171.30 Billiton 246 246 A'dam Rubber 84% 84 K.L.M f 135.— 130.50 Holl. Amer. Lijn 156 156% K.N.S.M 150 150 N. Scheepv. Unie 139 139 v. Nievelt Goudr 126*/* 126 Phs. v. Ommeren 25') 250 H.V.A 140% 142 Oelimaatschappij f 153.90 f 154.— Amsterd. Bank 289% 290 Nat. Handelsbank 145 145 Ned Handel Mij 220'/2 Rótterd. Bank... 259 257 Twentsche Bank. 236 Anaconda Copper 68% 67% Bethlehem Steel 51 51 U.S. Steel 90% 91% General Motors 49 49% 84% 84% 27»/, 27 Advertentie LUXE EN KUNSTNIJVERHEID Anegang 44 A Haarlem (Verkort weergegeven) De gemeente Haarlem heeft twee werken van de schilder Arie Kater aangekocht, die tot 1 mei exposeert in 't Goede Uur, Korte Houtstraat 1 in Haarlem. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kandidaats examen geneeskunde 2e gedeelte: C. Alberts, Am sterdam: E. D. E. Bialoglowski, Hamburg; mej. M. E. v. d. Hoeven, Leiden: H. H. de Miranda, Amsterdam: Sih Ing Liat, Semarang; mej. L. F. Stierhout. Baarn: mej. M. Tasche, Den Haag: W. Tillema, Amsterdam: mej. G. S. de Zeeuw, Zie- rikzee. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaatsexa men psychologie: mej. J. M. Henneman, Haarlem. Utrecht. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is de heer W. J. Rademaker te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld ,,De localisatie van enige proteasen in de ïevercel". NAVO-postzegels. Toen ik enkele da gen geleden in het hoofdpostkantoor post zegels van 12 cent kocht, werden mij NAVO-zegels aangereikt. Ik weigerde deze en vroeg om gewone zegels. De man ach ter het loket zei dat hij ze niet had en dat ik maar moest zien ze bij een ander te krijgen. Ik kocht toen zegels van 6 cent. Twee dagen later ging ik aan het post kantoor Baljuwslaan postzegels van 30 cent halen. Groot was mijn verwondering, dat ook deze, voor ieder buitenland te ge bruiken zegels NAVO-zegels waren. Hier was men echter dadelijk bereid gewone zegels te verkopen. Als Esperantiste voer ik een uitgebreide wereldcorrespondentie met Israel, Joegoslavië, Hongarije, Polen, Finland, Zweden, Zuid-Afrika, Zuid- Rhodesia. De meeste van deze landen zijn niet bij de NAVO aangesloten niet alleen, maar zien in dit instituut een bedreiging van de vrede. Moeten wij Nederlanders, vlak voor het „gesprek" met Rusland mee doen met „speldeprikken" geven om van te voren het gesprek, voor de zoveelste maal, onmogelijk te maken? Wat de Ame rikanen in het groot doen met hun vlie gerij boven 3000 meter, haasten wij ons met deze zegeltjes te steunen zonder te beseffen, dat we daarmee de vrede in ge vaar brengen. C. M. BURGER. Naschrift: Wanneer het topgesprek zou mislukken tengevolge van het feit dat wij NAVO-zegels gebruiken, zou de basis van de onderhandelingen al zeer fragiel zijn. D? Russen plakken trouwens op hun brie ve' evenzeer propagandistisch getinte zegels. Wij geloven niet dat deze kleinig heid een factor in het spel is. Niettemin, wie geen NAVO-zegels wil gebruiken, dient andere te kunnen krijgen. Zo vrij moet men in ons land zeker zijn. Red. Ere, wie ere toekomt. In „Erbij H.D. van zaterdag 18 april j.l. komt, onder het opschrift „Beleefdheidscampagne voor Brits buspersoneel", een bericht over een „Nationale beleefdheidscampagne onder buspersoneel in Groot-Brittannië". een