EEN EEUW SAMEN LOC-1951 Bromfietsremmen „REI NO" IgROUUEl) Neon Zenuwarts dr. B. Ch. Ledeboer plotseling overleden f PERRY Polio-collecte 5 Een der belangrijkste pioniers van de moderne epilepsie-bestrijding DE SCHUIMRUBBER MATRAS IRELLI materassa ftatian© „Jong Haarlem voor uit!" besloot cursusseizoen Stadsevangelisatie houdt op te bestaan Gebouw wordt van Vrij Evangelische Gemeente Stille tocht op 4 mei in O ver veen UIT STAD EN STREEK Tas uit auto gestolen Burgerlijke Stand van Haarlem Zeven dagen in en om Haarlem Bel de reiniging Het Witte Kruis telt 11.000 leden DONDERDAG 23 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van Mensen en Dingen Onverwacht is, op de leeftijd van eenen zestig jaar, te Zeist overleden de inter- nationaal-vermaarde Haarlemse zenuw arts en epileptoloog dr. B. Ch. Ledeboer, die onder meer grote bekendheid ver kregen heeft door zijn werk voor de in richtingen voor lijders aan vallende ziekte „Meer en Bosch" te Heemstede, waarvan hij gedurende bijna vijfentwintig jaar geneesheer-directeur was'. Zaterdag zal het stoffelijk overschot van dr. Lede boer op de begraafplaats Westerveld ter aarde worden besteld, na aankomst van de trein van 12.05 uur. B. Ch. Ledeboer is op 23 mei 1897 in Rotterdam geboren. Hij studeerde aan de Gemeente Universiteit in Amsterdam waar hij in 1925 het artsexamen deed. Als assistent van prof. L. Bouwman was hij enige jaren werkzaam aan de Valerius- kliniek in Amsterdam en aan de universi teitsklinieken in Utrecht. In de twintiger jaren werd hij afdelingsarts van Maas oord in Rotterdam, waarna in 1931 zijn benoeming tot directeur van de inrich tingen Meer en Bosch, Koningin Emma- kliniek en Bethesda-Sarepta in Haarlem en Heemstede volgde. In 1941 promo veerde hij aan de Utrechtse rijksuniversi teit tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld: „Over epilepsiën bij kinderen, een klinische studie van het epilepsievraagstuk". Tijdens het directeurschap van dr. Lede boer hebben zich grote veranderingen voi- trokken in het werk van de Christelijke Vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, die de drie genoemde inrichtingen in Heemstede en Haarlem onderhoudt. Van vele veranderingen was hij de auctor. Zo kon Meer en Bosch zich reeds in de jaren dertig beroemen op het bezit van een klinische afdeling de Koningin Emmakliniek waarin alle toen bekende mogelijkheden van onderzoek en Advertentie veor "wakkere" slapersl i De stichting „Jong Haarlem., vooruit"! heeft met twee gezellige avonden in Miner va in Heemstede het cursusseizoen geslo ten. Het afwisselende programma werd in hoofdzaak verzorgd door docenten en cur sisten. Eerst dankte de voorzitter van de stich ting, de Haarlemse wethouder D. J. A. Ge luk de docenten voor het vele en inspan nende werk, dat zij de afgelopen winter hebben verricht. Dit werk staat groten deels op idealistische basis. Spreker dank te ook de cursisten. Het is verheugend, dat het aantal inschrijvingen stijgt; voor de cursussen van het afgelopen seizoen kwamen 1900 aanmeldingen binnen en er werden in werkelijkheid 1500 cursussen gevolgd, aldus de heer Geluk. Mevrouw R. de Braal-Steyn begon, aan de vleugel door de heer De Vries, het pro gramma met het zingen van liederen van Schubert en Schumann. Mejuffrouw L. Spilker, mejuffrouw T. Buys en de heer A. Kroon droegen het door de eerste ge schreven „Plet mannetje in de maan" voor. Zestien meisjes in gele en blauwe rokken voerden volksdansen uit.. Mejuf frouw M. M. Plantje zegde de door haar geschreven voordracht „Ik ben een ne gerin". Dames en heren in vakantiekle- dij maakten onder leiding van mevrouw L. J. Vettewinkel-Kruyt al zingend een rêis-in-de-verbeelding door Frankrijk. De heer W. van de Woude speelde op zijn gi taar Spaanse