campagne, welke in Nederland niet mis plaatst zou zijn. Met name de laatste alinea betreffende het wachten op mensen, die zich naar een bushalte spoeden, mag in de bijzondere aandacht van buschauffeurs worden aan bevolen. Niets is zo ellendig als dat men een bus vlak voor zijn neus ziet wegrijden. Een gunstige uitzondering maken de chauffeurs op de lijn ZandvoortHaarlem —Amsterdam van de Noord-Zuid-Holland se Vervoer-Maatschappij (ook de buscon ducteurs zijn over het algemeen zeer be hulpzaam). Dat zijn kleine vriendelijkheden, welke waardering verdienen. Ere, wie ere toe komt. Zandvoort. RUGAART. Naschrift: Het publiek moet overigens begrip hebben voor het feit-, dat de chauf feurs aan een tijdschema zijn gebonden, en niet teveel verlangen. Ook op de stads- lijnen betoont de grote meerderheid der chauffeurs zich zeer voorkomend. Red. Aagtekerk, 21 v. Rotterdam n. Bremen. Aardijk, 21 te Boston. Abbedijk, 21 400 m. o.n.o. Bermuda n. Antwerpen. Abida. 21 300 m. n.o. Azoren n. Curagao. Acila, 21 275 m. n.n.w. Cochin n. Madras. Adonis, 22 te Amsterdam. Aegis, 22 te New Orleans. Alkes, 21 v. Salvador n. Las Palmas. Alkmaar, 2 2v. Liverpool n. Londen. Almdijk, 21 te Londen. Alphard, 23 te Montevideo verwacht. Amerskerk, 22 te Beira. Amsteldiep, 21 300 m. o. Gibraltar n. Belfast. Amstelpark, 21 270 m. w. Kp. Race n. Canada. Amstelsluis, 21 200 m. o.z.o. Socotra n. Singapore. Appingedijk, 21 dw. Recife n. Rio de Janeiro. Arendsdijk, 21 140 m. w.z.w. Azoren n. Miami. Arendskerk, 21 460 m. w.z.w. Cocos eilanden naar Fremantle. Argos, 21 80 m. n.o. Oran n. Piraeus. Ariadne. 21 te Rotterdam. Astrid Naess, 22 te Maracaibo v. Boston. Attis, 21 300 m. n.w. Villano n. Curagao. Averdijk, 22 te New York. Bali, 21 55 m. w. Majorca n. Marseille. Banda, 21 v. Djeddah n. Port Said. Bawean, 21 v. Hamburg n. Le Havre. Bengkalis, 22 v. Colombo n. Djibouti. Bennekom, 21 400 m. w.z.w. L'end n. Willemstad. Billiton, 21 te Longview verw. v. San Francisco. Bloemfontein, 21 op Elbe n. Hamburg. Borneo, 21 te Singapore. Boskoop, 21 te Curagao. Bussum, 21 20 m. w.n.w. Bizerta n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 21 Kp. Race n. Stockholm. Caltex Delfzijl, 21 te Rotterdam. Calt. Gorinchem, 21 te Holtenau verw. v. R'dam. Caltex Pernis, 21 v. Colombo n. Vizagapatnam. Caltex Rotterdam, 22 te Bahrein. Caltex The Hague, 21 275 m. z.z.o. Sokotra naar Abadan. Calt. Utrecht. 21 320 m. w.z.w. Bombay n. Madras. Carrillo, 21 400 m. z. Acajutla n. Guayaquil. Casamance. 21 150 m. n. Dakar n. Bordeaux. Castor, pass. 21 Flores n. Trinidad. Celebes, 22 v. Genua n. Marseille. Cities Service Valley Forge, 21 480 m. z.z.w. Flores naar Marseille. Ciavella, 21 v. Shellhaven n. Thameshaven. Cleodora, 21 v. Cochin n. Calcutta. Concepcion, 20 160 m. z. Recife n. Antwerpen. Congokust, 21 op Elbe n. Hamburg. Coolsingel. 21 560 m. z.z.w. B'mudas n. Ph.delphia. Cradle of Lib., pass. 21 Little Quoin n. Ph.delphia. Crania, 20 900 m. o.z.o. Marques eil. n. Brisbane. De Eerens, 22 v. Basrah n. Kuwait. Delft, 21 240 m. o.n.o. Flores n. Bremen. Deifshaven, 21 voor anker rede Galveston. Diemerdijk, 21 v. San Francisco n. Seattle. Dinteldijk, 21 v. Bermuda n. Cristobal. Dordrecht, 21 v. Necchosea n. Buenos Aires. Doris, 21 910 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Duivendijk, 21 v. Swansea n. Newport. Duivendrecht. 