muziek, waarbij zijn jongere broer zeer virtuoos met trommelstokken en een dambord(!) de castagnetten imi teerde. Ook later op de avond kreeg de gi tarist veel bijval voor zijn solospel. Met de gemeenschappelijke zang kregen ook de mensen in de zaal een aandeel in het pro gramma. Een bijzonder nummer was het optreden van de goochelaar mr. Jack, die zich liet assisteren door drie levende papagaaien. De vogels gaven zelfs een show en maak ten capriolen, die men anders alleen maai in een speeltuin ziet. Een der papagaaien kreeg een ijsje en het dier liet zich dit goed smaken. Toen de attractie echter op een kwaad moment uit zijn pootjes glipte, keek het beest haar spijtig na. Een van zijn soortgenoten dronk later uit een kop je, dat hij zelf vasthield. Mejuffrouw Buys voerde „De Hoeksema's" van Annie M. G. Schmidt ten tonele en een originele mu- ziek-quiz" onder leiding van de heren J. van de Molen en J. F. Pape. waaraan acht cursisten uit de zaal deelnamen, besloot het eerste deel van de avond. Na de pauze draaide men het ontroeren de en fijngevoelig vervaardigde filmpje ..De rode ballon" en het bestuur had geen betere keus kunnen doen. Advertentie REINIGT REIN Abonnement voor het wassen van Ramen. Jaloezieën enz. Telefoon 16254 behandeling gecombineerd waren en die vermaard werd als een der modernste en succesrijkste centra voor de epilepsiebe- strijding in Europa. Zo was Meer en Bosch ook het eerste instituut van die aard in Nederland, dat bij het onderzoek gebruik maakte van hersenröntgenfoto's, zoals het later ook de primeur had van de elektro-encephalo- grafie het registreren van hersengolven dat een uitermate belangrijk hulpmid del is geworden voor de plaatsbepaling van het epileptisch defect in de hersenen. Een ander initiatief leidde tot het ver filmen van „aanvallen" bij lijders aan val lende ziekte, waarmee men waardevolle therapeutische ervaringen kon opdoen, omdat duur en verloop van zulke, meestal zeer specifieke, aanvallen vaak belang rijke aanwijzingen verschaffen kunnen omtrent de te volgen behandelings methode voor de patiënt in kwestie. Verheugende resultaten bereikte dr. Ledeboer ook met een door hem ontwik kelde combinatie van het zogenaamde ketogeen-dieet en bepaalde medicijnen, waarmee vooral bij jonge patiënten succes werd geboekt, zelfs bij typen van epilepsie waartegen voor de oorlog geen kruid ge wassen scheen te zijn. Dr. Ledeboer heeft altijd de overtuiging gehuldigd dat de nadruk bij de moderne epilepsiebestrijding nog meer op het kind dan op de volwassen zieke dient te liggen mede uit een oogpunt van algemene volksgezondheid. Deze overtuiging heeft niet slechts haar weerslag gevonden in Meer en Bosch waar zelfs een school gebouwd werd voor in behandeling zijnd? kinderen zij is door dr. Ledeboer ook in binnen- en buitenland ijverig gepropa geerd op congressen en door lezingen, en zowel in vakkringen als voor het leken publiek. Dat dit streven, mèt zijn andere bemoeiingen voor de epileptici, in wijde kring waardering heeft gevonden, bewijst het feit dat hem zowel het secretariaat van de Federatie voor Epilepsiebestrijding als dat van de International League against Epilepsy gedurende een lange reeks van jaren toevertrouwd waren. Een andere verbetering die hij tot stand bracht was de instelling van de consul tatiebureaus waar de als genezen ont slagen patiënten regelmatig onder controle staan van de met Meer en Bosch ver bonden artsen. Wegens zijn omvangrijke werkzaam heden als mede-organisator van de inter nationale en nationale epilepsiebestrijding, zag dr. Ledeboer zich genoopt, begin 1955 ontslag te nemen als directeur-geneesheer van Meer en Bosch, welk ontslag hem on der grote dankbetuiging voor zijn baan brekende arbeid ten bate van de inrich tingen en van de lijdende mensheid ver leend werd. Daardoor kreeg hij meer tijd voor de epilepsiebestrijding in het alge meen zowel als voor onderzoek en behan deling van individuele patiënten, die dik wijls van heinde en ver zelfs uit Kenya kwamen om hem te consulteren, terwijl hij toch kon blijven meewerken, als consu lent en adviseur, aan de klinische arbeid in Meer en Bosch. Aan het eind van deze maand zal de Haarlemse Stadsevangelisatie haar werk in Haarlem besluiten en haar gebouw aan de Lange Herenstraat 10 overdragen aan Vrij Evangelische Gemeente in Haarlem De evangelist, die gedurende 32 jaar dit werk heeft geleid, de heer J. F. Snoeks, heeft wegens zijn hoge leeftijd hij is 81 jaar zijn taak neergelegd. Hij zal op donderdagavond 30 april op een bijeen komst in het gebouw afscheid nemen. Er bestonden reeds lang nauwe banden met de Vrij Evangelische Gemeente in Haarlem, welke er reeds toe leidden, dat de vrij-evangelische predikant ds. Jac. Buiten reeds lange tijd meewerkte. De kleine Vrij Evangelische Gemeente in Haarlem, die met die van Zaandam ver bonden is (doordat de voorganger aldaar, de heer H. Raven, consulent voor Haarlem is) beschikte tot nu toe niet over een eigen vergadergelegenheid. Zij genoot echter gastvrijheid in het gebouw van de Zeven- dedags-Baptisten aan de Parklaan. Dat thans het gebouw van de Stadsevangeli satie. een vergadergelegenheid voor ruim honderd personen, belangeloos aan haar is afgestaan, heeft tevens tot reden, dat de evangelisatie-arbeid hierdoor ook na het uittreden van de heer Snoeks in dezelfde geest kan doorgaan. De heer Snoeks is een vroegere draaien uit de Centrale Werkplaats der Nederland se Spoorwegen. Reeds voor het bestaan van de organi satie, welke thans wordt opgeheven, ver richtte de heer Snoeks evangelisatie- arbeid in Haarlem en omgeving. Tevens was hij jarenlang voorzitter van de zon dagschoolvereniging „De Zaaier" in Haar lem-oost en tot voor kort leidde hij ook het christelijk gemengd koor „Eben Hae- zer". Maar de Stadsevangelisatie bleef het belangrijkste deel van zijn werk, dat eigenlijk pas goed begon na zijn pensio nering bij de N.S. in 1932. Door zijn regel matige straatprediking werd hij een be kende figuur voor tal van Haarlemmers. Op zondag 3 mei zullen de vrij-evange- lischen hun eerste dienst in 't gebouw aan de Lange Herenstraat houden. Op maandag 4 mei zal opnieuw de stille tocht naar de erebegraafplaats in Over- veen plaatshebben. Voorafgaande aan de stille tocht zal om zes uur weer een bijeenkomst gehouden worden voor de nabestaanden en belang stellenden in een der gebouwen van Publieke Werken aan de Zeeweg, waar mgr. B. J. A. Haanen en ds. D. Ringnalda zullen spreken. De opstelling van de stoet geschiedt om kwart voor zeven op de Brouwerskolkweg. Van acht uur tot twee minuten over acht zal er in de gehele gemeente stilte worden betracht. Nieuw» in het kort Kleinkunsttheater. Het Haarlems Kleinkunsttheater geeft zondag 26 april in zaal „Zomerlust" te Santpoort een voor stelling ten bate van het zomerkamp, dat wordt georganiseerd door het r.-k. jeugd- zorgwerk. Het programma voor deze avond bestaat ondermeer uit het optreden van een imitator, tapdansers, acrobaten en een Zuidamerikaans muziekensemble, waarbij ook nog een aantal schetsjes zal worden opgevoerd. Woningbouwvereniging „Bloemendaal- Noord". Op vrijdagavond 24 april vergadert de algemene Woningbouwvereniging „Bloe- mendaal Noord" onder voorzitterschap van de heer D. Roos in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. „Hollands Glorie". De burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, zal vrij dagmiddag om half drie in de nieuwe vei linghal van de Hobaho de tentoonstelling en winkelbeurs „Hollands Glorie 1959" officieel openen. Volksonderwijs. Als