21 540 m. n. Dakar n. Dakar. Ecmdijk, 21 te Bremen verwacht. Eenhoorn, 21 v. Kalamata n. Rotterdam. Elizabeth B, 22 te San Francisco verw. v. Tokio. Ena, 24 v. Havana te Curagao verwacht. Eos 22 te Amsterdam. Etrema, 21 te Iskenderun. Friesland KRL, 20 120 m. n.w. Point San Eugenie .naar Panama. Friesland SSM, 21 v. Rotterdam n. Setubal. Garoet, 21 te Penang. Ciessenkerk, 21 v. Rotterdam n. Antwerpen. Hathor, 21 120 m. o. Kp. Passero n. Antwerpen. Helena, 21 v. La Guaira n. Cumana. Hera, 21 600 m. z.w. Landsend n. San Juan. Hersilia, 21 v. Kopenhagen n. Hamburg. Hilversum, 21 100 m. z.o. Kreta n. Mena. Houtman, 22 te Albany verw. v. New Plymouth. Iberia, pass. 21 Kp. De Fer n. Gibraltar. Johannes Frans, 21 in Panamakanaal n. Guayacan. Joseph Frering, 21 40 m. z. Dakar n. Monrovia. Kabylia, 21 280 m. w.z.w. Ouessant n. Le Havre. Kalinga, 21 250 m. z. Diego Garcia n. Kaapstad. Karacb.i 21 90 m. n.w. Kawio n. Sorong. Karakorum, 21 v. Tandjong Priok n. Tjirebon. Karimun, 21 v. Cristobal n. New Orleans. Karossa, 22 te Sorong verwacht. Karsik. 21 v. Zanzibar n. Tanga. Kennemerland, pass. 21 St. Pauls Rocks n. Recife. Kermia, 21 330 m. o.n.o. Rio de Jan. n. Curacao. Khasiella, 21 965 m. n.o. Pt. Fortin n. Landarcy. Kinderdijk, 21 v. Hamburg n. Bremen. Kopionella, 21 v. Napels n. Malta. Kosicia, pass. 21 Aruba n. Landsend. Krebsia, 21 v. Gefle n. Rotterdam. Kreeft, 21 135 m. n.w. Trondheim n. Kirkenes Kylix, 23 te Rotterdam verwacht. Laagkerk, 21 te Karachi v. Karwar. Laarderkerk, 21 t. anker mond. Shatelarabrivier. Laertes, 21 100 m. o. Port Sudan n. Suez. Larenberg, 21 75 m. z. Las Palmas n. Antwerpen. Leeuwarden, 22 te New York. Lekhaven, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Lelykerk, 22 v. Basrah n. Kuwait. Leto, 21 50 m. n.o. Flores n. Key West. Lieve Vrouwekerk, 21 v. Londen n. Port Said. Loenerkerk,-21 ten anker Shatalarab n. Basrah. Luttevkerk, 21 v. Dubai n. Damman. Maaslloyd, 21 v. Genua n. Barcelona. Maetsuycker'. 21 v. Singapore n. Fremantle. Maron, 21 te Antwerpen. Maureen, 21 te Houston. Memnon, pass. 21 Mona Passage n. La Guaira. Mississippilloyd, 21 120 m. z.o. Muskat n. Damman. Mitra, 22 te Bombay. Modjokerto, 21 v. Semarang n. Tandjong Priok. Molcnkerk, 21 v. Rotterdam n. Calcutta. Muidetkerk. 21 120 m. n.w. Muscat n. Dubai. Munttoren, 21 v. Gibraltar n. Rotterdam. Mijdrecht, 21 95 m. w. Aden n. Mena. Naess Commander, 21 100 mijl z.w. Ras Fartak naar Mena. Naess Lion, 21 610 m. n.o. Trinidad n. Teneriffe. Nanusa, 21 te Punta Cardon verw. v. P. Cabello. Nieuw Amsterdam. 22 te New York. Noordwijk, 21 v. Monrovia n. Las Palmas. Nijkerk, 21 v. Genua n. Port Said. Oldekerk, 22 te Aden. Octmarsum, 21 te Antwerpen. Osiris, 22 te Curagao. Ossendrecht, 21 600 m. o. B'muda n. G. v Mexico. Ouwerkerk, 21 150 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Peperkust. 21 150 m. o. Madeira n. Antwerpen. Perna, 21 195 m. z.o. Kota Baru n. Balikpapan. P. G. Thulin, 22 te Coquimbo. Pieter S, 22 v. Rotterdam n. Wismar. Folydorus, 21 v. Liverpool n. Fremantle. Pr. Alexander, 21 260 m. n.o. Flores n. Montreal. Prins Casimir, 21 100 m. w.z.w. westp. Anticosti naar Antwerpen. Prins der Nederlanden, 22 te Barbados. Prins Willem van Oranje, 21 te Le Havre. Prins Willem V, 21 610 m. w. Kp. Race n. Quebec. Provenierssingel, 21 160 m. o.z.o. B'muda n. Antw. Reza Shah The Great, 21 50 m. z.w. Kuria Muria eiland n. Suez. Kotti, 21 ten anker Khor Al Mufatta. Sambas. 21 te Singapore venvacht Sarangan. 21 700 m. o.n.o. Bermuda n. N. York. Sarpedon. 21 te Curagao verwacht v. Maracaibo Schelpwijk, 22 v. Geelong n. Auckland. Scherpendrecht, 21 60 m. z.w. Oporto n. Londen. Schie, 21 100 m. z.w. Gibraltar n. Piraeus. Schiedijk, 21 240 m. z.o. Sable eil. n. New York. Senegalkust, 21 v. Bordeaux n. Dakar. Siberoet, 21 v. Penang n. Singapore. Silindoeng. 22 te Tawau. Sloterdijk, 21 350 m. w. Scillys n. New York. Stad Alkmaar, 21 225 m. z.w. Lissabon n. IJmuid. Stad Arnhem, pass. 21 Lissabon n. Savona. Stad Delft. 21 450 m. z.o. Kp. Race n. Belfast. Stad Rotterdam, 21 120 m. n.n.o. Finist. n. Pepel. Stad Schiedam, 22 te Gent verwacht. Stanvac Djirak, 21 v. Sungeigerong n. Bangkok. Statue of Liberty, 21 335 m. o.z.o. Zanzibar naar Philadelphia. Steenwijk, 21 v. Uddevalla n. Cambden V.S. Stentor, 20 600 m. z.o. Azoren n. Point a Pitre. Steven, 21 v. Nemours n. Ceuta. Straat Magelhaen, 22 te Vitoria. Straat Soenda, 21 v. Kaapstad n Port Elisabeth. Sunetta, 21 60 m. o. Bahrein n. Kaapstad. Tara, 21 v. Santos n. Buenos Aires. Tarakan. 22 te Djibouti. Tawali, 21 35 m. o. Cartagena n. Rotterdam. Tero. 21 v. Salvador n. Sint Vincent. Theobaldius, 21 360 m. o.n.o. Belem n. Curagao. Tjitjalengka, 21 v. Hongkong n. Kure. Tweelingen. 21 78 m. w.z.w. Wight n. Rotterdam. Van der hagen, 21 v. Dar Ss Salaam n. Tanga. Van Heemskerk. 22 te Manilla. Van Linschotcn. 22 te Accra verw v. P. Harcourt. v Neck. 21 53 m. n.o. Christmaschurch n. Napier. Van Spilbergen. 22 v. Douala n. Lagos. Van Waerwijck. 21 200 m. z.o. Guadalcanal eil. naar Suva. Vasum 21 220 m. n. Finisterre n. Algiers. Vlist. 21 180 m. n. Sao Miguel n. Genua. Waterland, 21 te Montevideo. Weltevreden, 21 30 m. z. Kreta n. Napels. Westerdam. 21 370 m. z.z.o. Kp. Race n. R'dam. Wieldrecht. 21 v. New York n. Covenas. Willem Barendsz. 22 te Rotterdam. Witmarsum. 21 160 m. z.w. FavaJ n. Hamilton. VVoensdrecbt, 21 te Caripito verwacht. Wonogiri, 21 365 hi. o. Philippijn enn. L. Angeles. Wonosari, 22 te Bangkok verwacht v. Singapore. Wonosobo, 22 te Philadelphia. IJssel, 21 te Hamburg v. Bremen. Zaankerk, 21 210 m. z. Monrovia n. Kaapstad. Zaanland, pass. 21 Kaap Verd. eil. n. Montevideo. Zonnekerk. pass. 21 Str. Messina n. Port Said- Zonnewijk, 21 1100 m. n.o. K. Race n. F. Williams. SLEEPVAART Aigus, 20 v. Vlissingen n. zee. Blankenburg, 22 v. Hoek van Holland n. Rouaan. Cycloop, 20 v. Suez n. Kharg eiland. Elbe, 22 v. Falmouth n. Hamburg. Hector, 16 te Port Said n. Arabische Golf. Hudson, 22 te Kaapstad. Loire, 22 v. Khor n. Karachi. Nestor, 22 v. Port Said. Noordholland, 18 v. St. Miguel n. s.s. Cornet op 360 m. o.z.o. Kp. Race. Oostzee, 19 v. Southampton n. Belfast. Poolzee, 17 v. Dakar n. Kaapstad. Rode Zee. 22 v. Khor n. Mombasa. Schelde, 22 v. Vlissingen n. zee. Stentor, 21 v. Odense n. IJmuiden. Titan, 17 v. Malta naar? Zwarte Zee. 22 v. Port Said. I

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11