bestuursleden van de afdeling Heemstede van Volks onderwijs zijn gekozen de heer G. J. Ph. Enters, voorzitter, mevrouw G. J. L. Post- Haitsma Muiier en de heer W. Verspoor. „Stem des volks". De arbeiderszang vereniging „De Stem des Volks" in Sant poort houdt ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan zaterdag 25 april des mid dags van drie tot vijf uur een receptie in gebouw „De Toorts" aan de Duinweg in Santpoort-Zuid. Open Tafelronde. De heer A. Viruly is verhinderd te spreken op de tafelronde, die de Open Religieuze Gemeenschap op 25 en 26 april in Brinkmann in Haarlem houdt. In zijn plaats zal ir. N.W. Dunne- wolt, directeur van de Compagnie Géné rale d'Electricité, uit Wassenaar een in leiding houden. Jeugdwerk. Ds. J. van der Werf uit Naarden zal op 8 mei des avonds om acht uur in de aula van het Lourens Costerly- ceum voor de Haarlemse Raad voor de Jeugd spreken over „De ontwikkeling van het jeugdwerk in de hervormde kring". Heropening speeltuin. Wethouder J. A. Schippers, wethouder van Jeugdzaken te Haarlem, zal op 30 april des middags om half vier overgaan tot de officiële inge bruikneming van de herstelde speeltuin „Elba" van de Haarlemse katholieke ver eniging „Voor het gezin". Emmabloemcollecte. De opbrengst van de Emmabloemcollecte, die onlangs in Haarlem en Bloemendaal is gehouden, be draagt ruim 7700 gulden, hetgeen enige honderden guldens meer is dan vorig jaar. Heemstede leent. B. en W. van Heem stede willen bij de n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten een lening groot f 124.600 aangaan. De rente is 4'A percent per jaar en de looptijd dertig jaar. De le ning is bestemd voor de financiering van diverse werkzaamheden. „Geld te geef". De toneelvereniging „Heemstede-West" heeft in studie „Geld te geef", blijspel in drie bedrijven door Walter Black en William Mendrik. De re gie is in handen van de heer J. van der Veldt. Het stuk is bestemd om zaterdag 6 juni als besluit van het seizoen te worden opgevoerd in hotel ..De Leeuwerik" te Haarlem. De voorstelling wordt met een bal besloten. Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER GAZELLE - MAGNEET - HMW enz Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 Een 27-jarige accountants-assistente uit Amsterdam heeft in Zandvoort aangifte gedaan van diefstal van een tas, waarin een portemonnaie met 103.- zat. De tas is gestolen uit een auto, die 's nachts op de noord-boulevard geparkeerd stond. De tas is later, zonder de portemonnaie, te ruggevonden achter een van de kassa's van het circuit. HAARLEM, 22 april 1959. BEVALLEN van een zoon: 21 april: P. C. van Warmerdam-Dam; C. de Waard- de Waard; H. Engbertsen-van Ravestijn; G. van Tongeren-de Vries; J. J. D. D. Troost-van Eeden. BEVALLEN van een dochter: 21 april: C. J. Heinsbergen-Visser; T. Hoole-Janssen; P. C. van Warmerdam- Dam; J. Meijer-den Otter; G. van Dort-de Graaf; 22 april: J. R. Stevenhagen-Over- mars. OVERLEDEN: 21 april: F. van der Eijn- den-Fluijter, 65 j., Marnixstraat; B. M. Buis, 83 j., Gasthuisvest; J. C. van Zee land, 26 j., Junoplantsoen. ONDERTROUWD: 22 april: A. B. Dijk- hoffx en L. G. Bouwer; R. van der Horst en L. Anker; C. J. van Rhijn en J. J. W. van Emmerik; J. H. Sondorp en M. E. Jo nassen; J. van Excel en H. Schaap; B. J. A. Bruning en H. J. Cuijon; G. J. Sonne- velt en G. Lokken; A. W. M. Nederkoorn en J. M. J. de Vilder; B. N. Sondervan en C. A. M. Meijns; A. A. Mantje en M. H. Arxhoek; F. A. Booms en A. H. J. van den Heuvel; J. C. Teunisse en A. A. van Sons- beek; S. van der Velde en M. A. Wouter loot; N. B. Kiljan en G. de Gooijer; J. H. Brand en J. J. van Bildcrbeek; J. Steffers en T. H. Veerman; N. Hooft en M. A. M. van der Pol. GETROUWD: 22 april: F. Dijkstra en P. E. Borst; J. H. Grannetia en H. T. Wig- chert: J. W. van den Brink en T. M. van der Riet; M. van Gend en P. W. de Bruin; W. T. de Vries en C. J. van der Aar; J. H. Heijerman en J. A. Schouten; E. de Goede en A. J. J. de Vos; J. Kuilboer en C. Schreuders; A. M. Tholen en S. E. Hulst; A. L. Hermans en J. H. Koster; J. Ran- sijn en A. C. Fonteijne; G. G. Schrander en C. J. van Weel; S. A. van Emmerik en A. Graafstal. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: A. S. Bersee en A. J. Overmeer; W. H. Th. Hendrikx en U. M. D. Stappers; L. Slot en L. Eist. GETROUWD: J. W. M. Buschman en G. M. Boot; M. H. J. Broer en M. C. Vrolijk; P. Voorderhaak en E. G. de Vos. GEBOREN: Antonius Joannes, z. van G. M. Miltaz en H. G. van Saase; Antho- nius Johannes Maria, z. van A. J. Roozen en H. C. Loogman; Johannes, z. van C. K. H. Heidweiller en C. C. Bert; Marcellus Adrianus René. z. van P. B. van der Put ten en G. M. Kerkvliet; Karin Jolanda, d. van F. Th. van Gelder en E. van Eis. Op 15 april gingen de bruidsdagen in van Philipus van Bakkum en voor Catha- rina C. M. J. van Bakkum Balm. Op 6 mei zijn zij vijf tig jaar getrouwd. Mijnheer Van Bakkum is zevenen tachtig jaar, mevrouw negen enzestig. Sinds een paar jaar de heer Van Bakkum kan al die getallen niet meer zo goed uit elkaar houden wonen ze nu in de Teyler- straat in Haarlem in een kleine, gezellige woning met een tuintje. Een van de zonen van de heer Van Bak kum, Piet, is de voorkamer aan het schilderen en behan gen. „Vanwege het feest", ?oals hij ons lachend vertelt. Mevrouw Van Bakkum is er niet. Ze is boodschappen doen of even langs een van haar kinderen. „Dat doet ze wel meer als ze niets te doen heeft, dan wipt ze er altijd even uit". Daarom moet mijnheer Van Bakkum het ons alle maal alleen vertellen. Bij voorbeeld hoe zc elkaar ont moet hebben. Mijnheer Van Bakkum, die er nog jong uit ziet, die nog bijna alles ver staat en die nog leest zonder bril, doet dat graag: „Ik ben sen hele tijd koloniaal in Indië geweest. Mijn orm, die in Sassenheim woonde had sen groot portret van mij aan de muur hangen. Catha- rina kortweg Katrientje kwam bij hem werken. Toen ze bij mijn oom bin nenkwam, zei ze: „O, mijn heer wat een knappe jongen hangt daar". Ik was knap hoor", ver zekert ons de heer Van Bak kum vlug. Mijn oom antwoordde haar: „Die mijnheer is net uit Indië terug en zoekt nu een vrouw. Zal ik hem maar eens laten komen?" Catha- rientje bloosde een beetje, maar niettemin zei ze: „Ach doet u het maar, je weet nooit waar het goed voor is". En zo gebeurde het. De heer Van Bakkum ontmoette „ziin" Cafhavip>rHip 7," wei den verliefd dat was in februari en ze trouwden in mei. Dat is nu alweer bij na vijftig jaar geleden. De heer en mevrouw Van Bakkum kregen twaalf kin deren. Die zijn nu allemaal getrouwd en hebben zelf weer een heleboel kroost. Wanneer we de heer Van Bakkum vragen hoeveel kleinkinderen hij heeft, be ginnen zijn ogen te stralen. Hij wijst fier naar de foto's, die niet alleen op het buffet maar ook op de kas ten staan en overal aan de muur hangen. Hij wijst naar ze: „Ziet u dit zijn ze nu allemaal, achtendertig, bo vendien hebben we nog zes achterkleinkinderen. U be grijpt, dat we het feest niet hier in ons huisje kunnen vieren, want ze komen alle maal. Zelfs mijn dochter uit Amerika is even overge wipt. We huurden daarom een zaaltje, dat versierd zal worden en dat ruim genoeg is om met z'n allen in te kunnen dansen en zingen. Ja, wij allemaal, mijn vrouw, kinderen en kleinkinderen verheugen ons allemaal op die zesde mei". „Het is een geluk, dat m'n vrouw zo zuinig is", zei ons de heer C. Seijls uit de Slachthuisstraat 49 zwart in Haarlem, „ikzelf geef altijd m'n geld direct uit, maar zij heeft er voor gezorgd, dat we nu wat hebben om op 9 mei de kinderen een etentje aan te bieden. Tenminste als m'n dochter wat beter is, want die ligt nu in het zie kenhuis. En wanneer er een :ieke in de familie is dan g.i ie niet feestvieren". Op 9 mei zijn de heer Seijts en mevrouw M. Seijts Lüders vijftig jaar ge rouwd en nog steeds den- cen zij met plezier terug aan iet begin van deze eeuw oen de 24-jarige heer C. Seijts naar Duitsland trok De heer en mevrouiv Seijts thuis, gebogen achter het srhnn.khnrd De heer en mevrouw Van Bakkum voor hun versierde huisje in de Teylerstraat 5 in Haarlem. om er zijn geld te gaan ver dienen. Hij vond er in Braunsweich bovendien de toen eveneens 24-jarige hulp in de huishouding Margare- tha Lüders en al spoedig was er een vriendschapsver drag NederlandDuitsland gesloten. Het jonge echtpaar bleef nóg geruime tijd in Duitsland wonen, waar de heer Seijts werk vond als draadwever, bankwerker en draaier, maar in 1916 trokken zij toch weer terug naar Nederland waar zij zich in Haarlem vestigden. Zij kre gen twee dochters en inmid dels hebben zij al weer zeven kleinkinderen, die allemaal aanwezig zullen zijn op 9 mei. wanneer de hele fami lie uit eten gaat. Enkele dagen later doen de heer en mevrouw Seijts het nog eens dunnetjes over, want dan komen de buren en weer een paar dagen later ontvangt de heer Seijts zijn vrienden van de schaakver- sniging „Het Oosten", waar van hij een van de medeop richters is geweest en waar van hij nog steeds lid van verdienste is. rr De oud-leraren, leraren en oud-leerlingen van het Lo- rentz lyceum in Haarlem (de voormalige tweede h.b.s.-b) zullen elkaar weer ontmoe ten op zaterdag 25 april des avonds om acht uur. Op dat tijdstip begint namelijk de jaarlijkse reünie van de oud- leerlingenvereniging „L.O.G. '51". De deelnemers wordt een gevarieerd programma aan geboden, dat geheel ver zorgd wordt door oud-leer lingen. Dit feest heeft plaats in hoe kan het ook anders het schoolgebouw aan het Santpoorterplein. De A.N.W.B. waarschuwt de weggebruikers ervoor, dat de remmen van de bromfiet sen altijd goed moeten func tioneren. Een brommer moet voorzien zijn van twee rem men. Een van deze remmen kan een terugtraprem zijn. Bandremmen zijn echter ver boden. De wet schrijft voor, dat de remvertraging van een bromfiets op een droge horizontale weg tenminste 3,86 meter per seconde moet bedragen. Men kan zelf con troleren of de remmen in orde zijn door middel van een eenvoudige proef. Als men op een vlakke en nagenoeg droge weg bij een snelheid van 30 km/uur remt mag de remweg niet langer zijn dan negen meter. Bij een snelheid van 40 km/uur mag deze remweg hooguit zestien meter zijn. Men moet geregeld aan dacht besteden aan de rem men, aldus de A.N.W.B., want zij kunnen uw leven redden. V/ie met de schoonmaak tijd (en ook op andere tijden) grote voorwerpen kwijt wil, moet deze vooral niet in grachten, vaarten en kanalen gooien. Drijvende matras sen, oude, wrakke stoelen en aftandse crapauds doen het in de mooie Haarlemse grachten namelijk niet zo best. De enige oplossing is: bel de reiniging en het komt in orde. De Haarlemse ge meentereiniging heeft name lijk in de schoonmaaktijd een extra wagen rijden, die grote voorwerpen en stukken meeneemt in die gevallen, waai-bij de gewone vuilnis auto's verstek moeten laten gaan, omdat zij te klein zijn. Dus even een telefoontje onder nummer 13884 en uw oude stoelen, bedden en wat dies meer zij, worden opge haald. Van 27 april tot 2 mei hoopt het Prinses Beatrix Poliofonds in de gemeenten Haarlem, Heemstede en Bloemendaal een huis-aan- huis-lijstcollecte te houden. De afdeling Haarlem en omstreken van het fonds heeft in de bijna twaalf maanden van haar bestaan reeds in vele gevallen hulp kunnen bieden aan polio patiëntjes. Daarvoor is ech ter veel geld nodig. Na de geslaagde ballonnenverkoop- actie bij de afloop van de Muggenronde van vorig jaar heeft het Prinses Beatrix Poliofonds niet meer voor bijdragen bij het publiek aangeklopt. Het hoopt, dat de actie, die maandag begint een succes mag worden, want het is broodnodig. Het bestuur van de afdeling hoopt ook dit jaar na afloop van de Muggenronde weer een ballonnenverkoopactie te kunnen opzetten. Collectanten, die hun me dewerking aan deze actie willen geven, kunnen zich opgeven bij mejuffrouw C. Schuyt Best., Hospeslaan 25, Haarlem, telefoon 19274 (met ingang van vrijdag: 40612), of bij mevrouw J. Bunge Hanf, Juliana van Stolberg laan 43, Aerdenhout, telefoon no. 42362. Op de dezer dagen gehouden bestuurs- en ledenvergadering van -ie Noordhol- landsche vereniging Het Witte Kruis heeft de voorzitter, dokter J. J. Eckhardt mee gedeeld, dat de vereniging thans bijna elf duizend leden telt. De ongeveer tweedui zend leden in Haarlem-Noord ten noorden van de Jan Gijzenvaart maken meer en meer gebruik van de mogelijkheid tot het gratis lenen van verplegingsartikelen uit verzorgsters en leerling-kraamverzorgsters, het nieuw ingerichte magazijn in de Cha- rivariusstraat 11. De vereniging heeft verder een spreek- en wachtkamer ingericht voor het kraam- centrum in de Zaanenstraat 98. Degenen, die kraamhulp aanvragen kunnen thans op een rustige, prettige wijze te woord worden gestaan door de leidster-docente zuster Boelhouwer. De vereniging heeft een auto aangeschaft voor de leidster-do cente en haar assistente, waardoor het mogelijk is een snelle effectieve controle uit te oefenen op het werk der kraamver zorgsters en leerling-kraamverzorgsters Kortgeleden hebben drie leerlingen met gunstig gevolg examen afgelegd. Begin december werd een geheel nieu we wijkindeling voor de wijkverpleeg sters ingevoerd. Elke wijkverpleegster van de vereniging heeft thans ongeveer 1300 leden (gezinnen) in haar wijk. Mevrouw mr. J. M. Kunst, die jarenlang bestuurslid is geweest, heeft door verhui zing naar Den Haag voor haar functie moe ten bedanken. Het bestuur heeft besloten haar tot erelid van de vereniging te be noemen. Mevrouw J. Roorda-Houwing zal Advertentie de bestuurswerkzaamheden van mevrouw Kunst overnemen. De verspreiding van de propagandakrant der vereniging in 50.000 exemplaren over geheel Haarlem heeft 200 nieuwe leden op geleverd. De salarissen en pensioenen van de bad meesters van de vier door de vereniging geëxploiteerde badhuizen zijn met mede werking van het gemeentebestuur be langrijk verbeterd. Alle badmeesters ne men deel aan een E.H.B.O.-cursus. Als vertegenwoordigers van het Haar lemse gemeentebestuur werden mevrouw T. Kerkhoff-Pet en de heer D. Dijksman in het bestuur opgenomen. De jaarversla gen van de secretaris, de heer H. J. Kolk man en de penningmeester, de heer J. Jedema, werden goedgekeurd. Ook de be grotingen 1960 werden zonder op- of aan merkingen vastgesteld. Advertentie Wilt U lekkere gebakjes bestellen, dan moet U Hüize Broers bellen. TELEFOON 16535 ANEGANG 42 Advertentie Koninginneweg 6 - Tel. 14024 BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL GEBOREN: J. Th. M. Brouwervan der Zwet, zn. W. A. VosMolenaars, zn. M. S. BeerenVan Schooten, zn. J. Ch. van VredeVan der Hoeven. W. AlgraSchou ten, dr. ONDERTROUWD: J. M. Kindermann en Jkvr. L. A. Groeninx van Zoelen. H. H. van Gemert en G. Vink. GETROUWD: F. Dijkstra en J. M. Dijk stra. F. H. J. Lambert en M. van Duffelen. A. E. L. Dresens en H. M. Th. Randag. OVERLEDEN: A. C. de NobelLook- man, 79 jr. C. J. de Groot, 76 jr. N. Kotten. 83 jr. T. A. Wijkhuizenvan der Knoop, 67 jr., Wed. C. v. Schaagenv. Beusekom, 80 jr. Wed. C. v. d. Meer—Hartoch, 90 jr.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7